Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för DM, medel, Stockholm

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: DM, medel, Stockholm
Arrangörsorganisation: Sundbybergs IK
Datum: lördag 31 augusti 2019

Alfta-Ösa OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
4Sara EskilssonD21 (42)31:48+4:578:05
17Josefine HeikkaD21 (42)40:38+13:4710:20

Attunda OK

86 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Melker HallmanU1 (30)17:168:08
1Ted LagerströmH12 (28)19:246:30
2Ulla MolinD55 (23)23:49+0:1610:05
2Lars Håkan SandvikH50 (71)26:16+0:177:27
2Jenny HallmanD35 (8)35:47+3:2311:43
3Lars RoosH80 (15)42:30+14:4920:50
3Lars Håkan SandvikÖppen 8 (62)33:39+4:527:38
4Marcus SteneboH16 (45)27:07+1:147:17
4Greta SandvikD10 (30)17:43+1:528:41
4Anne-Christine SchunnessonD60 (15)30:59+4:1413:07
5Göran LarboH70 (20)33:12+8:1413:43
6Maria Von SchmalenséeD45 (46)26:19+3:2210:16
6Erica BlythD35 (8)46:36+14:1215:16
6Kerstin RosengrenD70 (15)41:42+9:2118:47
6Joel WallnerH14 (59)26:17+4:058:30
6Fredrik SteneboH50 (71)30:02+4:038:31
8Margareta HallménD65 (10)1:01:57+31:2327:54
8Niklas HenrikssonH45 (55)33:23+8:228:29
9Lovisa NilssonÖppen 7 (77)35:01+9:2611:40
9Malin StrömqvistD14 (36)38:31+6:2211:59
9Karl EngesH21 (59)32:38+8:317:05
9Malte HallmanH10 (35)16:17+4:387:58
9Leif NordinH70 (20)34:36+9:3814:17
10Kalle PerssonH55 (48)29:05+5:459:34
11Terese HerlinD21 (42)37:55+11:049:38
11Axel WrådheH21 (59)34:45+10:387:33
11Samuel LindénH18 (32)37:16+9:219:02
11Svante SandvikH14 (59)29:41+7:299:36
12Anette BrunanderD50 (38)31:55+5:5713:11
12Edvin WallnerH12 (28)31:03+11:3910:25
12Elis IversH16 (45)33:12+7:198:55
12Sven HedmanH65 (26)30:16+5:5611:49
12Sofia IversD18 (27)38:39+12:0112:58
13Erik AntonssonH35 (14)56:43+25:3913:20
13Jörgen KarlssonH60 (39)33:41+7:2410:35
13Vilma NilssonD14 (36)41:52+9:4313:02
14Anna StrandD45 (46)32:52+9:5512:50
15Annika LindbergD50 (38)33:31+7:3313:50
15Lena NilssonD45 (46)32:53+9:5612:50
16Marianne HenkeD40 (32)44:36+14:3414:40
16Göran FriskH70 (20)44:40+19:4218:27Ladda ner rutt i gpx-format
18Ulla KarnebäckÖppen 3 (35)50:15+18:3816:22
18Tomas HenrikssonH45 (55)36:09+11:089:11
18Ulrik IversH50 (71)35:30+9:3110:05
20Emily BlythD12 (28)44:52+20:3215:00
20Viktor SoneH16 (45)38:25+12:3210:19
20Karin SteneboD50 (38)37:14+11:1615:23
20Nina IversD45 (46)35:29+12:3213:51
20Saga WallnerU1 (30)28:28+11:1213:25
21Charlotte EngesD55 (23)1:09:02+45:2929:15
21Filip SoneU1 (30)30:14+12:5814:15
22Karl-Gunnar KarnebäckH60 (39)41:12+14:5512:57
22Maja SandvikD18 (27)57:49+31:1119:24
22Monica RoosD50 (38)37:46+11:4815:36
24Jenny WallnerD40 (32)1:03:22+33:2020:50
24Laura D'AngeloD21 (42)46:12+19:2111:45
27Sara RuneborgÖppen 5 (59)59:28+27:1217:20
27Jessica StrömqvistD40 (32)1:20:36+50:3426:30
28Marcus BarbozaH14 (59)38:39+16:2712:30
29Lisa TörnqvistD45 (46)42:32+19:3516:36
30Kristina MarteliusD50 (38)41:25+15:2717:06
31Håkan RedtzerH55 (48)40:00+16:4013:09
32Kajsa GradinD50 (38)43:27+17:2917:57
32Sven-Anders OlssonH60 (39)53:44+27:2716:53
34Matilda HektorÖppen 7 (77)51:16+25:4117:05
34Andreas FredrikssonH45 (55)43:10+18:0910:59
36Jonas KastenholmH45 (55)45:19+20:1811:31
37Anna Martinsson-KarlssonD50 (38)1:03:23+37:2526:11
37Johan StridhH55 (48)45:48+22:2815:03
38Stefan MarteliusH55 (48)46:43+23:2315:22
38Christoffer NorrmanH45 (55)46:49+21:4811:54
41Thomas PetterssonH21 (59)50:57+26:5011:04
42Fabian TörnqvistH14 (59)47:40+25:2815:25
47Anton DanielsH21 (59)1:04:55+40:4814:06
49Daniel JönssonH21 (59)1:08:57+44:5014:59
49Magnus StrömqvistH45 (55)1:18:19+53:1819:55
52Jonas SjöblomÖppen 8 (62)1:27:04+58:1719:47
57Andreas PetterssonÖppen 8 (62)1:52:55+1:24:0825:39
60Stefan NorellÖppen 7 (77)1:06:56+41:2122:18
Niclas LarssonÖppen 8 (62)ej godkänd
Lena BuhreD40 (32)ej godkänd
Karin TibbelinD70 (15)ej godkänd
Oskar DanielsH21 (59)ej godkänd
Kristina Nygren FriskD70 (15)ej godkänd
Yvonne RoosD75 (6)ej godkänd
Linda StrömqvistD12 (28)ej start
Sara StrömqvistD12 (28)ej start
Madeleine LimparD50 (38)ej start
Anders HallménH65 (26)ej start
Håkan BoijeH75 (23)ej start
Adrian AntonssonH10 (35)ej start
Liv SanderiInskolning (13)ej godkänd

Avesta OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Roland WareniusH65 (26)24:46+0:269:40
11Eva WareniusD60 (15)51:24+24:3921:46

Bergnäsets AIK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
32Agneta HolmgrenÖppen 7 (77)50:33+24:5816:51
39Fredrik HolmgrenÖppen 7 (77)53:45+28:1017:55

Bodens Bandyklubb OS

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
14Christina NordströmD60 (15)1:00:23+33:3825:35

Bromma-Vällingby SOK

18 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
4Thomas PetterssonH55 (48)26:03+2:438:34
9Kristin NilssonD45 (46)28:52+5:5511:16
9Siri HåstadU2 (19)23:30+6:1510:55
14Anders StenbackH70 (20)41:33+16:3517:10
15Ola CarlénH45 (55)35:09+10:088:56
16Tova SandgrenD12 (28)36:39+12:1912:15
21Elin BjessmoD18 (27)53:35+26:5717:58
31Joakim BergH21 (59)44:51+20:449:45
38Mattias BerglundH50 (71)42:08+16:0911:58
40Emma BarnardD16 (43)1:11:14+43:0922:03
41Simon SandgrenH50 (71)44:15+18:1612:34
42Morris RassètH16 (45)1:28:04+1:02:1123:40
44Ludvig Sjöberg-SvedborgH14 (59)49:39+27:2716:04
52Thomas BabtistH50 (71)52:09+26:1014:48
55Klara HåstadÖppen 8 (62)1:38:01+1:09:1422:16
59Jonny BobergÖppen 8 (62)2:05:22+1:36:3528:29
Åsa NylénÖppen 7 (77)ej godkänd
Leif JehanderH80 (15)ej godkänd
Karin ModinD20 (12)ej start
Emil FunemyrH16 (45)ej start
Agnes ModinD50 (38)ej start

Centrum OK

26 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Oskar GustafssonH40 (28)29:58+3:387:18
2Samantha AhlgrenÖppen 5 (59)39:51+7:3511:37
3Tomas HolmbergH35 (14)35:30+4:268:21
3Per LjungÖppen 5 (59)40:43+8:2711:52
7Sara JonassonD35 (8)47:08+14:4415:27
9Ingrid Maria LindgrenÖppen 3 (35)44:47+13:1014:35
12Moa KjellstrandD21 (42)38:02+11:119:40
15Johan ElghÖppen 5 (59)54:07+21:5115:46
16Niclas PeterssonH40 (28)47:46+21:2611:39
19Gustav MelanderH40 (28)49:23+23:0312:02
19Janne NilssonH55 (48)31:49+8:2910:27
21Lars JakobssonH21 (59)40:51+16:448:52
23Elin NilssonÖppen 5 (59)58:18+26:0216:59
25Per-Anders LindgrenH55 (48)34:51+11:3111:27
33Magnus YngvessonH21 (59)45:17+21:109:50
33Erika HörnfeldtD45 (46)46:38+23:4118:12
38Frej FredmanÖppen 5 (59)1:14:34+42:1821:44
43Henrik LundgrenH21 (59)53:59+29:5211:44
46Torbjörn ThufvessonÖppen 8 (62)1:12:56+44:0916:34
51Anders RyrmanÖppen 8 (62)1:26:52+58:0519:44
53Mattias HenrikssonH21 (59)1:55:52+1:31:4525:11
56Gustaf GergeÖppen 8 (62)1:45:26+1:16:3923:57
Per OksvoldH40 (28)ej godkänd
Anton AlverbäckÖppen 7 (77)ej godkänd
Oskar KarlinH40 (28)ej godkänd
Malin SundebyD35 (8)ej godkänd
Sverker LenasH40 (28)ej start
Ulf FranzénH65 (26)ej start

Enebybergs IF

6 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
4Ann SjöbergD80 (8)1:20:47+48:0739:35
8Ann-Marie Rees-AnderssonD70 (15)47:58+15:3721:36
9Leif LundquistH80 (15)56:15+28:3427:34
10Anders GärderudH70 (20)35:29+10:3114:39
12Stellan FehrnströmH75 (23)53:46+24:3022:46
13Kurt AnderssonH75 (23)56:11+26:5523:48
Lars Olavi PeldanH70 (20)ej start

FK Åsen

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
34David EricsonÖppen 5 (59)1:04:05+31:4918:40

Fredrikshof IF CK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Melker BurlingInskolning (13)fullföljt

Fredrikshofs IF Skid & OK

9 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Elisabet ÖqvistD75 (6)1:00:2627:13
2Bengt ÖqvistH70 (20)29:58+5:0012:22
6Björn ÖqvistH75 (23)46:28+17:1219:41
7Agneta PorkénD65 (10)1:00:14+29:4027:07
12Gunnar DahlströmH80 (15)1:28:40+1:00:5943:27
24Gunilla ÖqvistD45 (46)39:36+16:3915:28
42Magnus BurlingH45 (55)53:16+28:1513:33
47Kjell OhlssonÖppen 7 (77)58:21+32:4619:27
Bertil ThyrH70 (20)ej godkänd

Friskis

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
25Patrick SiegbaanÖppen 5 (59)58:49+26:3317:08

Frösö IF

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
36Jonas EsbjörnssonÖppen 7 (77)52:08+26:3317:22

Gustavsbergs OK

45 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Johan StrandbergH35 (14)31:047:18
1Anneli LindqvistD65 (10)30:3413:46
1Max ÖsterbergH14 (59)22:127:11
1Leif StrandbergH75 (23)29:1612:24
2Jan DahlgrenÖppen 1 (2)39:27+12:1718:20
3Conny StrandbergH50 (71)27:08+1:097:42
6Tyra StrandbergU1 (30)21:50+4:3410:17
6Thomas WesterH65 (26)27:58+3:3810:55
7Ann-Marie HolmströmD70 (15)43:18+10:5719:30
13Hillevi EkstrandD45 (46)32:25+9:2812:39
14Erica StrandbergÖppen 5 (59)53:17+21:0115:32
15Magnus LindblomH40 (28)46:05+19:4511:14
15Ronnie DahlgrenÖppen 7 (77)39:13+13:3813:04
16Carin RosénÖppen 7 (77)39:21+13:4613:07
17Erland LjungströmÖppen 3 (35)49:47+18:1016:12
17Emma BellanderD18 (27)49:31+22:5316:36
18Per ÖhlundH65 (26)35:01+10:4113:40
20Björn LinderÖppen 8 (62)51:05+22:1811:36
23Ulf BurmanH60 (39)41:55+15:3813:10
24Tore WestmanH12 (28)54:37+35:1318:19
24Jonas HolmgrenH45 (55)39:53+14:5210:08
24Clas-Göran HerrgårdH65 (26)41:54+17:3416:22
25Henrik ÖsterbergÖppen 7 (77)43:53+18:1814:37
26Leif JonssonH65 (26)58:27+34:0722:49
27Marie ÖhlundÖppen 3 (35)1:02:54+31:1720:29
28Veronica ÖsterbergÖppen 5 (59)1:01:37+29:2117:57
30Angelica LindblomD40 (32)1:32:28+1:02:2630:25
30Jan LavénH55 (48)39:54+16:3413:07
33Malte BellanderH14 (59)41:33+19:2113:26
35Rasmus LindblomH16 (45)1:03:00+37:0716:56
36Arvid WestmanH14 (59)43:29+21:1714:04
36Ida ÖsterbergD16 (43)1:01:24+33:1919:00
37Jonathan NilssonH14 (59)43:49+21:3714:10
38Emilia NilssonD16 (43)1:06:22+38:1720:32
41Cecilia NilssonÖppen 5 (59)1:17:47+45:3122:40
48Åke AndreassonÖppen 7 (77)58:27+32:5219:29
49Peter LandénH50 (71)50:21+24:2214:18
51Jonatan LindellH50 (71)52:01+26:0214:46
53Sebastian LindblomH14 (59)1:03:34+41:2220:34
54Anna-Karin FridmarÖppen 7 (77)1:03:49+38:1421:16
55Isabella NilssonÖppen 7 (77)1:04:08+38:3321:22
62Pia BellanderÖppen 7 (77)1:09:14+43:3923:04
69Richard NilssonÖppen 7 (77)1:42:55+1:17:2034:18
Anna LindellD50 (38)ej godkänd
Ingvar LarssonH75 (23)ej godkänd
Louise LindellÖppen 5 (59)ej start
Martin BellanderH45 (55)ej start
Patrik FriskH45 (55)ej start

Hammarby IF OF

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Gun LarssonD75 (6)1:33:08+32:4241:57
5Bjarne ErlandssonH80 (15)43:24+15:4321:16
59Eric HuijsersH50 (71)1:02:45+36:4617:49
Britt ErikssonD80 (8)ej godkänd

Haninge SOK

33 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3P-O IvarssonH65 (26)25:13+0:539:51
4Nina PerssonD18 (27)28:25+1:479:32
6Ingrid GraneliD65 (10)51:59+21:2523:24
8Jakob Gadefors-NauH18 (32)34:09+6:148:17
9Gustav NäsmanH40 (28)36:48+10:288:58
9Helena KorhonenD65 (10)1:02:10+31:3628:00
9Carolin SvenssonD21 (42)36:30+9:399:17
10Karin IvarssonD60 (15)44:21+17:3618:47
10Felix PerssonH20 (16)38:23+11:358:43
12Elin StorellU2 (19)29:12+11:5713:34
12Jan EskilssonH60 (39)33:19+7:0210:28
12Malte ThelanderH14 (59)29:56+7:449:41
13Martin SkärlénH20 (16)1:01:37+34:4914:00
14Anna EngquistD50 (38)33:26+7:2813:48
15Karin GreilertD55 (23)41:16+17:4317:29
15Linus NileviH14 (59)31:55+9:4310:19
16Mats SandinH50 (71)35:09+9:109:59
17Elin TheanderD12 (28)40:20+16:0013:29
18Lena NileviD40 (32)45:00+14:5814:48
20Christel NilssonD55 (23)1:04:16+40:4327:13
20Reijo KorhonenH65 (26)35:43+11:2313:57
21Alvar MelinH18 (32)46:45+18:5011:20
21Lars GreilertH55 (48)33:46+10:2611:06
23Joakim PerssonH50 (71)37:24+11:2510:37
29Filip StorellH16 (45)46:52+20:5912:35
35Joakim SkärlénH21 (59)45:52+21:459:58
36Fredrik MorastH50 (71)41:51+15:5211:53
37Henrik MorastH45 (55)45:44+20:4311:38
45Gunnar SkärlénH55 (48)1:24:46+1:01:2627:53
57Anders NauÖppen 7 (77)1:05:28+39:5321:49
Niklas HallH45 (55)ej godkänd
Berit LindungerD75 (6)ej godkänd
Gustav StorellH14 (59)ej godkänd
Elsa HallU2 (19)ej start
Henrik SjögrenH45 (55)ej start

Hellas Orientering

13 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
4Henrik OlssonÖppen 5 (59)42:09+9:5312:17
4Bo RomsonH75 (23)40:51+11:3517:18
5Margareta AnderssonD65 (10)46:05+15:3120:45
5Mikael NybergH50 (71)29:39+3:408:25
8Charlotta GibergD50 (38)30:43+4:4512:41
11Kenneth BerglundH75 (23)50:53+21:3721:33
14Calle BohmanH45 (55)35:08+10:078:56
17Torbjörn TirénH75 (23)1:01:06+31:5025:53
24Anders ThuresonH50 (71)37:26+11:2710:38
26Eva GustavssonD50 (38)40:08+14:1016:35
37Tommy WendtH60 (39)1:17:55+51:3824:30
44Anders WinaldH55 (48)1:17:02+53:4225:20
Åsa RomsonD45 (46)ej godkänd

IBM Club Sweden

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
13Jan-Olof WåhlbergH70 (20)37:05+12:0715:19
29Bo NybergÖppen 5 (59)1:02:22+30:0618:10

IF Thor

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
5Sofie SandbergÖppen 3 (35)35:26+3:4911:32
25Edvin SandbergH10 (35)24:03+12:2411:47
26Ebba WesterbergD21 (42)51:21+24:3013:03
35Christoffer SandbergÖppen 8 (62)1:02:33+33:4614:12
Ellen SandbergD12 (28)ej start

IFK Enskede

26 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
4Ileana von MelenD50 (38)27:53+1:5511:31
4Hannes LindqvistH14 (59)25:19+3:078:11
5Carina HallendalD40 (32)35:05+5:0311:32
6Katarina RundströmD50 (38)28:52+2:5411:55
6Hugo IsgrenH80 (15)45:33+17:5222:19
7Per ForsbergH50 (71)31:47+5:489:01
8Nora AhlströmD10 (30)19:16+3:259:26
8Jon Forsberg RundströmH10 (35)16:08+4:297:54
9Patric De BoussardH45 (55)33:55+8:548:37
9Bo HedlundH75 (23)48:16+19:0020:27
10Martin AhlströmH35 (14)45:30+14:2610:42
17Jan FrödinH55 (48)30:58+7:3810:11
18Lovisa LindqvistD14 (36)44:47+12:3813:57
19Elis Forsberg RundströmH16 (45)37:38+11:4510:06
19Linn De BoussardD14 (36)47:30+15:2114:47
20Nils Forsberg RundströmH18 (32)46:21+18:2611:15
23Emma HallendalD14 (36)49:38+17:2915:27
25Christopher LindqvistH45 (55)40:07+15:0610:12
25Pontus AxellH18 (32)53:28+25:3312:58
27Henrik LundforsH16 (45)45:10+19:1712:08
28Felix AhlströmH10 (35)26:54+15:1513:11
29Felicia StrindérD14 (36)1:04:49+32:4020:11
29Simon AhlströmH10 (35)28:41+17:0214:03
30Josefin LindqvistD45 (46)43:14+20:1716:53
40Stefan NorlinH45 (55)50:05+25:0412:44
Liam de BoussardH10 (35)ej godkänd
Sofia LindhagenD16 (43)ej start

IFK Göteborg Orientering

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
26Joshua DudleyH21 (59)42:23+18:169:12

IFK Lidingö SOK

81 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Birgitta ThunellD80 (8)32:4016:00
1Veronika KalininaD20 (12)25:248:16
1Milton DalerusU2 (19)17:158:01
1Emma TarandiD35 (8)32:2410:37
1Julien DentÖppen 8 (62)28:476:32
2Hans Olof AmblieÖppen 7 (77)27:25+1:509:08
3Helena KarlssonD21 (42)30:03+3:127:38
3Zsófia SárközyD20 (12)29:57+4:339:45
3Martin LarboH40 (28)30:53+4:337:31
3Ebba FrendeliusD10 (30)16:20+0:298:00
4Mikael JanssonH40 (28)32:16+5:567:52
4Johan RunessonH21 (59)26:58+2:515:51
4Maja LiljaD14 (36)36:37+4:2811:24
5Johanna SanderiD21 (42)31:57+5:068:07
5Hector HainesH21 (59)29:48+5:416:28
5Mikael TarandiH65 (26)26:06+1:4610:11
6Felicity BrownÖppen 7 (77)34:11+8:3611:23
6Gustav WirénH18 (32)32:31+4:367:53
6Tilde JanssonU2 (19)21:30+4:1510:00
6Zac HuddH20 (16)35:07+8:197:58
7Teija LeppinenD50 (38)29:19+3:2112:06
7Alice HugossonD21 (42)33:06+6:158:25
7Rasmus Palmqvist AslaksenH21 (59)30:41+6:346:40
7Maximilian JohanssonU2 (19)22:14+4:5910:20
8Sara LiwångD12 (28)32:35+8:1510:53
8Tom ValjusU2 (19)22:49+5:3410:36
9Marianne SöderbergD70 (15)50:27+18:0622:43
9Astrid SkantzeD12 (28)32:54+8:3411:00
10Pär LiljaH45 (55)34:05+9:048:40
10Annica JanssonD50 (38)30:58+5:0012:47
10Isabelle DahlerusU1 (30)23:05+5:4910:53
10Kobbe FischerH10 (35)16:37+4:588:08
11Ebba GanslandtD20 (12)48:03+22:3915:39
11Hans TarandiH60 (39)32:47+6:3010:18
12Anna FranklingD12 (28)34:32+10:1211:32
13Ebba SkantzeU1 (30)24:49+7:3311:42
14Magnus RajanH50 (71)34:45+8:469:52
16Edvin CarlsteinH10 (35)18:11+6:328:54
19Sofia TörnqvistD21 (42)41:38+14:4710:35
21Wilmer CarlsteinH10 (35)20:43+9:0410:09
22Madeleine CasselD55 (23)1:12:24+48:5130:40
22Oliver LiwångH14 (59)34:46+12:3411:15
22Sandra ValjusD16 (43)45:40+17:3514:08
23Bryan Russel-KeelyH21 (59)40:57+16:508:54
24Kajsa DahlerusÖppen 3 (35)58:26+26:4919:02
25Ludvig BjörkstedtH16 (45)43:45+17:5211:45
25Sofia AdolfssonD21 (42)48:27+21:3612:19
26Alva GawellD10 (30)32:12+16:2115:47
27Simon Amblie TarandiU1 (30)38:38+21:2218:13
28Leia JanssonU1 (30)39:07+21:5118:27
28Vera SkantzeD14 (36)59:37+27:2818:34
28Nina KarlssonD50 (38)40:51+14:5316:52
31Tapani MattusH60 (39)49:32+23:1515:34
31Jonas CarlssonH50 (71)40:30+14:3111:30
32Alice HedinD14 (36)1:10:52+38:4322:04
34Ida GawellÖppen 8 (62)1:02:30+33:4314:12
34Alexander DybergH14 (59)42:06+19:5413:37
35Isabella TapperD21 (42)1:14:00+47:0918:49
35Daniel BoströmH45 (55)43:44+18:4311:07
38Erik FranklingH16 (45)1:12:41+46:4819:32
39Björn LovangH45 (55)47:13+22:1212:00
39Anders TarandiH21 (59)47:11+23:0410:15
42Felix SpäthH21 (59)52:18+28:1111:22
43Caroline LiwångÖppen 5 (59)1:18:34+46:1822:54
43Fredrik SundströmÖppen 7 (77)56:51+31:1618:57
44Petter SkantzeH45 (55)53:38+28:3713:38
48Samuel MurrayH21 (59)1:05:42+41:3514:16
49Harald BauerÖppen 8 (62)1:15:18+46:3117:06
49Adrian WernerH14 (59)57:56+35:4418:44
67Helena GanslandtÖppen 7 (77)1:28:28+1:02:5329:29
Otto FrendeliusInskolning (13)fullföljt
Lukas WernerH18 (32)ej godkänd
Isabel CarlssonD12 (28)ej godkänd
Hans LiwångH45 (55)ej godkänd
Magdalena CarlsteinD40 (32)ej godkänd
Ingemar StenbeckH50 (71)ej godkänd
Amelie RajanD18 (27)ej godkänd
Petter BodingH20 (16)ej godkänd
Gunnel BalckD75 (6)ej godkänd
Mattias CarlsteinH45 (55)ej godkänd
Jan SöderbergH75 (23)ej godkänd
Pasi ValjusÖppen 5 (59)ej start
Agnes DambergD16 (43)ej start
Jenni SimolaD21 (42)ej start
Ausrine KutkaiteD21 (42)ej start
Lisa ThunellD16 (43)ej start
Nils SamrudH14 (59)ej start

IFK Mora OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
4Vojtech KettnerÖppen 8 (62)34:27+5:407:49

IK Hakarpspojkarna

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
29Eric HanssonH21 (59)42:45+18:389:17
37Anton HanssonH21 (59)46:48+22:4110:10
Tova OlssonD21 (42)ej godkänd

IK Uven

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
8Hanna NyquistÖppen 7 (77)34:56+9:2111:38

IL GeoForm

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
12Audrun UtskarpenD45 (46)31:49+8:5212:25

Järfälla OK

85 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Birgitta BillstamD70 (15)32:2114:34
2Anders BoströmH35 (14)31:14+0:107:20
3Peter LundbergH60 (39)28:56+2:399:05
3Anne LundmarkD70 (15)36:05+3:4416:15
3Lars PalmqvistH55 (48)25:19+1:598:19
4Miia RollerD16 (43)33:39+5:3410:25
4Anders LöfgrenH60 (39)29:15+2:589:11
4Niklas SvenssonH18 (32)32:07+4:127:47
5Ida PetterssonD10 (30)17:58+2:078:48
5Henrik HanssonÖppen 5 (59)42:54+10:3812:30
5Marcus SaldeniusH35 (14)38:35+7:319:04
5Erik BovalliusH16 (45)27:45+1:527:27
5Johan LangerakH18 (32)32:22+4:277:51
5Oskar EdvardssonH20 (16)34:41+7:537:52
6Berit AslaksenD55 (23)28:29+4:5612:04
6Nils EdvardssonH45 (55)31:59+6:588:08
8Ann RollerD45 (46)28:51+5:5411:16
9Maria KaikkonenU1 (30)22:41+5:2510:41
10Max BoströmH12 (28)28:13+8:499:28
10Julia PetterssonD12 (28)33:08+8:4811:04
10Lars LöthmanH80 (15)1:04:32+36:5131:38
10Carin RunqvistD70 (15)54:56+22:3524:44
11William GrunderH16 (45)32:43+6:508:47
12Eva SvanbergD55 (23)36:15+12:4215:21
12Tomas JonssonH45 (55)34:26+9:258:45
12Anders LundH55 (48)29:15+5:559:37
13Dora KockÖppen 7 (77)38:01+12:2612:40
13Eric RollerH50 (71)34:39+8:409:50
13Samuel AnderssonH10 (35)17:28+5:498:33
14Sara AndersonD40 (32)43:14+13:1214:13
14Manne HammarbergH18 (32)39:10+11:159:30
14Gunnar SvanbergH60 (39)34:35+8:1810:52
15Anton SilierH18 (32)39:35+11:409:36
16Gunilla ThunstedtD55 (23)48:33+25:0020:34
17Andrea SilierD50 (38)35:03+9:0514:29
18Benjamin HjerténH12 (28)35:30+16:0611:54
18Lars JonassonH75 (23)1:08:00+38:4428:48
19Carin HomannD50 (38)36:54+10:5615:14
19Jamie RollerH10 (35)20:07+8:289:51
20Oskar BartschH12 (28)44:01+24:3714:46
20Per NilssonH50 (71)36:18+10:1910:18
20Sofia EdvardssonD18 (27)49:54+23:1616:44
21Anna PalmÖppen 3 (35)53:05+21:2817:17
21Louise NilssonD50 (38)37:21+11:2315:26
22Helena SellmarkÖppen 3 (35)53:11+21:3417:19
23Amanda MörkforsD12 (28)54:04+29:4418:04
25Lorentz KaikkonenH12 (28)56:39+37:1519:00
25Maria EdvardssonD45 (46)40:23+17:2615:46
25Sven-Inge NylundH65 (26)43:50+19:3017:07
26Stefan SundeliusH60 (39)45:11+18:5414:12
28Sara ForsbergD40 (32)1:21:05+51:0326:40
28Asbjörn GrøvlenH50 (71)38:40+12:4110:59
31Helena AnderssonD45 (46)43:35+20:3817:01
31Magnus SneitzÖppen 7 (77)50:08+24:3316:42
32Jonatan AndersonH14 (59)41:25+19:1313:24
32Mark ÅkessonH45 (55)42:11+17:1010:44
32Jan NettelbjerH55 (48)40:50+17:3013:25
33Melker LundqvistH16 (45)54:44+28:5114:42
33Frank SteinerH55 (48)41:39+18:1913:42
34Anton MörkforsH16 (45)58:36+32:4315:45
34Elsa ForsbergD14 (36)1:17:45+45:3624:13
35Susanne BovalliusD50 (38)55:24+29:2622:53
35Kenneth PetterssonH60 (39)1:01:02+34:4519:11
36Mikael ByströmH60 (39)1:06:39+40:2220:57
36Leif MörkforsH55 (48)43:04+19:4414:10
37Björn BoströmÖppen 7 (77)53:28+27:5317:49
37Anton WällstedtH16 (45)1:08:36+42:4318:26
38Christoffer SchönningH21 (59)47:02+22:5510:13
39Jonas BystedtH55 (48)50:26+27:0616:35
40Teresia WällstedtD45 (46)1:07:50+44:5326:29
41Anton BartschH14 (59)46:52+24:4015:10
45Jonas ÅströmH45 (55)59:02+34:0115:01
46Erik WällstedtH14 (59)52:03+29:5116:50
47Henrik LundqvistH45 (55)1:07:48+42:4717:15
52Aleksandr ManoilovH21 (59)1:21:58+57:5117:49
57Andreas GrunderH50 (71)56:54+30:5516:09
61Jörgen ÖrnebrandH50 (71)1:04:53+38:5418:25Ladda ner rutt i gpx-format
Astrid RönnmarkD16 Kort (1)ej godkänd
Simon AndersonH12 (28)ej godkänd
Marcus GrunderH14 (59)ej godkänd
Birgitta NylundD70 (15)ej godkänd
Ellinor HambergD18 (27)ej godkänd
Sara WimanÖppen 7 (77)ej godkänd
Melker PalmH16 (45)ej godkänd
Thierry ReignierH45 (55)ej godkänd
Carl ÖrnebrandH12 (28)ej start
Jesper ÅkessonH16 (45)ej start

Järla Orientering

53 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Peter HemmyrH40 (28)26:206:25
1Petrina CostermansD18 (27)26:388:56
1Sven BörjessonH10 (35)11:395:42
2Melker HagwallU2 (19)17:34+0:198:10
2Sara SjökvistD21 (42)28:46+1:557:19
2Per NicanderU2 (19)17:34+0:198:10
3Lena JanssonD65 (10)36:35+6:0116:28
3Jens RönnolsH21 (59)26:57+2:505:51
3Gustav NetzH12 (28)25:13+5:498:27
3Olof HagwallH10 (35)14:12+2:336:57
3Tomas NetzÖppen 3 (35)33:53+2:1611:02
4Johanna SundströmD55 (23)25:25+1:5210:46
5Henrik HagwallÖppen 7 (77)32:35+7:0010:51
6Mattias MillingerÖppen 8 (62)36:31+7:448:17
7Åsa BörjessonD45 (46)28:35+5:3811:09
7Tilda HemmyrU1 (30)21:58+4:4210:21
8Signe KlintingD21 (42)35:16+8:258:58
10Erik BerzellH21 (59)32:53+8:467:08
13Martin HärbergH21 (59)35:23+11:167:41
15David BejbomH21 (59)36:53+12:468:01
15Hilda MattssonD21 (42)40:09+13:1810:12
16Petra NicanderD45 (46)33:14+10:1712:58
16Karin HärbergÖppen 5 (59)54:24+22:0815:51
17Mikael SternH60 (39)35:45+9:2811:14
17Eva HagwallD40 (32)44:56+14:5414:46
17Britta BörjessonD14 (36)44:17+12:0813:47
17Victor SadaranganiH18 (32)40:22+12:279:47
17Oscar BjörckH21 (59)37:01+12:548:02
17Lukas WallhedH16 (45)36:27+10:349:47
19Elliot HemmyrU1 (30)28:10+10:5413:17
19Åsa SundströmD16 (43)42:19+14:1413:06
20Lars NicanderH40 (28)53:11+26:5112:58
20Märta AhlquistD14 (36)47:46+15:3714:52
21Linda RuthströmÖppen 7 (77)41:44+16:0913:54
22Ivar GentzH16 (45)38:51+12:5810:26
23Vilmer FolckeH12 (28)53:27+34:0317:56
23Jonas NicanderH10 (35)23:26+11:4711:29
25Alice RuthströmÖppen 3 (35)58:34+26:5719:04
26Per LembreH45 (55)40:37+15:3610:20
28Rolf KarlssonH60 (39)45:51+19:3414:25
29Ylva RudanderD50 (38)40:59+15:0116:56
30Jerker RuthströmÖppen 5 (59)1:02:49+30:3318:18
31Sara LennartssonD14 (36)1:05:30+33:2120:24
32Anna JohanssonD21 (42)1:06:24+39:3316:53
32Erik MattssonH21 (59)45:06+20:599:48
35Sofie HöglundD45 (46)56:28+33:3122:03
40Dan WesterH21 (59)49:34+25:2710:46
42My HeinrupÖppen 8 (62)1:10:32+41:4516:01
45Ludvig HagwallH14 (59)51:14+29:0216:34
Anna Dahlgren-RosénD21 (42)ej godkänd
Anton NilssonH21 (59)ej godkänd
Martin SahlinH21 (59)ej godkänd
Leif LundinH55 (48)ej godkänd
Henrik HellmanH40 (28)ej start
Stina HaraldssonD21 (42)ej start
Donald StaudteH50 (71)ej start
Lina TorbiörnssonD14 Kort (1)ej start

Kamrat och IF KIF

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
6Alexandra VejedalD21 (42)32:38+5:478:18
Mårten FrendeliusH40 (28)ej godkänd

KFUM Örebro OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
12Melker ForsbergH18 (32)38:09+10:149:15

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Ebba HardellInskolning (13)fullföljt

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Emme AnderssonInskolning (13)fullföljt

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Frej MathisenInskolning (13)fullföljt

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Walter AnderssonInskolning (13)fullföljt

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
16Meja JuhlinU1 (30)27:32+10:1612:59

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
22Oscar JuhlinU1 (30)30:30+13:1414:23

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1David UlanderÖppen 3 (35)31:3710:17

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
4Evelina LiljebergÖppen 3 (35)34:23+2:4611:11

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
11Bella GleisnerÖppen 3 (35)46:11+14:3415:02

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
13Petter WahlgrenÖppen 3 (35)46:48+15:1115:14

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
14Henrik JanssonÖppen 3 (35)47:24+15:4715:26

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
16Eva OlssonÖppen 3 (35)49:33+17:5616:08

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Malin UlanderÖppen 3 (35)ej godkänd

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
8Stefan HörnströmÖppen 5 (59)48:49+16:3314:13

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
11Elias LindqvistÖppen 5 (59)51:40+19:2415:03

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
13Sarkozy GergelyÖppen 5 (59)53:06+20:5015:28

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
20Elin HardellÖppen 5 (59)56:49+24:3316:33

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
22Peter HanssonÖppen 5 (59)57:57+25:4116:53

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
40Anders KarnebäckÖppen 5 (59)1:16:21+44:0522:15

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
44Mats EklundÖppen 5 (59)1:19:16+47:0023:06

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
47Thomas RydenÖppen 5 (59)1:28:22+56:0625:45

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
48Helen Attmarsson RydenÖppen 5 (59)1:28:25+56:0925:46

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
54Helene InfeldtÖppen 5 (59)1:34:00+1:01:4427:24

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
57Niklas SkerfvingÖppen 5 (59)1:38:19+1:06:0328:39

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
50Peter SelgÖppen 7 (77)58:54+33:1919:38

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
52Anna LundemoÖppen 7 (77)1:00:07+34:3220:02

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
17Klas GranlundÖppen 8 (62)47:08+18:2110:42

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
24David FriebergÖppen 8 (62)53:49+25:0212:13

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
25Johan HardellÖppen 8 (62)53:58+25:1112:15

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
29Fredrik MaxénÖppen 8 (62)56:08+27:2112:45

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
31Tomas UlanderÖppen 8 (62)56:57+28:1012:56

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
36Henrik SpovinÖppen 8 (62)1:03:20+34:3314:23

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Erik VallgårdaÖppen 8 (62)ej godkänd

Leksands OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
18Sten-Olof MatssonH60 (39)37:48+11:3111:53
55Rikard MatssonÖppen 5 (59)1:34:48+1:02:3227:38

Ljungskile FK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Stellan LindahlInskolning (13)fullföljt
Hedvig LindahlInskolning (13)ej godkänd

Långhundra IF

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Joakim AlmtorpÖppen 7 (77)25:358:31
11Leif AlmtorpÖppen 7 (77)35:59+10:2411:59
12Klas BirgerssonH50 (71)34:11+8:129:42
37Johan JakobssonH50 (71)41:55+15:5611:54

Motala AIF OL

0 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Birgitta AlmD50 (38)ej start

Mälarö SOK

11 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Max LeireU1 (30)18:06+0:508:32
11Elsa TunbladD12 (28)34:04+9:4411:23
11Nora TunbladU1 (30)23:32+6:1611:06
12Hedda TunbladD10 (30)21:41+5:5010:37
13Lars LindbomH45 (55)34:37+9:368:48
14Karolin NilssonÖppen 7 (77)39:11+13:3613:03
16Emilia NilssonU2 (19)33:06+15:5115:23
17Christer GalleH70 (20)45:26+20:2818:46
23Johan LeireH40 (28)1:39:53+1:13:3324:21
25Alexander NilssonU1 (30)31:43+14:2714:57
36Karin TunbladÖppen 5 (59)1:12:38+40:2221:10

Mölndal Outdoor IF

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
10Kjell AnderssonH60 (39)32:26+6:0910:11

NTNUI

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Elias MölnvikÖppen 8 (62)29:51+1:046:47

Nyköpings OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
43Julia ScherlinÖppen 8 (62)1:11:37+42:5016:16

Nynäshamns OK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
5Gunvor GranathD80 (8)1:31:37+58:5744:54
15Rolf ÖhrnH75 (23)1:00:00+30:4425:25
18Johanna AnderssonD50 (38)35:16+9:1814:34

OCR Stockholm IF

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
13Mårten AxelssonÖppen 8 (62)43:56+15:099:59

OK Hammaren

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Per-Olof ErikssonH80 (15)ej godkänd

OK Linné

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
6Per-Erik WåhlbergH70 (20)33:41+8:4313:55
21Hideto TakahashiÖppen 8 (62)51:37+22:5011:43
38Takumi IkedaÖppen 8 (62)1:05:49+37:0214:57
Lisa RönnolsD21 (42)ej godkänd

OK Pan-Kristianstad

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
13Nelly CarlssonD21 (42)38:17+11:269:44
28Pim HedbergD21 (42)52:58+26:0713:28

OK Paracin

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
28David IlicÖppen 7 (77)47:10+21:3515:43

OK Ravinen

93 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Amanda GranqvistD16 (43)28:058:41
1Marita AxelssonD55 (23)23:339:58
1Anna EkD45 (46)22:578:57
1Helena BergmanD21 (42)26:516:49
1Axel GranqvistH20 (16)26:486:05
1Ilon HolmströmÖppen 1 (2)27:1012:38
1Ruslan GlebovH21 (59)24:075:14
1Allan MogensenH50 (71)25:597:22
2Gustav BergmanH21 (59)24:13+0:065:15
2Tilda MårtenssonD16 (43)31:59+3:549:54
2Martin LindskogH45 (55)28:31+3:307:15
3Julia EkD12 (28)28:27+4:079:30
3Erik HerneH20 (16)28:36+1:486:29
4Moa WestbladD20 (12)31:17+5:5310:11
4Håkan KallurÖppen 7 (77)31:46+6:1110:35
4Kristina AnelandD45 (46)24:41+1:449:38
4Oscar LundquistH12 (28)25:38+6:148:36
4Per MårtenssonH50 (71)28:44+2:458:09
5Nick BarrableH45 (55)30:21+5:207:43
5Ture LindskogH12 (28)25:50+6:268:40
5Kent BergmanH55 (48)27:32+4:129:03
6Edvin ForsbergH16 (45)28:41+2:487:42
7Wilma MårtenssonD14 (36)37:36+5:2711:42
7Lasse ForsbergH45 (55)32:32+7:318:16
7Kent PetterssonÖppen 8 (62)39:52+11:059:03
8Love BerzellH21 (59)31:53+7:466:55
8Sverre JonssonH75 (23)48:10+18:5420:24
9Malin LindskogD40 (32)37:45+7:4312:25
9Christin ForsbergÖppen 5 (59)50:42+18:2614:46
10Hedda MogensenU2 (19)27:00+9:4512:33
10Martin RinnbäckH18 (32)37:12+9:179:01
10Smilla MogensenD16 (43)37:38+9:3311:39
10Maria MogensenÖppen 8 (62)41:59+13:129:32
10Olle KallurH16 (45)31:38+5:458:30
10Ulrika ForsbergD45 (46)29:42+6:4511:36
10Kjell AlmgrenH50 (71)33:44+7:459:35
12Niklas WansölinÖppen 8 (62)43:54+15:079:58
12Jacob LindstamH21 (59)34:51+10:447:34
13Anna LundquistD40 (32)41:51+11:4913:45
13Viola HolmströmD12 (28)34:53+10:3311:39
14Milla KlassonD12 (28)36:01+11:4112:02
14Ella IrweD10 (30)22:53+7:0211:13
14Erik LundquistH14 (59)30:49+8:379:58
15Michael GranqvistH55 (48)29:47+6:279:47
16Albin LindskogH18 (32)40:11+12:169:45
16Teo StruckH16 (45)35:06+9:139:26
16Ann GranqvistD50 (38)34:12+8:1414:07
16Annie ForsbergÖppen 8 (62)46:21+17:3410:32
16Lars ForsbergH60 (39)35:07+8:5011:02
17Albert IrweU1 (30)27:34+10:1813:00
19Christin SöderqvistÖppen 8 (62)48:50+20:0311:05
19Ingalill KåbergD55 (23)58:53+35:2024:57
19Hannes MogensenH14 (59)33:41+11:2910:54
21Matts AnderssonH60 (39)41:09+14:5212:56
22Frida ForsbergD21 (42)42:34+15:4310:49
22Mikael NyströmH45 (55)39:43+14:4210:06
23Therese HolmströmD45 (46)37:47+14:5014:45
23Pär WestbladH55 (48)34:11+10:5111:14
25Glenn WiderströmH60 (39)45:06+18:4914:10
25Wera BjörklundD12 (28)55:18+30:5818:29
25Per WollbrandH50 (71)37:31+11:3210:39
27Vendela RundströmD16 (43)53:01+24:5616:24
27Tora BjörklundD12 (28)59:13+34:5319:48
27Bruno GodefroyH21 (59)42:40+18:339:16
28Jenny StruckD45 (46)42:22+19:2516:32
28Johan HörnfeldtÖppen 8 (62)55:04+26:1712:30
30Agnes LübckeD10 (30)48:26+32:3523:44
30Svante BrohagenÖppen 3 (35)1:13:56+42:1924:04
30Curt RahlénH60 (39)48:01+21:4415:05
31Håkan FalkÖppen 5 (59)1:02:57+30:4118:21
32Mats BrohagenÖppen 5 (59)1:03:28+31:1218:30
33Annica LübckeÖppen 5 (59)1:03:41+31:2518:33
33Emma AlmgrenD16 (43)59:32+31:2718:25
33Hugo NyströmH10 (35)44:37+32:5821:52
35Lars KlassonH50 (71)41:36+15:3711:49
35Ove RinnbäckH55 (48)42:06+18:4613:50
40Börje PerssonÖppen 8 (62)1:07:51+39:0415:25
40Anders ÖnerudH55 (48)52:06+28:4617:08
43Olle BrohagenH16 (45)1:38:07+1:12:1426:22
43Folke KåbergH14 (59)49:07+26:5515:53
45Ylva SvärdströmÖppen 5 (59)1:24:37+52:2124:40
46Ola KåbergH50 (71)47:25+21:2613:28
46Elisabeth LindstedtÖppen 5 (59)1:27:45+55:2925:34
50Gustav LübckeH14 (59)59:15+37:0319:10
51Yngve RahlénH21 (59)1:13:34+49:2715:59
52Edvin WollbrandH14 (59)1:00:09+37:5719:27
56Morris BjörklundH14 (59)1:26:51+1:04:3928:06
63Martin BjörklundH50 (71)1:34:13+1:08:1426:45
68Heidi BjerkhaugÖppen 7 (77)1:34:09+1:08:3431:23
Malin MårtenssonÖppen 5 (59)ej godkänd
Björn LundquistH45 (55)ej godkänd
Albin AnderssonH21 (59)ej godkänd
Ann BergmanÖppen 7 (77)ej godkänd
Henrik SvenssonH16 (45)ej start
Olle SandströmH16 (45)ej start
Emilia EngelD18 (27)ej start
Tuva HolmströmD14 (36)ej start
Hugo LindskogH16 (45)ej start
Uno BjörklundH16 (45)ej start
Eidar LindgrenH65 (26)ej start
Hedda RöstinD16 (43)ej start
Linus ForsbergH14 (59)ej start
Ellen Wångberg AnelandD14 (36)ej start

OK Roslagen

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
21Stefan PalmÖppen 5 (59)57:25+25:0916:44

OK Stigen

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
7Marita JohanssonÖppen 3 (35)41:00+9:2313:21
41Bo JohanssonÖppen 7 (77)54:48+29:1318:16
44Martin RosénÖppen 8 (62)1:11:45+42:5816:18

OK Södertörn

65 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Per BacklundH55 (48)23:207:40
2Gunnel JunegardD80 (8)1:02:22+29:4230:34
2Åsa SundbergD60 (15)27:20+0:3511:34
3Niklas ErlandssonH14 (59)24:34+2:227:57
3Maria HenriquesD40 (32)31:29+1:2710:21
3Tilde BacklundD18 (27)27:58+1:209:23
5Hanna LagerbergD20 (12)32:01+6:3710:25
5Anita KarlssonD60 (15)34:47+8:0214:44
5Ronny HedlundH75 (23)45:09+15:5319:07
7Sara MöllerD18 (27)33:55+7:1711:22
8Ella AnderssonD20 (12)41:35+16:1113:32
8Fredrik SetterqvistH35 (14)44:46+13:4210:32
8Lars AnderssonH60 (39)32:06+5:4910:05
8Katarina NorrbyD18 (27)35:18+8:4011:50
8Elisabeth LarssonD16 (43)37:27+9:2211:35
9Ola NyqvistH60 (39)32:23+6:0610:11
9Lars-Gunnar LarssonH65 (26)28:30+4:1011:07
9Ann FranzénD50 (38)30:46+4:4812:42
10Sanna HedbergD18 (27)36:41+10:0312:18
10Karl-Erik JohanssonH65 (26)28:45+4:2511:13
10Tove LagerbergD21 (42)37:31+10:409:32
11Anna SundbergD50 (38)31:20+5:2212:56
11Mattias IvaresH20 (16)44:27+17:3910:06
12Filip MöllerH20 (16)46:33+19:4510:34
13Ylva SandénD18 (27)39:17+12:3913:10
13Kjell HolmbergH65 (26)31:22+7:0212:15
14Linda RennerD18 (27)39:57+13:1913:24
14Alicia SchandlD16 (43)38:37+10:3211:57
15Anders SohlbergH65 (26)31:50+7:3012:26
16Göran HellgrenH55 (48)30:18+6:589:58Ladda ner rutt i gpx-format
19Albin FranzénH12 (28)35:56+16:3212:03
19Lotten SandénD18 (27)49:44+23:0616:41
19Helene EklundÖppen 5 (59)55:38+23:2216:13
19Olle BlomgrenH65 (26)35:32+11:1213:52
21Carl WännmanH12 (28)48:44+29:2016:21
22Sune SisellH65 (26)36:23+12:0314:12
22Lovisa BergstenD14 (36)49:19+17:1015:21
23Jesper LagerbergÖppen 8 (62)53:08+24:2112:04
24Inez HellbergU1 (30)31:28+14:1214:50
24Max ÖsterlingH16 (45)42:38+16:4511:27
25Pia HellgrenD50 (38)39:07+13:0916:09
26Martin WännmanH10 (35)24:11+12:3211:51
26Per FranzénH50 (71)37:48+11:4910:44
29Staffan ZillingH55 (48)38:38+15:1812:42
30Boel SundbergD21 (42)56:15+29:2414:18
30Rut LundinD14 (36)1:04:52+32:4320:12
32Viggo HenriquesH10 (35)33:19+21:4016:19
33Göran IvarezH60 (39)59:03+32:4618:34
37Annica HedbergD45 (46)59:17+36:2023:09
41Björn RennerH16 (45)1:26:58+1:01:0523:22
41Björn NyqvistÖppen 8 (62)1:08:17+39:3015:31
43Claes RennerH55 (48)1:04:02+40:4221:03
45Torbjörn JohanssonÖppen 8 (62)1:12:03+43:1616:22
48Mattias SkepplingH50 (71)48:59+23:0013:54
49Martin ErikssonÖppen 7 (77)58:34+32:5919:31
50Nils EklöwH50 (71)51:58+25:5914:45
53Fredrik WännmanÖppen 5 (59)1:33:18+1:01:0227:12
54Linus SkattH14 (59)1:09:13+47:0122:24
64Loke SundbergÖppen 7 (77)1:15:22+49:4725:07
Dina SkattInskolning (13)fullföljt
Peter JakobssonH50 (71)ej godkänd
Tomas MattssonH50 (71)ej godkänd
Alexander SchandlH18 (32)ej godkänd
Petra HellbergD45 (46)ej godkänd
Susanne HolmbergD60 (15)ej godkänd
Emma HenriquesD14 (36)ej start
Tilda MattssonD14 (36)ej start

OK Älme

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
40Olle SjöforsH50 (71)42:54+16:5512:11

OK Älvsjö-Örby

15 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Sixten HörnfeldtU1 (30)18:43+1:278:49
3Lennart StenbergH85 (6)1:08:50+29:5833:44
7Britt-Marie HellgrenD60 (15)36:15+9:3015:21
8Margareta WadinD60 (15)36:38+9:5315:31
9Anders MattssonH55 (48)29:04+5:449:33
12Margareta GranbergD60 (15)52:45+26:0022:21
21Christer NordströmH65 (26)36:17+11:5714:10
27Erica HellgrenD21 (42)52:34+25:4313:22
28Linus BerggrenH18 (32)1:01:30+33:3514:55
29Lars G BerggrenH50 (71)39:04+13:0511:05
31Henrik FranzonH45 (55)42:09+17:0810:43
32Claes RundströmÖppen 3 (35)1:22:53+51:1626:59
50Emil ThalinH21 (59)1:12:47+48:4015:49
65Robert PuustaÖppen 7 (77)1:24:23+58:4828:07
Solveig DillmanD80 (8)ej godkänd

OK Österåker

35 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
4Leif ÅkerblomH65 (26)25:47+1:2710:04
4Per-Johan VikforsH70 (20)31:33+6:3513:02
6Malin DahlbäckD20 (12)33:38+8:1410:57
6Peter EnokssonH55 (48)27:40+4:209:06
7Simon LundellH14 (59)26:26+4:148:33
8Carl LangH80 (15)54:58+27:1726:56
8Tobias SvenssonÖppen 8 (62)40:56+12:099:18
8Linus NilssonH14 (59)27:26+5:148:52
9Linus HolmqvistH35 (14)45:00+13:5610:35
9Tomas SjökvistÖppen 8 (62)40:57+12:109:18
10Lena NilssonÖppen 3 (35)45:07+13:3014:41
11Mats BeimingÖppen 7 (77)35:59+10:2411:59
12Karin ÅhlénD40 (32)40:34+10:3213:20
13Marcus ÅhlénH40 (28)41:38+15:1810:09
13Håkan DahlbäckH55 (48)29:43+6:239:46
15Therese NilssonD18 (27)42:17+15:3914:11
16Signe AlbinssonD10 (30)24:11+8:2011:51
17Michaela LundellD45 (46)33:49+10:5213:12
18Anders WiknerH40 (28)49:15+22:5512:00
20Caroline WestbomD40 (32)46:11+16:0915:11
22Torbjörn GillsparrH40 (28)57:27+31:0714:00
22Niclas NilssonÖppen 8 (62)52:59+24:1212:02
23Malte AlbinssonH14 (59)35:04+12:5211:20
23Björn LindgrenH65 (26)37:55+13:3514:48
25Charlotte WiknerD40 (32)1:06:42+36:4021:56
31Kristina CanowD21 (42)59:37+32:4615:10
34Nayara GillsparrD21 (42)1:13:07+46:1618:36
35Axel WiknerH14 (59)42:38+20:2613:47
36Isabelle SjöbergD21 (42)1:21:31+54:4020:44
36Jeanette JonssonD50 (38)57:18+31:2023:40
39Mikaela WallerströmD21 (42)2:19:33+1:52:4235:30
46Tobias AnderssonH21 (59)1:02:08+38:0113:30
50Stefan P SvanströmH45 (55)1:59:24+1:34:2330:22
70Marianne ÅhlénÖppen 7 (77)1:56:36+1:31:0138:52
Alf PerssonH85 (6)ej godkänd
Ingalill TimgrenD70 (15)ej start

Sigtuna OK

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
11Marianne SellgrenD70 (15)1:42:47+1:10:2646:17
11Anders SellgrenH70 (20)36:26+11:2815:03
12Matilda BosonÖppen 3 (35)46:36+14:5915:10
25Christian FoleyH21 (59)42:22+18:159:12
37Audrey FoleyD21 (42)1:23:21+56:3021:12

Skarpnäcks OL

20 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Vera RolfssonD18 (27)27:57+1:199:22
6Gunnar LangsH60 (39)31:38+5:219:56
6Eva MolénD60 (15)35:24+8:3915:00
9Tindra JonssonD16 (43)37:36+9:3111:38
11Tilde MansénD14 (36)41:32+9:2312:56
15Åke LewanderH70 (20)42:11+17:1317:25
16Roland PerssonH45 (55)35:32+10:319:02
17Ruben ArenanderH12 (28)34:25+15:0111:32
20Håkan RolfssonH55 (48)33:41+10:2111:04
21Karolina Bergh PapasikasD16 (43)44:07+16:0213:39
23Anethe MansénD50 (38)37:59+12:0115:41
25Frida ArnessonD18 (27)59:55+33:1720:06
26Truls MansénÖppen 3 (35)1:01:08+29:3119:54
26Ingela ArenanderÖppen 7 (77)44:09+18:3414:43
26Nils-Göran Nilsson BatzÖppen 8 (62)54:02+25:1512:16
28Justus ArenanderH16 (45)46:32+20:3912:30
30Lars SegermanH45 (55)41:53+16:5210:39
50Anita LindbohmÖppen 5 (59)1:30:04+57:4826:15
51Priscilla FerreraÖppen 7 (77)59:03+33:2819:41
58Nikiforos PapasikasÖppen 8 (62)2:02:35+1:33:4827:51
Linnea CarlssonD60 (15)ej start
Leif CarlssonH70 (20)ej start

Skogsluffarnas OK

15 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Sten BergstrandH85 (6)43:46+4:5421:27
7Leif MagnussonH75 (23)47:48+18:3220:15
14Börje LenasH75 (23)58:58+29:4224:59
16Olle SynnermarkH14 (59)32:55+10:4310:39
17Arvid HammarbäckH14 (59)33:02+10:5010:41
19Ulf MalmborgH60 (39)39:24+13:0712:23
24Marcus WestinÖppen 7 (77)42:58+17:2314:19
24Simon StridhH14 (59)36:02+13:5011:39
39Hans-Christian HöieH50 (71)42:49+16:5012:09
41Johan TirénH45 (55)51:07+26:0613:00
48Tomas EklundH45 (55)1:18:09+53:0819:53
61Mattias AdlerÖppen 7 (77)1:07:25+41:5022:28
66Ina WidegrenÖppen 7 (77)1:26:29+1:00:5428:49
Kerstin MagnussonD70 (15)ej godkänd
Jan StridhH50 (71)ej godkänd
Peter SundströmH40 (28)ej start
Ruben HårdH14 (59)ej start
Karin TidevallD50 (38)ej start
Sixten LindqvistH14 (59)ej start

Skåneslättens OL

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
11Jakob SegerslättÖppen 8 (62)42:22+13:359:37
20Desirée SegerslättÖppen 7 (77)41:38+16:0313:52

Snättringe SK

64 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Jesper LidmarH18 (32)27:556:46
1Isak GeliusH16 (45)25:536:57
1Göran NilssonH60 (39)26:178:15
2Love NorellH12 Kort (2)22:06+1:1510:50
3Stefan Svensson GeliusH45 (55)29:10+4:097:25
4Lars CedérusH80 (15)43:19+15:3821:14
5Nike VejedalU1 (30)21:47+4:3110:16
6Simon HectorH21 (59)30:32+6:256:38
6Molly GeliusD14 (36)37:15+5:0611:36
7Johan BernhardH40 (28)33:13+6:538:06
7Ludvig Eggöy MarkhesterH12 (28)26:28+7:048:52
7Hampus HatlenH16 (45)29:34+3:417:56
7Kristina TedhamreD20 (12)36:05+10:4111:45
7Gustav Eggöy MarkhesterH10 (35)15:10+3:317:26
8Per KallhaugeH55 (48)28:40+5:209:25
9John WolgastH18 (32)36:06+8:118:45
9Oscar Wångberg AnelandH16 (45)31:37+5:448:29
9Mattias KallhaugeH20 (16)37:21+10:338:29
10Anki TanskanenD20 (12)44:34+19:1014:31
10Frida HectorÖppen 7 (77)35:46+10:1111:55
10Fredrik StareniusÖppen 5 (59)51:31+19:1515:01
10Leif HermundstadH75 (23)49:04+19:4820:47Ladda ner rutt i gpx-format
11Anders AbelH40 (28)39:00+12:409:30
12Alva Lidström LauriD14 (36)41:45+9:3613:00
14Martin JohnssonH40 (28)43:30+17:1010:36
14Monica FröjdD55 (23)41:11+17:3817:27
16Cecilia HectorD16 (43)40:28+12:2312:31
16Göran JohanssonH75 (23)1:00:54+31:3825:48
17Elisabeth HectorD55 (23)50:16+26:4321:17
17Ellinor StareniusU2 (19)37:01+19:4617:13
18Hugo AbelH10 (35)18:55+7:169:16
18Nadja DahlströmD45 (46)34:24+11:2713:26
19David HectorH21 (59)37:37+13:308:10
20Vladislav DevyatovH21 (59)37:45+13:388:12
21Stina BorängD45 (46)35:48+12:5113:59
21Henrik NorellH40 (28)55:17+28:5713:29
22Karin AbelD40 (32)53:22+23:2017:33
23Albin HainkeH18 (32)51:08+23:1312:24
24Elin AbelD14 (36)52:34+20:2516:22
26Ingemar TedhamreÖppen 5 (59)59:08+26:5217:14
27Lena BrobergD50 (38)40:49+14:5116:51
27Peter KarlbergH60 (39)45:26+19:0914:17
28Jörgen HectorH55 (48)37:48+14:2812:26
29Ulf LindbergH60 (39)46:25+20:0814:35
30Sven-Eric AmrénÖppen 7 (77)50:07+24:3216:42
33Anna TedhamreD50 (38)44:16+18:1818:17
34Anders HedbergH60 (39)59:16+32:5918:38
34Johan LidmarH50 (71)41:24+15:2511:45
34Mats BernH55 (48)41:51+18:3113:45
35Elin WolgastD16 (43)1:01:13+33:0818:57
38Ella KarlssonÖppen 7 (77)53:32+27:5717:50
38Anneli LidmarD45 (46)1:03:16+40:1924:42
39Filip HatlenH14 (59)45:21+23:0914:40
43Mats HainkeH45 (55)53:35+28:3413:38
43Urban FreijH50 (71)44:54+18:5512:45
44Erik CallebergH21 (59)57:06+32:5912:24
45Mats KarlssonH50 (71)47:06+21:0713:22
45Fredric JohanssonH21 (59)57:48+33:4112:33Ladda ner rutt i gpx-format
51Cecilia NorellÖppen 5 (59)1:33:00+1:00:4427:06
Alvar SteenInskolning (13)fullföljt
Per WolgastH55 (48)ej godkänd
Roland BolinH85 (6)ej godkänd
Yngve HedbergH85 (6)ej godkänd
Thomas CallebergH55 (48)ej godkänd
Thea GeliusD12 (28)ej start
Johan CallebergH18 (32)ej start
Mira VejedalD10 (30)ej start
Monica HatlenD50 (38)ej start
Anders HedmanH21 (59)ej start

SOK Joar Viking Enköpin

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
33Fredrik AnderssonÖppen 8 (62)1:00:04+31:1713:39

Solna OK

7 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
7Urban BoströmH70 (20)34:24+9:2614:12
8Bo DavidssonH65 (26)28:02+3:4210:57
9Annika SvenssonD55 (23)33:47+10:1414:18
19Jan BojlingH70 (20)50:32+25:3420:52
20Håkan SjunnestrandH60 (39)41:02+14:4512:54
Jan BrundellÖppen 7 (77)ej godkänd
Lars NordinH75 (23)ej godkänd

Spårvägens OK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Ulla ClevnertD65 (10)36:01+5:2716:13
Berit HolmgrenD65 (10)ej godkänd
Roland LöwgrenH80 (15)ej godkänd

Stockholm Gigolo

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
39Henrik AnderssonÖppen 8 (62)1:07:48+39:0115:24

Stockholmspolisens IF OF

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
7Sture NilssonH80 (15)45:43+18:0222:24
Edda NilssonD80 (8)ej godkänd

Sundbybergs IK

32 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Alice HellbergD12 (28)24:208:08
1Bodil JohanssonD10 (30)15:517:46
1Rune CarlssonH80 (15)27:4113:34
1Victor DannesundH14 Kort (2)32:2310:52
2Ida HellbergD10 (30)15:55+0:047:48
2Niklas CarlssonH20 (16)27:35+0:476:16
4Ingrid JohanssonD14 (36)36:37+4:2811:24
5Lilly Slars PaulssonU2 (19)20:34+3:199:33
5Kajsa BogrenD18 (27)31:26+4:4810:32
6Matilda LindhD18 (27)32:21+5:4310:51
6Alice Slars PaulssonD10 (30)18:04+2:138:51
7Jonatan StåhlH18 (32)33:50+5:558:12
8Egon WistedtH12 (28)26:52+7:289:00
9Esther OlivD10 (30)19:51+4:009:43
13Stella Näsman LandhD10 (30)21:53+6:0210:43
14Sigrid CarlssonD16 (43)38:37+10:3211:57
16Maja FalkD14 (36)43:20+11:1113:29
17Ronja StåhlD16 (43)41:40+13:3512:53
17Folke JohanssonH10 (35)18:27+6:489:02
18Eskil WidehagH16 (45)36:32+10:399:49
20Nova FalkD10 (30)25:54+10:0312:41
21Irma WidehagD12 (28)47:15+22:5515:48
24Saga HellbergD10 (30)31:41+15:5015:31
24Moa FröstadiusD16 (43)48:24+20:1914:59
27Cornelia Näsman LandhD10 (30)32:30+16:3915:55
29Carl TiemerH18 (32)1:10:25+42:3017:05
30Lisa WadenbrantD16 (43)53:54+25:4916:41
30Emil FranzénH16 (45)46:54+21:0112:36
30Alve WistedtH10 (35)29:16+17:3714:20
37Ebba HörlingD16 (43)1:05:17+37:1220:12
47Niklas AhlqvistÖppen 8 (62)1:14:00+45:1316:49
Melvin EkH14 (59)ej godkänd
William LindelöfU2 (19)ej start
Hanna SundströmD10 (30)ej start
Ludvig SundströmH12 (28)ej start

Säterbygdens OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
19Anders S NybergÖppen 7 (77)40:00+14:2513:20

Söders-Tyresö

40 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Fredrik RydbergH12 Kort (2)20:5110:13
1Conny SvahnÖppen 5 (59)32:169:24
2Fredrik GlänneforsH18 (32)27:56+0:016:46
2Anton HedströmH14 Kort (2)41:21+8:5813:52
2Staffan ElmhagenH75 (23)35:09+5:5314:53
3Marie MalmborgD55 (23)25:16+1:4310:42
3Håkan SjökvistH75 (23)38:57+9:4116:30
4Nina ErikssonD40 (32)33:46+3:4411:06
4Evelina EricssonD35 (8)37:34+5:1012:19
4Maja ThimbergD12 (28)29:22+5:029:49
5Göran ThimbergH40 (28)32:56+6:368:01
6Ingemar GardH65 (26)27:58+3:3810:55
7Christer HördellH60 (39)32:00+5:4310:03
8Camilla HellströmD40 (32)37:32+7:3012:20
10Jenny Göstas KällmanD14 (36)41:28+9:1912:55
11Camilla GöstasD45 (46)30:46+7:4912:01
13Alicia BjörnbergD16 (43)38:32+10:2711:55
14Johan HedmanÖppen 8 (62)44:49+16:0210:11
15Niklas WraneÖppen 8 (62)46:12+17:2510:29
19Karin AlmgrenD40 (32)46:00+15:5815:07
19Karin IsraelssonD45 (46)34:47+11:5013:35
20Lovisa Göstas KällmanD16 (43)42:21+14:1613:06
20Erik NorinH14 (59)33:45+11:3310:55
22Pille HedströmD45 (46)35:58+13:0114:02
23Emma NorinD16 (43)47:55+19:5014:50
27Stefan NorinH45 (55)40:52+15:5110:23
29Emil ThimbergU1 (30)41:04+23:4819:22
29Annika BengtssonD40 (32)1:26:48+56:4628:33
30Oliver PetersenH21 (59)43:48+19:419:31
35Kristina ThimbergÖppen 5 (59)1:07:16+35:0019:36
39Ida SvahnD16 (43)1:06:27+38:2220:34
39Mattias HedinH16 (45)1:22:51+56:5822:16
41Emma SvidénD16 (43)1:21:15+53:1025:09
48Alexander RydbergH14 (59)54:08+31:5617:31
50Magnus HagfjärdÖppen 8 (62)1:15:28+46:4117:09
58Tommy AnderssonÖppen 7 (77)1:05:39+40:0421:53
Olle ThimbergH16 (45)ej godkänd
Kristina BergstrandD55 (23)ej godkänd
Kristina NorinD45 (46)ej godkänd
Roland NorellH60 (39)ej godkänd
Linn NilssonD16 (43)ej start

Tolered-Utby Ol-klubb

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
18Ingemar BernhedH70 (20)45:56+20:5818:58
Marianne BernhedD75 (6)ej godkänd

Tullinge SK

80 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Anna-Lena LängheimD50 (38)25:5810:43
1Barbro LönnkvistD60 (15)26:4511:20
2Ella SjöbergD20 (12)29:31+4:079:36
2Yvonne AnderssonD50 (38)26:17+0:1910:51
2Lin NormarkD40 (32)30:45+0:4310:06
2Lars LönnkvistH60 (39)28:50+2:339:04
2Maria EhnD70 (15)35:57+3:3616:11
2Rikard ImarkH55 (48)24:52+1:328:10
3Tina JunegardD45 (46)24:39+1:429:37
3Ingemar LarssonH70 (20)30:07+5:0912:26
4Albin AnderssonH20 (16)32:14+5:267:19
4Anna BlomgrenD70 (15)37:19+4:5816:48
4Jacob BolinH45 (55)29:39+4:387:32
5Jessica SjöbergD45 (46)24:44+1:479:39
5Tove SjöbergD16 (43)36:47+8:4211:23
5Johnny JunegardH60 (39)30:35+4:189:37
5Lena SundqvistD50 (38)28:22+2:2411:43
6Ingemar ÅkermanH35 (14)44:29+13:2510:28
6Lina MatthewsD40 (32)36:59+6:5712:09
6Wilma LeicktD16 (43)36:51+8:4611:24
7Maria BrattD55 (23)30:40+7:0712:59
7Björn NormarkH35 (14)44:44+13:4010:31
7Nellie BolinD12 (28)32:04+7:4410:43
7Hans SundqvistH55 (48)27:45+4:259:07
8Åsa HanssonÖppen 3 (35)43:07+11:3014:02
8Klara JunegardD14 (36)37:48+5:3911:46
10Per-Ove MelinderH40 (28)38:53+12:339:29
11Jonas LundbladH35 (14)46:52+15:4811:01
11Gustav MyrbergerH12 (28)30:01+10:3710:04
11Mats FryxellH55 (48)29:11+5:519:35
12Bo NorbäckH70 (20)36:56+11:5815:15
13Karin ForsbergD55 (23)40:52+17:1917:18
13Anna PernebyD50 (38)33:04+7:0613:39
13Johannes BladhH18 (32)38:40+10:459:23
14Melker WisborgU1 (30)25:04+7:4811:49
14Magnus GlänneforsH21 (59)35:49+11:427:47
15Erik BerggrenH50 (71)34:55+8:569:55
15Christoffer EskilssonH21 (59)36:53+12:468:01
15Eskil MyrbergerH10 (35)17:52+6:138:45
16Tilda AnderssonD18 (27)48:12+21:3416:10
16Frida JunegardD21 (42)40:24+13:3310:16
17Stefan FerdmanÖppen 7 (77)39:40+14:0513:13
17Lars SjöbergH50 (71)35:21+9:2210:02
18Daniel EkenstedtÖppen 7 (77)39:42+14:0713:14
18Alfred LängheimH18 (32)42:49+14:5410:23
18Viktor WistrandH14 (59)33:03+10:5110:41
19Frida DäckforsD12 (28)42:07+17:4714:05
19Kenneth JönssonH50 (71)35:41+9:4210:08
21Sara LundbladD21 (42)41:39+14:4810:35
21Carl Johan ArevångH45 (55)39:07+14:069:57
21Emil AnderssonH21 (59)40:51+16:448:52
22Leo WisborgH12 (28)50:12+30:4816:50
23Nenette DäckforsÖppen 3 (35)53:56+22:1917:34
24Adam BrattH18 (32)52:38+24:4312:46
24Markus FredlundH21 (59)41:49+17:429:05
26Nova MatthewsD14 (36)57:19+25:1017:51
27Göran LängheimH50 (71)38:24+12:2510:54
29Magdalena Van de VoordeD21 (42)54:14+27:2313:47
29Henrik TrofastH45 (55)41:14+16:1310:29
29Arvid MyrbergerH14 (59)40:54+18:4213:14
30Olof ArevångH14 (59)41:10+18:5813:19
31Alva BladhD16 (43)53:59+25:5416:42
32Emil HelanderH16 (45)49:12+23:1913:13
32Lisa LeicktD45 (46)44:21+21:2417:19
36Fredrik ForsbergH21 (59)46:40+22:3310:08
38Frida ForsbergD21 (42)1:25:38+58:4721:47
40Axel TrofastH14 (59)46:36+24:2415:04
46Gunnar EhnÖppen 7 (77)58:20+32:4519:26
46Henrik BladhH45 (55)1:01:58+36:5715:46
47Aron HöglundH14 (59)53:42+31:3017:22
49Jörgen DäckforsÖppen 5 (59)1:29:01+56:4525:57
53Stefan WisborgÖppen 8 (62)1:30:15+1:01:2820:30
56Patrik LeicktH50 (71)55:38+29:3915:48
60Daniel HelanderH50 (71)1:03:29+37:3018:02
63Lovisa HöglundÖppen 7 (77)1:13:36+48:0124:32
Florence NormarkInskolning (13)fullföljt
Sofia PerssonD45 (46)ej godkänd
Katja LeicktÖppen 5 (59)ej godkänd
Jan LarssonH75 (23)ej godkänd
Aston NormarkH10 (35)ej godkänd
Cloe MatthewsD10 (30)ej start
Alma OlssonD10 (30)ej start
Ludvig FerdmanH16 (45)ej start
Fanny SundbergD14 (36)ej start
Axel NäsmanH10 (35)ej start
Piero SannicolòH55 (48)ej start

Tumba-Mälarhöjden OK

58 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Karin SkogholmD40 (32)30:029:52
1Alice LjungbergD14 (36)32:0910:00
1Olof RudinH85 (6)38:5219:03
2Arne ÅhmanH80 (15)41:36+13:5520:23
3Terese EklövÖppen 7 (77)31:33+5:5810:31
3Åsa MårsellD35 (8)37:26+5:0212:16
3Ludvig LangeH16 (45)26:42+0:497:10
3Freja HjerneD14 (36)35:46+3:3711:08
4Valter EdvardssonU2 (19)18:29+1:148:35
4Helen TörnrosD65 (10)45:30+14:5620:29
5Alexander KällÖppen 8 (62)35:33+6:468:04
5Erik KällH10 (35)14:51+3:127:16
6Viggo MårsellH10 (35)15:06+3:277:24
7David LifÖppen 5 (59)48:38+16:2214:10
7Ingrid AndréD16 (43)37:01+8:5611:27
8Elias AdebrantH16 (45)30:06+4:138:05
9Mats ÅhmanH50 (71)32:38+6:399:16
11Carina JohanssonD55 (23)36:01+12:2815:15
11Mikael TjernbergH45 (55)34:22+9:218:44
12Anton SteenÖppen 5 (59)52:22+20:0615:16
14Alexander SaersH35 (14)1:34:09+1:03:0522:09
15Amanda HedbergU2 (19)31:48+14:3314:47
17Staffan TörnrosH65 (26)34:43+10:2313:33
18Elsa KällD16 (43)42:01+13:5613:00
18Johanna Skogholm AllaredD12 (28)40:36+16:1613:34
18Ronja HillD21 (42)41:01+14:1010:26
19Viggo HjerneH18 (32)45:00+17:0510:55
19Sanna SteenD21 (42)41:38+14:4710:35
21Hilda MårsellD14 (36)48:25+16:1615:04
22Olle HjerneH50 (71)37:12+11:1310:34
22Thomas ErikssonH55 (48)34:02+10:4211:11
23David HedbergH45 (55)39:47+14:4610:07
24Freja SaersD12 (28)54:46+30:2618:18
25Isa CarlsundD14 (36)56:55+24:4617:43
25Liv HerneD16 (43)50:01+21:5615:29
25Vanja LifD10 (30)31:53+16:0215:37
26Annica SundebyD40 (32)1:08:19+38:1722:28
26Matilda HedbergD12 (28)56:50+32:3019:00
27Lena LjungbergÖppen 7 (77)44:59+19:2414:59
27Amanda ClaessonD14 (36)58:12+26:0318:07
28Anders KällH45 (55)40:56+15:5510:24
30Mira MårsellU1 (30)41:36+24:2019:37
31Jack CarlsundÖppen 3 (35)1:15:55+44:1824:43
33Jennifer WargD21 (42)1:07:05+40:1417:04
33Stefan LjungbergH45 (55)42:15+17:1410:45
33Elsa LifD14 (36)1:16:24+44:1523:48
35Anna CarlsundÖppen 7 (77)51:52+26:1717:17
37Rickard GunéeÖppen 5 (59)1:12:56+40:4021:15
38Simon AdebrantH14 (59)44:31+22:1914:24
40Teodor HedbergH16 (45)1:22:57+57:0422:17
41Mats NordH55 (48)58:13+34:5319:09
53Elinor LangeÖppen 7 (77)1:00:39+35:0420:13
56Katja HedbergÖppen 5 (59)1:37:40+1:05:2428:28
59Per ÅnmarkÖppen 7 (77)1:06:22+40:4722:07
Mario Warg TjernbergInskolning (13)fullföljt
Maria MarquezÖppen 3 (35)ej godkänd
Johan EklövH21 (59)ej godkänd
Magnus KjellstrandH50 (71)ej godkänd
Filippa HjerneD14 (36)ej start
Patrik AdebrantH45 (55)ej start
Björn NilssonH45 (55)ej start

Turebergs IF SOK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
19Ove ForsbergH75 (23)1:14:51+45:3531:42

Täby OK

123 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Rebecka JavehedD14 Kort (1)47:2415:51
1Johan NäsmanH45 (55)25:016:21
1Per Ove WallénH65 (26)24:209:30
1Lars GrankvistH70 (20)24:5810:19
2Helena FalkÖppen 3 (35)33:37+2:0010:57
2Alma HallstenD12 (28)25:21+1:018:28
2Eva HallstenD45 (46)22:58+0:018:58
2Alice RökenD14 (36)34:03+1:5410:36
2Erik NederheimH14 (59)23:45+1:337:41
2Kuzey BasolH10 (35)13:07+1:286:25
2Otto BalckH16 (45)26:14+0:217:03
3Fredrika NordquistD16 (43)33:21+5:1610:19
3Margareta WallénD80 (8)1:17:51+45:1138:09
3Anton HänströmH18 (32)31:05+3:107:32
3My RönnolsD60 (15)30:12+3:2712:47
4David KlemanH35 (14)38:08+7:048:58
4Elias TrossingH10 (35)14:13+2:346:58
5Kia NordströmD55 (23)26:27+2:5411:12
5Ida RökenD12 (28)31:14+6:5410:26
5Elias LjungdellH14 (59)26:16+4:048:30
6Ella LindqvistD12 (28)31:25+7:0510:30
6Anders HänströmÖppen 5 (59)44:16+12:0012:54
6Wilmer HagrotH12 (28)26:02+6:388:44
6Emilia HagrotÖppen 3 (35)38:50+7:1312:38
6Robert JohanssonH40 (28)33:10+6:508:05
7Lena LjungquistD40 (32)37:21+7:1912:17
7Julia HolmströmD10 (30)18:32+2:419:05
8Mattias WestermarkU1 (30)22:05+4:4910:25
8Björn LjungquistH40 (28)36:10+9:508:49
8Edvin NordströmH20 (16)36:48+10:008:21
8Ola BengtssonH50 (71)32:30+6:319:13
9Linnea JohanssonD20 (12)41:50+16:2613:37
9Ulla WesterlundD60 (15)38:40+11:5516:23
9Ida HofstedtD18 (27)36:21+9:4312:11
9Hugo SjölanderH14 (59)27:56+5:449:02
10Birgitta OlssonD55 (23)34:01+10:2814:24
10Lovisa NederheimD10 (30)20:00+4:099:48
10Katrin SöderbergD40 (32)38:21+8:1912:36
10Erik LjungquistH10 (35)16:37+4:588:08
11Erica JohanssonU2 (19)27:13+9:5812:39
11Johan HofstedtH50 (71)33:49+7:509:36
11Linda LönnebergD40 (32)38:59+8:5712:49
11Ida HänströmD16 (43)37:45+9:4011:41
12Josefine AnderssonD20 (12)48:16+22:5215:43
12Peter LöfgrenH35 (14)52:57+21:5312:27
12Isak PerssonU1 (30)23:57+6:4111:17
12Doris IkoD16 (43)37:52+9:4711:43
13Simon TrossingH12 (28)32:06+12:4210:46
13Filip LindqvistH16 (45)33:33+7:409:01
13Noa HelgarsH14 (59)30:34+8:229:53
13Per SjökvistH55 (48)29:43+6:239:46
14Albin PerssonH12 (28)32:33+13:0910:55
14Göran HanssonH65 (26)31:48+7:2812:25
14Emma HagrotD21 (42)39:45+12:5410:06
14Jonathan ChristianssonH10 (35)17:38+5:598:38
15Emelie HolmströmD12 (28)36:13+11:5312:06
15Björn JakobssonH60 (39)35:06+8:4911:02
15Eva HagrotÖppen 3 (35)47:33+15:5615:29
15Anna HolmströmD40 (32)43:39+13:3714:21
15Ella HallstenD10 (30)23:50+7:5911:40
15Freja SöderbergU1 (30)25:26+8:1011:59
16Petter LjungquistH12 (28)33:36+14:1211:16
16Jörgen HellbergH65 (26)31:52+7:3212:26
17Johan HögbergH40 (28)49:13+22:5312:00
17Moa PerssonD10 (30)24:39+8:4812:05
17Lars-Olof LarssonÖppen 5 (59)54:58+22:4216:01
18Dagny IkoD10 (30)24:41+8:5012:05
18Robin LjungdellÖppen 5 (59)55:01+22:4516:02
18Olof SundströmÖppen 8 (62)47:37+18:5010:49
18Johan PalmgrenH55 (48)31:24+8:0410:19
19Iris AhlqvistD10 (30)24:49+8:5812:09
20Johan LindqvistH45 (55)37:29+12:289:32
20Annica AhlgrenÖppen 3 (35)52:13+20:3617:00
20Deniz BasolH10 (35)20:11+8:329:53
21Marcus EkmanH16 (45)38:33+12:4010:21
21Petra LjungdellD40 (32)49:08+19:0616:09
21Sven JohanssonH50 (71)37:00+11:0110:30
21Elin JavehedD10 (30)26:55+11:0413:11
22Fredrik HanssonH18 (32)49:20+21:2511:58
22Thomas WestermarkÖppen 7 (77)42:22+16:4714:07
22Viktor TederH10 (35)21:31+9:5210:32
23Irma HelgarsD10 (30)29:13+13:2214:19
24Lars RönnolsH60 (39)42:23+16:0613:19
24Malin HanssonD18 (27)59:06+32:2819:49
24Mats JavehedH55 (48)34:17+10:5711:16
24Anton ThermaeniusH10 (35)23:46+12:0711:39
26Erik BalckH12 (28)1:05:37+46:1322:01
26Pinar BasolD45 (46)40:59+18:0216:00
26Axel ThermaeniusU1 (30)36:10+18:5417:03
27Robin WesterlundÖppen 8 (62)54:12+25:2512:19
27Max LindqvistH10 (35)24:18+12:3911:54
27Henrik OlssonH21 (59)42:40+18:339:16
27Patrik AhlgrenH55 (48)37:29+14:0912:19
28Emelie RökenÖppen 3 (35)1:06:52+35:1521:46
28Meja HelgarsD10 (30)33:55+18:0416:37
29Henning BennetÖppen 7 (77)48:50+23:1516:16
29Ella LjungdellD10 (30)39:13+23:2219:13
30Anna RökenÖppen 8 (62)56:50+28:0312:54
30Mats EkmanH50 (71)39:23+13:2411:11
31Ylva TederD50 (38)42:14+16:1617:27
31Axel BalckH14 (59)41:19+19:0713:22
33tANJA rINGQVISTÖppen 3 (35)1:28:23+56:4628:47
33Per SchölinH50 (71)41:06+15:0711:40
34Katja KinnunenD45 (46)47:23+24:2618:30
37Petra SundströmÖppen 8 (62)1:04:16+35:2914:36
38Peter OlssonH60 (39)1:20:40+54:2325:22
42Björn AnderssonÖppen 5 (59)1:17:51+45:3522:41
42Inger SörlenÖppen 7 (77)55:52+30:1718:37
42Göran HanssonH55 (48)1:02:36+39:1620:35
42Mikael NordquistH50 (71)44:41+18:4212:41
44Oskar NederheimH50 (71)46:22+20:2313:10
48Niclas RökenÖppen 8 (62)1:14:39+45:5216:57
52Anna TrossingÖppen 5 (59)1:33:11+1:00:5527:10
54Johan BalckH50 (71)53:02+27:0315:03
55Axel SchölinH14 (59)1:22:07+59:5526:34
56Camilla BennetÖppen 7 (77)1:05:09+39:3421:43
62Paul TederH50 (71)1:06:14+40:1518:48
Elliot LjungdellH12 (28)ej godkänd
Martin TrossingH40 (28)ej godkänd
Per GöthssonH40 (28)ej godkänd
Robert WesterdahlÖppen 7 (77)ej godkänd
Alma BarkstedtD14 (36)ej godkänd
Berit EkmanÖppen 7 (77)ej godkänd
Axel HögbergH12 Kort (2)ej start
Johan LundvallH50 (71)ej start
Lovisa NordquistD14 (36)ej start
Lars HagrotH60 (39)ej start

Umeå OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
34Henrik PerssonH21 (59)45:39+21:329:55

Vallentuna-Össeby OL

8 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
8Marie ÖhmanD55 (23)30:59+7:2613:07
19Christina SälgbladÖppen 3 (35)52:03+20:2616:57
23Anders ErikssonÖppen 7 (77)42:29+16:5414:09
24Anette ArksandD50 (38)38:01+12:0315:42
33Lars WestinÖppen 7 (77)51:11+25:3617:03
40Claes LandqvistÖppen 7 (77)54:38+29:0318:12
55Christer ArksandH50 (71)55:20+29:2115:43
Christian AnderssonH50 (71)ej godkänd

Waxholms OK

24 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Torun Berneklint RhedinU3 (1)45:0214:40
9Petter FochsenH12 (28)27:44+8:209:18
10Jens FochsenH14 (59)29:34+7:229:34
11Sigrid MellbergD10 (30)20:44+4:5310:09
13Märta NilssonU2 (19)31:19+14:0414:33
14Astrid NilssonU2 (19)31:30+14:1514:39
14Wilhelm NordqvistH16 (45)34:13+8:209:11
18Penny Da SilvaU2 (19)42:58+25:4319:59
18Emmy StrömbladU1 (30)27:49+10:3313:07
19Iris Da SilvaU2 (19)43:02+25:4720:00
22Elin StenkvistD10 (30)27:40+11:4913:33
22Sofia QuasD12 (28)48:53+24:3316:20
23Ellinor MellbergD40 (32)1:00:49+30:4720:00
23Elias SandebergU1 (30)31:04+13:4814:39
24Henrik SandebergÖppen 5 (59)58:25+26:0917:01
26David RyderåsH16 (45)44:18+18:2511:54
31Albin SandebergH10 (35)30:39+19:0015:01
39Carl-Johan NilssonÖppen 5 (59)1:14:35+42:1921:44
41Claudia QuasD45 (46)2:16:34+1:53:3753:20
44Anki CederbaumÖppen 7 (77)57:23+31:4819:07
45Nicklas BerneklintÖppen 7 (77)57:24+31:4919:08
Sara SundinÖppen 8 (62)ej godkänd
Therése JernbergD45 (46)ej godkänd
Maja HoppeD16 (43)ej godkänd
Rasmus RilegårdH16 Kortej start
Johan FochsenÖppen 8 (62)ej start
Livia QuasD10 (30)ej start
Sofia SundinD16 (43)ej start

WCOC

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
7Daniel SpencerH20 (16)36:01+9:138:11

Vittjärvs IK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
7Lina GustafssonÖppen 7 (77)34:26+8:5111:28

Väsby OK

25 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Edvin JohanssonH12 (28)21:22+1:587:10
3Maria ColeD50 (38)26:53+0:5511:06
4Juni RylanderU1 (30)21:21+4:0510:04
5Maria HellströmD35 (8)41:12+8:4813:30
5Margareta HagstedtD70 (15)40:23+8:0218:11
11Lars-Erik LindellH80 (15)1:08:01+40:2033:20
11Lars BoudrieH65 (26)29:06+4:4611:22
12Stefan GranathH40 (28)41:34+15:1410:08
12Vincent RylanderH10 (35)17:19+5:408:29
14Maja RundlöfD14 (36)41:55+9:4613:03
15Victor GranathH12 (28)33:31+14:0711:14
21Noah SantaliusH14 (59)33:47+11:3510:55
27Emil AnterudH14 (59)38:02+15:5012:18
29Wilma JosefssonD16 (43)53:31+25:2616:34
32Nigel ColeÖppen 8 (62)57:10+28:2312:59
34Anneli RundlöfD50 (38)50:55+24:5721:02
42Madeleine GranathD16 (43)1:34:10+1:06:0529:09
47Jonas KarlssonH50 (71)48:56+22:5713:54
53Petri SantaliusH50 (71)52:59+27:0015:03
54Magnus JosefssonÖppen 8 (62)1:34:11+1:05:2421:24
58Hans JonssonH50 (71)1:01:27+35:2817:27
Jonas ÖhmanH21 (59)ej godkänd
Robert ColeH20 (16)ej godkänd
Torgny RundlöfH50 (71)ej godkänd
Tomas SandqvistH50 (71)ej godkänd
Theo SantaliusH10 (35)ej start
Tommy HolmérH55 (48)ej start

Växjö OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
18Jonathan SvenssonH21 (59)37:25+13:188:08

Yorkshire Junior Squad

28 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
11Sarah PedleyD18 (27)38:13+11:3512:49
15Freya TrynerD14 (36)42:18+10:0913:10
15Euan TrynerH16 (45)34:15+8:229:12
17Pete TrynerH45 (55)36:07+11:069:11
18Jacky DakinD55 (23)54:13+30:4022:58
18Isabelle HodgsonD18 (27)49:38+23:0016:39
23Evie ConwayD18 (27)58:29+31:5119:37
23Louise AdamsD21 (42)45:19+18:2811:31
23Sam CrawshawH16 (45)41:23+15:3011:07
25Conrad ReuberH14 (59)36:14+14:0211:43
26Matthew RochesterH18 (32)57:34+29:3913:58
26Imogen PietersD16 (43)52:45+24:4016:19
26Mike PedleyH55 (48)37:10+13:5012:13
26Jamie LightfootH14 (59)37:57+15:4512:16
27Dom DakinH18 (32)57:39+29:4413:59
27Pauline TrynerD45 (46)42:18+19:2116:31
27Alexandra CrawshawD16 (43)53:01+24:5616:24
30Sam DoyleH18 (32)1:35:22+1:07:2723:08
31William GarnettH16 (45)48:41+22:4813:05
32Alex ElliotD16 (43)54:28+26:2316:51
32Neil ConwayH50 (71)40:51+14:5211:36
34Claudine HodgsonD16 (43)1:00:26+32:2118:42
36Matthew MorrisH16 (45)1:07:59+42:0618:16
36Amanda CrawshawD45 (46)58:50+35:5322:58
39Natasha ConwayD45 (46)1:05:10+42:1325:27
51Olmo CombleyH14 (59)59:16+37:0419:10
Carys PhoenixD14 (36)ej godkänd
Ryan ElliotH20 (16)ej godkänd

Östersunds OK

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
8Lars StrinnholmH70 (20)34:30+9:3214:15
13Kristina HammarfalkD60 (15)57:09+30:2424:12
19Johan NäslundH45 (55)36:47+11:469:21
29Ewa BerggrenÖppen 3 (35)1:09:02+37:2522:29

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser