Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för DM, natt, Stockholm + Södermanland

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: DM, natt, Stockholm + Södermanland
Arrangörsorganisationer: OK Södertörn / Stockholms Orienteringsförbund / Södermanlands OF
Datum: fredag 6 september 2019

Klasser: Visa alla | U2 | Ö1 | Ö3 | Ö5 | Ö7 | Ö8 | Ö9 | D10 Stockholm | D10 Södermanland | H10 Stockholm | H10 Södermanland | D12 Stockholm | D12 Södermanland | H12 Stockholm | H12 Södermanland | D14 Stockholm | D14 Södermanland | H14 Stockholm | H14 Södermanland | D16 Stockholm | D16 Södermanland | H16 Stockholm | H16 Södermanland | D18 Stockholm | D18 Södermanland | H18 Stockholm | H18 Södermanland | D20 Stockholm | D20 Södermanland | H20 Stockholm | H20 Södermanland | D21 Stockholm | D21 Södermanland | H21 Stockholm | H21 Södermanland | D35 Stockholm | D35 Södermanland | H35 Stockholm | H35 Södermanland | D40 Stockholm | D40 Södermanland | H40 Stockholm | H40 Södermanland | D45 Stockholm | D45 Södermanland | H45 Stockholm | H45 Södermanland | D50 Stockholm | D50 Södermanland | H50 Stockholm | H50 Södermanland | D55 Stockholm | D55 Södermanland | H55 Stockholm | H55 Södermanland | D60 Stockholm | D60 Södermanland | H60 Stockholm | H60 Södermanland | D65 Stockholm | D65 Södermanland | H65 Stockholm | H65 Södermanland | D70 Stockholm | D70 Södermanland | H70 Stockholm | H70 Södermanland | D75 Stockholm | D75 Södermanland | H75 Stockholm | H75 Södermanland | D80 Stockholm | D80 Södermanland | H80 Stockholm | H80 Södermanland

Tumba-Mälarhöjden OK

18 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Karin SkogholmD40 Stockholm (10)47:149:26
1Ingrid AndréD16 Stockholm (24)42:439:42
2Elias AdebrantH16 Stockholm (19)41:21+1:007:48
3Åsa MårsellD35 Stockholm (6)1:12:28+9:2712:04
5Alexander KällH20 Stockholm (7)1:24:03+28:559:53
6Ludvig LangeH16 Stockholm (19)46:24+6:038:45
6Ebba AdebrantD18 Stockholm (12)55:30+10:4611:06
7Alice LjungbergD14 Stockholm (17)37:33+7:2810:08
7Elsa KällD16 Stockholm (24)49:30+6:4711:14
8Ebba KolmodinD16 Stockholm (24)49:46+7:0311:18
10Johanna Skogholm AllaredD12 Stockholm (16)30:40+13:0611:21
12Staffan TörnrosH65 Stockholm (12)1:23:32+40:2321:25
13Stefan LjungbergÖppen 7 (27)53:57+16:2817:59
14Lena LjungbergÖppen 7 (27)53:59+16:3017:59
15Hilda MårsellD14 Stockholm (17)46:12+16:0712:29
20Annica SundebyÖppen 7 (27)1:10:08+32:3923:22
25Thomas ErikssonH55 Stockholm (33)1:11:26+27:1212:06
Mattias BomanH45 Stockholm (29)ej godkänd
Viggo MårsellH10 Stockholm (5)ej start
Joakim TörnrosH35 Stockholm (7)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser