Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Attundadubbeln, medeldistans

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Attundadubbeln, medeldistans
Arrangörsorganisation: Attunda OK
Datum: lördag 14 september 2019

D21

4 240 m, 41 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Helena KarlssonIFK Lidingö SOK26:226:13
2Sara EskilssonAlfta-Ösa OK28:31+2:096:43
3Klara YngvessonUmeå OK28:36+2:146:44
4Gunilla SvärdIF Thor28:42+2:206:46
5Tova OlssonIK Hakarpspojkarna29:39+3:176:59
6Isabel SalénIFK Mora OK29:41+3:197:00
7Alexandra VejedalKamrat och IF KIF30:15+3:537:08
8Galina RibediucHellas Orientering30:18+3:567:08
9Zsófia SárközyIFK Lidingö SOK30:37+4:157:13
9Carolin SvenssonHaninge SOK30:37+4:157:13
11Johanna SanderiIFK Lidingö SOK31:01+4:397:18
12Amanda HolmgrenVittjärvs IK31:09+4:477:20
13Sofia TörnqvistIFK Lidingö SOK31:55+5:337:31
14Hilda MattssonJärla Orientering32:26+6:047:38
15Alice AxelssonIK Hakarpspojkarna32:48+6:267:44
16Maria AnderssonVästerbergslagens OL33:22+7:007:52
17Frida JunegardTullinge SK33:25+7:037:52
18Åsa MårsellTumba-Mälarhöjden OK33:42+7:207:56
19Moa KjellstrandCentrum OK33:46+7:247:57
20Annika RidellIF Thor34:14+7:528:04
21Karin HagwallIFK Lidingö SOK34:55+8:338:14
22Sofia PerssonSnättringe SK35:08+8:468:17
23Ramona Åkermarck-MähönenIFK Lidingö SOK38:47+12:259:08
24Barbora PijákováIFK Lidingö SOK39:04+12:429:12
25Nadja RutzIFK Lidingö SOK39:59+13:379:25
26Ronja HillTumba-Mälarhöjden OK40:42+14:209:35
27Marie PangracovaCSNS Prag40:50+14:289:37
28Sigrid HolmgrenBergnäsets AIK42:02+15:409:54
29Isabella TapperIFK Lidingö SOK42:30+16:0810:01
30Agnes ThorCentrum OK42:49+16:2710:05
31Michaela LundellOK Österåker43:59+17:3710:22
32Hanna GustafssonOK Kåre44:44+18:2210:33
33Carin BergenstenVittjärvs IK48:23+22:0111:24
34Audrey FoleySigtuna OK48:31+22:0911:26
35Anna GranathTjällmo-Godegårds OK49:32+23:1011:40
36Linnéa BergenstenVittjärvs IK53:15+26:5312:33
37Kristina CanowOK Österåker53:35+27:1312:38
38Nayara GillsparrOK Österåker1:01:08+34:4614:25
39Petra EklundIK Scania1:06:39+40:1715:43
40Deborah SikaGSV Karlsruhe1:18:44+52:2218:34
41Lenka HornovaSkivelo Olomouc1:24:25+58:0319:54
Elsa EkelinKFUM Örebro OKej start
Jenni SimolaIFK Lidingö SOKej start
Matilda MartinssonFalkenbergs OKej start
Mikaela WallerströmOK Österåkerej start
Lena ÖhmanCentrum OKej start

H21

4 680 m, 50 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anton ForsbergStora Tuna OK25:085:22
2Erik BerzellJärla Orientering25:25+0:175:25
3Rasmus Palmqvist AslaksenIFK Lidingö SOK26:11+1:035:35
4Johan AronssonOK Tisaren26:13+1:055:36
5Martin HunhammarOK Ravinen26:41+1:335:42
6Joel LännevallOK Roslagen27:47+2:395:56
7Jakob JanssonJärla Orientering27:51+2:435:57
8Björn KarlssonHalmstad OK27:57+2:495:58
9Oscar VångellÄrla IF27:58+2:505:58
10Anton HanssonIK Hakarpspojkarna28:07+2:596:00
11Elias Thorsdal MølnvikNTNUI28:14+3:066:01
12Ville KeskisaariIFK Lidingö SOK28:43+3:356:08
13Waldemar AnderssonLånghundra IF28:47+3:396:09
14Pål SkogtjärnSödertälje-Nykvarn OF29:06+3:586:13
15Johan NäsmanTäby OK29:17+4:096:15
16Eric HanssonIK Hakarpspojkarna29:47+4:396:21
17Emil AnderssonTullinge SK30:30+5:226:31
18Erik LindgrenOK Tisaren30:31+5:236:31
19Patrik JohanssonKexholms SK30:36+5:286:32
20Erik PetterssonVisborgs OK30:56+5:486:36
21Jonathan AlmJärfälla OK31:00+5:526:37
22Christian FoleySigtuna OK31:14+6:066:40
22Anton LifRehns BK31:14+6:066:40
24Rasmus WickbomBergnäsets AIK31:18+6:106:41
25Andreas NikolaussonVisborgs OK31:28+6:206:43
26Conny ForsbergLånghundra IF31:52+6:446:48
27Philip PålssonSkåneslättens OL31:55+6:476:49
28David HectorSnättringe SK32:17+7:096:53
29Felix SpäthIFK Lidingö SOK32:44+7:366:59
30Adam NymanCentrum OK33:09+8:017:05
31Anton HelgmanOK Tyr33:32+8:247:09
32Olle TyrlandCentrum OK33:40+8:327:11
33Thomas JohannessonRonneby OK33:57+8:497:15
34Aleksandr ManoilovJärfälla OK35:17+10:097:32
35Fredric JohanssonSnättringe SK36:29+11:217:47 Ladda ner rutt i gpx-format
36Jonas ÖhmanVäsby OK37:54+12:468:05
37Jesper MelinGarphyttans IF39:16+14:088:23
38Arvid RudbergCentrum OK39:29+14:218:26
39Peter LöfgrenTäby OK41:40+16:328:54
40Henrik EklundSK Lundia44:07+18:599:25
41Tobias WestbomLånghundra IF46:34+21:269:57
42Rihards DarzinsNerike IF47:19+22:1110:06
43Tobias AnderssonOK Österåker48:18+23:1010:19
44Felix LarssonArboga OK50:45+25:3710:50
45Nils Forsberg RundströmIFK Enskede50:52+25:4410:52
46Mattias HenrikssonCentrum OK50:55+25:4710:52
47Io Pan WongYAOC, Hong Kong54:01+28:5311:32
48Thomas GoepfertGSV Karlsruhe1:19:52+54:4417:03
49Frej FredmanIK Hephata1:20:11+55:0317:07
Yohan MarcelinoKlubblösej godkänd
Leonas MockunasHellas Orienteringej start
Robert ColeVäsby OKej start
Simon SanderiIFK Lidingö SOKej start

D20

3 750 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anni TanskanenSnättringe SK28:427:39
2Maria JanssonOK Linné30:53+2:118:14
3Julia RajanIFK Lidingö SOK32:49+4:078:45
4Sofia BerglundIFK Mora OK32:59+4:178:47
5Frida HectorSnättringe SK33:47+5:059:00
6Anna HerbertTäby OK34:23+5:419:10

D18

3 660 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sara MöllerOK Södertörn31:328:36
2Lovisa Göstas KällmanSöders-Tyresö34:25+2:539:24
3Tilda AnderssonTullinge SK45:28+13:5612:25

H18

3 750 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1John WolgastSnättringe SK27:257:18
2Pontus AxellIFK Enskede27:38+0:137:22
3Ludde BlomIFK Enskede32:35+5:108:41
4Emil KarlssonVäsby OK41:58+14:3311:11
5Carl TiemerSundbybergs IK53:14+25:4914:11
Axel MålargårdTäby OKej start

D16

3 600 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Malin StrömqvistAttunda OK31:558:51
2Maja LiljaIFK Lidingö SOK33:42+1:479:21
3Nova MatthewsTullinge SK36:08+4:1310:02
4Sandra ValjusIFK Lidingö SOK50:10+18:1513:56
5Linn NilssonSöders-Tyresö53:53+21:5814:58

H16

3 450 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Joel WallnerAttunda OK26:177:37
2Aron BromanLänna IF26:41+0:247:44
3Erik LundquistOK Ravinen27:30+1:137:58
4Niklas ErlandssonOK Södertörn27:39+1:228:00
5Simon LundellOK Österåker30:05+3:488:43
6Noa HelgarsTäby OK30:35+4:188:51
7Ludvig FerdmanTullinge SK33:10+6:539:36
8Fredrik AhlbergTäby OK33:37+7:209:44
9Axel BalckTäby OK33:41+7:249:45
10Liam MorénBromma-Vällingby SOK33:51+7:349:48
11Oskar HaglundHaninge SOK36:07+9:5010:28
12Malte AlbinssonOK Österåker37:31+11:1410:52
13Tim RobertsHellas Orientering37:53+11:3610:58
Erik FranklingIFK Lidingö SOKej start
Marcus BarbozaAttunda OKej start
Emil FunemyrBromma-Vällingby SOKej start

D14

3 070 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alva Lidström LauriSnättringe SK25:258:16
2Emilia BergmanTullinge SK26:09+0:448:31
3Filippa HjerneTumba-Mälarhöjden OK26:26+1:018:36
4Freja HjerneTumba-Mälarhöjden OK26:38+1:138:40
5Ingrid JohanssonSundbybergs IK27:28+2:038:56
6Vilma NilssonAttunda OK31:38+6:1310:18
7Emma HenriquesOK Södertörn32:38+7:1310:37
8Hilda MårsellTumba-Mälarhöjden OK33:32+8:0710:55
9Molly GeliusSnättringe SK34:45+9:2011:19
10Klara JunegardTullinge SK34:49+9:2411:20
11Olivia UnnerudLånghundra IF34:55+9:3011:22
12Alma HallstenTäby OK37:21+11:5612:09
13Emma HöökIFK Lidingö SOK39:45+14:2012:56
14Ellen Wångberg AnelandOK Ravinen40:35+15:1013:13
15Isa CarlsundTumba-Mälarhöjden OK41:51+16:2613:37
16Lovisa BorgSödertälje-Nykvarn OF41:56+16:3113:39
17Vera SkantzeIFK Lidingö SOK43:27+18:0214:09
18Elsa Söllvander EklundOK Rodhen43:55+18:3014:18
19Alice RökenTäby OK44:26+19:0114:28
20Emelie HolmströmTäby OK44:52+19:2714:36
21Eleonora Dell'OrtoSundbybergs IK48:00+22:3515:38
22Isabel UnnerudLånghundra IF48:04+22:3915:39
23Ingrid TillegårdSundbybergs IK1:17:23+51:5825:12
Klara StrindSödertälje-Nykvarn OFej godkänd
Alexandra StålSödertälje-Nykvarn OFej start
Elin AbelSnättringe SKej start
Linnéa SandströmAttunda OKej start
Maja FalkSundbybergs IKej start
Tilda MattssonOK Södertörnej start

H14

3 310 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Erik NederheimTäby OK22:416:51
2Hugo ÖrtlundRånäs OK22:49+0:086:53 Ladda ner rutt i gpx-format
3Linus ForsbergOK Ravinen22:51+0:106:54
4Casper KarlssonOK Tor25:52+3:117:48
5Jens FochsenWaxholms OK29:46+7:058:59
6Rasmus LundströmVäsby OK29:49+7:089:00
7Alexander DybergIFK Lidingö SOK30:05+7:249:05
8Ludvig HagwallJärla Orientering31:14+8:339:26
9Linus NileviHaninge SOK31:24+8:439:29
10Joel AhlbergOK Linné32:16+9:359:44
11Simon AdebrantTumba-Mälarhöjden OK32:47+10:069:54
12Malte ThelanderHaninge SOK34:09+11:2810:19
13Elias LjungdellTäby OK35:28+12:4710:42
14Joel BjörklundAttunda OK37:37+14:5611:21
15Emil AnterudVäsby OK38:52+16:1111:44
16Wilhelm GrönquistSundbybergs IK39:13+16:3211:50
17Daniel KraftAlmby IK39:42+17:0111:59
18Axel TrofastTullinge SK40:47+18:0612:19
19Gustav LübckeOK Ravinen41:46+19:0512:37
20Victor DannesundSundbybergs IK1:01:16+38:3518:30
21Eric PerssonBromma-Vällingby SOK1:17:40+54:5923:27
22Melvin EkSundbybergs IK1:19:25+56:4423:59
Fabian TörnqvistAttunda OKej start
Noah SantaliusVäsby OKej start
Sixten LindqvistSkogsluffarnas OKej start
Gustav SvenssonRånäs OKej start
Elmin HovmöllerSöders-Tyresöej start
Ludvig Sjöberg-SvedborgBromma-Vällingby SOKej start
Ruben HårdSkogsluffarnas OKej start
Arvid MyrbergerTullinge SKej start

D14 Kort

2 700 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Julia BadelBromma-Vällingby SOK51:2119:01
2Moa RollJärfälla OK52:56+1:3519:36

H14 Kort

2 690 m, 0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Love DanielssonSolna OKej start

D12

2 690 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ella LindqvistTäby OK23:098:36
2Alva WidegrenMälarö SOK23:24+0:158:41
3Alice HellbergSundbybergs IK25:21+2:129:25
4Anna FranklingIFK Lidingö SOK26:43+3:349:55
5Fanny BergmanTullinge SK28:37+5:2810:38
6Elsa TunbladMälarö SOK28:55+5:4610:44
7Astrid SkantzeIFK Lidingö SOK28:59+5:5010:46
8Julia PetterssonJärfälla OK30:45+7:3611:25
9Milla KlassonOK Ravinen30:57+7:4811:30
10Linnea SandTullinge SK33:40+10:3112:30
11Astrid KraftAlmby IK34:52+11:4312:57
12Sofia QuasWaxholms OK36:53+13:4413:42
13Alva SmedsVäsby OK39:34+16:2514:42
14Thea GeliusSnättringe SK40:39+17:3015:06
15Frida EkbladOK Ravinen41:14+18:0515:19
16Ida RökenTäby OK41:33+18:2415:26
17Frida DäckforsTullinge SK44:54+21:4516:41
18Julia HolmströmTäby OK55:27+32:1820:36
19Hedvig AnderssonOK Linné1:04:56+41:4724:08
20Ester HägerOK Södertörn1:18:13+55:0429:04
21Elina HåstadBromma-Vällingby SOK1:42:48+1:19:3938:12
Irma JarlemarkIFK Lidingö SOKej start
Sara StrömqvistAttunda OKej start
Elin TheanderHaninge SOKej start
Linda StrömqvistAttunda OKej start
Isabel CarlssonIFK Lidingö SOKej start

H12

2 700 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ted LagerströmAttunda OK19:127:06
2Edvin JohanssonVäsby OK23:08+3:568:34
3Benjamin HjerténJärfälla OK24:46+5:349:10
4Petter FochsenWaxholms OK27:48+8:3610:17
5Wilmer HagrotTäby OK28:16+9:0410:28
6Simon TrossingTäby OK28:38+9:2610:36
7Arvidas GunnarssonJärfälla OK28:50+9:3810:40
8Max BoströmJärfälla OK30:40+11:2811:21
9Botvid SimonssonSundbybergs IK30:41+11:2911:21
10Åke EngmanIFK Lidingö SOK31:30+12:1811:40
11Egon WistedtSundbybergs IK32:27+13:1512:01
12Petter LjungquistTäby OK32:52+13:4012:10
13Albin FranzénOK Södertörn34:42+15:3012:51
14Emil NorlinIFK Enskede35:08+15:5613:00
15Victor GranathVäsby OK36:11+16:5913:24
16Folke IsakssonVäsby OK38:15+19:0314:09
17Noel HellbergSundbybergs IK39:09+19:5714:30
18Jelmer SellingLänna IF39:54+20:4214:46
19Edvin WallnerAttunda OK40:16+21:0414:54
20Teodor JonssonSkarpnäcks OL49:26+30:1418:18
21Alvin KimbladJärfälla OK54:27+35:1520:10
22Oskar EklövTumba-Mälarhöjden OK54:53+35:4120:19
23Milton DahlerusIFK Lidingö SOK1:00:08+40:5622:16
Hilding GindemoÄrla IFej start

D10

2 240 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elin JavehedTäby OK18:018:02
2Ida PetterssonJärfälla OK18:54+0:538:26
3Mira VejedalSnättringe SK20:01+2:008:56
4Emma BergOK Ravinen20:07+2:068:58
5Ida HellbergSundbybergs IK20:11+2:109:00
6Frida HerbstVästerås SOK20:50+2:499:18
7Hedda TunbladMälarö SOK20:53+2:529:19
8Sofia Dell'OrtoSundbybergs IK21:10+3:099:26
9Alice Slars PaulssonSundbybergs IK21:47+3:469:43
10Lovisa NederheimTäby OK22:51+4:5010:12
11Stella Näsman LandhSundbybergs IK23:21+5:2010:25
12Saga HellbergSundbybergs IK24:10+6:0910:47
13Ingrid EngmanIFK Lidingö SOK24:26+6:2510:54
14Torun Berneklint RhedinWaxholms OK25:43+7:4211:28
15Lova JonssonSkarpnäcks OL26:26+8:2511:48
16Ida StrindSödertälje-Nykvarn OF27:33+9:3212:17
17Cornelia Näsman LandhSundbybergs IK27:49+9:4812:25
18Solveig SoldaggOK Klemmingen34:44+16:4315:30
19Signe AlbinssonOK Österåker43:09+25:0819:15
20Nova FalkSundbybergs IK43:15+25:1419:18
21Livia SandströmAttunda OK46:03+28:0220:33
22Signe HåstadBromma-Vällingby SOK50:32+32:3122:33
23Iben StattinVäsby OK54:33+36:3224:21
24Isabelle DahlerusIFK Lidingö SOK1:27:07+1:09:0638:53
Esther OlivSundbybergs IKej godkänd
Ella HallstenTäby OKej start
Livia QuasWaxholms OKej start

H10

2 220 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Deniz BasolTäby OK14:236:28
2Kuzey BasolTäby OK14:57+0:346:44
3Elias TrossingTäby OK16:22+1:597:22
4Olof HagwallJärla Orientering19:14+4:518:39
5Wilmer CarlsteinIFK Lidingö SOK19:38+5:158:50
6Samuel AnderssonJärfälla OK20:10+5:479:05
7Wilhelm Hellquist-KlavemyrOK Enen20:47+6:249:21
8Edvin CarlsteinIFK Lidingö SOK20:55+6:329:25
9Jon Forsberg RundströmIFK Enskede20:58+6:359:26
10Folke JohanssonSundbybergs IK21:58+7:359:53
11Maximilian MazyaAttunda OK22:35+8:1210:10
12Elis EklundOK Rodhen25:14+10:5111:21
13Max LindqvistTäby OK25:41+11:1811:34
14Eskil MyrbergerTullinge SK27:16+12:5312:16
15Adrian AntonssonAttunda OK27:19+12:5612:18
16Theo SantaliusVäsby OK28:03+13:4012:38
17Viktor NygrenVäsby OK31:02+16:3913:58
18Tage StattinVäsby OK32:22+17:5914:34
19Jonathan ChristianssonTäby OK33:49+19:2615:13
20Anton ThermaeniusTäby OK36:19+21:5616:21
21Viggo MårsellTumba-Mälarhöjden OK38:59+24:3617:33
22Jamie RollerJärfälla OK45:34+31:1120:31
23Vilhelm AskehedTäby OK50:09+35:4622:35
24Noel KimbladJärfälla OK1:14:06+59:4333:22
Alve WistedtSundbybergs IKej godkänd
Erik TheanderHaninge SOKej start
Jonas NicanderJärla Orienteringej start
Linus DanielssonSolna OKej start
Helmer GindemoÄrla IFej start
Anton WarneIFK Lidingö SOKej start

D35

3 750 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1My HeinrupJärla Orientering42:2411:18
2Eva HamplinCentrum OK50:55+8:3113:34
3Annica SundebyTumba-Mälarhöjden OK54:03+11:3914:24
4Malin SundebyCentrum OK54:52+12:2814:37

H35

4 640 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Linus HolmqvistOK Österåker34:577:31
2Johan AnderssonSundbybergs IK46:09+11:129:56
3Torbjörn GillsparrOK Österåker1:01:07+26:1013:10

D40

3 660 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jessica SöllvanderOK Rodhen26:557:21
2Diana SoldaggOK Klemmingen28:25+1:307:45
3Magdalena CarlsteinIFK Lidingö SOK28:27+1:327:46
4Maria HenriquesOK Södertörn29:00+2:057:55
5Elin AhlströmIFK Enskede30:11+3:168:14
6Lena LjungquistTäby OK30:31+3:368:20
7Louise JohanssonOK Roslagen30:38+3:438:22
8Mette BrolinsonCentrum OK30:44+3:498:23
9Lena NileviHaninge SOK32:06+5:118:46
10Anna HolmströmTäby OK34:15+7:209:21
11Torun EkbladOK Ravinen34:49+7:549:30
12Caroline WestbomOK Österåker35:34+8:399:43
13Märit NordlundJärfälla OK36:22+9:279:56
14Anna-Clara WistedtSundbybergs IK41:11+14:1611:15
15Karin KraftAlmby IK45:21+18:2612:23
16Annika BengtssonSöders-Tyresö46:40+19:4512:45
17Linda StrindSödertälje-Nykvarn OF47:14+20:1912:54
18Annie SandbergJärla Orientering49:26+22:3113:30
19Ninna EngströmLånghundra IF55:07+28:1215:03
Petra LjungdellTäby OKej godkänd
Åsa GindemoÄrla IFej start
Karolina HellbergSundbybergs IKej start
Elisabeth HovmöllerSöders-Tyresöej start

H40

4 250 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gustav NäsmanHaninge SOK26:436:17
2Johan AnderssonOK Linné28:29+1:466:42
3Mikael JanssonIFK Lidingö SOK28:37+1:546:44
4Kent LundvallVallentuna-Össeby OL28:54+2:116:48
5Johan HerbstVästerås SOK29:06+2:236:50
6Stefan HellbergSundbybergs IK29:19+2:366:53
7Johan HedmanSöders-Tyresö29:39+2:566:58
8Jonas ErikssonLänna IF30:11+3:287:06
9Fredrik BoströmSnättringe SK30:13+3:307:06
10Sverker LenasCentrum OK30:32+3:497:11
11Martin TrossingTäby OK30:49+4:067:15
12Per GöthssonTäby OK34:29+7:468:06
13Jonas SellingLänna IF37:00+10:178:42
14Andreas AnderssonOK Roslagen38:03+11:208:57
15Niclas PeterssonCentrum OK40:17+13:349:28
16Henrik HellborgCentrum OK40:23+13:409:30
17Stefan SandbergJärla Orientering41:11+14:289:41
18Lars NicanderJärla Orientering43:44+17:0110:17
19Johan LeireMälarö SOK1:02:13+35:3014:38
Ove OksvoldCentrum OKej start
Oskar KarlinCentrum OKej start

D45

3 290 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Charlotte FlansbjerOK Djerf24:387:29
2Kristina AnelandOK Ravinen24:42+0:047:30
3Sofie BergendahlIF Thor25:46+1:087:49
4Jeanette EnckellSödertälje-Nykvarn OF26:59+2:218:12
5Eva HallstenTäby OK27:08+2:308:14
6Tina JunegardTullinge SK29:24+4:468:56
7Tina Näsman LandhSundbybergs IK29:37+4:599:00
8Ammie BerglundIF Thor30:42+6:049:19
9Camilla GöstasSöders-Tyresö31:30+6:529:34
10Ulrika NikolaussonSvaide Roma SOK37:21+12:4311:21
11Cecilia FochsenWaxholms OK38:29+13:5111:41
12Eva CedstedtLånghundra IF39:39+15:0112:03
13Helene LindelavOK Roslagen40:08+15:3012:11
14Hillevi EkstrandGustavsbergs OK40:33+15:5512:19
15Anette Dell'OrtoSundbybergs IK42:31+17:5312:55
16Pille HedströmSöders-Tyresö46:28+21:5014:07
17Carina MöllerOK Södertörn48:26+23:4814:43
18Pinar BasolTäby OK50:19+25:4115:17
19Mia StattinVäsby OK50:52+26:1415:27
Marica TynellRånäs OKej start
Anna EkOK Ravinenej start
Lisa ÖsterlingOK Södertörnej start

H45

4 290 m, 29 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jonas EklundOK Rodhen25:115:52
2Anders WidegrenMälarö SOK26:06+0:556:05
3Lars LindbomMälarö SOK27:02+1:516:18
4Magnus JohanssonNyköpings OK27:40+2:296:26
5Patric De BoussardIFK Enskede28:23+3:126:36
6John SolbreckLånghundra IF28:34+3:236:39
7Henrik SjögrenHaninge SOK29:25+4:146:51
8Anders TillegårdSundbybergs IK29:27+4:166:51
9Mattias CarlsteinIFK Lidingö SOK29:30+4:196:52
10Fredrik JohanssonSundbybergs IK30:00+4:496:59
11Stefan BergOK Ravinen30:13+5:027:02
12Roland PerssonSkarpnäcks OL31:00+5:497:13
13Peter HaglundHaninge SOK31:06+5:557:14
14Johan LindqvistTäby OK31:54+6:437:26
15Erik MöllerOK Södertörn32:50+7:397:39
16Ronny FalkSundbybergs IK32:56+7:457:40
17Pål JanssonOK Roslagen33:14+8:037:44
18Roger TynellRånäs OK33:59+8:487:55
19Jonas HolmgrenGustavsbergs OK34:26+9:158:01
20Patrik AdebrantTumba-Mälarhöjden OK35:31+10:208:16
21Stefan NorlinIFK Enskede36:37+11:268:32
22Lars SegermanSkarpnäcks OL36:41+11:308:33
23Peter BergmanTullinge SK37:59+12:488:51
24Jonas ÅströmJärfälla OK41:24+16:139:39
25Johan StrindSödertälje-Nykvarn OF41:39+16:289:42
26Erik ViklundRånäs OK41:52+16:419:45
27Petter SkantzeIFK Lidingö SOK42:20+17:099:52
28Nicklas BerneklintWaxholms OK46:10+20:5910:45
29Torkel SkogmanSkogsluffarnas OK1:03:19+38:0814:45
Anders EdquistTäby OKej start
Tomas EklundSkogsluffarnas OKej start
Björn NilssonTumba-Mälarhöjden OKej start

D50

3 200 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Yvonne AnderssonTullinge SK26:178:12
2Charlotta GibergHellas Orientering27:24+1:078:33
3Maria OlssonHJS-Vansbro OK29:34+3:179:14
4Lena SundqvistTullinge SK30:14+3:579:26
5Teija LeppinenIFK Lidingö SOK30:16+3:599:27
6Anna SundbergOK Södertörn30:47+4:309:37
7Ann FranzénOK Södertörn31:23+5:069:48
8Annica JanssonIFK Lidingö SOK31:37+5:209:52
9Johanna AnderssonNynäshamns OK32:00+5:4310:00
10Maria ColeVäsby OK32:09+5:5210:02
11Susanne CurmanIFK Lidingö SOK32:35+6:1810:10
12Maria KvarnlöfOK Roslagen33:08+6:5110:21
13Ileana von MelenIFK Enskede33:38+7:2110:30
14Lena ErlandssonOK Södertörn37:30+11:1311:43
15Katarina LindbärgOK Södertörn38:32+12:1512:02
16Anne-Marie StrömstenIK Virtus38:43+12:2612:05
17Anette ArksandVallentuna-Össeby OL39:31+13:1412:20
18Anneli RundlöfVäsby OK40:51+14:3412:45
19Monica SandgrenBromma-Vällingby SOK44:33+18:1613:55
20Ylva RudanderJärla Orientering44:50+18:3314:00
21Maria TibellLånghundra IF54:56+28:3917:10
Katarina RundströmIFK Enskedeej godkänd
Monica HatlenSnättringe SKej start
Liselott KihlSundbybergs IKej start
Sara HektorJärla Orienteringej start

H50

3 680 m, 40 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johan LundvallTäby OK23:366:24
2Niklas CedstedtVallentuna-Össeby OL23:55+0:196:29
3Håkan BerglundIF Thor24:21+0:456:37
4Per FranzénOK Södertörn25:54+2:187:02
5Magnus RajanIFK Lidingö SOK26:10+2:347:06
6Per EdlundSigtuna OK27:15+3:397:24
7Olle HjerneTumba-Mälarhöjden OK27:25+3:497:27
8Mats AjlingTäby OK27:26+3:507:27
9Per DambergIFK Lidingö SOK27:33+3:577:29
10Erik BerggrenTullinge SK27:47+4:117:32
11Thomas JohanssonSundsvalls OK27:53+4:177:34
12Per SchölinTäby OK28:15+4:397:40
13Tomas MattssonOK Södertörn29:03+5:277:53
14Joakim SkantzeSundbybergs IK29:09+5:337:55
15Jonas CarlssonIFK Lidingö SOK29:23+5:477:59
16Christer ArksandVallentuna-Össeby OL30:12+6:368:12
17Simon SandgrenBromma-Vällingby SOK30:32+6:568:17
18Patrik SteenOK Enen31:29+7:538:33
19Daniel UnnerudLånghundra IF31:56+8:208:40
20Tomas SandqvistVäsby OK33:20+9:449:03
21Jonatan LindellGustavsbergs OK33:23+9:479:04
22Mattias BerglundBromma-Vällingby SOK33:54+10:189:12
23Fredrik MorastHaninge SOK34:11+10:359:17
24Svante JonsellVallentuna-Össeby OL35:08+11:329:32
25Hans JonssonVäsby OK35:20+11:449:36
26Mattias SkepplingOK Södertörn35:24+11:489:37
27Peteris KursitisIK Hephata35:51+12:159:44
28Eric HuijsersHammarby IF OF37:17+13:4110:07
29Urban FreijSnättringe SK37:27+13:5110:10
30Nils EklöwOK Södertörn38:00+14:2410:19
31Oskar NederheimTäby OK40:15+16:3910:56
32Calle SjöbergIK Virtus41:04+17:2811:09
33Mattias PerssonBromma-Vällingby SOK41:05+17:2911:09
34Jonas KarlssonVäsby OK42:27+18:5111:32
35Anders SjöbergOK Reftele45:24+21:4812:20
36Christophe HerlyOK Södertörn47:12+23:3612:49
37Jonas BerglundIK Hephata57:07+33:3115:31
38Ove WallsterIK Hephata1:29:03+1:05:2724:11
Lennart SwahnSundbybergs IKej godkänd
Staffan BromanOK Roslagenej godkänd
Peter LandénGustavsbergs OKej start
Peter AlbinssonIFK Enskedeej start
Jonas NordströmOK Roslagenej start

D55

3 180 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johanna SundströmJärla Orientering25:548:08
2Annika EngströmOK Kåre30:15+4:219:30
3Kristina BergstrandSöders-Tyresö30:57+5:039:43
4Marie ÖhmanVallentuna-Össeby OL31:34+5:409:55
5Marie MalmborgSöders-Tyresö31:41+5:479:57
6Camilla AdlertegOK Enen31:44+5:509:58
7Annika LarssonArboga OK32:28+6:3410:12
8Annika SvenssonSolna OK33:32+7:3810:32
9Catharina JäderbergSundbybergs IK34:47+8:5310:56
10Carina JohanssonTumba-Mälarhöjden OK38:05+12:1111:58
11Annika LundströmVäsby OK38:58+13:0412:15
12Mia GustafssonOK Kåre41:13+15:1912:57
13Monica FröjdSnättringe SK42:26+16:3213:20
14Madelene BjernulfSundbybergs IK49:21+23:2715:31
15Elisabeth HectorSnättringe SK57:04+31:1017:56

H55

3 770 m, 29 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hans SundqvistTullinge SK23:456:17
2Jan-Olof BogrenSundbybergs IK26:27+2:427:00
3Thomas PetterssonBromma-Vällingby SOK26:43+2:587:05
4Piero SannicolòTullinge SK26:57+3:127:08
5Kenneth HermanssonSigtuna OK27:19+3:347:14
6Mats BäckströmOK Enen27:25+3:407:16
7Mats FryxellTullinge SK27:29+3:447:17
8Mats WindstedtFredrikshofs IF Skid & OK27:42+3:577:20
9Leif HelgmanOK Tyr27:50+4:057:22
9Joakim ErikssonSödertälje-Nykvarn OF27:50+4:057:22
11Peter HambäckLånghundra IF28:17+4:327:30
12Lars-Olof JanssonOK Linné28:26+4:417:32
13Frank SteinerJärfälla OK28:49+5:047:38
14Mats JavehedTäby OK28:50+5:057:38
15Jan FrödinIFK Enskede29:11+5:267:44
16Bengt SvenssonSundbybergs IK29:12+5:277:44
17Jan LavénGustavsbergs OK29:40+5:557:52
18Ronny NordgrenSundbybergs IK29:53+6:087:55
19Tomas HultqvistTullinge SK30:49+7:048:10
20Lars GreilertHaninge SOK30:57+7:128:12
21Thomas ErikssonTumba-Mälarhöjden OK31:12+7:278:16
22Göran HellgrenOK Södertörn32:02+8:178:29
23Janne NilssonCentrum OK32:06+8:218:30
24Roger DjupsjöOskarströms OK32:21+8:368:34
25Björn JakobssonTäby OK32:24+8:398:35
26Mats HerbertTäby OK34:40+10:559:11
27Roger TinglöfVäsby OK35:04+11:199:18
28Johan SjööNorbergs OK43:49+20:0411:37
29Per SkyllbergOK Klemmingen51:23+27:3813:37
Lars ÖhrmanStockholms OKej start

D60

2 690 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gunilla KreissJärla Orientering24:179:01
2Elisabeth HedlöfRånäs OK26:57+2:4010:01
3Carina DoyleSundbybergs IK27:44+3:2710:18
4EvaLena EricsonSödertälje-Nykvarn OF27:55+3:3810:22
5Eva OlssonRånäs OK29:10+4:5310:50
6Eva ElnerudSigtuna OK29:12+4:5510:51
7Susanne HolmbergOK Södertörn35:19+11:0213:07
8Karin IvarssonHaninge SOK36:12+11:5513:27
9Eva MolénSkarpnäcks OL36:31+12:1413:34
10Margareta WadinOK Älvsjö-Örby37:21+13:0413:53
11Lotta ValentinGustavsbergs OK37:31+13:1413:56
12Christina OhlinRånäs OK38:41+14:2414:22
13Ulla WesterlundTäby OK41:31+17:1415:26
14Christina NordströmBodens Bandyklubb OS42:00+17:4315:36
15Eva WareniusAvesta OK48:22+24:0517:58

H60

3 750 m, 28 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ulf BurmanGustavsbergs OK27:427:23
2Gunnar LangsSkarpnäcks OL28:05+0:237:29
3Knut BjørkeloKolbotn o Skimt OL28:49+1:077:41
4Björn RegerSöders-Tyresö30:47+3:058:12
5Christer HördellSöders-Tyresö31:16+3:348:20
6Jan GottfridssonNorbergs OK31:53+4:118:30
7Tapani MattusIFK Lidingö SOK32:08+4:268:34
8Lars LandströmLånghundra IF32:34+4:528:41
9Mikael SternJärla Orientering32:42+5:008:43
10Lars OhlinRånäs OK33:03+5:218:48
11Göran IvarezOK Södertörn33:18+5:368:52
12Jan KihlSundbybergs IK34:16+6:349:08
12Jan-Olof BäckOK Djerf34:16+6:349:08
14Göran DoyleSundbybergs IK34:33+6:519:12
15Ulf MagnussonJärfälla OK34:48+7:069:16
16Torbjörn BergmanSnättringe SK35:33+7:519:28
17Sten-Olof MatssonLeksands OK37:02+9:209:52
18Tommy WendtHellas Orientering39:12+11:3010:27
19Harald BauerIFK Lidingö SOK40:00+12:1810:40
20Ulf LindbergSnättringe SK40:51+13:0910:53
21Sven GranathTjällmo-Godegårds OK41:35+13:5311:05
22Claes LandqvistVallentuna-Össeby OL41:52+14:1011:09
23Kenneth PetterssonJärfälla OK43:14+15:3211:31
24Tore EklundSödertälje-Nykvarn OF43:31+15:4911:36
25Reinhold LenneboIF Thor45:06+17:2412:01
26Lars-Olof LarssonTäby OK55:00+27:1814:40
Håkan KarlssonMälarö SOKej godkänd
Göran JohanssonIF Ålandej godkänd
Johnny JunegardTullinge SKej start
Stefan PerssonSödertälje-Nykvarn OFej start
Tomas HolmbergTumba-Mälarhöjden OKej start
Ulf MalmborgSkogsluffarnas OKej start
Lars HagrotTäby OKej start

D65

2 690 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anneli LindqvistGustavsbergs OK28:5010:43
2Helena KorhonenHaninge SOK31:12+2:2211:35
3Lena JanssonJärla Orientering31:25+2:3511:40
4Helen TörnrosTumba-Mälarhöjden OK34:14+5:2412:43
5Ing-Marie BackEksjö SOK34:47+5:5712:55
6Titti BergendahlOK Måsen36:01+7:1113:23
7Ulla GummesonVäsby OK38:44+9:5414:23
8Margareta AnderssonHellas Orientering40:51+12:0115:11
9Agneta PorkénFredrikshofs IF Skid & OK55:06+26:1620:28
10Anita LindbohmSkarpnäcks OL59:20+30:3022:03
Monica SvärdOK Klemmingenej godkänd

H65

3 200 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Arne BackEksjö SOK22:497:07
2P-O IvarssonHaninge SOK24:10+1:217:33
3Anders LillstrandSödertälje-Nykvarn OF24:12+1:237:33
4Roland WareniusAvesta OK24:49+2:007:45
5Mikael TarandiIFK Lidingö SOK25:14+2:257:53
6Claes ÖgrenOK Nalle26:18+3:298:13
7Stig AnderssonOK Linné26:48+3:598:22
8Ingemar GardSöders-Tyresö26:55+4:068:24
9Lars BoudrieVäsby OK28:08+5:198:47
10Matz LarssonGustavsbergs OK28:45+5:568:59
11Karl-Erik JohanssonOK Södertörn28:54+6:059:01
12Arne JohanssonOK Ravinen28:58+6:099:03
13Leif ÅkerblomOK Österåker29:33+6:449:14
14Hans-Erik PerssonSundbybergs IK29:50+7:019:19
15Jan LindgrenOK Södertörn31:17+8:289:46
16Lars SegerqvistSkarpnäcks OL32:32+9:4310:10
17Olof PerssonSnättringe SK32:54+10:0510:16
17Anders ErikssonVallentuna-Össeby OL32:54+10:0510:16
19Kjell HolmbergOK Södertörn33:33+10:4410:29
20Staffan TörnrosTumba-Mälarhöjden OK33:37+10:4810:30
21Magnus HaraldssonGustavsbergs OK33:51+11:0210:34
22Lennart HävrénTullinge SK35:10+12:2110:59
23Matts BjörkeSöders-Tyresö36:38+13:4911:26
24Leif JonssonGustavsbergs OK40:54+18:0512:46
25Mats LiljaOK Enen43:50+21:0113:41
26Kjell OhlssonFredrikshofs IF Skid & OK45:42+22:5314:16
Thomas ZakrissonIFK Lidingö SOKej start

D70

2 690 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ann-Marie Rees-AnderssonEnebybergs IF33:5712:37
2Anne LundmarkJärfälla OK34:27+0:3012:48
3Anna BlomgrenTullinge SK37:30+3:3313:56
4Margareta HagstedtVäsby OK38:37+4:4014:21
5Margareta HaraldssonGustavsbergs OK45:02+11:0516:44
6Birgitta KlangLånghundra IF49:51+15:5418:31
7Ina WidegrenSkogsluffarnas OK1:03:52+29:5523:44
8Marianne SellgrenSigtuna OK1:10:38+36:4126:15

H70

3 200 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Roland KusgårdSödertälje-Nykvarn OF28:068:46 Ladda ner rutt i gpx-format
2Per-Johan VikforsOK Österåker30:51+2:459:38
3Bror FureskogAlfta-Ösa OK32:18+4:1210:05
4Anders SellgrenSigtuna OK33:36+5:3010:30
5Urban BoströmSolna OK34:37+6:3110:49
6Per-Erik WåhlbergOK Linné36:24+8:1811:22
7Jan-Olof WåhlbergIBM Club Sweden36:41+8:3511:27
8Åke LewanderSkarpnäcks OL38:42+10:3612:05
9Åke WansölinSöders-Tyresö39:12+11:0612:15
10Göran SvärdOK Klemmingen40:08+12:0212:32
11Leif WallenbroVäsby OK40:14+12:0812:34
12Claes AnderssonSnättringe SK40:33+12:2712:40
13Per-Åke CarlenstamVäsby OK40:40+12:3412:42
14John ÖstlundSundbybergs IK41:33+13:2712:59
15Ulric CarlssonIFK Lidingö SOK43:01+14:5513:26 Ladda ner rutt i gpx-format
16Jan BojlingSolna OK46:41+18:3514:35
17Bo NorbäckTullinge SK51:23+23:1716:03
18Willy LjungdellTäby OK52:09+24:0316:17
19Alf Eriksson-LångSöders-Tyresö53:11+25:0516:37
20Christer HedinIFK Enskede59:32+31:2618:36
21Hans RisbergNerike IF1:12:12+44:0622:33
Ingemar BernhedTolered-Utby Ol-klubbej godkänd
Anders GärderudEnebybergs IFej start
Anders StenbackBromma-Vällingby SOKej start
Conny HusénOK Roslagenej start

D75

2 160 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Dagny GustavssonSigtuna OK26:0312:03
2Marianne HamiltonEnebybergs IF33:48+7:4515:38
3Berit LindungerHaninge SOK42:50+16:4719:49
4Gunnel BalckIFK Lidingö SOK45:54+19:5121:15
5Eva von HeijneSigtuna OK50:49+24:4623:31
6Marianne BernhedTolered-Utby Ol-klubb1:06:49+40:4630:56
Gun LarssonHammarby IF OFej start

H75

3 200 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Leif StrandbergGustavsbergs OK31:139:45
2Bo HedlundIFK Enskede34:26+3:1310:45
3Bengt MattiassonSödertälje-Nykvarn OF36:25+5:1211:22
4Staffan ElmhagenSöders-Tyresö36:54+5:4111:31
5Börje LenasSkogsluffarnas OK37:11+5:5811:37
6Erling EkelöfVärend GN OL38:19+7:0611:58
7Thord RådbergOK Roslagen38:45+7:3212:06
8Gunnar BengtssonSundsvalls OK41:17+10:0412:54
9Håkan SjökvistSöders-Tyresö43:34+12:2113:36
10Ronny HedlundOK Södertörn45:30+14:1714:13
11Bo WestlingHäverödals SK50:23+19:1015:44
12Gunnar BramstenSundbybergs IK50:37+19:2415:49
13Sverre JonssonOK Ravinen52:27+21:1416:23
14Sven-Arne NilssonOK Klemmingen57:10+25:5717:51
15Lars NordinSolna OK57:55+26:4218:05
16Sven JacobssonIF Thor57:57+26:4418:06
17Åke LinderothSundbybergs IK1:04:21+33:0820:06
Rolf SkoglundSödertälje-Nykvarn OFej godkänd
Staffan GanteliusVallentuna-Össeby OLej godkänd
Bo SundénKarlsbyhedens OKej start
Rune ThurénVallentuna-Össeby OLej start
Christer SolbreckLånghundra IFej start

D80

2 160 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Birgitta ThunellIFK Lidingö SOK30:5514:18
2Ann SjöbergEnebybergs IF35:47+4:5216:33
3Edda NilssonStockholmspolisens IF OF46:56+16:0121:43
4Gunnel JunegardOK Södertörn46:57+16:0221:44
5Gunvor GranathNynäshamns OK48:03+17:0822:14

H80

2 690 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Rune CarlssonSundbybergs IK29:5511:07
2Bjarne ErlandssonHammarby IF OF33:23+3:2812:24
3Lars CedérusSnättringe SK37:13+7:1813:50
4Jan-Olof MalmSigtuna OK42:13+12:1815:41
5Olof RudinTumba-Mälarhöjden OK42:58+13:0315:58
6Hugo IsgrenIFK Enskede43:32+13:3716:11
7Arne ÅhmanTumba-Mälarhöjden OK44:25+14:3016:30
8Sture NilssonStockholmspolisens IF OF44:47+14:5216:38
9Stig JaremalmVallentuna-Össeby OL48:07+18:1217:53
10Ulf ÅströmOK Roslagen50:18+20:2318:41
11Lars-Erik LindellVäsby OK53:36+23:4119:55
12Lars LöthmanJärfälla OK1:01:44+31:4922:56
13Carl LangOK Österåker1:04:31+34:3623:59
14Sivert SöderbärgOK Roslagen1:04:38+34:4324:01
15Gunnar DahlströmFredrikshofs IF Skid & OK1:08:04+38:0925:18
Sten BergstrandSkogsluffarnas OKej godkänd

Inskolning

1 800 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Carl-Axel ClevnertSpårvägens OKfullföljt
Albin FlodellVäsby OKfullföljt
Love HeinrupJärla Orienteringfullföljt
Esmeralda KlockareAttunda OKfullföljt
Saga NordlanderKlubblösfullföljt
Malte RatzingerKlubblösfullföljt
Liv SanderiIFK Lidingö SOKfullföljt
Erik SolbreckLånghundra IFfullföljt
Hally TorstenssonAttunda OKfullföljt
Fabian VernerssonKlubblösfullföljt
Ivar AntonssonAttunda OKej start

U1

2 160 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Melker HallmanAttunda OK16:097:28
2Max LeireMälarö SOK17:11+1:027:57
3Mattias WestermarkTäby OK19:13+3:048:53
4Idun JähkelPiteå IF20:49+4:409:38
5Albin KarlssonAttunda OK21:59+5:5010:10
6Nora TunbladMälarö SOK22:06+5:5710:13
7Ebba SkantzeIFK Lidingö SOK22:16+6:0710:18
8Kai UnnerudLånghundra IF22:25+6:1610:22
9Oliver JohanssonNyköpings OK23:43+7:3410:58
10Gustaf ClevnertSpårvägen OK24:16+8:0711:14
11Nike VejedalSnättringe SK25:45+9:3611:55
12Mira MårsellTumba-Mälarhöjden OK26:02+9:5312:03
13Leia JanssonIFK Lidingö SOK26:11+10:0212:07
14Emma EnckellSödertälje-Nykvarn OF27:13+11:0412:36
15Julia DoyleSkarpnäcks OL28:32+12:2313:12
16Alfons StolpeMälarö SOK28:45+12:3613:18
17Albin TynellRånäs OK30:49+14:4014:16
18Saga WallnerAttunda OK32:20+16:1114:58
19Vincent KlockareAttunda OK33:04+16:5515:18
20Hanna FridmarKlubblös35:40+19:3116:30
21Anna RitzlerKlubblös35:43+19:3416:32
22Emma NygrenVäsby OK38:51+22:4217:59
Axel ThermaeniusTäby OKej start

U2

2 260 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Per NicanderJärla Orientering18:558:22
2Felix HerbstVästerås SOK19:42+0:478:43
3Melker HagwallJärla Orientering20:09+1:148:54
4Ellen WestmanSundbybergs IK22:47+3:5210:04
5Tom ValjusIFK Lidingö SOK25:40+6:4511:21
6Maximilian JohanssonIFK Lidingö SOK26:49+7:5411:51
7Lilly Slars PaulssonSundbybergs IK27:07+8:1211:59
8Linnea ÅgrenAttunda OK27:18+8:2312:04
9Tilde JanssonIFK Lidingö SOK27:49+8:5412:18
10Siri HåstadBromma-Vällingby SOK29:41+10:4613:08
11Nils Andersson RollJärfälla OK31:37+12:4213:59
12Märta NilssonWaxholms OK34:17+15:2215:10
13Franz EngmanIFK Lidingö SOK36:02+17:0715:56
14Miranda MazyaAttunda OK36:39+17:4416:13
15Astrid RollJärfälla OK37:06+18:1116:24
16Erik EklövTumba-Mälarhöjden OK37:25+18:3016:33
17Astrid NilssonWaxholms OK38:17+19:2216:56
18Edvin FlodellVäsby OK39:14+20:1917:21
19Ture NivaOK Ravinen39:37+20:4217:31
20Viktor WarneIFK Lidingö SOK40:04+21:0917:43
21Lukas Amblie TarandiIFK Lidingö SOK41:56+23:0118:33
22Simon Amblie TarandiIFK Lidingö SOK42:22+23:2718:44
23Theodor LydenSundbybergs IK42:35+23:4018:50
24Villiam JaxgårdIF Thor51:37+32:4222:50
Sara BergOK Ravinenej start

Öppen 1

2 260 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Erik WestmanSundbybergs IK21:579:42
2Annika RatzingerKlubblös27:49+5:5212:18
3Jack CarlsundTumba-Mälarhöjden OK31:09+9:1213:46
4Annika LundkvistKlubblös36:19+14:2216:04
5Lotti UhrnellSkarpnäcks OL40:00+18:0317:41
6Jan DahlgrenGustavsbergs OK44:31+22:3419:41
7Fredrik ChristianssonTäby OK47:48+25:5121:09
8Tanja LindquistTäby OK1:01:39+39:4227:16

Öppen 3

3 080 m, 37 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Per LjungCentrum OK27:328:56
2Emelie SvärdIF Thor32:02+4:3010:24
3Ulf FranzénCentrum OK39:13+11:4112:43
4Gunilla Maria BrusVästerbergslagens OL40:51+13:1913:15
5Torbjörn WallanderMälarö SOK42:17+14:4513:43
6Ulrika EkströmMälarö SOK43:19+15:4714:03
7Isak EnglundKlubblös43:55+16:2314:15
8Eskil IsakssonVäsby OK47:23+19:5115:23
9Anna-Karin AhlsenKlubblös48:49+21:1715:50
10Peter MattssonKlubblös51:43+24:1116:47
11Luka BadelBromma-Vällingby SOK56:17+28:4518:16
12Simon EnglundKlubblös56:23+28:5118:18
13Hanna ErikssonLånghundra IF56:33+29:0118:21
14Åsa BadelBromma-Vällingby SOK56:34+29:0218:21
15Oskar LiwellSödertälje-Nykvarn OF56:40+29:0818:23
16Ingela LiwellSödertälje-Nykvarn OF57:03+29:3118:31
17Leonard MocsaryAttunda OK57:36+30:0418:42
18Albin HessleTullinge SK58:39+31:0719:02
19Maria HessleTullinge SK58:41+31:0919:03
20Svea SkantzeKlubblös59:01+31:2919:09
21Kjell AnderssonSundsvalls OK59:07+31:3519:11
22Eva OlssonKlubblös59:25+31:5319:17
23Matilda BosonSigtuna OK1:02:10+34:3820:11
24Eva HagrotTäby OK1:03:07+35:3520:29
25Malin ThelanderHaninge SOK1:03:14+35:4220:31
26Eva MöllerSigtuna OK1:03:36+36:0420:38
27Martin DahlerusIFK Lidingö SOK1:07:09+39:3721:48
28Tony LydenKlubblös1:10:07+42:3522:45
29Petter WahlgrenKlubblös1:12:11+44:3923:26
30UC Lybert ErikssonVäsby OK1:15:44+48:1224:35
31Patrik KvarnlöfOK Roslagen1:18:10+50:3825:22
32Maria MarquezTumba-Mälarhöjden OK1:23:01+55:2926:57
33Ulrika AxellIFK Enskede1:29:00+1:01:2828:53
34Sara MagnussonJärla IF1:29:09+1:01:3728:56
Kerstin BrunnSundsvalls OKej godkänd
Anders EjewallSnättringe SKej godkänd
Doris NilssonOK Klemmingenej godkänd
Julia Ors WarneIFK Lidingö SOKej start

Öppen 5

3 530 m, 61 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hampus SundbergJärfälla OK29:358:22
2Johanna JonssonIK Gandvik35:48+6:1310:08
3Maria Slars PaulssonSundbybergs IK36:30+6:5510:20
4Elsa HedinOK Linné37:20+7:4510:34
5Håkan NygrenVäsby OK38:31+8:5610:54
6Peter EdelsvärdCentrum OK38:45+9:1010:58
7Nora TydalOK Österåker39:01+9:2611:03
8Henrik StrömstenKlubblös40:22+10:4711:26
9Viktoria WallanderMälarö SOK40:25+10:5011:26
10Peter LübckeOK Ravinen40:29+10:5411:28
11Victor SkantzeSundbybergs IK40:40+11:0511:31
12Katja KinnunenTäby OK41:06+11:3111:38
13Kristoffer HöökIFK Lidingö SOK41:28+11:5311:44
14Per NivaOK Ravinen42:43+13:0812:06
15Linda StenbergKlubblös43:17+13:4212:15
16Bernt-Olof GustafssonTäby OK44:38+15:0312:38
17Anki LandarvKlubblös46:32+16:5713:10
18Hugo SkantzeKlubblös48:29+18:5413:44
19Robin LjungdellTäby OK48:40+19:0513:47
20Helena FalkTäby OK49:46+20:1114:05
21Per Lennart KarlssonJärfälla OK51:35+22:0014:36
22Albin WallKlubblös52:00+22:2514:43
23Rickard GunéeTumba-Mälarhöjden OK54:04+24:2915:18
24Ebba EngmanIFK Lidingö SOK54:48+25:1315:31
25Helene Östling-MattssonJärla Orientering55:09+25:3415:37
26Malin TillmanOK Roslagen55:38+26:0315:45
27Daniel EkenstedtTullinge SK55:46+26:1115:47
28Fredrik WarneIFK Lidingö SOK55:50+26:1515:49
29Linda WernvallLånghundra IF56:31+26:5616:00
30Per FranklingIFK Lidingö SOK57:12+27:3716:12
30Lotta TorstenssonAttunda OK57:12+27:3716:12
32Stefan PalmOK Roslagen57:18+27:4316:13
33Stefan OhlsonKlubblös57:19+27:4416:14
34Marie HalvorsenOK Södertörn57:26+27:5116:16
35Anna TrossingTäby OK57:27+27:5216:16
36Carl-Johan NilssonWaxholms OK58:48+29:1316:39
37Frida OlivSunbyberg OK59:01+29:2616:43
38Maja TehermaeniusTäby OK59:40+30:0516:54
39Elvira ForsströmOK Roslagen1:00:53+31:1817:14
40Åsa LindqvistMälarö SOK1:02:51+33:1617:48
41Karolina MagnussonKlubblös1:03:09+33:3417:53
41Kamil KlimaPraha Olympia1:03:09+33:3417:53
43David  MagnussonKlubblös1:03:28+33:5317:58
44Monika MagnussonJärfälla OK1:04:43+35:0818:20
45Jörgen DäckforsTullinge SK1:05:21+35:4618:30
46Avvai SingamKlubblös1:05:32+35:5718:33
47Leo SvenreHellas Orientering1:09:03+39:2819:33
48Helen InfeldtKlubblös1:09:50+40:1519:46
49Christina SälgbladVallentuna-Össeby OL1:13:09+43:3420:43
50Bo LandarvKlubblös1:16:53+47:1821:46
51Anna PramborgIFK Lidingö SOK1:17:24+47:4921:55
52Stefano Dell'OrtoSundbybergs IK1:35:49+1:06:1427:08
53Therése JernbergWaxholms OK1:46:11+1:16:3630:04
54Claudia QuasWaxholms OK1:48:09+1:18:3430:38
55Chi-Wei HsiehKlubblös1:55:53+1:26:1832:49
56Louise LindellGustavsbergs OK2:14:59+1:45:2438:14
Jeanette JarlemarkIFK Lidingö SOKej godkänd
Maria FranklingIFK Lidingö SOKej godkänd
Patrick Rosendal Klubblösej godkänd
Mirja LifRehns BKej godkänd
Jenny KimbladJärfälla OKej godkänd
Pasi ValjusIFK Lidingö SOKej start

Öppen 7

3 390 m, 77 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ulrik EnglundTumba-Mälarhöjden OK22:576:46
2Johan PalmgrenTäby OK24:49+1:527:19
3Thomas DanielssonKlubblös25:40+2:437:34
4Kari EnckellSödertälje-Nykvarn OF27:31+4:348:07
5Daniel AnderssonIK Gandvik28:04+5:078:16
6Mårten AnterudVäsby OK28:29+5:328:24
7Stefan GranathVäsby OK29:23+6:268:40
8Sara NylénBromma-Vällingby SOK31:47+8:509:22
9Carin RosénGustavsbergs OK33:03+10:069:44
10Sebastian JonassonVäsby OK33:55+10:5810:00
11Rolf JakobssonAlfta-Ösa OK34:39+11:4210:13
12Thomas WestermarkTäby OK35:05+12:0810:20
13Erling GustafssonFjärås AIK35:06+12:0910:21
14Peter WestmanVittjärvs IK35:22+12:2510:25
15Jennie Malm BlomqvistCentrum OK36:17+13:2010:42
16Annacarin NybergSollentuna36:39+13:4210:48
17Elvira DanielssonKlubblös37:01+14:0410:55
18Mats Jensen-UrstadIFK Lidingö SOK37:27+14:3011:02
19Nils ErikssonVäsby OK37:38+14:4111:06
20Elin GidingVallentuna-Össeby OL38:09+15:1211:15
21Louisa Nimvik SternJärla Orientering38:42+15:4511:24
22Jan HägerOK Södertörn38:43+15:4611:25
23Åsa Rimsjö SandTullinge SK39:18+16:2111:35
24Per BlomIFK Enskede39:19+16:2211:35
24Torbjörn JarlemarkIFK Lidingö SOK39:19+16:2211:35
26Märta FröjdSnättringe SK39:21+16:2411:36
27Thomas JohanssonRånäs OK39:22+16:2511:36
28Anki CederbaumWaxholms OK40:08+17:1111:50
29Catarina CarlqvistSnättringe SK40:16+17:1911:52
30Lina BerglundJärfälla OK40:24+17:2711:55
31Anna CarlsundTumba-Mälarhöjden OK40:48+17:5112:02
32Christian AnderssonVallentuna-Össeby OL40:52+17:5512:03
33Ida Lundholm BenziKlubblös40:59+18:0212:05
34Eva HagwallJärla Orientering41:09+18:1212:08
35Henning BennetTäby OK41:19+18:2212:11
36Stefan SjögrenBromma-Vällingby SOK42:00+19:0312:23
37Sofia GidingVallentuna-Össeby OL42:16+19:1912:28
38Jan RisingerLånghundra IF42:18+19:2112:28
39Jan LindqvistMälarö SOK42:21+19:2412:29
40Viktor EckertKlubblös42:23+19:2612:30
41Lena FlodinOK Enen42:47+19:5012:37
42Monika PerssonOK Södertörn43:02+20:0512:41
43Ingemar TedhamreSnättringe SK43:31+20:3412:50
44Åsa NylénBromma-Vällingby SOK44:00+21:0312:58
45Mats EklundKlubblös44:07+21:1013:00
46Inger SörlenTäby OK44:42+21:4513:11
47Camilla BennetTäby OK46:05+23:0813:35
47Anders WinellTumba-Mälarhöjden OK46:05+23:0813:35
49Anna-Karin FridmarGustavsbergs OK46:09+23:1213:36
50Ingela AlnessLånghundra IF46:58+24:0113:51
51Kenneth AlnessLånghundra IF48:01+25:0414:09
52Malin Söderlund AlmJärfälla OK48:28+25:3114:17
53Sven-Eric AmrénSnättringe SK49:07+26:1014:29
54Mari-Helen LidströmSnättringe SK49:23+26:2614:34
55Johan ClaessonKlubblös50:42+27:4514:57
56Christer AskerblomKlubblös51:59+29:0215:20
57Karin SkantzeIFK Lidingö SOK52:04+29:0715:21
58Emelie RökenTäby OK52:16+29:1915:25
59Ingvar LarssonGustavsbergs OK53:51+30:5415:53
60Per ÅnmarkTumba-Mälarhöjden OK54:07+31:1015:57
61Conny VernerssonOK Orinto55:07+32:1016:15
62Therese BergstedtCentrum OK55:49+32:5216:27
63Gittan GeliusSnättringe SK56:06+33:0916:32
64Gunilla RudanderSundbybergs IK56:13+33:1616:34
65Helena BerglindOK Södertörn57:07+34:1016:50
66Ann LeesmentMälarö SOK58:05+35:0817:08
67Erik BjernulfSundbybergs IK59:08+36:1117:26
68Åsa GidingVallentuna-Össeby OL1:02:01+39:0418:17
69Jessica BomanMälarö SOK1:03:00+40:0318:35 Ladda ner rutt i gpx-format
70Kristina TinglöfDegerfors OK1:10:00+47:0320:38
71Madeleine CasselIFK Lidingö SOK1:13:15+50:1821:36
72Sara MelchersonIFK Lidingö SOK1:15:45+52:4822:20
73Margaretha NylundOK Södertörn1:19:05+56:0823:19
74Viviann AnderssonSnättringe SK1:24:09+1:01:1224:49
Ansgar SimonssonSundbybergs IKej godkänd
Ulf CarnbyTäby OKej godkänd
Tore AhlinHellas Orienteringej godkänd
Elin JarlemarkIFK Lidingö SOKej start

Öppen 8

4 680 m, 52 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anton SundgrenLånghundra IF27:075:47
2Hans Olof AmblieIFK Lidingö SOK28:02+0:555:59
3Jan SjulsIF Åland31:44+4:376:46
4Henrik ErlandssonOK Södertörn33:06+5:597:04
5Niklas KarlssonMälarö SOK33:28+6:217:09
6Mats LiwellSödertälje-Nykvarn OF33:34+6:277:10
7Niklas VernerssonKlubblös33:35+6:287:10
8Sebastian WesterKlubblös35:04+7:577:29
9Oskar HermanssonCentrum OK35:18+8:117:32
10Tomas SjökvistOK Österåker36:04+8:577:42
11Niklas WansölinOK Ravinen36:17+9:107:45
12Hanna BrusSnättringe SK36:56+9:497:53
13Torbjörn ThorsénSkogsluffarnas OK36:57+9:507:53
14Lars ForsbergOK Ravinen37:33+10:268:01
15Peter JaxgårdIF Thor37:36+10:298:02
16Fredrik MatssonLeksands OK38:37+11:308:15
17Mattias PalmKlubblös40:12+13:058:35
18Mats NilssonOK Klemmingen40:45+13:388:42
19Petra SundströmTäby OK41:10+14:038:47
20Torbjörn SvedinBrunflo IF42:19+15:129:02
21Maria CarlströmCentrum OK42:24+15:179:03
22Henrik AnderssonSTHLM gigolo42:25+15:189:03
23Tomas MovinSnättringe SK42:49+15:429:08
24Ulrika ForsbergOK Ravinen44:51+17:449:35
25Louise KlingstedtOK Södertörn44:54+17:479:35
26Ann RollerJärfälla OK44:59+17:529:36
27Anna RökenTäby OK45:00+17:539:36
28Stefan SundeliusJärfälla OK45:32+18:259:43
29Daniel HelanderTullinge SK45:50+18:439:47
30Joachim HellquistOK Enen46:23+19:169:54
31Magnus HagfjärdSöders-Tyresö47:07+20:0010:04
32Torbjörn ThufvessonCentrum OK47:22+20:1510:07
33Jonny NilssonSnättringe SK47:32+20:2510:09
34Gro DahlbomCentrum OK47:35+20:2810:10
35Carin HomannJärfälla OK48:11+21:0410:17
36Linus HjerpeKlubblös48:32+21:2510:22
37Tomas CarlssonKUlan Arkitekt48:40+21:3310:23
38Amanda TibellLånghundra IF48:51+21:4410:26
39Mattias ÖrtlundRånäs OK49:03+21:5610:28
40Olof SundströmTäby OK50:24+23:1710:46
41Karolina MontgomerieTäby OK51:40+24:3311:02
42Niclas RökenTäby OK52:33+25:2611:13
43Anders HänströmTäby OK53:55+26:4811:31
44Anna TedhamreSnättringe SK57:08+30:0112:12
45Eva SvanbergJärfälla OK57:10+30:0312:12
46Anders LundbergOK Roslagen58:08+31:0112:25
47Klara HåstadBromma-Vällingby SOK59:23+32:1612:41
48Roger JonssonWaxholms OK59:37+32:3012:44
49Mats FrostOK Roslagen1:05:06+37:5913:54
50Mia HillerhagIFK Lidingö SOK1:06:18+39:1114:10
51Barbara SkogtjärnSödertälje-Nykvarn OF1:13:38+46:3115:44
52Jonny BobergBromma-Vällingby SOK1:20:03+52:5617:06
Nicklas DoyleSkarpnäcks OLej start
Håkan EnmarkSkogsluffarnas OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser