Svenska Orienteringsförbundet

Preliminär resultatlista för Stockholm City Cup, #1

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Stockholm City Cup, #1
Arrangörsorganisationer: OK Södertörn / Sundbybergs IK
Datum: onsdag 15 maj 2019

Järla Orientering

58 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Karolin OhlssonD21 (197)11:455:14
4Märta AhlquistD12 (42)10:46+1:028:24
5Melker HagwallU2 (35)10:34+1:499:47
5Åsa SundströmD16 (59)13:11+0:187:09
6Jens RönnolsH21 (262)12:29+0:264:43
9Anna Dahlgren-RosénD21 (197)12:52+1:075:44
10Olof HagwallH12 (57)10:08+3:197:55
11Sven BörjessonH12 (57)10:19+3:308:03
12Gustav NetzH12 (57)10:20+3:318:04
13Filipa RodriguesD21 (197)13:23+1:385:58
13David BejbomH21 (262)13:04+1:014:56
18Mathias HallH21 (262)13:20+1:175:03
20Britta BörjessonD14 (55)13:37+2:458:50
21Tomas NetzÖppen motion 3 (174)13:02+3:057:34
21Erik BerzellH21 (262)13:24+1:215:04
21Sonja AhlquistD14 (55)13:42+2:508:53
24Johanna SundströmD50 (94)15:41+3:238:45
24Henrik HagwallH50 (168)13:44+1:316:26
27Love HeinrupU2 (35)20:45+12:0019:12
33Axel FribergerH16 (49)16:15+3:587:02
33Ludvig HagwallH14 (69)12:08+3:227:52
33Siri EngbergD21 (197)14:45+3:006:35
34Teodor GerholmH12 (57)13:50+7:0110:48
35Ola HenrikssonH50 (168)14:16+2:036:41
41Niklas BrytzerÖppen motion 3 (174)15:03+5:068:45
41Annika SundvallD50 (94)17:18+5:009:39
49Lina TorbiörnssonD14 (55)19:00+8:0812:20
50Tindra ÅhlinD16 (59)24:26+11:3313:16
50Michael ReforsH21 (262)14:52+2:495:37
67Hilda MattssonD21 (197)15:57+4:127:07
68Mikael SternH50 (168)16:07+3:547:33
69Ylva RudanderD50 (94)22:29+10:1112:33
77Anders PerssonÖppen motion 3 (174)17:17+7:2010:02
80Harald HenrikssonH21 (262)15:44+3:415:57
87Matilda AhlquistD21 (197)16:49+5:047:30
89Anna JohanssonD21 (197)16:50+5:057:30
93Ulf BråsjöH50 (168)17:07+4:548:02
104Erik MattssonH21 (262)16:25+4:226:13
109Emma SundvallD21 (197)18:10+6:258:06
114Eva HagwallD21 (197)18:21+6:368:11
117Lovisa Nimvik SternD21 (197)18:36+6:518:18
124Leif LundinH50 (168)19:40+7:279:13
129Tomas  BjörelindH50 (168)20:21+8:089:33
138David  SkantzeH21 (262)17:27+5:246:36
147My HeinrupD21 (197)19:41+7:568:47
147Michael AhlquistH21 (262)17:44+5:416:43
156William BrytzerÖppen motion 3 (174)32:13+22:1618:43
158William VikanderÖppen motion 3 (174)32:21+22:2418:48
206Anders PlattH21 (262)20:08+8:057:37
223Andreas LjungkvistH21 (262)21:08+9:058:00
243Martin SahlinH21 (262)23:52+11:499:02
Maria SternD50 (94)ej godkänd
Anna  BrandhorstD50 (94)ej godkänd
Mattias MillingerH21 (262)ej godkänd
Åsa BörjessonD21 (197)ej godkänd
Rolf KarlssonH50 (168)ej godkänd
Oscar BjörckH21 (262)ej godkänd
Petter JohanssonÖppen motion 3 (174)ej godkänd
Sara SjökvistD21 (197)ej start
Victor SadaranganiH21 (262)ej start
Dan WesterH21 (262)ej start
David SkantzeH21 (262)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser