Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Natt-KM, IFK Enskede/OK Södertörn/Skarpnäcks OL/Skogsluffarnas OK

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Natt-KM, IFK Enskede/OK Södertörn/Skarpnäcks OL/Skogsluffarnas OK
Arrangörsorganisation: Skarpnäcks OL
Datum: tisdag 16 oktober 2018

Bana A

6 070 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Per ForsbergIFK Enskede43:337:10
2Niclas BehrenfeldtSkarpnäcks OL44:27+0:547:19
3Magnus FalkenströmSkogsluffarnas OK44:44+1:117:22
4Josh BeechOK Södertörn45:02+1:297:25
5Juha LoenbergSkarpnäcks OL47:46+4:137:52
6Alexander NilssonGotlands Bro OK49:44+6:118:11
7Fredrik HedinIFK Enskede52:38+9:058:40
8Louise BeechOK Södertörn56:11+12:389:15
9Petter LindSkogsluffarnas OK56:59+13:269:23
10Lars SegermanSkarpnäcks OL58:01+14:289:33
11Hugo LindbärgOK Södertörn58:07+14:349:34
12Tomas HolmbergCentrum OK59:56+16:239:52
13Per EdvallSkarpnäcks OL1:01:52+18:1910:11
14Nils-Göran Nilsson BatzSkarpnäcks OL1:04:21+20:4810:36
15Jörgen StegardSkarpnäcks OL1:09:45+26:1211:29
16Göran EklundSkarpnäcks OL1:11:45+28:1211:49
17Johan TirénSkogsluffarnas OK1:13:31+29:5812:06
18Hans-Christian HöieSkogsluffarnas OK1:15:24+31:5112:25
19Pär HedlundIFK Enskede1:18:01+34:2812:51
20Kalle LindqvistSkogsluffarnas OK1:42:07+58:3416:49
Jörgen BatzSkarpnäcks OLej godkänd
Håkan RolfssonSkarpnäcks OLej godkänd
Fredrik GrimborgSkarpnäcks OLej godkänd
Urban SelanderSkarpnäcks OLej godkänd
Nicklas DoyleSkarpnäcks OLej godkänd
Roland PerssonSkarpnäcks OLej start
Mats BjörkmanSkogsluffarnas OKej start
Jan StridhSkogsluffarnas OKej start
Douglas LundinSkogsluffarnas OKej start

Bana B

5 230 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Henrik ErlandssonOK Södertörn40:197:42
2Anders BjörklundIFK Enskede42:21+2:028:05
3Jesper LagerbergOK Södertörn43:53+3:348:23
4Per FranzénOK Södertörn45:43+5:248:44
5Martin SigrandOK Södertörn49:42+9:239:30
6Peter AlbinssonIFK Enskede52:16+11:579:59
7Anna LindmarkSkarpnäcks OL54:35+14:1610:26
8Melvin JakobssonOK Södertörn55:08+14:4910:32
9Fredrik AnderssonOK Södertörn55:36+15:1710:37
10Sanna BatzSkarpnäcks OL56:10+15:5110:44
11Mats LarssonIFK Enskede59:26+19:0711:21
12Olle SandénOK Södertörn1:01:27+21:0811:44
13Jan FrödinIFK Enskede1:02:18+21:5911:54
14Catrin JohnsonSkogsluffarnas OK1:11:20+31:0113:38
15Mattias SkepplingOK Södertörn1:18:26+38:0714:59
16Karin SkogSkogsluffarnas OK1:31:48+51:2917:33
Ida MogensenSkarpnäcks OLej godkänd
Mattias IvaresOK Södertörnej godkänd
Tomas MattssonOK Södertörnej godkänd
Johanna DahlinSkogsluffarnas OKej godkänd
Göran HellgrenOK Södertörnej godkänd
Ingrid PaulssonSkogsluffarnas OKej start

Bana C

4 500 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ludvig SigrandOK Södertörn34:387:41
2Anders JakobssonOK Södertörn37:41+3:038:22
3Pontus AxellIFK Enskede43:44+9:069:43
4Ola NyqvistOK Södertörn47:30+12:5210:33
5Daniela RennerOK Södertörn48:02+13:2410:40
6Stefan MyrefeltSkarpnäcks OL49:15+14:3710:56
7Frida ArnessonSkarpnäcks OL51:27+16:4911:26
8Nils EklöwOK Södertörn52:43+18:0511:42
9Ulf MalmborgSkogsluffarnas OK55:17+20:3912:17
10Lisa ÖsterlingOK Södertörn58:42+24:0413:02
11Anna SchandlOK Södertörn1:02:43+28:0513:56
12Göran IvarezOK Södertörn1:10:00+35:2215:33
13Lars MongårdSkogsluffarnas OK1:13:32+38:5416:20
Mattis SandénOK Södertörnej start

Bana D

4 170 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Annick MeisterOK Södertörn37:088:54
2Lars-Gunnar LarssonOK Södertörn39:32+2:249:28
3Sara MöllerOK Södertörn41:27+4:199:56
4Linus HalvorsenSkarpnäcks OL42:28+5:2010:11
5Karolina Bergh PapasikasSkarpnäcks OL42:36+5:2810:12
6Alicia SchandlOK Södertörn47:28+10:2011:22
7Sanna HedbergOK Södertörn58:22+21:1413:59
8Karin EdströmSkogsluffarnas OK1:12:56+35:4817:29
Lukas ÖstmanSkarpnäcks OLej godkänd
Margareta BerghSkarpnäcks OLej godkänd
Katarina LindbärgOK Södertörnej godkänd
Ann FranzénOK Södertörnej start
William MöllerSkarpnäcks OLej start
Tove SvedellSkarpnäcks OLej start

Bana E

3 010 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Niklas ErlandssonOK Södertörn22:407:31
2Elisabeth LarssonOK Södertörn24:57+2:178:17
3Justus ArenanderSkarpnäcks OL25:16+2:368:23
4Henning FalkenströmSkogsluffarnas OK25:42+3:028:32
5Åke FalkenströmSkogsluffarnas OK26:12+3:328:42
6Sixten LindqvistSkogsluffarnas OK28:01+5:219:18
7Tilde MansénSkarpnäcks OL28:24+5:449:26
8Simon StridhSkogsluffarnas OK28:46+6:069:33
9Leif CarlssonSkarpnäcks OL30:00+7:209:58
10Filip DryseliusSkarpnäcks OL32:12+9:3210:41
11Anita KarlssonOK Södertörn36:39+13:5912:10
12Mathias DryseliusSkarpnäcks OL37:21+14:4112:24
13Karin BjörklundIFK Enskede39:45+17:0513:12
14Arvid HammarbäckSkogsluffarnas OK40:02+17:2213:18
15Sara ThörnOK Södertörn49:09+26:2916:19
Leo LjungbergSkarpnäcks OLej godkänd
Olle SynnermarkSkogsluffarnas OKej godkänd
Tindra JonssonSkarpnäcks OLej start

Bana F

2 330 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ruben ArenanderSkarpnäcks OL22:159:32
2Hampus HolmbergSkarpnäcks OL22:23+0:089:36
3Sandro PruthSkogsluffarnas OK27:27+5:1211:46
4Arvid KristofferssonSkarpnäcks OL27:47+5:3211:55
5Mirja NordinSkarpnäcks OL29:20+7:0512:35
6Mette HuitfeldtSkarpnäcks OL30:00+7:4512:52
7Samuel HowardSkarpnäcks OL33:53+11:3814:32
8Ebbot DahlbergSkogsluffarnas OK37:48+15:3316:13
9Karl KvarnforsSkarpnäcks OL38:26+16:1116:29
10Majken JanssonSkarpnäcks OL39:05+16:5016:46
11Truls MansénSkarpnäcks OL42:06+19:5118:04
12Hedvig AnderssonSkarpnäcks OL42:30+20:1518:14
13Alice EdvallSkarpnäcks OL44:26+22:1119:04
14Johannes NorrbyOK Södertörn54:49+32:3423:31
Anders MansénSkarpnäcks OLej start
Teodor JonssonSkarpnäcks OLej start
Noa SelanderSkarpnäcks OLej start
Oskar MagnellSkarpnäcks OLej start

Bana G

2 010 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Caio PruthSkogsluffarnas OK15:097:32
2Janne SynnermarkSkogsluffarnas OK25:21+10:1212:36
3Hjalmar HolmströmSkogsluffarnas OK31:13+16:0415:31
Olle JonasSkarpnäcks OLej godkänd
Lukas Ferner ThurénSkarpnäcks OLej godkänd
Erik MörckSkarpnäcks OLej start
Henry DecknerSkarpnäcks OLej start
Lova JonssonSkarpnäcks OLej start
Elias OhayonSkarpnäcks OLej start
Sarah OhayonSkarpnäcks OLej start

Bana G Utan Tävlan

9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Glorylin FontaineSkarpnäcks OL22:11
2Klara BergkvistSkarpnäcks OL26:08+3:57
3Vera RevenySkarpnäcks OL26:13+4:02
4Elias JunesjöSkarpnäcks OL26:41+4:30
5Billie JunkerSkarpnäcks OL27:12+5:01
6Dikte JunkerSkarpnäcks OL27:14+5:03
7Kevin KarlssonSkarpnäcks OL29:50+7:39
8Norma JanssonSkarpnäcks OL30:15+8:04
9Samuel JonasSkarpnäcks OL36:04+13:53
Ture Arnberg WinéusSkarpnäcks OLej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser