Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Baikanatta

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Baikanatta
Arrangörsorganisation: Bergnäsets AIK
Datum: torsdag 4 oktober 2018

D21

4 230 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Agnes KarlssonÄlvsby IF OK31:327:27
2Hanna SvanbergOK Renen43:32+12:0010:17
3Maria SvanbergOK Renen51:20+19:4812:08
Ida WickbergOK Nolaskogsarnaej start

H21

5 900 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Joakim StåhlJärbo OK29:264:59
2Thomas JohanssonOK Renen29:27+0:014:59
3Anders BennitzOK Renen29:33+0:075:00
4Johan EdenhamnLänna IF30:14+0:485:07
5Sven ÖrnerlingOK Renen40:37+11:116:53
6Simon MarkströmOK Renen42:08+12:427:08
7Erik OskarssonI 19 IF42:49+13:237:15

D16

4 230 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Moa EngströmOK Renen39:219:18
2Anna AasaÖvertorneå IF51:16+11:5512:07

D14

3 020 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Klara KivijärviOK Renen20:016:37
2Lisa HörnquistOK Renen30:04+10:039:57
3Alva EngströmOK Renen40:34+20:3313:25
Ella TuressonOK Renenej start

H14

3 020 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tim LundbergOK Renen16:535:35
2Oskar IngvarssonOK Renen18:18+1:256:03
3Anton HedströmOK Renen20:31+3:386:47
4Edvin LundOK Renen29:49+12:569:52
5Linus NordinOK Renen29:54+13:019:54

D12

2 480 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Minna TuressonOK Renen13:435:31
2Tova HolmbergBergnäsets AIK21:48+8:058:47
3Sofia MarkströmOK Renen26:35+12:5210:43

H12

2 480 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Arvid IngvarssonOK Renen13:375:29
2Ove RenbergBergnäsets AIK21:45+8:088:46
3Emil EngströmOK Renen26:46+13:0910:47

D10

1 630 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Astrid LundOK Renen12:107:27
2Irma IngvarssonOK Renen13:15+1:058:07

H10

1 630 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Albin BerggrenOK Renen11:437:11
2Knut HolmbergBergnäsets AIK21:15+9:3213:02
3Manfred LindberghOK Renen32:41+20:5820:03

H40

4 230 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Frans WickbomI 19 IF26:586:22
2Niklas PermanI 19 IF31:29+4:317:26
3Peter LundbergOK Renen36:53+9:558:43
Mats DruggeVittjärvs IKej start

D60

3 250 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Irene DanielssonPiteå IF Orienteringsklubb42:0112:55

H60

3 250 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sture NorénÄlvsby IF OK23:067:06
2Kjell SandströmBodens Bandyklubb OS25:49+2:437:56
3Torbjörn LundbergPiteå IF Orienteringsklubb27:40+4:348:30
4Matts EngvallBodens Bandyklubb OS27:45+4:398:32
5Roland JanssonÄlvsby IF OK28:15+5:098:41
6Karl-Erik LindbäckÄlvsby IF OK28:16+5:108:41
7Hans WickbomVittjärvs IK33:05+9:5910:10
8Henry PilstålOK Renen1:04:01+40:5519:41

Öppen motion 3

2 480 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Karl PerssonOK Renen25:0410:06
2Enok SunnaBergnäsets AIK45:16+20:1218:15

Öppen motion 5

3 020 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Fredrik TholerudOK Sarven19:536:35
2Mats HedströmOK Renen20:35+0:426:48
3Emmie LindbäckOK Renen25:13+5:208:20
4Johanna TholerudOK Sarven27:43+7:509:10
5Ella HedströmOK Renen31:00+11:0710:15
6Christine HedströmOK Renen31:04+11:1110:17
7Christin JonassonBergnäsets AIK35:32+15:3911:45
Björn SamuelssonOK Renenej godkänd

Öppen motion 8

5 900 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lena TuressonOK Renen38:226:30
2Robert SundqvistOK Renen45:04+6:427:38

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser