Svenska Orienteringsförbundet

Preliminär resultatlista för Stockholm City Cup, #1

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Stockholm City Cup, #1
Arrangörsorganisationer: OK Södertörn / Sundbybergs IK
Datum: onsdag 15 maj 2019

Tumba-Mälarhöjden OK

48 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Ludvig LangeH16 (49)12:29+0:125:24
4Alice LjungbergD14 (55)12:03+1:117:49
7Matilda LagerholmÖppen motion 3 (174)11:12+1:156:30
8Elmer GardbyU2 (35)12:51+4:0611:53
10Freja HjerneD14 (55)12:55+2:038:23
10Ingrid AndréD16 (59)13:30+0:377:20
15Kim ÖrnbergH16 (49)13:46+1:295:57
15Elsa  KjellD16 (59)14:37+1:447:56
16Vanja LifU2 (35)14:45+6:0013:39
16Stefan LjungbergÖppen motion 3 (174)12:31+2:347:16
17Ebba KolmodinD16 (59)14:53+2:008:05
19Edvin Björklund BoljangH12 (57)11:22+4:338:52
20Kerstin ÅbergD16 (59)15:25+2:328:22
23Lena LjungbergD50 (94)15:40+3:228:45
26Liv HerneD16 (59)16:16+3:238:50
27Alva Björklund BoljangD14 (55)14:13+3:219:13
30Freja  SaersD12 (42)18:13+8:2914:13
32Hilda MårsellD14 (55)14:56+4:049:41
36Ebba AdebrantD21 (197)14:49+3:046:36
37Melker GardbyH16 (49)16:41+4:247:13
38Olle HjerneH50 (168)14:25+2:126:46
40Viggo MårsellH12 (57)16:23+9:3412:47
42Elsa LifD14 (55)16:17+5:2510:34
44Stefan GardbyÖppen motion 3 (174)15:08+5:118:47
48Amanda ClaessonD14 (55)18:28+7:3611:59
53Carina JohanssonD50 (94)18:39+6:2110:25
54Helen TörnrosD50 (94)18:42+6:2410:26
72Alexander KällH21 (262)15:35+3:325:54
73Emma PerssonD21 (197)16:14+4:297:14
82Mattias AllaredH21 (262)15:45+3:425:57
91Ronja HillD21 (197)16:53+5:087:32
94Åsa MårsellD21 (197)17:05+5:207:37
106Thomas ErikssonH50 (168)17:51+5:388:22
106Anders EnglidH21 (262)16:29+4:266:14
115Joakim JörgensenH50 (168)18:47+6:348:49
117Tomas HolmbergH50 (168)18:53+6:408:51
122Håkan ElderstigH50 (168)19:34+7:219:11
122Kajsa LjungbergD21 (197)18:47+7:028:23
127Staffan TörnrosH50 (168)19:55+7:429:21
137Mona LifÖppen motion 3 (174)23:50+13:5313:51
140Maria  BerglundD21 (197)19:29+7:448:41
161Max Igor KajanusH21 (262)18:17+6:146:55
161Charlotta ÖstervallD21 (197)20:40+8:559:13
164Björn NilssonH21 (262)18:21+6:186:57
171Andreas HerneH21 (262)18:35+6:327:02
236Robert BjörklundH21 (262)22:18+10:158:26
Ulrik EnglundH50 (168)ej godkänd
Johanna Skogholm AllaredD12 (42)ej godkänd
Filippa HjerneD14 (55)ej start
Nina BoljangD21 (197)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser