Svenska Orienteringsförbundet

Preliminär resultatlista för Stockholm City Cup, #1

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Stockholm City Cup, #1
Arrangörsorganisationer: OK Södertörn / Sundbybergs IK
Datum: onsdag 15 maj 2019

OK Ravinen

81 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Gustav BergmanH21 (262)12:034:33
1Hannes MogensenH14 (69)8:465:41
2Ellen AnelandD14 (55)11:29+0:377:27
2Ruslan GlebovH21 (262)12:12+0:094:37
2Smilla MogensenD16 (59)13:01+0:087:04
3Helena BergmanD21 (197)12:05+0:205:23
5Milla KlassonD12 (42)11:44+2:009:10
7Olle KallurH16 (49)12:55+0:385:35
7Erik HerneH21 (262)12:44+0:414:49
9Tilda MårtenssonD16 (59)13:29+0:367:19
9Linus ForsbergH14 (69)10:31+1:456:49
12Ann GranqvistD50 (94)14:49+2:318:16
13Erik LundquistH14 (69)11:01+2:157:09
14Edvin ForsbergH16 (49)13:39+1:225:54
15Wilma MårtenssonD14 (55)13:17+2:258:37
17Erik EkbladU2 (35)15:13+6:2814:05
18Tuva HolmströmD14 (55)13:32+2:408:47
20Love BerzellH21 (262)13:22+1:195:03
21Arvid RundströmH12 (57)11:43+4:549:09
22Emma AlmgrenD16 (59)15:39+2:468:30
26Albin AnderssonH21 (262)13:52+1:495:15
27Frida EkbladD12 (42)16:38+6:5412:59
27Heléne KlassonD50 (94)15:47+3:298:49
28Vendela RundströmD16 (59)16:34+3:419:00
29Ture LindskogH12 (57)12:49+6:0010:00
30Lena HellströmD50 (94)15:52+3:348:51
30Sergiu FalaH21 (262)14:03+2:005:19
31Hugo LindskogH16 (49)16:11+3:547:00
37Allan MogensenH21 (262)14:19+2:165:25
38Jonathan NorrmanH16 (49)16:58+4:417:20
38Johanna AlmgrenD16 (59)18:53+6:0010:15
38Malin LindskogD21 (197)15:03+3:186:43
39Olle SandströmH16 (49)17:03+4:467:22
40Assar HellströmH21 (262)14:31+2:285:29
43Sanna RinnbäckD16 (59)19:42+6:4910:42
43Anna EkD21 (197)15:23+3:386:52
44Ingalill KåbergD50 (94)17:56+5:3810:01
45Staffan KjellmanH50 (168)14:45+2:326:55
45Nick BarrableH21 (262)14:39+2:365:32
47Jenny BergD21 (197)15:33+3:486:56
48Svante BrohagenH12 (57)18:45+11:5614:38
50Peter LübckeÖppen motion 3 (174)15:21+5:248:55
51Ebba ForsbergD14 (55)24:26+13:3415:51
51Hugo NyströmH12 (57)20:07+13:1815:42
51Bruno GodefroyH21 (262)14:53+2:505:38
52Hannes SvahnH21 (262)14:54+2:515:38
53Eva NygrenÖppen motion 3 (174)15:42+5:459:07
53Sarah-Jane BarrableD21 (197)15:41+3:567:00
53Adam GranathH12 (57)30:53+24:0424:07
55Folke KåbergH14 (69)14:59+6:139:43
58Martin LindskogH21 (262)15:12+3:095:45
59Martin RinnbäckH21 (262)15:14+3:115:46
66Gustav LübckeH14 (69)22:29+13:4314:35
69Henrik SandströmH21 (262)15:32+3:295:53
74Björn LundquistH21 (262)15:37+3:345:54
85Ove RinnbäckH50 (168)16:50+4:377:54
98Tone AlbrektssonD21 (197)17:35+5:507:50
103Glenn WiderströmH50 (168)17:37+5:248:16
115Per MårtenssonH21 (262)16:43+4:406:19
123Anna LundquistD21 (197)18:48+7:038:23
124Krister KölzowH21 (262)17:03+5:006:27
129Ulrika ForsbergD21 (197)19:09+7:248:32
136Albin LindskogH21 (262)17:24+5:216:35
137Mikael NyströmH21 (262)17:25+5:226:35
138Ewa AlbrektssonD21 (197)19:27+7:428:40
138Matts AnderssonH50 (168)21:19+9:0610:00
139Torbjörn KölzowH21 (262)17:28+5:256:36
145Björn StoltÖppen motion 3 (174)25:24+15:2714:46
145Niklas WansölinH21 (262)17:43+5:406:42
150Heidi BjerkhaugÖppen motion 3 (174)27:58+18:0116:15
154Viggo KlassonH21 (262)18:01+5:586:49
157Annakarin RahlénÖppen motion 3 (174)32:18+22:2118:46
165Lasse ForsbergH21 (262)18:22+6:196:57
176Therese HolmströmD21 (197)22:08+10:239:52
177Joachim WansölinH21 (262)18:42+6:397:05
190Lars KlassonH21 (262)19:11+7:087:15
191Kristina AnelandD21 (197)30:31+18:4613:37
226Yngve RahlénH21 (262)21:30+9:278:08
Torun EkbladD21 (197)ej godkänd
Olle BrohagenH16 (49)ej godkänd
Kalle BergmanH21 (262)ej godkänd
Hedda RöstinD16 (59)ej start
Tore WenellH12 (57)ej start
Sanna-Kaisa NyströmD21 (197)ej start
Amanda GranqvistD16 (59)ej start
Gustav NyströmH12 (57)ej start
Viola HolmströmD12 (42)ej start
Love WenellU2 (35)ej start
Nils WenellU2 (35)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser