Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Centrum Team Sprint

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: Centrum Team Sprint
Arrangörsorganisation: Centrum OK
Datum: torsdag 6 juni 2019

Attunda OK

7 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
2Varning för snabba löpare!H28 (12)56:34+2:57
1. Joel Wallner (Attunda OK) 11:224+0:0911:224+0:09
2. Marcus Barboza (Attunda OK) 14:593+0:4026:211-3-0:09
3. Joel Wallner (Attunda OK) 15:02141:23100:00
4. Marcus Barboza (Attunda OK) 15:116+3:3956:342+1+2:57+2:57
4Team TwinsD24 (9)1:16:53+14:07
1. Sara Strömqvist (Attunda OK) 21:336+9:2121:336+9:21
2. Linda Strömqvist (Attunda OK) 17:532+1:0939:264-2+10:29+1:08
3. Sara Strömqvist (Attunda OK) 22:247+7:331:01:506+2+15:38+5:09
4. Linda Strömqvist (Attunda OK) 15:032+1:051:16:534-2+14:07-1:31
7Morsor på stanDamer (14)1:34:40+20:01
1. Madelene Barboza (Attunda OK) 25:489+11:2025:489+11:20
2. Jenny Wallner (Attunda OK) 21:176+5:3247:058-1+16:52+5:32
3. Madelene Barboza (Attunda OK) 27:1810+8:381:14:237-1+20:44+3:52
4. Jenny Wallner (Attunda OK) 20:173+2:111:34:4070+20:01-0:43
9FelplaceradeH28 (12)1:09:00+15:23
1. Edvin Wallner (Attunda OK) 13:378+2:2413:378+2:24
2. Malin Strömqvist (Attunda OK) 19:389+5:1933:159+1+6:54+4:30
3. Edvin Wallner (Attunda OK) 18:457+3:4352:0090+10:37+3:43
4. Malin Strömqvist (Attunda OK) 17:009+5:281:09:0090+15:23+4:46
11JoFabH28 (12)1:17:25+23:48
1. Fabian Törnqvist (Attunda OK) 13:499+2:3613:499+2:36
2. Joel Björklund (Attunda OK) 20:2110+6:0234:1010+1+7:49+5:13
3. Fabian Törnqvist (Attunda OK) 25:1012+10:0859:2012+2+17:57+10:08
4. Joel Björklund (Attunda OK) 18:0510+6:331:17:2511-1+23:48+5:51
ÅtervändsgrändHD90 (32)ej godkänd
1. Jessica Strömqvist (Attunda OK) ej godkändej godkänd
2. Magnus Strömqvist (Attunda OK) 31:1524+12:31ej godkänd
3. Jessica Strömqvist (Attunda OK) 23:0716+5:39ej godkänd
4. Magnus Strömqvist (Attunda OK) 28:5823+12:12ej godkänd
O-geeksMix (29)utgått
1. Thomas Pettersson (Attunda OK) ej godkändej godkänd
2. Emma Miléus (Attunda OK) ej godkändej godkänd
3. Thomas Pettersson (Attunda OK) 19:075+2:05ej godkänd
4. Emma Miléus (Attunda OK) utgåttutgått

Bromma-Vällingby SOK

3 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Grymmast i GrimstaHD110 (19)1:03:49
1. Kristin Nilsson (Bromma-Vällingby SOK) 15:155+1:5915:155+1:59
2. Mattias Berglund (Bromma-Vällingby SOK) 14:243+0:4029:391-4-1:59
3. Kristin Nilsson (Bromma-Vällingby SOK) 18:386+3:3548:17100:00
4. Mattias Berglund (Bromma-Vällingby SOK) 15:324+2:301:03:49100:00
6FarozonHerrar (16)1:21:49+15:10
1. Tim Sandgren (Bromma-Vällingby SOK) 19:409+4:2219:409+4:22
2. Simon Sandgren (Bromma-Vällingby SOK) 19:235+4:1539:036-3+7:43+3:21
3. Tim Sandgren (Bromma-Vällingby SOK) 20:489+4:2959:518+2+10:35+2:52
4. Simon Sandgren (Bromma-Vällingby SOK) 21:587+4:351:21:496-2+15:10+4:35
Sixtens fanclubMotion (11)ej godkänd
1. Monica Sandgren (Bromma-Vällingby SOK) ej godkändej godkänd
2. Tova Sandgren (Bromma-Vällingby SOK) 23:045+6:21ej godkänd
3. Monica Sandgren (Bromma-Vällingby SOK) ej godkändej godkänd
4. Tova Sandgren (Bromma-Vällingby SOK) 24:418+10:38ej godkänd

Centrum OK

2 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
5Lag 911Motion (11)1:37:59+24:28
1. Signe Wirdby (Centrum OK) 19:524+6:1019:524+6:10
2. Viktor Sebes (Centrum OK) 35:4610+19:0355:388+4+19:07+12:57
3. Signe Wirdby (Centrum OK) 26:195+7:521:21:576-2+23:35+4:28
4. Viktor Sebes (Centrum OK) 16:024+1:591:37:595-1+24:28+0:53
Shrug emojiMix (29)ej godkänd
1. Josefin Häggdahl (Katrineholms OK) ej godkändej godkänd
2. Frej Fredman (Centrum OK) 29:5318+12:56ej godkänd
3. Josefin Häggdahl (Katrineholms OK) 31:5226+14:50ej godkänd
4. Frej Fredman (Centrum OK) ej godkändej godkänd

Frösö IF

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
13Frösö IFHD90 (32)1:35:56+25:49
1. Niclas Lidström (Frösö IF) 20:2817+5:4720:2817+5:47
2. Jonas Esbjörnsson (Frösö IF) 24:3616+5:5245:0415-2+10:49+5:02
3. Niclas Lidström (Frösö IF) 26:4821+9:201:11:5212-3+20:08+9:19
4. Jonas Esbjörnsson (Frösö IF) 24:0417+7:181:35:5613+1+25:49+5:41

Gustavsbergs OK

3 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
4Dotter och farMotion (11)1:36:05+22:34
1. Paulina Alzén (Gustavsbergs OK) 24:408+10:5824:408+10:58
2. Fredrik Alzén (Gustavsbergs OK) 17:472+1:0442:274-4+5:56-5:02
3. Paulina Alzén (Gustavsbergs OK) 36:397+18:121:19:0640+20:44+14:48
4. Fredrik Alzén (Gustavsbergs OK) 16:595+2:561:36:0540+22:34+1:50
Lucky LosersMotion (11)ej godkänd
1. Anna Lindell (Gustavsbergs OK) 23:015+9:1923:015+9:19
2. Louise Lindell (Gustavsbergs OK) 30:547+14:1153:557+2+17:24+8:05
3. Anna Lindell (Gustavsbergs OK) 25:524+7:251:19:475-2+21:25+4:01
4. Louise Lindell (Gustavsbergs OK) ej godkändej godkänd
Ladde & LiddeHD90 (32)ej godkänd
1. Peter Landén (Gustavsbergs OK) 15:436+1:0215:436+1:02
2. Jonatan Lindell (Gustavsbergs OK) ej godkändej godkänd
3. Peter Landén (Gustavsbergs OK) ej godkändej godkänd
4. Jonatan Lindell (Gustavsbergs OK) 20:368+3:50ej godkänd

Hammarby IF OF

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
9Team KennedyHD110 (19)1:38:09+34:20
1. Marianne Jernberg (Söders-Tyresö) 27:2415+14:0827:2415+14:08
2. Tom Svensson (Hammarby IF OF) 23:5713+10:1351:2111-4+21:42+7:34
3. Marianne Jernberg (Söders-Tyresö) 27:2616+12:231:18:47110+30:30+8:48
4. Tom Svensson (Hammarby IF OF) 19:2210+6:201:38:099-2+34:20+3:50

Haninge SOK

3 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
3LanderH28 (12)56:43+3:06
1. Gustav Storell (Haninge SOK) 11:13111:131
2. Linus Nilevi (Haninge SOK) 16:145+1:5527:273+2+1:06+1:06
3. Gustav Storell (Haninge SOK) 16:545+1:5244:2130+2:58+1:52
4. Linus Nilevi (Haninge SOK) 12:223+0:5056:4330+3:06+0:08
14KladdkakepatrasketMix (29)1:46:18+31:14
1. Egil Morast (OK Södertörn) 21:579+5:0021:579+5:00
2. Embla Morast (Haninge SOK) 28:4815+11:5150:4513+4+14:28+9:28
3. Egil Morast (OK Södertörn) 23:4515+6:431:14:3011-2+19:42+5:14
4. Embla Morast (Haninge SOK) 31:4817+13:511:46:1814+3+31:14+11:32
Ha ni inge kladdkaka?HD90 (32)ej godkänd
1. Henrik Morast (Haninge SOK) 18:4413+4:0318:4413+4:03
2. Fredrik Morast (Haninge SOK) 21:116+2:2739:555-8+5:40+1:37
3. Henrik Morast (Haninge SOK) ej godkändej godkänd
4. Fredrik Morast (Haninge SOK) 21:5715+5:11ej godkänd

IFK Enskede

7 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
6KasbyHD90 (32)1:23:24+13:17
1. Karin Stadig (IFK Enskede) 19:3914+4:5819:3914+4:58
2. Carina Hallendal (IFK Enskede) 21:095+2:2540:487-7+6:33+1:35
3. Karin Stadig (IFK Enskede) 22:0612+4:381:02:5470+11:10+4:37
4. Carina Hallendal (IFK Enskede) 20:307+3:441:23:246-1+13:17+2:07
6FemmaD28 (10)1:20:26+25:23
1. Fanny Sundberg (Tullinge SK) 25:1510+11:4825:1510+11:48
2. Emma Hallendal (IFK Enskede) 15:443+1:4640:597-3+13:30+1:42
3. Fanny Sundberg (Tullinge SK) 19:526+6:491:00:516-1+20:19+6:49
4. Emma Hallendal (IFK Enskede) 19:358+6:221:20:2660+25:23+5:04
7MyrornaD24 (9)2:44:01+1:41:15
1. Edith Atterlöf (IFK Enskede) 48:008+35:4848:008+35:48
2. Wilma Dalekant (IFK Enskede) 34:448+18:001:22:4480+53:47+17:59
3. Edith Atterlöf (IFK Enskede) 56:329+41:412:19:1680+1:33:04+39:17
4. Wilma Dalekant (IFK Enskede) 24:458+10:472:44:017-1+1:41:15+8:11
10SmåpotatisarnaHD20 (13)1:26:03+47:23
1. Felix Ahlström (IFK Enskede) 14:4610+7:2414:4610+7:24
2. Simon Ahlström (IFK Enskede) 20:2011+11:2135:069-1+18:44+11:20
3. Felix Ahlström (IFK Enskede) 29:2412+19:231:04:3010+1+36:34+17:50
4. Simon Ahlström (IFK Enskede) 21:3312+11:211:26:03100+47:23+10:49
18HändelsehorisontenHD90 (32)2:01:55+51:48
1. Per Dalekant (IFK Enskede) 26:5824+12:1726:5824+12:17
2. Tobias Lundberg (IFK Enskede) 36:0026+17:161:02:5821-3+28:43+16:26
3. Per Dalekant (IFK Enskede) 24:3118+7:031:27:2919-2+35:45+7:02
4. Tobias Lundberg (IFK Enskede) 34:2627+17:402:01:5518-1+51:48+16:03
Heavy haulageHD90 (32)ej godkänd
1. Martin Ahlström (IFK Enskede) ej godkändej godkänd
2. Elin Ahlström (IFK Enskede) 22:0310+3:19ej godkänd
3. Martin Ahlström (IFK Enskede) 19:379+2:09ej godkänd
4. Elin Ahlström (IFK Enskede) 21:5414+5:08ej godkänd
GrässtråetD24 (9)ej godkänd
1. Nora Ahlström (IFK Enskede) 29:147+17:0229:147+17:02
2. Sonja Lundberg (IFK Enskede) 53:299+36:451:22:4370+53:46+36:44
3. Nora Ahlström (IFK Enskede) 56:308+41:392:19:1370+1:33:01+39:15
4. Sonja Lundberg (IFK Enskede) ej godkändej godkänd

IFK Lidingö SOK

19 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1LidingöladiesDamer (14)1:14:39
1. Susanna Tervo (IFK Lidingö SOK) 15:372+1:0915:372+1:09
2. Ramona Åkermarck-Mähönen (IFK Lidingö SOK) 19:224+3:3734:5920+4:46+3:37
3. Susanna Tervo (IFK Lidingö SOK) 18:40153:391-1-4:46
4. Ramona Åkermarck-Mähönen (IFK Lidingö SOK) 21:004+2:541:14:39100:00
1DamwångHD90 (32)1:10:07
1. Hans Liwång (IFK Lidingö SOK) 15:092+0:2815:092+0:28
2. Per Damberg (IFK Lidingö SOK) 19:062+0:2234:151-1-0:28
3. Hans Liwång (IFK Lidingö SOK) 17:292+0:0151:44100:00
4. Per Damberg (IFK Lidingö SOK) 18:232+1:371:10:07100:00
1SastridD24 (9)1:02:46
1. Astrid Skantze (IFK Lidingö SOK) 12:132+0:0112:132+0:01
2. Sara Liwång (IFK Lidingö SOK) 16:44128:571-1-0:01
3. Astrid Skantze (IFK Lidingö SOK) 17:152+2:2446:12100:00
4. Sara Liwång (IFK Lidingö SOK) 16:343+2:361:02:46100:00
3BlåsippanMotion (11)1:33:50+20:19
1. Mandus Engman (IFK Lidingö SOK) 13:42113:421
2. Ebba Engman (IFK Lidingö SOK) 32:199+15:3646:015+4+9:30+9:30
3. Mandus Engman (IFK Lidingö SOK) 18:2711:04:282-3+6:06-3:24
4. Ebba Engman (IFK Lidingö SOK) 29:229+15:191:33:503+1+20:19+14:13
3Team CarlsteinHD20 (13)47:29+8:49
1. Wilmer Carlstein (IFK Lidingö SOK) 7:304+0:087:304+0:08
2. Edvin Carlstein (IFK Lidingö SOK) 13:194+4:2020:492-2+4:27+4:19
3. Wilmer Carlstein (IFK Lidingö SOK) 15:366+5:3536:255+3+8:29+4:02
4. Edvin Carlstein (IFK Lidingö SOK) 11:044+0:5247:293-2+8:49+0:20
3Med 9 sekunder till godoD28 (10)1:05:02+9:59
1. Maja Lilja (IFK Lidingö SOK) 14:113+0:4414:113+0:44
2. Emma Höök (IFK Lidingö SOK) 17:377+3:3931:484+1+4:19+3:35
3. Maja Lilja (IFK Lidingö SOK) 16:013+2:5847:493-1+7:17+2:58
4. Emma Höök (IFK Lidingö SOK) 17:136+4:001:05:0230+9:59+2:42
4A-lagetDamer (14)1:20:54+6:15
1. Amelie Rajan (IFK Lidingö SOK) 18:074+3:3918:074+3:39
2. Agnes Damberg (IFK Lidingö SOK) 21:055+5:2039:125+1+8:59+5:20
3. Amelie Rajan (IFK Lidingö SOK) 20:304+1:5059:424-1+6:03-2:56
4. Agnes Damberg (IFK Lidingö SOK) 21:125+3:061:20:5440+6:15+0:12
4VAHD20 (13)51:36+12:56
1. Ville Åman Klasén (IFK Lidingö SOK) 7:2217:221
2. Anton Warne (IFK Lidingö SOK) 13:345+4:3520:563+2+4:34+4:34
3. Ville Åman Klasén (IFK Lidingö SOK) 15:205+5:1936:1630+8:20+3:46
4. Anton Warne (IFK Lidingö SOK) 15:209+5:0851:364+1+12:56+4:36
5FlervarreDamer (14)1:25:27+10:48
1. Isabella Tapper (IFK Lidingö SOK) 17:113+2:4317:113+2:43
2. Glenn Olsson (IFK Lidingö SOK) 22:158+6:3039:266+3+9:13+6:30
3. Isabella Tapper (IFK Lidingö SOK) 21:145+2:341:00:405-1+7:01-2:12
4. Glenn Olsson (IFK Lidingö SOK) 24:477+6:411:25:2750+10:48+3:47
5ÅkingHD20 (13)53:06+14:26
1. Åke Engman (IFK Lidingö SOK) 7:232+0:017:232+0:01
2. Ingrid Engman (IFK Lidingö SOK) 18:539+9:5426:167+5+9:54+9:53
3. Åke Engman (IFK Lidingö SOK) 10:01136:174-3+8:21-1:33
4. Ingrid Engman (IFK Lidingö SOK) 16:4910+6:3753:065+1+14:26+6:05
7HerrskapetHD90 (32)1:25:30+15:23
1. Pär Lilja (IFK Lidingö SOK) 16:258+1:4416:258+1:44
2. Mia Lilja (IFK Lidingö SOK) 23:3414+4:5039:596-2+5:44+4:00
3. Pär Lilja (IFK Lidingö SOK) 19:5010+2:2259:4960+8:05+2:21
4. Mia Lilja (IFK Lidingö SOK) 25:4118+8:551:25:307+1+15:23+7:18
8AloeVeraD28 (10)1:28:40+33:37
1. Alice Hedin (IFK Lidingö SOK) 17:596+4:3217:596+4:32
2. Vera Skantze (IFK Lidingö SOK) 24:489+10:5042:479+3+15:18+10:46
3. Alice Hedin (IFK Lidingö SOK) 18:124+5:091:00:597-2+20:27+5:09
4. Vera Skantze (IFK Lidingö SOK) 27:419+14:281:28:408+1+33:37+13:10
10SyskonmatchenH28 (12)1:16:50+23:13
1. Erik Frankling (IFK Lidingö SOK) 14:1410+3:0114:1410+3:01
2. Anna Frankling (IFK Lidingö SOK) 23:5512+9:3638:0911+1+11:48+8:47
3. Erik Frankling (IFK Lidingö SOK) 19:5710+4:5558:0610-1+16:43+4:55
4. Anna Frankling (IFK Lidingö SOK) 18:4411+7:121:16:50100+23:13+6:30
11SnigelsprintarnaHD110 (19)1:50:41+46:52
1. Elisabeth Bengtsson (IFK Lidingö SOK) 23:5013+10:3423:5013+10:34
2. Madeleine Cassel (IFK Lidingö SOK) 31:1415+17:3055:0412-1+25:25+14:51
3. Elisabeth Bengtsson (IFK Lidingö SOK) 24:5315+9:501:19:57120+31:40+6:15
4. Madeleine Cassel (IFK Lidingö SOK) 30:4416+17:421:50:4111-1+46:52+15:12
14StackOrienteringFlowHerrar (16)2:09:45+1:03:06
1. Lotta Tapper (IFK Lidingö SOK) 32:1315+16:5532:1315+16:55
2. Tomas Tapper (IFK Lidingö SOK) 29:0515+13:571:01:1816+1+29:58+13:03
3. Lotta Tapper (IFK Lidingö SOK) 35:0116+18:421:36:19160+47:03+17:05
4. Tomas Tapper (IFK Lidingö SOK) 33:2614+16:032:09:4514-2+1:03:06+16:03
14Isä ja TytärHD90 (32)1:41:04+30:57
1. Linnea Mattus (IFK Lidingö SOK) 26:4223+12:0126:4223+12:01
2. Tapani Mattus (IFK Lidingö SOK) 22:5313+4:0949:3517-6+15:20+3:19
3. Linnea Mattus (IFK Lidingö SOK) 29:5125+12:231:19:2616-1+27:42+12:22
4. Tapani Mattus (IFK Lidingö SOK) 21:3813+4:521:41:0414-2+30:57+3:15
Svenska Flaggans LagHD90 (32)ej godkänd
1. Fredrik Warne (IFK Lidingö SOK) ej godkändej godkänd
2. Gustav Boström (Vallentuna-Össeby OL) 30:2923+11:45ej godkänd
3. Fredrik Warne (IFK Lidingö SOK) 21:0311+3:35ej godkänd
4. Gustav Boström (Vallentuna-Össeby OL) 27:1321+10:27ej godkänd
Mormor och JuttaMotion (11)utgått
1. Jutta Jussila (IFK Lidingö SOK) 24:429+11:0024:429+11:00
2. Jaana Juntunen (Tampereen Pyrintö) utgåttutgått
3. Jutta Jussila (IFK Lidingö SOK) 3:12:538+2:54:26utgått
4. Jaana Juntunen (Tampereen Pyrintö) 35:2210+21:19utgått
BergmoDamer (14)utgått
1. Helena Bergman (OK Ravinen) 14:28114:281
2. Emma Bjessmo (IFK Lidingö SOK) 15:45130:13100:00
3. Helena Bergman (OK Ravinen) utgåttutgått
4. Emma Bjessmo (IFK Lidingö SOK) 3:10:2112+2:52:15utgått
Lidingöladies JuniorHD20 (13)ej start
1. Isabelle Dahlerus (IFK Lidingö SOK) ej startej start
2. Ebba Skantze (IFK Lidingö SOK) ej startej start
3. Isabelle Dahlerus (IFK Lidingö SOK) ej startej start
4. Ebba Skantze (IFK Lidingö SOK) ej startej start

Järfälla OK

9 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
2DrongoHD110 (19)1:04:38+0:49
1. Ann Roller (Järfälla OK) 17:189+4:0217:189+4:02
2. Eric Roller (Järfälla OK) 13:44131:023-6+1:23-2:39
3. Ann Roller (Järfälla OK) 20:349+5:3151:3630+3:19+1:56
4. Eric Roller (Järfälla OK) 13:0211:04:382-1+0:49-2:30
4Snabba JOKarnaH24 (4)1:12:40+15:00
1. Carl Örnebrand (Järfälla OK) 14:583+1:4714:583+1:47
2. Max Boström (Järfälla OK) 18:513+5:4333:4930+7:30+5:43
3. Carl Örnebrand (Järfälla OK) 19:112+0:3053:0030+5:41-1:49
4. Max Boström (Järfälla OK) 19:404+9:191:12:404+1+15:00+9:19
4Gammelmormors Elit Ol Team 1337H32 (8)1:17:31+13:54
1. Melker Palm (Järfälla OK) 19:595+3:4919:595+3:49
2. Björn Renner (OK Södertörn) 17:263+1:2437:254-1+5:13+1:24
3. Melker Palm (Järfälla OK) 18:523+3:3856:1740+8:51+3:38
4. Björn Renner (OK Södertörn) 21:144+5:031:17:3140+13:54+5:03
5AFsJokarD24 (9)1:18:57+16:11
1. Amanda Mörkfors (Järfälla OK) 21:265+9:1421:265+9:14
2. Fiffi Malmström (Järfälla OK) 18:043+1:2039:3050+10:33+1:19
3. Amanda Mörkfors (Järfälla OK) 22:186+7:271:01:4850+15:36+5:03
4. Fiffi Malmström (Järfälla OK) 17:094+3:111:18:5750+16:11+0:35
6Team TofteHD20 (13)54:45+16:05
1. Emil Tofte (Järfälla OK) 12:509+5:2812:509+5:28
2. Viktor Tofte (Järfälla OK) 12:193+3:2025:096-3+8:47+3:19
3. Emil Tofte (Järfälla OK) 18:539+8:5244:027+1+16:06+7:19
4. Viktor Tofte (Järfälla OK) 10:432+0:3154:456-1+16:05-0:01
6Järfälla OK 1H32 (8)1:27:46+24:09
1. Miia Roller (Järfälla OK) 18:583+2:4818:583+2:48
2. Anton Mörkfors (Järfälla OK) 21:438+5:4140:416+3+8:29+5:41
3. Miia Roller (Järfälla OK) 23:156+8:011:03:5660+16:30+8:01
4. Anton Mörkfors (Järfälla OK) 23:507+7:391:27:4660+24:09+7:39
DGOIF-veteranernaHD110 (19)ej godkänd
1. Leif Mörkfors (Järfälla OK) ej godkändej godkänd
2. Pia Nybo (Klubblös) 23:3812+9:54ej godkänd
3. Leif Mörkfors (Järfälla OK) 20:5410+5:51ej godkänd
4. Pia Nybo (Klubblös) 26:4413+13:42ej godkänd
Team ViksjöHD90 (32)ej godkänd
1. Christer Norin (Järfälla OK) ej godkändej godkänd
2. Anne-li Lidman (Järfälla OK) ej godkändej godkänd
3. Christer Norin (Järfälla OK) 29:0823+11:40ej godkänd
4. Anne-li Lidman (Järfälla OK) 33:5726+17:11ej godkänd
Team VilseHD90 (32)ej godkänd
1. Johan Tofte (Järfälla OK) ej godkändej godkänd
2. Mia Tofte (Järfälla OK) 28:3022+9:46ej godkänd
3. Johan Tofte (Järfälla OK) 31:0126+13:33ej godkänd
4. Mia Tofte (Järfälla OK) 27:0520+10:19ej godkänd
DJ BrothersH24 (4)ej start
1. John Nyman (Järfälla OK) ej startej start
2. David Nyman (Järfälla OK) ej startej start
3. John Nyman (Järfälla OK) ej startej start
4. David Nyman (Järfälla OK) ej startej start

Järla Orientering

11 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1SvenolleHD20 (13)38:40
1. Olof Hagwall (Järla Orientering) 7:232+0:017:232+0:01
2. Sven Börjesson (Järla Orientering) 8:59116:221-1-0:01
3. Olof Hagwall (Järla Orientering) 11:342+1:3327:56100:00
4. Sven Börjesson (Järla Orientering) 10:443+0:3238:40100:00
2KollforsHerrar (16)1:08:45+2:06
1. Michael Refors (Järla Orientering) 15:212+0:0315:212+0:03
2. Christian Kollberg (Järla Orientering) 18:204+3:1233:413+1+2:21+2:18
3. Michael Refors (Järla Orientering) 16:19150:002-1+0:44-1:37
4. Christian Kollberg (Järla Orientering) 18:452+1:221:08:4520+2:06+1:22
3Ett Järla teamHD110 (19)1:07:54+4:05
1. Henrik Hagwall (Järla Orientering) 13:16113:161
2. Eva Hagwall (Järla Orientering) 20:509+7:0634:065+4+4:27+4:27
3. Henrik Hagwall (Järla Orientering) 15:03149:092-3+0:52-3:35
4. Eva Hagwall (Järla Orientering) 18:459+5:431:07:543+1+4:05+3:13
5OrienteringnyttD28 (10)1:11:53+16:50
1. Märta Ahlquist (Järla Orientering) 17:195+3:5217:195+3:52
2. Britta Börjesson (Järla Orientering) 18:068+4:0835:256+1+7:56+4:04
3. Märta Ahlquist (Järla Orientering) 19:305+6:2754:555-1+14:23+6:27
4. Britta Börjesson (Järla Orientering) 16:585+3:451:11:5350+16:50+2:27
5H21H32 (8)1:19:42+16:05
1. Ivar Gentz (Järla Orientering) 20:026+3:5220:026+3:52
2. Lukas Wallhed (Järla Orientering) 17:263+1:2437:285-1+5:16+1:24
3. Ivar Gentz (Järla Orientering) 20:165+5:0257:4450+10:18+5:02
4. Lukas Wallhed (Järla Orientering) 21:585+5:471:19:4250+16:05+5:47
6KnorrakidzD32 (9)1:32:35+22:03
1. Elisa Tallec (Järla Orientering) 21:158+7:1521:158+7:15
2. Tindra Åhlin (Järla Orientering) 24:137+7:2345:287-1+14:38+7:23
3. Elisa Tallec (Järla Orientering) 26:436+9:001:12:1170+19:19+4:41
4. Tindra Åhlin (Järla Orientering) 20:244+4:161:32:356-1+22:03+2:44
6SolinaD32 (9)1:32:35+22:03
1. Sonja Ahlquist (Järla Orientering) 19:147+5:1419:147+5:14
2. Selina Håkansson (Järla Orientering) 28:159+11:2547:298+1+16:39+11:25
3. Sonja Ahlquist (Järla Orientering) 21:274+3:441:08:566-2+16:04-0:35
4. Selina Håkansson (Järla Orientering) 23:398+7:311:32:3560+22:03+5:59
10Järla anammaHD90 (32)1:33:05+22:58
1. Gustaf Ericson (Järla Orientering) 26:0822+11:2726:0822+11:27
2. Michael Ahlquist (Järla Orientering) 21:328+2:4847:4016-6+13:25+1:58
3. Gustaf Ericson (Järla Orientering) 26:0320+8:351:13:4314-2+21:59+8:34
4. Michael Ahlquist (Järla Orientering) 19:224+2:361:33:0510-4+22:58+0:59
11StigborjessonsHD90 (32)1:33:17+23:10
1. Anders Persson (Järla Orientering) 22:2519+7:4422:2519+7:44
2. Åsa Börjesson (Järla Orientering) 20:564+2:1243:2111-8+9:06+1:22
3. Anders Persson (Järla Orientering) 29:1924+11:511:12:4013+2+20:56+11:50
4. Åsa Börjesson (Järla Orientering) 20:379+3:511:33:1711-2+23:10+2:14
16Ett annat JärlalagMix (29)1:57:08+42:04
1. Anna Johansson (Järla Orientering) 26:5317+9:5626:5317+9:56
2. Leif Lundin (Järla Orientering) 30:2819+13:3157:21170+21:04+11:08
3. Anna Johansson (Järla Orientering) 27:5223+10:501:25:1318+1+30:25+9:21
4. Leif Lundin (Järla Orientering) 31:5518+13:581:57:0816-2+42:04+11:39
SparrispartnersDamer (14)ej godkänd
1. Matilda Ahlquist (Järla Orientering) 20:317+6:0320:317+6:03
2. Petra Carlenarson (Järla Orientering) ej godkändej godkänd
3. Matilda Ahlquist (Järla Orientering) 21:246+2:44ej godkänd
4. Petra Carlenarson (Järla Orientering) 34:4711+16:41ej godkänd

Nyköpings OK

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Piff & puffH32 (8)1:03:37
1. Edvin Hellsten (Nyköpings OK) 16:10116:101
2. Hugo Kindborn (OK Hällen) 16:02132:12100:00
3. Edvin Hellsten (Nyköpings OK) 15:14147:26100:00
4. Hugo Kindborn (OK Hällen) 16:1111:03:37100:00

OK Klemmingen

2 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
6Triple JMix (29)1:36:27+21:23
1. Arne Jansson (OK Klemmingen) 26:1916+9:2226:1916+9:22
2. Ebba Järpling (OK Klemmingen) 23:167+6:1949:359-7+13:18+3:56
3. Arne Jansson (OK Klemmingen) 20:598+3:571:10:348-1+15:46+2:28
4. Ebba Järpling (OK Klemmingen) 25:539+7:561:36:276-2+21:23+5:37
8Scrambled LegsMix (29)1:38:43+23:39
1. Simon Järpling (OK Klemmingen) 21:5810+5:0121:5810+5:01
2. Norna Molin (OK Klemmingen) 27:1211+10:1549:108-2+12:53+7:52
3. Simon Järpling (OK Klemmingen) 20:476+3:451:09:577-1+15:09+2:16
4. Norna Molin (OK Klemmingen) 28:4614+10:491:38:438+1+23:39+8:30

OK Ravinen

6 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Team Ravinen Lag OK 24 Leif Gunnars Pettersson FanklubbHerrar (16)1:06:39
1. Hannes Svahn (OK Ravinen) 16:125+0:5416:125+0:54
2. Albin Andersson (OK Ravinen) 15:08131:201-4-0:54
3. Hannes Svahn (OK Ravinen) 17:565+1:3749:16100:00
4. Albin Andersson (OK Ravinen) 17:2311:06:39100:00
5SvidénströmarnaD32 (9)1:28:54+18:22
1. Emma Svidén (Söders-Tyresö) 17:174+3:1717:174+3:17
2. Vendela Rundström (OK Ravinen) 17:474+0:5735:043-1+4:14+0:57
3. Emma Svidén (Söders-Tyresö) 32:468+15:031:07:505+2+14:58+10:44
4. Vendela Rundström (OK Ravinen) 21:046+4:561:28:5450+18:22+3:24
11Klasson VeteransMix (29)1:41:01+25:57
1. Lars Klasson (OK Ravinen) 28:4621+11:4928:4621+11:49
2. Karin Svensson (OK Ravinen) 21:085+4:1149:5410-11+13:37+1:48
3. Lars Klasson (OK Ravinen) 27:2322+10:211:17:1712+2+22:29+8:52
4. Karin Svensson (OK Ravinen) 23:446+5:471:41:0111-1+25:57+3:28
19Klasson YoungstersMix (29)2:11:22+56:18
1. Milla Klasson (OK Ravinen) 20:458+3:4820:458+3:48
2. Viggo Klasson (OK Ravinen) 38:4625+21:4959:3118+10+23:14+19:26
3. Milla Klasson (OK Ravinen) 23:5916+6:571:23:3017-1+28:42+5:28
4. Viggo Klasson (OK Ravinen) 47:5224+29:552:11:2219+2+56:18+27:36
21Team KåbergMix (29)2:26:28+1:11:24
1. Folke Kåberg (OK Ravinen) 37:1726+20:2037:1726+20:20
2. Ingalill Kåberg (OK Ravinen) 29:0817+12:111:06:2522-4+30:08+9:48
3. Folke Kåberg (OK Ravinen) 42:2028+25:181:48:4523+1+53:57+23:49
4. Ingalill Kåberg (OK Ravinen) 37:4321+19:462:26:2821-2+1:11:24+17:27
Matilda och KalleMix (29)ej godkänd
1. Matilda Martinsson (Falkenbergs OK) 20:417+3:4420:417+3:44
2. Kalle Bergman (OK Ravinen) 16:57137:383-4+1:21-2:23
3. Matilda Martinsson (Falkenbergs OK) 24:5418+7:521:02:324+1+7:44+6:23
4. Kalle Bergman (OK Ravinen) ej godkändej godkänd

OK Södertörn

11 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
3Storm och NiñaDamer (14)1:17:32+2:53
1. Nina Persson (Haninge SOK) 18:395+4:1118:395+4:11
2. Sara Möller (OK Södertörn) 19:033+3:1837:424-1+7:29+3:18
3. Nina Persson (Haninge SOK) 20:172+1:3757:593-1+4:20-3:09
4. Sara Möller (OK Södertörn) 19:332+1:271:17:3230+2:53-1:27
4Kossor utan huvudenD28 (10)1:06:58+11:55
1. Lovis de Villiers (OK Södertörn) 15:034+1:3615:034+1:36
2. Emma Henriques (OK Södertörn) 16:095+2:1131:123-1+3:43+2:07
3. Lovis de Villiers (OK Södertörn) 20:077+7:0451:194+1+10:47+7:04
4. Emma Henriques (OK Södertörn) 15:392+2:261:06:5840+11:55+1:08
5Spring för livetHD110 (19)1:08:12+4:23
1. Lena Erlandsson (OK Södertörn) 18:0511+4:4918:0511+4:49
2. Martin Sigrand (OK Södertörn) 13:532+0:0931:584-7+2:19-2:30
3. Lena Erlandsson (OK Södertörn) 22:2011+7:1754:185+1+6:01+3:42
4. Martin Sigrand (OK Södertörn) 13:542+0:521:08:1250+4:23-1:38
6Team SkandalDamer (14)1:29:28+14:49
1. Alicia Schandl (OK Södertörn) 21:128+6:4421:128+6:44
2. Anna Schandl (OK Södertörn) 21:357+5:5042:477-1+12:34+5:50
3. Alicia Schandl (OK Södertörn) 24:309+5:501:07:176-1+13:38+1:04
4. Anna Schandl (OK Södertörn) 22:116+4:051:29:2860+14:49+1:11
7Vilse i stanH28 (12)1:03:25+9:48
1. Linus Skatt (OK Södertörn) 18:0512+6:5218:0512+6:52
2. Niklas Erlandsson (OK Södertörn) 14:19132:248-4+6:03-0:49
3. Linus Skatt (OK Södertörn) 18:498+3:4751:1380+9:50+3:47
4. Niklas Erlandsson (OK Södertörn) 12:122+0:401:03:257-1+9:48-0:02
10OKS-gubbarnaHerrar (16)1:27:58+21:19
1. Patrik Blidefalk (OK Södertörn) 22:2612+7:0822:2612+7:08
2. Fredrik Setterqvist (OK Södertörn) 21:409+6:3244:0611-1+12:46+5:38
3. Patrik Blidefalk (OK Södertörn) 22:2312+6:041:06:29110+17:13+4:27
4. Fredrik Setterqvist (OK Södertörn) 21:296+4:061:27:5810-1+21:19+4:06
Inte sist igenHD110 (19)ej godkänd
1. Katarina Lindbärg (OK Södertörn) ej godkändej godkänd
2. Lisa Österling (OK Södertörn) 22:0410+8:20ej godkänd
3. Katarina Lindbärg (OK Södertörn) 23:4214+8:39ej godkänd
4. Lisa Österling (OK Södertörn) 24:1011+11:08ej godkänd
BullandöBoys +80HD90 (32)ej godkänd
1. Lars Segerman (Skarpnäcks OL) ej godkändej godkänd
2. Mattias Skeppling (OK Södertörn) 21:579+3:13ej godkänd
3. Lars Segerman (Skarpnäcks OL) 22:2014+4:52ej godkänd
4. Mattias Skeppling (OK Södertörn) ej godkändej godkänd
Team pivoHD90 (32)ej godkänd
1. Daniela Renner (OK Södertörn) 19:4316+5:0219:4316+5:02
2. Claes Renner (OK Södertörn) 22:3612+3:5242:1910-6+8:04+3:02
3. Daniela Renner (OK Södertörn) 23:4817+6:201:06:078-2+14:23+6:19
4. Claes Renner (OK Södertörn) ej godkändej godkänd
Team TussilagoHD90 (32)ej godkänd
1. Ulf Lundin (OK Södertörn) ej godkändej godkänd
2. Johanna Raukola (OK Södertörn) 27:4721+9:03ej godkänd
3. Ulf Lundin (OK Södertörn) 32:5027+15:22ej godkänd
4. Johanna Raukola (OK Södertörn) 26:3719+9:51ej godkänd
Två hästar utan benD28 (10)ej godkänd
1. Rut Lundin (OK Södertörn) 18:037+4:3618:037+4:36
2. Märta Wigle (OK Södertörn) 16:064+2:0834:095-2+6:40+2:04
3. Rut Lundin (OK Södertörn) ej godkändej godkänd
4. Märta Wigle (OK Södertörn) 15:423+2:29ej godkänd

OK Tisaren

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
MotståndarlagetMix (29)ej godkänd
1. Malin Lignell (OK Tisaren) 25:1114+8:1425:1114+8:14
2. Jakob Attås (OK Tisaren) ej godkändej godkänd
3. Malin Lignell (OK Tisaren) 26:2220+9:20ej godkänd
4. Jakob Attås (OK Tisaren) 20:192+2:22ej godkänd

OK Älvsjö-Örby

6 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1SprintRönnersMotion (11)1:13:31
1. Jan Rönnberg (OK Älvsjö-Örby) 18:193+4:3718:193+4:37
2. Axel Rönnberg (OK Älvsjö-Örby) 19:504+3:0738:092-1+1:38-2:59
3. Jan Rönnberg (OK Älvsjö-Örby) 20:132+1:4658:221-1-1:38
4. Axel Rönnberg (OK Älvsjö-Örby) 15:092+1:061:13:31100:00
2The tacorunnersH24 (4)1:03:06+5:26
1. Ivar Messing (OK Älvsjö-Örby) 13:412+0:3013:412+0:30
2. Anton Akterin (OK Älvsjö-Örby) 16:572+3:4930:3820+4:19+3:49
3. Ivar Messing (OK Älvsjö-Örby) 20:173+1:3650:5520+3:36-0:43
4. Anton Akterin (OK Älvsjö-Örby) 12:112+1:501:03:0620+5:26+1:50
7BlixtarnaHD20 (13)54:48+16:08
1. Love Akterin (OK Älvsjö-Örby) 10:227+3:0010:227+3:00
2. Alvin Westman (OK Älvsjö-Örby) 14:457+5:4625:075-2+8:45+5:45
3. Love Akterin (OK Älvsjö-Örby) 18:318+8:3043:386+1+15:42+6:57
4. Alvin Westman (OK Älvsjö-Örby) 11:105+0:5854:487+1+16:08+0:26
10Gertruds vännerHD110 (19)1:45:43+41:54
1. Britt-Marie Hellgren (OK Älvsjö-Örby) 17:4110+4:2517:4110+4:25
2. Robert Puusta (OK Älvsjö-Örby) 39:3817+25:5457:1913+3+27:40+23:15
3. Britt-Marie Hellgren (OK Älvsjö-Örby) 20:298+5:261:17:4810-3+29:31+1:51
4. Robert Puusta (OK Älvsjö-Örby) 27:5514+14:531:45:43100+41:54+12:23
11DubbelnissarHerrar (16)1:39:43+33:04
1. Hugo Nilsson (OK Älvsjö-Örby) 22:0411+6:4622:0411+6:46
2. Kennet Nilsson (OK Älvsjö-Örby) 30:1116+15:0352:1513+2+20:55+14:09
3. Hugo Nilsson (OK Älvsjö-Örby) 20:408+4:211:12:5512-1+23:39+2:44
4. Kennet Nilsson (OK Älvsjö-Örby) 26:4810+9:251:39:4311-1+33:04+9:25
OstpajDamer (14)utgått
1. Isabel Olare (OK Älvsjö-Örby) 1:01:2813+47:001:01:2813+47:00
2. Jenny Olare (OK Älvsjö-Örby) 32:2212+16:371:33:5011-2+1:03:37+16:37
3. Isabel Olare (OK Älvsjö-Örby) utgåttutgått
4. Jenny Olare (OK Älvsjö-Örby) utgåttutgått

OK Österåker

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
8CurlygirlyDamer (14)2:14:57+1:00:18
1. Jeanette Jonsson (OK Österåker) 38:1312+23:4538:1312+23:45
2. Tilde Jonsson (OK Österåker) 30:2611+14:411:08:3910-2+38:26+14:41
3. Jeanette Jonsson (OK Österåker) 32:4811+14:081:41:278-2+47:48+9:22
4. Tilde Jonsson (OK Österåker) 33:3010+15:242:14:5780+1:00:18+12:30

Sala OK

2 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
3NationaldagsFlanörernaHerrar (16)1:09:35+2:56
1. Simon Schuster (IFK Lidingö SOK) 15:263+0:0815:263+0:08
2. Anton Källström (Sala OK) 18:113+3:0333:372-1+2:17+2:09
3. Simon Schuster (IFK Lidingö SOK) 16:242+0:0550:013+1+0:45-1:32
4. Anton Källström (Sala OK) 19:343+2:111:09:3530+2:56+2:11
12SilvervesslornaMix (29)1:42:12+27:08
1. Agnes Källström (Sala OK) 27:1418+10:1727:1418+10:17
2. Mårten Källström (Sala OK) 25:139+8:1652:2714-4+16:10+5:53
3. Agnes Källström (Sala OK) 25:0719+8:051:17:34140+22:46+6:36
4. Mårten Källström (Sala OK) 24:388+6:411:42:1212-2+27:08+4:22

Skarpnäcks OL

3 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
2MekanikernaHD90 (32)1:11:14+1:07
1. Urban Selander (Skarpnäcks OL) 15:295+0:4815:295+0:48
2. Per Edvall (Skarpnäcks OL) 21:317+2:4737:004-1+2:45+1:57
3. Urban Selander (Skarpnäcks OL) 17:28154:283-1+2:44-0:01
4. Per Edvall (Skarpnäcks OL) 16:4611:11:142-1+1:07-1:37
TTVHerrar (16)ej godkänd
1. David Linde Grahm (Skarpnäcks OL) 27:2213+12:0427:2213+12:04
2. Nils-Göran Nilsson Batz (Skarpnäcks OL) 20:326+5:2447:5412-1+16:34+4:30
3. David Linde Grahm (Skarpnäcks OL) 29:1914+13:001:17:1314+2+27:57+11:23
4. Nils-Göran Nilsson Batz (Skarpnäcks OL) ej godkändej godkänd
LejonenHD20 (13)ej godkänd
1. Henry Deckner (Skarpnäcks OL) ej godkändej godkänd
2. Nora Deckner (Skarpnäcks OL) 14:016+5:02ej godkänd
3. Henry Deckner (Skarpnäcks OL) 19:1010+9:09ej godkänd
4. Nora Deckner (Skarpnäcks OL) 11:476+1:35ej godkänd

Skogsluffarnas OK

12 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1SkogstuffarnaH28 (12)53:37
1. Simon Stridh (Skogsluffarnas OK) 12:125+0:5912:125+0:59
2. Sixten Lindqvist (Skogsluffarnas OK) 14:282+0:0926:402-3+0:19-0:40
3. Simon Stridh (Skogsluffarnas OK) 15:252+0:2342:0520+0:42+0:23
4. Sixten Lindqvist (Skogsluffarnas OK) 11:32153:371-1-0:42
3SkogslökarnaH24 (4)1:12:37+14:57
1. Elis Östborg (Skogsluffarnas OK) 15:014+1:5015:014+1:50
2. Majken Lindqvist (Skogsluffarnas OK) 22:174+9:0937:1840+10:59+9:09
3. Elis Östborg (Skogsluffarnas OK) 18:41155:5940+8:40-2:19
4. Majken Lindqvist (Skogsluffarnas OK) 16:383+6:171:12:373-1+14:57+6:17
4StreamTeamH28 (12)58:49+5:12
1. Åke Falkenström (Skogsluffarnas OK) 11:192+0:0611:192+0:06
2. Arvid Hammarbäck (Skogsluffarnas OK) 18:088+3:4929:276+4+3:06+3:00
3. Åke Falkenström (Skogsluffarnas OK) 16:223+1:2045:4960+4:26+1:20
4. Arvid Hammarbäck (Skogsluffarnas OK) 13:004+1:2858:494-2+5:12+0:46
5Lill-Antton o Stor-AnttonHerrar (16)1:18:20+11:41
1. Magnus Falkenström (Skogsluffarnas OK) 17:457+2:2717:457+2:27
2. Henning Falkenström (Skogsluffarnas OK) 21:138+6:0538:585-2+7:38+5:11
3. Magnus Falkenström (Skogsluffarnas OK) 18:126+1:5357:1050+7:54+0:16
4. Henning Falkenström (Skogsluffarnas OK) 21:105+3:471:18:2050+11:41+3:47
6BrotorparnaH28 (12)1:02:19+8:42
1. Simon Palmgren (Skogsluffarnas OK) 12:197+1:0612:197+1:06
2. Ture Johansson (Skogsluffarnas OK) 15:324+1:1327:514-3+1:30+0:24
3. Simon Palmgren (Skogsluffarnas OK) 17:316+2:2945:225+1+3:59+2:29
4. Ture Johansson (Skogsluffarnas OK) 16:578+5:251:02:196+1+8:42+4:43
8Lag128HD90 (32)1:28:27+18:20
1. Fredrik Palmgren (Skogsluffarnas OK) 18:3412+3:5318:3412+3:53
2. Håkan Enmark (Skogsluffarnas OK) 25:2119+6:3743:55120+9:40+5:47
3. Fredrik Palmgren (Skogsluffarnas OK) 22:1313+4:451:06:089-3+14:24+4:44
4. Håkan Enmark (Skogsluffarnas OK) 22:1916+5:331:28:278-1+18:20+3:56
8Synnerligen HårdH28 (12)1:05:15+11:38
1. Ruben Hård (Skogsluffarnas OK) 12:186+1:0512:186+1:05
2. Olle Synnermark (Skogsluffarnas OK) 17:567+3:3730:147+1+3:53+2:48
3. Ruben Hård (Skogsluffarnas OK) 19:329+4:3049:4670+8:23+4:30
4. Olle Synnermark (Skogsluffarnas OK) 15:297+3:571:05:158+1+11:38+3:15
10LindqvistarnaMix (29)1:40:55+25:51
1. Karin Führ Lindqvist (Skogsluffarnas OK) 27:2619+10:2927:2619+10:29
2. Kalle Lindqvist (Skogsluffarnas OK) 20:364+3:3948:027-12+11:45+1:16
3. Karin Führ Lindqvist (Skogsluffarnas OK) 31:0025+13:581:19:0215+8+24:14+12:29
4. Kalle Lindqvist (Skogsluffarnas OK) 21:534+3:561:40:5510-5+25:51+1:37
17Vilse i ÅnghästparkenMix (29)1:59:45+44:41
1. Ingrid Paulsson (Skogsluffarnas OK) 30:0524+13:0830:0524+13:08
2. Bjarne Johansson (Skogsluffarnas OK) 25:3010+8:3355:3516-8+19:18+6:10
3. Ingrid Paulsson (Skogsluffarnas OK) 36:0527+19:031:31:4020+4+36:52+17:34
4. Bjarne Johansson (Skogsluffarnas OK) 28:0511+10:081:59:4517-3+44:41+7:49
Kalles kaviarMotion (11)ej godkänd
1. Jenny Lundberg (Skogsluffarnas OK) ej godkändej godkänd
2. Frida Lundberg (Skogsluffarnas OK) 30:547+14:11ej godkänd
3. Jenny Lundberg (Skogsluffarnas OK) 21:033+2:36ej godkänd
4. Frida Lundberg (Skogsluffarnas OK) 15:523+1:49ej godkänd
Lost in Light RotationHD90 (32)ej godkänd
1. Torbjörn Thorsén (Skogsluffarnas OK) 15:103+0:2915:103+0:29
2. Gunnar Thorsén (Skogsluffarnas OK) ej godkändej godkänd
3. Torbjörn Thorsén (Skogsluffarnas OK) 19:136+1:45ej godkänd
4. Gunnar Thorsén (Skogsluffarnas OK) 20:5810+4:12ej godkänd
Du å jagDamer (14)utgått
1. Erika Carlinger (Skogsluffarnas OK) 29:1011+14:4229:1011+14:42
2. Tilde Carlinger (Skogsluffarnas OK) 26:009+10:1555:109-2+24:57+10:15
3. Erika Carlinger (Skogsluffarnas OK) utgåttutgått
4. Tilde Carlinger (Skogsluffarnas OK) 4:06:5913+3:48:53utgått

Snättringe SK

4 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
2SockerkakaHD20 (13)43:59+5:19
1. Hugo Abel (Snättringe SK) 9:065+1:449:065+1:44
2. Algot Sjöstrand (Snättringe SK) 11:512+2:5220:574-1+4:35+2:51
3. Hugo Abel (Snättringe SK) 12:504+2:4933:472-2+5:51+1:16
4. Algot Sjöstrand (Snättringe SK) 10:12143:5920+5:19-0:32
12Unnermarkz FanclubHerrar (16)1:41:58+35:19
1. Simon Kappel (Snättringe SK) 32:3316+17:1532:3316+17:15
2. Patrik Äppelgran (Snättringe SK) 21:037+5:5553:3615-1+22:16+5:01
3. Simon Kappel (Snättringe SK) 23:3613+7:171:17:1213-2+27:56+5:40
4. Patrik Äppelgran (Snättringe SK) 24:469+7:231:41:5812-1+35:19+7:23
Team ChokladMotion (11)ej godkänd
1. Karin Abel (Snättringe SK) 17:462+4:0417:462+4:04
2. Elin Abel (Snättringe SK) 18:453+2:0236:311-1-4:04
3. Karin Abel (Snättringe SK) ej godkändej godkänd
4. Elin Abel (Snättringe SK) 18:246+4:21ej godkänd
Hedda XMix (29)ej godkänd
1. Jonas Sjöstrand (Snättringe SK) ej godkändej godkänd
2. Elin Svensson (Snättringe SK) 27:3712+10:40ej godkänd
3. Jonas Sjöstrand (Snättringe SK) 26:5521+9:53ej godkänd
4. Elin Svensson (Snättringe SK) 28:1212+10:15ej godkänd

Stockholm Multisport Klubb

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
5RävdunHD90 (32)1:20:32+10:25
1. Lars Nylund (Stockholm Multisport Klubb) 17:3510+2:5417:3510+2:54
2. Erik Nylund (Stockholm Multisport Klubb) 23:3414+4:5041:098-2+6:54+4:00
3. Lars Nylund (Stockholm Multisport Klubb) 18:183+0:5059:275-3+7:43+0:49
4. Erik Nylund (Stockholm Multisport Klubb) 21:0511+4:191:20:3250+10:25+2:42

Sundbybergs IK

2 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
2Smells like team sprintMotion (11)1:22:08+8:37
1. Melvin Ek (Sundbybergs IK) 24:387+10:5624:387+10:56
2. Johan Andersson (Sundbybergs IK) 16:43141:213-4+4:50-6:06
3. Melvin Ek (Sundbybergs IK) 26:446+8:171:08:0530+9:43+4:53
4. Johan Andersson (Sundbybergs IK) 14:0311:22:082-1+8:37-1:06
VirusarHD110 (19)ej godkänd
1. Anna Eidefors (Sundbybergs IK) 22:0712+8:5122:0712+8:51
2. Stina Boräng (Snättringe SK) 26:4314+12:5948:5010-2+19:11+10:20
3. Anna Eidefors (Sundbybergs IK) 23:3513+8:321:12:259-1+24:08+4:57
4. Stina Boräng (Snättringe SK) ej godkändej godkänd

Söders-Tyresö

13 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1SlutpatrullenD32 (9)1:10:32
1. Alicia Björnberg (Söders-Tyresö) 16:402+2:4016:402+2:40
2. Jenny Göstas Källman (Söders-Tyresö) 17:342+0:4434:1420+3:24+0:44
3. Alicia Björnberg (Söders-Tyresö) 20:102+2:2754:2420+1:32-1:52
4. Jenny Göstas Källman (Söders-Tyresö) 16:0811:10:321-1-1:32
2LarbolinaMix (29)1:17:06+2:02
1. Martin Larbo (IFK Lidingö SOK) 16:57116:571
2. Evelina Ericsson (Söders-Tyresö) 20:133+3:1637:102+1+0:53+0:53
3. Martin Larbo (IFK Lidingö SOK) 17:382+0:3654:481-1-0:53
4. Evelina Ericsson (Söders-Tyresö) 22:185+4:211:17:062+1+2:02+2:02
3Team MaNiD24 (9)1:15:29+12:43
1. Maja Thimberg (Söders-Tyresö) 12:12112:121
2. Nike Mair Hassler (Söders-Tyresö) 23:586+7:1436:103+2+7:13+7:13
3. Maja Thimberg (Söders-Tyresö) 14:51151:012-1+4:49-2:24
4. Nike Mair Hassler (Söders-Tyresö) 24:287+10:301:15:293+1+12:43+7:54
3Gurk-kaktusarnaD32 (9)1:20:09+9:37
1. Lovisa Göstas Källman (Söders-Tyresö) 17:153+3:1517:153+3:15
2. Emma Norin (Söders-Tyresö) 19:306+2:4036:455+2+5:55+2:40
3. Lovisa Göstas Källman (Söders-Tyresö) 21:143+3:3157:593-2+5:07-0:48
4. Emma Norin (Söders-Tyresö) 22:107+6:021:20:0930+9:37+4:30
6Still Going 2.0HD110 (19)1:12:43+8:54
1. Björn Reger (Söders-Tyresö) 16:367+3:2016:367+3:20
2. Hans Vedin (Söders-Tyresö) 19:116+5:2735:4770+6:08+2:48
3. Björn Reger (Söders-Tyresö) 18:397+3:3654:266-1+6:09+0:01
4. Hans Vedin (Söders-Tyresö) 18:177+5:151:12:4360+8:54+2:45
6Squadra ElbaD24 (9)1:20:58+18:12
1. Ebba Sahlstedt (Söders-Tyresö) 17:224+5:1017:224+5:10
2. Elin Almgren (Söders-Tyresö) 22:445+6:0040:066+2+11:09+5:59
3. Ebba Sahlstedt (Söders-Tyresö) 20:374+5:461:00:434-2+14:31+3:22
4. Elin Almgren (Söders-Tyresö) 20:156+6:171:20:586+2+18:12+3:41
8Supersnabba tvillingarnaHD20 (13)1:02:26+23:46
1. Stina Martinelle (Söders-Tyresö) 12:338+5:1112:338+5:11
2. Signe Martinelle (Söders-Tyresö) 17:418+8:4230:1480+13:52+8:41
3. Stina Martinelle (Söders-Tyresö) 18:277+8:2648:4180+20:45+6:53
4. Signe Martinelle (Söders-Tyresö) 13:458+3:331:02:2680+23:46+3:01
9P1 och P2Herrar (16)1:27:07+20:28
1. Markus Martinelle (Söders-Tyresö) 15:18115:181
2. Ulf Hedberg (Söders-Tyresö) 25:3913+10:3140:578+7+9:37+9:37
3. Markus Martinelle (Söders-Tyresö) 16:464+0:2757:436-2+8:27-1:10
4. Ulf Hedberg (Söders-Tyresö) 29:2412+12:011:27:079+3+20:28+12:01
11Team IrsaHD20 (13)1:31:16+52:36
1. Sara Almgren (Söders-Tyresö) 19:3311+12:1119:3311+12:11
2. Irma Sahlstedt (Söders-Tyresö) 19:3110+10:3239:0410-1+22:42+10:31
3. Sara Almgren (Söders-Tyresö) 30:0913+20:081:09:1311+1+41:17+18:35
4. Irma Sahlstedt (Söders-Tyresö) 22:0313+11:511:31:16110+52:36+11:19
12RevanschHD90 (32)1:35:40+25:33
1. Camilla Göstas (Söders-Tyresö) 19:4215+5:0119:4215+5:01
2. Mårten Källman (Söders-Tyresö) 25:1518+6:3144:5714-1+10:42+5:41
3. Camilla Göstas (Söders-Tyresö) 23:0015+5:321:07:5710-4+16:13+5:31
4. Mårten Källman (Söders-Tyresö) 27:4322+10:571:35:4012+2+25:33+9:20
16Miss-KermitHD90 (32)1:54:32+44:25
1. Stefan Norin (Söders-Tyresö) 17:089+2:2717:089+2:27
2. Kristina Norin (Söders-Tyresö) 39:5427+21:1057:0219+10+22:47+20:20
3. Stefan Norin (Söders-Tyresö) 19:288+2:001:16:3015-4+24:46+1:59
4. Kristina Norin (Söders-Tyresö) 38:0228+21:161:54:3216+1+44:25+19:39
Längre steg o oftareHD90 (32)ej godkänd
1. Göran Thimberg (Söders-Tyresö) 14:41114:411
2. Kristina Thimberg (Söders-Tyresö) 26:4320+7:5941:249+8+7:09+7:09
3. Göran Thimberg (Söders-Tyresö) ej godkändej godkänd
4. Kristina Thimberg (Söders-Tyresö) 32:3124+15:45ej godkänd
Soders Lag KarpHD90 (32)utgått
1. Peter Andersson (Söders-Tyresö) ej godkändej godkänd
2. Karin Almgren (Söders-Tyresö) ej godkändej godkänd
3. Peter Andersson (Söders-Tyresö) utgåttutgått
4. Karin Almgren (Söders-Tyresö) utgåttutgått
Trouble TeamH28 (12)ej start
1. Olle Thimberg (Söders-Tyresö) ej startej start
2. ) ej startej start
3. Olle Thimberg (Söders-Tyresö) ej startej start
4. ) ej startej start

Södertälje-Nykvarn OF

12 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1LoStD28 (10)55:03
1. Lovisa Borg (Södertälje-Nykvarn OF) 13:332+0:0613:332+0:06
2. Stina Bygdén (Södertälje-Nykvarn OF) 13:58127:3120+0:02-0:04
3. Lovisa Borg (Södertälje-Nykvarn OF) 14:192+1:1641:5020+1:18+1:16
4. Stina Bygdén (Södertälje-Nykvarn OF) 13:13155:031-1-1:18
22KBDamer (14)1:15:35+0:56
1. Katarina Borg (Södertälje-Nykvarn OF) 20:126+5:4420:126+5:44
2. Klara Borg (Södertälje-Nykvarn OF) 16:552+1:1037:073-3+6:54+1:10
3. Katarina Borg (Södertälje-Nykvarn OF) 20:223+1:4257:292-1+3:50-3:04
4. Klara Borg (Södertälje-Nykvarn OF) 18:0611:15:3520+0:56-2:54
3SNObbarna2HD90 (32)1:13:20+3:13
1. Lars Bygdén (Södertälje-Nykvarn OF) 15:284+0:4715:284+0:47
2. Mats Heldt (Södertälje-Nykvarn OF) 19:353+0:5135:032-2+0:48+0:01
3. Lars Bygdén (Södertälje-Nykvarn OF) 18:284+1:0053:3120+1:47+0:59
4. Mats Heldt (Södertälje-Nykvarn OF) 19:495+3:031:13:203+1+3:13+1:26
3B&M Travel Jr:sH32 (8)1:11:32+7:55
1. Erik Månsson (Södertälje-Nykvarn OF) 19:144+3:0419:144+3:04
2. Martin Bygdén (Södertälje-Nykvarn OF) 16:02135:163-1+3:040:00
3. Erik Månsson (Södertälje-Nykvarn OF) 19:464+4:3255:0230+7:36+4:32
4. Martin Bygdén (Södertälje-Nykvarn OF) 16:302+0:191:11:3230+7:55+0:19
4Spirit falconsHD110 (19)1:07:57+4:08
1. Marianne Pettersson (Södertälje-Nykvarn OF) 15:426+2:2615:426+2:26
2. Annika Bygdén (Södertälje-Nykvarn OF) 19:417+5:5735:2360+5:44+3:18
3. Marianne Pettersson (Södertälje-Nykvarn OF) 16:223+1:1951:454-2+3:28-2:16
4. Annika Bygdén (Södertälje-Nykvarn OF) 16:125+3:101:07:5740+4:08+0:40
4SolveigD32 (9)1:20:31+9:59
1. Alexandra Stål (Södertälje-Nykvarn OF) 17:386+3:3817:386+3:38
2. Lisa Heldt (Södertälje-Nykvarn OF) 19:245+2:3437:0260+6:12+2:34
3. Alexandra Stål (Södertälje-Nykvarn OF) 22:375+4:5459:394-2+6:47+0:35
4. Lisa Heldt (Södertälje-Nykvarn OF) 20:525+4:441:20:3140+9:59+3:12
7AnethumHD110 (19)1:15:22+11:33
1. Jeanette Enckell (Södertälje-Nykvarn OF) 24:3214+11:1624:3214+11:16
2. Sofia Heldt (Södertälje-Nykvarn OF) 19:015+5:1743:339-5+13:54+2:38
3. Jeanette Enckell (Södertälje-Nykvarn OF) 16:574+1:541:00:308-1+12:13-1:41
4. Sofia Heldt (Södertälje-Nykvarn OF) 14:523+1:501:15:227-1+11:33-0:40
7StartklarMix (29)1:36:37+21:33
1. Viktor Löfgren (Södertälje-Nykvarn OF) 18:235+1:2618:235+1:26
2. Mildred Pettersson (Södertälje-Nykvarn OF) 32:0021+15:0350:2311+6+14:06+12:40
3. Viktor Löfgren (Södertälje-Nykvarn OF) 21:5911+4:571:12:2210-1+17:34+3:28
4. Mildred Pettersson (Södertälje-Nykvarn OF) 24:157+6:181:36:377-3+21:33+3:59
8OL-gubbar lag 1HD110 (19)1:21:04+17:15
1. Thomas Karlsson (Södertälje-Nykvarn OF) 14:273+1:1114:273+1:11
2. Bengt Aspvall (Ronneby OK) 23:1311+9:2937:408+5+8:01+6:50
3. Thomas Karlsson (Södertälje-Nykvarn OF) 17:135+2:1054:537-1+6:36-1:25
4. Bengt Aspvall (Ronneby OK) 26:1112+13:091:21:048+1+17:15+10:39
MasarDamer (14)ej godkänd
1. Sara Hede (Södertälje-Nykvarn OF) 25:5010+11:2225:5010+11:22
2. Malin Hansson (Täby OK) ej godkändej godkänd
3. Sara Hede (Södertälje-Nykvarn OF) 22:048+3:24ej godkänd
4. Malin Hansson (Täby OK) 30:169+12:10ej godkänd
tomjanHD110 (19)ej godkänd
1. Tomas Norlén (Södertälje-Nykvarn OF) 30:3716+17:2130:3716+17:21
2. Jan Brolund (Södertälje-Nykvarn OF) 37:4716+24:031:08:2414-2+38:45+21:24
3. Tomas Norlén (Södertälje-Nykvarn OF) ej godkändej godkänd
4. Jan Brolund (Södertälje-Nykvarn OF) 30:5217+17:50ej godkänd
WinHeadHD110 (19)ej godkänd
1. Moni Winsnes (Södertälje-Nykvarn OF) ej godkändej godkänd
2. Helena Hede (Södertälje-Nykvarn OF) 20:118+6:27ej godkänd
3. Moni Winsnes (Södertälje-Nykvarn OF) 22:4312+7:40ej godkänd
4. Helena Hede (Södertälje-Nykvarn OF) 18:298+5:27ej godkänd
KvarnarnaHD110 (19)ej start
1. Susanne Stål (Södertälje-Nykvarn OF) ej startej start
2. Marlene Bigren (Södertälje-Nykvarn OF) ej startej start
3. Susanne Stål (Södertälje-Nykvarn OF) ej startej start
4. Marlene Bigren (Södertälje-Nykvarn OF) ej startej start

Tacton OK

3 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
3Tacton OK 2Mix (29)1:24:44+9:40
1. Andreas Edlund (Tacton OK) 17:334+0:3617:334+0:36
2. Jennie Malm Blomqvist (Tacton OK) 23:218+6:2440:5440+4:37+4:01
3. Andreas Edlund (Tacton OK) 17:02157:563-1+3:08-1:29
4. Jennie Malm Blomqvist (Tacton OK) 26:4810+8:511:24:4430+9:40+6:32
8Tacton OK 1Herrar (16)1:25:29+18:50
1. Jon Lindmark (Tacton OK) 19:248+4:0619:248+4:06
2. Ingemar Lindström (Tacton OK) 21:409+6:3241:049+1+9:44+5:38
3. Jon Lindmark (Tacton OK) 21:2610+5:071:02:3090+13:14+3:30
4. Ingemar Lindström (Tacton OK) 22:598+5:361:25:298-1+18:50+5:36
Tacton OK 3Motion (11)ej godkänd
1. John Lindberg (Tacton OK) 24:056+10:2324:056+10:23
2. Johanna Hedtjärn (Tacton OK) 26:206+9:3750:2560+13:54+3:31
3. John Lindberg (Tacton OK) ej godkändej godkänd
4. Johanna Hedtjärn (Tacton OK) 23:477+9:44ej godkänd

Tullinge SK

20 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
2Fart och FläktD24 (9)1:06:17+3:31
1. Fanny Bergman (Tullinge SK) 16:323+4:2016:323+4:20
2. Linnea Sand (Tullinge SK) 18:314+1:4735:032-1+6:06+1:46
3. Fanny Bergman (Tullinge SK) 17:163+2:2552:193+1+6:07+0:01
4. Linnea Sand (Tullinge SK) 13:5811:06:172-1+3:31-2:36
2FRIJOL MAGICOD32 (9)1:10:47+0:15
1. Lisa Thunell (IFK Lidingö SOK) 17:305+3:3017:305+3:30
2. Tove Sjöberg (Tullinge SK) 17:393+0:4935:094-1+4:19+0:49
3. Lisa Thunell (IFK Lidingö SOK) 17:43152:521-3-4:19
4. Tove Sjöberg (Tullinge SK) 17:552+1:471:10:472+1+0:15+0:15
4Bahrain Merida Pro TeamMix (29)1:29:28+14:24
1. Josefin Hersén (Tullinge SK) 22:3211+5:3522:3211+5:35
2. Rudolf Hersén (Tullinge SK) 21:496+4:5244:215-6+8:04+2:29
3. Josefin Hersén (Tullinge SK) 23:2614+6:241:07:476+1+12:59+4:55
4. Rudolf Hersén (Tullinge SK) 21:413+3:441:29:284-2+14:24+1:25
5BerghskedjanMix (29)1:32:30+17:26
1. Per Bergh (Tullinge SK) 17:323+0:3517:323+0:35
2. Kristin Bergh (Tullinge SK) 27:4513+10:4845:176+3+9:00+8:25
3. Per Bergh (Tullinge SK) 18:054+1:031:03:225-1+8:34-0:26
4. Kristin Bergh (Tullinge SK) 29:0816+11:111:32:3050+17:26+8:52
5FlodbergerH28 (12)58:55+5:18
1. Felix Flodman (Tullinge SK) 11:203+0:0711:203+0:07
2. Arvid Myrberger (Tullinge SK) 16:366+2:1727:565+2+1:35+1:28
3. Felix Flodman (Tullinge SK) 16:374+1:3544:334-1+3:10+1:35
4. Arvid Myrberger (Tullinge SK) 14:225+2:5058:555+1+5:18+2:08
7Second handD28 (10)1:28:31+33:28
1. Emilia Bergman (Tullinge SK) 24:509+11:2324:509+11:23
2. Cleo Mattila (Tullinge SK) 17:116+3:1342:018-1+14:32+3:09
3. Emilia Bergman (Tullinge SK) 28:559+15:521:10:5680+30:24+15:52
4. Cleo Mattila (Tullinge SK) 17:357+4:221:28:317-1+33:28+3:04
7PannkakaH32 (8)1:34:34+30:57
1. Ludvig Ferdman (Tullinge SK) 26:467+10:3626:467+10:36
2. Emil Helander (Tullinge SK) 20:347+4:3247:2070+15:08+4:32
3. Ludvig Ferdman (Tullinge SK) 24:227+9:081:11:4270+24:16+9:08
4. Emil Helander (Tullinge SK) 22:526+6:411:34:3470+30:57+6:41
9JordgubbssyltHD90 (32)1:29:08+19:01
1. Daniel Helander (Tullinge SK) 22:1718+7:3622:1718+7:36
2. Henrik Trofast (Tullinge SK) 22:2711+3:4344:4413-5+10:29+2:53
3. Daniel Helander (Tullinge SK) 25:2819+8:001:10:1211-2+18:28+7:59
4. Henrik Trofast (Tullinge SK) 18:563+2:101:29:089-2+19:01+0:33
12Bästa laget EL!HD20 (13)1:37:58+59:18
1. Loa Mattila (Tullinge SK) 41:3812+34:1641:3812+34:16
2. Eskil Myrberger (Tullinge SK) 21:1512+12:161:02:53120+46:31+12:15
3. Loa Mattila (Tullinge SK) 22:1611+12:151:25:09120+57:13+10:42
4. Eskil Myrberger (Tullinge SK) 12:497+2:371:37:58120+59:18+2:05
13BladerunnerMix (29)1:46:16+31:12
1. Henrik Bladh (Tullinge SK) 26:1215+9:1526:1215+9:15
2. Alva Bladh (Tullinge SK) 28:5716+12:0055:09150+18:52+9:37
3. Henrik Bladh (Tullinge SK) 22:0912+5:071:17:1813-2+22:30+3:38
4. Alva Bladh (Tullinge SK) 28:5815+11:011:46:16130+31:12+8:42
15Team FlodmanMix (29)1:56:25+41:21
1. Magnus Flodman (Tullinge SK) 29:0722+12:1029:0722+12:10
2. Anna Flodman (Tullinge SK) 31:0820+14:111:00:1519-3+23:58+11:48
3. Magnus Flodman (Tullinge SK) 21:169+4:141:21:3116-3+26:43+2:45
4. Anna Flodman (Tullinge SK) 34:5419+16:571:56:2515-1+41:21+14:38
15CarpeHD90 (32)1:46:22+36:15
1. Carin Mattila (Tullinge SK) 26:0521+11:2426:0521+11:24
2. Peter Mattila (Tullinge SK) 24:4217+5:5850:4718-3+16:32+5:08
3. Carin Mattila (Tullinge SK) 34:1028+16:421:24:5717-1+33:13+16:41
4. Peter Mattila (Tullinge SK) 21:2512+4:391:46:2215-2+36:15+3:02
20Flacka sänkanMix (29)2:15:46+1:00:42
1. Thomas Sundberg (Tullinge SK) 32:3125+15:3432:3125+15:34
2. Lisa Sundberg (Tullinge SK) 36:2424+19:271:08:5523-2+32:38+17:04
3. Thomas Sundberg (Tullinge SK) 24:3017+7:281:33:2521-2+38:37+5:59
4. Lisa Sundberg (Tullinge SK) 42:2123+24:242:15:4620-1+1:00:42+22:05
Sarons LiljorHD110 (19)ej godkänd
1. Piero Sannicolò (Tullinge SK) 13:522+0:3613:522+0:36
2. Åsa Rimsjö Sand (Tullinge SK) ej godkändej godkänd
3. Piero Sannicolò (Tullinge SK) 15:592+0:56ej godkänd
4. Åsa Rimsjö Sand (Tullinge SK) 17:586+4:56ej godkänd
In nöd och lust - igenMix (29)ej godkänd
1. Peter Bergman (Tullinge SK) 22:5713+6:0022:5713+6:00
2. Linda Bergman (Tullinge SK) 52:3926+35:421:15:3624+11+39:19+33:19
3. Peter Bergman (Tullinge SK) 23:0513+6:031:38:4122-2+43:53+4:34
4. Linda Bergman (Tullinge SK) ej godkändej godkänd
SchweizarnaMix (29)ej godkänd
1. Elias Bladh (Tullinge SK) 29:2123+12:2429:2123+12:24
2. Jana Amacher (Tullinge SK) 35:5623+18:591:05:1721-2+29:00+16:36
3. Elias Bladh (Tullinge SK) ej godkändej godkänd
4. Jana Amacher (Tullinge SK) 40:3422+22:37ej godkänd
TrobergerH28 (12)ej godkänd
1. Axel Trofast (Tullinge SK) 14:3111+3:1814:3111+3:18
2. Gustav Myrberger (Tullinge SK) 23:4611+9:2738:1712+1+11:56+8:38
3. Axel Trofast (Tullinge SK) 20:1711+5:1558:3411-1+17:11+5:15
4. Gustav Myrberger (Tullinge SK) ej godkändej godkänd
IsHildD24 (9)ej godkänd
1. Hilda Trofast (Tullinge SK) ej godkändej godkänd
2. Isa Flodman (Tullinge SK) 26:107+9:26ej godkänd
3. Hilda Trofast (Tullinge SK) 20:525+6:01ej godkänd
4. Isa Flodman (Tullinge SK) 18:375+4:39ej godkänd
JB ABHerrar (16)utgått
1. Johannes Bladh (Tullinge SK) 17:446+2:2617:446+2:26
2. Adam Bratt (Tullinge SK) 26:1614+11:0844:0010+4+12:40+10:14
3. Johannes Bladh (Tullinge SK) 22:1611+5:571:06:16100+17:00+4:20
4. Adam Bratt (Tullinge SK) utgåttutgått
WilgoH32 (8)utgått
1. Hugo Backlund (Tullinge SK) ej godkändej godkänd
2. Wilhelm Bergman (Tullinge SK) 17:445+1:42ej godkänd
3. Hugo Backlund (Tullinge SK) utgåttutgått
4. Wilhelm Bergman (Tullinge SK) utgåttutgått
Yin & YangD32 (9)ej start
1. Clea Wallnäs (Sundbybergs IK) ej startej start
2. Alva Bladh (Tullinge SK) ej startej start
3. Clea Wallnäs (Sundbybergs IK) ej startej start
4. Alva Bladh (Tullinge SK) ej startej start

Tumba-Mälarhöjden OK

14 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
2TwiiiniesD28 (10)56:42+1:39
1. Freja Hjerne (Tumba-Mälarhöjden OK) 13:27113:271
2. Alice Ljungberg (Tumba-Mälarhöjden OK) 14:022+0:0427:29100:00
3. Freja Hjerne (Tumba-Mälarhöjden OK) 13:03140:32100:00
4. Alice Ljungberg (Tumba-Mälarhöjden OK) 16:104+2:5756:422+1+1:39+1:39
2IngefäraH32 (8)1:11:15+7:38
1. Elias Adebrant (Tumba-Mälarhöjden OK) 16:162+0:0616:162+0:06
2. Filip Storell (Haninge SOK) 18:046+2:0234:2020+2:08+2:02
3. Elias Adebrant (Tumba-Mälarhöjden OK) 17:472+2:3352:0720+4:41+2:33
4. Filip Storell (Haninge SOK) 19:083+2:571:11:1520+7:38+2:57
4私達がなんと速いのかとクソHerrar (16)1:18:16+11:37
1. Kim Örnberg (Tumba-Mälarhöjden OK) 20:2410+5:0620:2410+5:06
2. Viggo Hjerne (Tumba-Mälarhöjden OK) 18:002+2:5238:244-6+7:04+1:58
3. Kim Örnberg (Tumba-Mälarhöjden OK) 20:067+3:4758:307+3+9:14+2:10
4. Viggo Hjerne (Tumba-Mälarhöjden OK) 19:464+2:231:18:164-3+11:37+2:23
4TMOK1HD90 (32)1:15:54+5:47
1. Olle Hjerne (Tumba-Mälarhöjden OK) 17:3510+2:5417:3510+2:54
2. Andreas Herne (Tumba-Mälarhöjden OK) 18:44136:193-7+2:04-0:50
3. Olle Hjerne (Tumba-Mälarhöjden OK) 19:157+1:4755:344+1+3:50+1:46
4. Andreas Herne (Tumba-Mälarhöjden OK) 20:206+3:341:15:5440+5:47+1:57
7BörshajarnaHerrar (16)1:24:34+17:55
1. Alexander Käll (Tumba-Mälarhöjden OK) 15:274+0:0915:274+0:09
2. Max Igor Kajanus (Tumba-Mälarhöjden OK) 24:4712+9:3940:147+3+8:54+8:45
3. Alexander Käll (Tumba-Mälarhöjden OK) 16:453+0:2656:594-3+7:43-1:11
4. Max Igor Kajanus (Tumba-Mälarhöjden OK) 27:3511+10:121:24:347+3+17:55+10:12
9Lag 17Mix (29)1:40:29+25:25
1. Anders Käll (Tumba-Mälarhöjden OK) 22:3712+5:4022:3712+5:40
2. Elsa Käll (Tumba-Mälarhöjden OK) 27:5514+10:5850:32120+14:15+8:35
3. Anders Käll (Tumba-Mälarhöjden OK) 21:2610+4:241:11:589-3+17:10+2:55
4. Elsa Käll (Tumba-Mälarhöjden OK) 28:3113+10:341:40:2990+25:25+8:15
9StarsHD20 (13)1:12:45+34:05
1. Freja Saers (Tumba-Mälarhöjden OK) 10:036+2:4110:036+2:41
2. Viola Saers (Tumba-Mälarhöjden OK) 32:4713+23:4842:5011+5+26:28+23:47
3. Freja Saers (Tumba-Mälarhöjden OK) 11:553+1:5454:459-2+26:49+0:21
4. Viola Saers (Tumba-Mälarhöjden OK) 18:0011+7:481:12:4590+34:05+7:16
9MelonernaD28 (10)2:00:16+1:05:13
1. Elsa Lif (Tumba-Mälarhöjden OK) 19:448+6:1719:448+6:17
2. Olivia Mason (Tumba-Mälarhöjden OK) 37:2410+23:2657:0810+2+29:39+23:22
3. Elsa Lif (Tumba-Mälarhöjden OK) 21:518+8:481:18:599-1+38:27+8:48
4. Olivia Mason (Tumba-Mälarhöjden OK) 41:1710+28:042:00:1690+1:05:13+26:46
17Svenne & LottaHD90 (32)1:59:36+49:29
1. Charlotta Östervall (Tumba-Mälarhöjden OK) 24:0220+9:2124:0220+9:21
2. Fredrik Huldt (Tumba-Mälarhöjden OK) 34:0025+15:1658:02200+23:47+14:26
3. Charlotta Östervall (Tumba-Mälarhöjden OK) 28:4522+11:171:26:4718-2+35:03+11:16
4. Fredrik Huldt (Tumba-Mälarhöjden OK) 32:4925+16:031:59:3617-1+49:29+14:26
18Team SlowmotionMix (29)2:08:03+52:59
1. Maria Berglund (Tumba-Mälarhöjden OK) 28:1620+11:1928:1620+11:19
2. Alexander Saers (Tumba-Mälarhöjden OK) 32:5522+15:581:01:11200+24:54+13:35
3. Maria Berglund (Tumba-Mälarhöjden OK) 29:5624+12:541:31:0719-1+36:19+11:25
4. Alexander Saers (Tumba-Mälarhöjden OK) 36:5620+18:592:08:0318-1+52:59+16:40
1 1/2 värmlänningDamer (14)ej godkänd
1. Elsa Albinsson (OK Tyr) ej godkändej godkänd
2. Kajsa Ljungberg (Tumba-Mälarhöjden OK) 26:0910+10:24ej godkänd
3. Elsa Albinsson (OK Tyr) 22:007+3:20ej godkänd
4. Kajsa Ljungberg (Tumba-Mälarhöjden OK) 28:328+10:26ej godkänd
nederLAGETD32 (9)ej godkänd
1. Ingrid André (Tumba-Mälarhöjden OK) 14:00114:001
2. Wilma Leickt (Tullinge SK) 16:50130:50100:00
3. Ingrid André (Tumba-Mälarhöjden OK) ej godkändej godkänd
4. Wilma Leickt (Tullinge SK) 19:003+2:52ej godkänd
TörnrosornaHD110 (19)utgått
1. Staffan Törnros (Tumba-Mälarhöjden OK) 17:178+4:0117:178+4:01
2. Helen Törnros (Tumba-Mälarhöjden OK) utgåttutgått
3. Staffan Törnros (Tumba-Mälarhöjden OK) 3:14:3917+2:59:36utgått
4. Helen Törnros (Tumba-Mälarhöjden OK) 28:0415+15:02utgått
SoperHD90 (32)utgått
1. Sofia Forsgren (OK Skogsfalken) 16:007+1:1916:007+1:19
2. Per Forsgren (Tumba-Mälarhöjden OK) ej godkändej godkänd
3. Sofia Forsgren (OK Skogsfalken) 19:005+1:32ej godkänd
4. Per Forsgren (Tumba-Mälarhöjden OK) utgåttutgått

Väsby OK

3 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Vilda VäsbyH24 (4)57:40
1. Victor Granath (Väsby OK) 13:11113:111
2. Edvin Johansson (Väsby OK) 13:08126:19100:00
3. Victor Granath (Väsby OK) 21:004+2:1947:19100:00
4. Edvin Johansson (Väsby OK) 10:21157:40100:00
8PelikanernaD32 (9)1:46:35+36:03
1. Madeleine Granath (Väsby OK) 27:039+13:0327:039+13:03
2. Tilde Brederman (Väsby OK) 26:098+9:1953:1290+22:22+9:19
3. Madeleine Granath (Väsby OK) 29:387+11:551:22:508-1+29:58+7:36
4. Tilde Brederman (Väsby OK) 23:459+7:371:46:3580+36:03+6:05
Kråkans vännerHD110 (19)ej godkänd
1. Håkan Dahlbäck (OK Österåker) 14:494+1:3314:494+1:33
2. Lars Berzell (Väsby OK) 14:594+1:1529:482-2+0:09-1:24
3. Håkan Dahlbäck (OK Österåker) ej godkändej godkänd
4. Lars Berzell (Väsby OK) ej godkändej godkänd
Bröderna LundströmH28 (12)ej start
1. Rasmus Lundström (Väsby OK) ej startej start
2. Linus Lundström (Väsby OK) ej startej start
3. Rasmus Lundström (Väsby OK) ej startej start
4. Linus Lundström (Väsby OK) ej startej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser