Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Trekvällars, etapp 2

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Trekvällars
Arrangörsorganisation: OK Ravinen
Datum: måndag 1 juli 2019 - onsdag 3 juli 2019

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)

D21

4 370 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sara EskilssonAlfta-Ösa OK32:367:27
2Josefine HeikkaAlfta-Ösa OK35:00+2:248:00
3Sara SjökvistJärla Orientering36:11+3:358:16
4Selma GumaeliusWaxholms OK37:07+4:318:29
5Sofia TörnqvistIFK Lidingö SOK37:45+5:098:38
6Moa KjellstrandCentrum OK38:20+5:448:46
7Matilda MartinssonFalkenbergs OK41:38+9:029:31
8Jenni SimolaIFK Lidingö SOK42:30+9:549:43
9Tove LagerbergOK Södertörn43:30+10:549:57
10Erica HellgrenOK Älvsjö-Örby45:40+13:0410:27
11Emma Pihl SkoogOK Linné48:24+15:4811:04
12Ellinor ErikssonOK Tisaren51:06+18:3011:41
13Boel SundbergOK Södertörn55:02+22:2612:35
14Hanna SöderbergSkarpnäcks OL1:05:24+32:4814:57
15Jennifer WargTumba-Mälarhöjden OK1:12:26+39:5016:34
Katrina BerganderOK Linnéej start
Filipa RodriguesJärla Orienteringej start
Isabella TapperIFK Lidingö SOKej start
Josefine WallenhammarHagaby GoIF Örebroej start

H21

4 960 m, 29 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johan HöijOK Linné32:006:27
2Daniel LindCentrum OK35:22+3:227:07
3Joel LännevallOK Roslagen35:53+3:537:14
4Oskar MalmbergIFK Umeå37:01+5:017:27
5Simon BohmanRånäs OK38:39+6:397:47
6Sergiu FalaOK Ravinen39:27+7:277:57
7Oscar ArmanNyköpings OK39:40+7:407:59
8Anton SundgrenLånghundra IF39:52+7:528:02
9Erik LindgrenOK Tisaren40:28+8:288:09
10Fredrik GrimborgSkarpnäcks OL41:17+9:178:19
11Oskar SvenssonFinspångs SOK41:30+9:308:22
12Thomas PetterssonAttunda OK42:09+10:098:29
13Oliver PetersenSöders-Tyresö42:12+10:128:30
14Mathias Myrefelt NorlingerKlubblös44:47+12:479:01
15Andreas LundstenCentrum OK45:43+13:439:13
16Philip PålssonSkåneslättens OL46:28+14:289:22
17Adam NymanCentrum OK47:04+15:049:29
18Aleksandr ManoilovJärfälla OK47:08+15:089:30
19Mattias ÅgrenCentrum OK48:03+16:039:41
20Martin NilssonSnättringe SK50:56+18:5610:16
21Niklas WraneSöders-Tyresö51:13+19:1310:19
22Nils-Göran Nilsson BatzSkarpnäcks OL52:20+20:2010:33
23Igor AndriushchenkoJärla Orientering55:41+23:4111:13
24Emil ThalinOK Älvsjö-Örby57:12+25:1211:31
25Samuel MurrayIFK Lidingö SOK1:01:00+29:0012:17 Ladda ner rutt i gpx-format
26Niklas EverittCentrum OK1:04:34+32:3413:01
27Pedro BeloKlubblös1:35:59+1:03:5919:21
Julian DentIFK Lidingö SOKej godkänd
Mattias IvaresOK Södertörnej godkänd
Christoffer SchönningJärfälla OKej start
Jesper SjöblomSödertälje-Nykvarn OFej start
Mårten SundhSundbybergs IKej start
Oscar VångellÄrla IFej start

D21 Kort

3 960 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sofia PerssonSnättringe SK38:259:42
2Linnea BörjarsCentrum OK41:22+2:5710:26
3Laura AngeloAttunda OK42:38+4:1310:45
4Jennie Malm BlomqvistCentrum OK44:57+6:3211:21
5Sofie KarlssonCentrum OK46:59+8:3411:51
6Alexandra SundgrenCentrum OK48:46+10:2112:18
7Marika ArvidssonVäxjö OK49:49+11:2412:34
8Caroline Cederquist TörnbladCentrum OK54:10+15:4513:40
9Anna GranathTjällmo-Godegårds OK1:00:47+22:2215:20
10Fanny LinderborgSkellefteå OK1:32:28+54:0323:21
Samantha AhlgrenCentrum OKej start
Agnes ThorCentrum OKej start

H21 Kort

4 370 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Egil MorastOK Södertörn38:138:44
2Oliver HagmanOK Roslagen1:03:13+25:0014:27
Johan ElghCentrum OKej start

D20

3 960 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Caroline PigerreIFK Lidingö SOK39:319:58
2Hanna LagerbergOK Södertörn44:06+4:3511:08
3Meta NordesjöSundbybergs IK57:02+17:3114:24

D18

3 960 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Vera RolfssonSkarpnäcks OL38:369:44
2Sara MöllerOK Södertörn38:40+0:049:45
3Therese NilssonOK Österåker40:07+1:3110:07
4Sanna HedbergOK Södertörn42:32+3:5610:44
Maja SandvikAttunda OKej start

H18

4 110 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alfred LängheimTullinge SK32:427:57
2Erik Lidström LauriSnättringe SK34:03+1:218:17
3Lucas FredmanOK Älvsjö-Örby37:53+5:119:13
4Johan KarlssonOK Älvsjö-Örby40:50+8:089:56
5Anton SegermanIF Thor46:37+13:5511:20
Manne HammarbergJärfälla OKej start
Johan LundbackJärfälla OKej start
Tim SandgrenBromma-Vällingby SOKej start
Isak WestringJärfälla OKej start

D16

3 760 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Thea Nordin AbajiEksjö SOK35:419:29
2Åsa SundströmJärla Orientering39:39+3:5810:32
3Lisa ThunellIFK Lidingö SOK39:47+4:0610:34
4Emma AlmgrenOK Ravinen41:49+6:0811:07
5Alicia SchandlOK Södertörn43:31+7:5011:34
6Karolina Bergh PapasikasSkarpnäcks OL44:28+8:4711:49
7Emma NorinSöders-Tyresö47:45+12:0412:41
8Tove OlssonOK Södertörn56:38+20:5715:03
9Clara HöglindIFK Enskede1:07:21+31:4017:54
Johanna AlmgrenOK Ravinenej godkänd
Linn OlssonOK Södertörnej godkänd
Amanda GranqvistOK Ravinenej start

H16

3 760 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Filip LindqvistTäby OK27:227:16
2Henrik SvenssonOK Ravinen27:24+0:027:17
3Justus ArenanderSkarpnäcks OL28:53+1:317:40
3Erik BovalliusJärfälla OK28:53+1:317:40
5Wilhelm BergmanTullinge SK29:54+2:327:57
6Albin WarvelinLånghundra IF31:24+4:028:21
7Marcus EkmanTäby OK33:58+6:369:02
8William MöllerSkarpnäcks OL35:50+8:289:31
9Lukas WallhedJärla Orientering39:07+11:4510:24
10Henrik LundforsIFK Enskede42:50+15:2811:23
Tore AhlinHellas Orienteringej start
Filip DryseliusSkarpnäcks OLej start
Mathias DryseliusSkarpnäcks OLej start
Jonathan NorrmanOK Ravinenej start
Andrii PiontkovsyiDniproej start

D14

2 630 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ellen AnelandOK Ravinen27:1710:22
2Stina ThernOK Skogshjortarna30:16+2:5911:30
3Linn De BoussardIFK Enskede32:34+5:1712:22
4Klara JunegardTullinge SK36:47+9:3013:59
5Greta HägerOK Södertörn40:16+12:5915:18
6Emma HallendalIFK Enskede42:46+15:2916:15
7Ebba WestringJärfälla OK47:00+19:4317:52
8Britta BörjessonJärla Orientering57:35+30:1821:53
9Elsa LifTumba-Mälarhöjden OK1:07:42+40:2525:44
Julia AbajiEksjö SOKej start
Tuva HolmströmOK Ravinenej start
Rut LundinOK Södertörnej start

H14

2 630 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jonatan AndersonJärfälla OK19:597:35
2Linus NilssonOK Österåker21:35+1:368:12
3Niklas ErlandssonOK Södertörn21:36+1:378:12
4Svante SandvikAttunda OK24:16+4:179:13
5Joel WallnerAttunda OK27:04+7:0510:17
6Jens FochsenWaxholms OK27:15+7:1610:21
7Elmin HovmöllerSöders-Tyresö28:33+8:3410:51
8Axel TrofastTullinge SK29:22+9:2311:09
9Erik NorinSöders-Tyresö29:47+9:4811:19
10Arvid MyrbergerTullinge SK31:14+11:1511:52
11Folke KåbergOK Ravinen36:35+16:3613:54
12Albin WraneHestra IF36:44+16:4513:58
13Simon SegermanIF Thor44:49+24:5017:02
14Melvin EkSundbybergs IK2:23:36+2:03:3754:36
Åke FalkenströmSkogsluffarnas OKej godkänd
Leo SvenreHellas Orienteringej start

H14 Kort

2 130 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anton HedströmSöders-Tyresö32:4915:24

D12

2 130 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ella LindqvistTäby OK23:2110:57
2Fanny BergmanTullinge SK26:41+3:2012:31
3Viola HolmströmOK Ravinen29:00+5:3913:36
4Maja OlssonSnättringe SK31:15+7:5414:40
5Mathilde HermundstadSnättringe SK31:52+8:3114:57
6Emelie HolmströmTäby OK33:57+10:3615:56
7Ester HägerOK Södertörn1:14:20+50:5934:53
Tova SandgrenBromma-Vällingby SOKej godkänd
Elise LobergOK Ravinenej start

H12

2 130 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Henning FalkenströmSkogsluffarnas OK16:407:49
2Gustav MyrbergerTullinge SK18:16+1:368:34
3Petter FochsenWaxholms OK19:36+2:569:12
4Gustav NetzJärla Orientering20:51+4:119:47
5Ruben ArenanderSkarpnäcks OL21:11+4:319:56
6Edvin WallnerAttunda OK28:46+12:0613:30
7Simon WenzinOK Södertörn29:53+13:1314:01
8Albin FranzénOK Södertörn31:26+14:4614:45
9Carl WännmanOK Södertörn47:58+31:1822:31
10Lukas Ferner ThurénSkarpnäcks OL1:04:42+48:0230:22
Alvin NordinOK Älvsjö-Örbyej godkänd
Lucas De BoussardIFK Enskedeej start

D10

1 830 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Julia HolmströmTäby OK19:4710:48
2Greta SandvikAttunda OK23:14+3:2712:41
3Vanja LifTumba-Mälarhöjden OK26:49+7:0214:39
4Nora AhlströmIFK Enskede30:27+10:4016:38
5Isabella SjögrenOK Ravinen31:32+11:4517:13

H10

1 830 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sven BörjessonJärla Orientering13:267:20
2Eskil MyrbergerTullinge SK21:01+7:3511:29
3Henry DecknerSkarpnäcks OL21:31+8:0511:45
4Max LindqvistTäby OK28:08+14:4215:22
5Liam de BoussardIFK Enskede34:48+21:2219:00
6Simon AhlströmIFK Enskede35:21+21:5519:19
7Axel BeijerJärla Orientering47:59+34:3326:13
8Felix AhlströmIFK Enskede1:04:28+51:0235:13

D35

3 960 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Therese PerssonSnättringe SK57:4414:34

H35

4 370 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Harri AndréeJärla Orientering32:447:29
2Martin AhlströmIFK Enskede38:58+6:148:55
3Kristoffer EdshageCentrum OK42:45+10:019:46
4Linus HolmqvistOK Österåker43:07+10:239:51
5Martin KarlssonCentrum OK43:55+11:1110:02
6David GranathTjällmo-Godegårds OK45:45+13:0110:28
7Fredrik SetterqvistOK Södertörn48:39+15:5511:07
8Ingemar LindströmOK Österåker49:27+16:4311:18
9Johan AnderssonSundbybergs IK58:31+25:4713:23
10Gustaf GergeCentrum OK1:00:45+28:0113:54
Emil HåsteenRånäs OKej start

D40

3 960 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Carina HallendalIFK Enskede34:518:48
2Maria HenriquesOK Södertörn36:44+1:539:16
3Karin AlmgrenSöders-Tyresö36:46+1:559:17
4Nina ThörnqvistSöders-Tyresö38:06+3:159:37
5Elin AhlströmIFK Enskede40:38+5:4710:15
6Elisabeth HovmöllerSöders-Tyresö42:05+7:1410:37
7Nina De BoussardIFK Enskede42:10+7:1910:38
8Jenny WallnerAttunda OK45:51+11:0011:34
9Mette BrolinsonCentrum OK45:58+11:0711:36
10Anna RosnäsIK Stern55:27+20:3614:00
11Jessica WestmanFrösö IF58:25+23:3414:45
12Annika BengtssonSöders-Tyresö1:04:22+29:3116:15
13Annie SvenssonJärla Orientering1:05:48+30:5716:36
14Linda ForsströmJärla Orientering1:07:19+32:2816:59
15Helena NymanJärfälla OK1:15:37+40:4619:05
16Annica SundebyTumba-Mälarhöjden OK1:21:52+47:0120:40
Linda NordinEksjö SOKej godkänd
Sara AndersonJärfälla OKej start

H40

4 370 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Henrik HellmanJärla Orientering33:377:41
2Linus RisplingCentrum OK33:59+0:227:46
3Nils MalmIFK Lidingö SOK34:05+0:287:47
4Jon LindmarkCentrum OK35:09+1:328:02
5Gustav NäsmanHaninge SOK35:38+2:018:09
6Henrik SjögrenHaninge SOK37:18+3:418:32
7Lars JakobssonCentrum OK37:55+4:188:40
8Mikael WilhelmssonSöders-Tyresö37:58+4:218:41
9Sverker LenasCentrum OK39:40+6:039:04
10Daniel RejmentOK Linné40:09+6:329:11
11Robert TellvikTumba-Mälarhöjden OK41:27+7:509:29
12Mikael HallendalIFK Enskede41:32+7:559:30
13Niclas PeterssonCentrum OK44:55+11:1810:16
14Daniel EleniusCentrum OK45:59+12:2210:31
15Mats WarvelinLånghundra IF46:03+12:2610:32
16Jonas HåkanssonEksjö SOK51:33+17:5611:47
17Stefan SandbergJärla Orientering1:07:16+33:3915:23
Ove OksvoldCentrum OKej start
Mikael WallnäsSundbybergs IKej start

D45

3 250 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Maria Von SchmalenséeAttunda OK27:198:24
2Malin WraneHestra IF30:17+2:589:19
3Annika BygdénSödertälje-Nykvarn OF31:51+4:329:48
4Anna SchandlOK Södertörn35:26+8:0710:54
5Cecilia FochsenWaxholms OK36:32+9:1311:14
6Åsa BörjessonJärla Orientering40:01+12:4212:18
7Nadja DahlströmSnättringe SK41:08+13:4912:39
8Petra HellbergOK Södertörn41:13+13:5412:40
9Gunilla ÖqvistFredrikshofs IF Skid & OK42:46+15:2713:09
10Hillevi EkstrandGustavsbergs OK43:25+16:0613:21
11Maria EdvardssonJärfälla OK49:26+22:0715:12
12Carina MöllerOK Södertörn50:29+23:1015:32
13Pille HedströmSöders-Tyresö50:50+23:3115:38
14Annica HedbergOK Södertörn54:54+27:3516:53
15Anneli WendeliusIFK Lidingö SOK59:24+32:0518:16
16Clarita LindströmStigfinnarna1:08:34+41:1521:05
Lina LytvynenkoDniproej start
Johanna RaukolaOK Södertörnej start

H45

4 110 m, 33 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Magnus FalkenströmSkogsluffarnas OK27:056:35
2Nikolay SytovMosmeridian29:38+2:337:12
3Peter AnderssonSöders-Tyresö30:31+3:267:25
4Johan LindqvistTäby OK30:38+3:337:27
5Bo SegermanIF Thor30:40+3:357:27
6Mikael TjernbergTumba-Mälarhöjden OK30:49+3:447:29
6Henrik ErlandssonOK Södertörn30:49+3:447:29
8Martin SigrandOK Södertörn31:34+4:297:40
9John SolbreckLånghundra IF32:18+5:137:51
9Henrik FranzonOK Älvsjö-Örby32:18+5:137:51
11Lars HjulströmNynäshamns OK32:39+5:347:56
12Christoffer NorrmanAttunda OK34:16+7:118:20
13Per LembreJärla Orientering34:57+7:528:30
14Per EdvallSkarpnäcks OL35:08+8:038:32
15Stefan NorinSöders-Tyresö35:13+8:088:34
16Jonas HolmgrenGustavsbergs OK35:36+8:318:39
17Mattias HolmbergCentrum OK36:45+9:408:56
18Erik MöllerOK Södertörn36:55+9:508:58
19Lars SegermanSkarpnäcks OL36:56+9:518:59
20Jonas KastenholmAttunda OK37:41+10:369:10
21Anders KolmskogSundbybergs IK38:46+11:419:25
22Joakim PerssonHaninge SOK40:07+13:029:45
23Jerker DrottenmyrVisborgs OK41:26+14:2110:04
24Nils EdvardssonJärfälla OK41:38+14:3310:07
25Peter BergmanTullinge SK42:27+15:2210:19
26Fredrik MorastHaninge SOK42:30+15:2510:20
27Ronny FalkSundbybergs IK47:01+19:5611:26
28Matz HöögOK Motala50:59+23:5412:24
29Henrik MorastHaninge SOK53:41+26:3613:03
30Håkan Hjortzberg-nordlundJärfälla OK1:01:16+34:1114:54
31David MelinHaninge SOK1:06:22+39:1716:08
32Daniel WallnerAttunda OK1:11:51+44:4617:28
33Tomas EklundSkogsluffarnas OK1:20:03+52:5819:28
Patric De BoussardIFK Enskedeej start
Björn NilssonTumba-Mälarhöjden OKej start
Roland PerssonSkarpnäcks OLej start

D50

3 250 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anna-Lena LängheimTullinge SK30:209:20
2Madeleine LimparAttunda OK34:02+3:4210:28
3Hana TichovskaSK Praga34:56+4:3610:44
4Teija LeppinenIFK Lidingö SOK34:58+4:3810:45
5Anna EkSödertälje-Nykvarn OF35:03+4:4310:47
6Ann FranzénOK Södertörn35:19+4:5910:52
7Anna SundbergOK Södertörn43:30+13:1013:23
8Louise NilssonJärfälla OK44:36+14:1613:43
9Ebba NordesjöSundbybergs IK48:58+18:3815:04
10Lena ErlandssonOK Södertörn49:39+19:1915:16
11Anna-Karin FridmarGustavsbergs OK50:26+20:0615:31
12Katarina LindbärgOK Södertörn53:59+23:3916:36
13Carin HomannJärfälla OK58:19+27:5917:56
14Monica SandgrenBromma-Vällingby SOK1:08:46+38:2621:09
15Anneli FredmanOK Älvsjö-Örby1:10:59+40:3921:50
Susanne BovalliusJärfälla OKej start
Annica JanssonIFK Lidingö SOKej start
Malin KvarnefalkJärfälla OKej start
Moni WinsnesSödertälje-Nykvarn OFej start

H50

3 960 m, 40 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Dan NorinGävle OK29:077:21
2Kalle WraneSävedalens AIK30:33+1:267:42
3Piero SannicolòTullinge SK32:46+3:398:16
4Jesper LagerbergOK Södertörn32:55+3:488:18
5Håkan JanssonNynäshamns OK33:01+3:548:20
6Mats EkmanTäby OK33:48+4:418:32
7Patrik LeicktTullinge SK33:52+4:458:33
8Göran LängheimTullinge SK33:58+4:518:34
9Peter LandénGustavsbergs OK34:31+5:248:42
10Tomas MattssonOK Södertörn34:45+5:388:46
11Mats SandinHaninge SOK35:40+6:339:00
12Simon SandgrenBromma-Vällingby SOK35:59+6:529:05
13Lennart SwahnSundbybergs IK36:07+7:009:07
14Jens WernerGustavsbergs OK36:23+7:169:11
15Pontus GilleOK Roslagen36:40+7:339:15
16Mattias BerglundBromma-Vällingby SOK37:24+8:179:26
17Magnus ElwinIFK Enskede37:32+8:259:28
18Per FranzénOK Södertörn37:50+8:439:33
19Erik BerggrenTullinge SK37:56+8:499:34
20Douglas LundinSkogsluffarnas OK38:20+9:139:40
21Daniel Svensson HagstedtOK Roslagen38:29+9:229:43
22Anders HolmqvistSnättringe SK39:05+9:589:52
23Asbjörn GrøvlenJärfälla OK39:11+10:049:53
24Sven BolmbladOK Södertörn41:11+12:0410:23
25Hans-Christian HöieSkogsluffarnas OK41:25+12:1810:27
26Björn FredmanOK Älvsjö-Örby41:42+12:3510:31
27Mattias RobertsonCentrum OK42:10+13:0310:38
28Johan WestringJärfälla OK42:21+13:1410:41
29Jonatan LindellGustavsbergs OK42:52+13:4510:49
30Martin BjurnerBromma-Vällingby SOK42:56+13:4910:50
31Magnus GrafströmCentrum OK43:11+14:0410:54
32Eric HuijsersHammarby IF OF43:41+14:3411:01
33Nicklas DoyleSkarpnäcks OL45:09+16:0211:24
34Tom SvenssonHammarby IF OF45:45+16:3811:33
35Christophe HerlyOK Södertörn47:10+18:0311:54
36Henrik HanssonJärfälla OK47:20+18:1311:57
37Joakim SkantzeSundbybergs IK50:29+21:2212:44
38James ChristieSnättringe SK1:06:05+36:5816:41
39Robert NordesjöSundbybergs IK1:16:21+47:1419:16
Nicklas HermundstadSnättringe SKej godkänd
Ola BovalliusJärfälla OKej start
Anders BrinkmanVandrarringenej start
Mikael CronhjortSolna OKej start

D55

3 250 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elisabeth TollemarkSkogsluffarnas OK35:0410:47
2Lisel ArvidssonVäxjö OK36:22+1:1811:11
3Johanna SundströmJärla Orientering38:47+3:4311:56
4Annika SvenssonSolna OK41:00+5:5612:36
5Catrin JohnsonSkogsluffarnas OK43:08+8:0413:16
6Ingrid MattssonOK Älvsjö-Örby51:58+16:5415:59
7Elisabeth BengtssonIFK Lidingö SOK52:27+17:2316:08
8Mari HeijkenskjöldTullinge SK52:53+17:4916:16
Elisabeth HectorSnättringe SKej start
Katarina RingelsOK Klemmingenej start
Eva SundgrenVallentuna-Össeby OLej start

H55

3 960 m, 38 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Peter RosénAlfta-Ösa OK29:507:32
2Håkan DahlbäckOK Österåker33:16+3:268:24
3Ulf KallhaugeSnättringe SK33:20+3:308:25
4Jan CarlssonSöders-Tyresö34:07+4:178:36
5Anders LundJärfälla OK34:53+5:038:48
6Göran HellgrenOK Södertörn35:33+5:438:58
7Håkan RolfssonSkarpnäcks OL35:36+5:468:59
8Joakim ErikssonSödertälje-Nykvarn OF35:45+5:559:01
9Henrik HagwallJärla Orientering35:54+6:049:03
10Peter HambäckLånghundra IF36:07+6:179:07
11Martin TichovskySK Praga36:21+6:319:10
12Michael HolmgrenIF Thor37:10+7:209:23
13Thomas JanssonOK Roslagen37:27+7:379:27
14Jörgen HectorSnättringe SK37:35+7:459:29
15Janne NilssonCentrum OK37:41+7:519:30
16Magnus JoelssonSOK 6837:59+8:099:35
17Jan ViklundVästerås SOK38:40+8:509:45
18Per-Anders LindgrenCentrum OK38:59+9:099:50
19Lars GerhardssonAttunda OK39:46+9:5610:02
20Anders MattssonOK Älvsjö-Örby40:29+10:3910:13
21Anders WinbladSöders-Tyresö40:40+10:5010:16
22Björn LönneSkarpnäcks OL41:24+11:3410:27
23Tomas MovinSnättringe SK41:32+11:4210:29
24Bengt SvenssonSundbybergs IK42:34+12:4410:44
25Bo LauriSnättringe SK43:33+13:4310:59
26Bengt NilssonSolna OK43:34+13:4411:00
27Lars ÖhrmanStockholms OK43:44+13:5411:02
28Jan NettelbjerJärfälla OK44:29+14:3911:13
29Hans MalmbergWaxholms OK44:43+14:5311:17
30Roger DjupsjöOskarströms OK44:51+15:0111:19
31Bernth GustavssonWaxholms OK46:53+17:0311:50
32Leif LundinJärla Orientering46:57+17:0711:51
33Alf JanssonSkarpnäcks OL48:51+19:0112:20 Ladda ner rutt i gpx-format
34Kennet NilssonOK Älvsjö-Örby51:33+21:4313:01
35Mats LundinLånghundra IF55:09+25:1913:55
36Johan SköldJärfälla OK59:43+29:5315:04
37Jan HägerOK Södertörn1:00:17+30:2715:13
38David SöderströmSala OK1:12:18+42:2818:15
Patrik AhlgrenTäby OKej start
Stefan KnornAttunda OKej start
Johan PalmgrenTäby OKej start
Kalle PerssonAttunda OKej start
Vsevolod PiontkovskyiDniproej start
Stig ThunellIFK Lidingö SOKej start
Roger TinglöfVäsby OKej start

D60

2 620 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Karin GillbergCentrum OK34:0112:59
2My RönnolsTäby OK34:28+0:2713:09
3Britt-Marie HellgrenOK Älvsjö-Örby37:13+3:1214:12
4Margareta LundhSödertälje-Nykvarn OF37:55+3:5414:28
5Carina DoyleSundbybergs IK38:11+4:1014:34
6Susanne HolmbergOK Södertörn38:43+4:4214:46
7Kristina HammarfalkÖstersunds OK41:42+7:4115:54
8Margareta WadinOK Älvsjö-Örby42:54+8:5316:22
9Eva EmanuelssonHelsingborgs SOK43:51+9:5016:44
10Linda SpjutJärla Orientering52:02+18:0119:51
11Tanja-Birgit SöderströmSala OK53:51+19:5020:33
12Margareta GranbergOK Älvsjö-Örby1:03:24+29:2324:11
13Christina NordströmBodens Bandyklubb OS1:07:54+33:5325:54
14Eva WareniusAvesta OK1:12:05+38:0427:30

H60

3 250 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Krister GumaeliusWaxholms OK28:488:51
2Lars AnderssonOK Södertörn29:26+0:389:03
3Gunnar LangsSkarpnäcks OL29:46+0:589:09
4Björn RegerSöders-Tyresö29:49+1:019:10
5Hans TarandiIFK Lidingö SOK30:57+2:099:31
6Stefan PerssonSödertälje-Nykvarn OF32:04+3:169:52
7Göran DoyleSundbybergs IK32:47+3:5910:05
8Rolf KarlssonJärla Orientering33:42+4:5410:22
9Jan EskilssonHaninge SOK34:51+6:0310:43
10Stefan SundeliusJärfälla OK35:30+6:4210:55
11Bengt KärrströmTullinge SK35:40+6:5210:58
12Sven-Anders OlssonAttunda OK37:45+8:5711:36
13Karl-Gunnar KarnebäckAttunda OK38:23+9:3511:48
14Lars HagrotTäby OK39:52+11:0412:16
15Lars LandströmLånghundra IF39:53+11:0512:16
16Jan GottfridssonNorbergs OK40:37+11:4912:29
17Lars RönnolsTäby OK49:17+20:2915:09
18Torbjörn BergmanSnättringe SK50:20+21:3215:29
19Göran IvarezOK Södertörn53:23+24:3516:25
20Leif BergmanSödertälje-Nykvarn OF58:31+29:4318:00
21Ove WallsterSundbybergs IK1:29:37+1:00:4927:34
Sven GranathTjällmo-Godegårds OKej godkänd
Tomas BorgSundbybergs IKej start
Mikael ByströmJärfälla OKej start
Tommy HolmérVäsby OKej start
Stefan MyrefeltSkarpnäcks OLej start
Mikael SternJärla Orienteringej start

D65

2 620 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Margareta HallménAttunda OK43:2016:32
2Helena KorhonenHaninge SOK44:55+1:3517:08
3Agneta PorkénFredrikshofs IF Skid & OK49:53+6:3319:02
4Margareta AnderssonHellas Orientering52:28+9:0820:01
5Ingrid GraneliHaninge SOK1:17:17+33:5729:29
6Anita LindbohmSkarpnäcks OL1:23:09+39:4931:44

H65

3 250 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Thomas KarlssonSödertälje-Nykvarn OF28:328:46
2Roland WareniusAvesta OK30:07+1:359:16
3Claes ÖgrenOK Nalle30:39+2:079:25
4Lars-Gunnar LarssonOK Södertörn33:14+4:4210:13
5Peter BrunnbergVallentuna-Össeby OL35:09+6:3710:48
6Ingemar GardSöders-Tyresö35:10+6:3810:49
7Jan LindgrenOK Södertörn37:53+9:2111:39
8Mats JohanssonSödertälje-Nykvarn OF37:54+9:2211:39
9Anders KärrströmTullinge SK38:03+9:3111:42
10Anders SohlbergOK Södertörn39:39+11:0712:12
11Hans-Erik PerssonSundbybergs IK40:57+12:2512:36
12Anders HallménAttunda OK40:58+12:2612:36
13Olof PerssonSnättringe SK41:34+13:0212:47
14Sven HedmanAttunda OK41:52+13:2012:52
15Per ÖhlundGustavsbergs OK44:01+15:2913:32
16Anders LarssonSkarpnäcks OL44:09+15:3713:35
17Lars SegerqvistSkarpnäcks OL48:11+19:3914:49
18Per-Erik JanssonIF Thor50:04+21:3215:24
19Leif JonssonGustavsbergs OK50:56+22:2415:40
20Christer NordströmOK Älvsjö-Örby53:53+25:2116:34
21Sven-Inge NylundJärfälla OK58:13+29:4117:54
Matts BjörkeSöders-Tyresöej start
Karl-Erik JohanssonOK Södertörnej start
Peter SundgrenVallentuna-Össeby OLej start

D70

2 380 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Karin GustafssonSträngnäs-Malmby OL31:0613:04
2Ann-Marie Rees-AnderssonEnebybergs IF32:48+1:4213:46
3Anne LundmarkJärfälla OK33:49+2:4314:12
4Birgitta BillstamJärfälla OK34:24+3:1814:27
5Ann-Marie HolmströmGustavsbergs OK35:45+4:3915:01
6Gertrud VilhelmssonStigfinnarna42:20+11:1417:47
7Lena StenbergIFK Umeå47:26+16:2019:55
8Ylva NilssonVallentuna-Össeby OL47:55+16:4920:07
9Inger JanssonNynäshamns OK48:07+17:0120:13
10Anna-Stina NyströmLänna IF48:30+17:2420:22
11Birgitta NylundJärfälla OK1:27:35+56:2936:47
Gun-Inger SahlbergLånghundra IFej godkänd

H70

2 380 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lars-Åke WallOK Tisaren22:419:31
2Ingvar SvenssonBjursås OK26:00+3:1910:55
3Åke WansölinSöders-Tyresö27:38+4:5711:36
4Lars StrinnholmÖstersunds OK28:25+5:4411:56
5Paul NorénOK Södertörn28:48+6:0712:06
6Berndt StenbergIFK Umeå29:58+7:1712:35
7Göran LarboAttunda OK30:33+7:5212:50
8Ebbe AdolfssonSundbybergs IK31:27+8:4613:12
9Leif CarlssonSkarpnäcks OL32:22+9:4113:35
10Greger WedinSödertälje-Nykvarn OF32:50+10:0913:47
11Torbjörn HellquistTullinge SK33:23+10:4214:01
12Alf Eriksson-LångSöders-Tyresö34:14+11:3314:23
13Lars Olavi PeldanEnebybergs IF35:11+12:3014:46
14Bo WinanderJärfälla OK35:14+12:3314:48
15John ÖstlundSundbybergs IK36:34+13:5315:21
16Åke LewanderSkarpnäcks OL37:53+15:1215:55
17Bror FureskogAlfta-Ösa OK39:24+16:4316:33
18Anders StenbackBromma-Vällingby SOK41:54+19:1317:36 Ladda ner rutt i gpx-format
19Olle ArmanNyköpings OK44:59+22:1818:54
20Jan BojlingSolna OK46:03+23:2219:20
21Anders WetterlingJärla Orientering49:57+27:1620:59
Klas LangelsSkarpnäcks OLej godkänd

D75

2 380 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Evy NordSödertälje IF33:4914:12
2Gun LarssonHammarby IF OF57:12+23:2324:02
3Gunnel BalckIFK Lidingö SOK1:10:15+36:2629:31

H75

2 380 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Leif StrandbergGustavsbergs OK26:0310:56
2Rolf SkoglundSödertälje-Nykvarn OF26:42+0:3911:13
3Bo HedlundIFK Enskede28:47+2:4412:05
4Staffan ElmhagenSöders-Tyresö32:12+6:0913:31
5Torbjörn TirénHellas Orientering32:46+6:4313:46
6Kurt AnderssonEnebybergs IF33:36+7:3314:07
7Ove ForsbergTurebergs IF SOK38:08+12:0516:01
8Kjell BergmanStigfinnarna41:51+15:4817:35
9Leif HermundstadSnättringe SK44:55+18:5218:52
10Lars JonassonJärfälla OK45:25+19:2219:04
11Ronny HedlundOK Södertörn45:44+19:4119:12
12Jan LarssonTullinge SK46:25+20:2219:30
13Jan BrundellSolna OK51:23+25:2021:35
14Lars NordinSolna OK1:01:36+35:3325:52

D80

2 310 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Birgitta ThunellIFK Lidingö SOK36:5515:58
2Gunnel JunegardOK Södertörn1:03:09+26:1427:20
3Solveig DillmanOK Älvsjö-Örby1:11:29+34:3430:56
4Britt ErikssonHammarby IF OF1:11:34+34:3930:58

H80

2 380 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Bjarne ErlandssonHammarby IF OF37:5615:56
2Gösta GutelandSnättringe SK47:22+9:2619:54
3Jan-Olof MalmSigtuna OK48:00+10:0420:10
4Sten BergstrandSkogsluffarnas OK57:44+19:4824:15
Lars LöthmanJärfälla OKej godkänd
Leif LundquistEnebybergs IFej start
Lennart StenbergOK Älvsjö-Örbyej start

Inskolning

1 370 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Audrey BentlingerOK Älvsjö-Örbyfullföljt
Winston BentlingerOK Älvsjö-Örbyfullföljt
Maja HjulströmKlubblösfullföljt
Lars NorgrenJärfälla OKfullföljt
Nea Rautiainen ÅbergGustavsbergs OKfullföljt
Mimosa RautianenKlubblösfullföljt
Test TestareOK Ravinenej godkänd
Isabella Malmcrona EdholmKlubblösej start

U1

1 740 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ernst KuroszOK Ravinen15:459:03
2Nora DecknerSkarpnäcks OL23:14+7:2913:21
3Vilma DyreliusSnättringe SK29:38+13:5317:01
4Saga WallnerAttunda OK30:35+14:5017:34
Love GöthEksjö SOKej start
Victor HallendalIFK Enskedeej start

U2

1 830 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Felicia WraneHestra IF21:0111:29
Isak NetzJärla Orienteringej start

Öppen 1

1 830 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Bella GleisnerKlubblös20:5911:27
2Svante DjurstedtHammarby IF OF25:26+4:2713:53
3Ella CarlssonOK Ravinen32:54+11:5517:58
4Tanja LindqvistTäby OK36:18+15:1919:50
5Elsa FernemanOK Ravinen36:54+15:5520:09
6Yvonne NilssonSolna OK42:05+21:0622:59
Ida-Lina SegermanSkarpnäcks OLej godkänd
Philip TörnqvistAttunda OKej godkänd

Öppen 2

4 240 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Erik WetterbrandtCentrum OK46:2710:57
2Stina LjungbergCentrum OK57:56+11:2913:39
3Johan ErikssonKlubblös1:03:01+16:3414:51

Öppen 3

2 130 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Helene LindelavOK Roslagen22:4910:42
2Fredrik BergmanKlubblös24:24+1:3511:27
3Daniel HellbergOK Älvsjö-Örby25:02+2:1311:45
4Gunnar RistingKlubblös26:09+3:2012:16
5Gustav RistingKlubblös28:42+5:5313:28
6Daniel FogelmarkOK Södertörn29:07+6:1813:40
7Jonas BerglundBromma-Vällingby SOK29:50+7:0114:00
8Frida WinbladSkogsluffarnas OK31:47+8:5814:55
9Eva ThurénSkarpnäcks OL34:02+11:1315:58
10Helena BergströmKlubblös38:41+15:5218:09
11Cim HolmqvistOK Österåker48:40+25:5122:50
12Eva HagrotTäby OK51:36+28:4724:13
13Anton DyreliusSnättringe SK53:09+30:2024:57
14Kristin NordenbergKlublös55:02+32:1325:50
15Klara WallersKlubblös1:01:34+38:4528:54
16Ulla KarnebäckAttunda OK1:01:45+38:5628:59
17Gustav GrandinJärla Orientering1:06:22+43:3331:09
18Pyttan AsplundOK Södertörn1:18:02+55:1336:38
19Marius HovmöllerSöders-Tyresö1:20:27+57:3837:46
Robert RylanderSpårvägens OKej godkänd
Ioannis NtalianisKlubblösej godkänd
Marie ÖhlundGustavsbergs OKej godkänd
Agneta BirgerssonJärla Orienteringej godkänd
Susanne LindhJärla Orienteringej godkänd
Malcolm TörnqvistAttunda OKej godkänd
John DryseliusSkarpnäcks OLej start

Öppen 4

4 880 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hanna MairSöders-Tyresö1:06:0213:31
2Niklas SkerfvingKlubblös1:30:44+24:4218:35
Thure Björckej godkänd
Johanna Tuufej godkänd
Adam SöderbergKlubblösej godkänd
Fredrik HanssonKlubblösej godkänd
Johanna WallnäsSundbybergs IKej start

Öppen 5

2 630 m, 31 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emma NormanCentrum OK30:0211:25
2Stina BygdénSödertälje-Nykvarn OF32:08+2:0612:13
3Märta AhlquistJärla Orientering37:44+7:4214:20
4Sonja AhlquistJärla Orientering37:47+7:4514:21
5Mats ZackrissonOK Älvsjö-Örby38:35+8:3314:40
6Ruben HårdSkogsluffarnas OK39:26+9:2414:59
7Helene EklundOK Södertörn41:44+11:4215:52
8Martin Malm BlomqvistKlubblös43:26+13:2416:30
9Karin WinbladSkogsluffarnas OK51:03+21:0119:24
10Elin NilssonCentrum OK52:54+22:5220:06
11Per NybergKlubblös53:15+23:1320:14
12Fredrik WarneIFK Lidingö SOK58:07+28:0522:05
13Cecilia EnbäckSöders-Tyresö58:40+28:3822:18
14Selina HåkanssonJärla Orientering1:00:54+30:5223:09
15Carina LidforssJärla Orientering1:03:52+33:5024:17
16Fredrik WännmanOK Södertörn1:05:07+35:0524:45
17Sara DyreliusSnättringe SK1:06:57+36:5525:27
18Anki LandarvKlubblös1:12:53+42:5127:42
19Ina WidegrenSkogsluffarnas OK1:13:51+43:4928:04
20Robert PuustaOK Älvsjö-Örby1:14:46+44:4428:25
21Ingrid UlfstedtJärfälla OK1:17:06+47:0429:18
22Lena NilssonOK Österåker1:19:44+49:4230:19
23Linus TörnqvistKlubblös1:22:39+52:3731:25
24Eva NordströmOK Älvsjö-Örby1:23:04+53:0231:35
25Louise BergmanSöders-Tyresö1:25:40+55:3832:34
26Kristina NorinSöders-Tyresö1:26:16+56:1432:48
27Anders HallgrenGustavsbergs OK1:37:08+1:07:0636:55
28Camilla NyqvistJärla Orientering1:39:45+1:09:4337:55
Louise LindellGustavsbergs OKej godkänd
Calle JohanssonOK Ravinenej godkänd
Emma BeijerJärla Orienteringej godkänd

Öppen 6

3 760 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Linus ForsbergOK Ravinen39:3410:31
2Per LjungCentrum OK39:50+0:1610:35
3Joel NordströmIFK Umeå44:52+5:1811:55
4Beat RykartTV Gebenstorf44:56+5:2211:57
5Max WenzinOK Södertörn48:35+9:0112:55
6Magnus HagfjärdSöders-Tyresö55:19+15:4514:42
7Morgan SkoghKlubblös56:39+17:0515:03
8David LifTumba-Mälarhöjden OK57:23+17:4915:15
9Martin SahlinJärla Orientering59:43+20:0915:52
10Tim RobertsHellas Orientering1:01:11+21:3716:16
11Helena BerglindOK Södertörn1:06:58+27:2417:48
12Mattias PerssonSkogsluffarnas OK1:07:19+27:4517:54
13Kalle HögbergOK Södertörn1:10:00+30:2618:37
14Linnea NilssonKlubblös1:14:56+35:2219:55
15Anna LundemoKlubblös1:20:20+40:4621:21
16Dejan PijetlovicIFK Umeå1:28:45+49:1123:36

Öppen 7

3 220 m, 58 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ola NyqvistOK Södertörn32:2710:04
2Frida JunegardTullinge SK32:34+0:0710:06
3Tina JunegardTullinge SK33:02+0:3510:15
4Rasmus MörtbergKlubblös33:50+1:2310:30
5Jesper AnderssonSnättringe SK36:07+3:4011:12
6Sören AnderssonCentrum OK37:42+5:1511:42
7Jan LavénGustavsbergs OK38:00+5:3311:48
8Erik FochsenWaxholms OK38:18+5:5111:53
9Jonas EsbjörnssonFrösö IF38:44+6:1712:01
10Sara NylénBromma-Vällingby SOK40:03+7:3612:26
11Amanda TibellLånghundra IF41:25+8:5812:51
12Emil HelanderTullinge SK41:33+9:0612:54
13Erik DyreliusSnättringe SK41:37+9:1012:55
14Mattias JonssonMalungs OK Skogsmårdarna42:06+9:3913:04
15Göran FriskAttunda OK42:11+9:4413:06
16Anna KnutesJärla Orientering44:18+11:5113:45
17Sofie MörtbergKlubblös45:39+13:1214:10
18Stig ThorssonSödertälje-Nykvarn OF45:40+13:1314:10
19Anna HolmströmTäby OK45:42+13:1514:11
20Georg LarssonFredrikshofs IF Skid & OK46:09+13:4214:19
21Claes LandqvistVallentuna-Össeby OL46:24+13:5714:24
22Ingela ArenanderSkarpnäcks OL46:55+14:2814:34
23Maria KärrströmTullinge SK47:25+14:5814:43
24Tomas MörtbergKlubblös47:49+15:2214:50
25Leif ThorssonOK Grip47:55+15:2814:52
26Monika HögbergOK Södertörn48:12+15:4514:58
27Lena GumaeliusWaxholms OK48:31+16:0415:04
28Anita KarlssonOK Södertörn50:28+18:0115:40
29Åsa NylénBromma-Vällingby SOK51:50+19:2316:05
30Kristina Nygren FriskAttunda OK52:57+20:3016:26
31Katja LeicktTullinge SK53:07+20:4016:29
32Martin ErikssonOK Södertörn54:03+21:3616:47
33Pia-Lena PutkonenTullinge SK54:07+21:4016:48
34Ewa SturkWaxholms OK57:08+24:4117:44
35Leif NordinAttunda OK58:44+26:1718:14
36Ylva NilssonSnättringe SK1:01:14+28:4719:00
37Kristina ZillingOK Södertörn1:02:11+29:4419:18
38Anna LindellGustavsbergs OK1:02:16+29:4919:20
39Åke AndreassonGustavsbergs OK1:03:14+30:4719:38
40Weine JohanssonSödertälje-Nykvarn OF1:03:45+31:1819:47
41Maggan TärnblomSöders-Tyresö1:04:40+32:1320:04
42Marianne JernbergSöders-Tyresö1:04:43+32:1620:05
43Berit GustavssonSödertälje IF1:05:48+33:2120:26
44Linnéa GranlundTäby OK1:06:31+34:0420:39
45Tommy LjuseniusSkogsluffarnas OK1:06:54+34:2720:46
46Hanna JonssonSöders-Tyresö1:08:54+36:2721:23
47Anna TuressonBromma-Vällingby SOK1:08:58+36:3121:25
48Åke LinderothSundbybergs IK1:09:10+36:4321:28
49Monica FröjdSnättringe SK1:10:09+37:4221:47
50Mikaela WallerströmOK Österåker1:13:15+40:4822:44
51Christer AskerblomKlubblös1:15:23+42:5623:24
52Susanne HöglundWaxholms OK1:16:09+43:4223:38
53Tommy SvenssonHellas Orientering1:17:25+44:5824:02
54Ulf LundströmHaninge SOK1:25:41+53:1426:36
54Eva WidingKlubblös1:25:41+53:1426:36
Gunnar BramstenSundbybergs IKej godkänd
Sven SetterqvistOK Södertörnej godkänd
Anna Brandhorst-SatzkornJärla Orienteringej godkänd
Joakim WigertzLånghundra IFej start

Öppen 8

3 960 m, 31 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Fredrik JohanssonSundbybergs IK29:547:33
2Ebba LindellIF Thor31:20+1:267:54
3Martin JohanssonOK Ravinen31:23+1:297:55
4Ola SandénKlubblös34:01+4:078:35
5Fredrik LindellIF Thor37:11+7:179:23
6Karin SvenssonFinspångs SOK37:54+8:009:34
7Henrik TrofastTullinge SK39:38+9:4410:00
8Alva LindellIF Thor39:42+9:4810:01
9Ludde BlomIFK Enskede40:23+10:2910:11
10Niklas LundinÄlvsby IF OK40:56+11:0210:20
11Gustaf EricsonJärla Orientering41:33+11:3910:29
12Ulf LindbergSnättringe SK42:43+12:4910:47
13Anders BackKlubblös43:18+13:2410:56
14Karin LindellIF Thor45:27+15:3311:28
15Ellinor ÖstervallTumba-Mälarhöjden OK45:41+15:4711:32
16Conny EkstrandOK Älvsjö-Örby46:05+16:1111:38
17Tobias AnderssonOK Österåker46:28+16:3411:44
18Anders KarlssonTullinge SK46:46+16:5211:48
19Fredrik Brandhorst-SatzkornJärla Orientering47:44+17:5012:03
20Daniel JönssonAttunda OK48:26+18:3212:13
21Emma MiléusAttunda OK50:17+20:2312:41
22Anna ForsgrenTäby OK51:20+21:2612:57
23Håkan EnmarkSkogsluffarnas OK53:34+23:4013:31
24Daniel HelanderTullinge SK55:53+25:5914:06
25Kjell BengtssonKlubblös56:37+26:4314:17
26Malin LignellOK Tisaren57:32+27:3814:31
27Ola JohannessonKlubblös1:01:33+31:3915:32
28Anders FerrariSkogluffarnas OK1:03:20+33:2615:59
29Sofia BörjeskogOK Tor1:08:38+38:4417:19
30Thomas WahlundKlubblös1:13:49+43:5518:38
Andrea LangKlublösej godkänd
Frej FredmanCentrum OKej start
Anna JohanssonJärla Orienteringej start
Andreas NordforsStora Tuna OKej start
Nikiforos PapasikasSkarpnäcks OLej start
Urban StåhlSundbybergs IKej start

Öppen 9

4 370 m, 31 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Dan WesterJärla Orientering28:596:37
2Love BerzellOK Ravinen29:04+0:056:39
3Robert WallsténSnättringe SK30:53+1:547:04
4Fredik ÅkerlindVallentuna-Össeby OL31:20+2:217:10
5Robert JohanssonTäby OK32:57+3:587:32
6Lars BygdénSödertälje-Nykvarn OF33:03+4:047:33
7Galina RibediucHellas Orientering33:54+4:557:45
8Hampus OlesundOK Landehof34:26+5:277:52
9Jonathan SvenssonVäxjö OK34:28+5:297:53
10Björn NormanKFUM Örebro OK35:02+6:038:01
11Johan HardellKlubblös36:41+7:428:23
12Emma HagrotTäby OK37:03+8:048:28
13Stefan GustafssonKlubblös40:51+11:529:20
14Camilla HellströmSöders-Tyresö42:30+13:319:43
15John HartleySöders-Tyresö42:55+13:569:49
16Jakob AttåsOK Tisaren44:35+15:3610:12
17Erik AnderssonOK Österåker46:24+17:2510:37
18Joel SällLånghundra IF48:12+19:1311:01
19Henning ZällKlubblös50:03+21:0411:27
20Robert HagelinGustavsbergs OK51:30+22:3111:47
21Lovisa HambäckLånghundra IF51:49+22:5011:51
21Felix PerssonHaninge SOK51:49+22:5011:51
23Jonny NilssonSnättringe SK52:43+23:4412:03
24Peter SundénOK Älvsjö-Örby53:36+24:3712:15
25Matilda AhlquistJärla Orientering54:26+25:2712:27
26Claes-Håkan EkbergLidköpings VSK54:36+25:3712:29
27Michael AhlquistJärla Orientering59:50+30:5113:41
28Claes NordlingKlubblös1:10:14+41:1516:04
29Emil  WallersKlubblös1:12:35+43:3616:36
30Allan EverumStockholm Multisport Klubb1:19:07+50:0818:06
Bryan Russel-KeelyIFK Lidingö SOKej godkänd

Öppen 10

7 180 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johan LidmarSnättringe SK1:03:388:51
2Mattias HedinSöders-Tyresö1:23:22+19:4411:36
3Fredric HöglindIFK Enskede1:27:46+24:0812:13 Ladda ner rutt i gpx-format
4Anders PerssonJärla Orientering1:34:13+30:3513:07
Bastiaan LagauneKlubblösej godkänd

D85

2 310 m, 0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Solveig SpångbergIFK Lidingö SOKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser