Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för KM lång

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: KM lång
Arrangörsorganisation: Lunds OK
Datum: lördag 20 oktober 2018

D21

6 170 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sara Snogerup LinseLunds OK45:007:17
2Pim HedbergOK Pan-Kristianstad45:28+0:287:22
3Hanna ModinLunds OK47:53+2:537:45
4Johanna Matsdotter AhlgrenLunds OK51:12+6:128:17
Emelie EklöfLunds OKej start

H21

7 890 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jonas EnarssonLunds OK58:077:21
2Henrik EklundLunds OK1:06:24+8:178:24
3Martin HeydenLunds OK1:16:20+18:139:40

D16

4 800 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elin HugossonLunds OK41:588:44
2Selma LarssonLunds OK46:35+4:379:42
3Elsa EricssonLunds OK1:17:22+35:2416:07
Märta HenningssonLunds OKej start
Olivia LarssonLunds OKej start

H16

4 800 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Isak AnderssonLunds OK40:318:26
2Gordon GustafsonLunds OK43:18+2:479:01
3Lucas TreldalLunds OK47:26+6:559:52
4Erik GottmoLunds OK48:10+7:3910:02
5Limas ZigmantasLunds OK55:09+14:3811:29
Anton ElmerfjordLunds OKej start
David OlanderLunds OKej start

D12

2 510 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ester Krogh NilssonLunds OK37:1014:48
2Julia PlanckLunds OK50:34+13:2420:08
Freja GustafsonLunds OKej start

H12

2 510 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Isak GustafssonLunds OK24:349:47
2Hugo HjelmLunds OK24:36+0:029:48
3Emil AnderssonLunds OK25:43+1:0910:14
4Norman HindovLunds OK1:05:12+40:3825:58
Oskar ElmerfjordLunds OKej start

D40

4 800 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kristina SpångbergLunds OK43:469:07
2Eva-Lotta BengtslinLunds OK46:25+2:399:40
3Christine SvendsenLunds OK46:44+2:589:44
4Åsa EricssonLunds OK54:44+10:5811:24
5Fanni Gustafson FaegerstenLunds OK1:10:19+26:3314:38
Lisa ElmerfjordLunds OKej start

H40

6 170 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Marcus HenningssonLunds OK43:527:06
2Örjan LarssonLunds OK44:57+1:057:17
3Raul HindovLunds OK46:16+2:247:29
4Mikael NilssonLunds OK47:27+3:357:41
5Robert BertilssonLunds OK49:35+5:438:02
6Christer BorgGöteborg-Majorna OK49:39+5:478:02
7Fredrik HugossonLunds OK50:03+6:118:06
8Anders EricssonLunds OK50:07+6:158:07
9Richard AnderssonLunds OK1:20:25+36:3313:02
Niklas GustafsonLunds OKej godkänd

D55

3 270 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lotta LinseforsLunds OK28:108:36
2Ingela AnderssonLunds OK32:44+4:3410:00
3Ann-Kristin SjöströmLunds OK34:14+6:0410:28
4Ing-Britt SwedenborgLunds OK41:23+13:1312:39

H55

4 800 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anders GrundbergLunds OK35:267:22
2Karl-Gunnar OlssonLunds OK39:04+3:388:08
3Patrick AdlercreutzLunds OK39:41+4:158:16
4Kyrre ThalbergLunds OK40:52+5:268:30
5Mats BredfeltLunds OK42:07+6:418:46
6Anders JohanssonLunds OK43:01+7:358:57
7Bo Anders NilssonLunds OK53:12+17:4611:05
8Christer JönssonLunds OK57:01+21:3511:52
9Rolf SpångbergLunds OK57:17+21:5111:56

Vit

2 260 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Filip BengtslinLunds OK42:2218:44
2Tilda HarrieLunds OK42:39+0:1718:52
3Tereza PlanckLunds OK46:11+3:4920:26
4Merkovics AugostonLunds OK1:17:00+34:3834:04
Tage HarrieLunds OKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser