Svenska Orienteringsförbundet

Preliminär resultatlista för Stockholm City Cup, #1

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Stockholm City Cup, #1
Arrangörsorganisationer: OK Södertörn / Sundbybergs IK
Datum: onsdag 15 maj 2019

Centrum OK

44 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
14Johan ElghÖppen motion 3 (174)12:23+2:267:11
20Moa KjellstrandD21 (197)13:48+2:036:09
23Per LjungÖppen motion 3 (174)13:27+3:307:49
33Jonas KjällH21 (262)14:07+2:045:20
49Mattias RobertsonH50 (168)15:00+2:477:02
56Magnus YngvessonH21 (262)15:08+3:055:43
65Julia FriskD21 (197)15:56+4:117:06
69Samantha AhlgrenD21 (197)16:10+4:257:13
69Daniel LindH21 (262)15:32+3:295:53
74Torbjörn ThufvessonÖppen motion 3 (174)17:08+7:119:57
75Jennie Malm BlomqvistD21 (197)16:17+4:327:16
75Lovisa BirathÖppen motion 3 (174)17:11+7:149:59
80Malin WilliamssonD21 (197)16:39+4:547:25
81Frej FredmanÖppen motion 3 (174)17:51+7:5410:22
82Linnea BörjarsD21 (197)16:43+4:587:27
82Åsa HallanderÖppen motion 3 (174)17:55+7:5810:25
91Mattias ÅgrenH21 (262)15:59+3:566:03
93Amanda WiknerÖppen motion 3 (174)18:58+9:0111:01
99Andreas LundstenH21 (262)16:18+4:156:10
103Maria CarlströmD21 (197)17:47+6:027:56
116Anna ÅhmanD21 (197)18:27+6:428:14
117Ove OksvoldH21 (262)16:45+4:426:20
118Agnes ThorD21 (197)18:37+6:528:18
125Joel BerringH21 (262)17:05+5:026:28
127Linus RisplingH21 (262)17:06+5:036:28
131Sofie KarlssonD21 (197)19:13+7:288:34
131Hannah LinngårdÖppen motion 3 (174)22:57+13:0013:20
135Jorrit BoekelH21 (262)17:22+5:196:34
145Oskar HermanssonH21 (262)17:43+5:406:42
157Jon LindmarkH21 (262)18:06+6:036:51
159Per OksvoldH21 (262)18:07+6:046:51
163Daniel PerssonH21 (262)18:19+6:166:56
167Elin ThyrD21 (197)21:20+9:359:31
168Emil TallhageH21 (262)18:31+6:287:00
170Sverker LenasH21 (262)18:32+6:297:01
186Mats AnderssonH21 (262)18:58+6:557:11
188Malin SundebyD21 (197)26:20+14:3511:45
196Arvid RudbergH21 (262)19:25+7:227:21
220Mattias HenrikssonH21 (262)21:00+8:577:57
227Henrik LundgrenH21 (262)21:31+9:288:09
Niklas EverittH21 (262)ej godkänd
Kristin KarlssonÖppen motion 3 (174)ej godkänd
Sara JonassonD21 (197)ej godkänd
Anton UddH21 (262)ej godkänd
Martin KarlssonH21 (262)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser