Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Åvingedubbeln, medeldistans

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Åvingedubbeln, medeldistans
Arrangörsorganisationer: IFK Tumba SOK / Mälarhöjdens IK OK
Datum: söndag 25 augusti 2019

D21 Elit

4 510 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Helena KarlssonIFK Lidingö SOK39:128:41
2Josefine HeikkaAlfta-Ösa OK43:58+4:469:44
3Sara EskilssonAlfta-Ösa OK45:53+6:4110:10
4Julia OhlssonOK Linné48:01+8:4910:38
5Anna StällbergTullinge SK52:44+13:3211:41
6Tova OlssonIK Hakarpspojkarna53:37+14:2511:53
7Louise AdamsYorkshire Junior Squad56:57+17:4512:37
8Frida JunegardTullinge SK57:11+17:5912:40
9Sara LundbladTullinge SK58:34+19:2212:59
10Alison O'NeillOK Ravinen1:04:29+25:1714:17
11Aleksandra ShusharinaTäby OK1:10:43+31:3115:40
12Tilda AnderssonOK Ravinen1:13:58+34:4616:24
Moa KjellstrandCentrum OKej godkänd
Jonna ForsVästerås SOKej godkänd
Stina HaraldssonJärla Orienteringej start

H21 Elit

5 150 m, 31 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Martin RegbornHagaby GoIF Örebro33:326:30
2Ruslan GlebovOK Ravinen34:52+1:206:46
3Anton ForsbergStora Tuna OK37:01+3:297:11
4Anders HedmanSnättringe SK39:42+6:107:42
5Gunnar HolmgrenBergnäsets AIK40:12+6:407:48
6Tom FellbaumOK Ravinen41:03+7:317:58
7Anders BoströmJärfälla OK41:44+8:128:06
8Pål SkogtjärnSödertälje-Nykvarn OF42:16+8:448:12
9Joar SvartholmOK Linné42:46+9:148:18
10Albin AnderssonOK Ravinen43:25+9:538:25
11Fredrik AhnlénOK Hammaren45:01+11:298:44
12Michael ReforsJärla Orientering45:02+11:308:44
13Markus FredlundTullinge SK45:26+11:548:49
14Axel WrådheAttunda OK45:41+12:098:52
15Rickard NorlinKungälvs OK45:55+12:238:54
16Christoffer EskilssonTullinge SK45:58+12:268:55
17Jonny MalleyOK Ravinen46:16+12:448:59
18Allan MogensenOK Ravinen47:26+13:549:12
19David HectorSnättringe SK47:32+14:009:13
20Edvin ForsbergOK Ravinen49:51+16:199:40
21Martin HerbertTäby OK50:55+17:239:53
22Emil AnderssonTullinge SK51:34+18:0210:00
23Johan BernhardSnättringe SK51:44+18:1210:02
24Tintin KarlbergTullinge SK51:52+18:2010:04
25Christoffer SchönningJärfälla OK52:11+18:3910:07
26Philip PålssonSkåneslättens OL52:25+18:5310:10
27Sverre Turter SandvoldNydalens SK55:15+21:4310:43
28Vladislav DevyatovSnättringe SK1:03:44+30:1212:22
29Nick JarvisOK Ravinen1:14:09+40:3714:23
30Aleksandr ManoilovJärfälla OK1:38:32+1:05:0019:07
Per-Åke OlssonOK Ravinenej godkänd

D20 Elit

4 140 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ella SjöbergTullinge SK41:149:57
2Ella AnderssonOK Södertörn53:00+11:4612:48
Fanny SundbladEksjö SOKej godkänd

H20 Elit

4 480 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Erik HerneOK Ravinen31:297:01
2Axel GranqvistOK Ravinen32:26+0:577:14
3Albin AnderssonTullinge SK37:06+5:378:16
4Andreas GustafssonIK Hakarpspojkarna48:56+17:2710:55
Olle GrywenzOK Linnéej start

D18 Elit

3 470 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hillevie SvärdSträngnäs-Malmby OL35:4610:18
2Sofia IversAttunda OK36:49+1:0310:36
3Caitlin IrvingOK Ravinen37:11+1:2510:42
4Lizzie StansfieldOK Ravinen38:21+2:3511:03
5Evie ConwayOK Ravinen42:31+6:4512:15
6Rachel BrownOK Ravinen44:08+8:2212:43
7Sanna HedbergOK Södertörn45:12+9:2613:01
8Therese NilssonOK Österåker45:25+9:3913:05
9Isobell CoxOK Ravinen50:32+14:4614:33
10Anna HarrisOK Ravinen55:46+20:0016:04
11Tilda AnderssonTullinge SK58:19+22:3316:48
Rosie SpencerOK Ravinenej godkänd
Katarina NorrbyOK Södertörnej godkänd
Alice WilsonOK Ravinenej godkänd
Emilia EngelOK Ravinenej start
Alma KappelOK Tyrej start

H18 Elit

4 130 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anton SilierJärfälla OK33:078:01
2Manne HammarbergJärfälla OK33:59+0:528:13
3Jim BaileyOK Ravinen35:36+2:298:37
4Adam ConwayOK Ravinen36:16+3:098:46
5Jakob Gadefors-NauHaninge SOK37:48+4:419:09
6Daniel CampbellOK Ravinen37:59+4:529:11
7Louis MacMillanOK Ravinen40:36+7:299:49
8Finlay JohnsonOK Ravinen40:45+7:389:52
9Albin LindskogOK Ravinen41:44+8:3710:06
10Joe HuddOK Ravinen43:30+10:2310:31
11Joe SunleyOK Ravinen47:10+14:0311:25
12Felix LunnOK Ravinen56:12+23:0513:36
13John WolgastSnättringe SK1:00:03+26:5614:32
Alexander SchandlOK Södertörnej godkänd
Alvar MelinHaninge SOKej start

D21

3 680 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anna-Sofia FageruddOK Trian39:5910:51
2Laura D'AngeloAttunda OK46:42+6:4312:41
3Magdalena Van de VoordeTullinge SK50:03+10:0413:36
4Agnes ThorCentrum OK1:04:15+24:1617:27
5Erica BlythAttunda OK1:07:50+27:5118:25
6Sofia PerssonSnättringe SK1:21:27+41:2822:07
7Malin SundebyCentrum OK1:25:57+45:5823:21
Maria HellströmVäsby OKej godkänd
Linnea BörjarsCentrum OKej start
Lena ÖhmanCentrum OKej start

H21

4 300 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anders StällbergTullinge SK36:508:33
2Olle TyrlandCentrum OK39:02+2:129:04
3John HartleySöders-Tyresö43:50+7:0010:11
4Oskar KarlinCentrum OK49:20+12:3011:28
5Adam NymanCentrum OK49:30+12:4011:30
6Niklas ErlandssonOK Södertörn49:58+13:0811:37
7Anton HanssonIK Hakarpspojkarna54:04+17:1412:34
8Erik LundquistOK Ravinen59:28+22:3813:49
9Magnus CarlssonGöteborg-Majorna OK1:11:40+34:5016:40
10Mattias HenrikssonCentrum OK1:40:16+1:03:2623:19
Daniel JönssonAttunda OKej godkänd
Marti IllaClub Orientació Catalunyaej godkänd
Eric HanssonIK Hakarpspojkarnaej start

D20

3 680 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Trine KarlbergTullinge SK57:4515:41
2Anna IllaClub Orientació Catalunya1:13:29+15:4419:58

D18

3 680 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Maja SandvikAttunda OK59:5316:16
2Sarah PedleyYorkshire Junior Squad1:03:19+3:2617:12
3Isabelle HodgsonYorkshire Junior Squad1:05:38+5:4517:50
4Katja LeicktTullinge SK1:25:34+25:4123:15

H18

3 680 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Olle Pettersson GradinAttunda OK47:5012:59
2Adam BrattTullinge SK51:13+3:2313:55
3Matthew RochesterYorkshire Junior Squad57:16+9:2615:33

D16

3 490 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Fredrika NordquistTäby OK31:479:06
2Smilla MogensenOK Ravinen32:53+1:069:25
3Miia RollerJärfälla OK34:50+3:039:58
4Tilda MårtenssonOK Ravinen36:36+4:4910:29
5Amanda GranqvistOK Ravinen36:42+4:5510:30
6Ida HänströmTäby OK39:07+7:2011:12
6Åsa SundströmJärla Orientering39:07+7:2011:12
8Wilma LeicktTullinge SK41:22+9:3511:51
9Lovisa Göstas KällmanSöders-Tyresö41:47+10:0011:58
10Maja GraadIF Rigor42:50+11:0312:16
11Tove SjöbergTullinge SK43:46+11:5912:32
12Tindra JonssonSkarpnäcks OL46:13+14:2613:14
13Agnes DambergIFK Lidingö SOK48:22+16:3513:51
14Alicia SchandlOK Södertörn50:31+18:4414:28
15Doris IkoTäby OK51:57+20:1014:53
16Elin WolgastSnättringe SK55:49+24:0215:59
17Sandra ValjusIFK Lidingö SOK57:33+25:4616:29
18Märta SödervallTullinge SK1:00:13+28:2617:15
19Emma NorinSöders-Tyresö1:00:42+28:5517:23
20Alex ElliotYorkshire Junior Squad1:02:14+30:2717:49
21Ellen AnderssonHagaby GoIF Örebro1:17:41+45:5422:15
Claudine HodgsonYorkshire Junior Squadej godkänd
Moa FröstadiusSundbybergs IKej start
Ida ÖsterbergGustavsbergs OKej start

H16

3 630 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Marcus SteneboAttunda OK23:406:31
2Aron HellgrenIF Thor25:20+1:406:58
3Oscar Wångberg AnelandSnättringe SK25:56+2:167:08
4Johan FochsenWaxholms OK27:25+3:457:33
5Marcus EkmanTäby OK28:25+4:457:49
6Viktor SoneAttunda OK28:26+4:467:49
7Teo StruckOK Ravinen29:23+5:438:05
8Wilhelm BergmanTullinge SK29:33+5:538:08
9Hampus HatlenSnättringe SK30:40+7:008:26
10Erik BovalliusJärfälla OK30:42+7:028:27
11Hugo LindskogOK Ravinen31:07+7:278:34
12Elis IversAttunda OK31:45+8:058:44
13Sam CrawshawYorkshire Junior Squad35:21+11:419:44
14Lukas WallhedJärla Orientering35:40+12:009:49
15Melker PalmJärfälla OK36:25+12:4510:01
16Filip LindqvistTäby OK37:15+13:3510:15
17Emil HelanderTullinge SK38:06+14:2610:29
18Olle SandströmOK Ravinen38:55+15:1510:43
19Euan TrynerYorkshire Junior Squad40:09+16:2911:03
20William GarnettYorkshire Junior Squad48:49+25:0913:26
21Matthew MorrisYorkshire Junior Squad55:47+32:0715:22
Ludvig FerdmanTullinge SKej godkänd
Rasmus LindblomGustavsbergs OKej godkänd
Gustaf HofstedtTäby OKej godkänd
Axel FribergerJärla Orienteringej start
Olle KallurOK Ravinenej start
Linus NilssonOK Österåkerej start

H16 Kort

2 750 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Felix ArkängTullinge SK59:5921:48
2Tim RobertsHellas Orientering1:02:07+2:0822:35

D14

2 750 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alice RökenTäby OK25:569:25
2Ellen Wångberg AnelandOK Ravinen28:43+2:4710:26
3Lovis HellstenNyköpings OK29:59+4:0310:54
4Jenny Göstas KällmanSöders-Tyresö31:05+5:0911:18
5Märta WigleOK Södertörn31:20+5:2411:23
6Vilma NilssonAttunda OK31:32+5:3611:28
7Lovisa BergstenOK Södertörn31:59+6:0311:37
8Wilma MårtenssonOK Ravinen33:29+7:3312:10
9Tuva HolmströmOK Ravinen33:58+8:0212:21
10Alva Lidström LauriSnättringe SK34:40+8:4412:36
11Imogen PietersYorkshire Junior Squad35:11+9:1512:47
12Malin StrömqvistAttunda OK35:36+9:4012:56
13Rut LundinOK Södertörn38:29+12:3313:59
14Nova MatthewsTullinge SK38:33+12:3714:01
15Freya TrynerYorkshire Junior Squad39:40+13:4414:25
16Alexandra CrawshawYorkshire Junior Squad40:51+14:5514:51
17Britta BörjessonJärla Orientering41:29+15:3315:05
18Moa GlanshedHaninge SOK41:34+15:3815:06
19Fia AnderssonHagaby GoIF Örebro44:43+18:4716:15
20Emma HenriquesOK Södertörn46:41+20:4516:58
21Lovis de VilliersOK Södertörn53:31+27:3519:27
22Tilda MattssonOK Södertörn1:00:35+34:3922:01
Carys PhoenixYorkshire Junior Squadej godkänd
Klara JunegardTullinge SKej start
Elin TheanderHaninge SOKej start
Emilia BergmanTullinge SKej start
Greta HägerOK Södertörnej start
Lovisa NordquistTäby OKej start

H14

2 770 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Max ÖsterbergGustavsbergs OK24:398:53
2Arvid MyrbergerTullinge SK25:16+0:379:07
3Elias LjungdellTäby OK27:00+2:219:44
4Jens FochsenWaxholms OK27:52+3:1310:03
5Linus ForsbergOK Ravinen27:54+3:1510:04
6Oliver LiwångIFK Lidingö SOK28:11+3:3210:10
7Conrad ReuberYorkshire Junior Squad31:01+6:2211:11
8Erik NorinSöders-Tyresö31:21+6:4211:19
9Svante SandvikAttunda OK32:10+7:3111:36
10Edvin WollbrandOK Ravinen33:31+8:5212:05
11Ruben HårdSkogsluffarnas OK33:46+9:0712:11
12Simon PalmgrenSkogsluffarnas OK33:48+9:0912:12
13Olmo CombleyYorkshire Junior Squad35:48+11:0912:55
14Jamie LightfootYorkshire Junior Squad36:15+11:3613:05
15Marcus BarbozaAttunda OK42:15+17:3615:15
16Elmin HovmöllerSöders-Tyresö51:03+26:2418:25
17Aron HöglundTullinge SK58:14+33:3521:01
Erik NederheimTäby OKej start
Hampus GlanshedHaninge SOKej start
Nils SamrudIFK Lidingö SOKej start
Ludvig HagwallJärla Orienteringej start
Hannes MogensenOK Ravinenej start
Axel TrofastTullinge SKej start

D14 Kort

2 520 m, 0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Marika MäkeläHaninge SOKej start

D12

2 520 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Viola HolmströmOK Ravinen20:598:19
2Ella LindqvistTäby OK23:51+2:529:27
3Julia EkOK Ravinen24:50+3:519:51
4Ella MatthewsTullinge SK25:11+4:129:59
5Ida RökenTäby OK25:19+4:2010:02
6Fanny BergmanTullinge SK27:10+6:1110:46
7Sara StrömqvistAttunda OK29:29+8:3011:41
7Linda StrömqvistAttunda OK29:29+8:3011:41
9Tilde LampinenSödertälje-Nykvarn OF30:04+9:0511:55
10Milla KlassonOK Ravinen30:58+9:5912:17
11Linnea SandTullinge SK31:31+10:3212:30
12Emily BlythAttunda OK32:03+11:0412:43
13Nellie BolinTullinge SK32:06+11:0712:44
14Elin AlmgrenSöders-Tyresö32:49+11:5013:01
15Hilda TrofastTullinge SK33:07+12:0813:08
16Frida EkbladOK Ravinen34:16+13:1713:35
17Sofia QuasWaxholms OK39:31+18:3215:40
18Elise LobergOK Ravinen49:28+28:2919:37
19Elina HåstadBromma-Vällingby SOK1:09:25+48:2627:32
Frida DäckforsTullinge SKej start

H12

2 460 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ted LagerströmAttunda OK15:446:23
2Oscar LundquistOK Ravinen18:48+3:047:38
3Petter FochsenWaxholms OK21:16+5:328:38
4Ture LindskogOK Ravinen21:48+6:048:51
5Arvid HellbergSundbybergs IK24:30+8:469:57
6Petter LjungquistTäby OK30:47+15:0312:30
7Alvin NordinOK Älvsjö-Örby37:08+21:2415:05
8Valdemar LagerwallOK Linné38:14+22:3015:32
9Gabriel CarlqvistSnättringe SK38:40+22:5615:43
10Isac NoblingTullinge SK48:50+33:0619:51
Gustav NyströmOK Ravinenej godkänd
Teodor JonssonSkarpnäcks OLej godkänd

D12 Kort

1 920 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Stina NygrenTullinge SK24:1112:35
2Miranda StrandTullinge SK25:58+1:4713:31

H12 Kort

1 960 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Love NorellSnättringe SK25:2012:55

D10

1 920 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ebba FrendeliusIFK Lidingö SOK13:467:10
2Nora AhlströmIFK Enskede14:31+0:457:33
3Mia LagerströmAttunda OK15:09+1:237:53
4Ebba SahlstedtSöders-Tyresö15:19+1:337:58
5Frida EkOK Ravinen15:22+1:368:00
6Isabella SjögrenOK Ravinen16:45+2:598:43
7Lova JonssonSkarpnäcks OL17:18+3:329:00
8Ella IrweOK Ravinen18:31+4:459:38
9Ella SigstedtOK Ravinen20:41+6:5510:46
10Emma BergOK Ravinen22:29+8:4311:42
11Dagny IkoTäby OK23:07+9:2112:02
12Ellen StadigOK Ravinen24:19+10:3312:39
13Signe HåstadBromma-Vällingby SOK26:44+12:5813:55
Lovisa NederheimTäby OKej start
Emmy TheanderHaninge SOKej start
Greta SandvikAttunda OKej start

H10

1 960 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sven BörjessonJärla Orientering10:465:29
2Olof HagwallJärla Orientering11:49+1:036:01
3Eskil MyrbergerTullinge SK15:30+4:447:54
4Max LindqvistTäby OK16:51+6:058:35
5Hugo NyströmOK Ravinen17:31+6:458:56
6Jonas NicanderJärla Orientering19:16+8:309:49
7Erik LjungquistTäby OK19:20+8:349:51
8Harry NorellSnättringe SK20:31+9:4510:28
9Felix AhlströmIFK Enskede23:27+12:4111:57
10Theodor LauriJärla Orientering25:28+14:4212:59
11Hugo WesterströmOK Ravinen25:52+15:0613:11
12Oskar LindholmTullinge SK27:16+16:3013:54
13Isak Westbom LampinenSödertälje-Nykvarn OF30:14+19:2815:25
Viggo HenriquesOK Södertörnej godkänd
Aston NormarkTullinge SKej godkänd
Malte HallmanAttunda OKej start

H35

4 300 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Magnus NordströmOK Älvsjö-Örby40:139:21
2Jonas LundbladTullinge SK48:48+8:3511:20
3Bart Van WijngaardenOK Klemmingen59:54+19:4113:55
4Emil HåsteenRånäs OK1:01:52+21:3914:23
5Björn NormarkTullinge SK1:04:28+24:1514:59

D40

3 690 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lin NormarkTullinge SK35:449:41
2Lina MatthewsTullinge SK39:07+3:2310:36
3Maria HenriquesOK Södertörn40:48+5:0411:03
4Elisabeth HovmöllerSöders-Tyresö43:10+7:2611:41
5Maria SjögrenOK Ravinen43:42+7:5811:50
6Lovisa WestbomSödertälje-Nykvarn OF45:58+10:1412:27
7Malin LindskogOK Ravinen47:11+11:2712:47
8Karin AlmgrenSöders-Tyresö47:36+11:5212:53
9Jenny WallnerAttunda OK48:48+13:0413:13
10Torun EkbladOK Ravinen51:38+15:5413:59
11Elin AhlströmIFK Enskede51:58+16:1414:04
12Karin WimmerSnättringe SK53:42+17:5814:33
13Sandra WesterströmOK Ravinen54:40+18:5614:48
14Anna LundquistOK Ravinen57:57+22:1315:42
15Eva HagwallJärla Orientering1:03:51+28:0717:18
16Ylva FornanderCentrum OK1:06:58+31:1418:08
17Jessica StrömqvistAttunda OK1:10:10+34:2619:00
18Annika BengtssonSöders-Tyresö1:14:11+38:2720:06
Sofia SundströmTullinge SKej start

H40

4 300 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Martin LampinenSödertälje-Nykvarn OF37:008:36
2Gustav NäsmanHaninge SOK37:46+0:468:46
3Anders LagerwallOK Linné40:08+3:089:20
4Björn LjungquistTäby OK42:39+5:399:55
5Fredrik BoströmSnättringe SK47:01+10:0110:56
6Magnus LindblomGustavsbergs OK47:19+10:1911:00
7Per GöthssonTäby OK48:42+11:4211:19
8Jon LindmarkCentrum OK51:07+14:0711:53
9Jonas HolmgrenGustavsbergs OK51:11+14:1111:54
10Gustav MelanderCentrum OK1:07:23+30:2315:40
11Henrik NorellSnättringe SK1:11:37+34:3716:39
Lars NicanderJärla Orienteringej godkänd
Peter SundénOK Älvsjö-Örbyej godkänd

D45

3 290 m, 29 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Charlotte FlansbjerOK Djerf32:429:56
2Maria Von SchmalenséeAttunda OK34:08+1:2610:22
3Jenny BergOK Ravinen34:12+1:3010:23
4Kristina AnelandOK Ravinen36:09+3:2710:59
5Hana TichovskaSK Praga39:26+6:4411:59
6Cecilia FochsenWaxholms OK40:38+7:5612:21
7Lena NilssonAttunda OK41:01+8:1912:28
8Anna EkOK Ravinen41:51+9:0912:43
9Camilla GöstasSöders-Tyresö42:11+9:2912:49
10Ulrika ForsbergOK Ravinen44:24+11:4213:29
11Anna SchandlOK Södertörn47:11+14:2914:20
12Susanne PerssonÄrla IF48:25+15:4314:42
13Ann RollerJärfälla OK50:15+17:3315:16
14Jenny StruckOK Ravinen50:47+18:0515:26
15Hillevi EkstrandGustavsbergs OK53:42+21:0016:19
16Amanda CrawshawYorkshire Junior Squad54:29+21:4716:33
17Pille HedströmSöders-Tyresö54:37+21:5516:36
18Therese HolmströmOK Ravinen54:45+22:0316:38
19Kristin HellbergSundbybergs IK56:50+24:0817:16
20Lisa LeicktTullinge SK1:00:59+28:1718:32
21Johanna RaukolaOK Södertörn1:03:13+30:3119:12
22Kristina AnderssonOK Södertörn1:04:09+31:2719:29
23Anna WolgastSnättringe SK1:10:24+37:4221:23
24Pauline TrynerYorkshire Junior Squad1:21:50+49:0824:52
25Sara ThörnOK Södertörn1:29:56+57:1427:20
Tina JunegardTullinge SKej godkänd
Nina IversAttunda OKej godkänd
Jeanette EnckellSödertälje-Nykvarn OFej godkänd
Petra NicanderJärla Orienteringej godkänd
Annika LundströmSundbybergs IKej start

H45

4 170 m, 28 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Martin LindskogOK Ravinen36:328:45
2Mattias HovmöllerSöders-Tyresö36:34+0:028:46
3Pete TrynerYorkshire Junior Squad38:31+1:599:14
4Henrik SjögrenHaninge SOK39:00+2:289:21
5Jacob BolinTullinge SK40:14+3:429:38
6Anders BøgevigBromma-Vällingby SOK41:06+4:349:51
7Björn RosendahlÄrla IF41:15+4:439:53
8Mats SandinHaninge SOK42:30+5:5810:11
9Johan LindqvistTäby OK43:44+7:1210:29
10Peter AnderssonSöders-Tyresö43:46+7:1410:29
11Jörgen HellgrenIF Thor44:25+7:5310:39
12Peter HaglundHaninge SOK45:26+8:5410:53
13Per EdvallSkarpnäcks OL46:09+9:3711:04
14Per LembreJärla Orientering48:26+11:5411:36
15Henrik MorastHaninge SOK50:00+13:2811:59
16Hans LiwångIFK Lidingö SOK50:45+14:1312:10
17Björn LundquistOK Ravinen50:51+14:1912:11
18Martin TichovskySK Praga51:38+15:0612:22
19Mikael AnderssonHagaby GoIF Örebro52:09+15:3712:30
20Mikael NyströmOK Ravinen52:47+16:1512:39
21Fredrik AnderssonOK Södertörn55:00+18:2813:11
22Magnus AnderssonSundbybergs IK56:19+19:4713:30
23Börje PerssonOK Ravinen1:03:30+26:5815:13
24Niklas HallHaninge SOK1:04:13+27:4115:23
25Magnus StrömqvistAttunda OK1:34:09+57:3722:34
Mattias HolmbergCentrum OKej godkänd
Lars SegermanSkarpnäcks OLej godkänd
Henrik TrofastTullinge SKej godkänd
Ola CarlénBromma-Vällingby SOKej start

D50

2 990 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lina BerggrenTullinge SK29:309:51
2Yvonne AnderssonTullinge SK31:08+1:3810:24
3Sussie TistadIFK Lidingö SOK31:36+2:0610:34
4Monica HatlenSnättringe SK32:04+2:3410:43
5Annica JanssonIFK Lidingö SOK32:17+2:4710:47
6Madeleine LimparAttunda OK35:29+5:5911:52
7Annika LindbergAttunda OK38:09+8:3912:45
8Anna EngquistHaninge SOK39:50+10:2013:19
9Ann GranqvistOK Ravinen40:12+10:4213:26
9Ann FranzénOK Södertörn40:12+10:4213:26
11Carin HomannJärfälla OK43:27+13:5714:31
12Kristina ForsOK Grip45:43+16:1315:17
13Karin SteneboAttunda OK46:53+17:2315:40
14Malin KvarnefalkJärfälla OK48:28+18:5816:12
15Heléne KlassonOK Ravinen48:56+19:2616:21
16Anna LindellGustavsbergs OK49:47+20:1716:38
17Johanna AnderssonNynäshamns OK51:54+22:2417:21
18Susanne CurmanIFK Lidingö SOK52:25+22:5517:31
19Kristina MarteliusAttunda OK54:00+24:3018:03
20Madelene BarbozaAttunda OK54:07+24:3718:05
21Kajsa GradinAttunda OK1:01:13+31:4320:28
22Birgitta AlmMotala AIF OL1:12:23+42:5324:12
Charlotta GibergHellas Orienteringej godkänd
Louise NilssonJärfälla OKej godkänd
Anna-Lena LängheimTullinge SKej start

H50

3 720 m, 39 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lars Håkan SandvikAttunda OK30:418:14
2Per MårtenssonOK Ravinen31:07+0:268:21
3Ingemar StenbeckIFK Lidingö SOK32:51+2:108:49
4Lars NordinTullinge SK33:49+3:089:05
5Conny ForsbergLånghundra IF35:10+4:299:27
6Patrik LeicktTullinge SK36:21+5:409:46
7Ola HultinOK Roslagen36:25+5:449:47
8Lennart SwahnSundbybergs IK37:56+7:1510:11
9Peter JakobssonOK Södertörn39:47+9:0610:41
10Per WollbrandOK Ravinen39:53+9:1210:43
11Lars KlassonOK Ravinen42:32+11:5111:26
12Neil ConwayYorkshire Junior Squad43:30+12:4911:41
13Per FranzénOK Södertörn43:33+12:5211:42
14Ola BovalliusJärfälla OK44:21+13:4011:55
15Fredrik MorastHaninge SOK44:25+13:4411:56
16Tomas MattssonOK Södertörn44:30+13:4911:57
17Ulrik IversAttunda OK45:19+14:3812:10
18Mattias BerglundBromma-Vällingby SOK46:31+15:5012:30
19Christer AlmHagaby GoIF Örebro48:00+17:1912:54
20Mats KarlssonSnättringe SK48:46+18:0513:06
21Erik BerggrenTullinge SK49:03+18:2213:11
22Mikael NordquistTäby OK49:36+18:5513:20
23Per DambergIFK Lidingö SOK51:24+20:4313:49
24Mattias SkepplingOK Södertörn52:06+21:2514:00
25Asbjörn GrøvlenJärfälla OK53:02+22:2114:15
26Jonatan LindellGustavsbergs OK54:40+23:5914:41
27Anders HolmqvistSnättringe SK55:04+24:2314:48
28Thomas WesterströmOK Ravinen56:11+25:3015:06
29Nils EklöwOK Södertörn57:13+26:3215:22
30Peter ForsOK Grip59:41+29:0016:02
31Anders GustavssonOK Enen1:00:10+29:2916:10
32Tomas GlanshedHaninge SOK1:02:00+31:1916:40
33Eric HuijsersHammarby IF OF1:13:10+42:2919:40
34Daniel HelanderTullinge SK1:14:04+43:2319:54
35Ramon IllaClub Orientació Catalunya1:14:05+43:2419:54 Ladda ner rutt i gpx-format
35Tomas HammarOK Roxen1:14:05+43:2419:54
37David MelinHaninge SOK1:26:24+55:4323:13
38Christian AnderssonVallentuna-Össeby OL1:41:41+1:11:0027:20
Rickard Lauenborg EkmanOK Roslagenej godkänd
Per BrinkenbergSkogsluffarnas OKej start
Anders BrinkmanVandrarringenej start
Jonas NordströmOK Roslagenej start
Oskar NederheimTäby OKej start
Kenneth JönssonTullinge SKej start
Johan JakobssonLånghundra IFej start
Hans JonssonVäsby OKej start

D55

2 990 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kristina BergstrandSöders-Tyresö35:1811:48
2Ulla MolinAttunda OK38:55+3:3713:00
3Johanna SundströmJärla Orientering39:41+4:2313:16
4Helena PepaHagaby GoIF Örebro40:39+5:2113:35
5Maria BrattTullinge SK40:48+5:3013:38
6Annika SvenssonSolna OK44:48+9:3014:58
7Catharina JäderbergSundbybergs IK45:39+10:2115:16
8Marie MalmborgSöders-Tyresö45:50+10:3215:19
9Eva SvanbergJärfälla OK46:08+10:5015:25
10Christina PernebyIFK Lidingö SOK48:28+13:1016:12
11Catrin JohnsonSkogsluffarnas OK54:53+19:3518:21
12Madelene BjernulfSundbybergs IK59:57+24:3920:03
13Lena HellströmOK Ravinen1:02:06+26:4820:46
14Christel NilssonHaninge SOK1:17:31+42:1325:55
15Jacky DakinYorkshire Junior Squad1:50:38+1:15:2037:00
Elisabeth TollemarkSkogsluffarnas OKej godkänd

H55

3 560 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Per BacklundOK Södertörn28:408:03
2Lars PalmqvistJärfälla OK32:31+3:519:08
3Rikard ImarkTullinge SK33:35+4:559:26
4Joakim ErikssonSödertälje-Nykvarn OF36:00+7:2010:06
5Johan PalmgrenTäby OK36:25+7:4510:13
6Michael GranqvistOK Ravinen36:28+7:4810:14
7Peter HambäckLånghundra IF37:09+8:2910:26
8Janne NilssonCentrum OK38:15+9:3510:44
9Mats HerbertTäby OK40:54+12:1411:29
10Mats WindstedtFredrikshofs IF Skid & OK41:09+12:2911:33
11Piero SannicolòTullinge SK41:21+12:4111:36
12Mike PedleyYorkshire Junior Squad42:38+13:5811:58
13Kent BerggrenTullinge SK43:01+14:2112:05
14Lars GreilertHaninge SOK43:21+14:4112:10
15Stefan MarteliusAttunda OK47:19+18:3913:17
16Jan DahlbergHaninge SOK48:24+19:4413:35
17Jan NettelbjerJärfälla OK49:53+21:1314:00
18Anders WinaldHellas Orientering1:00:04+31:2416:52
19Bo LauriSnättringe SK1:03:01+34:2117:42
20Björn JäderbergSundbybergs IK1:18:48+50:0822:08
Per IkoTäby OKej godkänd
Sven EdvardssonSundbybergs IKej godkänd
Leif MörkforsJärfälla OKej godkänd
Johan StridhAttunda OKej godkänd
Jan LavénGustavsbergs OKej godkänd
Pär LundkvistSundbybergs IKej start

D60

2 750 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Barbro LönnkvistTullinge SK34:3312:33
2EvaLena EricsonSödertälje-Nykvarn OF34:44+0:1112:37
3Åsa SundbergOK Södertörn39:00+4:2714:10
4Margareta WadinOK Älvsjö-Örby43:22+8:4915:46
5Anne-Christine SchunnessonAttunda OK44:42+10:0916:15
6Britt-Marie HellgrenOK Älvsjö-Örby46:01+11:2816:44
7Christina NordströmBodens Bandyklubb OS53:30+18:5719:27
8Susanne HolmbergOK Södertörn54:51+20:1819:56
Carina DoyleSundbybergs IKej start

H60

3 550 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lars LönnkvistTullinge SK34:169:39
2Ulf BurmanGustavsbergs OK35:40+1:2410:02
3Anders LöfgrenJärfälla OK35:49+1:3310:05
4Jan-Olof BäckOK Djerf39:22+5:0611:05
5Gunnar LangsSkarpnäcks OL40:35+6:1911:25
6Jan EskilssonHaninge SOK41:10+6:5411:35
7Hans TarandiIFK Lidingö SOK41:19+7:0311:38
8Björn RegerSöders-Tyresö42:24+8:0811:56
9Gunnar SvanbergJärfälla OK42:35+8:1911:59
10Peter LundbergJärfälla OK49:58+15:4214:04
11Anders RahmqvistIFK Lidingö SOK50:42+16:2614:16
11Jörgen KarlssonAttunda OK50:42+16:2614:16
13Torbjörn TrondsetNynäshamns OK51:04+16:4814:23
14Lars ForsstedtSöders-Tyresö51:19+17:0314:27
15Tapani MattusIFK Lidingö SOK51:50+17:3414:36
16Stefan SundeliusJärfälla OK53:18+19:0215:00
17Torbjörn BergmanSnättringe SK54:57+20:4115:28
18Jan GottfridssonNorbergs OK59:31+25:1516:45
19Kenneth PetterssonJärfälla OK1:09:32+35:1619:35
20Tore EklundSödertälje-Nykvarn OF1:10:23+36:0719:49
21Werner KöhlerTullinge SK1:16:04+41:4821:25
22Reinhold LenneboIF Thor1:22:23+48:0723:12
Matts AnderssonOK Ravinenej godkänd

D65

2 750 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lena JanssonJärla Orientering36:5813:26
2Anneli LindqvistGustavsbergs OK41:19+4:2115:01
3Ulla ClevnertSpårvägens OK42:18+5:2015:22
4Ing-Marie BackEksjö SOK42:24+5:2615:25
5Ulla GummesonVäsby OK44:32+7:3416:11
6Helena KorhonenHaninge SOK51:47+14:4918:49
7Ingrid GraneliHaninge SOK58:40+21:4221:20
Ingegerd LusenskySträngnäs-Malmby OLej godkänd
Margareta HallménAttunda OKej start

H65

3 210 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anders LillstrandSödertälje-Nykvarn OF31:199:45
2Arne BackEksjö SOK32:30+1:1110:07
3Per Ove WallénTäby OK32:39+1:2010:10
4Ulf RadlerJärfälla OK33:16+1:5710:21
5Karl-Erik JohanssonOK Södertörn37:13+5:5411:35
6Thomas KarlssonSödertälje-Nykvarn OF38:52+7:3312:06
7Anders KärrströmTullinge SK39:08+7:4912:11
8Lars BoudrieVäsby OK39:57+8:3812:26
9Lars-Gunnar LarssonOK Södertörn40:48+9:2912:42
10Thomas WesterGustavsbergs OK41:09+9:5012:49
11Mikael TarandiIFK Lidingö SOK41:26+10:0712:54
12Sven HedmanAttunda OK41:58+10:3913:04
13Olof PerssonSnättringe SK43:30+12:1113:33
14Bo DavidssonSolna OK43:33+12:1413:34
15Olle BlomgrenOK Södertörn46:51+15:3214:35
16Sven-Inge NylundJärfälla OK49:03+17:4415:16
17Matts BjörkeSöders-Tyresö49:36+18:1715:27
18Clas-Göran HerrgårdGustavsbergs OK52:47+21:2816:26
19Lars SegerqvistSkarpnäcks OL57:02+25:4317:46
20Christer NordströmOK Älvsjö-Örby59:27+28:0818:31
21Kjell HolmbergOK Södertörn1:02:48+31:2919:33
22Kjell JanssonLånghundra IF1:05:18+33:5920:20
Ingemar GardSöders-Tyresöej godkänd
Håkan Berglund LakeKovlands IFej start
Anders HallménAttunda OKej start
Eidar LindgrenOK Ravinenej start

D70

2 720 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Birgitta BillstamJärfälla OK33:3112:19
2Ann-Marie HolmströmGustavsbergs OK34:17+0:4612:36
3Maria EhnTullinge SK35:00+1:2912:52
4Margareta HagstedtVäsby OK38:48+5:1714:15
5Anne LundmarkJärfälla OK39:13+5:4214:25
6Ulla LindellOK Hällen43:58+10:2716:09
7Ylva NilssonVallentuna-Össeby OL47:20+13:4917:24
8Kerstin FrencknerSödertälje-Nykvarn OF48:16+14:4517:44
9Inger JanssonNynäshamns OK49:56+16:2518:21
10Ann-Marie Rees-AnderssonEnebybergs IF1:07:17+33:4624:44
11Birgitta NylundJärfälla OK1:52:28+1:18:5741:20

H70

2 850 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Roland KusgårdSödertälje-Nykvarn OF28:3010:00 Ladda ner rutt i gpx-format
2Torsten PetterssonLånghundra IF32:11+3:4111:17
3Christer NälemarkOK Djerf32:51+4:2111:31
4Bengt ÖqvistFredrikshofs IF Skid & OK34:44+6:1412:11
5Ingemar LarssonTullinge SK35:12+6:4212:21
6Tomas ÅhgrenLånghundra IF36:55+8:2512:57
7Göran LarboAttunda OK38:06+9:3613:22
8Ebbe AdolfssonSundbybergs IK40:14+11:4414:07
9Urban BoströmSolna OK44:06+15:3615:28
10Jan-Olof WåhlbergIBM Club Sweden44:08+15:3815:29
11John ÖstlundSundbybergs IK44:38+16:0815:39
12Willy LjungdellTäby OK44:51+16:2115:44
13Paul NorénOK Södertörn45:12+16:4215:51
14Per-Åke CarlenstamVäsby OK47:34+19:0416:41
15Ingemar BernhedTolered-Utby Ol-klubb48:18+19:4816:56
16Bo WinanderJärfälla OK50:01+21:3117:32
17Leif NordinAttunda OK52:40+24:1018:28
18Jan BojlingSolna OK53:08+24:3818:38
19Gunnar EhnTullinge SK53:26+24:5618:44
20Leif WallenbroVäsby OK54:31+26:0119:07
21Claes AnderssonSnättringe SK55:10+26:4019:21

D75

2 280 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Berit LindungerHaninge SOK51:4422:41
2Gun LarssonHammarby IF OF1:04:24+12:4028:14
3Sonja PernebyTullinge SK1:18:24+26:4034:23
4Marianne BernhedTolered-Utby Ol-klubb1:20:34+28:5035:20

H75

2 850 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Leif StrandbergGustavsbergs OK30:3010:42
2Börje LenasSkogsluffarnas OK33:15+2:4511:40
3Rolf SkoglundSödertälje-Nykvarn OF34:10+3:4011:59
4Staffan ElmhagenSöders-Tyresö35:31+5:0112:27
5Torbjörn TirénHellas Orientering37:29+6:5913:09
6Rolf ÖhrnNynäshamns OK39:40+9:1013:55
7Håkan BoijeAttunda OK43:12+12:4215:09
8Lars JonassonJärfälla OK46:21+15:5116:15
9Rolf LöfqvistSöders-Tyresö48:54+18:2417:09
10Bo RomsonHellas Orientering49:26+18:5617:20
11Per HaepplingVästerås SOK50:59+20:2917:53
12Kurt AnderssonEnebybergs IF56:28+25:5819:48
13Leif HermundstadSnättringe SK59:24+28:5420:50 Ladda ner rutt i gpx-format
14Jan LarssonTullinge SK1:03:04+32:3422:07
15Lars NordinSolna OK1:09:19+38:4924:19
Staffan GanteliusVallentuna-Össeby OLej godkänd

D80

2 280 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Britt ErikssonHammarby IF OF55:4724:27
2Gunvor GranathNynäshamns OK59:29+3:4226:05
3Solveig DillmanOK Älvsjö-Örby1:00:10+4:2326:23
4Ebba-Lisa FlygarTullinge SK1:02:57+7:1027:36
5Gunnel JunegardOK Södertörn1:06:55+11:0829:20
6Edda NilssonStockholmspolisens IF OF1:31:28+35:4140:07

H80

2 720 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lars CedérusSnättringe SK40:1314:47
2Roland LöwgrenSpårvägens OK40:28+0:1514:52
3Rolf AnderssonRimbo SOK44:31+4:1816:21
4Leif LundquistEnebybergs IF45:20+5:0716:40
5Hugo IsgrenIFK Enskede46:11+5:5816:58
6Bjarne ErlandssonHammarby IF OF47:50+7:3717:35
7Sten BergstrandSkogsluffarnas OK49:39+9:2618:15
8Jan-Olof MalmSigtuna OK49:49+9:3618:18
9Lars-Erik LindellVäsby OK1:02:51+22:3823:06
10Lennart StenbergOK Älvsjö-Örby1:20:23+40:1029:33
Stig JaremalmVallentuna-Össeby OLej godkänd
Sture NilssonStockholmspolisens IF OFej godkänd

Inskolning

2 000 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Audrey FranssonSnättringe SKfullföljt
Hugo HartleySöders-Tyresöfullföljt
Greta LannerströmKlubblösfullföljt
Astrid OhlinTullinge SKfullföljt
Wilma OhlinTullinge SKfullföljt
Elin OremusKlubblösfullföljt
Malte RatzingerKlubblösfullföljt
Elise RisethTullinge SKfullföljt
Liv SanderiIFK Lidingö SOKfullföljt
Nils StällbergTullinge SKfullföljt
Elvin HedmanSnättringe SKej godkänd

U1

1 910 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ebbe TroppIFK Lidingö SOK17:349:11
2Ville W LampinenSödertälje-Nykvarn OF18:55+1:219:54
3Filip WimmerSnättringe SK20:20+2:4610:38
4Isak WimmerSnättringe SK20:22+2:4810:39
5Tilda HemmyrJärla Orientering20:42+3:0810:50
6Elsa BringbySödertälje-Nykvarn OF22:34+5:0011:48
7Clara WidinOK Ravinen23:31+5:5712:18
8Ellinor StareniusSnättringe SK28:36+11:0214:58
9Elliot HemmyrJärla Orientering28:56+11:2215:08
10Vera StällbergTullinge SK30:31+12:5715:58
10Nora StällbergTullinge SK30:31+12:5715:58
12Leonard PiirainenOK Ravinen32:23+14:4916:57
13Sara AlmgrenSöders-Tyresö36:29+18:5519:06
14Filippa SigstedtOK Ravinen36:47+19:1319:15
15Emma EnckellSödertälje-Nykvarn OF59:20+41:4631:03
Nora ArvidsonOK Ravinenej start
Irma SahlstedtSöders-Tyresöej start

U2

2 010 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tom ValjusIFK Lidingö SOK16:328:13
2Melker HagwallJärla Orientering16:35+0:038:15
3Per NicanderJärla Orientering17:16+0:448:35
4Siri HåstadBromma-Vällingby SOK19:07+2:359:30
5Wilma LarssonOK Ravinen20:13+3:4110:03
6Max JunlénOK Ravinen20:27+3:5510:10
7Sara BergOK Ravinen21:06+4:3410:29
8Simon CarlqvistSnättringe SK21:08+4:3610:30
9Alice RuthströmJärla Orientering23:40+7:0811:46
10Sixten HörnfeldtOK Älvsjö-Örby23:42+7:1011:47
11Liv StällbergTullinge SK24:04+7:3211:58
12Holger PerssonTullinge SK24:08+7:3612:00
13Sebastian OremusKlubblös24:32+8:0012:12
14Erik EkbladOK Ravinen24:36+8:0412:14
15Alma OlssonTullinge SK24:40+8:0812:16
16Niels OremusKlubblös24:41+8:0912:16
17Ossian LindgrenAC Milan24:48+8:1612:20
18Otto LindgrenOtto o Theos Fan club26:03+9:3112:57
19Theo EdlundOtto o Theos Fan club26:05+9:3312:58
20Alice LindholmTullinge SK26:59+10:2713:25
21Elsa HallHaninge SOK30:40+14:0815:15
22Ture NivaOK Ravinen30:54+14:2215:22
23Ernst KuroszOK Ravinen31:36+15:0415:43
24Juni LythTullinge SK32:53+16:2116:21
25Linnea StareniusSnättringe SK40:35+24:0320:11
Olle AlteborgOK Ravinenej start

U3

2 570 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Liam RosenOK Ravinen54:1621:06
2Malcom RomellOK Ravinen54:17+0:0121:07
3Hanna FranzonOK Älvsjö-Örby1:04:43+10:2725:10
4Melker FranzonOK Älvsjö-Örby1:07:33+13:1726:17
5Marius HovmöllerSöders-Tyresö1:18:52+24:3630:41

Öppen 1

2 090 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Marie ÖhlundGustavsbergs OK43:0420:36
2Lotti UhrnellSkarpnäcks OL43:50+0:4620:58
3Anne KarlssonKlubblös47:55+4:5122:55
4Tatiana LindqvistTäby OK56:09+13:0526:51
5Susanne SchiblerOK Älvsjö-Örby1:00:49+17:4529:05

Öppen 3

2 570 m, 31 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Isabella HolmOK Djerf24:409:35
2Joakim ThörneKlubblös25:53+1:1310:04
3Oliver SannicoloTullinge SK26:21+1:4110:15
4Karl ArkadSkarpnäcks OL27:33+2:5310:43
5Evelina ÖstblomOK Hammaren30:21+5:4111:48
6Sara JernbergKlubblös31:33+6:5312:16
7Maria BergHagaby GoIF Örebro35:50+11:1013:56
8Carina RongeTullinge SK37:20+12:4014:31
9Wera BjörklundOK Ravinen37:33+12:5314:36
10Michal de VilliersOK Södertörn39:12+14:3215:15
11Nora TydalOK Österåker39:21+14:4115:18
12Tara LynchKlubblös41:49+17:0916:16
13Jenny AxelssonSkarpnäcks OL42:06+17:2616:22
14Riina Larsson-MändFredrikshofs IF Skid & OK42:32+17:5216:32
15Niamh LynchKlubblös45:29+20:4917:41
16Lisa LynchKlubblös45:30+20:5017:42
17Kerstin BjörnegrenVäsby OK49:45+25:0519:21
18Eva OlssonKlubblös55:25+30:4521:33
19Corinne JohnsonSkarpnäcks OL58:25+33:4522:43
20Rebecka AldenSkarpnäcks OL58:26+33:4622:44
21Hanna CarlqvistSnättringe SK59:41+35:0123:13
22Claes RundströmOK Älvsjö-Örby1:01:10+36:3023:48
23Tora BjörklundOK Ravinen1:03:40+39:0024:46
24Mats HultenSkarpnäcks OL1:07:04+42:2426:05
25Jenny CarlsbergSkarpnäcks OL1:07:31+42:5126:16
26Lotta BohlinSkarpnäcks OL1:07:44+43:0426:21
27Gabi ArnoldSkarpnäcks OL1:09:31+44:5127:02
28Björn IngvaldstadKlubblös1:14:57+50:1729:09
29Maria MarquezTumba-Mälarhöjden OK1:15:23+50:4329:19
30Lena SidervallTullinge SK1:15:39+50:5929:26
Klas LangelsSkarpnäcks OLej godkänd

Öppen 5

3 320 m, 29 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Arvid TrofastTjällmo-Godegårds OK38:3911:38
2Tobias TrofastTjällmo-Godegårds OK38:51+0:1211:42
3Per LjungCentrum OK40:19+1:4012:08
4Karin StadigIFK Enskede40:31+1:5212:12
5Lisa LindbergKlubblös45:09+6:3013:35
6Henrik OlssonHellas Orientering46:37+7:5814:02
7Per NivaOK Ravinen53:33+14:5416:07
8Botvid SimonssonSundbybergs IK57:07+18:2817:12
9Katarina LythKlubblös1:03:48+25:0919:13
10Frida ForsbergTullinge SK1:03:59+25:2019:16
11Anna NorellAttunda OK1:08:44+30:0520:42
12Stefan NorellAttunda OK1:09:02+30:2320:47
13Per NiringKlubblös1:09:41+31:0220:59
14Karl Martin SvärdSträngnäs-Malmby OL1:11:51+33:1221:38
15Cecilia WestströmSundbybergs IK1:12:38+33:5921:52
16Anna Holmström WikellCentrum OK1:13:54+35:1522:15
17Ulf LundinOK Södertörn1:14:11+35:3222:20
18Morris BjörklundOK Ravinen1:17:08+38:2923:13
19Kenneth LjungbergNyköpings OK1:23:43+45:0425:12
20Anna MyrbergerTullinge SK1:24:03+45:2425:18
21Linda BergmanTullinge SK1:25:15+46:3625:40
22Åsa HanssonTullinge SK1:27:12+48:3326:15
23Cecilia BjörklundOK Ravinen1:32:54+54:1527:58
24Cecilia NorellSnättringe SK1:35:05+56:2628:38
25Louise LindellGustavsbergs OK1:39:05+1:00:2629:50
26Mia StareniusSnättringe SK1:58:48+1:20:0935:46
27Malena CarlqvistSnättringe SK2:00:59+1:22:2036:26
Olof LindholmTullinge SKej godkänd
Frej FredmanCentrum OKej godkänd
Imma CampsClub Orientació Catalunyaej start

Öppen 7

2 880 m, 79 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Annie ForsbergOK Ravinen26:579:21
2Jesper ErikssonStreet Mentaly Parkour27:17+0:209:28
3Lenka ZatloukalovaTullinge SK27:58+1:019:42
4Lina GustafssonVittjärvs IK29:59+3:0210:24
5Bengt KärrströmTullinge SK30:00+3:0310:25
6Magnus KarlssonCentrum OK30:14+3:1710:29
7Ola NyqvistOK Södertörn30:41+3:4410:39
8Daniel BringbySödertälje-Nykvarn OF31:12+4:1510:50
9Anneli ÖstbergStora Tuna OK33:51+6:5411:45
10Cecilia NordquistTäby OK33:57+7:0011:47
11Mats FranssonSnättringe SK34:01+7:0411:48
12Sune SisellOK Södertörn35:29+8:3212:19
13Per WolgastSnättringe SK35:53+8:5612:27
14Herman FunkquistIF Hansa-Hoburg36:09+9:1212:33
15Stefan FerdmanTullinge SK36:20+9:2312:36
16Henrik ÖsterbergGustavsbergs OK36:22+9:2512:37
17Anders HänströmTäby OK36:32+9:3512:41
18Matilda HektorAttunda OK38:32+11:3513:22
19Stefan FunkquistIF Hansa-Hoburg39:25+12:2813:41
20Tomas BjörelindJärla Orientering40:23+13:2614:01
21Karin GreilertHaninge SOK40:25+13:2814:02
22Malin MiltonKlubblös40:30+13:3314:03
23Lena RisbyKlubblös40:44+13:4714:08
24Håkan KarlssonMälarö SOK41:06+14:0914:16
25Bert KoskinenSödertälje-Nykvarn OF41:29+14:3214:24
26Pia BoudrieVäsby OK41:33+14:3614:25
27Karin ForsbergTullinge SK42:04+15:0714:36
28Alexander AlnessLånghundra IF42:31+15:3414:45
29Mari HeijkenskjöldTullinge SK43:09+16:1214:58
30Inge SundströmNyköpings OK43:45+16:4815:11
31Eva MolénSkarpnäcks OL44:37+17:4015:29
32Klas FlodqvistSödertälje-Nykvarn OF45:33+18:3615:48
33Georg LarssonFredrikshofs IF Skid & OK45:46+18:4915:53
34Anna Martinsson-KarlssonAttunda OK46:41+19:4416:12
35Ulf LundströmHaninge SOK47:06+20:0916:21
36Mats ZackrissonOK Älvsjö-Örby47:07+20:1016:21
37Katarina FunkquistIF Hansa-Hoburg47:28+20:3116:28
38Lovisa HöglundTullinge SK48:17+21:2016:45
39Arne LindqvistTäby OK49:53+22:5617:19
40Mats EklundKlubblös50:02+23:0517:22
41Mattias AdlerSkogsluffarnas OK50:12+23:1517:25
42David NygrenTullinge SK52:34+25:3718:15
43Anders KihlströmKlubblös52:38+25:4118:16
44Maria KärrströmTullinge SK53:30+26:3318:34
45Ingvar LarssonGustavsbergs OK54:01+27:0418:45
46Ingela AlnessLånghundra IF54:42+27:4518:59
47Arne KvarnefalkJärfälla OK55:38+28:4119:19
48Per ÅnmarkTumba-Mälarhöjden OK56:07+29:1019:29
49Sven-Eric AmrénSnättringe SK56:35+29:3819:38
50Kjell OhlssonFredrikshofs IF Skid & OK57:16+30:1919:53
51Rolf E. NilssonTullinge SK59:10+32:1320:32
52Anki LandarvKlubblös1:00:18+33:2120:56
53Erik BjernulfSundbybergs IK1:00:47+33:5021:06
54Ann LeesmentMälarö SOK1:01:05+34:0821:12
55Per StålhammarTullinge SK1:02:16+35:1921:37
56Annica HedbergOK Södertörn1:06:12+39:1522:59
57Gunnar BramstenSundbybergs IK1:06:59+40:0223:15
58Elisabeth LindstedtOK Ravinen1:07:22+40:2523:23
59Jerker RuthströmJärla Orientering1:13:41+46:4425:35
60Linda RuthströmJärla Orientering1:13:42+46:4525:35
61Madeleine CasselIFK Lidingö SOK1:15:00+48:0326:02
62Elisabeth BengtssonIFK Lidingö SOK1:16:52+49:5526:41
63Viviann AnderssonSnättringe SK1:17:10+50:1326:47
64Robert PuustaOK Älvsjö-Örby1:18:51+51:5427:22
65Elisabeth ErikssonNyköpings OK1:20:00+53:0327:46
66Anders WinellTumba-Mälarhöjden OK1:20:57+54:0028:06
67Klara HåstadBromma-Vällingby SOK1:23:20+56:2328:56
68Bo LandarvKlubblös1:28:37+1:01:4030:46
69Gustaf BäckKlubblös1:31:04+1:04:0731:37
70Åke AndreassonGustavsbergs OK1:32:30+1:05:3332:07
71Dagny TirénOK Ravinen1:39:21+1:12:2434:29
72Aija SadurskisCentrum OK2:15:31+1:48:3447:03
Gunilla SchönningJärfälla OKej godkänd
Anneli ChristieSnättringe SKej godkänd
Margaretha NylundOK Södertörnej godkänd
Lars-Olov AnderssonSigtuna OKej godkänd
Erika HörnfeldtCentrum OKej godkänd
Agneta PorkénFredrikshofs IF Skid & OKej godkänd
Elisabeth StålhammarTullinge SKej godkänd

Öppen 8

4 270 m, 60 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Peter HemmyrJärla Orientering28:376:42
2Martin HärbergJärla Orientering29:19+0:426:51
3Emil LauriKamrat och IF KIF31:45+3:087:26
4Jörgen OhlinTullinge SK32:07+3:307:31
5Mikael NybergHellas Orientering33:38+5:017:52
6Lars Håkan SandvikAttunda OK34:40+6:038:07
7Anders LindeborgSödertälje-Nykvarn OF35:49+7:128:23
8Irina NybergAlfta-Ösa OK36:26+7:498:31
9Jonas LindholmCentrum OK37:07+8:308:41
10Samuel LindénAttunda OK38:14+9:378:57
11Jorrit BoekelCentrum OK38:16+9:398:57
12Fredrik SteneboAttunda OK38:40+10:039:03
13Anders ÖstbergStora Tuna OK38:46+10:099:04
14Lars ForsbergOK Ravinen39:45+11:089:18
15Olle ForsbergStockholms Inomhusorienterare39:59+11:229:21
16Niklas WansölinOK Ravinen40:33+11:569:29
17Anders BackKlubblös41:25+12:489:41
18Björn JanssonVäsby OK41:38+13:019:45
19Marcus WiklundStora Tuna OK42:05+13:289:51
20Göran HellgrenOK Södertörn42:35+13:589:58
21Joachim WansölinOK Ravinen43:01+14:2410:04
22Christofer NäsholmCentrum OK43:55+15:1810:17
23Karl MårtenssonOK Älvsjö-Örby43:56+15:1910:17
24Henrik ErlandssonOK Södertörn44:09+15:3210:20
25Johan SpetzStenungsunds OK44:10+15:3310:20
26Karin LundbergTullinge SK44:29+15:5210:25
27Erika LindholmCentrum OK45:11+16:3410:34
28Ingemar ÅkermanTullinge SK45:15+16:3810:35
29Jonas ArvidsonOK Ravinen46:41+18:0410:55
30Ruben SvartholmGammelstads IF46:55+18:1810:59
31Hideto TakahashiOK Linné47:31+18:5411:07
32Jörgen StegardSkarpnäcks OL47:41+19:0411:10
33Johan AleniusIFK Lidingö SOK48:42+20:0511:24
34Johan KammargårdenBjörkfors GOIF49:38+21:0111:37
35Henrik HagwallJärla Orientering51:33+22:5612:04
36Mikael ChristensenIFK Enskede53:50+25:1312:36
37Thomas EdwallOK Österåker54:00+25:2312:38
38Hanna KorhonenKlubblös55:39+27:0213:01
38Takumi IkedaOK Linné55:39+27:0213:01
40Anna RökenTäby OK57:04+28:2713:21
41Emma RisbyKlubblös59:45+31:0813:59
42Sofi RönnestrandProppen OK1:00:14+31:3714:06
43Vidar FunkquistIF Hansa-Hoburg1:00:38+32:0114:11
44Ulf HellerstedtKlubblös1:03:00+34:2314:45
45Jonas PålssonFMTM1:03:29+34:5214:52
46Åsa Rimsjö SandTullinge SK1:03:52+35:1514:57
47Niclas RökenTäby OK1:06:42+38:0515:37
48Håkan EnmarkSkogsluffarnas OK1:06:54+38:1715:40
49Åsa BörjessonJärla Orientering1:07:10+38:3315:43
50Patrik WidinOK Ravinen1:07:56+39:1915:54
51Martin BjörklundOK Ravinen1:12:45+44:0817:02
52Johan SköldJärfälla OK1:12:49+44:1217:03
52Andreas PetterssonAttunda OK1:12:49+44:1217:03
54Stefan HörnströmKlubblös1:12:59+44:2217:05
55Jörgen MårdbergKlubblös1:29:09+1:00:3220:52
56Jonny BobergBromma-Vällingby SOK1:45:37+1:17:0024:44
57Torbjörn JohanssonOK Södertörn1:50:22+1:21:4525:50
Anna PernebyTullinge SKej godkänd
Håkan CarlqvistSnättringe SKej godkänd
Niclas CarlssonOK Ravinenej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser