Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Åvingedubbeln, långdistans

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Åvingedubbeln, långdistans
Arrangörsorganisationer: IFK Tumba SOK / Mälarhöjdens IK OK
Datum: lördag 24 augusti 2019

D21 Elit

11 670 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Synnøve BråtenIFK Lidingö SOK1:36:538:18
2Anna Dahlgren-RosénJärla Orientering1:44:48+7:558:58
3Josefine HeikkaAlfta-Ösa OK1:47:58+11:059:15
4Tamsin MoranOK Ravinen2:13:49+36:5611:28
Louise AdamsYorkshire Junior Squadej godkänd
Aleksandra ShusharinaTäby OKej godkänd
Sara SjökvistJärla Orienteringej godkänd

H21 Elit

13 930 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Martin RegbornHagaby GoIF Örebro1:24:456:05
2Ruslan GlebovOK Ravinen1:34:31+9:466:47
3Johan Ek-LarssonSödertälje-Nykvarn OF1:35:05+10:206:49
4Pål SkogtjärnSödertälje-Nykvarn OF1:40:27+15:427:12
5Emil AnderssonÄrla IF1:43:40+18:557:26
6Zac HuddIFK Lidingö SOK1:47:24+22:397:42
7Rhys Findlay-RobinsonOK Ravinen1:49:30+24:457:51
8Tom FellbaumOK Ravinen1:53:56+29:118:10
9Jonny MalleyOK Ravinen1:55:27+30:428:17
10Daniel SpencerWCOC2:00:53+36:088:40
11David HectorSnättringe SK2:01:38+36:538:43
12Jonas KjällCentrum OK2:05:02+40:178:58
13Albin AnderssonOK Ravinen2:10:33+45:489:22
14Joel LännevallOK Roslagen2:12:44+47:599:31
15Vladislav DevyatovSnättringe SK2:21:39+56:5410:10
16Lasse ForsbergOK Ravinen2:26:11+1:01:2610:29
17Nick JarvisOK Ravinen2:47:29+1:22:4412:01
18Aleksandr ManoilovJärfälla OK2:52:12+1:27:2712:21
Rasmus Palmqvist AslaksenIFK Lidingö SOKej godkänd

D20 Elit

8 320 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ella SjöbergTullinge SK1:16:259:11
2Amanda KleijnSödertälje-Nykvarn OF1:17:16+0:519:17
3Julia RajanIFK Lidingö SOK1:27:17+10:5210:29
Fanny SundbladEksjö SOKej start

H20 Elit

10 600 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Axel GranqvistOK Ravinen1:09:426:34
2Erik HerneOK Ravinen1:15:51+6:097:09
3Niklas CarlssonSundbybergs IK1:16:55+7:137:15
4Oskar EdvardssonJärfälla OK1:20:58+11:167:38
5Albin AnderssonTullinge SK1:22:42+13:007:48
6Mattias KallhaugeSnättringe SK1:23:36+13:547:53
7Andreas GustafssonIK Hakarpspojkarna1:24:32+14:507:58
8Erik WigleSödertälje-Nykvarn OF1:31:21+21:398:37
9Benjamin LangerakJärfälla OK1:43:28+33:469:45
10Henrik WillamoSödertälje-Nykvarn OF1:51:47+42:0510:32
Simon FriskJärla Orienteringej godkänd
Johan LangerakJärfälla OKej godkänd
Olle GrywenzOK Linnéej start

D18 Elit

6 930 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sofia IversAttunda OK1:07:179:42
2Kajsa BogrenSundbybergs IK1:08:04+0:479:49
3Therese NilssonOK Österåker1:08:34+1:179:53
4Matilda LindhSundbybergs IK1:08:37+1:209:54
5Evie ConwayOK Ravinen1:12:39+5:2210:29
6Hillevie SvärdSträngnäs-Malmby OL1:13:08+5:5110:33
7Signe NilssonNyköpings OK1:13:18+6:0110:34
8Agnes BromanOK Roslagen1:14:14+6:5710:42
9Isobell CoxOK Ravinen1:14:49+7:3210:47
10Alice WilsonOK Ravinen1:16:39+9:2211:03
11Caitlin IrvingOK Ravinen1:19:09+11:5211:25
12Sofia EdvardssonJärfälla OK1:23:39+16:2212:04
13Rachel BrownOK Ravinen1:23:56+16:3912:06
14Lizzie StansfieldOK Ravinen1:26:02+18:4512:24
15Ida HofstedtTäby OK1:26:11+18:5412:26
16Amelie RajanIFK Lidingö SOK1:27:23+20:0612:36
17Sanna HedbergOK Södertörn1:27:51+20:3412:40
18Vilde Jonsson WoldSundbybergs IK1:31:06+23:4913:08
19Anna HarrisOK Ravinen1:36:40+29:2313:56
Rosie SpencerOK Ravinenej godkänd
Jess EnsollOK Ravinenej godkänd
Sara SundinWaxholms OKej godkänd
Emilia EngelOK Ravinenej godkänd

H18 Elit

8 070 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jesper LidmarSnättringe SK56:557:03
2Anton SilierJärfälla OK1:02:36+5:417:45
3Adam ConwayOK Ravinen1:04:28+7:337:59
4Joe SunleyOK Ravinen1:09:43+12:488:38
5Niklas SvenssonJärfälla OK1:09:59+13:048:40
6Jakob Gadefors-NauHaninge SOK1:10:12+13:178:41
7Finlay JohnsonOK Ravinen1:10:15+13:208:42
8Joe HuddOK Ravinen1:11:21+14:268:50
9Jim BaileyOK Ravinen1:12:00+15:058:55
10Daniel CampbellOK Ravinen1:15:32+18:379:21
11Albin LindskogOK Ravinen1:16:46+19:519:30
12John WolgastSnättringe SK1:18:09+21:149:41
13Joel Aristondo MagnussonOK Tor1:31:58+35:0311:23
Louis MacMillanOK Ravinenej godkänd
David BorgSödertälje-Nykvarn OFej godkänd
Felix LunnOK Ravinenej godkänd
Martin RinnbäckOK Ravinenej start

D21

7 630 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tova OlssonIK Hakarpspojkarna1:14:579:49
2Karin ElghKöping-Kolsva OK1:17:26+2:2910:08
3Sofia PerssonSnättringe SK1:20:22+5:2510:31
4Frida JunegardTullinge SK1:21:22+6:2510:39
5Linnea BörjarsCentrum OK1:22:24+7:2710:47
6Moa KjellstrandCentrum OK1:22:40+7:4310:50
7Diana SoldaggOK Klemmingen1:25:18+10:2111:10
8Laura D'AngeloAttunda OK1:26:00+11:0311:16
9Sara JonassonCentrum OK1:38:18+23:2112:53
10Michaela LundellOK Österåker1:47:44+32:4714:07
11Elin ThyrCentrum OK1:56:12+41:1515:13

H21

10 090 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Thomas PetterssonAttunda OK1:39:409:52
2Mårten LundqvistSundbybergs IK1:40:24+0:449:57
3Joel BerringCentrum OK1:48:53+9:1310:47
4Adam NymanCentrum OK1:49:38+9:5810:51
5Torbjörn ThorsénSkogsluffarnas OK1:55:04+15:2411:24
6Olof LethagenCentrum OK2:06:13+26:3312:30
7Tobias AnderssonOK Österåker2:10:00+30:2012:53
Kristoffer EdshageCentrum OKej godkänd
Alexander AlnessLånghundra IFej start
Simon MellinSundbybergs IKej start

D21 Kort

4 980 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alison O'NeillOK Ravinen1:02:2812:32
2Kristina CanowOK Österåker1:24:34+22:0616:58
3Malin SundebyCentrum OK1:34:02+31:3418:52
4Anna IllaClub Orientació Catalunya1:55:08+52:4023:07
5Mikaela WallerströmOK Österåker2:13:15+1:10:4726:45
Tilda AnderssonOK Ravinenej start

H21 Kort

7 630 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Daniel JönssonAttunda OK1:40:3013:10
Marti IllaClub Orientació Catalunyaej godkänd

D18

4 980 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emma BellanderGustavsbergs OK1:13:1514:42
2Isabelle HodgsonYorkshire Junior Squad1:30:00+16:4518:04
3Sarah PedleyYorkshire Junior Squad1:41:57+28:4220:28
Katja LeicktTullinge SKej godkänd
Tuva FalkSundbybergs IKej start

H18

5 840 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Pontus AxellIFK Enskede59:0210:06
2Matthew RochesterYorkshire Junior Squad1:10:30+11:2812:04
3Emil SoneAttunda OK1:15:51+16:4912:59
4Ludde BlomIFK Enskede1:16:53+17:5113:09

D16

5 310 m, 32 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Amanda GranqvistOK Ravinen46:188:43
2Klara BorgSödertälje-Nykvarn OF47:30+1:128:56
3Smilla MogensenOK Ravinen50:20+4:029:28
4Sigrid CarlssonSundbybergs IK50:23+4:059:29
5Tilda MårtenssonOK Ravinen50:56+4:389:35
6Fredrika NordquistTäby OK51:28+5:109:41
7Ingrid AndréTumba-Mälarhöjden OK55:02+8:4410:21
8Tove SjöbergTullinge SK56:02+9:4410:33
9Ida HänströmTäby OK58:03+11:4510:55
10Åsa SundströmJärla Orientering58:14+11:5610:58
11Wilma LeicktTullinge SK1:00:13+13:5511:20
12Wilma JosefssonVäsby OK1:00:25+14:0711:22
13Ronja StåhlSundbybergs IK1:00:45+14:2711:26
14Miia RollerJärfälla OK1:01:05+14:4711:30
15Lovisa Göstas KällmanSöders-Tyresö1:01:25+15:0711:33
16Maja GraadIF Rigor1:02:30+16:1211:46
17Doris IkoTäby OK1:05:05+18:4712:15
18Cecilia HectorSnättringe SK1:06:53+20:3512:35
19Emma AlmgrenOK Ravinen1:08:27+22:0912:53
20Sofia SundinWaxholms OK1:11:49+25:3113:31
20Liv HerneTumba-Mälarhöjden OK1:11:49+25:3113:31
22Johanna AlmgrenOK Ravinen1:13:07+26:4913:46
23Sandra ValjusIFK Lidingö SOK1:18:22+32:0414:45
24Lilly ChristieSnättringe SK1:20:15+33:5715:06
25Emma NorinSöders-Tyresö1:20:37+34:1915:10
26Elin WolgastSnättringe SK1:25:10+38:5216:02
27Lisa WadenbrantSundbybergs IK1:25:16+38:5816:03
28Märta SödervallTullinge SK1:27:24+41:0616:27
29Alex ElliotYorkshire Junior Squad1:29:38+43:2016:52
30Emilia NilssonGustavsbergs OK1:30:40+44:2217:04
31Moa FröstadiusSundbybergs IK1:33:24+47:0617:35
Claudine HodgsonYorkshire Junior Squadej godkänd
Ida ÖsterbergGustavsbergs OKej start

H16

5 670 m, 29 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Isak GeliusSnättringe SK39:416:59
2Marcus SteneboAttunda OK40:32+0:517:08
3Oscar Wångberg AnelandSnättringe SK42:45+3:047:32
4Ludvig LangeTumba-Mälarhöjden OK43:27+3:467:39
5Elias AdebrantTumba-Mälarhöjden OK44:09+4:287:47
6Edvin ForsbergOK Ravinen44:53+5:127:54
7Viktor SoneAttunda OK45:43+6:028:03
8Euan TrynerYorkshire Junior Squad46:28+6:478:11
9Erik BovalliusJärfälla OK46:45+7:048:14
10Olle KallurOK Ravinen46:50+7:098:15
11Hampus HatlenSnättringe SK46:52+7:118:15
12Hugo LindskogOK Ravinen48:20+8:398:31
13Elis IversAttunda OK48:26+8:458:32
14Wilhelm BergmanTullinge SK48:48+9:078:36
15Marcus EkmanTäby OK48:58+9:178:38
16Elis Forsberg RundströmIFK Enskede49:50+10:098:47
17William GrunderJärfälla OK49:52+10:118:47
18Gustaf HofstedtTäby OK49:54+10:138:48
19Viktor FröbergOK Tor50:36+10:558:55
20Johan FochsenWaxholms OK52:54+13:139:19
21Filip LindqvistTäby OK54:55+15:149:41
22Melker PalmJärfälla OK56:29+16:489:57
23Hjalmar SandbergOK Älvsjö-Örby59:20+19:3910:27
24Lukas WallhedJärla Orientering59:57+20:1610:34
25Sam CrawshawYorkshire Junior Squad1:18:29+38:4813:50
26Rasmus LindblomGustavsbergs OK1:39:01+59:2017:27
27William GarnettYorkshire Junior Squad1:40:28+1:00:4717:43
28Matthew MorrisYorkshire Junior Squad2:01:31+1:21:5021:25
Eskil WidehagSundbybergs IKej godkänd
Wilhelm NordqvistWaxholms OKej start
Oskar HaglundHaninge SOKej start
Hugo BacklundTullinge SKej start
Olof MelchersonIFK Lidingö SOKej start

D16 Kort

3 910 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Madeleine GranathVäsby OK1:38:1325:07

H16 Kort

3 730 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Felix ArkängTullinge SKej godkänd

D14

3 910 m, 44 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alice RökenTäby OK37:179:32
2Jenny Göstas KällmanSöders-Tyresö38:30+1:139:50
3Wilma MårtenssonOK Ravinen39:29+2:1210:05
4Lovis HellstenNyköpings OK44:10+6:5311:17
5Vilma NilssonAttunda OK45:02+7:4511:31
6Alice LjungbergTumba-Mälarhöjden OK45:32+8:1511:38
7Filippa HjerneTumba-Mälarhöjden OK45:58+8:4111:45
8Lovisa NordquistTäby OK46:29+9:1211:53
9Märta WigleOK Södertörn46:44+9:2711:57
10Alexandra CrawshawYorkshire Junior Squad47:12+9:5512:04
11Tuva HolmströmOK Ravinen48:14+10:5712:20
12Imogen PietersYorkshire Junior Squad48:50+11:3312:29
13Ellen Wångberg AnelandOK Ravinen48:53+11:3612:30
14Malin StrömqvistAttunda OK49:19+12:0212:36
15Molly GeliusSnättringe SK50:08+12:5112:49
16Freja HjerneTumba-Mälarhöjden OK52:08+14:5113:20
16Freya TrynerYorkshire Junior Squad52:08+14:5113:20
18Lovisa LindqvistIFK Enskede54:59+17:4214:03
19Emilia BergmanTullinge SK57:58+20:4114:49
20Paula SilierJärfälla OK59:50+22:3315:18
21Rut LundinOK Södertörn59:58+22:4115:20
22Hilda MårsellTumba-Mälarhöjden OK1:00:01+22:4415:20
23Felicia StrindérIFK Enskede1:00:15+22:5815:24
24Alva Lidström LauriSnättringe SK1:00:18+23:0115:25
25Moa GlanshedHaninge SOK1:00:25+23:0815:27
26Maja FalkSundbybergs IK1:00:40+23:2315:30
27Alice HedinIFK Lidingö SOK1:01:49+24:3215:48
28Wilda LundqvistMälarö SOK1:05:57+28:4016:52
29Sonja AhlquistJärla Orientering1:06:10+28:5316:55
30Fanny SundbergTullinge SK1:06:25+29:0816:59
31Selma CarlsonBromma-Vällingby SOK1:06:36+29:1917:01
31Tilde MansénSkarpnäcks OL1:06:36+29:1917:01
33Isabella HolmOK Djerf1:10:18+33:0117:58
34Elin TheanderHaninge SOK1:10:47+33:3018:06
35Elin AbelSnättringe SK1:11:36+34:1918:18
36Emma HöökIFK Lidingö SOK1:12:19+35:0218:29
37Vera SkantzeIFK Lidingö SOK1:17:19+40:0219:46
38Amanda ClaessonTumba-Mälarhöjden OK1:18:48+41:3120:09
39Elsa LifTumba-Mälarhöjden OK1:26:29+49:1222:07
40Eleonora Dell'OrtoSundbybergs IK1:26:35+49:1822:08
41Elsa ForsbergJärfälla OK1:29:04+51:4722:46
42Kimberly EkenstedtTullinge SK1:32:19+55:0223:36
Carys PhoenixYorkshire Junior Squadej godkänd
Maja LiljaIFK Lidingö SOKej godkänd
Alva Björklund BoljangTumba-Mälarhöjden OKej start
Ingrid TillegårdSundbybergs IKej start
Rebecka JavehedTäby OKej start
Klara JunegardTullinge SKej start
Ebba WestringJärfälla OKej start

H14

3 730 m, 37 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hannes MogensenOK Ravinen29:558:01
2Jonatan AndersonJärfälla OK32:47+2:528:47
2Niklas ErlandssonOK Södertörn32:47+2:528:47
4Hannes LindqvistIFK Enskede32:54+2:598:49
5Erik NederheimTäby OK34:02+4:079:07
6Marcus GrunderJärfälla OK34:21+4:269:12
7Erik LundquistOK Ravinen35:29+5:349:30
8Arvid MyrbergerTullinge SK37:02+7:079:55
9Elmin HovmöllerSöders-Tyresö37:46+7:5110:07
10Noa HelgarsTäby OK37:51+7:5610:08
11Jamie LightfootYorkshire Junior Squad38:58+9:0310:26
12Svante SandvikAttunda OK39:03+9:0810:28
13Simon StridhSkogsluffarnas OK39:07+9:1210:29
14Elias LjungdellTäby OK39:58+10:0310:42
15Malte AlbinssonOK Österåker40:15+10:2010:47
16Oliver LiwångIFK Lidingö SOK40:32+10:3710:52
17Conrad ReuberYorkshire Junior Squad41:52+11:5711:13
18Jens FochsenWaxholms OK43:07+13:1211:33
19Simon PalmgrenSkogsluffarnas OK43:18+13:2311:36
20Hampus SundbergJärfälla OK45:14+15:1912:07
21Simon AdebrantTumba-Mälarhöjden OK46:21+16:2612:25
22Jonathan NilssonGustavsbergs OK46:35+16:4012:29
23Edvin WollbrandOK Ravinen46:46+16:5112:32
24Olle SynnermarkSkogsluffarnas OK47:17+17:2212:40
25Erik NorinSöders-Tyresö49:40+19:4513:18
26Linus SkattOK Södertörn49:56+20:0113:23
27Linus NileviHaninge SOK51:48+21:5313:53
28Malte ThelanderHaninge SOK53:02+23:0714:13
29Aron HöglundTullinge SK1:00:04+30:0916:06
30Nils SamrudIFK Lidingö SOK1:02:20+32:2516:42
31Sandro PruthSkogsluffarnas OK1:03:22+33:2716:59
32Folke KåbergOK Ravinen1:07:20+37:2518:03
33Frode SmittSödertälje-Nykvarn OF1:13:20+43:2519:39
34Hampus GlanshedHaninge SOK1:13:25+43:3019:40
35Lucas JohanssonTullinge SK1:22:52+52:5722:12
36Olmo CombleyYorkshire Junior Squad1:30:56+1:01:0124:22
37Leo SvenreHellas Orientering1:50:36+1:20:4129:39
Axel NordqvistWaxholms OKej start
David NybergSnättringe SKej start
Felix FlodmanTullinge SKej start
Malte BellanderGustavsbergs OKej start
Axel TrofastTullinge SKej start
Linus ForsbergOK Ravinenej start
Sixten LindqvistSkogsluffarnas OKej start

D14 Kort

3 050 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Marika MäkeläHaninge SOK2:26:1947:58

D12

3 050 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alva WidegrenMälarö SOK26:138:35
2Märta AhlquistJärla Orientering29:22+3:099:37
3Molly BomanMälarö SOK32:05+5:5210:31
4Maja ThimbergSöders-Tyresö32:28+6:1510:38
5Ida RökenTäby OK35:55+9:4211:46
6Katja SmittSödertälje-Nykvarn OF36:00+9:4711:48
7Alice HellbergSundbybergs IK36:12+9:5911:52
8Emelie HolmströmTäby OK36:21+10:0811:55
9Thea GeliusSnättringe SK36:29+10:1611:57
10Viola HolmströmOK Ravinen36:42+10:2912:01
11Fanny BergmanTullinge SK38:23+12:1012:35
12Elsa TunbladMälarö SOK38:53+12:4012:44
13Sara LiwångIFK Lidingö SOK41:28+15:1513:35
14Alma HallstenTäby OK41:34+15:2113:37
15Anna FranklingIFK Lidingö SOK42:22+16:0913:53
16Freja SaersTumba-Mälarhöjden OK43:30+17:1714:15
17Nike RinaldoOK Tor44:17+18:0414:31
18Linda StrömqvistAttunda OK44:20+18:0714:32
19Sara StrömqvistAttunda OK45:54+19:4115:02
20Sofia QuasWaxholms OK48:34+22:2115:55
21Selma SundbergSundbybergs IK50:26+24:1316:32
22Kerstin ChristieSnättringe SK54:11+27:5817:45
23Paulina AlzénGustavsbergs OK1:00:02+33:4919:40
24Ylva ReménSnättringe SK1:00:50+34:3719:56
25Ines MolinSödertälje-Nykvarn OF1:02:22+36:0920:26
26Irma WidehagSundbybergs IK1:03:42+37:2920:53
Astrid SkantzeIFK Lidingö SOKej godkänd
Isa FlodmanTullinge SKej start
Ida ZefferMälarö SOKej start

H12

2 900 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Edvin JohanssonVäsby OK24:218:23
2Egon WistedtSundbybergs IK29:12+4:5110:04
3Petter FochsenWaxholms OK29:57+5:3610:19
4Oscar LundquistOK Ravinen30:01+5:4010:21
5Noel HellbergSundbybergs IK31:02+6:4110:42
6Botvid SimonssonSundbybergs IK32:01+7:4011:02
7Ivar MessingOK Älvsjö-Örby37:33+13:1212:56
8Simon TrossingTäby OK38:29+14:0813:16
9Albin PerssonTäby OK39:19+14:5813:33
10Victor GranathVäsby OK42:46+18:2514:44
11Emil NorlinIFK Enskede44:44+20:2315:25
12Edvin Björklund BoljangTumba-Mälarhöjden OK44:56+20:3515:29
13Teodor JonssonSkarpnäcks OL46:18+21:5715:57
14Caio PruthSkogsluffarnas OK54:45+30:2418:52
Leo WisborgTullinge SKej godkänd
Ture LindskogOK Ravinenej godkänd
Mose GrafströmAttunda OKej start

D12 Kort

2 290 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Irma JarlemarkIFK Lidingö SOK34:1014:55

H12 Kort

2 290 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Axel HögbergTäby OK27:4212:05
2Love NorellSnättringe SK28:47+1:0512:34
3Albin HessleTullinge SK29:49+2:0713:01

D10

2 290 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ebba FrendeliusIFK Lidingö SOK18:107:55
2Ida HellbergSundbybergs IK18:14+0:047:57
3Bodil JohanssonSundbybergs IK18:22+0:128:01
4Alice Slars PaulssonSundbybergs IK19:28+1:188:30
5Mira VejedalSnättringe SK20:23+2:138:54
6Hedda TunbladMälarö SOK21:09+2:599:14
7Sofia Dell'OrtoSundbybergs IK21:34+3:249:25
8Alva GawellIFK Lidingö SOK25:05+6:5510:57
9Nova FalkSundbybergs IK26:42+8:3211:39
10Iris AhlqvistTäby OK26:50+8:4011:43
11Lova JonssonSkarpnäcks OL26:54+8:4411:44
12Saga HellbergSundbybergs IK27:04+8:5411:49
13Moa PerssonTäby OK27:14+9:0411:53
14Telma PruthSkogsluffarnas OK29:13+11:0312:45
15Vanja ReménSnättringe SK31:21+13:1113:41
16Viola SaersTumba-Mälarhöjden OK35:20+17:1015:25
17Meja HelgarsTäby OK37:17+19:0716:16
18Vanja LifTumba-Mälarhöjden OK39:50+21:4017:23
19Signe AlbinssonOK Österåker40:43+22:3317:46
20Lovisa NederheimTäby OK42:01+23:5118:20
21Irma HelgarsTäby OK42:11+24:0118:25
22Ella HallstenTäby OK42:52+24:4218:43
23Rebecca SchölinTäby OK43:20+25:1018:55
24Emelie HellströmTumba-Mälarhöjden OK45:23+27:1319:49
25Julia HolmströmTäby OK45:57+27:4720:03
Cloe MatthewsTullinge SKej godkänd
Greta SandvikAttunda OKej start
Solveig SoldaggOK Klemmingenej start
Ellen StadigOK Ravinenej start
Elin JavehedTäby OKej start

H10

2 290 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elias TrossingTäby OK17:347:40
2Eskil MyrbergerTullinge SK19:22+1:488:27
3Jon Forsberg RundströmIFK Enskede20:38+3:049:00
4Viggo MårsellTumba-Mälarhöjden OK21:00+3:269:10
5Max LindqvistTäby OK21:09+3:359:14
6Sigge RinaldoOK Tor21:30+3:569:23
7Wilmer CarlsteinIFK Lidingö SOK22:17+4:439:43
8Harry NorellSnättringe SK27:37+10:0312:03
9Anton ThermaeniusTäby OK28:08+10:3412:17
10Folke JohanssonSundbybergs IK28:27+10:5312:25
11Alve WistedtSundbybergs IK29:45+12:1112:59
12Oskar LiwellSödertälje-Nykvarn OF30:07+12:3313:09
13Axel NäsmanTullinge SK38:26+20:5216:46
Erik TheanderHaninge SOKej godkänd
Jamie RollerJärfälla OKej start
Hugo AbelSnättringe SKej start

D35

5 840 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alexandra VejedalKamrat och IF KIF47:488:11
2Emeli GrafströmAttunda OK1:19:08+31:2013:33

H35

7 630 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jonas LindholmCentrum OK1:07:078:47
2Bart Van WijngaardenOK Klemmingen1:17:13+10:0610:07
Emil HåsteenRånäs OKej start

D40

4 980 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Karolina HellbergSundbybergs IK43:148:40
2Magdalena CarlsteinIFK Lidingö SOK46:26+3:129:19
3Malin LindskogOK Ravinen49:13+5:599:52
4Linda RinaldoOK Tor49:51+6:3710:00
5Lina MatthewsTullinge SK53:32+10:1810:44
6Åsa LinnersjöOK Tor58:58+15:4411:50
7Lena ÖhmanCentrum OK1:00:56+17:4212:14
8Mette BrolinsonCentrum OK1:01:12+17:5812:17
9Annika LundströmSundbybergs IK1:06:05+22:5113:16
10Anna LundquistOK Ravinen1:06:29+23:1513:21
11Caroline WestbomOK Österåker1:11:13+27:5914:18
12Anna HolmströmTäby OK1:12:23+29:0914:32
13Sara ForsbergJärfälla OK1:18:33+35:1915:46
14Karin AbelSnättringe SK1:19:11+35:5715:54
15Märit NordlundJärfälla OK1:27:10+43:5617:30
16Karin SkantzeIFK Lidingö SOK1:43:42+1:00:2820:49
17Anette Dell'OrtoSundbybergs IK1:43:49+1:00:3520:50
Nina ErikssonSöders-Tyresöej start

H40

7 630 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jens MolinSödertälje-Nykvarn OF54:067:05
2Martin JohnssonSnättringe SK56:37+2:317:25
3Mårten FrendeliusKamrat och IF KIF58:28+4:227:39
4Fredrik JohanssonSundbybergs IK1:03:43+9:378:21
5Mikael JanssonIFK Lidingö SOK1:03:47+9:418:21
6Olle TyrlandCentrum OK1:05:27+11:218:34
7Linus RisplingCentrum OK1:05:32+11:268:35
8Stefan HellbergSundbybergs IK1:07:23+13:178:49
9Anders FröbergOK Tor1:07:53+13:478:53
10Jon LindmarkCentrum OK1:08:08+14:028:55
11Johan BernhardSnättringe SK1:08:14+14:088:56
12Jonas HolmgrenGustavsbergs OK1:14:58+20:529:49
13Fredrik BoströmSnättringe SK1:19:18+25:1210:23
14Henrik PerssonSundbybergs IK1:19:52+25:4610:28
15Anders AbelSnättringe SK1:20:16+26:1010:31
16Joakim AlmtorpLånghundra IF1:21:35+27:2910:41
17Magnus LindblomGustavsbergs OK1:25:03+30:5711:08
18Fredrik AlzénGustavsbergs OK1:47:20+53:1414:04
19Henrik NorellSnättringe SK1:54:19+1:00:1314:58
Jörgen TheanderHaninge SOKej start
Lars SoldaggOK Klemmingenej start
Anders TillegårdSundbybergs IKej start

D45

4 510 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Charlotte FlansbjerOK Djerf38:258:31
2Jeanette EnckellSödertälje-Nykvarn OF39:11+0:468:41
3Kristina AnelandOK Ravinen40:40+2:159:01
4Jessica SjöbergTullinge SK42:33+4:089:26
5Anna StrandAttunda OK44:47+6:229:55
6Lena NilssonAttunda OK45:12+6:4710:01
7Camilla AdlertegOK Enen47:06+8:4110:26
8Ann RollerJärfälla OK49:08+10:4310:53
9Kristin NilssonBromma-Vällingby SOK50:13+11:4811:08 Ladda ner rutt i gpx-format
10Ulrika ForsbergOK Ravinen52:37+14:1211:40
11Gunilla KallhaugeSnättringe SK53:04+14:3911:45
12Karin HallstenOK Ravinen54:16+15:5112:01
13Malin SamuelssonJärla Orientering58:38+20:1313:00
14Hillevi EkstrandGustavsbergs OK1:01:23+22:5813:36
15Pauline TrynerYorkshire Junior Squad1:01:44+23:1913:41
16Camilla GöstasSöders-Tyresö1:05:32+27:0714:31
17Sofia SmittSödertälje-Nykvarn OF1:06:27+28:0214:44
18Amanda CrawshawYorkshire Junior Squad1:07:28+29:0314:57
19Cecilia FochsenWaxholms OK1:07:44+29:1915:01
20Helen MagnussonOK Tor1:11:14+32:4915:47
21Magdalena GrunderJärfälla OK1:12:02+33:3715:58
22Lisa LeicktTullinge SK1:15:06+36:4116:39
23Katrin JosefssonVäsby OK1:18:02+39:3717:18
24Anna WolgastSnättringe SK1:18:05+39:4017:18
25Karin KronlidCentrum OK1:47:58+1:09:3323:56
Therese HolmströmOK Ravinenej godkänd
Tina JunegardTullinge SKej start
Catrine JohanssonVäsby OKej start
Eva HallstenTäby OKej start

H45

6 030 m, 32 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johan NäsmanTäby OK44:037:18
2Nick BarrableOK Ravinen44:30+0:277:22
3Stefan Svensson GeliusSnättringe SK45:04+1:017:28
4Anders WidegrenMälarö SOK46:19+2:167:40
5Pär LiljaIFK Lidingö SOK47:16+3:137:50
6Johan LindqvistTäby OK48:40+4:378:04
7Martin LindskogOK Ravinen49:26+5:238:11
8Martin BellanderGustavsbergs OK49:29+5:268:12
9Henrik SjögrenHaninge SOK49:32+5:298:12
10Calle BohmanHellas Orientering50:14+6:118:19
11Stefan BergOK Ravinen50:25+6:228:21
12Mattias CarlsteinIFK Lidingö SOK50:56+6:538:26
13Pete TrynerYorkshire Junior Squad52:05+8:028:38
14Björn LundquistOK Ravinen52:49+8:468:45
15Ola CarlénBromma-Vällingby SOK53:05+9:028:48
16Anders BøgevigBromma-Vällingby SOK55:38+11:359:13
17Stefan NorinSöders-Tyresö55:58+11:559:16
18Mats SandinHaninge SOK56:45+12:429:24
19Per EdvallSkarpnäcks OL58:53+14:509:45
20Peter HaglundHaninge SOK59:44+15:419:54
21Fredrik TarbergBromma-Vällingby SOK1:01:43+17:4010:14
22Henrik TrofastTullinge SK1:02:32+18:2910:22
23Björn RosendahlÄrla IF1:03:51+19:4810:35
24Henrik MorastHaninge SOK1:07:46+23:4311:14
25Hans LiwångIFK Lidingö SOK1:09:29+25:2611:31
26Björn JanssonVäsby OK1:15:04+31:0112:26
27Patrik FriskGustavsbergs OK1:19:32+35:2913:11
28Stefan NorlinIFK Enskede1:30:15+46:1214:58
29Tomas EklundSkogsluffarnas OK1:35:26+51:2315:49
30Mikael HedinJärfälla OK1:36:45+52:4216:02
31Magnus StrömqvistAttunda OK1:41:40+57:3716:51
Börje PerssonOK Ravinenej godkänd
Eric JaremalmTäby OKej start
Mattias ÖstholmNynäshamns OKej start

D50

3 810 m, 30 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Monica HatlenSnättringe SK35:009:11
2Maria KleijnSödertälje-Nykvarn OF35:10+0:109:13
3Mia LiljaIFK Lidingö SOK39:00+4:0010:14
4Hana TichovskaSK Praga40:08+5:0810:32
5Ammie BerglundIF Thor40:27+5:2710:37
6Helena LindmanOK Gränsen40:36+5:3610:39
7Anne-Marie WigleSödertälje-Nykvarn OF41:22+6:2210:51
8Lena SundqvistTullinge SK41:32+6:3210:54
9Susanne PerssonÄrla IF41:47+6:4710:58
10Ann GranqvistOK Ravinen42:09+7:0911:03
11Eva GustavssonHellas Orientering44:05+9:0511:34
12Charlotta GibergHellas Orientering44:41+9:4111:43
13Madeleine LimparAttunda OK44:57+9:5711:47
14Anna EkSödertälje-Nykvarn OF45:48+10:4812:01
15Karin SteneboAttunda OK47:28+12:2812:27
16Andrea SilierJärfälla OK51:07+16:0713:24
17Carin HomannJärfälla OK51:09+16:0913:25
18Charlotta AskeljungOK Klemmingen52:57+17:5713:53
19Jenny SalemyrBromma-Vällingby SOK53:38+18:3814:04
20Eva-Lena NilssonNyköpings OK54:32+19:3214:18
21Maria SternJärla Orientering54:42+19:4214:21
22Anethe MansénSkarpnäcks OL56:37+21:3714:51
23Susanne BovalliusJärfälla OK57:41+22:4115:08
24Åsa LindhSundbybergs IK58:44+23:4415:24
25Cecilia WestströmSundbybergs IK59:43+24:4315:40
26Anna EngquistHaninge SOK59:58+24:5815:44
27Katarina RundströmIFK Enskede1:01:15+26:1516:04
28Kristina MarteliusAttunda OK1:02:50+27:5016:29
29Malin KvarnefalkJärfälla OK1:05:52+30:5217:17
30Ann JärplingOK Klemmingen1:22:39+47:3921:41
Annika LindbergAttunda OKej start
Liselott KihlSundbybergs IKej start
Annica JanssonIFK Lidingö SOKej start

H50

5 840 m, 58 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lars Håkan SandvikAttunda OK40:026:51
2Håkan KleijnSödertälje-Nykvarn OF41:34+1:327:07
3Lars NordinTullinge SK42:40+2:387:18
4Ola HultinOK Roslagen44:05+4:037:32
5Per MårtenssonOK Ravinen47:19+7:178:06
6Allan MogensenOK Ravinen47:28+7:268:07
7Per ForsbergIFK Enskede48:23+8:218:17
8Erik BerggrenTullinge SK48:25+8:238:17
9Kjell AlmgrenOK Ravinen48:50+8:488:21
10Per WollbrandOK Ravinen49:03+9:018:23
11Torgny RundlöfVäsby OK49:05+9:038:24
12Håkan BerglundIF Thor49:28+9:268:28
13Juha LoenbergSkarpnäcks OL51:08+11:068:45
14Ulrik IversAttunda OK52:47+12:459:02
15Eric RollerJärfälla OK52:48+12:469:02
16Johan HofstedtTäby OK52:56+12:549:03
17Patrik LeicktTullinge SK52:58+12:569:04
18Jan StridhSkogsluffarnas OK53:02+13:009:04
19Jens WernerGustavsbergs OK54:05+14:039:15
20Johan SundinWaxholms OK54:14+14:129:17
21Anders ThuresonHellas Orientering54:53+14:519:23
22Anders BrinkmanVandrarringen55:02+15:009:25
23Ola BovalliusJärfälla OK55:39+15:379:31
24Johan WestringJärfälla OK55:57+15:559:34
25Lennart SwahnSundbybergs IK56:04+16:029:36
26Björn AxelssonTullinge SK57:35+17:339:51
27Mats EkmanTäby OK57:38+17:369:52
28Per ÅgrenOK Enen58:04+18:029:56
29Ola KåbergOK Ravinen58:11+18:099:57
30Pär LundkvistSundbybergs IK58:22+18:209:59
31Mattias BerglundBromma-Vällingby SOK59:11+19:0910:08
32Asbjörn GrøvlenJärfälla OK1:00:01+19:5910:16
33Fredrik SandbergOK Älvsjö-Örby1:00:10+20:0810:18
34Per SchölinTäby OK1:00:42+20:4010:23
35Neil ConwayYorkshire Junior Squad1:00:45+20:4310:24
36Simon SandgrenBromma-Vällingby SOK1:00:55+20:5310:25
37Magnus ElwinIFK Enskede1:01:04+21:0210:27
38Kenneth JönssonTullinge SK1:02:11+22:0910:38
39Hans-Christian HöieSkogsluffarnas OK1:03:35+23:3310:53
40Martin BjurnerBromma-Vällingby SOK1:03:55+23:5310:56
41Eric HuijsersHammarby IF OF1:04:08+24:0610:58
42Jan-Olof BogrenSundbybergs IK1:04:50+24:4811:06
43Håkan OlssonSnättringe SK1:05:17+25:1511:10
44Andreas GrunderJärfälla OK1:06:01+25:5911:18
45Arne JanssonOK Klemmingen1:06:05+26:0311:18
45Kjell NordqvistWaxholms OK1:06:05+26:0311:18
47Johan LidmarSnättringe SK1:08:34+28:3211:44
48Fredrik MorastHaninge SOK1:12:23+32:2112:23
49Jan LindhSundbybergs IK1:12:50+32:4812:28
50Magnus AsplundSundbybergs IK1:16:44+36:4213:08
51Patrik SteenOK Enen1:17:48+37:4613:19
52Oskar NederheimTäby OK1:17:57+37:5513:20
53Anders BerkelundVäsby OK1:19:44+39:4213:39
54Anders HolmqvistSnättringe SK1:22:35+42:3314:08
55Hans JonssonVäsby OK1:26:05+46:0314:44
56James ChristieSnättringe SK1:36:07+56:0516:27
57Ramon IllaClub Orientació Catalunya1:45:16+1:05:1418:01 Ladda ner rutt i gpx-format
Olof SmittSödertälje-Nykvarn OFej godkänd
Jonas NordströmOK Roslagenej start
Christer AlmHagaby GoIF Örebroej start

D55

3 810 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Katarina BorgSödertälje-Nykvarn OF30:107:55
2Ulla MolinAttunda OK36:38+6:289:36
3Elisabeth TollemarkSkogsluffarnas OK43:07+12:5711:19
4Karin ForsbergTullinge SK45:10+15:0011:51
5Helena PepaHagaby GoIF Örebro45:53+15:4312:02
6Annika SvenssonSolna OK49:09+18:5912:54
7Catrin JohnsonSkogsluffarnas OK53:17+23:0713:59
8Eva SvanbergJärfälla OK55:01+24:5114:26
9Agneta LindblomIFK Enskede56:04+25:5414:42
10Johanna SundströmJärla Orientering58:49+28:3915:26
11Monica FröjdSnättringe SK1:02:27+32:1716:23
12Elisabeth HectorSnättringe SK1:19:51+49:4120:57
13Ingalill KåbergOK Ravinen1:20:27+50:1721:06
14Jacky DakinYorkshire Junior Squad1:57:02+1:26:5230:43

H55

5 280 m, 31 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hans SundqvistTullinge SK40:197:38
2Per BacklundOK Södertörn40:44+0:257:42
3Lars PalmqvistJärfälla OK45:48+5:298:40
4Per KallhaugeSnättringe SK46:09+5:508:44
5Ulf KallhaugeSnättringe SK49:07+8:489:18
6Dan NilssonNyköpings OK49:23+9:049:21
7Michael GranqvistOK Ravinen49:24+9:059:21
8Joakim ErikssonSödertälje-Nykvarn OF52:21+12:029:54
9Lars GreilertHaninge SOK52:25+12:069:55
10Mats BäckströmOK Enen52:40+12:219:58
11Piero SannicolòTullinge SK53:54+13:3510:12
12Mats BernSnättringe SK54:18+13:5910:17
13Anders MattssonOK Älvsjö-Örby54:51+14:3210:23
14Martin TichovskySK Praga55:49+15:3010:34
15Johan PalmgrenTäby OK57:21+17:0210:51
16Anders WinbladSöders-Tyresö57:39+17:2010:55
17Per SkyllbergOK Klemmingen58:57+18:3811:09
18Janne NilssonCentrum OK59:59+19:4011:21
19Lars ÖhrmanStockholms OK1:01:43+21:2411:41
20Per-Anders LindgrenCentrum OK1:02:27+22:0811:49
21Anders SöderbärgOK Roslagen1:07:57+27:3812:52
22Leif MörkforsJärfälla OK1:09:48+29:2913:13
23Jörgen HectorSnättringe SK1:10:41+30:2213:23
24Mike PedleyYorkshire Junior Squad1:10:55+30:3613:25
25Ove RinnbäckOK Ravinen1:11:08+30:4913:28
26Bo LauriSnättringe SK1:12:16+31:5713:41
27Stefan KnornAttunda OK1:16:39+36:2014:31
28Jan NettelbjerJärfälla OK1:16:52+36:3314:33
29Anders WinaldHellas Orientering1:24:50+44:3116:04
Lars GerhardssonAttunda OKej godkänd
Stefan MarteliusAttunda OKej godkänd
Anders MansénSkarpnäcks OLej start
Mats JavehedTäby OKej start
Mats AronssonBromma-Vällingby SOKej start

D60

3 220 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Barbro LönnkvistTullinge SK37:0111:29
2Lotta ValentinGustavsbergs OK43:04+6:0313:22
3Karin IvarssonHaninge SOK44:35+7:3413:50 Ladda ner rutt i gpx-format
4Margareta WadinOK Älvsjö-Örby48:21+11:2015:00
5Christina NordströmBodens Bandyklubb OS1:03:15+26:1419:38
Åsa SundbergOK Södertörnej godkänd
Carina DoyleSundbybergs IKej start
Britt-Marie HellgrenOK Älvsjö-Örbyej start

H60

4 980 m, 31 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Peter LundbergJärfälla OK41:358:21
2Johnny JunegardTullinge SK46:34+4:599:21
3Lars LönnkvistTullinge SK48:05+6:309:39
4Jan EskilssonHaninge SOK50:01+8:2610:02
5Jan-Olof BäckOK Djerf51:40+10:0510:22
6Anders LöfgrenJärfälla OK52:14+10:3910:29
7Ulf BurmanGustavsbergs OK52:36+11:0110:33
8Ivar NäsholmÄrla IF52:48+11:1310:36
9Mikael ByströmJärfälla OK53:22+11:4710:42
10Christer HördellSöders-Tyresö55:22+13:4711:07
11Jörgen KarlssonAttunda OK55:49+14:1411:12
12Gunnar LangsSkarpnäcks OL56:09+14:3411:16
13Rolf KarlssonJärla Orientering57:03+15:2811:27
14Tapani MattusIFK Lidingö SOK58:32+16:5711:45
15Stefan SundeliusJärfälla OK1:00:10+18:3512:04
16Mikael SternJärla Orientering1:00:50+19:1512:12
17Torbjörn BergmanSnättringe SK1:01:47+20:1212:24
18Jan KihlSundbybergs IK1:01:49+20:1412:24
19Jan GottfridssonNorbergs OK1:02:09+20:3412:28
20Gunnar SvanbergJärfälla OK1:03:07+21:3212:40
21Ulf LindbergSnättringe SK1:04:15+22:4012:54
22Curt RahlénOK Ravinen1:07:09+25:3413:29
23Sven-Anders OlssonAttunda OK1:08:59+27:2413:51
24Hans-Erik PerssonSundbybergs IK1:09:30+27:5513:57
25Lars LandströmLånghundra IF1:09:59+28:2414:03
26Werner KöhlerTullinge SK1:15:16+33:4115:06
27Kenneth PetterssonJärfälla OK1:31:56+50:2118:27
28Reinhold LenneboIF Thor1:45:43+1:04:0821:13
29Kurt MaxéSundbybergs IK2:02:55+1:21:2024:40
Tore EklundSödertälje-Nykvarn OFej godkänd
Roger LarssonSnättringe SKej godkänd
Göran DoyleSundbybergs IKej start

D65

3 220 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lena JanssonJärla Orientering42:0813:05
2Anneli LindqvistGustavsbergs OK44:24+2:1613:47
3Ing-Marie BackEksjö SOK45:53+3:4514:14
4Riggan FrändénJärla Orientering49:01+6:5315:13
5Ingrid GraneliHaninge SOK49:46+7:3815:27
6Kristina WåhlinVästerås SOK53:37+11:2916:39
7Kerstin FrencknerSödertälje-Nykvarn OF59:52+17:4418:35
8Helena KorhonenHaninge SOK1:01:03+18:5518:57
9Ulla GummesonVäsby OK1:04:06+21:5819:54
10Ulla ClevnertSpårvägens OK1:04:14+22:0619:56
11Margareta AnderssonHellas Orientering1:12:51+30:4322:37

H65

4 510 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Arne BackEksjö SOK37:018:12
2Per Ove WallénTäby OK40:34+3:338:59
3Eidar LindgrenOK Ravinen40:50+3:499:03
4Ingemar GardSöders-Tyresö42:11+5:109:21
5P-O IvarssonHaninge SOK48:51+11:5010:49
6Matz LarssonGustavsbergs OK49:17+12:1610:55
7Thomas WesterGustavsbergs OK50:46+13:4511:15
8Torsten PetterssonLånghundra IF51:44+14:4311:28
9Sven-Inge NylundJärfälla OK55:53+18:5212:23
10Kjell JanssonLånghundra IF56:02+19:0112:25
11Magnus HaraldssonGustavsbergs OK56:43+19:4212:34
12Lars BoudrieVäsby OK57:20+20:1912:42
13Anders LarssonSkarpnäcks OL59:53+22:5213:16
14Sten ÅhlinOK Måsen1:00:17+23:1613:21
15Lars SegerqvistSkarpnäcks OL1:08:43+31:4215:14
16Olof PerssonSnättringe SK1:10:14+33:1315:34
17Christer NordströmOK Älvsjö-Örby1:12:29+35:2816:04
18Leif JonssonGustavsbergs OK1:20:30+43:2917:50
19Tommy HöglundLånghundra IF1:22:18+45:1718:14
Bo DavidssonSolna OKej godkänd
Matts BjörkeSöders-Tyresöej start
Arne JohanssonOK Ravinenej start

D70

3 080 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Karin GustafssonSträngnäs-Malmby OL33:4610:57
2Maria EhnTullinge SK43:10+9:2414:00
3Anne LundmarkJärfälla OK44:25+10:3914:25
4Ann-Marie HolmströmGustavsbergs OK44:27+10:4114:25
5Margareta HaraldssonGustavsbergs OK45:13+11:2714:40
6Birgitta BillstamJärfälla OK57:37+23:5118:42
7Carin RunqvistJärfälla OK1:01:38+27:5220:00
8Ylva NilssonVallentuna-Össeby OL1:02:38+28:5220:20
9Ann-Marie Rees-AnderssonEnebybergs IF1:12:15+38:2923:27
10Birgitta NylundJärfälla OK1:46:32+1:12:4634:35
Margareta Huitfeldt AhlqvistSundbybergs IKej godkänd

H70

3 810 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lars GrankvistTäby OK35:469:23
2Hans-Ove ErikssonNyköpings OK36:38+0:529:36
3Alf LindbergKöping-Kolsva OK38:45+2:5910:10
4Anders GärderudEnebybergs IF42:37+6:5111:11
5Jan-Olof WåhlbergIBM Club Sweden49:25+13:3912:58
6Börje WahlgrenSundbybergs IK49:31+13:4512:59
7Willy LjungdellTäby OK51:48+16:0213:35
8Jörgen AhlqvistSundbybergs IK52:04+16:1813:39
9Tomas ÅhgrenLånghundra IF52:25+16:3913:45 Ladda ner rutt i gpx-format
10Lars Olavi PeldanEnebybergs IF52:38+16:5213:48
11Christer NälemarkOK Djerf54:28+18:4214:17
12Göran LarboAttunda OK55:12+19:2614:29
13Ebbe AdolfssonSundbybergs IK55:15+19:2914:30
14Per-Åke CarlenstamVäsby OK57:14+21:2815:01
15Olle ArmanNyköpings OK1:01:18+25:3216:05
16Bror FureskogAlfta-Ösa OK1:01:47+26:0116:12
17Tomas NorlénSödertälje-Nykvarn OF1:03:22+27:3616:37
18Gunnar EhnTullinge SK1:04:09+28:2316:50
19Bo WinanderJärfälla OK1:10:02+34:1618:22
20Claes AnderssonSnättringe SK1:10:48+35:0218:34
21Åke LewanderSkarpnäcks OL1:16:34+40:4820:05
Roland KusgårdSödertälje-Nykvarn OFej godkänd
Tommy WåhlinVästerås SOKej godkänd

D75

3 080 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Berit LindungerHaninge SOK1:10:3922:56
2Gun LarssonHammarby IF OF1:27:03+16:2428:15
3Gunnel BalckIFK Lidingö SOK1:46:55+36:1634:42
Solveig TjernbergSödertälje IFej start

H75

3 220 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Leif MagnussonSkogsluffarnas OK35:2510:59
2Rolf ÖhrnNynäshamns OK38:26+3:0111:56
3Leif StrandbergGustavsbergs OK38:58+3:3312:06
4Staffan ElmhagenSöders-Tyresö39:17+3:5212:11
5Rolf SkoglundSödertälje-Nykvarn OF39:20+3:5512:12
6Bo HedlundIFK Enskede45:49+10:2414:13
7Lars JonassonJärfälla OK1:00:31+25:0618:47
8Stellan FehrnströmEnebybergs IF1:00:43+25:1818:51
9Staffan GanteliusVallentuna-Össeby OL1:12:56+37:3122:39
Ingvar LarssonGustavsbergs OKej godkänd
Kurt AnderssonEnebybergs IFej godkänd
Bo SundénKarlsbyhedens OKej start

D80

2 530 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Birgitta ThunellIFK Lidingö SOK35:5014:09
2Solveig DillmanOK Älvsjö-Örby51:00+15:1020:09
3Britt ErikssonHammarby IF OF54:10+18:2021:24
4Ebba-Lisa FlygarTullinge SK57:57+22:0722:54
5Gunnel JunegardOK Södertörn1:20:58+45:0832:00

H80

3 080 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Leif LundquistEnebybergs IF51:3616:45
2Hugo IsgrenIFK Enskede53:42+2:0617:26
3Roland LöwgrenSpårvägens OK57:34+5:5818:41
4Stig JaremalmVallentuna-Össeby OL59:16+7:4019:14
5Bjarne ErlandssonHammarby IF OF1:01:18+9:4219:54
6Lennart StenbergOK Älvsjö-Örby1:19:44+28:0825:53
Sten BergstrandSkogsluffarnas OKej godkänd
Per-Olof ErikssonOK Hammarenej godkänd

Inskolning

1 400 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Eskil BerghTullinge SKfullföljt
Elsa FrankssonSödertälje-Nykvarn OFfullföljt
Johan FrankssonSödertälje-Nykvarn OFfullföljt
Viktor LeijonHaninge SOKfullföljt
Anna LindmanOK Gränsenfullföljt
Alfred MagnussonKlubblösfullföljt
Ellen MagnussonKlubblösfullföljt
Alvar MolinSödertälje-Nykvarn OFfullföljt
Alexander NilssonMälarö SOKfullföljt
Wilma OhlinTullinge SKfullföljt
Albin PousetteTullinge SKfullföljt
Mario Warg TjernbergTumba-Mälarhöjden OKfullföljt
Holger Wiktor JareforsSnättringe SKfullföljt
Melker WisborgTullinge SKfullföljt
Gry WisénSnättringe SKfullföljt
Vidar WisénSnättringe SKfullföljt
Agaton SoldaggOK Klemmingenej start

U1

1 840 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Edvin CarlsteinIFK Lidingö SOK12:086:35
2Elsa Wanek TerryIFK Lidingö SOK14:45+2:378:00
3Max LeireMälarö SOK14:56+2:488:06
4Isak PerssonTäby OK17:56+5:489:44
5Erik SkyllbergOK Klemmingen18:11+6:039:52
6Nike VejedalSnättringe SK18:16+6:089:55
7Isabelle DahlerusIFK Lidingö SOK19:14+7:0610:27
8Axel ThermaeniusTäby OK19:42+7:3410:42
9Selma ElghKöping-Kolsva OK23:11+11:0312:35
10Emilia NilssonMälarö SOK23:15+11:0712:38
11Leia JanssonIFK Lidingö SOK25:27+13:1913:49
12Ilon HolmströmOK Ravinen39:31+27:2321:28
13Milla-elvira LjungqvistMälarö SOK39:45+27:3721:36
14Lilly LundqvistMälarö SOK49:56+37:4827:08
15Josefina BaylanTullinge SK50:49+38:4127:37
Petter LindvallMälarö SOKej godkänd
Filip SoneAttunda OKej godkänd
Emma EnckellSödertälje-Nykvarn OFej godkänd
Ebba SkantzeIFK Lidingö SOKej start
Tuva ThörnqvistSöders-Tyresöej start

U2

1 980 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tuva NybergJärla Orientering19:259:48
2Lilly Slars PaulssonSundbybergs IK21:05+1:4010:38
3Hedda MogensenOK Ravinen24:00+4:3512:07
4Tilde JanssonIFK Lidingö SOK24:58+5:3312:36
5Milton DahlerusIFK Lidingö SOK29:42+10:1715:00
6Tilda PousetteTullinge SK29:49+10:2415:03
7Nora TunbladMälarö SOK29:58+10:3315:08
8Tom ValjusIFK Lidingö SOK30:07+10:4215:12
9John FlodmarkTullinge SK30:09+10:4415:13
10Joar PerssonSundbybergs IK30:23+10:5815:20
11Vide MessingOK Älvsjö-Örby32:52+13:2716:35
12Erika ReménSnättringe SK32:59+13:3416:39
13ian HedenstiernaKlubblös33:01+13:3616:40
14Simon Amblie TarandiIFK Lidingö SOK34:47+15:2217:34
15Lukas Amblie TarandiIFK Lidingö SOK36:10+16:4518:15
16Gusten HerstadTullinge SK38:43+19:1819:33
Alma OlssonTullinge SKej godkänd

U3

2 950 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anders NilssonBromma-Vällingby SOK30:1710:15

Öppen 1

1 980 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Christopher HalldenN/A16:028:05
2Hampus AlzénGustavsbergs OK35:11+19:0917:46
3Lotti UhrnellSkarpnäcks OL39:05+23:0319:44
4Alexander MagnvallOK Södertörn39:10+23:0819:46
5Anne KarlssonKlubblös41:06+25:0420:45
6Jan DahlgrenGustavsbergs OK43:12+27:1021:49
Simon TarbergBromma-Vällingby SOKej godkänd

Öppen 2

3 780 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Pernilla SvenreHellas Orientering1:17:2920:29

Öppen 3

2 950 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Linda BergmanTullinge SK35:5712:11
2Åsa WisénKlubblös39:35+3:3813:25
3Elin LindqvistTrosabygdens OK44:00+8:0314:54
4Stefano Dell'OrtoSundbybergs IK48:53+12:5616:34
5Riina Larsson-MändFredrikshofs IF Skid & OK49:33+13:3616:47
6Truls MansénSkarpnäcks OL51:45+15:4817:32
7Maria HessleTullinge SK51:58+16:0117:36
8Malin ThelanderHaninge SOK52:25+16:2817:46
9Anna EkhagenSödertälje-Nykvarn OF52:56+16:5917:56
10Monica GullbergOK Linné59:29+23:3220:09
11Abraham BaylanTullinge SK1:00:54+24:5720:38
12Claes RundströmOK Älvsjö-Örby1:02:02+26:0521:01
13Sara JareforsSnättringe SK1:04:38+28:4121:54
14Ingela GadeforsHaninge SOK1:04:56+28:5922:00
15Cecilia NorellSnättringe SK1:05:02+29:0522:02
16Anna PalmJärfälla OK1:05:53+29:5622:20
17Daniel EkenstedtTullinge SK1:28:35+52:3830:01

Öppen 4

4 530 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mia BackmanKlubblös54:2912:01
2Vinja ChrislanTrosabygdens OK1:01:29+7:0013:34
3Caroline LiwångIFK Lidingö SOK1:17:00+22:3116:59
4Mårten HäggströmKlubblös1:29:41+35:1219:47
5Malin SjöstrandKlubblös1:34:06+39:3720:46
6Sara JernbergKlubblös1:43:09+48:4022:46
Maria MarquezTumba-Mälarhöjden OKej godkänd
Jacob HäggströmSkarpnäcks OLej godkänd

Öppen 5

3 940 m, 31 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lenka ZatloukalovaTullinge SK38:219:44
2Mikael NordquistTäby OK41:05+2:4410:25
3Stefan GranathVäsby OK43:36+5:1511:03
4Karl Martin SvärdSträngnäs-Malmby OL51:22+13:0113:02
5Anders HänströmTäby OK54:04+15:4313:43
6Kristoffer HöökIFK Lidingö SOK54:10+15:4913:44
7Ola AlteråKlubblös58:10+19:4914:45
8Lisa NiskaSundbybergs IK1:00:44+22:2315:24
9Peter EdénSödertälje-Nykvarn OF1:02:42+24:2115:54
10Anna NilssonTullinge SK1:03:27+25:0616:06
11Erik FranklingIFK Lidingö SOK1:06:51+28:3016:58
12Monica SandgrenBromma-Vällingby SOK1:07:20+28:5917:05
13Henry ReménSnättringe SK1:08:48+30:2717:27
14Karin TunbladMälarö SOK1:13:47+35:2618:43
15Johan PetterssonKlubblös1:14:15+35:5418:50
16Rebecca WestringJärfälla OK1:16:28+38:0719:24
17Katarina WigleOK Södertörn1:20:34+42:1320:26
18Stefan PalmOK Roslagen1:22:43+44:2220:59
19Gabriella FriskGustavsbergs OK1:26:41+48:2022:00
20Anna TrossingTäby OK1:26:44+48:2322:00
21Charlotte PruthSkogsluffarnas OK1:29:22+51:0122:40
22Elin NilssonCentrum OK1:36:12+57:5124:24
23Elisabeth LindstedtOK Ravinen1:38:04+59:4324:53
24Jenny MagnvallOK Södertörn1:42:38+1:04:1726:02
25Helen InfeldtKlubblös1:42:44+1:04:2326:04
26Cecilia NilssonGustavsbergs OK1:46:30+1:08:0927:01
27Malin SandbergOK Älvsjö-Örby2:11:57+1:33:3633:29
Lena NilssonOK Österåkerej godkänd
Jonathan TarbergBromma-Vällingby SOKej godkänd
Johan LundkvistMälarö SOKej godkänd
Tomas HerstadTullinge SKej godkänd
Imma CampsClub Orientació Catalunyaej start
Per FranklingIFK Lidingö SOKej start

Öppen 6

5 670 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Thomas SundbergTullinge SK1:04:5211:26
2Magnus HagfjärdSöders-Tyresö1:11:55+7:0312:41
3Maria Slars PaulssonSundbybergs IK1:20:28+15:3614:11
4Mats SalemyrBromma-Vällingby SOK1:21:17+16:2514:20
5Stefan FunkquistIF Hansa-Hoburg1:23:15+18:2314:40
6Patrik NilssonBromma-Vällingby SOK1:28:12+23:2015:33
7Per NiringKlubblös1:38:00+33:0817:17
8Kristin KarlssonCentrum OK1:46:50+41:5818:50
9Håkan FalkOK Ravinen1:48:39+43:4719:09

Öppen 7

2 720 m, 68 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Urban LarssonSödertälje-Nykvarn OF23:218:35
2Kari EnckellSödertälje-Nykvarn OF27:10+3:499:59
3Håkan KallurOK Ravinen27:33+4:1210:07
4Ida WikströmIFK Lidingö SOK27:36+4:1510:08
5Ronnie DahlgrenGustavsbergs OK27:55+4:3410:15
6Håkan Berglund LakeKovlands IF29:04+5:4310:41
7Nina IversAttunda OK29:16+5:5510:45
8Stina AndreassonGustavsbergs OK29:19+5:5810:46
9Carin RosénGustavsbergs OK30:46+7:2511:18
10Therese RosendahlÄrla IF30:56+7:3511:22
11Anna FrankssonSödertälje-Nykvarn OF31:41+8:2011:38
12Tomas GlanshedHaninge SOK34:17+10:5612:36
13ida KallurKlubblös34:37+11:1612:43
14Emma JohanssonSundbybergs IK35:49+12:2813:10
15Isabella NilssonGustavsbergs OK37:07+13:4613:38
16Anna FalkSundbybergs IK37:13+13:5213:40
17Roger HagelinGustavsbergs OK37:18+13:5713:42
18Katarina FunkquistIF Hansa-Hoburg37:26+14:0513:45
19Mark SundbergSundbybergs IK37:30+14:0913:47
20Fredrik StareniusSnättringe SK38:01+14:4013:58
21Georg LarssonFredrikshofs IF Skid & OK39:09+15:4814:23
22Bjarne JohanssonSkogsluffarnas OK39:18+15:5714:26
23Helene LindelavOK Roslagen39:49+16:2814:38
24Robert HagströmEskilstuna OL40:39+17:1814:56
25Johan LeireMälarö SOK40:58+17:3715:03
26Tommy AnderssonSöders-Tyresö41:34+18:1315:16
27Sofia LindvallMälarö SOK41:51+18:3015:23
28Ida ErikssonOK Grip42:33+19:1215:38
29Richard NilssonGustavsbergs OK43:07+19:4615:51
30Herman FunkquistIF Hansa-Hoburg43:38+20:1716:02
31Torbjörn JarlemarkIFK Lidingö SOK43:44+20:2316:04
32Arne LindqvistTäby OK44:41+21:2016:25
33Krister NilssonIFK Lidingö SOK45:12+21:5116:37
34Jessica StrömqvistAttunda OK45:16+21:5516:38
34Per-Ingvar AdamssonTrosabygdens OK45:16+21:5516:38
36Lovisa HöglundTullinge SK45:37+22:1616:46
37Jessica BomanMälarö SOK47:43+24:2217:32
38Ingrid PaulssonSkogsluffarnas OK48:42+25:2117:54
39Anette LinnersjöGustavsbergs OK49:01+25:4018:01
40Ulf CarnbyTäby OK49:59+26:3818:22
41Jan BojlingSolna OK50:24+27:0318:31
42Anita TalltjärnVästerås SOK51:03+27:4218:46
43Gittan GeliusSnättringe SK51:04+27:4318:46
44Per ÅnmarkTumba-Mälarhöjden OK51:07+27:4618:47
45Anneli ChristieSnättringe SK51:25+28:0418:54
46Göran ReinholdssonJärfälla OK51:58+28:3719:06
47Karin AlmströmSödertälje-Nykvarn OF52:12+28:5119:11
48Mildred PetterssonSödertälje-Nykvarn OF52:15+28:5419:12
49Cecilia AlzénGustavsbergs OK52:27+29:0619:16
50Maria EdvardssonJärfälla OK52:47+29:2619:24
51Anna FlodmanTullinge SK54:05+30:4419:53
52Stefan NorellAttunda OK56:54+33:3320:55
53Arne AlmströmSödertälje-Nykvarn OF57:56+34:3521:17
54Ture JohanssonSkogsluffarnas OK58:25+35:0421:28
55Tommy LjuseniusSkogsluffarnas OK59:26+36:0521:51
56Ansgar SimonssonSundbybergs IK59:30+36:0921:52
57Anneli LidmarSnättringe SK1:00:25+37:0422:12
58Maria FranklingIFK Lidingö SOK1:03:07+39:4623:12
59Mari-Helen LidströmSnättringe SK1:04:22+41:0123:39
60Karl-Erik HagströmEskilstuna OL1:18:37+55:1628:54
61Anita LindbohmSkarpnäcks OL1:22:44+59:2330:25
62Magdalena Hoffsten-ArkängTullinge SK1:31:23+1:08:0233:35
63Gunilla ErikssonTullinge SK1:31:24+1:08:0333:36
64Yvonne BrantingSkarpnäcks OL1:31:53+1:08:3233:46
Jasinta RajanIFK Lidingö SOKej godkänd Ladda ner rutt i gpx-format
Ingela AlnessLånghundra IFej godkänd
Viviann AnderssonSnättringe SKej godkänd
Christer HedinIFK Enskedeej godkänd
Thomas WidehagSundbybergs IKej start

Öppen 8

4 860 m, 59 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jörgen OhlinTullinge SK37:107:38
2Mats LiwellSödertälje-Nykvarn OF41:27+4:178:31
3Maria MogensenOK Ravinen43:03+5:538:51
4Oskar BacklundÄrla IF44:32+7:229:09
5Magnus RajanIFK Lidingö SOK46:33+9:239:34
6Annie ForsbergOK Ravinen48:22+11:129:57
7Jörgen EkmanTäby OK49:25+12:1510:10
8Erika LindholmCentrum OK49:54+12:4410:16
9Niklas AhlqvistKlubblös50:55+13:4510:28
10Lars ForsbergOK Ravinen51:25+14:1510:34
11Marianne PetterssonSödertälje-Nykvarn OF51:40+14:3010:37
12Ruhdi KarlssonVästerås SOK52:29+15:1910:47
13Kristina JohanderSödertälje-Nykvarn OF53:49+16:3911:04
14Arvid RinaldoOK Tor54:08+16:5811:08
15Bertil GustafssonTrosabygdens OK54:38+17:2811:14
16Camilla EngelOK Ravinen56:41+19:3111:39
17Kari TalltjärnVästerås SOK57:29+20:1911:49
18Roland PerssonSkarpnäcks OL57:39+20:2911:51
19Thomas LundbergMälarö SOK58:04+20:5411:56
20Maria HellströmVäsby OK58:46+21:3612:05
21Anders ÖnerudOK Ravinen59:37+22:2712:16
22Kerstin SjökvistOK Österåker1:00:21+23:1112:25
23Ola NyqvistOK Södertörn1:00:30+23:2012:26
24Emma TarandiIFK Lidingö SOK1:00:55+23:4512:32
25Ulf MagnussonJärfälla OK1:01:12+24:0212:35
26Vidar FunkquistIF Hansa-Hoburg1:01:54+24:4412:44
27Klas ErikssonOK Grip1:02:15+25:0512:48
28Anna RökenTäby OK1:03:53+26:4313:08
29Urban StåhlSundbybergs IK1:04:02+26:5213:10
30Martin TerryIFK Lidingö SOK1:05:11+28:0113:24
31Ulf HellerstedtKlubblös1:06:11+29:0113:37
32Lovisa NilssonAttunda OK1:06:54+29:4413:45
33Kristin BerghTullinge SK1:07:28+30:1813:52
34Lena RisbyKlubblös1:08:21+31:1114:03
35Petter SkantzeIFK Lidingö SOK1:08:39+31:2914:07
36Erling GustafssonFjärås AIK1:11:15+34:0514:39
37Simon LiljaIFK Lidingö SOK1:11:31+34:2114:42
38Glenn WiderströmOK Ravinen1:11:46+34:3614:46
39My HeinrupJärla Orientering1:11:52+34:4214:47
40Nicklas DoyleSkarpnäcks OL1:12:36+35:2614:56
41Audrey FoleySigtuna OK1:13:38+36:2815:09
42Daniel HelanderTullinge SK1:14:24+37:1415:18
43Ylva FornanderCentrum OK1:18:47+41:3716:12
44Peter AskeljungOK Klemmingen1:19:06+41:5616:16
45Staffan BromanOK Roslagen1:20:25+43:1516:32
46Stefan WisborgTullinge SK1:21:29+44:1916:45
47Christer AndénSödertälje-Nykvarn OF1:23:35+46:2517:11
48Isabella TapperIFK Lidingö SOK1:24:23+47:1317:21
49Per WesterlundSkogsluffarnas OK1:27:23+50:1317:58
50Anette BrunanderAttunda OK1:27:59+50:4918:06
51Jonny BobergBromma-Vällingby SOK1:32:41+55:3119:04
52Urban GullbergOK Linné1:36:06+58:5619:46
53Kenneth AlnessLånghundra IF1:41:30+1:04:2020:53
54Anders MeurkKlubblös1:42:43+1:05:3321:08
55Torbjörn JohanssonOK Södertörn1:52:39+1:15:2923:10
56Angelica LindblomGustavsbergs OK1:53:51+1:16:4123:25
Per BlomIFK Enskedeej godkänd
Michael AhlquistJärla Orienteringej godkänd
Joel LarssonKöping-Kolsva OKej godkänd

Öppen 9

7 310 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Dan WesterJärla Orientering54:077:24
2Per BerghTullinge SK1:02:22+8:158:31
3Christian FoleySigtuna OK1:03:31+9:248:41
4Sven-Anders MelinSödertälje-Nykvarn OF1:03:58+9:518:45
5Tomas SjökvistOK Österåker1:08:06+13:599:18
6Niklas WansölinOK Ravinen1:08:20+14:139:20
7Lennart JohanssonNyköpings OK1:09:27+15:209:30
8Oskar HermanssonCentrum OK1:09:56+15:499:34
9Marcus NilssonÄrla IF1:23:20+29:1311:23
10Per LjungCentrum OK1:28:05+33:5812:02
11Henrik LundforsIFK Enskede1:28:33+34:2612:06
12Björn BängtssonCentrum OK1:34:24+40:1712:54
13Niclas RökenTäby OK1:35:02+40:5513:00
14Emma RisbyKlubblös1:35:34+41:2713:04
15Tomas CarlssonKulan Arkitekt1:41:35+47:2813:53
16Atakilte BeyeneOK Gränsen1:54:56+1:00:4915:43
17Yngve RahlénOK Ravinen1:58:43+1:04:3616:14
18Anders RyrmanCentrum OK1:59:23+1:05:1616:19
Niclas NilssonOK Österåkerej godkänd
Mattias ÅgrenCentrum OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser