Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Veteran OL 2018-09-20

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Veteran OL 2018-09-20
Arrangörsorganisation: Ankarsrums OK
Datum: torsdag 20 september 2018

Korta

1 900 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kennet RuhlanderBjörkfors GOIF43:4223:00
2Inger PetterssonBjörkfors GOIF46:03+2:2124:14
3Hans-Åke OlssonHultsfreds OK55:09+11:2729:01
4Inga-Britt JohanssonHultsfreds OK1:02:17+18:3532:46
5Bert SvenssonVästerviks OK1:05:34+21:5234:30
6Lennart KarlssonHultsfreds OK1:11:18+27:3637:31
7Madelaine SvenssonVimmerby OK1:12:12+28:3038:00
8Sören MarmelidGamleby OK1:12:29+28:4738:08
9Pia AnderssonGamleby OK1:14:35+30:5339:15
10Allan SvenssonKisa SK1:53:18+1:09:3659:37
Kerstin ErikssonKisa SKej godkänd
John PaulinKisa SKej godkänd
Inger AlmgrenGamleby OKej godkänd
Stig AnderssonKisa SKej godkänd

Mellan

2 900 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lennart PetterssonBjörkfors GOIF51:1817:41
2Kenneth MarmelidVästerviks OK52:30+1:1218:06
3Gunilla PetterssonVästerviks OK53:32+2:1418:27
4Monica MarmelidVästerviks OK54:40+3:2218:51
5Roland SkyttOK Roxen55:04+3:4618:59
6Janerik AnderssonBjörkfors GOIF1:04:48+13:3022:20
7Eivor PetterssonGamleby OK1:07:42+16:2423:20
8Karl Gunnar SvenssonVimmerby OK1:09:42+18:2424:02
9Stig JonssonBjörkfors GOIF1:11:46+20:2824:44
10Göran AlmgrenGamleby OK1:12:39+21:2125:03
11Anne-Marie RobertssonMålilla OK1:16:39+25:2126:25
12Britt-Marie BjörklundVästerviks OK1:23:19+32:0128:43
13Annika SandströmVimmerby OK1:27:50+36:3230:17
14Åke BjörklundVästerviks OK1:35:37+44:1932:58

Långa

3 600 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ulric SvenssonVimmerby OK43:4112:08
2Lars Inge EklundVimmerby OK51:31+7:5014:18
3Ingemar PerssonGamleby OK53:09+9:2814:45
4Gunnar EnbergMålilla OK57:27+13:4615:57
5Jan JohanssonGamleby OK1:00:03+16:2216:40
6Lars JörbrinkVästerviks OK1:00:10+16:2916:42
7Olof HjortvidVästerviks OK1:03:26+19:4517:37
8Lars LångVimmerby OK1:03:42+20:0117:41
9Lars PetterssonVimmerby OK1:03:53+20:1217:44
10Bo EklundVimmerby OK1:09:31+25:5019:18
11Göran FredrikssonMålilla OK1:12:33+28:5220:09
12Lena PerssonGamleby OK1:12:46+29:0520:12
13Jan-Ulf KarlssonMålilla OK1:13:04+29:2320:17
14Mats AdolfssonVimmerby OK1:15:41+32:0021:01
15Arne LarsenVästerviks OK1:25:06+41:2523:38

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser