Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för DM, sprintstafett, Västmanland

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: DM, sprintstafett, Västmanland
Arrangörsorganisation: Sala OK
Datum: lördag 25 maj 2019

H21

16 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Västerås SOK 830:31
Andreas Näslund7:2617:261
Noa Sjöstrand7:394+0:2315:052+1
Andreas Näslund7:464+0:4322:511-1
Noa Sjöstrand7:405+1:0430:3110
2Västerås SOK 130:44
Tamás Szüts7:435+0:177:435
Robert Palm8:207+1:0416:0350
Tamás Szüts7:03123:062-3
Robert Palm7:383+1:0230:4420
3Ärla IF / OK Ravinen 131:23
Donald McCarthy8:459+1:198:459
Nick Barrable7:16116:014-5
Donald McCarthy8:467+1:4324:476+2
Nick Barrable6:36131:233-3
4Västerås SOK 231:26
Martin Sandqvist7:292+0:037:292
Johan Ahlström7:202+0:0414:491-1
Martin Sandqvist8:598+1:5623:483+2
Johan Ahlström7:383+1:0231:264+1
5Västerås SOK 331:49
Pontus Lindgren7:363+0:107:363
Henrik Wickström8:036+0:4715:3930
Pontus Lindgren8:426+1:3924:215+2
Henrik Wickström7:282+0:5231:4950
6Surahammars SOK 234:45
Ulf Johansson7:587+0:327:587
Henrik Nettelmark8:538+1:3716:5170
Ulf Johansson9:029+1:5925:5370
Henrik Nettelmark8:528+2:1634:456-1
7Västerås SOK 434:46
Per Sundström9:2811+2:029:2811
Mattias Löfqvist7:425+0:2617:108-3
Per Sundström9:1012+2:0726:2010+2
Mattias Löfqvist8:266+1:5034:467-3
8Västerås SOK 735:39
Johan Herbst7:496+0:237:496
Anders Rooth9:4413+2:2817:339+3
Johan Herbst8:405+1:3726:1390
Anders Rooth9:269+2:5035:398-1
9Surahammars SOK 137:30
Lars-Erik Hasler8:098+0:438:098
Henrik Hallin10:1814+3:0218:2710+2
Lars-Erik Hasler7:433+0:4026:108-2
Henrik Hallin11:2012+4:4437:309+1
10Västerås SOK 637:40
Filip Ivermark10:1612+2:5010:1612
Jens Andertoft9:1010+1:5419:26120
Filip Ivermark9:4614+2:4329:12120
Jens Andertoft8:287+1:5237:4010-2
11Västerås SOK 1039:54
Sixten Törnqvist7:394+0:137:394
Stefan Törnqvist11:2215+4:0619:0111+7
Sixten Törnqvist9:1012+2:0728:11110
Stefan Törnqvist11:4313+5:0739:54110
12Västerås SOK 942:36
Jan Noring11:3614+4:1011:3614
Fredrik Dahlmark9:1411+1:5820:5013-1
Jan Noring11:2316+4:2032:1314+1
Fredrik Dahlmark10:2310+3:4742:3612-2
13Fagersta OK 142:45
Emil Törnqvist11:3815+4:1211:3815
Anton Augustsson9:3612+2:2021:1414-1
Emil Törnqvist10:4715+3:4432:0113-1
Anton Augustsson10:4411+4:0842:45130
Arboga OK 1ej godkänd
Casper Vånsjö9:1310+1:479:1310
Filip Bäck7:343+0:1816:476-4
Casper Vånsjö7:302+0:2724:174-2
Filip Bäckej godkändej godkänd
Norbergs OK 1ej godkänd
Jimmy Spolander10:4613+3:2010:4613
Vincent Backströmej godkändej godkänd
Jimmy Spolander9:0310+2:00ej godkänd
Vincent Backström11:4914+5:13ej godkänd
Västerås SOK 5ej godkänd
Daniel Björnbergej godkändej godkänd
Martin Oldaeus8:579+1:41ej godkänd
Daniel Björnberg9:0711+2:04ej godkänd
Martin Oldaeusej godkändej godkänd
Surahammars SOK 3ej start
Magnus Thornellej startej start
Stefan Bjurstedtej startej start
Magnus Thornellej startej start
Stefan Bjurstedtej startej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser