*** Instance-specific ***

Officiell resultatlista för Ungdomsserien, region SO

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Ungdomsserien, region SO
Arrangörsorganisation: Gustavsbergs OK
Datum: onsdag 28 augusti 2019

D16

3 460 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emma AlmgrenOK Ravinen30:268:47
2Tilda MårtenssonOK Ravinen33:02+2:369:32
3Åsa SundströmJärla Orientering34:13+3:479:53
4Elisabeth LarssonOK Södertörn34:18+3:529:54
5Ester AnderssonOK Södertörn35:25+4:5910:14
6Karolina Bergh PapasikasSkarpnäcks OL35:26+5:0010:14
7Alicia BjörnbergSöders-Tyresö36:27+6:0110:32
8Tindra JonssonSkarpnäcks OL37:09+6:4310:44
9Alicia SchandlOK Södertörn41:00+10:3411:50
10Emma SvidénSöders-Tyresö44:54+14:2812:58
11Emma NorinSöders-Tyresö45:03+14:3713:01
12Sofia AlbemarkOK Ravinen46:44+16:1813:30
13Lovisa Göstas KällmanSöders-Tyresö46:51+16:2513:32
14Vendela RundströmOK Ravinen57:18+26:5216:33
15Emilia NilssonGustavsbergs OK1:02:52+32:2618:10
Ida SvahnSöders-Tyresöej godkänd
Johanna AlmgrenOK Ravinenej godkänd
Ida ÖsterbergGustavsbergs OKej start
Smilla MogensenOK Ravinenej start

H16

3 710 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Teo StruckOK Ravinen29:237:55
2Justus ArenanderSkarpnäcks OL31:09+1:468:23
3Hugo LindskogOK Ravinen31:38+2:158:31
4Ivar GentzJärla Orientering32:18+2:558:42
5Olle SandströmOK Ravinen33:40+4:179:04
6Max ÖsterlingOK Södertörn34:03+4:409:10
7Viktor DavidssonSöders-Tyresö35:05+5:429:27 Ladda ner rutt i gpx-format
8Lukas WallhedJärla Orientering35:35+6:129:35
9Mattis SandénOK Södertörn37:12+7:4910:01
10Carl-Johan KrookSöders-Tyresö38:23+9:0010:20
11Ivo Cousins ClarhällSöders-Tyresö39:19+9:5610:35
11Filip DryseliusSkarpnäcks OL39:19+9:5610:35
13Olle BrohagenOK Ravinen46:36+17:1312:33
14Lucas ChavdaSöders-Tyresö48:41+19:1813:07
15Rasmus LindblomGustavsbergs OK55:29+26:0614:57
William MöllerSkarpnäcks OLej godkänd
Olle ThimbergSöders-Tyresöej start
Mathias DryseliusSkarpnäcks OLej start
Uno BjörklundOK Ravinenej start

D16 Kort

3 090 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tindra ÅhlinJärla Orientering59:4419:19
2Filippa NyströmOK Ravinen1:00:42+0:5819:38
3Louise LindellGustavsbergs OK1:08:45+9:0122:14

D14

2 790 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lovisa BergstenOK Södertörn26:259:28
2Märta WigleOK Södertörn28:29+2:0410:12
3Wilma MårtenssonOK Ravinen30:43+4:1811:00
4Lovis de VilliersOK Södertörn32:23+5:5811:36
5Britta BörjessonJärla Orientering33:51+7:2612:07
6Sonja AhlquistJärla Orientering34:10+7:4512:14
7Emma HenriquesOK Södertörn34:40+8:1512:25
8Tilda MattssonOK Södertörn40:59+14:3414:41
9Greta HägerOK Södertörn43:45+17:2015:40
10Rut LundinOK Södertörn55:45+29:2019:58
Jenny Göstas KällmanSöders-Tyresöej start
Tilde MansénSkarpnäcks OLej start

H14

3 050 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hannes MogensenOK Ravinen20:226:40
2Max ÖsterbergGustavsbergs OK22:46+2:247:27
3Niklas ErlandssonOK Södertörn25:16+4:548:17
4Erik NorinSöders-Tyresö25:23+5:018:19
5Simon StridhSkogsluffarnas OK26:42+6:208:45
6Erik LundquistOK Ravinen29:24+9:029:38
7Linus SkattOK Södertörn30:38+10:1610:02
8Edvin WollbrandOK Ravinen30:54+10:3210:07
9Ludvig HagwallJärla Orientering33:19+12:5710:55
10Olle SynnermarkSkogsluffarnas OK35:32+15:1011:39
11Ture JohanssonSkogsluffarnas OK35:56+15:3411:46
12Gustav LübckeOK Ravinen35:57+15:3511:47
13Sandro PruthSkogsluffarnas OK36:54+16:3212:05
14Arvid HammarbäckSkogsluffarnas OK37:59+17:3712:27
15Jonathan NilssonGustavsbergs OK39:02+18:4012:47
16Johannes NorrbyOK Södertörn39:48+19:2613:02
17Arvid WestmanGustavsbergs OK41:21+20:5913:33
18Folke KåbergOK Ravinen41:23+21:0113:34
19Alexander RydbergSöders-Tyresö42:36+22:1413:58
20Anton HedströmSöders-Tyresö43:09+22:4714:08
21Simon PalmgrenSkogsluffarnas OK43:37+23:1514:18
22Morris BjörklundOK Ravinen48:09+27:4715:47
23Ruben HårdSkogsluffarnas OK48:17+27:5515:49
24Sebastian LindblomGustavsbergs OK56:43+36:2118:35
Hampus HolmbergSkarpnäcks OLej godkänd
Leo LjungbergSkarpnäcks OLej start
Linus ForsbergOK Ravinenej start
Elmin HovmöllerSöders-Tyresöej start
Sixten LindqvistSkogsluffarnas OKej start

D14 Kort

2 490 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Andréa MalmbergOK Södertörnej godkänd

D12

2 620 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Märta AhlquistJärla Orientering24:109:13
2Viola HolmströmOK Ravinen26:36+2:2610:09
3Maja ThimbergSöders-Tyresö28:50+4:4011:00
4Elin AlmgrenSöders-Tyresö29:29+5:1911:15
5Milla KlassonOK Ravinen37:46+13:3614:24
6Mirjam CostermansJärla Orientering40:41+16:3115:31
7Tora BjörklundOK Ravinen43:20+19:1016:32
8Wera BjörklundOK Ravinen44:19+20:0916:54
9Paulina AlzénGustavsbergs OK44:48+20:3817:05
10Nova DahlstedtSöders-Tyresö45:45+21:3517:27
11Ebba HartzellOK Ravinen1:00:19+36:0923:01
12Ester HägerOK Södertörn1:03:56+39:4624:24
13Ida SamuelssonOK Södertörn1:10:00+45:5026:43
Ada CavanderOK Södertörnej start
Julia EkOK Ravinenej start
Majken LindqvistSkogsluffarnas OKej start

H12

2 320 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Oscar LundquistOK Ravinen20:559:00
2Ruben ArenanderSkarpnäcks OL21:11+0:169:07
3Tore WestmanGustavsbergs OK23:11+2:169:59
4Gustav NetzJärla Orientering23:38+2:4310:11
5Teodor JonssonSkarpnäcks OL23:40+2:4510:12
5Linus NybergJärla Orientering23:40+2:4510:12
7Arvid RundströmOK Ravinen27:11+6:1611:43
8Albin FranzénOK Södertörn27:24+6:2911:48
9Caio PruthSkogsluffarnas OK27:40+6:4511:55
10Simon WenzinOK Södertörn29:21+8:2612:39
11Carl WännmanOK Södertörn29:47+8:5212:50
12Jakob EngdahlOK Ravinen31:11+10:1613:26
13Malte JennerGustavsbergs OK32:21+11:2613:56
14Elis ÖstborgSkogsluffarnas OK32:32+11:3714:01
15Gustav HenrikssonOK Södertörn33:46+12:5114:33
16Ture LindskogOK Ravinen34:34+13:3914:53
17Lukas Ferner ThurénSkarpnäcks OL37:32+16:3716:10
18Gustaf StangeOK Södertörn38:50+17:5516:44
19Svante BrohagenOK Ravinen40:14+19:1917:20
20Arvid AhlstrandOK Ravinen41:15+20:2017:46
21Vilmer FolckeJärla Orientering45:40+24:4519:41
22Gustav NyströmOK Ravinen53:06+32:1122:53
23Teodor GerholmJärla Orientering53:46+32:5123:10
24Kevin KarlssonSkarpnäcks OL57:20+36:2524:42
Oskar MagnellSkarpnäcks OLej godkänd
Fredrik RydbergSöders-Tyresöej start

H12 Kort

2 130 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Edvin RejnusSöders-Tyresö20:549:48
2Manvydas DeksnysGustavsbergs OK24:39+3:4511:34

D10

2 090 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ebba SahlstedtSöders-Tyresö16:377:57
2Ella SigstedtOK Ravinen18:52+2:159:01
3Frida EkOK Ravinen19:52+3:159:30
4Lova JonssonSkarpnäcks OL23:43+7:0611:20
5Wilma LarssonOK Ravinen24:45+8:0811:50
6Agnes LübckeOK Ravinen28:14+11:3713:30
7Elsa FernemanOK Ravinen33:25+16:4815:59
8Ellen StadigOK Ravinen33:31+16:5416:02
9Isabella SjögrenOK Ravinen37:20+20:4317:51
Ella IrweOK Ravinenej start
Hilda HågstrandOK Ravinenej start
Emma BergOK Ravinenej start

H10

2 090 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sven BörjessonJärla Orientering13:096:17
2Olof HagwallJärla Orientering13:10+0:016:17
3Hugo NyströmOK Ravinen17:17+4:088:16
4Janne SynnermarkSkogsluffarnas OK18:29+5:208:50
5Theodor LauriJärla Orientering19:06+5:579:08
6Hannes PihloOK Ravinen19:48+6:399:28
7Jonas NicanderJärla Orientering22:20+9:1110:41
8Martin WännmanOK Södertörn29:03+15:5413:53
9Ivar DahlinSkogsluffarnas OK45:28+32:1921:45
Jonas DeksnysGustavsbergs OKej godkänd
Hjalmar HolmströmSkogsluffarnas OKej godkänd

Inskolning

1 800 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Louis Englund HillgrenOK Södertörnfullföljt
Amelie HellmanJärla Orienteringfullföljt
Lilja HellmanJärla Orienteringfullföljt
Elisia KarlströmGustavsbergs OKfullföljt
Victor LauriJärla Orienteringfullföljt
Ludvig LindbergGustavsbergs OKfullföljt
Loui OldéenOK Södertörnfullföljt
Nils SvennsonEj klubbanslutenfullföljt
Tage LindqvistSkogsluffarnas OKej start
Elliot TryggOK Södertörnej start

U1 D

2 170 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tilda HemmyrJärla Orientering21:5710:06
2Stella VristeOK Ravinen23:24+1:2710:47
3Kajsa BlombergOK Ravinen24:55+2:5811:28
4Julia DoyleSkarpnäcks OL25:21+3:2411:40
5Nora DecknerSkarpnäcks OL25:52+3:5511:55
6Lova ÅhlinJärla Orientering26:39+4:4212:16
7Irma SahlstedtSöders-Tyresö27:24+5:2712:37
8Alma CarsJärla Orientering28:08+6:1112:57
9Clara EkOK Ravinen28:19+6:2213:02
10Matilda SundbergSöders-Tyresö32:04+10:0714:46
11Esther EnlundSkarpnäcks OL32:15+10:1814:51
12Yang SunOK Södertörn34:08+12:1115:43
13Liv AsplundJärla Orientering34:57+13:0016:06
14Sara AlmgrenSöders-Tyresö37:08+15:1117:06
15Nele SamuelssonOK Södertörn38:23+16:2617:41
16Vidar PihloOK Ravinen1:04:24+42:2729:40
Filippa SigstedtOK Ravinenutgått
Emma Lundström DabrowskiJärla Orienteringej start
Alexia Maugras TryggOK Södertörnej start
Saga HammarbäckSkogsluffarnas OKej start
Elli HaugoJärla Orienteringej start
Olivia HållstedtOK Södertörnej start
Karin FaijerssonJärla Orienteringej start
Alice LarssonOK Ravinenej start
Esther HolmbergJärla Orienteringej start
Saga HagelinOK Ravinenej start
Vendela TherénJärla Orienteringej start
Linn YngvessonJärla Orienteringej start
Ariadne KällgrenJärla Orienteringej start
Tyra Nunez OlssonJärla Orienteringej start

U1 H

2 180 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gunnar SonnerbySkogsluffarnas OK20:559:35
2Bo Fougner DegermanJärla Orientering22:14+1:1910:11
3Emil ThimbergSöders-Tyresö23:55+3:0010:58
4Emrik SternJärla Orientering24:19+3:2411:09
5Johan RangdagJärla Orientering24:51+3:5611:23
6Linus ÖhrbergSöders-Tyresö26:05+5:1011:57
7Leonard PiirainenOK Ravinen27:57+7:0212:49
8Alfred EklundSkogsluffarnas OK29:33+8:3813:33
9Albin LöfgrenJärla Orientering30:40+9:4514:04
10Emil JohanssonJärla Orientering33:40+12:4515:26
11Kristoffer Schramm FridolfssonSkarpnäcks OL35:48+14:5316:25
12Ilon HolmströmOK Ravinen38:13+17:1817:31
13Julian BomanOK Södertörn40:04+19:0918:22
14Karl-oscar FastJärla Orientering40:08+19:1318:24
15Casper ErvidJärla Orientering40:09+19:1418:25
Henning NordSkarpnäcks OLej godkänd
Fred CavanderOK Södertörnej godkänd
Elliot HemmyrJärla Orienteringej start
Gustaf AsplundJärla Orienteringej start
Elliot Wangler BjörkJärla Orienteringej start
Emil GustafssonJärla Orienteringej start
Jack WannforsJärla Orienteringej start
Sixten Mulder FelleniusOK Södertörnej start
Oscar LindströmJärla Orienteringej start
Theo BerglindJärla Orienteringej start
Beppe BargoJärla Orienteringej start
Viggo VilhelmssonJärla Orienteringej start
Franz Zu Innhausen Und KnyphausenJärla Orienteringej start
Viktor JonsbyJärla Orienteringej start
William OrrJärla Orienteringej start
Ossian WaesterbergJärla Orienteringej start
Marcus AsplundJärla Orienteringej start
Svante HolmbergJärla Orienteringej start
Oscar MothanderJärla Orienteringej start

U2 D

2 120 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hilma LöfgrenJärla Orientering17:238:11
2Tuva NybergJärla Orientering18:22+0:598:39
3Vera RevenySkarpnäcks OL22:09+4:4610:26
4Stina StenströmJärla Orientering23:43+6:2011:11
5Viola Swärdh SjöquistSöders-Tyresö24:31+7:0811:33
6Mathilda ArvenäsGustavsbergs OK26:06+8:4312:18
7Stina MartinelleSöders-Tyresö26:58+9:3512:43
8Sara BergOK Ravinen27:00+9:3712:44
9Ingeborg McCulloch LindénJärla Orientering27:47+10:2413:06
10Norma JanssonSkarpnäcks OL28:08+10:4513:16
11Signe MartinelleSöders-Tyresö28:30+11:0713:26
12Nora EnlundSkarpnäcks OL29:09+11:4613:45
13Inez Fred SmithSkarpnäcks OL30:29+13:0614:22
14Ella-Lee LundhquistJärla Orientering31:11+13:4814:42
15Judit LegebyJärla Orientering32:04+14:4115:07
16Alice NeedhamSkarpnäcks OL32:59+15:3615:33
17Tuva HolmerOK Ravinen33:22+15:5915:44
18Felicia KarlssonSkogsluffarnas OK33:31+16:0815:48
19Minna CavanderOK Södertörn33:52+16:2915:58
20Amelie DryseliusSkarpnäcks OL35:40+18:1716:49
21Klara LöfgrenJärla Orientering38:11+20:4818:00
22Tuva ThörnqvistSöders-Tyresö38:19+20:5618:04
23Alma RejnusSöders-Tyresö43:04+25:4120:18
Emeli HelsingJärla Orienteringej start
Hedda MogensenOK Ravinenej start
Isabella LjungbergJärla Orienteringej start
Dikte JunkerSkarpnäcks OLej start
Tilda Mulder FelleniusOK Södertörnej start
Glorylin Grosse FontaineSkarpnäcks OLej start
Billie JunkerSkarpnäcks OLej start

U2 H

2 070 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Henry DecknerSkarpnäcks OL17:128:18
2Melker HagwallJärla Orientering17:25+0:138:24
3Samuel EkJärla Orientering19:40+2:289:30
4Per NicanderJärla Orientering20:06+2:549:42
5Billy OldéenOK Södertörn21:02+3:5010:09
6Hugo JacovSkarpnäcks OL23:18+6:0611:15
7Valter RejnusSöders-Tyresö23:28+6:1611:20
8Emeric DesboisSkarpnäcks OL23:49+6:3711:30
9Ernst KuroszOK Ravinen24:37+7:2511:53
10Herman SundbergSöders-Tyresö27:44+10:3213:23
11Isak NetzJärla Orientering28:25+11:1313:43
12Viggo HenriquesOK Södertörn33:19+16:0716:05
13Joel GerholmJärla Orientering37:33+20:2118:08
14Alvin ChavdaSöders-Tyresö40:43+23:3119:40
15Carl NorrmanJärla Orientering46:55+29:4322:39
16Linus HållstedtOK Södertörn51:20+34:0824:47
17Ture NivaOK Ravinen52:50+35:3825:31
Sixten ApelgrenJärla Orienteringej start
Elliot LindbergJärla Orienteringej start
Jesper Huss WieringaSkarpnäcks OLej start
Kjetil SkarmyrSkarpnäcks OLej start

U3

2 570 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tove SvedellSkarpnäcks OL36:1014:04
2Ida-Lina SegermanSkarpnäcks OL41:01+4:5115:57
3Erik MörckSkarpnäcks OL45:43+9:3317:47
4Moa RomellOK Ravinen53:02+16:5220:38
5William WikanderJärla Orientering55:51+19:4121:43
6William BrytzerJärla Orientering58:55+22:4522:55
7Malcom RomellOK Ravinen1:01:34+25:2423:57
8Liam RosenOK Ravinen1:01:47+25:3724:02
9Samuel JonasSkarpnäcks OL1:11:54+35:4427:58
Marius HovmöllerSöders-Tyresöej start

U4

2 880 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mette HuitfeldtSkarpnäcks OL42:2414:43
2Majken JanssonSkarpnäcks OL43:47+1:2315:12
3Mirja NordinSkarpnäcks OL49:00+6:3617:00
4Samuel HowardSkarpnäcks OL52:04+9:4018:04
5Karl KvarnforsSkarpnäcks OL1:32:08+49:4431:59
6Arvid KristofferssonSkarpnäcks OL1:33:10+50:4632:20

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser