Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för OK Österåker, individuell medeldistans

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: OK Österåker, individuell medeldistans
Arrangörsorganisation: OK Österåker
Datum: söndag 22 september 2019

D21

4 560 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alexandra VejedalKamrat och IF KIF39:388:41
2Karolina HellbergSundbybergs IK46:02+6:2410:05
3Sofia IversAttunda OK46:19+6:4110:09
4Malin AnnegårdCentrum OK46:25+6:4710:10
5Maria JanssonOK Linné52:01+12:2311:24
6Elin BjessmoBromma-Vällingby SOK57:53+18:1512:41
7Ronja HillTumba-Mälarhöjden OK58:26+18:4812:48
8Erica BlythAttunda OK1:03:20+23:4213:53
Barbora PijákováIFK Lidingö SOKej start

H21

5 750 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anders HedmanSnättringe SK44:417:46
2Johan NäsmanTäby OK46:37+1:568:06
3Sverker LenasCentrum OK54:47+10:069:31
4Olle TyrlandCentrum OK57:16+12:359:57
5Adam NymanCentrum OK59:51+15:1010:24
6Isak WestringJärfälla OK1:05:05+20:2411:19
7Aleksandr ManoilovJärfälla OK1:07:38+22:5711:45
8Joachim WansölinOK Ravinen1:07:40+22:5911:46
9Jonas HolmgrenGustavsbergs OK1:10:23+25:4212:14
10Mats AnderssonCentrum OK1:14:22+29:4112:56
11Per LjungCentrum OK1:26:09+41:2814:58
12Johan AnderssonSundbybergs IK1:35:45+51:0416:39
13Mattias HenrikssonCentrum OK2:00:46+1:16:0521:00
Daniel CarlgrenSala OKej godkänd

H35

4 400 m, 0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Henrik NettelmarkSurahammars SOKej start

D40

3 480 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Louise JohanssonOK Roslagen35:0910:06
2Maria PedersenJärfälla OK42:01+6:5212:04
3Linda StrindSödertälje-Nykvarn OF57:38+22:2916:33
4Anna-Clara WistedtSundbybergs IK58:05+22:5616:41
5Malin AlbinssonIFK Enskede1:01:02+25:5317:32

H40

4 400 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mikael JanssonIFK Lidingö SOK36:258:16
2Robert PedersenJärfälla OK38:50+2:258:49
3Johan HerbstVästerås SOK39:14+2:498:55
4Martin OldaeusVästerås SOK39:19+2:548:56
5Joakim AlmtorpLånghundra IF40:25+4:009:11
6Mattias LöfqvistVästerås SOK41:21+4:569:23
7Stefan HellbergSundbybergs IK45:00+8:3510:13
8Magnus LindblomGustavsbergs OK48:14+11:4910:57
9Per GrundbergRimbo SOK51:59+15:3411:48
10Henrik HallinSurahammars SOK1:00:30+24:0513:44
11Niclas PeterssonCentrum OK1:17:03+40:3817:30
Ove OksvoldCentrum OKej start

D45

3 290 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Eva HallstenTäby OK28:438:43
2Camilla GöstasSöders-Tyresö36:21+7:3811:02
3Petra NicanderJärla Orientering36:44+8:0111:09
4Cecilia FochsenWaxholms OK38:52+10:0911:48
5Sofia HaslerSurahammars SOK45:20+16:3713:46
6Pinar BasolTäby OK49:13+20:3014:57
7Pille HedströmSöders-Tyresö50:34+21:5115:22
8Helene LindelavOK Roslagen52:03+23:2015:49
9Lisa LeicktTullinge SK52:58+24:1516:05
10Therese HolmströmOK Ravinen54:10+25:2716:27
11Anna WolgastSnättringe SK58:19+29:3617:43
12Annika LundströmSundbybergs IK1:19:59+51:1624:18
Eva CedstedtLånghundra IFej start
Lena NilssonAttunda OKej start
Marica TynellRånäs OKej start

H45

4 250 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lars-Erik HaslerSurahammars SOK35:458:24
2Ulrik ImbergOK Linné35:55+0:108:27
3Ola LindIF Thor36:59+1:148:42
4Martin JuhlinVästerås SOK37:50+2:058:54
5John SolbreckLånghundra IF38:12+2:278:59
6Anders BøgevigBromma-Vällingby SOK39:18+3:339:14
7Pål JanssonOK Roslagen41:33+5:489:46
8Jens AndertoftVästerås SOK42:58+7:1310:06
9Stefan NorinSöders-Tyresö44:10+8:2510:23
10Daniel BjörnbergVästerås SOK46:49+11:0411:00
11Gunnar ÅhlénRånäs OK47:35+11:5011:11
12Henrik TrofastTullinge SK47:41+11:5611:13
13Mats GustafssonNyköpings OK49:07+13:2211:33
14Henrik BladhTullinge SK50:31+14:4611:53
15Stefan NorlinIFK Enskede53:24+17:3912:33
16Fredrik JonssonAttunda OK55:56+20:1113:09
17Peter BergmanTullinge SK57:54+22:0913:37
18Johan StrindSödertälje-Nykvarn OF58:15+22:3013:42
19Magnus StrömqvistAttunda OK1:02:45+27:0014:45
20Stefan HultqvistMälarö SOK1:08:28+32:4316:06
21Tomas EklundSkogsluffarnas OK1:14:20+38:3517:29
22Per StridOK Roslagen2:01:33+1:25:4828:36
Roger TynellRånäs OKej start

D50

2 830 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lena BjessmoBromma-Vällingby SOK35:0112:22
2Louise NilssonJärfälla OK36:24+1:2312:51
3Madelene BarbozaAttunda OK37:27+2:2613:13
4Anette BrunanderAttunda OK40:35+5:3414:20
5Anette ArksandVallentuna-Össeby OL42:53+7:5215:09
6Lena BrobergSnättringe SK43:10+8:0915:15
7Liselott KihlSundbybergs IK44:32+9:3115:44
8Kristina MarteliusAttunda OK46:04+11:0316:16
9Monica SandgrenBromma-Vällingby SOK48:30+13:2917:08
10Annette WigertzLånghundra IF48:40+13:3917:11
11Kristina BäckArboga OK58:11+23:1020:33
Annika LindbergAttunda OKej start
Anneli RundlöfVäsby OKej start
Anna SundbergOK Södertörnej start

H50

3 600 m, 36 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ola HultinOK Roslagen26:107:16
2Lars NordinTullinge SK28:17+2:077:51
3Lars Håkan SandvikAttunda OK28:26+2:167:53
4Rickard Lauenborg EkmanOK Roslagen28:56+2:468:02
5Robert PalmVästerås SOK29:11+3:018:06
6Jan CarlssonSöders-Tyresö29:57+3:478:19
7Ulrik IversAttunda OK30:56+4:468:35
8Jan SjulsIF Åland32:00+5:508:53
9Johan JakobssonLånghundra IF32:40+6:309:04
10Patrik LeicktTullinge SK33:24+7:149:16
11Jonas GidingVallentuna-Össeby OL33:55+7:459:25
12Johan WestringJärfälla OK34:24+8:149:33
13Simon SandgrenBromma-Vällingby SOK34:42+8:329:38
14Johan LundvallTäby OK36:49+10:3910:13
15Rickard JonforsenSurahammars SOK37:13+11:0310:20
16Kjell ObergerIFK Lidingö SOK37:15+11:0510:20
17Christer ArksandVallentuna-Össeby OL37:51+11:4110:30
18Ola BengtssonTäby OK38:09+11:5910:35
19Joakim ÅkerlundIF Åland39:07+12:5710:51
20Tomas MattssonOK Södertörn40:11+14:0111:09
21Mattias BerglundBromma-Vällingby SOK40:41+14:3111:18
22Ulf HanssonSundbybergs IK40:55+14:4511:21
23Peter AlbinssonIFK Enskede40:56+14:4611:22
24Jonas CarlssonIFK Lidingö SOK41:32+15:2211:32
25Jonatan LindellGustavsbergs OK41:52+15:4211:37
26Per SchölinTäby OK42:56+16:4611:55
27Staffan BromanOK Roslagen43:59+17:4912:13
28Peter BäckArboga OK44:14+18:0412:17
29Anders BerkelundVäsby OK47:18+21:0813:08
30Stefan NordströmSigtuna OK47:51+21:4113:17
31Jonas KarlssonVäsby OK49:03+22:5313:37
32Staffan BjessmoBromma-Vällingby SOK52:36+26:2614:36
33Jörgen ÖrnebrandJärfälla OK53:01+26:5114:43
34Johan EngvallSala OK57:39+31:2916:00
35Svante JonsellVallentuna-Össeby OL57:53+31:4316:04
Christian AnderssonVallentuna-Össeby OLej godkänd
Mats EkmanTäby OKej start
Mats GunnemyrSöders-Tyresöej start
Karl MårtenssonOK Älvsjö-Örbyej start
Joakim SkantzeSundbybergs IKej start
Lennart SwahnSundbybergs IKej start

D55

2 830 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ulla MolinAttunda OK28:1910:00
2Marie MalmborgSöders-Tyresö29:13+0:5410:19
3Kristina BergstrandSöders-Tyresö29:50+1:3110:32
4Annika SvenssonSolna OK34:06+5:4712:02
5Elisabeth TollemarkSkogsluffarnas OK34:12+5:5312:05
6Catharina JäderbergSundbybergs IK34:43+6:2412:16
7Kia NordströmTäby OK35:22+7:0312:29
8Marie ÖhmanVallentuna-Össeby OL36:38+8:1912:56
9Catrin JohnsonSkogsluffarnas OK37:10+8:5113:07
10Carina JohanssonTumba-Mälarhöjden OK50:14+21:5517:45
11Madelene BjernulfSundbybergs IK52:04+23:4518:23
12Charlotte EngesAttunda OK1:02:53+34:3422:13

H55

3 600 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lars PalmqvistJärfälla OK30:328:28
2Stefan LundOK Linné31:32+1:008:45
3Sven WigertzLånghundra IF31:40+1:088:47
4Thomas CallebergSnättringe SK35:40+5:089:54
5Joakim ErikssonSödertälje-Nykvarn OF35:41+5:099:54
6Hans OlsénSundbybergs IK35:46+5:149:56
7Mats WindstedtFredrikshofs IF Skid & OK36:58+6:2610:16
8Kenneth HermanssonSigtuna OK37:02+6:3010:17
9Frank SteinerJärfälla OK37:29+6:5710:24
10Jan-Olof BogrenSundbybergs IK38:13+7:4110:36
11Göran LundqvistJärfälla OK38:45+8:1310:45
12Mikael SundqvistTullinge SK39:11+8:3910:53
13Roger TinglöfVäsby OK40:55+10:2311:21
14Anders S NybergSäterbygdens OK41:23+10:5111:29
15Janne NilssonCentrum OK42:26+11:5411:47
16Lars-Olof JanssonOK Linné44:59+14:2712:29
17Bo LauriSnättringe SK45:45+15:1312:42
18Leif MörkforsJärfälla OK45:53+15:2112:44
19Hans MalmbergWaxholms OK46:40+16:0812:57
20Jan NettelbjerJärfälla OK49:53+19:2113:51
21Anders WinaldHellas Orientering1:04:02+33:3017:47
22Torbjörn JohanssonOK Södertörn1:22:49+52:1723:00
Stefan MarteliusAttunda OKej godkänd
Thomas AttforsSävedalens AIKej start
Thomas KällbergOK Roslagenej start
Anders LundJärfälla OKej start
Johan StridhAttunda OKej start

D60

2 360 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anne-Christine SchunnessonAttunda OK28:0311:53
2Anita KarlssonOK Södertörn30:08+2:0512:46
3Åsa SundbergOK Södertörn30:48+2:4513:03
4Eva ElnerudSigtuna OK33:24+5:2114:09
5Margareta WadinOK Älvsjö-Örby34:55+6:5214:47
6Eva WareniusAvesta OK48:50+20:4720:41
Carina DoyleSundbybergs IKej godkänd

H60

3 600 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tommy HolmérVäsby OK32:018:53
2Anders LöfgrenJärfälla OK32:59+0:589:09
3Ulf BurmanGustavsbergs OK33:02+1:019:10
4Krister GumaeliusWaxholms OK34:45+2:449:39
5Göran DoyleSundbybergs IK37:51+5:5010:30
6Jan GottfridssonNorbergs OK38:18+6:1710:38
7Björn RegerSöders-Tyresö40:28+8:2711:14
8Jan KihlSundbybergs IK41:38+9:3711:33
9Mikael ByströmJärfälla OK42:33+10:3211:49
10Lars HagrotTäby OK43:26+11:2512:03
11Ulf MagnussonJärfälla OK48:52+16:5113:34
12Tore EklundSödertälje-Nykvarn OF50:12+18:1113:56
13Torbjörn BergmanSnättringe SK56:14+24:1315:37
14Tomas HolmbergTumba-Mälarhöjden OK57:31+25:3015:58
15Reinhold LenneboIF Thor1:04:34+32:3317:56
16Werner KöhlerTullinge SK1:05:29+33:2818:11
Lars LandströmLånghundra IFej start
Tapani MattusIFK Lidingö SOKej start

D65

2 360 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anneli LindqvistGustavsbergs OK29:5712:41
2Ulla GummesonVäsby OK35:01+5:0414:50
3Ingrid GraneliHaninge SOK37:24+7:2715:50
4Helen TörnrosTumba-Mälarhöjden OK39:19+9:2216:39
5Kristina WåhlinVästerås SOK57:13+27:1624:14
Margareta AnderssonHellas Orienteringej start

H65

3 290 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anders LillstrandSödertälje-Nykvarn OF30:419:19
2Roland WareniusAvesta OK32:49+2:089:58
3Bo DavidssonSolna OK34:04+3:2310:21
4Leif AlmtorpLånghundra IF36:02+5:2110:57
5Lars JanlövIF Åland36:57+6:1611:13
6Christer NordströmOK Älvsjö-Örby38:29+7:4811:41
7Lars BoudrieVäsby OK41:09+10:2812:30
8Per ÖhlundGustavsbergs OK41:49+11:0812:42
9Kjell JanssonLånghundra IF42:39+11:5812:57
10Magnus HaraldssonGustavsbergs OK43:10+12:2913:07
11Staffan TörnrosTumba-Mälarhöjden OK44:00+13:1913:22
12Mats HemströmGävle OK46:20+15:3914:04
13Sven-Inge NylundJärfälla OK47:27+16:4614:25
14Ingemar GardSöders-Tyresö47:55+17:1414:33
15Tommy HöglundLånghundra IF50:39+19:5815:23
16Kjell LindblomJärfälla OK53:01+22:2016:06
17Martin ErikssonOK Södertörn1:26:22+55:4126:15
Lennart HävrénTullinge SKej start
Gerhard LilliestiernaOK Roslagenej start
Eidar LindgrenOK Ravinenej start
Mikael TarandiIFK Lidingö SOKej start

D70

2 360 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Margareta HaraldssonGustavsbergs OK30:5213:04
2Margareta HagstedtVäsby OK33:41+2:4914:16
3Ann-Marie HolmströmGustavsbergs OK34:54+4:0214:47
4Carin RunqvistJärfälla OK41:14+10:2217:28
5Kristina Nygren FriskAttunda OK43:19+12:2718:21
6Marianne SellgrenSigtuna OK56:36+25:4423:58
7Birgitta NylundJärfälla OK58:41+27:4924:51
Kerstin MagnussonSkogsluffarnas OKej godkänd
Birgitta KlangLånghundra IFej start

H70

2 830 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Urban BoströmSolna OK32:2711:27
2Anders SellgrenSigtuna OK34:47+2:2012:17
3Boris HolmbergIF Åland35:08+2:4112:24
4Åke WansölinSöders-Tyresö36:04+3:3712:44
5Paul NorénOK Södertörn36:40+4:1312:57
6Göran LarboAttunda OK37:48+5:2113:21
7Lars WestinVallentuna-Össeby OL39:26+6:5913:56
8Karl-Evert AnnegårdSOK Viljan41:31+9:0414:40
9Ingemar BernhedTolered-Utby Ol-klubb44:12+11:4515:37
10Jan BojlingSolna OK46:15+13:4816:20
11Göran FriskAttunda OK46:28+14:0116:25
12Bo WinanderJärfälla OK48:55+16:2817:17
13Leif NordinAttunda OK53:38+21:1118:57
14Tommy WåhlinVästerås SOK58:41+26:1420:44
Ebbe AdolfssonSundbybergs IKej godkänd

D75

1 950 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Berit LindungerHaninge SOK1:00:4831:10
2Gunvor GranathNynäshamns OK1:06:55+6:0734:18
Marianne BernhedTolered-Utby Ol-klubbej godkänd

H75

2 830 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Leif StrandbergGustavsbergs OK32:0711:20
2Leif MagnussonSkogsluffarnas OK34:38+2:3112:14
3Torbjörn TirénHellas Orientering37:30+5:2313:15
4Staffan ElmhagenSöders-Tyresö38:30+6:2313:36
5Börje LenasSkogsluffarnas OK39:26+7:1913:56
6Thord RådbergOK Roslagen46:49+14:4216:32
7Håkan BoijeAttunda OK49:01+16:5417:19
8Bo WestlingHäverödals SK51:47+19:4018:17
9Sven-Olov NorlinRimbo SOK53:34+21:2718:55
10Hans HolmbergVallentuna-Össeby OL54:15+22:0819:10
11Staffan GanteliusVallentuna-Össeby OL54:47+22:4019:21
12Rolf LöfqvistSöders-Tyresö59:20+27:1320:57

H80

2 360 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Rune CarlssonSundbybergs IK35:5915:14
2Stig JaremalmVallentuna-Össeby OL41:12+5:1317:27
3Stig LindskogVisborgs OK43:26+7:2718:24
4Bjarne ErlandssonHammarby IF OF44:04+8:0518:40
5Sten BergstrandSkogsluffarnas OK51:49+15:5021:57
6Ulf ÅströmOK Roslagen1:03:55+27:5627:05
7Sivert SöderbärgOK Roslagen1:09:03+33:0429:15
8Lars-Erik LindellVäsby OK1:10:22+34:2329:48
9Gunnar DahlströmFredrikshofs IF Skid & OK1:22:09+46:1034:48

Inskolning

1 680 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Primus LindströmKlubblös31:1418:35
Hedda LindströmKlubblös31:3618:48
Vilgot NygårdsOK Österåker22:4913:34
Ivar StridTrosabygdens OK23:0813:46
Erik SolbreckLånghundra IF25:5215:23
August BakkmanIFK Lidingö SOK17:0410:09
Lukas MonfrimonStocksunds IF17:0110:07
Hedda MontgomerieTäby OK31:0618:30
Irma WesterdahlTäby OK30:4518:18
Jack AtterlöfIFK Enskede20:4812:22
Albin DalsättRånäs OK32:4019:26
Alvar SteenSnättringe SKej godkänd

U3

3 070 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lukas LindströmTäby OK1:06:4921:45
2Malcolm TörnqvistAttunda OK1:07:47+0:5822:04
3Lukas EklundLänna IF1:09:48+2:5922:44

Öppen motion 1

2 520 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Albin SvenssonSurahammars SOK39:1615:34
2Sonja LundbergIFK Enskede43:12+3:5617:08
3Kasper SöderbergTäby OK43:24+4:0817:13
4Tova LundborgSkogsluffarnas OK44:35+5:1917:41
5Freja SöderbergTäby OK44:40+5:2417:43
6Edith AtterlöfIFK Enskede45:20+6:0417:59
7Jack CarlsundTumba-Mälarhöjden OK46:18+7:0218:22
8Jesper  SjöbergKlubblös47:04+7:4818:40
9Joel Linder LinnersjöGustavsbergs OK49:47+10:3119:45
10Ruben OlivSundbybergs IK59:05+19:4923:26
11Kasper AlénKlubblös59:07+19:5123:27
12Sten TidermanTumba-Mälarhöjden OK1:00:52+21:3624:09
Birgitta HagforsOK Österåkerej godkänd
Tryggve Alénius TilmannOK Österåkerej godkänd

Öppen motion 3

3 070 m, 31 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tomas AxellIFK Enskede26:558:46
2Annika SolbreckLånghundra IF27:19+0:248:53
3Ulrika EkströmMälarö SOK28:15+1:209:12
4Anders LarssonOK Österåker33:32+6:3710:55
5Malin AleniusOK Österåker34:34+7:3911:15
6Emil NorlinIFK Enskede34:43+7:4811:18
7Axel Linder LinnersjöGustavsbergs OK34:44+7:4911:18
8Torbjörn WallanderMälarö SOK35:27+8:3211:32
9Melker JohanssonAttunda OK36:05+9:1011:45
10Ulrika ÖrtlundRånäs OK38:37+11:4212:34
11Ida StrindSödertälje-Nykvarn OF40:13+13:1813:05
12Per MossebyWaxholms OK40:39+13:4413:14
13Gabriella HaslerSurahammars SOK40:54+13:5913:19
14Ingrid Maria LindgrenCentrum OK41:14+14:1913:25
15Hilda BengtssonTäby OK42:43+15:4813:54
16Joel HolmgrenIFK Enskede44:47+17:5214:35
17Lina HolmgrenIFK Enskede44:51+17:5614:36
18Cecilia BromanLänna IF45:02+18:0714:40
19Tobias LundbergIFK Enskede45:30+18:3514:49
20Marie JonssonLänna IF45:35+18:4014:50
21Ulrika AxellIFK Enskede46:29+19:3415:08
22Andreas JanssonLänna IF49:43+22:4816:11
23Therese ÖsterborgLänna IF52:44+25:4917:10
24Gaby AnudKlubblös54:47+27:5217:50
25Anna-Karin LindLänna IF56:49+29:5418:30
26Chralotte JonsdotterLänna IF57:33+30:3818:44
27Emelie EngvallSala OK1:00:12+33:1719:36
28Karin Eklund ÅhmLänna IF1:09:50+42:5522:44
29Anne KarlssonTäby OK1:10:22+43:2722:55
30Nenette DäckforsTullinge SK1:21:41+54:4626:36
Åsa BengtssonTäby OKej godkänd
Maria  SjöbergKlubblösej start

Öppen motion 5

3 750 m, 48 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sebastian WesterKlubblös27:497:25
2Johan OlivSundbybergs IK39:41+11:5210:34
3Petra AxelssonKlubblös43:48+15:5911:40
4Isa LundqvistJärfälla OK43:54+16:0511:42
5Viktoria  WallanderMälarö SOK44:14+16:2511:47
6Christoffer LindelavOK Roslagen44:28+16:3911:51
7Anton StenTumba-Mälarhöjden OK45:48+17:5912:12
8Åsa FaxéusTäby OK46:13+18:2412:19 Ladda ner rutt i gpx-format
9Carl-Johan NilssonWaxholms OK47:30+19:4112:40
10Frida OlivSundbybergs IK47:56+20:0712:46
11Sven Erik AmrenSnättringe SK48:13+20:2412:51
12Lars OlofssonVästerås SOK48:27+20:3812:55
13Stefan PalmOK Roslagen48:37+20:4812:57
14Elin TögenmarkOK Linné49:44+21:5513:15
15Karin LeireMälarö SOK50:16+22:2713:24
16Fredrik SundbladVallentuna-Össeby OL50:19+22:3013:25
17Susanne KarlssonTrosabygdens OK52:16+24:2713:56
18Johan DalsättRånäs OK52:18+24:2913:56
19Mattias LijDegerfors OK52:38+24:4914:02
20Robert KristenssonKlubblös52:51+25:0214:05
21Sanna SvidénSöders-Tyresö53:22+25:3314:13
22Sara SvenssonSurahammars SOK53:35+25:4614:17
23Frida JonforsenSurahammars SOK54:29+26:4014:31
24Karin SkantzeIFK Lidingö SOK55:01+27:1214:40
25David EngstedtOK Linné55:25+27:3614:46
26Anna-Maria HartvikLänna IF55:26+27:3714:46
27Karin TunbladMälarö SOK55:59+28:1014:55
28Fredrik OttossonSkogsluffarnas OK58:34+30:4515:37
29Rebecca WestringJärfälla OK58:53+31:0415:42
30Anders FalkIF Thor59:19+31:3015:49
31Frederik WänmannOK Södertörn1:01:19+33:3016:21
32Rolf StjärnesundVästerås SOK1:04:28+36:3917:11
33Linnea NilssonKlubblös1:05:43+37:5417:31
34Anna NoringVästerås SOK1:05:49+38:0017:33
35Elisabeth LindstedtOK Ravinen1:06:41+38:5217:46
36Stefano Dell'OrtoSundbybergs IK1:06:45+38:5617:48
37Jörgen DäckforsTullinge SK1:11:47+43:5819:08
38Malin TillmanOK Roslagen1:13:15+45:2619:32
39Therése JernbergWaxholms OK1:14:40+46:5119:54
40Helen Attmarsson RydénOK Österåker1:16:37+48:4820:25
41Monika MagnussonJärfälla OK1:17:13+49:2420:35
42Kristina TinglöfDegerfors OK1:18:20+50:3120:53
Jessica StrömqvistAttunda OKej godkänd
Niklas  SkerfvingKlubblösej godkänd
Kalle BengtssonSkogsluffarnas OKej godkänd
Peter LübckeOK Ravinenej godkänd
Sara RendahlSkogsluffarnas OKej godkänd
Maja ThermaeniusTäby OKej godkänd
Mariann EklundSkogsluffarnas OKej start

Öppen motion 7

3 290 m, 59 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sebastian EkmanTolered-Utby Ol-klubb30:079:09
2Johan CarlsundTumba-Mälarhöjden OK30:44+0:379:20
3Karin HedmanSnättringe SK32:58+2:5110:01
4Jörgen EkmanTäby OK33:16+3:0910:06
5Niclas RökenTäby OK34:46+4:3910:34
6Sara AndersonJärfälla OK36:49+6:4211:11
7Rasa EngstedtOK Linné38:28+8:2111:41
8Ylva BengtssonSkogsluffarnas OK39:15+9:0811:55
9David LifTumba-Mälarhöjden OK39:39+9:3212:03
10Bernth GustavssonWaxholms OK40:07+10:0012:11
11Börje WahlgrenSundbybergs IK40:13+10:0612:13
12Anders RoothVästerås SOK40:28+10:2112:17
13Johan  LindströmKlubblös41:21+11:1412:34
14Johan LeireMälarö SOK41:23+11:1612:34
15Hillevi EkstrandGustavsbergs OK41:24+11:1712:35
16Linda BakkmanIFK Lidingö SOK41:45+11:3812:41
17Åsa BergströmTäby OK42:32+12:2512:55
18Desirée SegerslättSkåneslättens OL43:23+13:1613:11
19Ellinor MellbergWaxholms OK44:40+14:3313:34
20Anna CarlsundTumba-Mälarhöjden OK45:21+15:1413:47
21Eddie BjärrenholtRånäs OK47:31+17:2414:26
22Tommy ÅhmanLånghundra IF47:55+17:4814:33
23Bjarne JohanssonSkogsluffarnas OK48:43+18:3614:48
24Karin IsraelssonSöders-Tyresö49:17+19:1014:58
25Eva HagwallJärla Orientering49:25+19:1815:01
26Helene EklundOK Södertörn50:42+20:3515:24
27Carina MöllerOK Södertörn50:45+20:3815:25
28Emma JohanssonSundbybergs IK52:04+21:5715:49
29Ulf LundinOK Södertörn52:13+22:0615:52
30Inger SörlenTäby OK53:40+23:3316:18
31Emelie RökenTäby OK53:41+23:3416:19
32Harriet Tiderman SäfwenbergTumba-Mälarhöjden OK54:11+24:0416:28
33Arne LindqvistTäby OK55:01+24:5416:43
34Anki CederbaumWaxholms OK55:25+25:1816:50
35Helene SvenssonRånäs OK1:00:17+30:1018:19
36Annica LübckeOK Ravinen1:00:36+30:2918:25
37Ansgar SimonssonSundbybergs IK1:01:05+30:5818:33
38Klas LangelsSkarpnäcks OL1:01:36+31:2918:43
39Peter SelgKlubblös1:03:03+32:5619:09
40Åsa NylénBromma-Vällingby SOK1:03:34+33:2719:19
41Ingrid PaulssonSkogsluffarnas OK1:03:37+33:3019:20
42Filip PalmqvistKlubblös1:03:47+33:4019:23
43Annika PalmqvistKlubblös1:03:54+33:4719:25
44Katrin JosefssonVäsby OK1:06:58+36:5120:21
45Johan MalmströmVästerås SOK1:08:13+38:0620:44
46Gittan GeliusSnättringe SK1:08:30+38:2320:49
47Liselott HögforsTrosabygdens OK1:10:34+40:2721:26
48Christina SegerslättSkåneslättens OL1:11:20+41:1321:40
49Thomas LidehnNyköpings OK1:11:54+41:4721:51
50Majvie AnnegårdSOK Viljan1:19:30+49:2324:09
51Sara MelchersonIFK Lidingö SOK1:19:43+49:3624:13
52Maria LidénVäsby OK1:19:56+49:4924:17
53Erik BjernulfSundbybergs IK1:22:48+52:4125:10
54Göran AnderssonTäby OK1:27:21+57:1426:33
55Mari-Helen LidströmSnättringe SK1:31:38+1:01:3127:51
56Miri Bogevik/WachtmeisterBromma-Vällingby SOK1:54:26+1:24:1934:46
Aija SadurskisCentrum OKej godkänd
Bengt FribergJärfälla OKej godkänd
Vendela JonsellVallentuna-Össeby OLej godkänd
Madeleine CasselIFK Lidingö SOKej start

Öppen motion 8

4 400 m, 60 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Christoffer SchönningJärfälla OK31:307:09
2Allan MogensenOK Ravinen35:58+4:288:10
3Mårten FrendeliusKamrat och IF KIF36:12+4:428:13
4Per WollbrandOK Ravinen38:03+6:338:38
5Jonathan SvenssonVäxjö OK39:40+8:109:00
6Jonas HallmanAttunda OK40:19+8:499:09
7Lars-Håkan SandvikAttunda OK40:39+9:099:14
8Donald StaudteJärla Orientering42:05+10:359:33
9Kristina AnelandOK Ravinen43:13+11:439:49
10Kent PetterssonOK Ravinen43:24+11:549:51
11Andreas AnderssonOK Roslagen43:50+12:209:57
12Robert JohanssonTäby OK43:52+12:229:58
13Johan SundénVästerås SOK44:01+12:3110:00
14Andrea WesterdahlTäby OK44:49+13:1910:11
15Lars OlssonOK Linné45:08+13:3810:15
15Johan HofstedtTäby OK45:08+13:3810:15
17Jorrit BoekelCentrum OK45:10+13:4010:15
18Elis AnderssonTrosabygdens OK46:01+14:3110:27
19Klas GranlundKlubblös47:02+15:3210:41
20Cornelia KrafftLänna IF47:31+16:0110:47
21Malin LindskogOK Ravinen49:26+17:5611:14
22Fredrik PajalaOK Renen49:40+18:1011:17
23Sanna SteenTumba-Mälarhöjden OK49:51+18:2111:19
24Anders TåqvistVästerås SOK50:25+18:5511:27
25Anders AbelSnättringe SK51:06+19:3611:36
26Thomas LundbergMälarö SOK52:08+20:3811:50
27Alexander KaragiannisTrosabygdens OK52:24+20:5411:54
28Björn LinderGustavsbergs OK52:33+21:0311:56
29Linus UnossonOK Roslagen52:45+21:1511:59
30Petra SundströmTäby OK53:12+21:4212:05
31Robert BoijeSBAB56:01+24:3112:43
32Christofer NäsholmCentrum OK56:08+24:3812:45
33Magnus SneitzJärfälla OK57:33+26:0313:04
34Petter SkantzeIFK Lidingö SOK58:49+27:1913:22
35Daniel HelanderTullinge SK58:55+27:2513:23
36Nils ErikssonVäsby OK59:26+27:5613:30
37Matilda AhlquistJärla Orientering1:00:04+28:3413:39
38Ida GawellIFK Lidingö SOK1:00:17+28:4713:42
39Linus HolmqvistOK Österåker1:00:25+28:5513:43
40Anna RökenTäby OK1:03:23+31:5314:24
41Martin JohanssonGöteborg Majorna1:03:35+32:0514:27
42Henning SällKlubblös1:03:44+32:1414:29
43Ulf HellerstedtIFK Lidingö SOK1:04:20+32:5014:37
44Louise von BerensTrosabygdens OK1:04:23+32:5314:37
45Lena ÖhmanCentrum OK1:05:41+34:1114:55
46Vendela RundströmOK Ravinen1:08:45+37:1515:37
47Joachim LandströmOK Linné1:10:08+38:3815:56
48Robert HögforsTrosabygdens OK1:10:54+39:2416:06
49Anders RyrmanCentrum OK1:12:43+41:1316:31
50Heléne KlassonOK Ravinen1:14:36+43:0616:57
51Karolina MontgomerieTäby OK1:17:18+45:4817:34
52Håkan WahlnäsOK Linné1:19:48+48:1818:08
53Peter WestmanVittjärvs IK1:21:04+49:3418:25
54Mia HillerhagIFK Lidingö SOK1:30:38+59:0820:35
55Gustav BoströmVallentuna-Össeby OL1:35:39+1:04:0921:44
56Tobias ValentinGöteborg-Majorna OK1:50:44+1:19:1425:09
Björn RundströmOK Ravinenej godkänd
Per-Anders LindgrenCentrum OKej godkänd
Lars NicanderJärla Orienteringej godkänd
Klara HåstadBromma-Vällingby SOKej godkänd

Öppen motion 10

4 400 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Erik HellstenNyköpings OK39:178:55
2Gustaf HedinNyköpings OK44:21+5:0410:04
3Mats HerbertTäby OK47:43+8:2610:50
4Lisa EdénSödertälje-Nykvarn OF51:59+12:4211:48
5Henrik ErikssonBromma-Vällingby SOK52:55+13:3812:01
6Petter IsakssonVäsby OK53:28+14:1112:09
7Johan EssnerJärfälla OK58:46+19:2913:21
8Emil KarlssonVäsby OK1:00:24+21:0713:43
9Peter EdénSödertälje-Nykvarn OF1:01:17+22:0013:55
10Magdalena GrunderJärfälla OK1:02:29+23:1214:12
11Petter FogelbrinkVäsby OK1:07:08+27:5115:15
12Andreas NylundKlubblös1:16:42+37:2517:25
Niclas LarssonAttunda OKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser