Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för DM, natt, Stockholm + Södermanland

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: DM, natt, Stockholm + Södermanland
Arrangörsorganisationer: OK Södertörn / Stockholms Orienteringsförbund / Södermanlands OF
Datum: fredag 6 september 2019

Klasser: Visa alla | U2 | Ö1 | Ö3 | Ö5 | Ö7 | Ö8 | Ö9 | D10 Stockholm | D10 Södermanland | H10 Stockholm | H10 Södermanland | D12 Stockholm | D12 Södermanland | H12 Stockholm | H12 Södermanland | D14 Stockholm | D14 Södermanland | H14 Stockholm | H14 Södermanland | D16 Stockholm | D16 Södermanland | H16 Stockholm | H16 Södermanland | D18 Stockholm | D18 Södermanland | H18 Stockholm | H18 Södermanland | D20 Stockholm | D20 Södermanland | H20 Stockholm | H20 Södermanland | D21 Stockholm | D21 Södermanland | H21 Stockholm | H21 Södermanland | D35 Stockholm | D35 Södermanland | H35 Stockholm | H35 Södermanland | D40 Stockholm | D40 Södermanland | H40 Stockholm | H40 Södermanland | D45 Stockholm | D45 Södermanland | H45 Stockholm | H45 Södermanland | D50 Stockholm | D50 Södermanland | H50 Stockholm | H50 Södermanland | D55 Stockholm | D55 Södermanland | H55 Stockholm | H55 Södermanland | D60 Stockholm | D60 Södermanland | H60 Stockholm | H60 Södermanland | D65 Stockholm | D65 Södermanland | H65 Stockholm | H65 Södermanland | D70 Stockholm | D70 Södermanland | H70 Stockholm | H70 Södermanland | D75 Stockholm | D75 Södermanland | H75 Stockholm | H75 Södermanland | D80 Stockholm | D80 Södermanland | H80 Stockholm | H80 Södermanland

Ålder: Visa alla | Visa <16 år | Visa >17 år | Visa juniorer | Visa seniorer | Visa veteraner

H18 Stockholm

7 100 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Jesper LidmarSnättringe SK55:28
2Anton SilierJärfälla OK56:52+1:24
3Manne HammarbergJärfälla OK58:25+2:57
4Jakob Gadefors-NauHaninge SOK59:49+4:21
5Fredrik GlänneforsSöders-Tyresö1:00:14+4:46
6Samuel LindénAttunda OK1:03:57+8:29
7Niklas SvenssonJärfälla OK1:04:34+9:06
8John WolgastSnättringe SK1:06:39+11:11
9Martin RinnbäckOK Ravinen1:10:24+14:56
10Pontus AxellIFK Enskede1:22:39+27:11
11Linus BerggrenOK Älvsjö-Örby1:32:39+37:11
12Alexander SchandlOK Södertörn1:33:44+38:16
13Albin HainkeSnättringe SK1:49:33+54:05
Albin LindskogOK Ravinenej godkänd
Lukas WernerIFK Lidingö SOKej godkänd
Gustav BjörklundIFK Enskedeej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser