Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Klubbmästerskap Sprint OKK och MOK

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Klubbmästerskap Sprint OKK och MOK
Arrangörsorganisation: OK Kontinent
Datum: lördag 13 oktober 2018

D21

3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Anna BrodinOK Kontinent26:01
2Lina HidåsOK Kontinent28:25+2:24
Hannah PetersonMalmö OKej godkänd

H21

2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Per AspegrenOK Kontinent22:19
2Magnus JönssonOK Kontinent28:21+6:02

D16

6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Julia De AlmeidaMalmö OK24:26
2Hanna LarssonYstads OK26:16+1:50
3Tova LevinssonMalmö OK27:23+2:57
4Cornelia MöllerOK Kontinent31:32+7:06
5Ronja GérardOK Kontinent36:14+11:48
6Julia SörensenOK Kontinent49:14+24:48

D14

2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Maja SörensenOK Kontinent27:06
Moa NordinYstads OKej godkänd

H14

4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Love PerssonMalmö OK14:34
2Måns LevinssonMalmö OK16:01+1:27
3Magnus LundsgaardOK Kontinent26:02+11:28
4Isak ThysellOK Kontinent31:15+16:41

D12

5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Olivia TillanderYstads OK15:30
2Klara MöllerOK Kontinent17:07+1:37
3Mathea YngveOK Kontinent17:40+2:10
4Emilia CederquistMalmö OK20:46+5:16
Liv LundsgaardOK Kontinentej godkänd

D10

2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Hanna ThysellOK Kontinent12:38
Emma LundsgaardOK Kontinentej godkänd

H10

2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Aron De AlmeidaMalmö OK18:53
2Troj GunnarssonBig Foot Orienteers22:31+3:38

D35

7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Evelina EkelundMalmö OK25:59
2Line LundsgaardOK Kontinent27:01+1:02
3Jenny LindblomMalmö OK28:06+2:07
4Sandra SörensenOK Kontinent30:35+4:36
5Kajsa AspegrenOK Kontinent32:03+6:04
6Jurgita PrakapieneBig Foot Orienteers32:49+6:50
Maria CederquistMalmö OKej godkänd

H35

12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Jonathan GunnarssonMalmö OK19:47
2Johan AspegrenOK Kontinent19:54+0:07
3Emanuel StridMalmö OK21:12+1:25
4Markus ThysellOK Kontinent21:55+2:08
5Patrik GunnarssonBig Foot Orienteers22:18+2:31
6Ted GustavssonMalmö OK22:22+2:35
7Björn MöllerOK Kontinent24:24+4:37
8Stefan LindbergYstads OK25:50+6:03
9Mattias SörensenOK Kontinent29:15+9:28
10Linus MalmstenMalmö OK33:07+13:20
11Johan CederquistMalmö OK34:46+14:59
Andreas HasselgrenMalmö OKej godkänd

D45

3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Ingela LevinssonMalmö OK23:25
2Lena MagnussonMalmö OK38:28+15:03
Ida Danielson De AlmeidaMalmö OKej godkänd

H45

5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Anders LevinssonMalmö OK21:56
2Magnus JonassonMalmö OK22:07+0:11
3Stefan MagnussonMalmö OK22:18+0:22
Jesper PerssonMalmö OKej godkänd
Håkan GrubbMalmö OKutgått

D55

4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Anna Thorell-JönssonOK Kontinent21:56
2Lotta HanssonOK Kontinent24:49+2:53
3Mari DanielssonOK Kontinent46:22+24:26
4Christel HanssonOK Kontinent47:08+25:12

H55

6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Allf WestssonOK Kontinent22:23
2Anders HanssonOK Kontinent24:02+1:39
3Håkan JönssonOK Kontinent28:02+5:39
4Stein ØstbyMalmö OK28:18+5:55
5Lars-Göran NilssonMalmö OK29:34+7:11
Jörgen AnderssonMalmö OKej godkänd

D65

1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Margareta KristenssonMalmö OK29:45

H65

7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Håkan NilssonMalmö OK22:42
2Mats HåkanssonMalmö OK24:22+1:40
3Jan JönssonMalmö OK24:57+2:15
4Kaare HanssonMalmö OK27:37+4:55
5Lars JohanssonMalmö OK28:12+5:30
6Arne PerssonMalmö OK34:36+11:54
Roland DahlmanMalmö OKej godkänd

D75

1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Lena PerssonMalmö OK24:33

H75

5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Håkan BrostMalmö OK22:24
2Arne GustafssonMalmö OK22:38+0:14
3Benny JohanssonMalmö OK29:07+6:43
4Ingemar TuressonMalmö OK32:20+9:56
5Lennart NilssonMalmö OK32:25+10:01

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser