Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Centrum Team Sprint

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: Centrum Team Sprint
Arrangörsorganisation: Centrum OK
Datum: torsdag 6 juni 2019

Herrar

16 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Team Ravinen Lag OK 24 Leif Gunnars Pettersson Fanklubb1:06:39
1. Hannes Svahn (OK Ravinen) 16:125+0:5416:125+0:54
2. Albin Andersson (OK Ravinen) 15:08131:201-4-0:54
3. Hannes Svahn (OK Ravinen) 17:565+1:3749:16100:00
4. Albin Andersson (OK Ravinen) 17:2311:06:39100:00
2Kollfors1:08:45+2:06
1. Michael Refors (Järla Orientering) 15:212+0:0315:212+0:03
2. Christian Kollberg (Järla Orientering) 18:204+3:1233:413+1+2:21+2:18
3. Michael Refors (Järla Orientering) 16:19150:002-1+0:44-1:37
4. Christian Kollberg (Järla Orientering) 18:452+1:221:08:4520+2:06+1:22
3NationaldagsFlanörerna1:09:35+2:56
1. Simon Schuster (IFK Lidingö SOK) 15:263+0:0815:263+0:08
2. Anton Källström (Sala OK) 18:113+3:0333:372-1+2:17+2:09
3. Simon Schuster (IFK Lidingö SOK) 16:242+0:0550:013+1+0:45-1:32
4. Anton Källström (Sala OK) 19:343+2:111:09:3530+2:56+2:11
4私達がなんと速いのかとクソ1:18:16+11:37
1. Kim Örnberg (Tumba-Mälarhöjden OK) 20:2410+5:0620:2410+5:06
2. Viggo Hjerne (Tumba-Mälarhöjden OK) 18:002+2:5238:244-6+7:04+1:58
3. Kim Örnberg (Tumba-Mälarhöjden OK) 20:067+3:4758:307+3+9:14+2:10
4. Viggo Hjerne (Tumba-Mälarhöjden OK) 19:464+2:231:18:164-3+11:37+2:23
5Lill-Antton o Stor-Antton1:18:20+11:41
1. Magnus Falkenström (Skogsluffarnas OK) 17:457+2:2717:457+2:27
2. Henning Falkenström (Skogsluffarnas OK) 21:138+6:0538:585-2+7:38+5:11
3. Magnus Falkenström (Skogsluffarnas OK) 18:126+1:5357:1050+7:54+0:16
4. Henning Falkenström (Skogsluffarnas OK) 21:105+3:471:18:2050+11:41+3:47
6Farozon1:21:49+15:10
1. Tim Sandgren (Bromma-Vällingby SOK) 19:409+4:2219:409+4:22
2. Simon Sandgren (Bromma-Vällingby SOK) 19:235+4:1539:036-3+7:43+3:21
3. Tim Sandgren (Bromma-Vällingby SOK) 20:489+4:2959:518+2+10:35+2:52
4. Simon Sandgren (Bromma-Vällingby SOK) 21:587+4:351:21:496-2+15:10+4:35
7Börshajarna1:24:34+17:55
1. Alexander Käll (Tumba-Mälarhöjden OK) 15:274+0:0915:274+0:09
2. Max Igor Kajanus (Tumba-Mälarhöjden OK) 24:4712+9:3940:147+3+8:54+8:45
3. Alexander Käll (Tumba-Mälarhöjden OK) 16:453+0:2656:594-3+7:43-1:11
4. Max Igor Kajanus (Tumba-Mälarhöjden OK) 27:3511+10:121:24:347+3+17:55+10:12
8Tacton OK 11:25:29+18:50
1. Jon Lindmark (Tacton OK) 19:248+4:0619:248+4:06
2. Ingemar Lindström (Tacton OK) 21:409+6:3241:049+1+9:44+5:38
3. Jon Lindmark (Tacton OK) 21:2610+5:071:02:3090+13:14+3:30
4. Ingemar Lindström (Tacton OK) 22:598+5:361:25:298-1+18:50+5:36
9P1 och P21:27:07+20:28
1. Markus Martinelle (Söders-Tyresö) 15:18115:181
2. Ulf Hedberg (Söders-Tyresö) 25:3913+10:3140:578+7+9:37+9:37
3. Markus Martinelle (Söders-Tyresö) 16:464+0:2757:436-2+8:27-1:10
4. Ulf Hedberg (Söders-Tyresö) 29:2412+12:011:27:079+3+20:28+12:01
10OKS-gubbarna1:27:58+21:19
1. Patrik Blidefalk (OK Södertörn) 22:2612+7:0822:2612+7:08
2. Fredrik Setterqvist (OK Södertörn) 21:409+6:3244:0611-1+12:46+5:38
3. Patrik Blidefalk (OK Södertörn) 22:2312+6:041:06:29110+17:13+4:27
4. Fredrik Setterqvist (OK Södertörn) 21:296+4:061:27:5810-1+21:19+4:06
11Dubbelnissar1:39:43+33:04
1. Hugo Nilsson (OK Älvsjö-Örby) 22:0411+6:4622:0411+6:46
2. Kennet Nilsson (OK Älvsjö-Örby) 30:1116+15:0352:1513+2+20:55+14:09
3. Hugo Nilsson (OK Älvsjö-Örby) 20:408+4:211:12:5512-1+23:39+2:44
4. Kennet Nilsson (OK Älvsjö-Örby) 26:4810+9:251:39:4311-1+33:04+9:25
12Unnermarkz Fanclub1:41:58+35:19
1. Simon Kappel (Snättringe SK) 32:3316+17:1532:3316+17:15
2. Patrik Äppelgran (Snättringe SK) 21:037+5:5553:3615-1+22:16+5:01
3. Simon Kappel (Snättringe SK) 23:3613+7:171:17:1213-2+27:56+5:40
4. Patrik Äppelgran (Snättringe SK) 24:469+7:231:41:5812-1+35:19+7:23
13Pinecones1:56:08+49:29
1. Pedro Maldonado Belo (Klubblös) 28:5014+13:3228:5014+13:32
2. Anthony Loccisano (Klubblös) 24:3811+9:3053:28140+22:08+8:36
3. Pedro Maldonado Belo (Klubblös) 29:3115+13:121:22:5915+1+33:43+11:35
4. Anthony Loccisano (Klubblös) 33:0913+15:461:56:0813-2+49:29+15:46
14StackOrienteringFlow2:09:45+1:03:06
1. Lotta Tapper (IFK Lidingö SOK) 32:1315+16:5532:1315+16:55
2. Tomas Tapper (IFK Lidingö SOK) 29:0515+13:571:01:1816+1+29:58+13:03
3. Lotta Tapper (IFK Lidingö SOK) 35:0116+18:421:36:19160+47:03+17:05
4. Tomas Tapper (IFK Lidingö SOK) 33:2614+16:032:09:4514-2+1:03:06+16:03
TTVej godkänd
1. David Linde Grahm (Skarpnäcks OL) 27:2213+12:0427:2213+12:04
2. Nils-Göran Nilsson Batz (Skarpnäcks OL) 20:326+5:2447:5412-1+16:34+4:30
3. David Linde Grahm (Skarpnäcks OL) 29:1914+13:001:17:1314+2+27:57+11:23
4. Nils-Göran Nilsson Batz (Skarpnäcks OL) ej godkändej godkänd
JB AButgått
1. Johannes Bladh (Tullinge SK) 17:446+2:2617:446+2:26
2. Adam Bratt (Tullinge SK) 26:1614+11:0844:0010+4+12:40+10:14
3. Johannes Bladh (Tullinge SK) 22:1611+5:571:06:16100+17:00+4:20
4. Adam Bratt (Tullinge SK) utgåttutgått

Damer

14 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Lidingöladies1:14:39
1. Susanna Tervo (IFK Lidingö SOK) 15:372+1:0915:372+1:09
2. Ramona Åkermarck-Mähönen (IFK Lidingö SOK) 19:224+3:3734:5920+4:46+3:37
3. Susanna Tervo (IFK Lidingö SOK) 18:40153:391-1-4:46
4. Ramona Åkermarck-Mähönen (IFK Lidingö SOK) 21:004+2:541:14:39100:00
22KB1:15:35+0:56
1. Katarina Borg (Södertälje-Nykvarn OF) 20:126+5:4420:126+5:44
2. Klara Borg (Södertälje-Nykvarn OF) 16:552+1:1037:073-3+6:54+1:10
3. Katarina Borg (Södertälje-Nykvarn OF) 20:223+1:4257:292-1+3:50-3:04
4. Klara Borg (Södertälje-Nykvarn OF) 18:0611:15:3520+0:56-2:54
3Storm och Niña1:17:32+2:53
1. Nina Persson (Haninge SOK) 18:395+4:1118:395+4:11
2. Sara Möller (OK Södertörn) 19:033+3:1837:424-1+7:29+3:18
3. Nina Persson (Haninge SOK) 20:172+1:3757:593-1+4:20-3:09
4. Sara Möller (OK Södertörn) 19:332+1:271:17:3230+2:53-1:27
4A-laget1:20:54+6:15
1. Amelie Rajan (IFK Lidingö SOK) 18:074+3:3918:074+3:39
2. Agnes Damberg (IFK Lidingö SOK) 21:055+5:2039:125+1+8:59+5:20
3. Amelie Rajan (IFK Lidingö SOK) 20:304+1:5059:424-1+6:03-2:56
4. Agnes Damberg (IFK Lidingö SOK) 21:125+3:061:20:5440+6:15+0:12
5Flervarre1:25:27+10:48
1. Isabella Tapper (IFK Lidingö SOK) 17:113+2:4317:113+2:43
2. Glenn Olsson (IFK Lidingö SOK) 22:158+6:3039:266+3+9:13+6:30
3. Isabella Tapper (IFK Lidingö SOK) 21:145+2:341:00:405-1+7:01-2:12
4. Glenn Olsson (IFK Lidingö SOK) 24:477+6:411:25:2750+10:48+3:47
6Team Skandal1:29:28+14:49
1. Alicia Schandl (OK Södertörn) 21:128+6:4421:128+6:44
2. Anna Schandl (OK Södertörn) 21:357+5:5042:477-1+12:34+5:50
3. Alicia Schandl (OK Södertörn) 24:309+5:501:07:176-1+13:38+1:04
4. Anna Schandl (OK Södertörn) 22:116+4:051:29:2860+14:49+1:11
7Morsor på stan1:34:40+20:01
1. Madelene Barboza (Attunda OK) 25:489+11:2025:489+11:20
2. Jenny Wallner (Attunda OK) 21:176+5:3247:058-1+16:52+5:32
3. Madelene Barboza (Attunda OK) 27:1810+8:381:14:237-1+20:44+3:52
4. Jenny Wallner (Attunda OK) 20:173+2:111:34:4070+20:01-0:43
8Curlygirly2:14:57+1:00:18
1. Jeanette Jonsson (OK Österåker) 38:1312+23:4538:1312+23:45
2. Tilde Jonsson (OK Österåker) 30:2611+14:411:08:3910-2+38:26+14:41
3. Jeanette Jonsson (OK Österåker) 32:4811+14:081:41:278-2+47:48+9:22
4. Tilde Jonsson (OK Österåker) 33:3010+15:242:14:5780+1:00:18+12:30
1 1/2 värmlänningej godkänd
1. Elsa Albinsson (OK Tyr) ej godkändej godkänd
2. Kajsa Ljungberg (Tumba-Mälarhöjden OK) 26:0910+10:24ej godkänd
3. Elsa Albinsson (OK Tyr) 22:007+3:20ej godkänd
4. Kajsa Ljungberg (Tumba-Mälarhöjden OK) 28:328+10:26ej godkänd
Masarej godkänd
1. Sara Hede (Södertälje-Nykvarn OF) 25:5010+11:2225:5010+11:22
2. Malin Hansson (Täby OK) ej godkändej godkänd
3. Sara Hede (Södertälje-Nykvarn OF) 22:048+3:24ej godkänd
4. Malin Hansson (Täby OK) 30:169+12:10ej godkänd
Sparrispartnersej godkänd
1. Matilda Ahlquist (Järla Orientering) 20:317+6:0320:317+6:03
2. Petra Carlenarson (Järla Orientering) ej godkändej godkänd
3. Matilda Ahlquist (Järla Orientering) 21:246+2:44ej godkänd
4. Petra Carlenarson (Järla Orientering) 34:4711+16:41ej godkänd
Bergmoutgått
1. Helena Bergman (OK Ravinen) 14:28114:281
2. Emma Bjessmo (IFK Lidingö SOK) 15:45130:13100:00
3. Helena Bergman (OK Ravinen) utgåttutgått
4. Emma Bjessmo (IFK Lidingö SOK) 3:10:2112+2:52:15utgått
Du å jagutgått
1. Erika Carlinger (Skogsluffarnas OK) 29:1011+14:4229:1011+14:42
2. Tilde Carlinger (Skogsluffarnas OK) 26:009+10:1555:109-2+24:57+10:15
3. Erika Carlinger (Skogsluffarnas OK) utgåttutgått
4. Tilde Carlinger (Skogsluffarnas OK) 4:06:5913+3:48:53utgått
Ostpajutgått
1. Isabel Olare (OK Älvsjö-Örby) 1:01:2813+47:001:01:2813+47:00
2. Jenny Olare (OK Älvsjö-Örby) 32:2212+16:371:33:5011-2+1:03:37+16:37
3. Isabel Olare (OK Älvsjö-Örby) utgåttutgått
4. Jenny Olare (OK Älvsjö-Örby) utgåttutgått

Mix

29 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Win or Booze1:15:04
1. Louise Beech (Klubblös) 18:286+1:3118:286+1:31
2. Josh Beech (Klubblös) 17:492+0:5236:171-5-1:31
3. Louise Beech (Klubblös) 20:507+3:4857:072+1+2:19+2:19
4. Josh Beech (Klubblös) 17:5711:15:041-1-2:19
2Larbolina1:17:06+2:02
1. Martin Larbo (IFK Lidingö SOK) 16:57116:571
2. Evelina Ericsson (Söders-Tyresö) 20:133+3:1637:102+1+0:53+0:53
3. Martin Larbo (IFK Lidingö SOK) 17:382+0:3654:481-1-0:53
4. Evelina Ericsson (Söders-Tyresö) 22:185+4:211:17:062+1+2:02+2:02
3Tacton OK 21:24:44+9:40
1. Andreas Edlund (Tacton OK) 17:334+0:3617:334+0:36
2. Jennie Malm Blomqvist (Tacton OK) 23:218+6:2440:5440+4:37+4:01
3. Andreas Edlund (Tacton OK) 17:02157:563-1+3:08-1:29
4. Jennie Malm Blomqvist (Tacton OK) 26:4810+8:511:24:4430+9:40+6:32
4Bahrain Merida Pro Team1:29:28+14:24
1. Josefin Hersén (Tullinge SK) 22:3211+5:3522:3211+5:35
2. Rudolf Hersén (Tullinge SK) 21:496+4:5244:215-6+8:04+2:29
3. Josefin Hersén (Tullinge SK) 23:2614+6:241:07:476+1+12:59+4:55
4. Rudolf Hersén (Tullinge SK) 21:413+3:441:29:284-2+14:24+1:25
5Berghskedjan1:32:30+17:26
1. Per Bergh (Tullinge SK) 17:323+0:3517:323+0:35
2. Kristin Bergh (Tullinge SK) 27:4513+10:4845:176+3+9:00+8:25
3. Per Bergh (Tullinge SK) 18:054+1:031:03:225-1+8:34-0:26
4. Kristin Bergh (Tullinge SK) 29:0816+11:111:32:3050+17:26+8:52
6Triple J1:36:27+21:23
1. Arne Jansson (OK Klemmingen) 26:1916+9:2226:1916+9:22
2. Ebba Järpling (OK Klemmingen) 23:167+6:1949:359-7+13:18+3:56
3. Arne Jansson (OK Klemmingen) 20:598+3:571:10:348-1+15:46+2:28
4. Ebba Järpling (OK Klemmingen) 25:539+7:561:36:276-2+21:23+5:37
7Startklar1:36:37+21:33
1. Viktor Löfgren (Södertälje-Nykvarn OF) 18:235+1:2618:235+1:26
2. Mildred Pettersson (Södertälje-Nykvarn OF) 32:0021+15:0350:2311+6+14:06+12:40
3. Viktor Löfgren (Södertälje-Nykvarn OF) 21:5911+4:571:12:2210-1+17:34+3:28
4. Mildred Pettersson (Södertälje-Nykvarn OF) 24:157+6:181:36:377-3+21:33+3:59
8Scrambled Legs1:38:43+23:39
1. Simon Järpling (OK Klemmingen) 21:5810+5:0121:5810+5:01
2. Norna Molin (OK Klemmingen) 27:1211+10:1549:108-2+12:53+7:52
3. Simon Järpling (OK Klemmingen) 20:476+3:451:09:577-1+15:09+2:16
4. Norna Molin (OK Klemmingen) 28:4614+10:491:38:438+1+23:39+8:30
9Lag 171:40:29+25:25
1. Anders Käll (Tumba-Mälarhöjden OK) 22:3712+5:4022:3712+5:40
2. Elsa Käll (Tumba-Mälarhöjden OK) 27:5514+10:5850:32120+14:15+8:35
3. Anders Käll (Tumba-Mälarhöjden OK) 21:2610+4:241:11:589-3+17:10+2:55
4. Elsa Käll (Tumba-Mälarhöjden OK) 28:3113+10:341:40:2990+25:25+8:15
10Lindqvistarna1:40:55+25:51
1. Karin Führ Lindqvist (Skogsluffarnas OK) 27:2619+10:2927:2619+10:29
2. Kalle Lindqvist (Skogsluffarnas OK) 20:364+3:3948:027-12+11:45+1:16
3. Karin Führ Lindqvist (Skogsluffarnas OK) 31:0025+13:581:19:0215+8+24:14+12:29
4. Kalle Lindqvist (Skogsluffarnas OK) 21:534+3:561:40:5510-5+25:51+1:37
11Klasson Veterans1:41:01+25:57
1. Lars Klasson (OK Ravinen) 28:4621+11:4928:4621+11:49
2. Karin Svensson (OK Ravinen) 21:085+4:1149:5410-11+13:37+1:48
3. Lars Klasson (OK Ravinen) 27:2322+10:211:17:1712+2+22:29+8:52
4. Karin Svensson (OK Ravinen) 23:446+5:471:41:0111-1+25:57+3:28
12Silvervesslorna1:42:12+27:08
1. Agnes Källström (Sala OK) 27:1418+10:1727:1418+10:17
2. Mårten Källström (Sala OK) 25:139+8:1652:2714-4+16:10+5:53
3. Agnes Källström (Sala OK) 25:0719+8:051:17:34140+22:46+6:36
4. Mårten Källström (Sala OK) 24:388+6:411:42:1212-2+27:08+4:22
13Bladerunner1:46:16+31:12
1. Henrik Bladh (Tullinge SK) 26:1215+9:1526:1215+9:15
2. Alva Bladh (Tullinge SK) 28:5716+12:0055:09150+18:52+9:37
3. Henrik Bladh (Tullinge SK) 22:0912+5:071:17:1813-2+22:30+3:38
4. Alva Bladh (Tullinge SK) 28:5815+11:011:46:16130+31:12+8:42
14Kladdkakepatrasket1:46:18+31:14
1. Egil Morast (OK Södertörn) 21:579+5:0021:579+5:00
2. Embla Morast (Haninge SOK) 28:4815+11:5150:4513+4+14:28+9:28
3. Egil Morast (OK Södertörn) 23:4515+6:431:14:3011-2+19:42+5:14
4. Embla Morast (Haninge SOK) 31:4817+13:511:46:1814+3+31:14+11:32
15Team Flodman1:56:25+41:21
1. Magnus Flodman (Tullinge SK) 29:0722+12:1029:0722+12:10
2. Anna Flodman (Tullinge SK) 31:0820+14:111:00:1519-3+23:58+11:48
3. Magnus Flodman (Tullinge SK) 21:169+4:141:21:3116-3+26:43+2:45
4. Anna Flodman (Tullinge SK) 34:5419+16:571:56:2515-1+41:21+14:38
16Ett annat Järlalag1:57:08+42:04
1. Anna Johansson (Järla Orientering) 26:5317+9:5626:5317+9:56
2. Leif Lundin (Järla Orientering) 30:2819+13:3157:21170+21:04+11:08
3. Anna Johansson (Järla Orientering) 27:5223+10:501:25:1318+1+30:25+9:21
4. Leif Lundin (Järla Orientering) 31:5518+13:581:57:0816-2+42:04+11:39
17Vilse i Ånghästparken1:59:45+44:41
1. Ingrid Paulsson (Skogsluffarnas OK) 30:0524+13:0830:0524+13:08
2. Bjarne Johansson (Skogsluffarnas OK) 25:3010+8:3355:3516-8+19:18+6:10
3. Ingrid Paulsson (Skogsluffarnas OK) 36:0527+19:031:31:4020+4+36:52+17:34
4. Bjarne Johansson (Skogsluffarnas OK) 28:0511+10:081:59:4517-3+44:41+7:49
18Team Slowmotion2:08:03+52:59
1. Maria Berglund (Tumba-Mälarhöjden OK) 28:1620+11:1928:1620+11:19
2. Alexander Saers (Tumba-Mälarhöjden OK) 32:5522+15:581:01:11200+24:54+13:35
3. Maria Berglund (Tumba-Mälarhöjden OK) 29:5624+12:541:31:0719-1+36:19+11:25
4. Alexander Saers (Tumba-Mälarhöjden OK) 36:5620+18:592:08:0318-1+52:59+16:40
19Klasson Youngsters2:11:22+56:18
1. Milla Klasson (OK Ravinen) 20:458+3:4820:458+3:48
2. Viggo Klasson (OK Ravinen) 38:4625+21:4959:3118+10+23:14+19:26
3. Milla Klasson (OK Ravinen) 23:5916+6:571:23:3017-1+28:42+5:28
4. Viggo Klasson (OK Ravinen) 47:5224+29:552:11:2219+2+56:18+27:36
20Flacka sänkan2:15:46+1:00:42
1. Thomas Sundberg (Tullinge SK) 32:3125+15:3432:3125+15:34
2. Lisa Sundberg (Tullinge SK) 36:2424+19:271:08:5523-2+32:38+17:04
3. Thomas Sundberg (Tullinge SK) 24:3017+7:281:33:2521-2+38:37+5:59
4. Lisa Sundberg (Tullinge SK) 42:2123+24:242:15:4620-1+1:00:42+22:05
21Team Kåberg2:26:28+1:11:24
1. Folke Kåberg (OK Ravinen) 37:1726+20:2037:1726+20:20
2. Ingalill Kåberg (OK Ravinen) 29:0817+12:111:06:2522-4+30:08+9:48
3. Folke Kåberg (OK Ravinen) 42:2028+25:181:48:4523+1+53:57+23:49
4. Ingalill Kåberg (OK Ravinen) 37:4321+19:462:26:2821-2+1:11:24+17:27
Hedda Xej godkänd
1. Jonas Sjöstrand (Snättringe SK) ej godkändej godkänd
2. Elin Svensson (Snättringe SK) 27:3712+10:40ej godkänd
3. Jonas Sjöstrand (Snättringe SK) 26:5521+9:53ej godkänd
4. Elin Svensson (Snättringe SK) 28:1212+10:15ej godkänd
In nöd och lust - igenej godkänd
1. Peter Bergman (Tullinge SK) 22:5713+6:0022:5713+6:00
2. Linda Bergman (Tullinge SK) 52:3926+35:421:15:3624+11+39:19+33:19
3. Peter Bergman (Tullinge SK) 23:0513+6:031:38:4122-2+43:53+4:34
4. Linda Bergman (Tullinge SK) ej godkändej godkänd
Matilda och Kalleej godkänd
1. Matilda Martinsson (Falkenbergs OK) 20:417+3:4420:417+3:44
2. Kalle Bergman (OK Ravinen) 16:57137:383-4+1:21-2:23
3. Matilda Martinsson (Falkenbergs OK) 24:5418+7:521:02:324+1+7:44+6:23
4. Kalle Bergman (OK Ravinen) ej godkändej godkänd
Motståndarlagetej godkänd
1. Malin Lignell (OK Tisaren) 25:1114+8:1425:1114+8:14
2. Jakob Attås (OK Tisaren) ej godkändej godkänd
3. Malin Lignell (OK Tisaren) 26:2220+9:20ej godkänd
4. Jakob Attås (OK Tisaren) 20:192+2:22ej godkänd
Schweizarnaej godkänd
1. Elias Bladh (Tullinge SK) 29:2123+12:2429:2123+12:24
2. Jana Amacher (Tullinge SK) 35:5623+18:591:05:1721-2+29:00+16:36
3. Elias Bladh (Tullinge SK) ej godkändej godkänd
4. Jana Amacher (Tullinge SK) 40:3422+22:37ej godkänd
Shrug emojiej godkänd
1. Josefin Häggdahl (Katrineholms OK) ej godkändej godkänd
2. Frej Fredman (Centrum OK) 29:5318+12:56ej godkänd
3. Josefin Häggdahl (Katrineholms OK) 31:5226+14:50ej godkänd
4. Frej Fredman (Centrum OK) ej godkändej godkänd
O-geeksutgått
1. Thomas Pettersson (Attunda OK) ej godkändej godkänd
2. Emma Miléus (Attunda OK) ej godkändej godkänd
3. Thomas Pettersson (Attunda OK) 19:075+2:05ej godkänd
4. Emma Miléus (Attunda OK) utgåttutgått
Team Chilibeautgått
1. Jonas Halai (Kamrat och IF KIF) 17:312+0:3417:312+0:34
2. Johanna Hagmark (Tullinge SK) ej godkändej godkänd
3. Jonas Halai (Kamrat och IF KIF) 18:033+1:01ej godkänd
4. Johanna Hagmark (Tullinge SK) utgåttutgått

HD20

13 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Svenolle38:40
1. Olof Hagwall (Järla Orientering) 7:232+0:017:232+0:01
2. Sven Börjesson (Järla Orientering) 8:59116:221-1-0:01
3. Olof Hagwall (Järla Orientering) 11:342+1:3327:56100:00
4. Sven Börjesson (Järla Orientering) 10:443+0:3238:40100:00
2Sockerkaka43:59+5:19
1. Hugo Abel (Snättringe SK) 9:065+1:449:065+1:44
2. Algot Sjöstrand (Snättringe SK) 11:512+2:5220:574-1+4:35+2:51
3. Hugo Abel (Snättringe SK) 12:504+2:4933:472-2+5:51+1:16
4. Algot Sjöstrand (Snättringe SK) 10:12143:5920+5:19-0:32
3Team Carlstein47:29+8:49
1. Wilmer Carlstein (IFK Lidingö SOK) 7:304+0:087:304+0:08
2. Edvin Carlstein (IFK Lidingö SOK) 13:194+4:2020:492-2+4:27+4:19
3. Wilmer Carlstein (IFK Lidingö SOK) 15:366+5:3536:255+3+8:29+4:02
4. Edvin Carlstein (IFK Lidingö SOK) 11:044+0:5247:293-2+8:49+0:20
4VA51:36+12:56
1. Ville Åman Klasén (IFK Lidingö SOK) 7:2217:221
2. Anton Warne (IFK Lidingö SOK) 13:345+4:3520:563+2+4:34+4:34
3. Ville Åman Klasén (IFK Lidingö SOK) 15:205+5:1936:1630+8:20+3:46
4. Anton Warne (IFK Lidingö SOK) 15:209+5:0851:364+1+12:56+4:36
5Åking53:06+14:26
1. Åke Engman (IFK Lidingö SOK) 7:232+0:017:232+0:01
2. Ingrid Engman (IFK Lidingö SOK) 18:539+9:5426:167+5+9:54+9:53
3. Åke Engman (IFK Lidingö SOK) 10:01136:174-3+8:21-1:33
4. Ingrid Engman (IFK Lidingö SOK) 16:4910+6:3753:065+1+14:26+6:05
6Team Tofte54:45+16:05
1. Emil Tofte (Järfälla OK) 12:509+5:2812:509+5:28
2. Viktor Tofte (Järfälla OK) 12:193+3:2025:096-3+8:47+3:19
3. Emil Tofte (Järfälla OK) 18:539+8:5244:027+1+16:06+7:19
4. Viktor Tofte (Järfälla OK) 10:432+0:3154:456-1+16:05-0:01
7Blixtarna54:48+16:08
1. Love Akterin (OK Älvsjö-Örby) 10:227+3:0010:227+3:00
2. Alvin Westman (OK Älvsjö-Örby) 14:457+5:4625:075-2+8:45+5:45
3. Love Akterin (OK Älvsjö-Örby) 18:318+8:3043:386+1+15:42+6:57
4. Alvin Westman (OK Älvsjö-Örby) 11:105+0:5854:487+1+16:08+0:26
8Supersnabba tvillingarna1:02:26+23:46
1. Stina Martinelle (Söders-Tyresö) 12:338+5:1112:338+5:11
2. Signe Martinelle (Söders-Tyresö) 17:418+8:4230:1480+13:52+8:41
3. Stina Martinelle (Söders-Tyresö) 18:277+8:2648:4180+20:45+6:53
4. Signe Martinelle (Söders-Tyresö) 13:458+3:331:02:2680+23:46+3:01
9Stars1:12:45+34:05
1. Freja Saers (Tumba-Mälarhöjden OK) 10:036+2:4110:036+2:41
2. Viola Saers (Tumba-Mälarhöjden OK) 32:4713+23:4842:5011+5+26:28+23:47
3. Freja Saers (Tumba-Mälarhöjden OK) 11:553+1:5454:459-2+26:49+0:21
4. Viola Saers (Tumba-Mälarhöjden OK) 18:0011+7:481:12:4590+34:05+7:16
10Småpotatisarna1:26:03+47:23
1. Felix Ahlström (IFK Enskede) 14:4610+7:2414:4610+7:24
2. Simon Ahlström (IFK Enskede) 20:2011+11:2135:069-1+18:44+11:20
3. Felix Ahlström (IFK Enskede) 29:2412+19:231:04:3010+1+36:34+17:50
4. Simon Ahlström (IFK Enskede) 21:3312+11:211:26:03100+47:23+10:49
11Team Irsa1:31:16+52:36
1. Sara Almgren (Söders-Tyresö) 19:3311+12:1119:3311+12:11
2. Irma Sahlstedt (Söders-Tyresö) 19:3110+10:3239:0410-1+22:42+10:31
3. Sara Almgren (Söders-Tyresö) 30:0913+20:081:09:1311+1+41:17+18:35
4. Irma Sahlstedt (Söders-Tyresö) 22:0313+11:511:31:16110+52:36+11:19
12Bästa laget EL!1:37:58+59:18
1. Loa Mattila (Tullinge SK) 41:3812+34:1641:3812+34:16
2. Eskil Myrberger (Tullinge SK) 21:1512+12:161:02:53120+46:31+12:15
3. Loa Mattila (Tullinge SK) 22:1611+12:151:25:09120+57:13+10:42
4. Eskil Myrberger (Tullinge SK) 12:497+2:371:37:58120+59:18+2:05
Lejonenej godkänd
1. Henry Deckner (Skarpnäcks OL) ej godkändej godkänd
2. Nora Deckner (Skarpnäcks OL) 14:016+5:02ej godkänd
3. Henry Deckner (Skarpnäcks OL) 19:1010+9:09ej godkänd
4. Nora Deckner (Skarpnäcks OL) 11:476+1:35ej godkänd
Lidingöladies Juniorej start
1. Isabelle Dahlerus (IFK Lidingö SOK) ej startej start
2. Ebba Skantze (IFK Lidingö SOK) ej startej start
3. Isabelle Dahlerus (IFK Lidingö SOK) ej startej start
4. Ebba Skantze (IFK Lidingö SOK) ej startej start

D24

9 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Sastrid1:02:46
1. Astrid Skantze (IFK Lidingö SOK) 12:132+0:0112:132+0:01
2. Sara Liwång (IFK Lidingö SOK) 16:44128:571-1-0:01
3. Astrid Skantze (IFK Lidingö SOK) 17:152+2:2446:12100:00
4. Sara Liwång (IFK Lidingö SOK) 16:343+2:361:02:46100:00
2Fart och Fläkt1:06:17+3:31
1. Fanny Bergman (Tullinge SK) 16:323+4:2016:323+4:20
2. Linnea Sand (Tullinge SK) 18:314+1:4735:032-1+6:06+1:46
3. Fanny Bergman (Tullinge SK) 17:163+2:2552:193+1+6:07+0:01
4. Linnea Sand (Tullinge SK) 13:5811:06:172-1+3:31-2:36
3Team MaNi1:15:29+12:43
1. Maja Thimberg (Söders-Tyresö) 12:12112:121
2. Nike Mair Hassler (Söders-Tyresö) 23:586+7:1436:103+2+7:13+7:13
3. Maja Thimberg (Söders-Tyresö) 14:51151:012-1+4:49-2:24
4. Nike Mair Hassler (Söders-Tyresö) 24:287+10:301:15:293+1+12:43+7:54
4Team Twins1:16:53+14:07
1. Sara Strömqvist (Attunda OK) 21:336+9:2121:336+9:21
2. Linda Strömqvist (Attunda OK) 17:532+1:0939:264-2+10:29+1:08
3. Sara Strömqvist (Attunda OK) 22:247+7:331:01:506+2+15:38+5:09
4. Linda Strömqvist (Attunda OK) 15:032+1:051:16:534-2+14:07-1:31
5AFsJokar1:18:57+16:11
1. Amanda Mörkfors (Järfälla OK) 21:265+9:1421:265+9:14
2. Fiffi Malmström (Järfälla OK) 18:043+1:2039:3050+10:33+1:19
3. Amanda Mörkfors (Järfälla OK) 22:186+7:271:01:4850+15:36+5:03
4. Fiffi Malmström (Järfälla OK) 17:094+3:111:18:5750+16:11+0:35
6Squadra Elba1:20:58+18:12
1. Ebba Sahlstedt (Söders-Tyresö) 17:224+5:1017:224+5:10
2. Elin Almgren (Söders-Tyresö) 22:445+6:0040:066+2+11:09+5:59
3. Ebba Sahlstedt (Söders-Tyresö) 20:374+5:461:00:434-2+14:31+3:22
4. Elin Almgren (Söders-Tyresö) 20:156+6:171:20:586+2+18:12+3:41
7Myrorna2:44:01+1:41:15
1. Edith Atterlöf (IFK Enskede) 48:008+35:4848:008+35:48
2. Wilma Dalekant (IFK Enskede) 34:448+18:001:22:4480+53:47+17:59
3. Edith Atterlöf (IFK Enskede) 56:329+41:412:19:1680+1:33:04+39:17
4. Wilma Dalekant (IFK Enskede) 24:458+10:472:44:017-1+1:41:15+8:11
Grässtråetej godkänd
1. Nora Ahlström (IFK Enskede) 29:147+17:0229:147+17:02
2. Sonja Lundberg (IFK Enskede) 53:299+36:451:22:4370+53:46+36:44
3. Nora Ahlström (IFK Enskede) 56:308+41:392:19:1370+1:33:01+39:15
4. Sonja Lundberg (IFK Enskede) ej godkändej godkänd
IsHildej godkänd
1. Hilda Trofast (Tullinge SK) ej godkändej godkänd
2. Isa Flodman (Tullinge SK) 26:107+9:26ej godkänd
3. Hilda Trofast (Tullinge SK) 20:525+6:01ej godkänd
4. Isa Flodman (Tullinge SK) 18:375+4:39ej godkänd

H24

4 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Vilda Väsby57:40
1. Victor Granath (Väsby OK) 13:11113:111
2. Edvin Johansson (Väsby OK) 13:08126:19100:00
3. Victor Granath (Väsby OK) 21:004+2:1947:19100:00
4. Edvin Johansson (Väsby OK) 10:21157:40100:00
2The tacorunners1:03:06+5:26
1. Ivar Messing (OK Älvsjö-Örby) 13:412+0:3013:412+0:30
2. Anton Akterin (OK Älvsjö-Örby) 16:572+3:4930:3820+4:19+3:49
3. Ivar Messing (OK Älvsjö-Örby) 20:173+1:3650:5520+3:36-0:43
4. Anton Akterin (OK Älvsjö-Örby) 12:112+1:501:03:0620+5:26+1:50
3Skogslökarna1:12:37+14:57
1. Elis Östborg (Skogsluffarnas OK) 15:014+1:5015:014+1:50
2. Majken Lindqvist (Skogsluffarnas OK) 22:174+9:0937:1840+10:59+9:09
3. Elis Östborg (Skogsluffarnas OK) 18:41155:5940+8:40-2:19
4. Majken Lindqvist (Skogsluffarnas OK) 16:383+6:171:12:373-1+14:57+6:17
4Snabba JOKarna1:12:40+15:00
1. Carl Örnebrand (Järfälla OK) 14:583+1:4714:583+1:47
2. Max Boström (Järfälla OK) 18:513+5:4333:4930+7:30+5:43
3. Carl Örnebrand (Järfälla OK) 19:112+0:3053:0030+5:41-1:49
4. Max Boström (Järfälla OK) 19:404+9:191:12:404+1+15:00+9:19
DJ Brothersej start
1. John Nyman (Järfälla OK) ej startej start
2. David Nyman (Järfälla OK) ej startej start
3. John Nyman (Järfälla OK) ej startej start
4. David Nyman (Järfälla OK) ej startej start

D28

10 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1LoSt55:03
1. Lovisa Borg (Södertälje-Nykvarn OF) 13:332+0:0613:332+0:06
2. Stina Bygdén (Södertälje-Nykvarn OF) 13:58127:3120+0:02-0:04
3. Lovisa Borg (Södertälje-Nykvarn OF) 14:192+1:1641:5020+1:18+1:16
4. Stina Bygdén (Södertälje-Nykvarn OF) 13:13155:031-1-1:18
2Twiiinies56:42+1:39
1. Freja Hjerne (Tumba-Mälarhöjden OK) 13:27113:271
2. Alice Ljungberg (Tumba-Mälarhöjden OK) 14:022+0:0427:29100:00
3. Freja Hjerne (Tumba-Mälarhöjden OK) 13:03140:32100:00
4. Alice Ljungberg (Tumba-Mälarhöjden OK) 16:104+2:5756:422+1+1:39+1:39
3Med 9 sekunder till godo1:05:02+9:59
1. Maja Lilja (IFK Lidingö SOK) 14:113+0:4414:113+0:44
2. Emma Höök (IFK Lidingö SOK) 17:377+3:3931:484+1+4:19+3:35
3. Maja Lilja (IFK Lidingö SOK) 16:013+2:5847:493-1+7:17+2:58
4. Emma Höök (IFK Lidingö SOK) 17:136+4:001:05:0230+9:59+2:42
4Kossor utan huvuden1:06:58+11:55
1. Lovis de Villiers (OK Södertörn) 15:034+1:3615:034+1:36
2. Emma Henriques (OK Södertörn) 16:095+2:1131:123-1+3:43+2:07
3. Lovis de Villiers (OK Södertörn) 20:077+7:0451:194+1+10:47+7:04
4. Emma Henriques (OK Södertörn) 15:392+2:261:06:5840+11:55+1:08
5Orienteringnytt1:11:53+16:50
1. Märta Ahlquist (Järla Orientering) 17:195+3:5217:195+3:52
2. Britta Börjesson (Järla Orientering) 18:068+4:0835:256+1+7:56+4:04
3. Märta Ahlquist (Järla Orientering) 19:305+6:2754:555-1+14:23+6:27
4. Britta Börjesson (Järla Orientering) 16:585+3:451:11:5350+16:50+2:27
6Femma1:20:26+25:23
1. Fanny Sundberg (Tullinge SK) 25:1510+11:4825:1510+11:48
2. Emma Hallendal (IFK Enskede) 15:443+1:4640:597-3+13:30+1:42
3. Fanny Sundberg (Tullinge SK) 19:526+6:491:00:516-1+20:19+6:49
4. Emma Hallendal (IFK Enskede) 19:358+6:221:20:2660+25:23+5:04
7Second hand1:28:31+33:28
1. Emilia Bergman (Tullinge SK) 24:509+11:2324:509+11:23
2. Cleo Mattila (Tullinge SK) 17:116+3:1342:018-1+14:32+3:09
3. Emilia Bergman (Tullinge SK) 28:559+15:521:10:5680+30:24+15:52
4. Cleo Mattila (Tullinge SK) 17:357+4:221:28:317-1+33:28+3:04
8AloeVera1:28:40+33:37
1. Alice Hedin (IFK Lidingö SOK) 17:596+4:3217:596+4:32
2. Vera Skantze (IFK Lidingö SOK) 24:489+10:5042:479+3+15:18+10:46
3. Alice Hedin (IFK Lidingö SOK) 18:124+5:091:00:597-2+20:27+5:09
4. Vera Skantze (IFK Lidingö SOK) 27:419+14:281:28:408+1+33:37+13:10
9Melonerna2:00:16+1:05:13
1. Elsa Lif (Tumba-Mälarhöjden OK) 19:448+6:1719:448+6:17
2. Olivia Mason (Tumba-Mälarhöjden OK) 37:2410+23:2657:0810+2+29:39+23:22
3. Elsa Lif (Tumba-Mälarhöjden OK) 21:518+8:481:18:599-1+38:27+8:48
4. Olivia Mason (Tumba-Mälarhöjden OK) 41:1710+28:042:00:1690+1:05:13+26:46
Två hästar utan benej godkänd
1. Rut Lundin (OK Södertörn) 18:037+4:3618:037+4:36
2. Märta Wigle (OK Södertörn) 16:064+2:0834:095-2+6:40+2:04
3. Rut Lundin (OK Södertörn) ej godkändej godkänd
4. Märta Wigle (OK Södertörn) 15:423+2:29ej godkänd

H28

12 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Skogstuffarna53:37
1. Simon Stridh (Skogsluffarnas OK) 12:125+0:5912:125+0:59
2. Sixten Lindqvist (Skogsluffarnas OK) 14:282+0:0926:402-3+0:19-0:40
3. Simon Stridh (Skogsluffarnas OK) 15:252+0:2342:0520+0:42+0:23
4. Sixten Lindqvist (Skogsluffarnas OK) 11:32153:371-1-0:42
2Varning för snabba löpare!56:34+2:57
1. Joel Wallner (Attunda OK) 11:224+0:0911:224+0:09
2. Marcus Barboza (Attunda OK) 14:593+0:4026:211-3-0:09
3. Joel Wallner (Attunda OK) 15:02141:23100:00
4. Marcus Barboza (Attunda OK) 15:116+3:3956:342+1+2:57+2:57
3Lander56:43+3:06
1. Gustav Storell (Haninge SOK) 11:13111:131
2. Linus Nilevi (Haninge SOK) 16:145+1:5527:273+2+1:06+1:06
3. Gustav Storell (Haninge SOK) 16:545+1:5244:2130+2:58+1:52
4. Linus Nilevi (Haninge SOK) 12:223+0:5056:4330+3:06+0:08
4StreamTeam58:49+5:12
1. Åke Falkenström (Skogsluffarnas OK) 11:192+0:0611:192+0:06
2. Arvid Hammarbäck (Skogsluffarnas OK) 18:088+3:4929:276+4+3:06+3:00
3. Åke Falkenström (Skogsluffarnas OK) 16:223+1:2045:4960+4:26+1:20
4. Arvid Hammarbäck (Skogsluffarnas OK) 13:004+1:2858:494-2+5:12+0:46
5Flodberger58:55+5:18
1. Felix Flodman (Tullinge SK) 11:203+0:0711:203+0:07
2. Arvid Myrberger (Tullinge SK) 16:366+2:1727:565+2+1:35+1:28
3. Felix Flodman (Tullinge SK) 16:374+1:3544:334-1+3:10+1:35
4. Arvid Myrberger (Tullinge SK) 14:225+2:5058:555+1+5:18+2:08
6Brotorparna1:02:19+8:42
1. Simon Palmgren (Skogsluffarnas OK) 12:197+1:0612:197+1:06
2. Ture Johansson (Skogsluffarnas OK) 15:324+1:1327:514-3+1:30+0:24
3. Simon Palmgren (Skogsluffarnas OK) 17:316+2:2945:225+1+3:59+2:29
4. Ture Johansson (Skogsluffarnas OK) 16:578+5:251:02:196+1+8:42+4:43
7Vilse i stan1:03:25+9:48
1. Linus Skatt (OK Södertörn) 18:0512+6:5218:0512+6:52
2. Niklas Erlandsson (OK Södertörn) 14:19132:248-4+6:03-0:49
3. Linus Skatt (OK Södertörn) 18:498+3:4751:1380+9:50+3:47
4. Niklas Erlandsson (OK Södertörn) 12:122+0:401:03:257-1+9:48-0:02
8Synnerligen Hård1:05:15+11:38
1. Ruben Hård (Skogsluffarnas OK) 12:186+1:0512:186+1:05
2. Olle Synnermark (Skogsluffarnas OK) 17:567+3:3730:147+1+3:53+2:48
3. Ruben Hård (Skogsluffarnas OK) 19:329+4:3049:4670+8:23+4:30
4. Olle Synnermark (Skogsluffarnas OK) 15:297+3:571:05:158+1+11:38+3:15
9Felplacerade1:09:00+15:23
1. Edvin Wallner (Attunda OK) 13:378+2:2413:378+2:24
2. Malin Strömqvist (Attunda OK) 19:389+5:1933:159+1+6:54+4:30
3. Edvin Wallner (Attunda OK) 18:457+3:4352:0090+10:37+3:43
4. Malin Strömqvist (Attunda OK) 17:009+5:281:09:0090+15:23+4:46
10Syskonmatchen1:16:50+23:13
1. Erik Frankling (IFK Lidingö SOK) 14:1410+3:0114:1410+3:01
2. Anna Frankling (IFK Lidingö SOK) 23:5512+9:3638:0911+1+11:48+8:47
3. Erik Frankling (IFK Lidingö SOK) 19:5710+4:5558:0610-1+16:43+4:55
4. Anna Frankling (IFK Lidingö SOK) 18:4411+7:121:16:50100+23:13+6:30
11JoFab1:17:25+23:48
1. Fabian Törnqvist (Attunda OK) 13:499+2:3613:499+2:36
2. Joel Björklund (Attunda OK) 20:2110+6:0234:1010+1+7:49+5:13
3. Fabian Törnqvist (Attunda OK) 25:1012+10:0859:2012+2+17:57+10:08
4. Joel Björklund (Attunda OK) 18:0510+6:331:17:2511-1+23:48+5:51
Trobergerej godkänd
1. Axel Trofast (Tullinge SK) 14:3111+3:1814:3111+3:18
2. Gustav Myrberger (Tullinge SK) 23:4611+9:2738:1712+1+11:56+8:38
3. Axel Trofast (Tullinge SK) 20:1711+5:1558:3411-1+17:11+5:15
4. Gustav Myrberger (Tullinge SK) ej godkändej godkänd
Bröderna Lundströmej start
1. Rasmus Lundström (Väsby OK) ej startej start
2. Linus Lundström (Väsby OK) ej startej start
3. Rasmus Lundström (Väsby OK) ej startej start
4. Linus Lundström (Väsby OK) ej startej start
Trouble Teamej start
1. Olle Thimberg (Söders-Tyresö) ej startej start
2. ) ej startej start
3. Olle Thimberg (Söders-Tyresö) ej startej start
4. ) ej startej start

D32

9 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Slutpatrullen1:10:32
1. Alicia Björnberg (Söders-Tyresö) 16:402+2:4016:402+2:40
2. Jenny Göstas Källman (Söders-Tyresö) 17:342+0:4434:1420+3:24+0:44
3. Alicia Björnberg (Söders-Tyresö) 20:102+2:2754:2420+1:32-1:52
4. Jenny Göstas Källman (Söders-Tyresö) 16:0811:10:321-1-1:32
2FRIJOL MAGICO1:10:47+0:15
1. Lisa Thunell (IFK Lidingö SOK) 17:305+3:3017:305+3:30
2. Tove Sjöberg (Tullinge SK) 17:393+0:4935:094-1+4:19+0:49
3. Lisa Thunell (IFK Lidingö SOK) 17:43152:521-3-4:19
4. Tove Sjöberg (Tullinge SK) 17:552+1:471:10:472+1+0:15+0:15
3Gurk-kaktusarna1:20:09+9:37
1. Lovisa Göstas Källman (Söders-Tyresö) 17:153+3:1517:153+3:15
2. Emma Norin (Söders-Tyresö) 19:306+2:4036:455+2+5:55+2:40
3. Lovisa Göstas Källman (Söders-Tyresö) 21:143+3:3157:593-2+5:07-0:48
4. Emma Norin (Söders-Tyresö) 22:107+6:021:20:0930+9:37+4:30
4Solveig1:20:31+9:59
1. Alexandra Stål (Södertälje-Nykvarn OF) 17:386+3:3817:386+3:38
2. Lisa Heldt (Södertälje-Nykvarn OF) 19:245+2:3437:0260+6:12+2:34
3. Alexandra Stål (Södertälje-Nykvarn OF) 22:375+4:5459:394-2+6:47+0:35
4. Lisa Heldt (Södertälje-Nykvarn OF) 20:525+4:441:20:3140+9:59+3:12
5Svidénströmarna1:28:54+18:22
1. Emma Svidén (Söders-Tyresö) 17:174+3:1717:174+3:17
2. Vendela Rundström (OK Ravinen) 17:474+0:5735:043-1+4:14+0:57
3. Emma Svidén (Söders-Tyresö) 32:468+15:031:07:505+2+14:58+10:44
4. Vendela Rundström (OK Ravinen) 21:046+4:561:28:5450+18:22+3:24
6Knorrakidz1:32:35+22:03
1. Elisa Tallec (Järla Orientering) 21:158+7:1521:158+7:15
2. Tindra Åhlin (Järla Orientering) 24:137+7:2345:287-1+14:38+7:23
3. Elisa Tallec (Järla Orientering) 26:436+9:001:12:1170+19:19+4:41
4. Tindra Åhlin (Järla Orientering) 20:244+4:161:32:356-1+22:03+2:44
6Solina1:32:35+22:03
1. Sonja Ahlquist (Järla Orientering) 19:147+5:1419:147+5:14
2. Selina Håkansson (Järla Orientering) 28:159+11:2547:298+1+16:39+11:25
3. Sonja Ahlquist (Järla Orientering) 21:274+3:441:08:566-2+16:04-0:35
4. Selina Håkansson (Järla Orientering) 23:398+7:311:32:3560+22:03+5:59
8Pelikanerna1:46:35+36:03
1. Madeleine Granath (Väsby OK) 27:039+13:0327:039+13:03
2. Tilde Brederman (Väsby OK) 26:098+9:1953:1290+22:22+9:19
3. Madeleine Granath (Väsby OK) 29:387+11:551:22:508-1+29:58+7:36
4. Tilde Brederman (Väsby OK) 23:459+7:371:46:3580+36:03+6:05
nederLAGETej godkänd
1. Ingrid André (Tumba-Mälarhöjden OK) 14:00114:001
2. Wilma Leickt (Tullinge SK) 16:50130:50100:00
3. Ingrid André (Tumba-Mälarhöjden OK) ej godkändej godkänd
4. Wilma Leickt (Tullinge SK) 19:003+2:52ej godkänd
Yin & Yangej start
1. Clea Wallnäs (Sundbybergs IK) ej startej start
2. Alva Bladh (Tullinge SK) ej startej start
3. Clea Wallnäs (Sundbybergs IK) ej startej start
4. Alva Bladh (Tullinge SK) ej startej start

H32

8 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Piff & puff1:03:37
1. Edvin Hellsten (Nyköpings OK) 16:10116:101
2. Hugo Kindborn (OK Hällen) 16:02132:12100:00
3. Edvin Hellsten (Nyköpings OK) 15:14147:26100:00
4. Hugo Kindborn (OK Hällen) 16:1111:03:37100:00
2Ingefära1:11:15+7:38
1. Elias Adebrant (Tumba-Mälarhöjden OK) 16:162+0:0616:162+0:06
2. Filip Storell (Haninge SOK) 18:046+2:0234:2020+2:08+2:02
3. Elias Adebrant (Tumba-Mälarhöjden OK) 17:472+2:3352:0720+4:41+2:33
4. Filip Storell (Haninge SOK) 19:083+2:571:11:1520+7:38+2:57
3B&M Travel Jr:s1:11:32+7:55
1. Erik Månsson (Södertälje-Nykvarn OF) 19:144+3:0419:144+3:04
2. Martin Bygdén (Södertälje-Nykvarn OF) 16:02135:163-1+3:040:00
3. Erik Månsson (Södertälje-Nykvarn OF) 19:464+4:3255:0230+7:36+4:32
4. Martin Bygdén (Södertälje-Nykvarn OF) 16:302+0:191:11:3230+7:55+0:19
4Gammelmormors Elit Ol Team 13371:17:31+13:54
1. Melker Palm (Järfälla OK) 19:595+3:4919:595+3:49
2. Björn Renner (OK Södertörn) 17:263+1:2437:254-1+5:13+1:24
3. Melker Palm (Järfälla OK) 18:523+3:3856:1740+8:51+3:38
4. Björn Renner (OK Södertörn) 21:144+5:031:17:3140+13:54+5:03
5H211:19:42+16:05
1. Ivar Gentz (Järla Orientering) 20:026+3:5220:026+3:52
2. Lukas Wallhed (Järla Orientering) 17:263+1:2437:285-1+5:16+1:24
3. Ivar Gentz (Järla Orientering) 20:165+5:0257:4450+10:18+5:02
4. Lukas Wallhed (Järla Orientering) 21:585+5:471:19:4250+16:05+5:47
6Järfälla OK 11:27:46+24:09
1. Miia Roller (Järfälla OK) 18:583+2:4818:583+2:48
2. Anton Mörkfors (Järfälla OK) 21:438+5:4140:416+3+8:29+5:41
3. Miia Roller (Järfälla OK) 23:156+8:011:03:5660+16:30+8:01
4. Anton Mörkfors (Järfälla OK) 23:507+7:391:27:4660+24:09+7:39
7Pannkaka1:34:34+30:57
1. Ludvig Ferdman (Tullinge SK) 26:467+10:3626:467+10:36
2. Emil Helander (Tullinge SK) 20:347+4:3247:2070+15:08+4:32
3. Ludvig Ferdman (Tullinge SK) 24:227+9:081:11:4270+24:16+9:08
4. Emil Helander (Tullinge SK) 22:526+6:411:34:3470+30:57+6:41
Wilgoutgått
1. Hugo Backlund (Tullinge SK) ej godkändej godkänd
2. Wilhelm Bergman (Tullinge SK) 17:445+1:42ej godkänd
3. Hugo Backlund (Tullinge SK) utgåttutgått
4. Wilhelm Bergman (Tullinge SK) utgåttutgått

HD90

32 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Damwång1:10:07
1. Hans Liwång (IFK Lidingö SOK) 15:092+0:2815:092+0:28
2. Per Damberg (IFK Lidingö SOK) 19:062+0:2234:151-1-0:28
3. Hans Liwång (IFK Lidingö SOK) 17:292+0:0151:44100:00
4. Per Damberg (IFK Lidingö SOK) 18:232+1:371:10:07100:00
2Mekanikerna1:11:14+1:07
1. Urban Selander (Skarpnäcks OL) 15:295+0:4815:295+0:48
2. Per Edvall (Skarpnäcks OL) 21:317+2:4737:004-1+2:45+1:57
3. Urban Selander (Skarpnäcks OL) 17:28154:283-1+2:44-0:01
4. Per Edvall (Skarpnäcks OL) 16:4611:11:142-1+1:07-1:37
3SNObbarna21:13:20+3:13
1. Lars Bygdén (Södertälje-Nykvarn OF) 15:284+0:4715:284+0:47
2. Mats Heldt (Södertälje-Nykvarn OF) 19:353+0:5135:032-2+0:48+0:01
3. Lars Bygdén (Södertälje-Nykvarn OF) 18:284+1:0053:3120+1:47+0:59
4. Mats Heldt (Södertälje-Nykvarn OF) 19:495+3:031:13:203+1+3:13+1:26
4TMOK11:15:54+5:47
1. Olle Hjerne (Tumba-Mälarhöjden OK) 17:3510+2:5417:3510+2:54
2. Andreas Herne (Tumba-Mälarhöjden OK) 18:44136:193-7+2:04-0:50
3. Olle Hjerne (Tumba-Mälarhöjden OK) 19:157+1:4755:344+1+3:50+1:46
4. Andreas Herne (Tumba-Mälarhöjden OK) 20:206+3:341:15:5440+5:47+1:57
5Rävdun1:20:32+10:25
1. Lars Nylund (Stockholm Multisport Klubb) 17:3510+2:5417:3510+2:54
2. Erik Nylund (Stockholm Multisport Klubb) 23:3414+4:5041:098-2+6:54+4:00
3. Lars Nylund (Stockholm Multisport Klubb) 18:183+0:5059:275-3+7:43+0:49
4. Erik Nylund (Stockholm Multisport Klubb) 21:0511+4:191:20:3250+10:25+2:42
6Kasby1:23:24+13:17
1. Karin Stadig (IFK Enskede) 19:3914+4:5819:3914+4:58
2. Carina Hallendal (IFK Enskede) 21:095+2:2540:487-7+6:33+1:35
3. Karin Stadig (IFK Enskede) 22:0612+4:381:02:5470+11:10+4:37
4. Carina Hallendal (IFK Enskede) 20:307+3:441:23:246-1+13:17+2:07
7Herrskapet1:25:30+15:23
1. Pär Lilja (IFK Lidingö SOK) 16:258+1:4416:258+1:44
2. Mia Lilja (IFK Lidingö SOK) 23:3414+4:5039:596-2+5:44+4:00
3. Pär Lilja (IFK Lidingö SOK) 19:5010+2:2259:4960+8:05+2:21
4. Mia Lilja (IFK Lidingö SOK) 25:4118+8:551:25:307+1+15:23+7:18
8Lag1281:28:27+18:20
1. Fredrik Palmgren (Skogsluffarnas OK) 18:3412+3:5318:3412+3:53
2. Håkan Enmark (Skogsluffarnas OK) 25:2119+6:3743:55120+9:40+5:47
3. Fredrik Palmgren (Skogsluffarnas OK) 22:1313+4:451:06:089-3+14:24+4:44
4. Håkan Enmark (Skogsluffarnas OK) 22:1916+5:331:28:278-1+18:20+3:56
9Jordgubbssylt1:29:08+19:01
1. Daniel Helander (Tullinge SK) 22:1718+7:3622:1718+7:36
2. Henrik Trofast (Tullinge SK) 22:2711+3:4344:4413-5+10:29+2:53
3. Daniel Helander (Tullinge SK) 25:2819+8:001:10:1211-2+18:28+7:59
4. Henrik Trofast (Tullinge SK) 18:563+2:101:29:089-2+19:01+0:33
10Järla anamma1:33:05+22:58
1. Gustaf Ericson (Järla Orientering) 26:0822+11:2726:0822+11:27
2. Michael Ahlquist (Järla Orientering) 21:328+2:4847:4016-6+13:25+1:58
3. Gustaf Ericson (Järla Orientering) 26:0320+8:351:13:4314-2+21:59+8:34
4. Michael Ahlquist (Järla Orientering) 19:224+2:361:33:0510-4+22:58+0:59
11Stigborjessons1:33:17+23:10
1. Anders Persson (Järla Orientering) 22:2519+7:4422:2519+7:44
2. Åsa Börjesson (Järla Orientering) 20:564+2:1243:2111-8+9:06+1:22
3. Anders Persson (Järla Orientering) 29:1924+11:511:12:4013+2+20:56+11:50
4. Åsa Börjesson (Järla Orientering) 20:379+3:511:33:1711-2+23:10+2:14
12Revansch1:35:40+25:33
1. Camilla Göstas (Söders-Tyresö) 19:4215+5:0119:4215+5:01
2. Mårten Källman (Söders-Tyresö) 25:1518+6:3144:5714-1+10:42+5:41
3. Camilla Göstas (Söders-Tyresö) 23:0015+5:321:07:5710-4+16:13+5:31
4. Mårten Källman (Söders-Tyresö) 27:4322+10:571:35:4012+2+25:33+9:20
13Frösö IF1:35:56+25:49
1. Niclas Lidström (Frösö IF) 20:2817+5:4720:2817+5:47
2. Jonas Esbjörnsson (Frösö IF) 24:3616+5:5245:0415-2+10:49+5:02
3. Niclas Lidström (Frösö IF) 26:4821+9:201:11:5212-3+20:08+9:19
4. Jonas Esbjörnsson (Frösö IF) 24:0417+7:181:35:5613+1+25:49+5:41
14Isä ja Tytär1:41:04+30:57
1. Linnea Mattus (IFK Lidingö SOK) 26:4223+12:0126:4223+12:01
2. Tapani Mattus (IFK Lidingö SOK) 22:5313+4:0949:3517-6+15:20+3:19
3. Linnea Mattus (IFK Lidingö SOK) 29:5125+12:231:19:2616-1+27:42+12:22
4. Tapani Mattus (IFK Lidingö SOK) 21:3813+4:521:41:0414-2+30:57+3:15
15Carpe1:46:22+36:15
1. Carin Mattila (Tullinge SK) 26:0521+11:2426:0521+11:24
2. Peter Mattila (Tullinge SK) 24:4217+5:5850:4718-3+16:32+5:08
3. Carin Mattila (Tullinge SK) 34:1028+16:421:24:5717-1+33:13+16:41
4. Peter Mattila (Tullinge SK) 21:2512+4:391:46:2215-2+36:15+3:02
16Miss-Kermit1:54:32+44:25
1. Stefan Norin (Söders-Tyresö) 17:089+2:2717:089+2:27
2. Kristina Norin (Söders-Tyresö) 39:5427+21:1057:0219+10+22:47+20:20
3. Stefan Norin (Söders-Tyresö) 19:288+2:001:16:3015-4+24:46+1:59
4. Kristina Norin (Söders-Tyresö) 38:0228+21:161:54:3216+1+44:25+19:39
17Svenne & Lotta1:59:36+49:29
1. Charlotta Östervall (Tumba-Mälarhöjden OK) 24:0220+9:2124:0220+9:21
2. Fredrik Huldt (Tumba-Mälarhöjden OK) 34:0025+15:1658:02200+23:47+14:26
3. Charlotta Östervall (Tumba-Mälarhöjden OK) 28:4522+11:171:26:4718-2+35:03+11:16
4. Fredrik Huldt (Tumba-Mälarhöjden OK) 32:4925+16:031:59:3617-1+49:29+14:26
18Händelsehorisonten2:01:55+51:48
1. Per Dalekant (IFK Enskede) 26:5824+12:1726:5824+12:17
2. Tobias Lundberg (IFK Enskede) 36:0026+17:161:02:5821-3+28:43+16:26
3. Per Dalekant (IFK Enskede) 24:3118+7:031:27:2919-2+35:45+7:02
4. Tobias Lundberg (IFK Enskede) 34:2627+17:402:01:5518-1+51:48+16:03
Återvändsgrändej godkänd
1. Jessica Strömqvist (Attunda OK) ej godkändej godkänd
2. Magnus Strömqvist (Attunda OK) 31:1524+12:31ej godkänd
3. Jessica Strömqvist (Attunda OK) 23:0716+5:39ej godkänd
4. Magnus Strömqvist (Attunda OK) 28:5823+12:12ej godkänd
BullandöBoys +80ej godkänd
1. Lars Segerman (Skarpnäcks OL) ej godkändej godkänd
2. Mattias Skeppling (OK Södertörn) 21:579+3:13ej godkänd
3. Lars Segerman (Skarpnäcks OL) 22:2014+4:52ej godkänd
4. Mattias Skeppling (OK Södertörn) ej godkändej godkänd
Ha ni inge kladdkaka?ej godkänd
1. Henrik Morast (Haninge SOK) 18:4413+4:0318:4413+4:03
2. Fredrik Morast (Haninge SOK) 21:116+2:2739:555-8+5:40+1:37
3. Henrik Morast (Haninge SOK) ej godkändej godkänd
4. Fredrik Morast (Haninge SOK) 21:5715+5:11ej godkänd
Heavy haulageej godkänd
1. Martin Ahlström (IFK Enskede) ej godkändej godkänd
2. Elin Ahlström (IFK Enskede) 22:0310+3:19ej godkänd
3. Martin Ahlström (IFK Enskede) 19:379+2:09ej godkänd
4. Elin Ahlström (IFK Enskede) 21:5414+5:08ej godkänd
Ladde & Liddeej godkänd
1. Peter Landén (Gustavsbergs OK) 15:436+1:0215:436+1:02
2. Jonatan Lindell (Gustavsbergs OK) ej godkändej godkänd
3. Peter Landén (Gustavsbergs OK) ej godkändej godkänd
4. Jonatan Lindell (Gustavsbergs OK) 20:368+3:50ej godkänd
Längre steg o oftareej godkänd
1. Göran Thimberg (Söders-Tyresö) 14:41114:411
2. Kristina Thimberg (Söders-Tyresö) 26:4320+7:5941:249+8+7:09+7:09
3. Göran Thimberg (Söders-Tyresö) ej godkändej godkänd
4. Kristina Thimberg (Söders-Tyresö) 32:3124+15:45ej godkänd
Lost in Light Rotationej godkänd
1. Torbjörn Thorsén (Skogsluffarnas OK) 15:103+0:2915:103+0:29
2. Gunnar Thorsén (Skogsluffarnas OK) ej godkändej godkänd
3. Torbjörn Thorsén (Skogsluffarnas OK) 19:136+1:45ej godkänd
4. Gunnar Thorsén (Skogsluffarnas OK) 20:5810+4:12ej godkänd
Svenska Flaggans Lagej godkänd
1. Fredrik Warne (IFK Lidingö SOK) ej godkändej godkänd
2. Gustav Boström (Vallentuna-Össeby OL) 30:2923+11:45ej godkänd
3. Fredrik Warne (IFK Lidingö SOK) 21:0311+3:35ej godkänd
4. Gustav Boström (Vallentuna-Össeby OL) 27:1321+10:27ej godkänd
Team pivoej godkänd
1. Daniela Renner (OK Södertörn) 19:4316+5:0219:4316+5:02
2. Claes Renner (OK Södertörn) 22:3612+3:5242:1910-6+8:04+3:02
3. Daniela Renner (OK Södertörn) 23:4817+6:201:06:078-2+14:23+6:19
4. Claes Renner (OK Södertörn) ej godkändej godkänd
Team Tussilagoej godkänd
1. Ulf Lundin (OK Södertörn) ej godkändej godkänd
2. Johanna Raukola (OK Södertörn) 27:4721+9:03ej godkänd
3. Ulf Lundin (OK Södertörn) 32:5027+15:22ej godkänd
4. Johanna Raukola (OK Södertörn) 26:3719+9:51ej godkänd
Team Viksjöej godkänd
1. Christer Norin (Järfälla OK) ej godkändej godkänd
2. Anne-li Lidman (Järfälla OK) ej godkändej godkänd
3. Christer Norin (Järfälla OK) 29:0823+11:40ej godkänd
4. Anne-li Lidman (Järfälla OK) 33:5726+17:11ej godkänd
Team Vilseej godkänd
1. Johan Tofte (Järfälla OK) ej godkändej godkänd
2. Mia Tofte (Järfälla OK) 28:3022+9:46ej godkänd
3. Johan Tofte (Järfälla OK) 31:0126+13:33ej godkänd
4. Mia Tofte (Järfälla OK) 27:0520+10:19ej godkänd
Soders Lag Karputgått
1. Peter Andersson (Söders-Tyresö) ej godkändej godkänd
2. Karin Almgren (Söders-Tyresö) ej godkändej godkänd
3. Peter Andersson (Söders-Tyresö) utgåttutgått
4. Karin Almgren (Söders-Tyresö) utgåttutgått
Soperutgått
1. Sofia Forsgren (OK Skogsfalken) 16:007+1:1916:007+1:19
2. Per Forsgren (Tumba-Mälarhöjden OK) ej godkändej godkänd
3. Sofia Forsgren (OK Skogsfalken) 19:005+1:32ej godkänd
4. Per Forsgren (Tumba-Mälarhöjden OK) utgåttutgått

HD110

19 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Grymmast i Grimsta1:03:49
1. Kristin Nilsson (Bromma-Vällingby SOK) 15:155+1:5915:155+1:59
2. Mattias Berglund (Bromma-Vällingby SOK) 14:243+0:4029:391-4-1:59
3. Kristin Nilsson (Bromma-Vällingby SOK) 18:386+3:3548:17100:00
4. Mattias Berglund (Bromma-Vällingby SOK) 15:324+2:301:03:49100:00
2Drongo1:04:38+0:49
1. Ann Roller (Järfälla OK) 17:189+4:0217:189+4:02
2. Eric Roller (Järfälla OK) 13:44131:023-6+1:23-2:39
3. Ann Roller (Järfälla OK) 20:349+5:3151:3630+3:19+1:56
4. Eric Roller (Järfälla OK) 13:0211:04:382-1+0:49-2:30
3Ett Järla team1:07:54+4:05
1. Henrik Hagwall (Järla Orientering) 13:16113:161
2. Eva Hagwall (Järla Orientering) 20:509+7:0634:065+4+4:27+4:27
3. Henrik Hagwall (Järla Orientering) 15:03149:092-3+0:52-3:35
4. Eva Hagwall (Järla Orientering) 18:459+5:431:07:543+1+4:05+3:13
4Spirit falcons1:07:57+4:08
1. Marianne Pettersson (Södertälje-Nykvarn OF) 15:426+2:2615:426+2:26
2. Annika Bygdén (Södertälje-Nykvarn OF) 19:417+5:5735:2360+5:44+3:18
3. Marianne Pettersson (Södertälje-Nykvarn OF) 16:223+1:1951:454-2+3:28-2:16
4. Annika Bygdén (Södertälje-Nykvarn OF) 16:125+3:101:07:5740+4:08+0:40
5Spring för livet1:08:12+4:23
1. Lena Erlandsson (OK Södertörn) 18:0511+4:4918:0511+4:49
2. Martin Sigrand (OK Södertörn) 13:532+0:0931:584-7+2:19-2:30
3. Lena Erlandsson (OK Södertörn) 22:2011+7:1754:185+1+6:01+3:42
4. Martin Sigrand (OK Södertörn) 13:542+0:521:08:1250+4:23-1:38
6Still Going 2.01:12:43+8:54
1. Björn Reger (Söders-Tyresö) 16:367+3:2016:367+3:20
2. Hans Vedin (Söders-Tyresö) 19:116+5:2735:4770+6:08+2:48
3. Björn Reger (Söders-Tyresö) 18:397+3:3654:266-1+6:09+0:01
4. Hans Vedin (Söders-Tyresö) 18:177+5:151:12:4360+8:54+2:45
7Anethum1:15:22+11:33
1. Jeanette Enckell (Södertälje-Nykvarn OF) 24:3214+11:1624:3214+11:16
2. Sofia Heldt (Södertälje-Nykvarn OF) 19:015+5:1743:339-5+13:54+2:38
3. Jeanette Enckell (Södertälje-Nykvarn OF) 16:574+1:541:00:308-1+12:13-1:41
4. Sofia Heldt (Södertälje-Nykvarn OF) 14:523+1:501:15:227-1+11:33-0:40
8OL-gubbar lag 11:21:04+17:15
1. Thomas Karlsson (Södertälje-Nykvarn OF) 14:273+1:1114:273+1:11
2. Bengt Aspvall (Ronneby OK) 23:1311+9:2937:408+5+8:01+6:50
3. Thomas Karlsson (Södertälje-Nykvarn OF) 17:135+2:1054:537-1+6:36-1:25
4. Bengt Aspvall (Ronneby OK) 26:1112+13:091:21:048+1+17:15+10:39
9Team Kennedy1:38:09+34:20
1. Marianne Jernberg (Söders-Tyresö) 27:2415+14:0827:2415+14:08
2. Tom Svensson (Hammarby IF OF) 23:5713+10:1351:2111-4+21:42+7:34
3. Marianne Jernberg (Söders-Tyresö) 27:2616+12:231:18:47110+30:30+8:48
4. Tom Svensson (Hammarby IF OF) 19:2210+6:201:38:099-2+34:20+3:50
10Gertruds vänner1:45:43+41:54
1. Britt-Marie Hellgren (OK Älvsjö-Örby) 17:4110+4:2517:4110+4:25
2. Robert Puusta (OK Älvsjö-Örby) 39:3817+25:5457:1913+3+27:40+23:15
3. Britt-Marie Hellgren (OK Älvsjö-Örby) 20:298+5:261:17:4810-3+29:31+1:51
4. Robert Puusta (OK Älvsjö-Örby) 27:5514+14:531:45:43100+41:54+12:23
11Snigelsprintarna1:50:41+46:52
1. Elisabeth Bengtsson (IFK Lidingö SOK) 23:5013+10:3423:5013+10:34
2. Madeleine Cassel (IFK Lidingö SOK) 31:1415+17:3055:0412-1+25:25+14:51
3. Elisabeth Bengtsson (IFK Lidingö SOK) 24:5315+9:501:19:57120+31:40+6:15
4. Madeleine Cassel (IFK Lidingö SOK) 30:4416+17:421:50:4111-1+46:52+15:12
DGOIF-veteranernaej godkänd
1. Leif Mörkfors (Järfälla OK) ej godkändej godkänd
2. Pia Nybo (Klubblös) 23:3812+9:54ej godkänd
3. Leif Mörkfors (Järfälla OK) 20:5410+5:51ej godkänd
4. Pia Nybo (Klubblös) 26:4413+13:42ej godkänd
Inte sist igenej godkänd
1. Katarina Lindbärg (OK Södertörn) ej godkändej godkänd
2. Lisa Österling (OK Södertörn) 22:0410+8:20ej godkänd
3. Katarina Lindbärg (OK Södertörn) 23:4214+8:39ej godkänd
4. Lisa Österling (OK Södertörn) 24:1011+11:08ej godkänd
Kråkans vännerej godkänd
1. Håkan Dahlbäck (OK Österåker) 14:494+1:3314:494+1:33
2. Lars Berzell (Väsby OK) 14:594+1:1529:482-2+0:09-1:24
3. Håkan Dahlbäck (OK Österåker) ej godkändej godkänd
4. Lars Berzell (Väsby OK) ej godkändej godkänd
Sarons Liljorej godkänd
1. Piero Sannicolò (Tullinge SK) 13:522+0:3613:522+0:36
2. Åsa Rimsjö Sand (Tullinge SK) ej godkändej godkänd
3. Piero Sannicolò (Tullinge SK) 15:592+0:56ej godkänd
4. Åsa Rimsjö Sand (Tullinge SK) 17:586+4:56ej godkänd
tomjanej godkänd
1. Tomas Norlén (Södertälje-Nykvarn OF) 30:3716+17:2130:3716+17:21
2. Jan Brolund (Södertälje-Nykvarn OF) 37:4716+24:031:08:2414-2+38:45+21:24
3. Tomas Norlén (Södertälje-Nykvarn OF) ej godkändej godkänd
4. Jan Brolund (Södertälje-Nykvarn OF) 30:5217+17:50ej godkänd
Virusarej godkänd
1. Anna Eidefors (Sundbybergs IK) 22:0712+8:5122:0712+8:51
2. Stina Boräng (Snättringe SK) 26:4314+12:5948:5010-2+19:11+10:20
3. Anna Eidefors (Sundbybergs IK) 23:3513+8:321:12:259-1+24:08+4:57
4. Stina Boräng (Snättringe SK) ej godkändej godkänd
WinHeadej godkänd
1. Moni Winsnes (Södertälje-Nykvarn OF) ej godkändej godkänd
2. Helena Hede (Södertälje-Nykvarn OF) 20:118+6:27ej godkänd
3. Moni Winsnes (Södertälje-Nykvarn OF) 22:4312+7:40ej godkänd
4. Helena Hede (Södertälje-Nykvarn OF) 18:298+5:27ej godkänd
Törnrosornautgått
1. Staffan Törnros (Tumba-Mälarhöjden OK) 17:178+4:0117:178+4:01
2. Helen Törnros (Tumba-Mälarhöjden OK) utgåttutgått
3. Staffan Törnros (Tumba-Mälarhöjden OK) 3:14:3917+2:59:36utgått
4. Helen Törnros (Tumba-Mälarhöjden OK) 28:0415+15:02utgått
Kvarnarnaej start
1. Susanne Stål (Södertälje-Nykvarn OF) ej startej start
2. Marlene Bigren (Södertälje-Nykvarn OF) ej startej start
3. Susanne Stål (Södertälje-Nykvarn OF) ej startej start
4. Marlene Bigren (Södertälje-Nykvarn OF) ej startej start

Motion

11 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1SprintRönners1:13:31
1. Jan Rönnberg (OK Älvsjö-Örby) 18:193+4:3718:193+4:37
2. Axel Rönnberg (OK Älvsjö-Örby) 19:504+3:0738:092-1+1:38-2:59
3. Jan Rönnberg (OK Älvsjö-Örby) 20:132+1:4658:221-1-1:38
4. Axel Rönnberg (OK Älvsjö-Örby) 15:092+1:061:13:31100:00
2Smells like team sprint1:22:08+8:37
1. Melvin Ek (Sundbybergs IK) 24:387+10:5624:387+10:56
2. Johan Andersson (Sundbybergs IK) 16:43141:213-4+4:50-6:06
3. Melvin Ek (Sundbybergs IK) 26:446+8:171:08:0530+9:43+4:53
4. Johan Andersson (Sundbybergs IK) 14:0311:22:082-1+8:37-1:06
3Blåsippan1:33:50+20:19
1. Mandus Engman (IFK Lidingö SOK) 13:42113:421
2. Ebba Engman (IFK Lidingö SOK) 32:199+15:3646:015+4+9:30+9:30
3. Mandus Engman (IFK Lidingö SOK) 18:2711:04:282-3+6:06-3:24
4. Ebba Engman (IFK Lidingö SOK) 29:229+15:191:33:503+1+20:19+14:13
4Dotter och far1:36:05+22:34
1. Paulina Alzén (Gustavsbergs OK) 24:408+10:5824:408+10:58
2. Fredrik Alzén (Gustavsbergs OK) 17:472+1:0442:274-4+5:56-5:02
3. Paulina Alzén (Gustavsbergs OK) 36:397+18:121:19:0640+20:44+14:48
4. Fredrik Alzén (Gustavsbergs OK) 16:595+2:561:36:0540+22:34+1:50
5Lag 9111:37:59+24:28
1. Signe Wirdby (Centrum OK) 19:524+6:1019:524+6:10
2. Viktor Sebes (Centrum OK) 35:4610+19:0355:388+4+19:07+12:57
3. Signe Wirdby (Centrum OK) 26:195+7:521:21:576-2+23:35+4:28
4. Viktor Sebes (Centrum OK) 16:024+1:591:37:595-1+24:28+0:53
Kalles kaviarej godkänd
1. Jenny Lundberg (Skogsluffarnas OK) ej godkändej godkänd
2. Frida Lundberg (Skogsluffarnas OK) 30:547+14:11ej godkänd
3. Jenny Lundberg (Skogsluffarnas OK) 21:033+2:36ej godkänd
4. Frida Lundberg (Skogsluffarnas OK) 15:523+1:49ej godkänd
Lucky Losersej godkänd
1. Anna Lindell (Gustavsbergs OK) 23:015+9:1923:015+9:19
2. Louise Lindell (Gustavsbergs OK) 30:547+14:1153:557+2+17:24+8:05
3. Anna Lindell (Gustavsbergs OK) 25:524+7:251:19:475-2+21:25+4:01
4. Louise Lindell (Gustavsbergs OK) ej godkändej godkänd
Sixtens fanclubej godkänd
1. Monica Sandgren (Bromma-Vällingby SOK) ej godkändej godkänd
2. Tova Sandgren (Bromma-Vällingby SOK) 23:045+6:21ej godkänd
3. Monica Sandgren (Bromma-Vällingby SOK) ej godkändej godkänd
4. Tova Sandgren (Bromma-Vällingby SOK) 24:418+10:38ej godkänd
Tacton OK 3ej godkänd
1. John Lindberg (Tacton OK) 24:056+10:2324:056+10:23
2. Johanna Hedtjärn (Tacton OK) 26:206+9:3750:2560+13:54+3:31
3. John Lindberg (Tacton OK) ej godkändej godkänd
4. Johanna Hedtjärn (Tacton OK) 23:477+9:44ej godkänd
Team Chokladej godkänd
1. Karin Abel (Snättringe SK) 17:462+4:0417:462+4:04
2. Elin Abel (Snättringe SK) 18:453+2:0236:311-1-4:04
3. Karin Abel (Snättringe SK) ej godkändej godkänd
4. Elin Abel (Snättringe SK) 18:246+4:21ej godkänd
Mormor och Juttautgått
1. Jutta Jussila (IFK Lidingö SOK) 24:429+11:0024:429+11:00
2. Jaana Juntunen (Tampereen Pyrintö) utgåttutgått
3. Jutta Jussila (IFK Lidingö SOK) 3:12:538+2:54:26utgått
4. Jaana Juntunen (Tampereen Pyrintö) 35:2210+21:19utgått

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser