*** Instance-specific ***

Officiell resultatlista för Mila Stockholm by Night, #1

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Mila Stockholm by Night, #1
Arrangörsorganisation: Tumba-Mälarhöjden OK
Datum: onsdag 13 november 2019

Herrar

8 200 m, 64 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Martin RegbornHagaby GoIF Örebro1:02:517:39
2Johan RunessonIFK Lidingö SOK1:03:06+0:157:41
3Hector HainesIFK Lidingö SOK1:03:20+0:297:43
4Emil LjungemyrOK Kolmården1:03:35+0:447:45
5Rasmus Palmqvist AslaksenIFK Lidingö SOK1:04:35+1:447:52
6Per LindmanFinspångs SOK1:04:37+1:467:52
7Love BerzellOK Ravinen1:04:50+1:597:54
8Jens RönnolsJärla Orientering1:06:36+3:458:07
9Timo MähönenIFK Lidingö SOK1:07:12+4:218:11
10Axel GranqvistOK Ravinen1:08:16+5:258:19
11Jakob JanssonJärla Orientering1:08:38+5:478:22
12Oskar EdvardssonJärfälla OK1:09:07+6:168:25
13Edvin NilssonLånghundra IF1:10:58+8:078:39
14Karl EngesAttunda OK1:11:08+8:178:40
15Johan EklövTumba-Mälarhöjden OK1:11:11+8:208:40
16Martin JanssonSödertälje-Nykvarn OF1:12:32+9:418:50
17Jonas NordströmTullinge SK1:14:01+11:109:01
18Bryan Russel-KeelyIFK Lidingö SOK1:14:04+11:139:01
19Jacob LindstamOK Ravinen1:15:16+12:259:10
20Michael ReforsJärla Orientering1:15:56+13:059:15
21Jesper LidmarSnättringe SK1:16:31+13:409:19
22Isak GeliusSnättringe SK1:17:50+14:599:29
23David HectorSnättringe SK1:18:22+15:319:33
24Jesper ÅkessonJärfälla OK1:19:04+16:139:38
25Mattias HovmöllerSöders-Tyresö1:20:27+17:369:48
26Fredrik ÅkerlindVallentuna-Össeby OL1:20:30+17:399:49
27Pål SkogtjärnSödertälje-Nykvarn OF1:20:58+18:079:52
28Mattias KallhaugeSnättringe SK1:21:54+19:039:59
29Ludvig LangeTumba-Mälarhöjden OK1:22:05+19:1410:00
30Emil AnderssonTullinge SK1:22:11+19:2010:01
31Markus MartinelleSöders-Tyresö1:24:02+21:1110:14
32Eric HanssonIK Hakarpspojkarna1:24:36+21:4510:19
33Magnus NordströmOK Älvsjö-Örby1:24:53+22:0210:21
34Peter AnderssonSöders-Tyresö1:28:34+25:4310:48
35Samuel LindénAttunda OK1:28:43+25:5210:49
36John WolgastSnättringe SK1:28:53+26:0210:50
37Manne HammarbergJärfälla OK1:29:28+26:3710:54
38Johan CallebergSnättringe SK1:29:55+27:0410:57
39Erik LindgrenOK Tisaren1:29:56+27:0510:58
40Martin BygdénSödertälje-Nykvarn OF1:41:20+38:2912:21
41Fredric JohanssonSnättringe SK1:41:27+38:3612:22
42Henrik WillamoSödertälje-Nykvarn OF1:43:54+41:0312:40
43Mattias IvaresOK Södertörn1:44:35+41:4412:45
44Duncan RobertsonSvaide Roma SOK1:44:36+41:4512:45
45Johannes BladhTullinge SK1:44:37+41:4612:45
46Niklas CedstedtVallentuna-Össeby OL1:45:52+43:0112:54
47Tomas LiljaSöders-Tyresö1:46:01+43:1012:55
48Ågren MattiasCentrum OK1:50:05+47:1413:25
49Torbjörn ThorsénSkogsluffarnas OK2:10:43+1:07:5215:56
Albin AnderssonOK Ravinenej godkänd
Joel Aristondo MagnussonOK Torej godkänd
Kalle BergmanOK Ravinenej godkänd
Simon BohmanRånäs OKej godkänd
Anders BoströmJärfälla OKej godkänd
Joshua DudleyIFK Göteborg Orienteringej godkänd
Daniel EleniusCentrum OKej godkänd
Anton HanssonIK Hakarpspojkarnaej godkänd
Alexander KällTumba-Mälarhöjden OKej godkänd
Jesper LagerbergOK Södertörnej godkänd
Linus RisplingCentrum OKej godkänd
Alexander SchandlOK Södertörnej godkänd
John SolbreckLånghundra IFej godkänd
Anton UddCentrum OKej godkänd
Bart Van WijngaardenOK Klemmingenej godkänd
Markus AdolfssonTullinge SKej start
Fredrik AhnlénOK Hammarenej start
Sergiu FalaOK Ravinenej start
Jakob Gadefors-NauHaninge SOKej start
Fredrik GrimborgSkarpnäcks OLej start
Anders HedmanSnättringe SKej start
Halvor Eid NielsenÄrla IFej start
Thomas PetterssonAttunda OKej start
Anton SilierJärfälla OKej start
Marcus SteneboAttunda OKej start
Oskar SundblomRånäs OKej start
Niklas SvenssonJärfälla OKej start

Damer

5 300 m, 30 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Emma BjessmoIFK Lidingö SOK53:1410:02
2Julia DavidssonÄrla IF54:34+1:2010:17
3Tova OlssonIK Hakarpspojkarna57:11+3:5710:47
4Ellinor ErikssonOK Tisaren57:16+4:0210:48
5Anna BachmanIFK Lidingö SOK57:28+4:1410:50
6Irina NybergAlfta-Ösa OK58:14+5:0010:59
7Matilda MartinssonFalkenbergs OK1:00:30+7:1611:24
7Filipa RodriguesJärla Orientering1:00:30+7:1611:24
9Emma CarlssonSkarpnäcks OL1:00:41+7:2711:26
10Emma HagrotTäby OK1:02:08+8:5411:43
11Karin SkogholmTumba-Mälarhöjden OK1:04:37+11:2312:11
12Maria Von SchmalenséeAttunda OK1:04:47+11:3312:13
13Lenka LiscinskaTullinge SK1:08:43+15:2912:57
14Lovisa HambäckLånghundra IF1:08:48+15:3412:58
15Isabella TapperIFK Lidingö SOK1:08:57+15:4313:00
16Annick MeisterOK Södertörn1:10:05+16:5113:13
17Anna CurtiusJärla Orientering1:12:54+19:4013:45
18Åsa SundströmJärla Orientering1:17:09+23:5514:33
19Josefine AnderssonTäby OK1:17:42+24:2814:39
20Katarina NorrbyOK Södertörn1:21:27+28:1315:22
21My HeinrupJärla Orientering1:29:09+35:5516:49
22Jenny WallnerAttunda OK1:29:26+36:1216:52
23Sarah-Jane BarrableOK Ravinen1:39:22+46:0818:44
24Ella BroquistIFK Lidingö SOK1:40:33+47:1918:58
Emeli GrafströmAttunda OKej godkänd
Hanna LagerbergOK Södertörnej godkänd
Zsófia SárközyIFK Lidingö SOKej godkänd
Ella SjöbergTullinge SKej godkänd
Johanna SundströmJärla Orienteringej godkänd
Carita ThorénGotlands Bro OKej godkänd
Lisa AnderssonÄrla IFej start
Alice HugossonIFK Lidingö SOKej start
Gunilla KreissJärla Orienteringej start

Pöbel

5 200 m, 127 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Robert WallsténSnättringe SK43:138:18
2Allan MogensenOK Ravinen46:00+2:478:50
3Leonas MockunasHellas Orientering46:54+3:419:01
4Conny ForsbergLånghundra IF47:59+4:469:13
5Gunnar LindbergGustavsbergs OK50:16+7:039:40
6Patric De BoussardIFK Enskede51:09+7:569:50
7Tomas FagerstedtSödertälje-Nykvarn OF51:14+8:019:51
8Niklas WraneSöders-Tyresö51:21+8:089:52
9Erik MånssonSödertälje-Nykvarn OF51:46+8:339:57
10Per BacklundOK Södertörn52:02+8:4910:00
11Andreas LundstenCentrum OK52:04+8:5110:00
12Marcus EkmanTäby OK52:07+8:5410:01
13Magnus RajanIFK Lidingö SOK52:10+8:5710:01
14Max ÖsterbergGustavsbergs OK52:17+9:0410:03
15Robert TellvikTumba-Mälarhöjden OK52:23+9:1010:04
16Nils EdvardssonJärfälla OK52:28+9:1510:05
17Justus ArenanderSkarpnäcks OL52:39+9:2610:07
18Marcus BarbozaAttunda OK52:40+9:2710:07
19Elmin HovmöllerSöders-Tyresö52:46+9:3310:08
20Hannes MogensenOK Ravinen53:08+9:5510:13
21Hampus HatlenSnättringe SK53:13+10:0010:14
22Juha LoenbergSkarpnäcks OL53:30+10:1710:17
23Henrik SjögrenHaninge SOK53:36+10:2310:18
24Wilhelm BergmanTullinge SK53:38+10:2510:18
25Pär LiljaIFK Lidingö SOK53:41+10:2810:19
26Johan HedmanSöders-Tyresö53:50+10:3710:21
27Magnus LindblomGustavsbergs OK54:56+11:4310:33
28Björn AxelssonTullinge SK55:03+11:5010:35
29Joel WallnerAttunda OK55:32+12:1910:40
30Per FranzénOK Södertörn55:47+12:3410:43
31Jesper AnderssonSnättringe SK57:52+14:3911:07
32Per DambergIFK Lidingö SOK58:17+15:0411:12
33Ludvig Eggöy MarkhesterSnättringe SK58:20+15:0711:13
34Ola SvärdHaninge SOK58:23+15:1011:13
35Jens WernerGustavsbergs OK58:26+15:1311:14
36Henrik MorastHaninge SOK58:28+15:1511:14
37Hannes LindqvistIFK Enskede58:32+15:1911:15
38Emil HelanderTullinge SK58:37+15:2411:16
39Adam NymanCentrum OK58:41+15:2811:17
40Mats BernSnättringe SK58:44+15:3111:17
41Carl-Johan KrookSöders-Tyresö58:46+15:3311:18
42Erik LundquistOK Ravinen59:20+16:0711:24
43Niklas ErlandssonOK Södertörn1:00:26+17:1311:37
44Fredrik GrimborgSkarpnäcks OL1:00:41+17:2811:40
45Mattias CarlsteinIFK Lidingö SOK1:00:56+17:4311:43
46Joachim WansölinOK Ravinen1:01:12+17:5911:46
47Göran HellgrenOK Södertörn1:01:35+18:2211:50
48Olle ThimbergSöders-Tyresö1:02:52+19:3912:05
49Erik NorinSöders-Tyresö1:03:12+19:5912:09
50Erik BerggrenTullinge SK1:03:33+20:2012:13
51Hans SundqvistTullinge SK1:03:51+20:3812:16
52Rasmus LindblomGustavsbergs OK1:03:57+20:4412:17
53Per KallhaugeSnättringe SK1:04:00+20:4712:18
54Peter GranathSnättringe SK1:04:26+21:1312:23
55Peter SundénOK Älvsjö-Örby1:05:33+22:2012:36
56Lars SegermanSkarpnäcks OL1:06:12+22:5912:43
57Albin HainkeSnättringe SK1:06:18+23:0512:45
58Johan LidmarSnättringe SK1:06:51+23:3812:51
59Nils-Göran Nilsson BatzSkarpnäcks OL1:06:54+23:4112:51
60Axel BalckTäby OK1:09:00+25:4713:16
61Janne NilssonCentrum OK1:09:04+25:5113:16
62Anders BøgevigBromma-Vällingby SOK1:09:11+25:5813:18
63Pär LundkvistSundbybergs IK1:09:55+26:4213:26
64Tomas GustafssonRobertsfors IK1:10:12+26:5913:30
65Per EdvallSkarpnäcks OL1:11:44+28:3113:47
66Filip StorellHaninge SOK1:12:55+29:4214:01
67Henrik LundforsIFK Enskede1:12:57+29:4414:01
68Stefan NorinSöders-Tyresö1:14:36+31:2314:20
69Jonatan LindellGustavsbergs OK1:15:10+31:5714:27
70Daniel JanischowskyOLG Regensburg1:15:25+32:1214:30
71Per WolgastSnättringe SK1:15:41+32:2814:33
72Henrik LundgrenCentrum OK1:15:47+32:3414:34
73Frank SteinerJärfälla OK1:16:17+33:0414:40
74Stefan NordströmOK Älvsjö-Örby1:17:08+33:5514:50
75Aleksandr ManoilovJärfälla OK1:17:37+34:2414:55
76Torbjörn OhlssonHaninge SOK1:21:11+37:5815:36
77Henrik BladhTullinge SK1:21:34+38:2115:41
78Urban StåhlSundbybergs IK1:24:39+41:2616:16
79Christer NordströmOK Älvsjö-Örby1:25:38+42:2516:28
80Gustav BjörklundIFK Enskede1:26:33+43:2016:38
81Daniel RejmentOK Linné1:27:29+44:1616:49
82Mattias BerglundBromma-Vällingby SOK1:29:31+46:1817:12
83Sven HunhammarBromma-Vällingby SOK1:36:10+52:5718:29
84Thomas BabtistBromma-Vällingby SOK1:37:16+54:0318:42
85Daniel HelanderTullinge SK1:37:39+54:2618:46
86Allan EverumStockholm Multisport Klubb1:59:27+1:16:1422:58
87Anders WinaldHellas Orientering2:00:40+1:17:2723:12
88Fredrik JonssonAttunda OK2:04:18+1:21:0523:54
Timmy StålnackeKlubblösej godkänd
Ove RinnbäckOK Ravinenej godkänd
Johan AnderssonSundbybergs IKej godkänd
Mats AronssonBromma-Vällingby SOKej godkänd
Pontus AxellIFK Enskedeej godkänd
Kerim BarhoumiKlubblösej godkänd
Joel BerringCentrum OKej godkänd
Martin BjurnerBromma-Vällingby SOKej godkänd
Jorrit BoekelCentrum OKej godkänd
Anders BrohällStockholm Multisport Klubbej godkänd
Antoine CamusKongliga Orienterings Teknologerna IFej godkänd
Erik DyreliusSnättringe SKej godkänd
Sven EdvardssonSundbybergs IKej godkänd
Hugo FlordalSnättringe SKej godkänd
Patrik FriskGustavsbergs OKej godkänd
Lars GerhardssonAttunda OKej godkänd
Michael GranqvistOK Ravinenej godkänd
Jörgen HectorSnättringe SKej godkänd
Tomas HellmanStockholm Multisport Klubbej godkänd
Tomas HolmbergTumba-Mälarhöjden OKej godkänd
Jonas HolmgrenGustavsbergs OKej godkänd
Kenneth JönssonTullinge SKej godkänd
Moa KjellstrandCentrum OKej godkänd
Mats LarssonIFK Enskedeej godkänd
Filip LindqvistTäby OKej godkänd
Hans LiwångIFK Lidingö SOKej godkänd
Fredrik MorastHaninge SOKej godkänd
Samuel MurrayIFK Lidingö SOKej godkänd
Hans OlsénSundbybergs IKej godkänd
Melker PalmJärfälla OKej godkänd
Nikiforos PapasikasSkarpnäcks OLej godkänd
Arnau Requena FernándezCentrum OKej godkänd
Urban SelanderSkarpnäcks OLej godkänd
Simon StridhSkogsluffarnas OKej godkänd
Samuel SvenssonCentrum OKej godkänd
Carl-Johan ThorellOK Ravinenej godkänd
Mattias VainionpääI 19 IFej godkänd
Niklas WansölinOK Ravinenej godkänd
Per WesterlundSkogsluffarnas OKej godkänd
Kjell AlmgrenOK Ravinenej start
Peter BergmanTullinge SKej start
Mathieu DespondsKlubblösej start
Nicklas DoyleSkarpnäcks OLej start
Kristoffer EdshageCentrum OKej start
Nils EklöwOK Södertörnej start
Henrik HellmanJärla Orienteringej start
Jacob HenrikssonRånäs OKej start
Jesper HenrikssonRånäs OKej start
Torbjörn JarlemarkIFK Lidingö SOKej start
Anders JennerGustavsbergs OKej start
Peter LandénGustavsbergs OKej start
Sverker LenasCentrum OKej start
Jan LindhSundbybergs IKej start
Erik MattssonJärla Orienteringej start
Fredrik NilssonLånghundra IFej start
Lars NylundStockholm Multisport Klubbej start
Piero SannicolòTullinge SKej start
Petter SkantzeIFK Lidingö SOKej start
Jan StridhSkogsluffarnas OKej start
Henrik SundblomRånäs OKej start
Stefan Svensson GeliusSnättringe SKej start
Axel TrofastTullinge SKej start
Henrik TrofastTullinge SKej start

Pöbelina

3 700 m, 39 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ingrid AndréTumba-Mälarhöjden OK45:1012:12
2Karin HagwallIFK Lidingö SOK45:19+0:0912:14
3Lina MatthewsTullinge SK45:29+0:1912:17
4Miia RollerJärfälla OK48:57+3:4713:13
5Monica HatlenSnättringe SK49:09+3:5913:17
6Agnes DambergIFK Lidingö SOK50:10+5:0013:33
7Stina BygdénSödertälje-Nykvarn OF51:48+6:3814:00
8Sussie TistadIFK Lidingö SOK51:49+6:3914:00
9Galina RibediucHellas Orientering52:42+7:3214:14
10Elsa KällTumba-Mälarhöjden OK52:45+7:3514:15
11Mia LiljaIFK Lidingö SOK54:10+9:0014:38
12Lena NileviHaninge SOK54:13+9:0314:39
13Lovisa LindqvistIFK Enskede55:55+10:4515:06
14Emma NorinSöders-Tyresö57:54+12:4415:38
15Cecilia HectorSnättringe SK59:04+13:5415:57
16Lena SundqvistTullinge SK59:10+14:0015:59
17Frida ArnessonSkarpnäcks OL59:26+14:1616:03
18Alice AxelssonIK Hakarpspojkarna1:01:44+16:3416:41
19Teija LeppinenIFK Lidingö SOK1:03:35+18:2517:11
20Embla MorastHaninge SOK1:04:22+19:1217:23
21Tilda AnderssonTullinge SK1:05:01+19:5117:34
22Nadja RutzIFK Lidingö SOK1:06:41+21:3118:01
23Alicia SchandlOK Södertörn1:06:49+21:3918:03
24Elin WolgastSnättringe SK1:07:07+21:5718:08
25Ann RollerJärfälla OK1:07:18+22:0818:11
26Louise NilssonJärfälla OK1:08:21+23:1118:28
27Felicia StrindérIFK Enskede1:10:28+25:1819:02
28Åsa BörjessonJärla Orientering1:10:40+25:3019:05
29Nina KarlssonIFK Lidingö SOK1:10:43+25:3319:06
30Karin BjörklundIFK Enskede1:11:45+26:3519:23
31Anna Roehring FlorczykHaninge SOK1:14:49+29:3920:13
32Annika LundströmVäsby OK1:17:18+32:0820:53
33Mia HillerhagIFK Lidingö SOK1:22:49+37:3922:22
34Eva HagwallJärla Orientering1:32:12+47:0224:55
35Sara HektorJärla Orientering1:35:28+50:1825:48
Margareta BerghSkarpnäcks OLej godkänd
Alva BladhTullinge SKej godkänd
Cina BroquistIFK Lidingö SOKej godkänd
Tindra JonssonSkarpnäcks OLej godkänd
Emma AlmgrenOK Ravinenej start
Emilia BergmanTullinge SKej start
Nadja DahlströmSnättringe SKej start
Linn De BoussardIFK Enskedeej start
Tina Eriksson EdénJärfälla OKej start
Camilla GöstasSöders-Tyresöej start
Catrin JohnsonSkogsluffarnas OKej start
Elin LeanderssonTullinge SKej start
Helena PepaHagaby GoIF Örebroej start
Emma SvidénSöders-Tyresöej start
Anna WolgastSnättringe SKej start

Vilsna själar

3 600 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hans TarandiIFK Lidingö SOK45:3012:38
2Tapani MattusIFK Lidingö SOK45:33+0:0312:39
3Mikael SternJärla Orientering46:43+1:1312:58
4Gunnar LangsSkarpnäcks OL46:46+1:1612:59
5Lennart HävrénTullinge SK47:03+1:3313:04
6Anders JakobssonOK Södertörn51:59+6:2914:26
7My RönnolsTäby OK1:06:44+21:1418:32
8Birgitta BillstamJärfälla OK1:07:31+22:0118:45
9Anders KärrströmTullinge SK1:08:56+23:2619:08
10Lars RönnolsTäby OK1:09:25+23:5519:16
11Torbjörn ErikssonSnättringe SK1:09:40+24:1019:21
12David IlicOK Paracin1:17:02+31:3221:23
13Harald BauerIFK Lidingö SOK1:17:45+32:1521:35
14Reinhold LenneboIF Thor1:30:51+45:2125:14
15Anna BlomgrenTullinge SK1:35:16+49:4626:27
16John ÖstlundSundbybergs IK1:35:36+50:0626:33
Ulla GummesonVäsby OKej godkänd
Lars JonassonJärfälla OKej godkänd
Ulf MalmborgSkogsluffarnas OKej godkänd
Leif HermundstadSnättringe SKej start
Göran IvarezOK Södertörnej start
Thomas WesterGustavsbergs OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser