Svenska Orienteringsförbundet

Preliminär resultatlista för SprintCup 2018 Del 1 av 4

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: SprintCup 2018 Del 1 av 4
Arrangörsorganisationer: Gällstadbygdens SOK / Ulricehamns OK
Datum: tisdag 2 oktober 2018

Gällstadbygdens SOK

7 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Anki NilssonDam (11)18:21+0:178:39
6Curt NorgrenHerr (21)18:06+4:458:32
7Widar BodinH10 (12)27:02+10:16
13Per NorgrenHerr (21)20:44+7:239:46
14Clas NorgrenHerr (21)20:50+7:299:49
17Sven-Erik BodinHerr (21)25:00+11:3911:47
Morgan BodinHerr (21)ej godkänd

OK Löftan

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Lars-Olof RönnqvistHerr (21)ej godkänd

Ulricehamns OK

51 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Anton KarlssonH10 (12)16:46
1Maja NordinD11-14 (5)20:519:50
1Malin AnderssonDam (11)18:048:31
1Alfred HallqvistH11-14 (8)15:377:21
1Johan PalmérHerr (21)13:216:17
1Alva EmtervallD10 (2)30:20
2Linus ClaessonH10 (12)18:45+1:59
2Isak SkoglundH11-14 (8)17:58+2:218:28
2Per HolmbergHerr (21)14:32+1:116:51
2Selma SjöstrandD11-14 (5)21:57+1:0610:21
2Minna KvarndalD10 (2)47:47+17:27
3Anna GenbergD11-14 (5)23:14+2:2310:57
3Johanna KarlssonDam (11)21:55+3:5110:20
3Adam SkoglundHerr (21)14:53+1:327:01
3Teo PalmérH10 (12)22:56+6:10
3Johanna HallqvistDam (11)21:55+3:5110:20
3Emanuel ZitkaH11-14 (8)20:39+5:029:44
4Ludvig CarlbomHerr (21)15:38+2:177:22
4Mio KlassonH10 (12)24:05+7:19
4Helena ErikssonD11-14 (5)24:34+3:4311:35Ladda ner rutt i gpx-format
4Algot CarlssonH11-14 (8)22:12+6:3510:28
5Karl-Anton KarlssonHerr (21)16:36+3:157:49
5Eskil SöderlundH11-14 (8)23:17+7:4010:58
5Gustav KarlssonH10 (12)24:34+7:48
5Frida SkoglundD11-14 (5)50:26+29:3523:47
5Astrid ErikssonDam (11)22:06+4:0210:25Ladda ner rutt i gpx-format
6Melvin SjöstrandH11-14 (8)40:48+25:1119:14
6Marianne KlassonDam (11)23:44+5:4011:11
6Malte PalmérH10 (12)25:08+8:22
7Liz ErikssonDam (11)37:20+19:1617:36Ladda ner rutt i gpx-format
7Albin GenbergHerr (21)18:42+5:218:49
8Charlie KlassonH10 (12)34:15+17:29
8Ann-Kristin SpetzDam (11)38:12+20:0818:01
8Jonas EmtervallHerr (21)19:06+5:459:00
9Vilmer FagnerH10 (12)34:22+17:36
9Bengt KlassonHerr (21)19:11+5:509:02
9Viktoria Mattsom VikDam (11)38:15+20:1118:02
10Willgot RomanH10 (12)34:25+17:39
10Eva ÅkessonDam (11)38:24+20:2018:06
10Jonatan SjöstrandHerr (21)19:23+6:029:08
11Patrik SöderlundHerr (21)19:30+6:099:11
11Johannes HolmbergH10 (12)38:19+21:33
12Per AnderssonHerr (21)19:59+6:389:25
12Mio KvarndalH10 (12)50:10+33:24
15Karl-Johan LennartsonHerr (21)21:04+7:439:56
16Lars ErikssonHerr (21)24:16+10:5511:26
18Anders GenbergHerr (21)27:32+14:1112:59Ladda ner rutt i gpx-format
Roland HulanderHerr (21)ej godkänd
Joel HolmbergH11-14 (8)ej godkänd
Lina PalmerDam (11)ej godkänd
Lukas KlangH11-14 (8)ej godkänd
Jacob HolmbergH11-14 (8)ej start
Olle NordinH11-14 (8)ej start
Abbe BroooD11-14 (5)ej start
Ann-Chatrin HolmbergDam (11)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser

Mila