Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Ungdomsserien, region N

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Ungdomsserien, region N
Arrangörsorganisation: Solna OK
Datum: onsdag 28 augusti 2019

D16

3 000 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Fredrika NordquistTäby OK24:598:19
2Miia RollerJärfälla OK25:08+0:098:22
3Doris IkoTäby OK33:53+8:5411:17
4Bella PedersenJärfälla OK33:58+8:5911:19
5Moa FröstadiusSundbybergs IK33:59+9:0011:19
6Wilma JosefssonVäsby OK34:54+9:5511:38
7Ebba HörlingSundbybergs IK36:32+11:3312:10
8Louise ByströmBromma-Vällingby SOK42:42+17:4314:14
9Madeleine GranathVäsby OK49:00+24:0116:20
10Melina FogelbrinkVäsby OK49:09+24:1016:23
11Emma AlmJärfälla OK1:00:14+35:1520:04
12Emma BarnardBromma-Vällingby SOK1:16:14+51:1525:24
Emelie RökenTäby OKej godkänd
Sofia SundinWaxholms OKej start
Lisa WadenbrantSundbybergs IKej start
Maja HoppeWaxholms OKej start
Sandra ValjusIFK Lidingö SOKej start

H16

3 600 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Marcus SteneboAttunda OK22:366:16
2Johan FochsenWaxholms OK22:47+0:116:19
3William GrunderJärfälla OK24:34+1:586:49
4Viktor SoneAttunda OK24:48+2:126:53
5Erik BovalliusJärfälla OK27:20+4:447:35
6Elis IversAttunda OK27:24+4:487:36
7Filip LindqvistTäby OK28:18+5:427:51
8Marcus EkmanTäby OK29:42+7:068:15
8Melker PalmJärfälla OK29:42+7:068:15
10Wilhelm NordqvistWaxholms OK31:05+8:298:38
11Anton MörkforsJärfälla OK34:50+12:149:40
12David RyderåsWaxholms OK36:38+14:0210:10
13Theodor Karlsson BrabieJärfälla OK38:37+16:0110:43
14Emil FranzénSundbybergs IK39:47+17:1111:03
15Melker LundqvistJärfälla OK41:31+18:5511:31
16Liam MorénBromma-Vällingby SOK43:15+20:3912:00
17Emil FunemyrBromma-Vällingby SOK57:10+34:3415:52
18Birger NormanSundbybergs IK1:05:03+42:2718:04
Jannick Karlsson BrabieJärfälla OKej godkänd
Anton WällstedtJärfälla OKej start
Erik FranklingIFK Lidingö SOKej start
Jesper ÅkessonJärfälla OKej start
Ludvig BjörkstedtIFK Lidingö SOKej start
Morris RassètBromma-Vällingby SOKej start
Simon LundellOK Österåkerej start

D16 Kort

2 900 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emelie LindbomSundbybergs IK46:4316:06
2Saga Norgren ÅkerlundJärfälla OK1:53:37+1:06:5439:10
Anna AhlbinJärfälla OKej godkänd

D14

3 000 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alice RökenTäby OK26:378:52
2Vilma NilssonAttunda OK27:48+1:119:16
3Maja LiljaIFK Lidingö SOK33:01+6:2411:00
4Malin StrömqvistAttunda OK35:55+9:1811:58
5Stina PedersenJärfälla OK36:44+10:0712:14
6Ingrid JohanssonSundbybergs IK36:54+10:1712:18
7Selma CarlsonBromma-Vällingby SOK37:31+10:5412:30
8Maja FalkSundbybergs IK37:56+11:1912:38
9Elsa ForsbergJärfälla OK43:15+16:3814:25
10Eleonora Dell'OrtoSundbybergs IK45:54+19:1715:18
11Alice HedinIFK Lidingö SOK50:28+23:5116:49
12Ingrid TillegårdSundbybergs IK52:55+26:1817:38
13Stella ÖstblomJärfälla OK56:12+29:3518:44
14Alma BarkstedtTäby OK57:28+30:5119:09
15Maja RundlöfVäsby OK58:29+31:5219:29
16Wilda LundqvistMälarö SOK1:02:33+35:5620:51
17Vera SkantzeIFK Lidingö SOK1:08:11+41:3422:43
Stina YlipääMälarö SOKej start
Ebba WestringJärfälla OKej start
Emma HöökIFK Lidingö SOKej start
Lovisa NordquistTäby OKej start

H14

2 900 m, 29 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Erik NederheimTäby OK19:046:34
2Jonatan AndersonJärfälla OK21:07+2:037:16
3Joel WallnerAttunda OK21:49+2:457:31
4Jens FochsenWaxholms OK23:02+3:587:56
5Noa HelgarsTäby OK23:33+4:298:07
6Hugo SjölanderTäby OK24:07+5:038:18
7Marcus GrunderJärfälla OK24:17+5:138:22
8Oliver LiwångIFK Lidingö SOK24:42+5:388:31
9Svante SandvikAttunda OK25:53+6:498:55
10Emil AnterudVäsby OK28:03+8:599:40
11Elias LjungdellTäby OK29:14+10:1010:04
12Alexander DybergIFK Lidingö SOK29:17+10:1310:05
13Noah SantaliusVäsby OK29:26+10:2210:08
14Anton BartschJärfälla OK30:18+11:1410:26
15Hampus SundbergJärfälla OK31:20+12:1610:48
16Axel NordqvistWaxholms OK31:58+12:5411:01
17Malte AlbinssonOK Österåker33:11+14:0711:26
18Nils SamrudIFK Lidingö SOK33:48+14:4411:39
19Fabian TörnqvistAttunda OK33:59+14:5511:43
20Marcus BarbozaAttunda OK34:54+15:5012:02
21Noah MehreteabJärfälla OK41:40+22:3614:22
22August OldingTäby OK46:43+27:3916:06
23Erik WällstedtJärfälla OK50:39+31:3517:27
24Joel BjörklundAttunda OK50:59+31:5517:34
25Melvin EkbergSundbybergs IK55:38+36:3419:11
26Ludvig BrooméJärfälla OK56:00+36:5619:18
27Wilhelm LarssonJärfälla OK1:10:24+51:2024:16
28Melvin EkSundbybergs IK1:39:38+1:20:3434:21
Manfred LevinSundbybergs IKej godkänd
Wilhelm GrönquistSundbybergs IKej start
Elias PetterssonJärfälla OKej start

D14 Kort

2 500 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Moa RollJärfälla OKej godkänd
Freja ÖhmanVäsby OKej start

H14 Kort

2 600 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Love DanielssonSolna OK37:5814:36
2Victor DannesundSundbybergs IK39:15+1:1715:05
3Joel BrandonBromma-Vällingby SOK48:01+10:0318:28
4Carl NormanSundbybergs IK1:02:22+24:2423:59
Erik LidénVäsby OKej godkänd

D12

2 600 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ella LindqvistTäby OK23:118:55
2Alice HellbergSundbybergs IK24:59+1:489:36
3Alva WidegrenMälarö SOK26:13+3:0210:05
4Alma HallstenTäby OK27:36+4:2510:36
5Matilda ModigVäsby OK28:07+4:5610:48
6Ida RökenTäby OK30:17+7:0611:38
7Elsa TunbladMälarö SOK32:29+9:1812:29
8Fanny KarlsVäsby OK34:52+11:4113:24
9Anna FranklingIFK Lidingö SOK35:55+12:4413:48
10Selma SundbergSundbybergs IK36:55+13:4414:11
11Emelie HolmströmTäby OK37:36+14:2514:27
12Astrid SkantzeIFK Lidingö SOK39:28+16:1715:10
13Irma WidehagSundbybergs IK41:39+18:2816:01
14Alva SmedsVäsby OK43:07+19:5616:35
15Molly BomanMälarö SOK43:21+20:1016:40
16Amanda MörkforsJärfälla OK45:18+22:0717:25
17Sara LiwångIFK Lidingö SOK45:30+22:1917:30
18Julia PetterssonJärfälla OK47:39+24:2818:19
19Klara LobergJärfälla OK52:00+28:4920:00
20Sofia QuasWaxholms OK53:46+30:3520:40
21Tyra FogelbrinkVäsby OK57:42+34:3122:11
22Irma JarlemarkIFK Lidingö SOK58:48+35:3722:36
Linnea MalstadBromma-Vällingby SOKej godkänd
Fiffi MalmströmJärfälla OKej start

H12

2 100 m, 35 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Markus Loader BengtssonBromma-Vällingby SOK20:129:37
2Petter FochsenWaxholms OK20:53+0:419:56
3Ted LagerströmAttunda OK21:31+1:1910:14
4Botvid SimonssonSundbybergs IK23:21+3:0911:07
5Benjamin HjerténJärfälla OK23:28+3:1611:10
6Egon WistedtSundbybergs IK23:44+3:3211:18
7Edvin JohanssonVäsby OK23:47+3:3511:19
8Noel HellbergSundbybergs IK23:50+3:3811:20
9Simon TrossingTäby OK25:27+5:1512:07
10Petter LjungquistTäby OK27:23+7:1113:02
11Åke EngmanIFK Lidingö SOK28:25+8:1313:31
12Arvid HellbergSundbybergs IK28:42+8:3013:40
13Edvin WallnerAttunda OK29:12+9:0013:54
14Carl ÖrnebrandJärfälla OK29:29+9:1714:02
15Lukas SjöblomAttunda OK30:47+10:3514:39
16Victor GranathVäsby OK31:54+11:4215:11
17Filip SjölanderTäby OK34:05+13:5316:13
18Leo UvhagenJärfälla OK36:01+15:4917:09
19Simon AndersonJärfälla OK37:33+17:2117:52
20Max BoströmJärfälla OK37:55+17:4318:03
21Arthur LindquistJärfälla OK41:32+21:2019:46
22Felix ÖhmanVäsby OK46:05+25:5321:56
23John NymanJärfälla OK46:31+26:1922:09
24Oskar BartschJärfälla OK47:29+27:1722:36
25Gustav ÅkerlundVäsby OK48:48+28:3623:14
26Viktor TofteJärfälla OK49:51+29:3923:44
27Lorentz KaikkonenJärfälla OK50:18+30:0623:57
28Albin PerssonTäby OK53:45+33:3325:35
29Alvin KimbladJärfälla OK56:37+36:2526:57
30Leo LindkvistTäby OK1:07:40+47:2832:13
31Elliot LjungdellTäby OK1:18:46+58:3437:30
32Junior YlipääMälarö SOK1:20:21+1:00:0938:15
33David EideforsSundbybergs IK1:47:39+1:27:2751:15
Folke IsakssonVäsby OKej godkänd
Gustav DarginTäby OKej godkänd
Ludvig SundströmSundbybergs IKej start
Wilmer HagrotTäby OKej start
Mose GrafströmAttunda OKej start
Edvin BjörklundJärfälla OKej start
Vilgot SöderströmSundbybergs IKej start

D12 Kort

2 200 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Nora ElkertAttunda OK28:5313:07
Meja MichelsenJärfälla OKej godkänd Ladda ner rutt i gpx-format
Astrid RollJärfälla OKej start
Sigrid AlmJärfälla OKej start
Sofia SollenbergJärfälla OKej start

H12 Kort

2 200 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kasper Åberg EkstrandJärfälla OK29:5113:34
2Vilhelm BäckiusJärfälla OK44:38+14:4720:17
Melker JohanssonAttunda OKej godkänd

D10

2 000 m, 43 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Bodil JohanssonSundbybergs IK16:498:24
2Sofia Dell'OrtoSundbybergs IK17:16+0:278:38
3Ebba FrendeliusIFK Lidingö SOK18:51+2:029:25
4Ida HellbergSundbybergs IK19:28+2:399:44
5Ida PetterssonJärfälla OK19:51+3:029:55
6Alva GawellIFK Lidingö SOK20:11+3:2210:05
7Ellen Wickbom WestmanSundbybergs IK20:38+3:4910:19
8Saga HellbergSundbybergs IK20:46+3:5710:23
9Stella Näsman LandhSundbybergs IK21:21+4:3210:40
10Julia HolmströmTäby OK22:31+5:4211:15
11Alice Slars PaulssonSundbybergs IK23:09+6:2011:34
12Hedda TunbladMälarö SOK24:18+7:2912:09
13Torun Berneklint RhedinWaxholms OK24:28+7:3912:14
14Märta NilssonWaxholms OK25:18+8:2912:39
15Carolinne GripIFK Lidingö SOK26:19+9:3013:09
16Sigrid MellbergWaxholms OK26:25+9:3613:12
17Greta SandvikAttunda OK27:49+11:0013:54
18Dagny IkoTäby OK27:57+11:0813:58
19Elin StenkvistWaxholms OK29:55+13:0614:57
20Meja HelgarsTäby OK30:00+13:1115:00
21Esther OlivSundbybergs IK30:35+13:4615:17
22Betty PerssonSundbybergs IK30:38+13:4915:19
23Julia E PetterssonJärfälla OK30:58+14:0915:29
24Irma HelgarsTäby OK31:02+14:1315:31
25Lilly Slars PaulssonSundbybergs IK31:47+14:5815:53
26Alma SvahnSundbybergs IK32:19+15:3016:09
27Nova FalkSundbybergs IK32:44+15:5516:22
28Hanna SundströmSundbybergs IK33:16+16:2716:38
29Vera SundbergSundbybergs IK34:20+17:3117:10
30Olivia GoldJärfälla OK35:30+18:4117:45
31Iris AhlqvistTäby OK35:31+18:4217:45
32Ingrid SamrudIFK Lidingö SOK36:03+19:1418:01
33Roseanna EdvardssonSundbybergs IK36:04+19:1518:02
34Ingrid EngmanIFK Lidingö SOK37:01+20:1218:30
35Lovisa NederheimTäby OK37:27+20:3818:43
36Emilia DarginTäby OK38:18+21:2919:09
37Livia QuasWaxholms OK40:30+23:4120:15
38Moa PerssonTäby OK41:06+24:1720:33
39Cornelia Näsman LandhSundbybergs IK42:16+25:2721:08
40Iben StattinVäsby OK42:31+25:4221:15
41Ella HallstenTäby OK43:25+26:3621:42
42Ella LjungdellTäby OK49:24+32:3524:42
Signe AlbinssonOK Österåkerej godkänd
Elin SmedsVäsby OKej start

H10

2 100 m, 28 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Deniz BasolTäby OK14:276:52
2Elias TrossingTäby OK17:13+2:468:11
3Wilmer CarlsteinIFK Lidingö SOK17:52+3:258:30
4Erik LjungquistTäby OK18:22+3:558:44
5Folke JohanssonSundbybergs IK19:05+4:389:05
6Linus DanielssonSolna OK19:31+5:049:17
7Edvin CarlsteinIFK Lidingö SOK19:45+5:189:24
8Vincent RylanderVäsby OK19:49+5:229:26
9Viktor NygrenVäsby OK19:55+5:289:29
10Malte HallmanAttunda OK19:58+5:319:30
11Theo SantaliusVäsby OK20:53+6:269:56
12Jonathan ChristianssonTäby OK21:43+7:1610:20
12Maximilian MazyaAttunda OK21:43+7:1610:20
14Kuzey BasolTäby OK24:01+9:3411:26
15Max LindqvistTäby OK25:23+10:5612:05
16Alve WistedtSundbybergs IK25:26+10:5912:06
17Erik SjölanderTäby OK27:05+12:3812:53
18Samuel AnderssonJärfälla OK29:28+15:0114:01
19Jamie RollerJärfälla OK29:47+15:2014:10
20Tage StattinVäsby OK32:37+18:1015:31
21David NymanJärfälla OK33:03+18:3615:44
22Gustav BursjöSundbybergs IK33:39+19:1216:01
23Noel KimbladJärfälla OK33:59+19:3216:10
24Adrian AntonssonAttunda OK34:08+19:4116:15
25Anton ThermaeniusTäby OK34:11+19:4416:16
26Justus HedinJärfälla OK37:36+23:0917:54
27Albin SandebergWaxholms OK46:35+32:0822:10
Björn EdemyrJärfälla OKej godkänd

Inskolning

1 500 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Filip PerssonSundbybergs IK21:1214:08
Viktor HolmströmTäby OK26:1917:32
Knut NormanSundbybergs IK19:1412:49
Frida JonssonJärfälla OK20:5113:54
Edvin PetterssonJärfälla OK24:1316:08
Ivar AntonssonAttunda OK23:3915:46
Vilma SandbergAttunda OK21:5214:34
Livia PalmeklevAttunda OK18:3112:20
Lars AhlqvistTäby OK33:0322:02
Mary RylanderVäsby OK29:4919:52
Albin FlodellVäsby OK19:1912:52
Alexander NilssonMälarö SOK21:5014:33
Isak AndersonJärfälla OK19:4313:08
Ruben BlomqvistVäsby OK21:1414:09
Liv SanderiAttunda OK18:3212:21
Ida Kastenholm TennAttunda OK16:4311:08
Puck DehnischSundbybergs IKej start

U1D

2 000 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Amalia RenströmSundbybergs IK19:109:35
2Louise BartschJärfälla OK20:25+1:1510:12
3Maria KaikkonenJärfälla OK21:50+2:4010:55
4Tuva BromsJärfälla OK21:52+2:4210:56
5Isabelle DahlerusIFK Lidingö SOK22:21+3:1111:10
6Juni RylanderVäsby OK22:29+3:1911:14
7Lucia LiljebladJärfälla OK23:43+4:3311:51
8Moa SundbergJärfälla OK24:40+5:3012:20
9Ebba SkantzeIFK Lidingö SOK25:29+6:1912:44
10Sigrid MyringerBromma-Vällingby SOK26:14+7:0413:07
11Mira MichelsenJärfälla OK26:29+7:1913:14
12Emilia NilssonMälarö SOK28:14+9:0414:07
13Edith RenströmSundbybergs IK28:30+9:2014:15
14Alicia OlsonSundbybergs IK28:37+9:2714:18
15Lydia NordlundSundbybergs IK29:44+10:3414:52
16Lilly LundqvistMälarö SOK30:32+11:2215:16
17Ellen MellqvistAttunda OK32:05+12:5516:02
18Saga WallnerAttunda OK32:45+13:3516:22
19Kajsa JonssonJärfälla OK34:13+15:0317:06
20Emma DybergIFK Lidingö SOK34:43+15:3317:21
21Olivia ErikssonSundbybergs IK34:44+15:3417:22
22Jenna GradinSundbybergs IK37:49+18:3918:54
23Hedvig RudsanderAttunda OK38:43+19:3319:21
24Miri WachtmeisterBromma-Vällingby SOK38:44+19:3419:22
25Liv SaxinJärfälla OK40:34+21:2420:17
26Esther Berneklint RhedinWaxholms OK41:06+21:5620:33
27Nora TunbladMälarö SOK42:32+23:2221:16
Viktoria MulicVäsby OKej start
Ines HolfveBromma-Vällingby SOKej start

U1H

2 100 m, 37 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Viktor HellbergSundbybergs IK14:386:58
2Melker HallmanAttunda OK18:14+3:368:40
3Max LeireMälarö SOK18:49+4:118:57
4Adam BechorJärfälla OK18:51+4:138:58
5Oskar AhlgrenBromma-Vällingby SOK19:01+4:239:03
6Mattias WestermarkTäby OK19:17+4:399:10
7Arvid SollenbergJärfälla OK19:22+4:449:13
8Walter LindquistJärfälla OK19:45+5:079:24
9Elliot KlippingeSolna OK19:51+5:139:27
10Alvin SandbergAttunda OK20:36+5:589:48
11Folke MalmströmJärfälla OK20:50+6:129:55
12Emton InsulanderJärfälla OK20:53+6:159:56
13Filip SoneAttunda OK21:03+6:2510:01
14Sture BergSundbybergs IK21:04+6:2610:01
15Albin EdvinssonJärfälla OK21:37+6:5910:17
16Casper SvanbergSolna OK21:53+7:1510:25
17Ludvig BomanMälarö SOK23:41+9:0311:16
18Emil TofteJärfälla OK24:47+10:0911:48
19Nils PalmqvistJärfälla OK25:10+10:3211:59
20Nils WadenvikJärfälla OK25:25+10:4712:06
21Isak PerssonTäby OK25:27+10:4912:07
22William JonssonJärfälla OK26:53+12:1512:48
23Axel ThermaeniusTäby OK26:56+12:1812:49
24Elias SandebergWaxholms OK27:38+13:0013:09
25Hugo RundlöfVäsby OK28:15+13:3713:27
26David LiljebladJärfälla OK29:05+14:2713:50
27Emil SöderströmSundbybergs IK30:59+16:2114:45
28Loke HultqvistJärfälla OK31:03+16:2514:47
29Victor JuresicSundbybergs IK31:22+16:4414:56
30Robin GoldJärfälla OK31:33+16:5515:01
31Frans ForkSundbybergs IK33:59+19:2116:10
32Hugo ÅbergVäsby OK35:09+20:3116:44
33Valter LöfvingVäsby OK36:37+21:5917:26
34Oliver SvedbrantSolna OK36:38+22:0017:26
35Julius BursjöSundbybergs IK37:13+22:3517:43
36Oskar KällSundbybergs IK39:25+24:4718:46
Sam KlassonTäby OKej godkänd
Folke WällstedtJärfälla OKej start
Loa Bodevik ArhammarBromma-Vällingby SOKej start

U2D

2 000 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Frida JosefssonVäsby OK19:449:52
2Moa MellqvistAttunda OK19:57+0:139:58
3Elly Kastenholm TennAttunda OK24:05+4:2112:02
4Alva Lind SundinJärfälla OK26:39+6:5513:19
5Lisa Moström FastBromma-Vällingby SOK26:50+7:0613:25
6Edith LindénJärfälla OK28:17+8:3314:08
7Miranda MazyaAttunda OK31:46+12:0215:53
8Emma NygrenVäsby OK40:19+20:3520:09
9Helena EideforsSundbybergs IK41:44+22:0020:52
10Thea EidshagenSundbybergs IK45:30+25:4622:45
11Astrid NilssonWaxholms OK45:36+25:5222:48
Livia SandströmAttunda OKej start
Tilda JohanssonAttunda OKej start

U2H

2 000 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ludwig KlippingeSolna OK17:588:59
2Albin MyringerBromma-Vällingby SOK19:37+1:399:48
3Theodor BjörknäsAttunda OK19:57+1:599:58
4Tom ValjusIFK Lidingö SOK21:06+3:0810:33
5Eskil ChateletSundbybergs IK21:08+3:1010:34
6Morgan RånmanVäsby OK21:15+3:1710:37
7Love Åberg EkstrandJärfälla OK22:05+4:0711:02
8Hampus SiljekvistJärfälla OK23:32+5:3411:46
9Arvid MellergårdJärfälla OK25:29+7:3112:44
10Nils Andersson RollJärfälla OK25:40+7:4212:50
11Hannes BromsJärfälla OK26:30+8:3213:15
12Hugo SundelinJärfälla OK27:06+9:0813:33
13Anton EliassonBromma-Vällingby SOK27:28+9:3013:44
14Vilhelm AskehedTäby OK30:48+12:5015:24
15Rasmus SigfridssonVäsby OK31:10+13:1215:35
16Edwin SvedbrantSolna OK31:56+13:5815:58
17Leonard Ydremark ParkinsonWaxholms OK32:09+14:1116:04
18Nestor BlomqvistVäsby OK33:07+15:0916:33
19Edvin FlodellVäsby OK34:17+16:1917:08
20Joar PerssonSundbybergs IK34:29+16:3117:14
21Gabriel Melander PerézVäsby OK35:21+17:2317:40
22Franz EngmanIFK Lidingö SOK36:41+18:4318:20
23Felix BrobergVäsby OK37:07+19:0918:33
William LindelöfSundbybergs IKej start
Gustav SvenskAttunda OKej start
Oskar LindbomSundbybergs IKej start

U3

2 600 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Eskil IsakssonVäsby OK41:2315:55
2Moa JohanssonVäsby OK47:34+6:1118:17
3Anton WarneIFK Lidingö SOK55:23+14:0021:18
4Gustaf MonellTäby OK57:09+15:4621:58
5Wilton RosengrenSolna OK1:06:39+25:1625:38
6Alfred HäggSolna OK1:07:18+25:5525:53
7Elliot NordströmSolna OK1:09:18+27:5526:39
8Alwin WallinSolna OK1:10:40+29:1727:10
9Kelvin NordströmSolna OK1:13:17+31:5428:11
Lukas LindströmTäby OKej godkänd
Linnéa SandströmAttunda OKej start
Emilia HagrotTäby OKej start

U4

3 000 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Leopoldine HeldSundbybergs IK1:31:0230:20
2Maja FinneSundbybergs IK1:33:05+2:0331:01
3Isabelle BoströmSundbybergs IK1:35:03+4:0131:41

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser