Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för SprintCup 2018 Del 2 av 4

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: SprintCup 2018 Del 2 av 4
Arrangörsorganisationer: Gällstadbygdens SOK / Ulricehamns OK
Datum: tisdag 9 oktober 2018

H10

1 210 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anton KarlssonUlricehamns OK9:117:35
2Gustav KarlssonUlricehamns OK10:24+1:138:35
3Teo PalmérUlricehamns OK11:25+2:149:26
4Malte PalmérUlricehamns OK11:45+2:349:42
5Linus ClaessonUlricehamns OK11:50+2:399:46
6Mio KlassonUlricehamns OK13:01+3:5010:45
7Vidar FritzsonUlricehamns OK16:29+7:1813:37
8Johannes HolmbergUlricehamns OK18:35+9:2415:21
9Widar BodinGällstadbygdens SOK20:30+11:1916:56
10Axel LennartssonUlricehamns OK20:36+11:2517:01
11Arvid LennartssonUlricehamns OK20:37+11:2617:02
12August LennartsonUlricehamns OK25:26+16:1521:01
13Mio KvarndalUlricehamns OK33:13+24:0227:27

D10

1 210 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ellen CarlssonUlricehamns OK19:0715:47
2Edit HultgrenUlricehamns OK19:10+0:0315:50
3Wilma HolgerssonUlricehamns OK20:47+1:4017:10
4Embla WernerssonUlricehamns OK22:25+3:1818:31
5Vilhelmina BergqvistUlricehamns OK24:52+5:4520:33
6Saga SjöstrandUlricehamns OK28:32+9:2523:34
7Minna KvarndalUlricehamns OK32:06+12:5926:31

H11-14

2 290 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Joel HolmbergUlricehamns OK12:275:26
2Alfred HallqvistUlricehamns OK12:30+0:035:27
3Isak SkoglundUlricehamns OK13:32+1:055:54
4Jacob HolmbergUlricehamns OK14:53+2:266:29
5Eskil SöderlundUlricehamns OK15:42+3:156:51
6Lukas KlangUlricehamns OK16:19+3:527:07
7Edvin LennartsonUlricehamns OK16:34+4:077:14
8Emanuel ZitkaUlricehamns OK16:58+4:317:24
9Olle NordinUlricehamns OK17:50+5:237:47
10Melvin SjöstrandUlricehamns OK25:31+13:0411:08
11Wilgot RomanUlricehamns OK34:44+22:1715:10
12Vilmer FagnerUlricehamns OK34:47+22:2015:11

D11-14

2 290 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Helena ErikssonUlricehamns OK17:067:28 Ladda ner rutt i gpx-format
2Selma SjöstrandUlricehamns OK18:00+0:547:51
3Edith SmedbergUlricehamns OK19:21+2:158:26
4Frida SkoglundUlricehamns OK22:40+5:349:53
Maja NordinUlricehamns OKej godkänd

Dam

2 290 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lina PalmérUlricehamns OK12:275:26
2Anki NilssonGällstadbygdens SOK14:29+2:026:19
3Astrid ErikssonUlricehamns OK16:19+3:527:07 Ladda ner rutt i gpx-format
3Stephanie BaidaUlricehamns OK16:19+3:527:07
5Johanna KarlssonUlricehamns OK17:04+4:377:27
6Johanna HallqvistUlricehamns OK18:33+6:068:06
7Susanne SjöstrandUlricehamns OK19:23+6:568:27
8Anna-Lena WullfGällstadbygdens SOK20:25+7:588:54
9Lis ErikssonUlricehamns OK26:04+13:3711:22 Ladda ner rutt i gpx-format
Bodil HalvarssonUlricehamns OKej godkänd
Ann-Chatrin HolmbergUlricehamns OKej godkänd

Herr

2 290 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johan PalmérUlricehamns OK10:444:41
2Erik ÖhlundUlricehamns OK10:45+0:014:41
3Martin KlassonUlricehamns OK11:48+1:045:09
4Adam SkoglundUlricehamns OK11:55+1:115:12
5Ludvig CarlbomUlricehamns OK12:10+1:265:18
6Ulf PalmérUlricehamns OK12:17+1:335:21
7Patrik CarlbomUlricehamns OK12:35+1:515:29
8Stefan NordinUlricehamns OK12:46+2:025:34
9Karl-Anton KarlssonUlricehamns OK12:51+2:075:36
10Morgan BodinGällstadbygdens SOK13:02+2:185:41
11Patrik SöderlundUlricehamns OK13:52+3:086:03
12Jonas EmtervallUlricehamns OK14:25+3:416:17
13Curt NorgrenGällstadbygdens SOK14:29+3:456:19
14Jonatan SjöstrandUlricehamns OK14:52+4:086:29
15Albin GenbergUlricehamns OK15:12+4:286:38
16Anders GenbergUlricehamns OK15:21+4:376:42
17Per-Erik LennartssonUlricehamns OK15:55+5:116:57
18Lars ErikssonUlricehamns OK16:04+5:207:00 Ladda ner rutt i gpx-format
19Karl-Johan LennartsonUlricehamns OK16:18+5:347:07
20Clas NorgrenGällstadbygdens SOK16:21+5:377:08
21Pär NorgrenGällstadbygdens SOK16:25+5:417:10
22Roland HulanderUlricehamns OK16:52+6:087:21
23Ulf ClaessonUlricehamns OK18:45+8:018:11
24Sven-Erik BodinGällstadbygdens SOK19:51+9:078:40
Lars-Olof RönnqvistOK Löftanej godkänd
Henrik HolgerssonUlricehamns OKej godkänd
Per HolmbergUlricehamns OKåterbud

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser