Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Stockholm City Cup, #3

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Stockholm City Cup, #3
Arrangörsorganisationer: OK Södertörn / Sundbybergs IK
Datum: tisdag 28 maj 2019

H50

2 580 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1David  MelinHaninge SOK21:268:18
2Staffan  ZillingOK Södertörn21:49+0:238:27
3Jonas  EklundVallentuna-Össeby OL21:53+0:278:28
4Harald  BauerIFK Lidingö SOK22:18+0:528:38
Johan  FogelKlubblösej godkänd

D50

2 250 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Birgitta SkoglundOK Roslagen23:1810:21

H21

2 760 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jakob JanssonJärla Orientering15:105:29
2Jens WicksénCentrum OK15:51+0:415:44
3Egil EdvarssonGöteborg Majorna16:37+1:276:01
4Petter  JohanssonJärla Orientering16:41+1:316:02
5Joel  BohmanRånäs OK16:57+1:476:08
6Håkan Carlsson KFUM Örebro OK17:06+1:566:11
7Niklas SvenssonJärfälla OK17:38+2:286:23
8Linus BacklundOK Södertörn17:44+2:346:25
9Erik JonssonSträngnäs-Malmby OL18:12+3:026:35
10Michael AhlquistJärla Orientering19:14+4:046:58
11Ola  JohannessonTacton OK20:01+4:517:15
12Joakim  WigertzLånghundra IF20:21+5:117:22
13Elis NordströmKils OK21:35+6:257:49
14Michael  BrinleyKlubblös21:47+6:377:53
Jakob SöderströmOK Pan-Kristianstadej godkänd

D21

2 580 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johanna  OlssonTäby OK17:556:56
2Lina MatthewsTullinge SK20:13+2:187:50
3Ylva  BråsjöKlubblös21:36+3:418:22
4Sofia Danielson DamneBromma-Vällingby SOK22:15+4:208:37
5Matilda  ThorssonTullinge SK24:03+6:089:19

H16

2 580 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1David TörnqvistTullinge SK23:098:58

D16

2 250 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Vendela  RundströmOK Ravinen17:007:33

H14

1 780 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Olle SynnermarkSkogsluffarnas OK13:137:25

D14

1 780 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Greta HägerOK Södertörn13:527:47

H12

1 490 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Janne SynnermarkSkogsluffarnas OK35:1523:39

D12

1 490 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ester  HägerOK Södertörn30:1020:14

H50 18:30-19:00

2 540 m, 96 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Olof SmittSödertälje-Nykvarn OF16:146:23
1Per EkNyköpings OK16:146:23
3Johan HofstedtTäby OK16:44+0:306:35
4Klas BirgerssonLånghundra IF16:59+0:456:41
5Ingemar StenbeckIFK Lidingö SOK17:30+1:166:53
6Roger HugossonSundsvalls OK17:43+1:296:58
7Fredrik SoneAttunda OK17:50+1:367:01
8Arne JanssonOK Klemmingen18:22+2:087:13
9Henrik HagwallJärla Orientering18:34+2:207:18
10Roger LindénAttunda OK18:37+2:237:19
11Martin BjörklundOK Ravinen18:40+2:267:20
12Urban FreijSnättringe SK18:42+2:287:21
13Dan GibergTumba-Mälarhöjden OK18:55+2:417:26
14Håkan RolfssonSkarpnäcks OL18:56+2:427:27
15Peter HambäckLånghundra IF19:04+2:507:30
16Stefan MarteliusAttunda OK19:20+3:067:36
17Jan DahlbergHaninge SOK19:29+3:157:40
18Örjan SahlOK Klemmingen19:40+3:267:44
19Göran EklundSkarpnäcks OL19:45+3:317:46
20Magnus BergströmRånäs OK19:47+3:337:47
21Daniel UnnerudLånghundra IF19:48+3:347:47
22Peter LandénGustavsbergs OK19:49+3:357:48
23Ulrik IversAttunda OK19:54+3:407:50
24Sven HunhammarBromma-Vällingby SOK19:56+3:427:50
25Eric HuijsersHammarby IF OF19:58+3:447:51
26Anders KarlssonSnättringe SK20:01+3:477:52
27Ola HenrikssonJärla Orientering20:04+3:507:54
28Olle HjerneTumba-Mälarhöjden OK20:06+3:527:54
29Henrik BodingIFK Lidingö SOK20:11+3:577:56
30Christer HördellSöders-Tyresö20:12+3:587:57
31Stefan CarlssonOK Klemmingen20:17+4:037:59
32Thomas KarlssonSödertälje-Nykvarn OF20:20+4:068:00
33Roger TinglöfVäsby OK20:29+4:158:03
34Fredrik SandbergOK Älvsjö-Örby20:33+4:198:05
35Lars BerzellVäsby OK20:39+4:258:07
36Håkan DahlbäckOK Österåker20:42+4:288:08
37Jonatan LindellGustavsbergs OK20:55+4:418:14
38Ove JanssonSödertälje-Nykvarn OF21:05+4:518:18
39Hans JonssonVäsby OK21:08+4:548:19
40Rolf KarlssonJärla Orientering21:13+4:598:21
41Mats LundmanOK Roslagen21:15+5:018:21
42Matz TapperBromma-Vällingby SOK21:25+5:118:25
43Per ÖhlundGustavsbergs OK21:31+5:178:28
44Anders BerkelundVäsby OK21:55+5:418:37
45Tomas MovinSnättringe SK22:02+5:488:40
46Per BlomIFK Enskede22:05+5:518:41
47Staffan KjellmanOK Ravinen22:09+5:558:43
48Kennet NilssonOK Älvsjö-Örby22:11+5:578:44
49Tommy WendtHellas Orientering22:13+5:598:44
50Ulf MalmborgSkogsluffarnas OK22:15+6:018:45
51Mats LarssonIFK Enskede22:17+6:038:46
52Nicklas HermundstadSnättringe SK22:23+6:098:48
53Mattias BerglundBromma-Vällingby SOK22:37+6:238:54
54Daniel HelanderTullinge SK22:39+6:258:55
55Joakim JörgensenTumba-Mälarhöjden OK22:40+6:268:55
56Göran LängheimTullinge SK22:43+6:298:56
57Lennart HävrénTullinge SK22:53+6:399:00
58Anders HolmqvistSnättringe SK23:13+6:599:08
59Jonas CarlssonIFK Lidingö SOK23:24+7:109:12
60Lennart BrattgårdIFK Lidingö SOK23:39+7:259:18
61Jan RönnbergOK Älvsjö-Örby23:45+7:319:21
62Fredrik Brandhorst-SatzkornJärla Orientering24:00+7:469:26
63Tomas BjörelindJärla Orientering24:07+7:539:29
64Henrik WolffSkogsluffarnas OK24:08+7:549:30
65Hans ÄlvegranAvesta OK24:10+7:569:30
66Frank SteinerJärfälla OK24:26+8:129:37
67Claes LandqvistVallentuna-Össeby OL24:27+8:139:37
68Håkan ElderstigTumba-Mälarhöjden OK24:29+8:159:38
69Staffan TörnrosTumba-Mälarhöjden OK24:32+8:189:39
70Tomas HolmbergTumba-Mälarhöjden OK24:45+8:319:44
71Lars SegerqvistSkarpnäcks OL24:47+8:339:45
72Björn RegerSöders-Tyresö24:48+8:349:45
73Ove WallsterSundbybergs IK25:39+9:2510:05
74Jan-Olof WåhlbergIBM Club Sweden25:50+9:3610:10
75Anders ÄlvegranVästerås SOK25:56+9:4210:12
76Mattias RobertsonCentrum OK26:32+10:1810:26
77Jonas BerglundBromma-Vällingby SOK26:48+10:3410:33
78Tage SandbergBromma-Vällingby SOK26:55+10:4110:35
79Lars LandströmLånghundra IF27:00+10:4610:37
80Tomas PetterssonHaninge SOK27:23+11:0910:46
81Hans TarandiIFK Lidingö SOK27:30+11:1610:49
82Thomas ErikssonTumba-Mälarhöjden OK27:34+11:2010:51
83Karl-Erik BäckströmHellas Orientering27:37+11:2310:52
84Fredrik WallstedtSkogsluffarnas OK27:43+11:2910:54
85Göran HanssonTäby OK27:49+11:3510:57
86Lars JonassonJärfälla OK27:54+11:4010:59
87Sven GiselssonRonneby OK28:11+11:5711:05
88Erik MyrbergerTullinge SK28:46+12:3211:19
89Torbjörn JarlemarkIFK Lidingö SOK29:06+12:5211:27
90Ingemar TedhamreSnättringe SK29:58+13:4411:47
91Werner KöhlerTullinge SK31:19+15:0512:19
92Robert PuustaOK Älvsjö-Örby33:52+17:3813:20
93Erik AnderssonOK Österåker34:35+18:2113:36
94Leif HermundstadSnättringe SK38:53+22:3915:18
Tomas SandqvistVäsby OKej godkänd
Mikael SternJärla Orienteringej godkänd
Roger EricssonOK Ravinenej start
Nicklas DoyleSkarpnäcks OLej start
Håkan BrandbergLånghundra IFej start
Matts BjörkeSöders-Tyresöej start
Leif LundinJärla Orienteringej start
Mikael NybergHellas Orienteringej start
Martin BjurnerBromma-Vällingby SOKåterbud

H50 19:00-19:30

2 540 m, 61 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ola HultinOK Roslagen15:516:14
2Conny ForsbergLånghundra IF16:02+0:116:18
3Torbjörn LännevallOK Roslagen16:39+0:486:33
4Piero SannicolòTullinge SK17:11+1:206:45
5Per ForsbergIFK Enskede17:14+1:236:47
5Johan LidmarSnättringe SK17:14+1:236:47
7Ola KåbergOK Ravinen17:34+1:436:54
8Joakim ErikssonSödertälje-Nykvarn OF17:38+1:476:56
9Johan WestringJärfälla OK17:49+1:587:00
10Joakim PerssonHaninge SOK17:57+2:067:04
11Per DambergIFK Lidingö SOK18:07+2:167:07
12Jörgen HectorSnättringe SK18:29+2:387:16
13Andreas GrunderJärfälla OK18:40+2:497:20
14Per FranzénOK Södertörn18:50+2:597:24
15Mats HeldtSödertälje-Nykvarn OF18:52+3:017:25
15Alain SerrandTOAC Orientation18:52+3:017:25
17Christophe HerlyOK Södertörn18:55+3:047:26
18Ove RinnbäckOK Ravinen19:04+3:137:30
19Henrik ÖsterbergGustavsbergs OK19:18+3:277:35
20Mats EkmanTäby OK19:31+3:407:41
21Jan LindellLånghundra IF19:51+4:007:48
22Matts AnderssonOK Ravinen19:52+4:017:49
23Svante JonsellVallentuna-Össeby OL20:02+4:117:53
24Mats AjlingTäby OK20:04+4:137:54
24Anders NissarJärfälla OK20:04+4:137:54
26Christer NorinJärfälla OK20:08+4:177:55
26Per WolgastSnättringe SK20:08+4:177:55
28Thomas PetterssonBromma-Vällingby SOK20:12+4:217:57
29Leif MörkforsJärfälla OK20:34+4:438:05
30Torbjörn OhlssonHaninge SOK20:36+4:458:06
31Niclas NilssonOK Österåker20:51+5:008:12
32Lennart ErforsOK Torfinn21:04+5:138:17
33Bjarne JohanssonSkogsluffarnas OK21:10+5:198:20
34Bo NeidenströmFrölunda OL21:12+5:218:20
35Ulf BråsjöJärla Orientering21:33+5:428:29
36Bo LauriSnättringe SK21:44+5:538:33
37Krister GumaeliusWaxholms OK21:45+5:548:33
38James ChristieSnättringe SK21:46+5:558:34
39Matz LarssonGustavsbergs OK22:04+6:138:41
40Jan GottfridssonNorbergs OK22:16+6:258:45
41Håkan RostöRånäs OK22:41+6:508:55
42Ulf BurmanGustavsbergs OK22:44+6:538:57
43Rudolf HersénTullinge SK22:50+6:598:59
44Gunnar SkärlénHaninge SOK23:07+7:169:06
45Per EknerSnättringe SK23:11+7:209:07
46Mikael NordquistTäby OK23:21+7:309:11
47Peo KrookOK Älvsjö-Örby23:42+7:519:19
48Stefan SundeliusJärfälla OK23:51+8:009:23
49Kjell NordqvistWaxholms OK24:17+8:269:33
50Leif CarlssonSkarpnäcks OL24:54+9:039:48
51Olof PerssonSnättringe SK25:37+9:4610:05
52Alf JanssonSkarpnäcks OL25:59+10:0810:13
53Martin KvarnefalkJärfälla OK28:15+12:2411:07
54Torbjörn WrighedMotala AIF OL30:07+14:1611:51
55Rolf LöfqvistSöders-Tyresö31:01+15:1012:12
56Lars LöthmanJärfälla OK37:44+21:5314:51
Oskar NederheimTäby OKej godkänd
Mats JavehedTäby OKej godkänd
Anders SöderbärgOK Roslagenej godkänd
Anders NauHaninge SOKej godkänd
Fredrik MorastHaninge SOKej godkänd
Mats KarlssonSnättringe SKej start
Johan BalckTäby OKej start
Anders LundJärfälla OKej start
Mats FryxellTullinge SKej start
Tapani MattusIFK Lidingö SOKej start

H50 19:30-20:00

2 540 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Michael BroquistIFK Lidingö SOK17:376:56
2Asbjörn GrøvlenJärfälla OK18:05+0:287:07
3Magnus TenghagenHärlövs IF18:29+0:527:16
4Lars GustafssonOK Kåre19:28+1:517:39
5Henrik HanssonJärfälla OK19:38+2:017:43
6Ulf HenrikssonKorsnäs IF OK21:05+3:288:18
7Nikiforos PapasikasSkarpnäcks OL24:10+6:339:30
8Klas LangelsSkarpnäcks OL30:52+13:1512:09
Jesper LagerbergOK Södertörnej godkänd
Göran HellgrenOK Södertörnej godkänd
Ronny NordgrenSundbybergs IKej godkänd
Lars GerhardssonAttunda OKej start

D50 18:30-19:00

2 250 m, 55 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anna GyllenstiernaIFK Lidingö SOK16:327:20
2Susanne SöderholmSträngnäs-Malmby OL18:07+1:358:03
3Gunilla KreissJärla Orientering18:14+1:428:06
4Carin HomannJärfälla OK18:30+1:588:13
5Louise NilssonJärfälla OK18:56+2:248:24
6Kristina BergstrandSöders-Tyresö19:13+2:418:32
7Lena GrandinOK Linné19:23+2:518:36
8Teija LeppinenIFK Lidingö SOK19:39+3:078:44
9Birgitta OlssonTäby OK19:53+3:218:50
10Britt-Marie HellgrenOK Älvsjö-Örby20:03+3:318:54
11Helena HedeSödertälje-Nykvarn OF20:33+4:019:08
12Anette BrunanderAttunda OK20:42+4:109:12
13Maria OlssonHJS-Vansbro OK21:05+4:339:22
14Annika SvenssonSolna OK21:07+4:359:23
15Lena JanssonJärla Orientering21:11+4:399:24
16Karin EdströmSkogsluffarnas OK21:14+4:429:26
17Sussie TistadIFK Lidingö SOK21:17+4:459:27
18Carina GullbergOK Österåker21:18+4:469:28
19Birgitta BillstamJärfälla OK21:38+5:069:36
20Charlotte PruthSkogsluffarnas OK21:58+5:269:45
21Helen TörnrosTumba-Mälarhöjden OK22:05+5:339:48
22Anna TedhamreSnättringe SK22:16+5:449:53
23Åsa PetterssonVallentuna-Össeby OL22:33+6:0110:01
24Pia BoudrieVäsby OK22:36+6:0410:02
25Carina JohanssonTumba-Mälarhöjden OK23:12+6:4010:18
26Johanna AlmlundHaninge SOK23:16+6:4410:20
27Mia LiljaIFK Lidingö SOK23:27+6:5510:25
28Ulrika AxellIFK Enskede23:28+6:5610:25
29Gunvor SandbergBromma-Vällingby SOK24:29+7:5710:52
30Annika BerntssonVäsby OK24:35+8:0310:55
31Anna LindellGustavsbergs OK24:44+8:1210:59
31Eva BerzellKlubblös24:44+8:1210:59
33Cecilia BjörklundOK Ravinen24:48+8:1611:01
34Karin BjörklundIFK Enskede24:55+8:2311:04
35Ulla GummesonVäsby OK25:13+8:4111:12
36Jeanette JarlemarkIFK Lidingö SOK25:42+9:1011:25
37Maria BrattTullinge SK26:20+9:4811:42
38Elisabeth BengtssonIFK Lidingö SOK26:23+9:5111:43
39Kerstin OhlssonHaninge SOK26:33+10:0111:48
40Lena Nyström-NilssonRånäs OK26:50+10:1811:55
41Anna Brandhorst-SatzkornJärla Orientering26:55+10:2311:57
42Kerstin BjörnegrenVäsby OK26:58+10:2611:59
43Cia HunhammarBromma-Vällingby SOK27:00+10:2812:00
44Marianne JernbergSöders-Tyresö27:08+10:3612:03
45Maria SternJärla Orientering27:29+10:5712:12
46Christina SälgbladVallentuna-Össeby OL27:36+11:0412:16
47Gunilla BergSöders-Tyresö29:46+13:1413:13
48Charlotte EngesAttunda OK29:49+13:1713:15
49Åsa SkunckeTäby OK29:58+13:2613:19
50Lena HellströmOK Ravinen30:14+13:4213:26
51Ina WidegrenSkogsluffarnas OK31:04+14:3213:48
52Elke WilkeTierps SOK34:37+18:0515:23
53Birgitta HenrikssonJärla Orientering35:42+19:1015:52
54Anna BlomgrenTullinge SK36:54+20:2216:24
55Solveig TjernbergSödertälje IF41:49+25:1718:35
Avvai SingamKlubblösej start
Ebba HedegårdOK Kolmårdenej start
Madelene BarbozaAttunda OKej start

D50 19:00-19:30

2 250 m, 30 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Katarina BorgSödertälje-Nykvarn OF16:127:12
2Helene SerrandTOAC Orientation17:38+1:267:50
3Monica HatlenSnättringe SK18:04+1:528:01
4Anna SundbergOK Södertörn18:59+2:478:26
5Lena GumaeliusWaxholms OK19:17+3:058:34
6My RönnolsTäby OK19:45+3:338:46
7Lena LjungbergTumba-Mälarhöjden OK19:51+3:398:49
8Marianne PetterssonSödertälje-Nykvarn OF20:26+4:149:04
9Maria LännevallOK Roslagen20:57+4:459:18
10Birgitta LindellLånghundra IF21:39+5:279:37
11Ingalill KåbergOK Ravinen21:59+5:479:46
12Catrin JohnsonSkogsluffarnas OK22:14+6:029:52
13Linnea CarlssonSkarpnäcks OL22:51+6:3910:09
14Johanna SundströmJärla Orientering22:52+6:4010:09
15Ingrid PaulssonSkogsluffarnas OK23:10+6:5810:17
16Anna-Lena CostermansJärla Orientering23:14+7:0210:19
17Inger GlansOK Torfinn24:42+8:3010:58
18Katarina RundströmIFK Enskede25:19+9:0711:15
19Lotta ValentinGustavsbergs OK25:35+9:2311:22
20Christel NilssonHaninge SOK25:36+9:2411:22
21Ann GranqvistOK Ravinen26:21+10:0911:42
22Carin RosénGustavsbergs OK26:24+10:1211:44
23Erika CarlingerSkogsluffarnas OK26:37+10:2511:49
24Malin KvarnefalkJärfälla OK27:45+11:3312:20
25Lena AlshedenIFK Enskede28:34+12:2212:41
26Eva HagrotTäby OK28:45+12:3312:46
27Maria KvarnlöfOK Roslagen29:22+13:1013:03
28Annika LundströmVäsby OK29:33+13:2113:08
29Monica RostöRånäs OK31:19+15:0713:55
30Lena BjessmoBromma-Vällingby SOK32:18+16:0614:21
Susanne BovalliusJärfälla OKej start
Sofia HeldtSödertälje-Nykvarn OFej start

D50 19:30-20:00

2 250 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Monica SandgrenBromma-Vällingby SOK22:279:58
2Madeleine LimparAttunda OK23:02+0:3510:14
3Cina BroquistIFK Lidingö SOK26:17+3:5011:40
Karin TidevallSkogsluffarnas OKej godkänd

H21 18:30-19:00

2 760 m, 135 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Max Peter BejmerIFK Göteborg Orientering12:544:40
2Gustav BergmanOK Ravinen13:02+0:084:43
3Mårten BoströmIFK Lidingö SOK13:20+0:264:49
4Johan RunessonTampereen Pyrintö13:39+0:454:56
5Ruslan GlebovOK Ravinen13:56+1:025:02
6Filip DahlgrenHagaby GoIF Örebro14:21+1:275:11
7Ludvig EkNyköpings OK15:03+2:095:27
8Valtteri KankainenTurun Suunnistajat15:07+2:135:28
9Erik HerneOK Ravinen15:34+2:405:38
10Oskar SvenssonFinspångs SOK15:36+2:425:39
11Andreas HultqvistTullinge SK15:38+2:445:39
12Robert WallsténSnättringe SK15:49+2:555:43
13Nils EdvardssonJärfälla OK15:57+3:035:46
14Oskar SundblomRånäs OK16:12+3:185:52
15Manne HammarbergJärfälla OK16:16+3:225:53
16Henrik HellmanJärla Orientering16:19+3:255:54
17Jakob AttåsOK Tisaren16:22+3:285:55
18Samuel MurrayIFK Lidingö SOK16:23+3:295:56 Ladda ner rutt i gpx-format
19Krister KölzowOK Ravinen16:27+3:335:57
20Kristoffer TengrothSundbybergs IK16:31+3:375:59
21Anton SundgrenLånghundra IF16:38+3:446:01
22Stefan Svensson GeliusSnättringe SK16:53+3:596:07
23Jonathan SvenssonVäxjö OK16:57+4:036:08
24Axel Leijon ThorellLånghundra IF16:58+4:046:08
25Nils-Göran Nilsson BatzSkarpnäcks OL17:06+4:126:11
26Mikael WilhelmssonSöders-Tyresö17:10+4:166:13
26Petter LindSkogsluffarnas OK17:10+4:166:13
28Niclas SjögrenHaninge SOK17:14+4:206:14
29Peter AnderssonSöders-Tyresö17:16+4:226:15
30Emil ThalinOK Älvsjö-Örby17:27+4:336:19
31Olle Pettersson GradinAttunda OK17:31+4:376:20
32Fredrik PerssonDomnarvets GOIF17:35+4:416:22
33Tomas FagerstedtSödertälje-Nykvarn OF17:39+4:456:23
33Carl CarlssonNyköpings OK17:39+4:456:23
35Hans LiwångIFK Lidingö SOK17:42+4:486:24
35Pierre MerletKlubblös17:42+4:486:24
35Harald HenrikssonJärla Orientering17:42+4:486:24
38Robert PedersenJärfälla OK17:43+4:496:25
39Tobias AbrahamssonSundbybergs IK17:45+4:516:25
40Joakim BergBromma-Vällingby SOK17:49+4:556:27
41Roland PerssonSkarpnäcks OL17:51+4:576:28
41Ludvig HolmqvistOK Tor17:51+4:576:28
43Martin Holth JohannessenKamrat och IF KIF18:04+5:106:32
44Erik MattssonJärla Orientering18:08+5:146:34
45Patrik GunnarssonMälarhöjdens IK OK18:12+5:186:35
46Pär LiljaIFK Lidingö SOK18:13+5:196:36
47Niklas EverittCentrum OK18:16+5:226:37
48Joel UddMarkbygdens OK18:19+5:256:38
49Viggo KlassonOK Ravinen18:22+5:286:39
50Carl BerzellKlubblös18:27+5:336:41
51Daniel RejmentOK Linné18:34+5:406:43
51Daniel HalvardssonNässjö OK18:34+5:406:43
51Hugo FlordalSnättringe SK18:34+5:406:43
54Johan SandlerSkogsluffarnas OK18:35+5:416:43
55Henrik FlordalKatrineholms OK18:37+5:436:44
55Adam BrattTullinge SK18:37+5:436:44
57Erik Brandhorst-SatzkornJärla Orientering18:42+5:486:46
58Jon LindmarkCentrum OK18:46+5:526:47
59Emil SoneAttunda OK18:48+5:546:48
60Gustav NirvinHaninge SOK18:55+6:016:51
61Linus AlbinssonIFK Enskede19:01+6:076:53
62Mats HainkeSnättringe SK19:07+6:136:55
63Stefan NorinSöders-Tyresö19:09+6:156:56
64Albin HainkeSnättringe SK19:10+6:166:56
65Alexander AlnessLånghundra IF19:12+6:186:57
66Samuel BjörklundAttunda OK19:24+6:307:01
67Lars KlassonOK Ravinen19:26+6:327:02
68Joakim OlssonVäsby OK19:27+6:337:02
69Dennis NyqvistVäsby OK19:40+6:467:07
70Henrik NorellSnättringe SK19:41+6:477:07
70Fredric HöglindIFK Enskede19:41+6:477:07
72Patrik ÄppelgranSnättringe SK19:44+6:507:08
72Håkan EnmarkSkogsluffarnas OK19:44+6:507:08
72Tobias AnderssonOK Österåker19:44+6:507:08
75Axel FlordalKatrineholms OK19:45+6:517:09
76Timo MähönenIFK Lidingö SOK19:51+6:577:11
77Jonas ErlandssonRehns BK19:55+7:017:12
78Ronnie PetterssonHaninge SOK19:58+7:047:14
79Henrik BladhTullinge SK20:09+7:157:18
80Jon SundbergJärfälla OK20:12+7:187:19
80Fredrik HanssonTäby OK20:12+7:187:19
82Oskar HektorLinköpings OK20:20+7:267:22
83Anders LindgrenLånghundra IF20:24+7:307:23
84Tommy StenviOK Linné20:28+7:347:24
85Magnus LindblomGustavsbergs OK20:29+7:357:25
86Anton SilierJärfälla OK20:31+7:377:26
87Per GöthssonTäby OK20:33+7:397:26
88Mattias HenrikssonCentrum OK20:36+7:427:27
89Martin SkärlénHaninge SOK20:37+7:437:28
90Casper GidingKamrat och IF KIF20:38+7:447:28
91Joel LännevallOK Roslagen20:41+7:477:29
92Pedro BeloKlubblös20:42+7:487:30
93Olle StorellHaninge SOK20:49+7:557:32
94Oskar StenviOK Linné20:51+7:577:33
95Sture SundqvistLånghundra IF20:54+8:007:34
96Oskar ForsbergSnättringe SK20:59+8:057:36
97Filip MöllerOK Södertörn21:08+8:147:39
98Mårten AnterudVäsby OK21:13+8:197:41
99Petter BodingIFK Lidingö SOK21:16+8:227:42
100Yngve RahlénOK Ravinen21:19+8:257:43
101Jonas SjöblomAttunda OK21:22+8:287:44
102Frej FredmanCentrum OK21:24+8:307:45
103Robert BjörklundTumba-Mälarhöjden OK21:25+8:317:45
104Stefan WisborgTullinge SK21:50+8:567:54
105Torbjörn GillsparrOK Österåker21:51+8:577:55
106David HectorSnättringe SK22:00+9:067:58
107Fredrik AlzénGustavsbergs OK22:16+9:228:04
108Cristian FranzénAnkarsrums OK22:29+9:358:08
108Kristoffer HylanderTumba-Mälarhöjden OK22:29+9:358:08
110Lukas ArkängTullinge SK22:42+9:488:13
111Andreas BorängSnättringe SK22:48+9:548:15
112Hannes SvahnOK Ravinen22:55+10:018:18
113Henrik ByströmBromma-Vällingby SOK23:30+10:368:30
114Henrik LundgrenCentrum OK23:43+10:498:35
114Martin NilssonSnättringe SK23:43+10:498:35
116Alfred LängheimTullinge SK23:46+10:528:36
117Jerker DrottenmyrVisborgs OK23:53+10:598:39
117Mårten KällmanSöders-Tyresö23:53+10:598:39
119Erik JonssonLånghundra IF23:57+11:038:40
120Thomas PetterssonAttunda OK24:01+11:078:42
121Johan HydénKamrat och IF KIF24:09+11:158:45
122Mattias ÅgrenCentrum OK24:10+11:168:45
123Samuel LindénAttunda OK25:37+12:439:16
124Josef AnderssonJärfälla OK25:39+12:459:17
125Anders PlattJärla Orientering26:54+14:009:44
126Tomas EklundSkogsluffarnas OK27:47+14:5310:03
127Per WesterlundSkogsluffarnas OK52:55+40:0119:10
Oliver HermundstadSnättringe SKej godkänd
Jonathan UllerKils OKej godkänd
Oskar HermanssonCentrum OKej godkänd
Jan StridhSkogsluffarnas OKej godkänd
Johan GibergSödertälje-Nykvarn OFej godkänd
Emil GrehnOK Rodhenej godkänd
Zac HuddIFK Lidingö SOKej godkänd
Alexander KällTumba-Mälarhöjden OKej godkänd
Johannes BladhTullinge SKej start
Jonas GoldJärfälla OKej start
Ulf HedbergSöders-Tyresöej start
Gustav BjörklundIFK Enskedeej start
David GranathTjällmo-Godegårds OKej start
David LundstenIFK Umeåej start
Andreas LundstenCentrum OKej start
Thierry ReignierJärfälla OKej start
Torbjörn KölzowOK Ravinenej start
Duncan RobertsonSvaide Roma SOKej start
Jerk RönnolsCentrum OKej start
Andrei KartashevSundbybergs IKej start
Petter IsakssonVäsby OKej start
Anders JennerGustavsbergs OKej start
Jesper LidmarSnättringe SKej start
Andreas NordforsStora Tuna OKej start

H21 19:00-19:30

2 760 m, 94 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jens RönnolsJärla Orientering14:145:09
2Kalle BergmanOK Ravinen14:31+0:175:15
3Tintin KarlbergTullinge SK14:48+0:345:21
4David BorgSödertälje-Nykvarn OF15:00+0:465:26
5Oscar BjörckJärla Orientering15:03+0:495:27
6Simon HectorSnättringe SK15:04+0:505:27
7Jonas KjällCentrum OK15:34+1:205:38
8Axel KudinoffOK Södertörn15:42+1:285:41
9Mats HellstadiusSödertälje-Nykvarn OF15:58+1:445:47
10Mattias IvaresOK Södertörn16:01+1:475:48
11Oskar EdvardssonJärfälla OK16:12+1:585:52
12Mattias JohanssonKamrat och IF KIF16:14+2:005:52
13Axel MålargårdTäby OK16:15+2:015:53
14Victor ImarkTullinge SK16:18+2:045:54
15Daniel PerssonCentrum OK16:27+2:135:57
16Martin BygdénSödertälje-Nykvarn OF16:28+2:145:57
17Erik BerzellJärla Orientering16:35+2:216:00
18Noel WaldenfjordJärfälla OK16:36+2:226:00
19Hampus OlesundOK Landehof16:39+2:256:01
19Love BerzellOK Ravinen16:39+2:256:01
21Anders EnglidTumba-Mälarhöjden OK16:42+2:286:03
22Nils Forsberg RundströmIFK Enskede16:49+2:356:05
23Pontus AxellIFK Enskede16:50+2:366:05
24David BejbomJärla Orientering17:00+2:466:09
25Viggo HjerneTumba-Mälarhöjden OK17:06+2:526:11
26John McLellandOK Rodhen17:11+2:576:13
27Adam NymanCentrum OK17:12+2:586:13
28Joel Aristondo MagnussonOK Tor17:13+2:596:14
29Christian RedtzerAttunda OK17:20+3:066:16
30John WolgastSnättringe SK17:21+3:076:17
31Torbjörn ThorsénSkogsluffarnas OK17:24+3:106:18
31Tobias KarlssonSnättringe SK17:24+3:106:18
33Joel BerringCentrum OK17:29+3:156:20
34Magnus FalkenströmSkogsluffarnas OK17:30+3:166:20
35Lars BygdénSödertälje-Nykvarn OF17:31+3:176:20
35Albin LindskogOK Ravinen17:31+3:176:20
37Love OttossonHaninge SOK17:33+3:196:21
38Magnus KarlssonCentrum OK17:34+3:206:21
39Viktor LindbergOK Roslagen17:36+3:226:22
40Felix PerssonHaninge SOK17:41+3:276:24
41Henrik WillamoSödertälje-Nykvarn OF17:57+3:436:30
42Hampus NyholmSträngnäs-Malmby OL18:05+3:516:33
43Håkan PalmOK Klemmingen18:08+3:546:34
44Örjan AhnoffCentrum OK18:11+3:576:35
44Rasmus Palmqvist AslaksenIFK Lidingö SOK18:11+3:576:35
46Aleksandr ManoilovJärfälla OK18:12+3:586:35
47Ludde BlomIFK Enskede18:15+4:016:36
48Henrik FranzonOK Älvsjö-Örby18:19+4:056:38
49Anders WidegrenMälarö SOK18:27+4:136:41
50Kristoffer EdshageCentrum OK18:42+4:286:46
50Johan Ek-LarssonSödertälje-Nykvarn OF18:42+4:286:46
52Johan AnemyrNässjö OK18:51+4:376:49
53Gustav EknerSnättringe SK19:00+4:466:53
54Lars NicanderJärla Orientering19:04+4:506:54
55Niklas MannbergHögåkers OK19:06+4:526:55
56Hugo NilssonOK Älvsjö-Örby19:10+4:566:56
57Henrik MorastHaninge SOK19:12+4:586:57
58Albin AnderssonOK Ravinen19:16+5:026:58
59Mathias HallJärla Orientering19:19+5:056:59
60Mats AnderssonCentrum OK19:24+5:107:01
61David ErikssonHagaby GoIF Örebro19:59+5:457:14
62Assar HellströmOK Ravinen20:03+5:497:15
63Allan EverumStockholm Multisport Klubb20:04+5:507:16
64William HultqvistVallentuna-Össeby OL20:10+5:567:18
64Albin AnderssonTullinge SK20:10+5:567:18
66Jacob KällströmVallentuna-Össeby OL20:21+6:077:22
67Max Igor KajanusTumba-Mälarhöjden OK20:25+6:117:23
68Magnus FärdigNyköpings OK20:26+6:127:24
69Anthony LoccisanoKlubblös20:28+6:147:24
70Peter BergmanTullinge SK20:59+6:457:36
71Michael ReforsJärla Orientering21:14+7:007:41
72Allan MogensenOK Ravinen21:22+7:087:44
73Magnus StrömqvistAttunda OK21:27+7:137:46
74Erik WidingSkarpnäcks OL21:30+7:167:47
75Daniel TjernbergSödertälje-Nykvarn OF21:43+7:297:52
76Christian HjalmarssonKamrat och IF KIF21:54+7:407:56
77Fredrik JonssonAttunda OK22:13+7:598:02
78Robin ErikssonOK Roslagen22:28+8:148:08
79Martin SahlinJärla Orientering22:30+8:168:09
80Rasmus RostöRånäs OK22:34+8:208:10
81Jakob Gadefors-NauHaninge SOK22:47+8:338:15
82Emil AnderssonTullinge SK22:49+8:358:16
83Göran ThimbergSöders-Tyresö22:58+8:448:19
84Martin OlssonTäby OK23:01+8:478:20
85Patric De BoussardIFK Enskede23:12+8:588:24
86Henrik LöfgrenSödertälje-Nykvarn OF23:19+9:058:26
87Johan BernhardSnättringe SK23:40+9:268:34
88Martin RinnbäckOK Ravinen23:44+9:308:35
89Mattias AllaredTumba-Mälarhöjden OK23:52+9:388:38
90Björn LundquistOK Ravinen23:54+9:408:39
91Alexander SchandlOK Södertörn24:24+10:108:50
92Daniel FogelmarkOK Södertörn26:53+12:399:44
93Mats LundbladTäby OK28:05+13:5110:10
Per-Inge MunterKlubblösej godkänd
Fredrik NorengStockholm Multisport Klubbej start
Isak WestringJärfälla OKej start
Simon ÖsterlingOK Södertörnej start
Henrik SandebergWaxholms OKej start
Albin KvarnefalkJärfälla OKej start
Magnus GrafströmCentrum OKej start
Arne KvarnefalkJärfälla OKej start
Martin LindskogOK Ravinenej start

H21 19:30-20:00

2 760 m, 32 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Felix SpäthIFK Lidingö SOK14:085:07
2Maxim OmelchenkoKarlskrona SOK15:03+0:555:27
3Viktor Jellvert BörjesonGöteborg-Majorna OK15:15+1:075:31
4Ivan ForsgrenOK Tisaren15:22+1:145:34
5François BornerOLV ZUG15:25+1:175:35
6Johan ForsstedtSöders-Tyresö16:17+2:095:53
7Johan HedmanSöders-Tyresö17:11+3:036:13
8Simon SandgrenBromma-Vällingby SOK17:44+3:366:25
9Ove OksvoldCentrum OK17:45+3:376:25
9Tommy SchmidOL Trollelg17:45+3:376:25
11Per EdvallSkarpnäcks OL17:54+3:466:29
12Mikael NyströmOK Ravinen18:03+3:556:32
13Rasmus KihlSundbybergs IK18:07+3:596:33
14Ola CarlénBromma-Vällingby SOK18:28+4:206:41
15Simon ÖsterlundVästerås SOK18:32+4:246:42
16Niklas WansölinOK Ravinen18:53+4:456:50
17Fredric JohanssonSnättringe SK18:56+4:486:51
18Kalle LindqvistSkogsluffarnas OK19:04+4:566:54
19Melker LundinOK Hällen19:53+5:457:12
20Petter SkantzeIFK Lidingö SOK20:03+5:557:15
21Johan AnderssonSundbybergs IK20:15+6:077:20
22Nick BarrableOK Ravinen20:27+6:197:24
23Sergiu FalaOK Ravinen20:46+6:387:31
23Lars SegermanSkarpnäcks OL20:46+6:387:31
25Erik DyreliusSnättringe SK21:20+7:127:43
26Stefan SandbergJärla Orientering21:28+7:207:46
27Karl LundinOK Hällen21:44+7:367:52
28Sebastian TegnebrattOK Södertörn22:03+7:557:59
29Bruno GodefroyOK Ravinen23:05+8:578:21
30Magnus YngvessonCentrum OK23:59+9:518:41
31Alvar MelinHaninge SOK26:01+11:539:25
32Jonathan SerrandSundbybergs IK26:33+12:259:37
Per OksvoldCentrum OKej start
Christian FoleySigtuna OKej start
Björn NilssonTumba-Mälarhöjden OKej start

D21 18:30-19:00

2 250 m, 118 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Karolin OhlssonJärla Orientering14:126:18
2Anna BachmanIFK Lidingö SOK15:02+0:506:40
3Helena BergmanOK Ravinen15:18+1:066:48
4Filipa RodriguesJärla Orientering15:46+1:347:00
5Susen LöschÄrla IF16:40+2:287:24
6Jo StevensonSödertälje-Nykvarn OF16:42+2:307:25
7Johanna LönnkvistTullinge SK17:10+2:587:37
8Sarah-Jane BarrableOK Ravinen17:39+3:277:50
9Ella SjöbergTullinge SK17:51+3:397:56
10Samantha AhlgrenCentrum OK17:55+3:437:57
11Jennie Malm BlomqvistCentrum OK18:20+4:088:08
12Matilda MartinssonFalkenbergs OK18:30+4:188:13
13Anna LithellOK Linné18:31+4:198:13
14Sofia IversAttunda OK18:51+4:398:22
15Helena MarkstedtOK Södertörn18:59+4:478:26
16Karin LundbergTullinge SK19:07+4:558:29
17Marie HerrnholdAttunda OK19:13+5:018:32
18Ylva SandénOK Södertörn19:14+5:028:32
19Linnea BörjarsCentrum OK19:16+5:048:33
20Åsa EdgrenSkarpnäcks OL19:25+5:138:37
21Torun EkbladOK Ravinen19:27+5:158:38
22Erica HellgrenOK Älvsjö-Örby19:33+5:218:41
23Alva JonssonLånghundra IF19:44+5:328:46
24Ronja HillTumba-Mälarhöjden OK19:47+5:358:47
25Hilda MattssonJärla Orientering19:51+5:398:49
26Camilla GöstasSöders-Tyresö19:52+5:408:49
27Petra LjungdellTäby OK19:55+5:438:51
28Mildred PetterssonSödertälje-Nykvarn OF20:11+5:598:58
29Åsa SjölanderTäby OK20:24+6:129:04
30Frida ArnessonSkarpnäcks OL20:26+6:149:04
31Malin CarlssonSöders-Tyresö20:32+6:209:07
32Åsa WilestedtAttunda OK20:36+6:249:09
33Kristina AspvallCentrum OK20:40+6:289:11
34Caroline Cederquist TörnbladCentrum OK20:42+6:309:12
35Sara HedeSödertälje-Nykvarn OF20:43+6:319:12
36Sara HertegrenJärfälla OK20:51+6:399:16
37Ann RollerJärfälla OK21:00+6:489:20
38Sofie OhlssonSödertälje-Nykvarn OF21:07+6:559:23
39Eva HagwallJärla Orientering21:09+6:579:24
40Lena LjungquistTäby OK21:17+7:059:27
41Maria PedersenJärfälla OK21:25+7:139:31
42Alexandra SundgrenCentrum OK21:28+7:169:32
43Agnes BromanOK Roslagen21:31+7:199:33
44Malin DahlbäckOK Österåker21:33+7:219:34
45Emma BellanderGustavsbergs OK21:35+7:239:35
46Tuva FalkSundbybergs IK21:42+7:309:38
47Rebecka LindbergOK Roslagen21:51+7:399:42
48Vilma KarlssonSnättringe SK21:53+7:419:43
49Hillevie SvärdSträngnäs-Malmby OL22:00+7:489:46
50Karin AbelSnättringe SK22:05+7:539:48
51Lovisa LarssonTullinge SK22:18+8:069:54
52Gro DahlbomCentrum OK22:21+8:099:56
53Nickolina HedenlundTäby OK22:23+8:119:56
54Meta NordesjöSundbybergs IK22:29+8:179:59
55Lova AggeforsGustavsbergs OK22:39+8:2710:04
56Sofia EdvardssonJärfälla OK22:44+8:3210:06
57Nayara GillsparrOK Österåker22:48+8:3610:08
58Nadja DahlströmSnättringe SK22:56+8:4410:11
59Johanna WeissLånghundra IF23:00+8:4810:13
60Juni StigsdotterIFK Lidingö SOK23:01+8:4910:13
61Stina BorängSnättringe SK23:12+9:0010:18
61Tova OlssonIK Hakarpspojkarna23:12+9:0010:18
63Hanna JonssonSöders-Tyresö23:15+9:0310:20
64Åsa BergSigtuna OK23:16+9:0410:20
65Andrea JonssonLånghundra IF23:31+9:1910:27
66Anna GerhardssonAttunda OK23:35+9:2310:28
67Priscilla FerreraSkarpnäcks OL23:38+9:2610:30
68Matilda SkunckeTäby OK23:41+9:2910:31
69Anna EkSödertälje-Nykvarn OF23:42+9:3010:32
70Hanna SöderbergSkarpnäcks OL23:43+9:3110:32
71Evelina BergSöders-Tyresö23:47+9:3510:34
72Jana AmacherTullinge SK24:07+9:5510:43
73Erica EdmanRehns BK24:08+9:5610:43
74Sara RuneborgAttunda OK24:19+10:0710:48
75Teresia WällstedtJärfälla OK24:26+10:1410:51
76Moni WinsnesSödertälje-Nykvarn OF24:30+10:1810:53
77Katrin JosefssonVäsby OK24:38+10:2610:56
78Alice GardbyTumba-Mälarhöjden OK24:51+10:3911:02
78Lisa LeicktTullinge SK24:51+10:3911:02
80Isabella TapperIFK Lidingö SOK25:03+10:5111:08
81Marit WiksellRehns BK25:15+11:0311:13
82Karin HagwallLunds OK25:28+11:1611:19
83Rebecca WinsnesSödertälje-Nykvarn OF25:29+11:1711:19
84Malin HanssonTäby OK25:38+11:2611:23
85Maria EdvardssonJärfälla OK25:45+11:3311:26
86Viktoria HedenlundTäby OK25:56+11:4411:31
87Rebecka HaraldssonTäby OK26:05+11:5311:35
88Sara MöllerOK Södertörn26:13+12:0111:39
89Tilda BellanderGustavsbergs OK26:19+12:0711:41
90Nadja RutzSundbybergs IK26:39+12:2711:50
91Anna EideforsSundbybergs IK26:42+12:3011:52
92Vera RolfssonSkarpnäcks OL26:45+12:3311:53
93Maria PereverzinaHertfordshire Orienteering Club HH26:53+12:4111:56
94Ida HofstedtTäby OK27:04+12:5212:01
95Sanna HedbergOK Södertörn27:25+13:1312:11
96Åsa ByströmBromma-Vällingby SOK27:38+13:2612:16
97Lisa TörnqvistAttunda OK27:57+13:4512:25
98Ida GustafssonOK Älvsjö-Örby28:02+13:5012:27
99Ulrika AnderssonHaninge SOK28:10+13:5812:31
100Linnéa GranlundTäby OK28:27+14:1512:38
101Norna MolinOK Klemmingen28:39+14:2712:44
102Susanne AkterinOK Älvsjö-Örby29:16+15:0413:00
103Karin SkogSkogsluffarnas OK29:41+15:2913:11
104Nina IversAttunda OK30:00+15:4813:20
105Maria LidénVäsby OK30:27+16:1513:32
106Katarina HammasVäsby OK30:30+16:1813:33
107Malin AlbinssonIFK Enskede30:44+16:3213:39
108Helene RipaHaninge SOK31:08+16:5613:50
109Malin SundebyCentrum OK32:00+17:4814:13
110Mikaela WallerströmOK Österåker33:12+19:0014:45
111Annica SundebyTumba-Mälarhöjden OK37:19+23:0716:35
Malin LignellOK Tisarenej godkänd
Moa HjorthDomnarvets GOIFej godkänd
Lovisa HambäckLånghundra IFej godkänd
Ellen SkunckeTäby OKej godkänd
Kristina CanowOK Österåkerej godkänd
Ebba GanslandtIFK Lidingö SOKej godkänd
Caroline PigerreIFK Lidingö SOKej godkänd
Katja KinnunenTäby OKej start
Agnes ThorCentrum OKej start
Audrey FoleySigtuna OKej start
Emma PerssonTumba-Mälarhöjden OKej start
Josefine AnderssonTäby OKej start
Maria CarlströmCentrum OKej start
Kristin KarlssonCentrum OKej start
Moa KjellstrandCentrum OKej start

D21 19:00-19:30

2 250 m, 71 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Irina NybergAlfta-Ösa OK14:456:33
2Ausrine KutkaiteIFK Lidingö SOK15:04+0:196:41
3Synnøve BråtenIFK Lidingö SOK15:38+0:536:56
4Emma BjessmoIFK Lidingö SOK15:43+0:586:59
5Alice HugossonIFK Lidingö SOK16:10+1:257:11
6Annick MeisterOK Södertörn16:55+2:107:31
7Helena KarlssonIFK Lidingö SOK17:04+2:197:35
8Tove OlssonOK Södertörn17:30+2:457:46
9Karolina HellbergSundbybergs IK17:32+2:477:47
10Anna Dahlgren-RosénJärla Orientering18:08+3:238:03
11Johanna LännevallOK Roslagen18:23+3:388:10
12Helen MagnussonOK Tor18:35+3:508:15
13Therese KlintbergLinköpings OK18:39+3:548:17
14Galina RibediucHellas Orientering18:58+4:138:25
15Julia FriskCentrum OK19:01+4:168:27
16Jenny WallnerAttunda OK19:02+4:178:27
16Jenny BergOK Ravinen19:02+4:178:27
18Linda LönnebergTäby OK19:35+4:508:42
19Alma GustafssonSOK Aneby19:36+4:518:42
19Sara EskilssonAlfta-Ösa OK19:36+4:518:42
21Hanna LagerbergOK Södertörn19:39+4:548:44
22Anna JohanssonJärla Orientering19:48+5:038:48
23Nina PerssonHaninge SOK19:51+5:068:49
24Elin BjessmoBromma-Vällingby SOK19:53+5:088:50
25Frida HectorSnättringe SK19:56+5:118:51
26Karin StadigIFK Enskede19:57+5:128:52
27Åsa BörjessonJärla Orientering20:08+5:238:56
28Emilia BergströmOK Rodhen20:09+5:248:57
29Boel SundbergOK Södertörn20:13+5:288:59
30Sanna-Kaisa NyströmOK Ravinen20:18+5:339:01
31Anna LundquistOK Ravinen20:24+5:399:04
32Carolina NealisOK Roslagen20:41+5:569:11
33Lovisa Nimvik SternJärla Orientering20:56+6:119:18
34Carolina JonsellOK Linné21:01+6:169:20
35Lisa HeldtSödertälje-Nykvarn OF21:02+6:179:20
36Emma MiléusAttunda OK21:03+6:189:21
37Sofie KarlssonCentrum OK21:15+6:309:26
38Maja SandvikAttunda OK21:26+6:419:31
39Barbora PijákováIFK Lidingö SOK21:51+7:069:42
40Michaela LundellOK Österåker22:13+7:289:52
41Magdalena CarlsteinIFK Lidingö SOK22:23+7:389:56
42Annika BygdénSödertälje-Nykvarn OF22:48+8:0310:08
43Jenni SimolaIFK Lidingö SOK23:18+8:3310:21 Ladda ner rutt i gpx-format
44Ebba AdebrantTumba-Mälarhöjden OK23:23+8:3810:23
45Carolin SvenssonHaninge SOK23:25+8:4010:24
46Susanne StålSödertälje-Nykvarn OF24:13+9:2810:45
47Jessica StrömqvistAttunda OK24:14+9:2910:46
48Helena FalkTäby OK24:15+9:3010:46
49Elin GidingVallentuna-Össeby OL24:16+9:3110:47
50Embla MorastHaninge SOK24:18+9:3310:48
51Ida SkantzeSundbybergs IK24:28+9:4310:52
52Pille HedströmSöders-Tyresö24:30+9:4510:53
53Magdalena GrunderJärfälla OK24:32+9:4710:54
54Kajsa LjungbergTumba-Mälarhöjden OK24:34+9:4910:55
55Charlotta ÖstervallTumba-Mälarhöjden OK24:56+10:1111:04
56Therese NilssonOK Österåker25:02+10:1711:07
57Alma KappelOK Tyr25:28+10:4311:19
57Ewa AlbrektssonOK Ravinen25:28+10:4311:19
59Therese PerssonSnättringe SK25:33+10:4811:21
60Lena BuhreAttunda OK25:39+10:5411:24
60Malin LindskogOK Ravinen25:39+10:5411:24
62Olga AxellKlubblös25:49+11:0411:28
63Sofia GidingVallentuna-Össeby OL26:00+11:1511:33
64Fanny RostöRånäs OK26:28+11:4311:45
65Sofia PerssonSnättringe SK26:30+11:4511:46
66Fanny LinderborgSkellefteå OK27:30+12:4512:13
67Madeleine CasselIFK Lidingö SOK27:36+12:5112:16
68Josefin HersénTullinge SK28:00+13:1512:26
69Josefin KarlssonAttunda OK28:10+13:2512:31
Tone AlbrektssonOK Ravinenej godkänd
Vendela JonsellVallentuna-Össeby OLej godkänd
Siri EngbergJärla Orienteringej start
Claudia QuasWaxholms OKej start
Elin SundqvistTullinge SKej start

D21 19:30-20:00

2 580 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Olena PostelniakOK Södertörn16:456:29
2Tilde BacklundOK Södertörn16:53+0:086:32
3Frida ForsbergOK Ravinen16:59+0:146:34
4Emma HagrotTäby OK17:05+0:206:37
5Caroline OlsmatsTäby OK18:50+2:057:17
6Ella AnderssonOK Södertörn19:03+2:187:23
7Yvonne GrehnOK Rodhen19:32+2:477:34
8Ellinor HambergJärfälla OK19:39+2:547:36
9Ellinor BjörklundJärfälla OK20:11+3:267:49
10Tove LagerbergOK Södertörn21:55+5:108:29
11Matilda AhlquistJärla Orientering22:11+5:268:35
12Anna GranathTjällmo-Godegårds OK22:13+5:288:36
13Isabella NilssonGustavsbergs OK23:08+6:238:57
14My HeinrupJärla Orientering23:12+6:278:59
15Elina Von KrusenstiernaOK Kåre25:30+8:459:53
16Maria Von SchmalenséeAttunda OK25:33+8:489:54
Emma BromarkLånghundra IFej start
Therese HolmströmOK Ravinenej start
Sara JonassonCentrum OKej start

H16 18:30-19:00

2 540 m, 34 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Marcus SteneboAttunda OK14:165:37
2Viktor SoneAttunda OK15:48+1:326:13
3Max ÖsterlingOK Södertörn16:39+2:236:33
4Isak GeliusSnättringe SK17:02+2:466:42
5Lukas WallhedJärla Orientering17:23+3:076:50
6Albin WarvelinLånghundra IF18:24+4:087:14
7Viktor DavidssonSöders-Tyresö18:28+4:127:16
8Rasmus LindblomGustavsbergs OK18:37+4:217:19
9Hugo BacklundTullinge SK19:00+4:447:28
10Melker GardbyTumba-Mälarhöjden OK19:02+4:467:29
11Ivar GentzJärla Orientering19:07+4:517:31
12Mattis SandénOK Södertörn19:21+5:057:37
13Johan FochsenWaxholms OK19:24+5:087:38
14David RyderåsWaxholms OK20:08+5:527:55
15Morris RassètBromma-Vällingby SOK20:10+5:547:56
16Elis IversAttunda OK20:45+6:298:10
17Kim ÖrnbergTumba-Mälarhöjden OK21:01+6:458:16
18Olle BrohagenOK Ravinen21:03+6:478:17
19Anton WällstedtJärfälla OK21:28+7:128:27
20Emil HelanderTullinge SK21:41+7:258:32
21Gustav NorbergNyköpings OK22:04+7:488:41
22William MöllerSkarpnäcks OL22:14+7:588:45
23Björn RennerOK Södertörn22:16+8:008:45
24Olle ThimbergSöders-Tyresö22:58+8:429:02
25Justus ArenanderSkarpnäcks OL23:17+9:019:10
26Lucas AlzénGustavsbergs OK23:33+9:179:16
27Filip DryseliusSkarpnäcks OL24:44+10:289:44
28Melker PalmJärfälla OK24:50+10:349:46
29Gustaf HofstedtTäby OK24:58+10:429:49
30Felix ArkängTullinge SK25:57+11:4110:12
31Emil FunemyrBromma-Vällingby SOK26:19+12:0310:21
32Viktor SandqvistVäsby OK28:44+14:2811:18
33Axel FribergerJärla Orientering33:19+19:0313:07
Liam MorénBromma-Vällingby SOKej godkänd
Jesper ÅkessonJärfälla OKej start
Mathias DryseliusSkarpnäcks OLej start
Jonathan NorrmanOK Ravinenej start

H16 19:00-19:30

2 540 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ludvig LangeTumba-Mälarhöjden OK14:585:53
2Otto BalckTäby OK15:30+0:326:06
3William GrunderJärfälla OK15:37+0:396:08
4Eskil WidehagSundbybergs IK16:03+1:056:19
5Olle KallurOK Ravinen16:38+1:406:32
6Filip LindqvistTäby OK17:00+2:026:41
7Edvin ForsbergOK Ravinen18:00+3:027:05
8Hampus HatlenSnättringe SK18:12+3:147:09
9Fredrik AhlbergTäby OK19:04+4:067:30
10Anton MörkforsJärfälla OK19:16+4:187:35
11Erik BovalliusJärfälla OK19:19+4:217:36
12Marcus EkmanTäby OK21:09+6:118:19
12Ludvig FerdmanTullinge SK21:09+6:118:19
14Wilhelm BergmanTullinge SK21:39+6:418:31
15Wilhelm NordqvistWaxholms OK22:18+7:208:46
16Viktor LöfgrenSödertälje-Nykvarn OF23:00+8:029:03
17Hugo LindskogOK Ravinen24:46+9:489:45
18Elis Forsberg RundströmIFK Enskede42:04+27:0616:33
Erik FranklingIFK Lidingö SOKej godkänd
Emil FranzénSundbybergs IKej start

D16 18:30-19:00

2 250 m, 39 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alice EkNyköpings OK15:056:42
2Hedda RöstinOK Ravinen16:06+1:017:09
3Lisa WadenbrantSundbybergs IK16:19+1:147:15
4Sandra ValjusIFK Lidingö SOK16:30+1:257:20
5Wilma LeicktTullinge SK17:01+1:567:33
6Ingrid AndréTumba-Mälarhöjden OK17:19+2:147:41
7Miia RollerJärfälla OK17:20+2:157:42
8Clara HöglindIFK Enskede17:38+2:337:50
9Sigrid CarlssonSundbybergs IK17:51+2:467:56
10Bella PedersenJärfälla OK17:52+2:477:56
11Tindra JonssonSkarpnäcks OL17:55+2:507:57
12Alva BladhTullinge SK18:59+3:548:26
13Emma NorinSöders-Tyresö19:01+3:568:27
14Ida SvahnSöders-Tyresö19:21+4:168:36
15Louise ByströmBromma-Vällingby SOK20:32+5:279:07
16Tove SjöbergTullinge SK20:50+5:459:15
17Emma BarnardBromma-Vällingby SOK21:01+5:569:20
18Emma SvidénSöders-Tyresö21:02+5:579:20
19Tilde BredermanVäsby OK21:10+6:059:24
20Ida HänströmTäby OK21:35+6:309:35
21Lydia HylanderTumba-Mälarhöjden OK21:51+6:469:42
22Doris IkoTäby OK22:38+7:3310:03
23Kerstin ÅbergTumba-Mälarhöjden OK22:45+7:4010:06
24Emelie LindbomSundbybergs IK22:49+7:4410:08
25Sara SundqvistLånghundra IF22:54+7:4910:10
26Elsa KällTumba-Mälarhöjden OK22:59+7:5410:12
27Märta SödervallTullinge SK23:18+8:1310:21
28Madeleine GranathVäsby OK23:55+8:5010:37
29Emma AlmJärfälla OK24:39+9:3410:57
30Alicia SchandlOK Södertörn24:53+9:4811:03
31Ebba KolmodinTumba-Mälarhöjden OK25:26+10:2111:18
32Louise LindellGustavsbergs OK25:49+10:4411:28
33Wilma JosefssonVäsby OK26:30+11:2511:46
34Linn NilssonSöders-Tyresö27:18+12:1312:08
35Lovisa Göstas KällmanSöders-Tyresö27:23+12:1812:10
36Turid Joelsdotter WärngårdSkarpnäcks OL27:46+12:4112:20
Tove SvedellSkarpnäcks OLej godkänd
Alicia BjörnbergSöders-Tyresöej godkänd
Tilda MårtenssonOK Ravinenej godkänd
Lena PerssonTullinge SKej start

D16 19:00-19:30

2 250 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Klara BorgSödertälje-Nykvarn OF14:326:27
2Åsa SundströmJärla Orientering15:00+0:286:40
3Ida ÖsterbergGustavsbergs OK15:50+1:187:02
3Agnes DambergIFK Lidingö SOK15:50+1:187:02
5Smilla MogensenOK Ravinen16:39+2:077:24
6Lisa EdénSödertälje-Nykvarn OF19:35+5:038:42
7Lilly ChristieSnättringe SK20:19+5:479:01
8Moa FröstadiusSundbybergs IK21:21+6:499:29
9Sanna RinnbäckOK Ravinen22:16+7:449:53
10Liv HerneTumba-Mälarhöjden OK26:46+12:1411:53
11Elin WolgastSnättringe SK26:57+12:2511:58
Fredrika NordquistTäby OKej godkänd
Ester AnderssonOK Södertörnej start

D16 19:30-20:00

2 250 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elisabeth LarssonOK Södertörn17:187:41
2Emilia NilssonGustavsbergs OK21:31+4:139:33

H14 18:30-19:00

1 780 m, 51 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Odin EkNyköpings OK10:355:56
2Hannes MogensenOK Ravinen11:04+0:296:13
3Max ÖsterbergGustavsbergs OK11:06+0:316:14
4Marcus BarbozaAttunda OK11:29+0:546:27
5Elias LjungdellTäby OK11:47+1:126:37
6Malte BellanderGustavsbergs OK12:07+1:326:48
7Viktor WistrandTullinge SK12:08+1:336:48
8Olof ArevångTullinge SK12:13+1:386:51
9Alexander DybergIFK Lidingö SOK12:16+1:416:53
10Malte AlbinssonOK Österåker12:31+1:567:01
11August OldingTäby OK13:03+2:287:19
12Simon PalmgrenSkogsluffarnas OK13:17+2:427:27
12Fabian TörnqvistAttunda OK13:17+2:427:27
14Linus SkattOK Södertörn13:43+3:087:42
15Axel RystedtSödertälje-Nykvarn OF13:46+3:117:44
16Erik NederheimTäby OK13:50+3:157:46
17Leo LjungbergSkarpnäcks OL13:56+3:217:49
18Peter LindvallHaninge SOK14:09+3:347:56
19Jonatan AndersonJärfälla OK14:16+3:418:00
20Ludvig HagwallJärla Orientering14:33+3:588:10
21Joel BjörklundAttunda OK14:36+4:018:12
22Nils SamrudIFK Lidingö SOK14:40+4:058:14
23Niklas ErlandssonOK Södertörn14:51+4:168:20
24Ludvig Sjöberg-SvedborgBromma-Vällingby SOK14:56+4:218:23
25Erik WällstedtJärfälla OK14:59+4:248:25
26Linus NileviHaninge SOK15:17+4:428:35
27Hannes LindqvistIFK Enskede15:32+4:578:43
28Elias BladhTullinge SK15:50+5:158:53
29Arvid WestmanGustavsbergs OK15:57+5:228:57
30Simon TrossingTäby OK16:38+6:039:20
31Hampus HolmbergSkarpnäcks OL16:54+6:199:29
32Sixten LindqvistSkogsluffarnas OK17:23+6:489:45
33Morris BjörklundOK Ravinen18:10+7:3510:12
34Melker KronqvistOK Klemmingen18:13+7:3810:14
35Oliver LiwångIFK Lidingö SOK18:25+7:5010:20
36Gustav StorellHaninge SOK18:26+7:5110:21
37Arvid KristofferssonSkarpnäcks OL18:55+8:2010:37
38Hugo SjölanderTäby OK19:02+8:2710:41
39Simon StridhSkogsluffarnas OK19:04+8:2910:42
40Karl KvarnforsSkarpnäcks OL19:18+8:4310:50
41Lucas JohanssonTullinge SK19:24+8:4910:53
42Erik LidénVäsby OK19:50+9:1511:08
43Jens FochsenWaxholms OK20:04+9:2911:16
44Erik NorinSöders-Tyresö20:10+9:3511:19
45Samuel HowardSkarpnäcks OL20:42+10:0711:37
46Arvid MyrbergerTullinge SK20:44+10:0911:38
47Malte ThelanderHaninge SOK21:11+10:3611:54
48Felix FlodmanTullinge SK21:41+11:0612:10
49Axel TrofastTullinge SK23:02+12:2712:56
50Emil PopovicTäby OK26:27+15:5214:51
Sandro PruthSkogsluffarnas OKej godkänd
Eskil IsakssonVäsby OKej start
Aki HallakumpuVäsby OKej start
Uno LindkvistTäby OKej start
Emil AnterudVäsby OKej start
Ruben HårdSkogsluffarnas OKej start

H14 19:00-19:30

1 780 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Simon LundellOK Österåker11:036:12
2Ture JohanssonSkogsluffarnas OK11:49+0:466:38
3Axel BalckTäby OK12:22+1:196:56
4Marcus GrunderJärfälla OK12:30+1:277:01
5Hampus SundbergJärfälla OK13:32+2:297:36
6Folke KåbergOK Ravinen13:42+2:397:41
7Edvin WollbrandOK Ravinen13:56+2:537:49
8Linus ForsbergOK Ravinen15:47+4:448:52
9Anton HedströmSöders-Tyresö16:39+5:369:21
10Melvin EkSundbybergs IK16:53+5:509:29
11Elliot JonssonAttunda OK17:09+6:069:38
12Erik MånssonSödertälje-Nykvarn OF18:18+7:1510:16
13Erik LundquistOK Ravinen18:35+7:3210:26
14Noa HelgarsTäby OK18:36+7:3310:26
15Joel WallnerAttunda OK19:15+8:1210:48
16Linus NilssonOK Österåker19:34+8:3110:59
17Axel Björnberg FärdigNyköpings OK20:17+9:1411:23
18Åke FalkenströmSkogsluffarnas OK21:01+9:5811:48
19Arvid HammarbäckSkogsluffarnas OK21:58+10:5512:20
Axel NordqvistWaxholms OKej godkänd
Filip HatlenSnättringe SKej start

H14 19:30-20:00

1 780 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jonathan NilssonGustavsbergs OK12:086:48
2Svante SandvikAttunda OK19:34+7:2610:59
3Rasmus LundströmVäsby OK21:13+9:0511:55

D14 18:30-19:00

1 780 m, 37 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lovis HellstenNyköpings OK12:347:03
2Ingrid JohanssonSundbybergs IK12:44+0:107:09
3Eleonora Dell'OrtoSundbybergs IK13:08+0:347:22
4Emma HöökIFK Lidingö SOK13:16+0:427:27
5Tilde MansénSkarpnäcks OL13:31+0:577:35
6Linn De BoussardIFK Enskede14:43+2:098:16
7Alice HedinIFK Lidingö SOK15:03+2:298:27
8Stina PedersenJärfälla OK15:04+2:308:27
9Filippa BäcklundJärla Orientering15:30+2:568:42
10Alva Björklund BoljangTumba-Mälarhöjden OK15:45+3:118:50
11Moa GlanshedHaninge SOK15:54+3:208:55
12Elsa LifTumba-Mälarhöjden OK16:10+3:369:04
13Ellen AnelandOK Ravinen16:11+3:379:05
14Stella ÖstblomJärfälla OK16:23+3:499:12
15Olivia UnnerudLånghundra IF16:47+4:139:25
16Stina BygdénSödertälje-Nykvarn OF16:53+4:199:29
17Ida WarvelinLånghundra IF17:25+4:519:47
18Stina YlipääMälarö SOK17:44+5:109:57
19Freja HjerneTumba-Mälarhöjden OK17:46+5:129:58
20Isabel UnnerudLånghundra IF17:49+5:1510:00
21Jenny Göstas KällmanSöders-Tyresö17:54+5:2010:03
22Maja RundlöfVäsby OK18:18+5:4410:16
23Alice LjungbergTumba-Mälarhöjden OK19:03+6:2910:42
23Ingrid TillegårdSundbybergs IK19:03+6:2910:42
25Amanda ClaessonTumba-Mälarhöjden OK19:47+7:1311:06
26Mirja NordinSkarpnäcks OL19:50+7:1611:08
27Vilma NilssonAttunda OK19:53+7:1911:10
28Lovisa LindqvistIFK Enskede20:22+7:4811:26
29Maja LiljaIFK Lidingö SOK21:21+8:4711:59
30Lovisa BergstenOK Södertörn21:37+9:0312:08
31Nova MatthewsTullinge SK22:05+9:3112:24
32Elin AbelSnättringe SK22:36+10:0212:41
33Majken JanssonSkarpnäcks OL22:37+10:0312:42
34Sonja AhlquistJärla Orientering22:50+10:1612:49
35Klara SkunckeTäby OK23:01+10:2712:55
36Hilda MårsellTumba-Mälarhöjden OK23:06+10:3212:58
37Wilda LundqvistMälarö SOK26:58+14:2415:08
Filippa HjerneTumba-Mälarhöjden OKej start
Rut LundinOK Södertörnej start
Klara JunegardTullinge SKej start
Wilma MårtenssonOK Ravinenej start
Mette HuitfeldtSkarpnäcks OLej start
Maja FalkSundbybergs IKej start
Tilda MattssonOK Södertörnej start

D14 19:00-19:30

1 780 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emma HenriquesOK Södertörn13:247:31
2Lovis de VilliersOK Södertörn13:34+0:107:37
3Malin StrömqvistAttunda OK13:40+0:167:40
4Alma BarkstedtTäby OK17:43+4:199:57
5Alexandra StålSödertälje-Nykvarn OF18:14+4:5010:14
6Lovisa BorgSödertälje-Nykvarn OF19:46+6:2211:06
7Märta WigleOK Södertörn20:20+6:5611:25
8Emilia BergmanTullinge SK20:25+7:0111:28
9Alva Lidström LauriSnättringe SK22:30+9:0612:38
10Britta BörjessonJärla Orientering22:34+9:1012:40
11Lovisa NordquistTäby OK22:44+9:2012:46
12Wilma DalekantIFK Enskede25:08+11:4414:07
Ebba WestringJärfälla OKej start
Ellen LöfgrenSödertälje-Nykvarn OFej start

D14 19:30-20:00

1 780 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Vera SkantzeIFK Lidingö SOK14:388:13
2Felicia StrindérIFK Enskede21:47+7:0912:14
Tuva HolmströmOK Ravinenej start

H12 18:30-19:00

1 210 m, 53 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Edvin JohanssonVäsby OK9:337:53
2Petter FochsenWaxholms OK9:35+0:027:55
3Ted LagerströmAttunda OK9:39+0:067:58
4Benjamin HjerténJärfälla OK10:09+0:368:23
5Alexander Segolsson LarssonVäsby OK10:50+1:178:57
6Petter LjungquistTäby OK11:20+1:479:21
7Elias TrossingTäby OK11:28+1:559:28
8Linus DanielssonSolna OK11:41+2:089:39
9Botvid SimonssonSundbybergs IK11:47+2:149:44
10Egon WistedtSundbybergs IK11:53+2:209:49
11Caio PruthSkogsluffarnas OK12:06+2:3310:00
12Gustav DarginTäby OK12:11+2:3810:04
13Teodor JonssonSkarpnäcks OL12:19+2:4610:10
14Olof HagwallJärla Orientering12:35+3:0210:23
15Tore WestmanGustavsbergs OK12:37+3:0410:25
16Ruben ArenanderSkarpnäcks OL12:40+3:0710:28
17Vincent RylanderVäsby OK12:42+3:0910:29
18Oskar MagnellSkarpnäcks OL12:45+3:1210:32
18Leo WisborgTullinge SK12:45+3:1210:32
20Viggo MårsellTumba-Mälarhöjden OK12:58+3:2510:42
21Filip SjölanderTäby OK13:04+3:3110:47
22Edvin Björklund BoljangTumba-Mälarhöjden OK13:20+3:4711:01
23Gustav MyrbergerTullinge SK13:23+3:5011:03
24Gustav HenrikssonOK Södertörn13:38+4:0511:16
25Folke JohanssonSundbybergs IK13:55+4:2211:30
26Albin PerssonTäby OK13:58+4:2511:32
27Anton WarneIFK Lidingö SOK14:02+4:2911:35
28Ivar MessingOK Älvsjö-Örby14:08+4:3511:40
29Elliot LjungdellTäby OK14:12+4:3911:44
30Lukas SjöblomAttunda OK14:23+4:5011:53
31Victor GranathVäsby OK14:33+5:0012:01
32Elis ÖstborgSkogsluffarnas OK14:34+5:0112:02
33Anton AkterinOK Älvsjö-Örby14:41+5:0812:08
34Gustav NetzJärla Orientering14:53+5:2012:18
35Alvin WestmanOK Älvsjö-Örby15:16+5:4312:37
36Svante BrohagenOK Ravinen15:23+5:5012:42
37Teodor GerholmJärla Orientering15:32+5:5912:50
38Hugo AbelSnättringe SK15:47+6:1413:02
39Alve WistedtSundbybergs IK16:00+6:2713:13
40Albin HessleTullinge SK17:22+7:4914:21
41Leonard Lundström DabrowskiJärla Orientering17:52+8:1914:45
42Vilmer FolckeJärla Orientering18:51+9:1815:34
43Maximilian AnderssonTullinge SK19:51+10:1816:24
44Elmer GardbyTumba-Mälarhöjden OK19:53+10:2016:25
45Kevin KarlssonSkarpnäcks OL20:09+10:3616:39
46Alvar WallinOK Älvsjö-Örby20:25+10:5216:52
47Gabriel EricssonOK Ravinen21:13+11:4017:32
48Jonas NicanderJärla Orientering22:19+12:4618:26
49Isak WarvelinLånghundra IF23:57+14:2419:47
50Eskil MyrbergerTullinge SK32:32+22:5926:53
51Wilmer CarlsteinIFK Lidingö SOK33:42+24:0927:51
52Leo LindkvistTäby OK41:45+32:1234:30
Åke EngmanIFK Lidingö SOKej godkänd
Olle JonasSkarpnäcks OLej start
Folke IsakssonVäsby OKej start
Malte JennerGustavsbergs OKej start
Kjetil SkarmyrSkarpnäcks OLej start

H12 19:00-19:30

1 490 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Henning FalkenströmSkogsluffarnas OK8:435:51
2Sven BörjessonJärla Orientering9:53+1:106:37
3Lucas De BoussardIFK Enskede10:07+1:246:47
4Oscar LundquistOK Ravinen10:16+1:336:53
5Edvin WallnerAttunda OK10:31+1:487:03
6Max BoströmJärfälla OK10:55+2:127:19
7Noel HellbergSundbybergs IK11:03+2:207:24
8Ture LindskogOK Ravinen12:01+3:188:03
9Erik BalckTäby OK14:26+5:439:41
10Hugo NyströmOK Ravinen17:20+8:3711:37
11Francis EyemJärfälla OK17:25+8:4211:41
12Oliver JonssonAttunda OK18:09+9:2612:10
13Johan KrookOK Älvsjö-Örby20:15+11:3213:35
14Albin FranzénOK Södertörn23:10+14:2715:32
15Gustav NyströmOK Ravinen26:22+17:3917:41
16Axel BeijerJärla Orientering33:24+24:4122:24
Wilmer HagrotTäby OKej start

H12 19:30-20:00

1 490 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ludvig Eggöy MarkhesterSnättringe SK8:255:38
2Gustav Eggöy MarkhesterSnättringe SK10:05+1:406:46
3Gustav LindbergOK Roslagen13:32+5:079:04
Linus LundströmVäsby OKej godkänd

D12 18:30-19:00

1 490 m, 37 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alva WidegrenMälarö SOK11:107:29
2Bodil JohanssonSundbybergs IK12:03+0:538:05
3Sofia Dell'OrtoSundbybergs IK12:09+0:598:09
4Emelie HolmströmTäby OK12:13+1:038:11
5Ella MatthewsTullinge SK12:48+1:388:35
6Milla KlassonOK Ravinen13:03+1:538:45
7Sara LiwångIFK Lidingö SOK13:04+1:548:46
8Maja ThimbergSöders-Tyresö13:06+1:568:47
9Elsa TunbladMälarö SOK13:32+2:229:04
10Märta AhlquistJärla Orientering13:56+2:469:21
11Molly BomanMälarö SOK14:57+3:4710:02 Ladda ner rutt i gpx-format
12Frida DäckforsTullinge SK15:13+4:0310:12
13Ella LjungdellTäby OK15:19+4:0910:16
14Clara WerdinOK Älvsjö-Örby15:29+4:1910:23
15Blenda SandénOK Södertörn16:13+5:0310:53
16Frida EkbladOK Ravinen16:46+5:3611:15
17Katja SmittSödertälje-Nykvarn OF16:50+5:4011:17
18Tora BjörklundOK Ravinen17:20+6:1011:37
19Nike Mair HasslerSöders-Tyresö17:51+6:4111:58
20Hilda TrofastTullinge SK18:00+6:5012:04
21Wera BjörklundOK Ravinen18:04+6:5412:07
22Maja GustafssonOK Älvsjö-Örby18:14+7:0412:14
23Meya TengbladJärla Orientering18:42+7:3212:33
24Mathilde HermundstadSnättringe SK19:37+8:2713:09
25Sofia QuasWaxholms OK19:59+8:4913:24
26Signe FredingTäby OK21:05+9:5514:08
27Moa PerssonTäby OK21:09+9:5914:11
28Paulina AlzénGustavsbergs OK22:25+11:1515:02
29Isabel OlareOK Älvsjö-Örby22:28+11:1815:04
30Julia HolmströmTäby OK24:12+13:0216:14
31Ingrid EngmanIFK Lidingö SOK27:35+16:2518:30
32Hanna FranzonOK Älvsjö-Örby28:34+17:2419:10
33Ebba HultqvistMälarö SOK29:11+18:0119:35
34Disa UtbultJärla Orientering29:46+18:3619:58
35Alma RothschildJärla Orientering31:27+20:1721:06
36Elin StorellHaninge SOK40:38+29:2827:16
Freja SaersTumba-Mälarhöjden OKej godkänd
Isa FlodmanTullinge SKej start
Selma SundbergSundbybergs IKej start
Linnea SandTullinge SKej start
Elin AlmgrenSöders-Tyresöej start
Hedda TunbladMälarö SOKej start
Telma PruthSkogsluffarnas OKej start
Ebba SahlstedtSöders-Tyresöej start
Irma JarlemarkIFK Lidingö SOKej start

D12 19:00-19:30

1 490 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alice HellbergSundbybergs IK10:076:47
2Fanny BergmanTullinge SK11:20+1:137:36
3Anna FranklingIFK Lidingö SOK11:56+1:498:00
4Kerstin ChristieSnättringe SK13:47+3:409:15
5Ida PetterssonJärfälla OK13:52+3:459:18
6Sara StrömqvistAttunda OK14:00+3:539:23
7Fiffi MalmströmJärfälla OK14:29+4:229:43
8Greta SandvikAttunda OK14:36+4:299:47
9Amanda MörkforsJärfälla OK15:20+5:1310:17
10Julia PetterssonJärfälla OK15:33+5:2610:26
11Linda StrömqvistAttunda OK16:45+6:3811:14
12Irma WidehagSundbybergs IK17:34+7:2711:47
13Ellen NybäckTullinge SK19:46+9:3913:15
14Lovisa NederheimTäby OK23:41+13:3415:53

D12 19:30-20:00

1 490 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Astrid SkantzeIFK Lidingö SOK10:106:49
2Majken LindqvistSkogsluffarnas OK18:28+8:1812:23
Viola HolmströmOK Ravinenej start
Tova SandgrenBromma-Vällingby SOKej start

Öppen motion 3

2 250 m, 246 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Julian DentIFK Lidingö SOK11:245:04
2Filip IvarssonOK Hammaren12:41+1:175:38
3Johan BanckTierps SOK13:08+1:445:50
3Olof SundströmTäby OK13:08+1:445:50
5Jörgen OhlinTullinge SK13:18+1:545:54
6Mikael NäslundKlubblös13:24+2:005:57
7Anders TarandiIFK Lidingö SOK13:33+2:096:01 Ladda ner rutt i gpx-format
7Michael NabbÅkersberga Triathlon13:33+2:096:01
9Matilda LagerholmTumba-Mälarhöjden OK13:45+2:216:06
10Philip PålssonSkåneslättens OL14:05+2:416:15
11Theodor BjarnasonKlubblös14:08+2:446:16
12Johan R JohanderSödertälje-Nykvarn OF14:22+2:586:23
13Philip ForngrenTäby OK14:34+3:106:28
14Martin ArkadKlubblös14:39+3:156:30
15Anders BackKlubblös14:45+3:216:33
16Patrik EliassonKlubblös14:51+3:276:36
17Henrik NordSnättringe SK14:54+3:306:37
18Emil GustafssonJärfälla OK15:03+3:396:41
19Fanny DecknerSkarpnäcks OL15:09+3:456:44
19Petra SundströmTäby OK15:09+3:456:44
21Fredrik BjörkstedtIFK Lidingö SOK15:11+3:476:44
22Erikas GudonisKlubblös15:16+3:526:47
23Rebecka AdolfssonOK Kåre15:26+4:026:51
24Erik KjellgrenNAIS Orienteringsklubb15:32+4:086:54
25Adam BäckströmHellas Orientering15:38+4:146:56
25Alice AxelssonIK Hakarpspojkarna15:38+4:146:56
27Fredrik WarneIFK Lidingö SOK15:40+4:166:57
28Tuva NikolaussonSvaide Roma SOK15:41+4:176:58
29Morten KvistTacton OK15:49+4:257:01
30Erika HörnfeldtCentrum OK15:54+4:307:04
31Erland SimonssonSundbybergs IK15:57+4:337:05
32Aaron RuffelsKlubblös15:58+4:347:05
33Elias BuskeKlubblös16:02+4:387:07
34David LifTumba-Mälarhöjden OK16:13+4:497:12
35Malin AnderssonOK Nolaskogsarna16:15+4:517:13
36Mattias PalmKlubblös16:18+4:547:14
37Nina ThörnqvistSöders-Tyresö16:19+4:557:15
38Henrik TrofastTullinge SK16:25+5:017:17
39Aron ForsbergFotbollskanalen16:33+5:097:21
39Jan LavénGustavsbergs OK16:33+5:097:21
41Rolf Vikström LookKlubblös16:34+5:107:21
42Tilda DalekantIFK Enskede16:36+5:127:22
43Torbjörn ThufvessonCentrum OK16:40+5:167:24
44Niels BrattströmKlubblös16:41+5:177:24
45Åsa Rimsjö SandTullinge SK16:45+5:217:26
46Ludvig BjörkstedtIFK Lidingö SOK16:46+5:227:27
46Daniel TakayamaWaxholms OK16:46+5:227:27 Ladda ner rutt i gpx-format
48Gustaf EricsonJärla Orientering16:47+5:237:27
49Mikael WesterVingåkers OK16:52+5:287:29
50Stina BanckIF Hagen17:00+5:367:33
51Per LjungCentrum OK17:01+5:377:33
52Eduardas VisockasKlubblös17:05+5:417:35
53Joel LundgrenSkarpnäcks OL17:13+5:497:39
54Karl Martin SvärdSträngnäs-Malmby OL17:18+5:547:41
55Torbjörn BergmanSnättringe SK17:20+5:567:42
56Thomas DanielsonBromma-Vällingby SOK17:22+5:587:43
57Magnus SneitzJärfälla OK17:23+5:597:43
58Stefan GardbyTumba-Mälarhöjden OK17:27+6:037:45
59Rickard OlssonKamrat och IF KIF17:28+6:047:45
60Filip WidénHellas Orientering17:31+6:077:47
61Chi-Wei HsiehKlubblös17:35+6:117:48
62Johan DanielssonSolna OK17:39+6:157:50
63Marie EkbergKlubblös17:46+6:227:53
64Frida LundbergSkogsluffarnas OK17:50+6:267:55
65Luka BarbieriAstraZeneca IF Mölndal17:51+6:277:56
66Peter OlofssonKlubblös17:54+6:307:57
67Albert NordSnättringe SK17:56+6:327:58
68Josefin HäggdahlKatrineholms OK17:57+6:337:58
69Tomas AxellIFK Enskede17:58+6:347:59
69Per LundahlAlvesta SOK17:58+6:347:59
71Johan FogelKlubblös18:01+6:378:00
72Rebecka HallerbyKlubblös18:04+6:408:01
73Frida UnelidKlubblös18:06+6:428:02
74Johnny RahlenKlubblös18:07+6:438:03
75Peteris KursitisKlubblös18:13+6:498:05
75Svante PerssonSöderhamns OK18:13+6:498:05
77Julia BergqvistKlubblös18:14+6:508:06
78Amanda TibellLånghundra IF18:15+6:518:06
79Jennifer StilwellKlubblös18:17+6:538:07
80Anders PerssonJärla Orientering18:25+7:018:11
81Lena SundqvistTullinge SK18:29+7:058:12
82Karin GreilertHaninge SOK18:30+7:068:13
83Stefan LjungbergTumba-Mälarhöjden OK18:32+7:088:14
84Kristoffer HöökIFK Lidingö SOK18:33+7:098:14
85Mats BrohagenOK Ravinen18:34+7:108:15
86Lars GreilertHaninge SOK18:37+7:138:16
87Per StålhammarTullinge SK18:38+7:148:16
88Kristina ThimbergSöders-Tyresö18:39+7:158:17
89Anna-Clara WistedtSundbybergs IK18:42+7:188:18
90Anna HolmströmTäby OK18:47+7:238:20
91Ingemar LarssonTullinge SK18:51+7:278:22
92Emma WilhelmssonCentrum OK18:55+7:318:24
93Tomas TapperIFK Lidingö SOK18:57+7:338:25
94Janne HedströmSöders-Tyresö18:58+7:348:25
95Mattias JohnssonKlubblös19:02+7:388:27
95Ludvig NordSnättringe SK19:02+7:388:27
97Åsa WisénKlubblös19:04+7:408:28
98Staffan VestbomOckelbo OK19:05+7:418:28
99Mattias SvedellSkarpnäcks OL19:06+7:428:29
100Therese BergstedtCentrum OK19:07+7:438:29
101Emma LevisonKlubblös19:11+7:478:31
102Sofia IderheimKlubblös19:12+7:488:32
103Fanny SundbergTullinge SK19:17+7:538:34
103Caroline LiwångIFK Lidingö SOK19:17+7:538:34
105Tobias LundbergIFK Enskede19:18+7:548:34 Ladda ner rutt i gpx-format
106Katja LeicktTullinge SK19:19+7:558:35
107Hanna MairSöders-Tyresö19:20+7:568:35
108Jacob Hård Af SegerstadOK Södertörn19:21+7:578:36
109Björn BoströmJärfälla OK19:23+7:598:36
110Pär DahlströmTullinge SK19:25+8:018:37
111Anders HänströmTäby OK19:30+8:068:40
112Anneli WendeliusIFK Lidingö SOK19:31+8:078:40
113Janne ErikssonEds SK19:33+8:098:41
114Lisa SundbergTullinge SK19:36+8:128:42
115Niklas BrytzerJärla Orientering19:59+8:358:52
116Stefan OlssonKlubblös20:02+8:388:54
117Hans-Erik ErikssonGävle OK20:05+8:418:55
118Gunilla ÖqvistFredrikshofs IF Skid & OK20:13+8:498:59
118John AlexanderCentrum OK20:13+8:498:59
120Henrik OlssonHellas Orientering20:16+8:529:00
121Bengt ÖqvistFredrikshofs IF Skid & OK20:19+8:559:01
121Per WidénHellas Orientering20:19+8:559:01
123Amanda EmanuelssonKlubblös20:20+8:569:02
124Thorbjörn LarssonKlubblös20:21+8:579:02
125Kristin KensbyOK Tyr20:24+9:009:04
126Sissel WidehagSundbybergs IK20:26+9:029:04
127Cecilia RönnbergOK Älvsjö-Örby20:27+9:039:05
128Peter EmanuelssonTullinge SK20:28+9:049:05
129Albin WallqvistKlubblös20:31+9:079:07
130Alva BergquistSödertälje-Nykvarn OF20:39+9:159:10
131Ellen BergquistSödertälje-Nykvarn OF20:42+9:189:12
132Åsa SchneiderKlubblös20:45+9:219:13
132Berit EkmanTäby OK20:45+9:219:13
134Karin Axelsdotter OlssonIF Tjalve20:47+9:239:14
135Ellen BergströmKlubblös20:51+9:279:16
136Adam RackiIK Hephata20:54+9:309:17
137Stefan NorellAttunda OK20:55+9:319:17
138Karin RothschildJärla Orientering20:57+9:339:18
139Marie EkhKlubblös21:03+9:399:21
140Ylva LidénVäsby OK21:05+9:419:22
141Leif SkantzeKjw21:09+9:459:24
142Pernilla LindOK Lindéna21:20+9:569:28
143Rune CarlssonSundbybergs IK21:21+9:579:29
143Lisa KarlssonKlubblös21:21+9:579:29
145Maria HessleTullinge SK21:28+10:049:32
146Edit JonssonLånghundra IF21:31+10:079:33
146Ann-Marie HolmströmGustavsbergs OK21:31+10:079:33
146Ulf CarnbyTäby OK21:31+10:079:33
149Isabel SarenmalmCentrum OK21:39+10:159:37
150Heidi HolmkvistSnättringe SK21:40+10:169:37
151Erik MörckSkarpnäcks OL21:44+10:209:39
152Heidi WarvelinLånghundra IF21:45+10:219:40
153Örjan ArkängTullinge SK21:49+10:259:41 Ladda ner rutt i gpx-format
154Mika NorinJärla Orientering21:55+10:319:44
155Eva RylanderVäsby OK21:56+10:329:44
156Stefan HultqvistMälarö SOK21:59+10:359:46
157Anders NilssonGotlands Bro OK22:00+10:369:46
158Evelina ÖstblomOK Hammaren22:03+10:399:48
159Mona LifTumba-Mälarhöjden OK22:17+10:539:54
160Emma StremanKlubblös22:27+11:039:58
161Albin JohanssonSkogsluffarnas OK23:10+11:4610:17
162Emma SvedellSkarpnäcks OL23:34+12:1010:28
163Petra CarlenarsonJärla Orientering23:42+12:1810:32
164Elisabet LundströmKlubblös23:43+12:1910:32
165Elisabeth StålhammarTullinge SK23:45+12:2110:33
166Karin SkantzeIFK Lidingö SOK23:48+12:2410:34
167Margareta WadinOK Älvsjö-Örby24:06+12:4210:42
168Lars BrodinOK Kontinent24:12+12:4810:45
169Amanda WiknerCentrum OK24:13+12:4910:45
170Ingrid AnderssonOK Österåker24:15+12:5110:46
170Sara KarlssonSkarpnäcks OL24:15+12:5110:46
172Annika MessingKlubblös24:16+12:5210:47
173Björn ÖqvistFredrikshofs IF Skid & OK24:36+13:1210:56
174Erika BekkewoldKlubblös24:46+13:2211:00
175Helena HjerténJärfälla OK24:51+13:2711:02
176Anna TrossingTäby OK24:52+13:2811:03
177Bengt MattiassonSödertälje-Nykvarn OF24:53+13:2911:03
178Åke LewanderSkarpnäcks OL25:01+13:3711:07
179Hannah LinngårdCentrum OK25:12+13:4811:12
180Per ArnessonSkarpnäcks OL25:18+13:5411:14
181Axel FröstadiusSundbybergs IK25:28+14:0411:19
182Åsa LarssonOK Hällen25:43+14:1911:25
183Jenny OlareOK Älvsjö-Örby26:03+14:3911:34
184Karl-Evert AnnegårdSOK Viljan26:05+14:4111:35
185Ingela ArenanderSkarpnäcks OL26:19+14:5511:41
186Helene SwartzIFK Lidingö SOK26:22+14:5811:43
187Angelica GranholmJärfälla OK26:30+15:0611:46
188Rune RådeströmSnättringe SK26:33+15:0911:48
189Karl MagdansTacton OK26:46+15:2211:53
190Carin BauerIFK Lidingö SOK26:55+15:3111:57
191Maria FranklingIFK Lidingö SOK27:00+15:3612:00
192Anna KyndelKlubblös27:01+15:3712:00
193Elisabeth LindstedtOK Ravinen27:23+15:5912:10
194Linnéa AhlströmHaninge SOK27:32+16:0812:14
195Xoshilt Molina   Haninge SOK27:43+16:1912:19
196Stefan NordqvistWaxholms OK27:54+16:3012:24
197Carl CarlinSöders-Tyresö28:19+16:5512:35
198Louise MaupasKlubblös28:25+17:0112:37
199Sarah HillKlubblös29:17+17:5313:00
200John DryseliusSkarpnäcks OL29:25+18:0113:04
201Kristina NorinSöders-Tyresö29:49+18:2513:15
202Piryanka NandaKlubblös30:15+18:5113:26
203Helena NilssonOK Älvsjö-Örby30:19+18:5513:28
204Gunilla ErikssonTullinge SK31:38+20:1414:03
205Berit LindungerHaninge SOK32:50+21:2614:35
206Elisabeth CarlinSöders-Tyresö33:21+21:5714:49
207Damon HillKlubblös33:23+21:5914:50
208Lars NordinSolna OK34:42+23:1815:25
209Ann-Sofie EstenfeldKlubblös35:13+23:4915:39
210Rune ThurénVallentuna-Össeby OL35:18+23:5415:41
211Gunnel BalckIFK Lidingö SOK35:38+24:1415:50
212Dondi NilssonJärla Orientering36:00+24:3616:00
213Lars JohanssonKlubblös36:27+25:0316:12
214Emanuel JohanssonKlubblös36:28+25:0416:12
215Pia VikströmTäby OK36:33+25:0916:14
216Gunvor GranathNynäshamns OK36:38+25:1416:16
217Heidi BjerkhaugOK Ravinen37:23+25:5916:36
218Annakarin RahlénOK Ravinen38:19+26:5517:01
219Gunnar DahlströmFredrikshofs IF Skid & OK38:34+27:1017:08
220Birgitta ThunellIFK Lidingö SOK41:24+30:0018:24
221Ulf EskilssonOK Södertörn41:48+30:2418:34
222Mohammed MithakHuddinge gymnasium if42:41+31:1718:58
223Dominika SimpsonHuddinge gymnasium if42:42+31:1818:58
224Ingvar OskarssonSolna OK43:06+31:4219:09
225Alexander MagnvallOK Södertörn46:53+35:2920:50
226Kristina TinglöfDegerfors OK48:52+37:2821:43
227Solveig SpånbergIFK Lidingö SOK54:14+42:5024:06
228Tove ErlandssonOK Södertörn55:15+43:5124:33
229Samuel JonasSkarpnäcks OL1:02:54+51:3027:57
Noel Persson-FerreraSkarpnäcks OLej godkänd
Fredrik GarmeliusTacton OKej godkänd
Joel ErikssonNapolyonej godkänd
Karl ArkadKlubblösej godkänd
Niklas OhlssonKlubblösej godkänd
Rasmus NerellKlubblösej godkänd
Kasper ScottHellas Orienteringej godkänd
Magdalena Hoffsten-ArkängTullinge SKej godkänd
Magnus KarlssonKlubblösej godkänd
Rickard GunéeTumba-Mälarhöjden OKej godkänd
Sarah ÖrnesvedOK Roslagenej godkänd
Susanne BaynaniKlubblösej godkänd
Karin KlasénIFK Lidingö SOKej godkänd
Sofia LindhagenIFK Enskedeej godkänd
Peter LübckeOK Ravinenej godkänd
Jannis ConstantinRinkeby runej godkänd
Mårten WestbergRinkeby runej godkänd
Frida EknerSnättringe SKej start
Ludvig JarlemarkIFK Lidingö SOKej start
Maria SchmiterlöwHjobygdens OKej start
Lotta StåhlJärfälla OKej start

U2

1 210 m, 145 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jon Forsberg RundströmIFK Enskede9:327:52
2Frank NybäckGustavsbergs OK10:00+0:288:15
3Sixten HörnfeldtOK Älvsjö-Örby10:04+0:328:19
4Hilding Spareus NäslundKlubblös10:29+0:578:39
5Edith Spareus NäslundKlubblös10:37+1:058:46
6Juno SandlerSkogsluffarnas OK10:51+1:198:58
7William LindelöfSundbybergs IK10:56+1:249:02
8Henrik GrefbergIFK Lidingö SOK11:03+1:319:07
9Melker HagwallJärla Orientering11:04+1:329:08
10Karl Meijer AxelssonKlubblös11:08+1:369:12
11Emil LibérthHaninge SOK11:09+1:379:12
12Nora EnlundSkarpnäcks OL11:24+1:529:25
13Inez Fred SmithSkarpnäcks OL11:27+1:559:27
14Adrian AntonssonAttunda OK11:30+1:589:30
15Carolinne GripIFK Lidingö SOK11:31+1:599:31
16Malte HolmquistIFK Enskede11:44+2:129:41
17Samuel EkJärla Orientering11:48+2:169:45
18Fabian FredingTäby OK12:08+2:3610:01
19Hugo JacovSkarpnäcks OL12:15+2:4310:07
20Jamie RollerJärfälla OK12:16+2:4410:08
21Lova JonssonSkarpnäcks OL12:33+3:0110:22
22Edvin CarlsteinIFK Lidingö SOK12:39+3:0710:27
23Per NicanderJärla Orientering12:41+3:0910:28
24Dikte JunkerSkarpnäcks OL12:44+3:1210:31
25Alice NeedhamSkarpnäcks OL12:47+3:1510:33
26Albin SandebergWaxholms OK12:51+3:1910:37
27Signe Danielson DamneBromma-Vällingby SOK12:56+3:2410:41
28Erik EkbladOK Ravinen13:01+3:2910:45
29William OrrJärla Orientering13:04+3:3210:47
30Isak NetzJärla Orientering13:05+3:3310:48
31Isabelle DahlerusIFK Lidingö SOK13:19+3:4711:00
32Viola SaersTumba-Mälarhöjden OK13:23+3:5111:03
33Vanja LifTumba-Mälarhöjden OK13:26+3:5411:06
34Kai UnnerudLånghundra IF13:35+4:0311:13
35Helmer WallinÄlvsjö Örby13:37+4:0511:15
36Linnea EkstrandHaninge SOK13:47+4:1511:23
36Alexander Nimrodsson EngblomOK Älvsjö-Örby13:47+4:1511:23
38Ida-Lina SegermanSkarpnäcks OL13:56+4:2411:30
39Ville Åman KlasénIFK Lidingö SOK13:58+4:2611:32
40Henry DecknerSkarpnäcks OL14:00+4:2811:34
40William BrytzerJärla Orientering14:00+4:2811:34
42Nora DecknerSkarpnäcks OL14:04+4:3211:37
43William WikanderJärla Orientering14:06+4:3411:39
43Martin LindvallHaninge SOK14:06+4:3411:39
43Erik Hagel Von HeijneIFK Enskede14:06+4:3411:39
46Emil EdwardssonIFK Lidingö SOK14:16+4:4411:47
47Emrik SternJärla Orientering14:25+4:5311:54
48Elliot LindbergJärla Orientering14:34+5:0212:02
49Sixten ApelgrenJärla Orientering14:37+5:0512:04
50Ebbot MogårdOK Älvsjö-Örby14:45+5:1312:11
51Ida JönssonÄlvsjö Örby14:46+5:1412:12
52Viggo HenriquesOK Södertörn14:54+5:2212:18
53Stina StenströmJärla Orientering15:00+5:2812:23
54Hedda HedströmSöders-Tyresö15:02+5:3012:25
55Lukas LindströmTäby OK15:08+5:3612:30
56Moa SundbergJärfälla OK15:29+5:5712:47
57Stig HåkanssonÄlvsjö Örby15:34+6:0212:51
58Ella-Lee DahlstrandJärla Orientering15:42+6:1012:58
59Bo Fougner DegermanJärla Orientering15:50+6:1813:05
60Ludvig BomanMälarö SOK16:15+6:4313:25
61Ellen StadigOK Ravinen16:23+6:5113:32
62Karl SanderJärla Orientering16:35+7:0313:42
63Olof SanderJärla Orientering16:40+7:0813:46
64Anja HartleyHaninge SOK16:44+7:1213:49
64Amelie DryseliusSkarpnäcks OL16:44+7:1213:49
66Sagali HafssiusHaninge SOK16:45+7:1313:50
67Tuva ThörnqvistSöders-Tyresö17:00+7:2814:02
68Anton FolckeJärla Orientering17:03+7:3114:05
69Ebba SkantzeIFK Lidingö SOK17:04+7:3214:06
70Tara KelleherOK Älvsjö-Örby17:05+7:3314:07
71Leo KelleherOK Älvsjö-Örby17:06+7:3414:07
72Lilja HellmanJärla Orientering17:17+7:4514:17
73Joel GerholmJärla Orientering17:19+7:4714:18
74Tyra BernhardSnättringe SK17:30+7:5814:27
75Jack WannforsJärla Orientering17:34+8:0214:31
76Isak PerssonTäby OK17:45+8:1314:40
77Agnes LübckeOK Ravinen17:46+8:1414:40
78Ingeborg McCulloch LindénJärla Orientering17:50+8:1814:44
79Hilma ArevångTullinge SK18:03+8:3114:55
80Gustav HellbergOK Älvsjö-Örby18:09+8:3715:00
81Nestor BlomqvistVäsby OK18:11+8:3915:01
82Carl NorrmanJärla Orientering18:29+8:5715:16
83Marcus AsplundJärla Orientering18:34+9:0215:20
84Kristoffer Schramm FridolfssonSkarpnäcks OL18:43+9:1115:28
85Emil ThimbergSöders-Tyresö18:45+9:1315:29
86Lova ÅhlinJärla Orientering18:46+9:1415:30
87Esther EnlundSkarpnäcks OL18:49+9:1715:33
88Klara BergkvistSkarpnäcks OL18:59+9:2715:41
89Vera RevenySkarpnäcks OL19:02+9:3015:43
90Norma JanssonSkarpnäcks OL19:06+9:3415:47
91Emeli HelsingJärla Orientering19:10+9:3815:50
92Egon BlombergBromma-Vällingby SOK19:18+9:4615:57
93Vera SundbergSundbybergs IK19:19+9:4715:57
94Alma CarsJärla Orientering19:36+10:0416:11
95Anton SedvallHaninge SOK19:42+10:1016:16
96Maria KaikkomenJärfälla OK19:47+10:1516:20
97Livia HartleyHaninge SOK19:58+10:2616:30
98Kajsa EdgrenSkarpnäcks OL20:01+10:2916:32
99Karl-oscar FastJärla Orientering20:06+10:3416:36
100Maya ErikssonOK Älvsjö-Örby20:22+10:5016:49
101Love AkterinOK Älvsjö-Örby20:24+10:5216:51
102Albin IderheimKlubblös20:26+10:5416:53
103Casper ErvidJärla Orientering20:35+11:0317:00
104Ada BanckIF Hagen20:36+11:0417:01
105Edith AtterlöfIFK Enskede20:45+11:1317:08
106Judit LegebyJärla Orientering20:46+11:1417:09
107Albin CarlbergSkarpnäcks OL20:56+11:2417:18
108Folke WällstedtJärfälla OK21:20+11:4817:37
109Pauline VilgonSkarpnäcks OL21:40+12:0817:54
110Karin FaijerssonJärla Orientering22:33+13:0118:38
110Elli HaugoJärla Orientering22:33+13:0118:38
112Elton EddingHaninge SOK22:46+13:1418:48
113Oscar Dahlgren TuckerSkarpnäcks OL22:52+13:2018:53
114Viktor JonsbyJärla Orientering23:15+13:4319:12
115Linnea AndénOK Älvsjö-Örby23:37+14:0519:31
116Oscar MothanderJärla Orientering23:41+14:0919:34
117Theo BerglindJärla Orientering24:50+15:1820:31
118Albin LöfgrenJärla Orientering24:58+15:2620:38
119Love HeindrupJärla Orientering25:17+15:4520:53
120Liam de BoussardIFK Enskede25:27+15:5521:01
121Ariadne KällgrenJärla Orientering25:47+16:1521:18
122Tyra Nunez OlssonJärla Orientering26:16+16:4421:42
123Henning Möckelström HolmbergOK Älvsjö-Örby26:42+17:1022:03
124Tage Jakobsson AhlgrenOK Älvsjö-Örby26:44+17:1222:05
125Jakob SvedenåsKlubblös27:02+17:3022:20
126Oscar LindströmJärla Orientering27:21+17:4922:36
127Vendela TherénJärla Orientering28:01+18:2923:09
128Elliot Wrangler BjörkJärla Orientering28:51+19:1923:50
129Ossian WaesterbergJärla Orientering28:58+19:2623:56
130Harald Spareus NäslundKlubblös28:59+19:2723:57
131Bobbi BarrlingIF Tjalve29:04+19:3224:01
132Vesta UtbultJärla Orientering29:26+19:5424:19
133Vide MessingOK Älvsjö-Örby30:45+21:1325:24
134Robin NileviHaninge SOK32:09+22:3726:34
134Rickard MelchioreHaninge SOK32:09+22:3726:34
136Freja DentIFK Lidingö SOK34:20+24:4828:22
137Franz EngmanIFK Lidingö SOK34:52+25:2028:48
138Signe RothschildJärla Orientering37:39+28:0731:06
139Melker FranzonOK Älvsjö-Örby41:11+31:3934:02
140Ingrid CarlenarsonJärla Orientering49:21+39:4940:47
Felicia SvenssonHaninge SOKej godkänd
Gabriel GiaconiOK Älvsjö-Örbyej godkänd
Billie JunkerSkarpnäcks OLej godkänd
Irma HelgarsTäby OKej godkänd
Meja HelgarsTäby OKej godkänd
Gustaf AsplundJärla Orienteringej start
Liv AsplundJärla Orienteringej start
Beppe BargoJärla Orienteringej start
Ellie BjörklundAttunda OKej start
Rasmus BodlundTäby OKej start
Carl DjurbergHaninge SOKej start
Sigge Fröberg WilhelmIFK Enskedeej start
Glorylin Grosse FontaineSkarpnäcks OLej start
Esther HolmbergJärla Orienteringej start
Svante HolmbergJärla Orienteringej start
Edith KlasènIFK Lidingö SOKej start
Milla-elvira LjungqvistMälarö SOKej start
Sonja LundbergIFK Enskedeej start
Lilly LundqvistMälarö SOKej start
Henning NordSkarpnäcks OLej start
Johan RangdagJärla Orienteringej start
Casper SchermanSkarpnäcks OLej start
Daniel SöderbergHaninge SOKej start
Ella WasbergHaninge SOKej start
Lea WasbergHaninge SOKej start
Linn YngvessonJärla Orienteringej start
Franz Zu Innhausen Und KnyphausenJärla Orienteringej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser