Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Haningestafetten

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: Haningestafetten
Arrangörsorganisation: Haninge SOK
Datum: lördag 26 oktober 2019

Stafett

16 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1OK Ravinen 159:53
1. Ann Granqvist16:029+3:0316:029+3:03
2. Michael Granqvist24:105+3:0840:126-3+3:06+0:03
3. Axel Granqvist19:41159:531-5-3:06
2IFK Lidingö SOK / Söders-Tyresö 331:02:02+2:09
1. Evelina Ericsson (Söders-Tyresö)14:105+1:1114:105+1:11
2. Johan Hedman (Söders-Tyresö)23:302+2:2837:402-3+0:34-0:37
3. Martin Larbo24:222+4:411:02:0220+2:09+1:35
3OK Södertörn 11:04:03+4:10
1. Björn Renner14:044+1:0514:044+1:05
2. Claes Renner24:416+3:3938:4540+1:39+0:34
3. Max Österling25:183+5:371:04:033-1+4:10+2:31
4KTH Orienteering Club1:09:12+9:19
1. Arnau Requena Fernandez12:59112:591
2. Daniel Janischowsky24:074+3:0537:06100:00
3. Antoine Camus32:0611+12:251:09:124+3+9:19+9:19
5Snättringe SK 21:12:24+12:31
1. Ella Perkins18:0312+5:0418:0312+5:04
2. Martin Nilsson21:02139:055-7+1:59-3:05
3. Lina Andersson33:1913+13:381:12:2450+12:31+10:32
6Söders-Tyresö 11:12:36+12:43
1. Erik Norin13:092+0:1013:092+0:10
2. Emma Norin29:0111+7:5942:107+5+5:04+4:54
3. Stefan Norin30:2610+10:451:12:366-1+12:43+7:39
7OK Södertörn 241:14:12+14:19
1. Olle Sandén15:127+2:1315:127+2:13
2. Lotten Sandén28:3710+7:3543:498+1+6:43+4:30
3. Mattis Sandén30:239+10:421:14:127-1+14:19+7:36
8Gustavsbergs OK 11:15:16+15:23
1. Louise Lindell20:3015+7:3120:3015+7:31
2. Magnus Lindblom25:567+4:5446:2610-5+9:20+1:49
3. Rasmus Lindblom28:505+9:091:15:168-2+15:23+6:03
9OK Ravinen 41:15:56+16:03
1. Ewa Albrektsson18:3214+5:3318:3214+5:33
2. Peter Albrektsson27:448+6:4246:169-5+9:10+3:37
3. Tone Albrektsson29:408+9:591:15:5690+16:03+6:53
10Söders-Tyresö 21:20:02+20:09
1. Elin Almgren15:096+2:1015:096+2:10
2. Karin Almgren37:3114+16:2952:4012+6+15:34+13:24
3. Peter Andersson27:224+7:411:20:0210-2+20:09+4:35
11OK Tisaren 11:21:12+21:19
1. Malin Lignell13:533+0:5413:533+0:54
2. Göran Attås24:023+3:0037:5530+0:49-0:05
3. Jakob Attås43:1715+23:361:21:1211+8+21:19+20:30
12OK Ravinen 21:24:01+24:08
1. Ingalill Kåberg18:1213+5:1318:1213+5:13
2. Folke Kåberg36:3813+15:3654:50130+17:44+12:31
3. Ola Kåberg29:116+9:301:24:0112-1+24:08+6:24
13Snättringe SK 11:26:06+26:13
1. Algot Sjöstrand18:0010+5:0118:0010+5:01
2. Elin Svensson28:269+7:2446:26100+9:20+4:19
3. Jonas Sjöstrand39:4014+19:591:26:0613+3+26:13+16:53
14Haninge SOK / Snättringe SK 31:34:15+34:22
1. N.N. 18:0010+5:0118:0010+5:01
2. Simon Kappel (Haninge SOK)43:0516+22:031:01:0515+5+23:59+18:58
3. Patrik Äppelgran33:1012+13:291:34:1514-1+34:22+10:23
15Gustavsbergs OK / OK Ravinen 31:42:41+42:48
1. Viola Holmström16:008+3:0116:008+3:01
2. Ann-Marie Holmström (Gustavsbergs OK)40:4115+19:3956:4114+6+19:35+16:34
3. Therese Holmström46:0016+26:191:42:4115+1+42:48+23:13
Skarpnäcks OL 1ej godkänd
1. Henry Decknerej godkändej godkänd
2. Joel Ahlquist29:5212+8:50ej godkänd
3. Fanny Deckner29:357+9:54ej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser