Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Trekvällars, etapp 3

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Trekvällars
Arrangörsorganisation: OK Ravinen
Datum: måndag 1 juli 2019 - onsdag 3 juli 2019

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)

Öppen 8

5 700 m, 44 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Lars PalmqvistJärfälla OK50:48
2Johan HedmanSöders-Tyresö51:14+0:26
3Bengt WerdinOK Älvsjö-Örby52:18+1:30
4Hilda MattssonJärla Orientering54:59+4:11
5Stefan GustavssonKlubblös55:13+4:25
6Michael AhlquistJärla Orientering57:52+7:04
7Håkan SandbergTullinge SK59:56+9:08
8Emelie HolmströmKamrat och IF KIF1:00:18+9:30
9Camila HellströmSöders-Tyresö1:00:48+10:00
10Henrik NordSnättringe SK1:00:58+10:10
11Ola SandénKlubblös1:01:33+10:45
12Henrik TrofastTullinge SK1:01:57+11:09
13Jan StridhSkogsluffarnas OK1:05:18+14:30
14Johan ScherlinNyköpings OK1:05:21+14:33
15Håkan JerningSödertälje IF1:07:30+16:42
16Susanna ÖstSkogsluffarnas OK1:07:57+17:09
17Örjan WallersKlubblös1:08:46+17:58
18Daniel OlmIF Thor1:09:07+18:19
19Gunnar SvanbergJärfälla OK1:09:12+18:24
20Niklas LundinÄlvsby IF OK1:10:10+19:22
21Daniel JönssonAttunda OK1:10:46+19:58
22Thomas WahlundKlubblös1:12:32+21:44
23Gustaf EricsonJärla Orientering1:13:03+22:15
24Simon StridhSkogsluffarnas OK1:13:55+23:07
25Fredrik MaxénKlubblös1:14:03+23:15
26Julia ScherlinNyköpings OK1:15:05+24:17
27Magnus ThorOK Linné1:16:57+26:09
28Rask AtackOK Ravinen1:18:54+28:06
29Rebecca BejbomCentrum OK1:19:45+28:57
30Henrik SkovinKlubblös1:20:43+29:55
31Matilda AhlquistJärla Orientering1:22:12+31:24
32Donald StaudteJärla Orientering1:22:16+31:28
33Kjell BengtssonKlubblös1:24:13+33:25
34Henrik BlennowKlubblös1:46:05+55:17
35Anders Meurk1:59:31+1:08:43
36Anders RyrmanCentrum OK2:16:26+1:25:38
Daniel HelanderTullinge SKej godkänd
Kenneth LantzOK Österåkerej godkänd
Henrik TenebergKlubblösej godkänd
Andreas NordforsStora Tuna OKej godkänd
Mats AnderssonCentrum OKej godkänd
Nikiforos PapasikasSkarpnäcks OLej godkänd
Anette LantzOK Österåkerej godkänd
Stefan NordströmOK Älvsjö-Örbyej godkänd
Anna JohanssonJärla Orienteringej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser