Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Kolmården, etapp 2, lång

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Kolmården
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: måndag 22 juli 2019 - lördag 27 juli 2019

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, långEtapp 3, lång (totalt)Etapp 4, medelEtapp 4, medel (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

H21 Lång

11 290 m, 120 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Jonas LeanderssonSödertälje-Nykvarn OF1:03:54
2Nicolas SimoninBækkelagets SK1:07:34+3:40
3Elias Bäcklund EkvallHalden SK1:10:12+6:18
4Nick GebertOK Orion1:10:26+6:32
5Axel WrådheAttunda OK1:10:49+6:55
6Jesper SjöblomSödertälje-Nykvarn OF1:11:10+7:16
7Arvid VågIFK Göteborg Orientering1:11:38+7:44
8Herman Ryen MartinsenNtnui1:11:41+7:47
9Mikael EliassonGöteborg-Majorna OK1:11:44+7:50
10Vegard GulbrandsenAsker SK1:11:52+7:58
11Rickard BörjessonMalungs OK Skogsmårdarna1:12:34+8:40
12Jan TroengOK Linné1:12:44+8:50
13Andrin GruendlerHelsingin Suunnistajat1:12:46+8:52
14Henning SjökvistStora Tuna OK1:12:56+9:02
14David LingforsOK Linné1:12:56+9:02
16Adam GranstedtIK Hakarpspojkarna1:13:03+9:09
17Oskar SandbergMalungs OK Skogsmårdarna1:13:05+9:11
18Lucas SundbladEksjö SOK1:13:06+9:12
19Erik Barr ZeilonSkåneslättens OL1:13:08+9:14
20Flavio PoltéraSnättringe SK1:13:15+9:21
21Henrik HåkanssonGöteborg-Majorna OK1:13:18+9:24
22Filip WadstenMalungs OK Skogsmårdarna1:13:44+9:50
23Arvid NordIK Hakarpspojkarna1:13:49+9:55
24Daniel VandasKoovee1:13:56+10:02
25Albin LillieströmMalungs OK Skogsmårdarna1:14:15+10:21
26Martin JanssonSödertälje-Nykvarn OF1:14:24+10:30
27Daniel MartinssonGöteborg-Majorna OK1:14:38+10:44
28Filip KarlssonIF Hagen1:14:55+11:01
29Gustaf SparrevikIK Hakarpspojkarna1:14:56+11:02
30Alexander ChepelinEdinburgh University Orienteering Club1:15:20+11:26
31Karl EngesAttunda OK1:15:31+11:37
32Albin AxelssonIK Hakarpspojkarna1:15:57+12:03
33Markus HederskogIK Hakarpspojkarna1:16:07+12:13
34Vegard Blomseth JohnsenNydalens SK1:16:13+12:19
35Nils Hammaräng GripOK Orion1:17:03+13:09
36Love BerzellOK Ravinen1:17:24+13:30
37Måns ÖstmanGöteborg-Majorna OK1:17:42+13:48
38Joakim EliassonGöteborg-Majorna OK1:17:49+13:55
39Šimon NavrátilIFK Lidingö SOK1:17:50+13:56
40Rasmus WickbomBergnäsets AIK1:17:51+13:57
41Jostein TandbergNtnui1:17:55+14:01
42Erik Nilsson SimkovicsUlricehamns OK1:18:51+14:57
43Oskar DanielsAttunda OK1:19:53+15:59
44Erik BlomgrenStora Tuna OK1:20:19+16:25
45Itsuki ITOJapan1:20:35+16:41
46Timon SchweizerJärla Orientering1:20:51+16:57
46Torkil Eide SolstadIL Tyrving1:20:51+16:57
46Tommaso ScaletO-Ringen Academy/PWT Italy1:20:51+16:57
49Guillaume WyrschANCO1:21:11+17:17
50Paul FluckigerANCO1:21:24+17:30
51Csaba GerberHalden SK1:21:26+17:32
52Martin DjerfIK Hakarpspojkarna1:21:44+17:50
53Hans PerssonIFK Umeå1:22:17+18:23
54Fritjof AxelssonFK Göingarna1:22:24+18:30
55Lauri PohjolaSuunta Jyväskylä1:22:31+18:37
56Nicolas MüllerOLG Thun1:23:08+19:14
57Hugo ErikssonOK Nolaskogsarna1:23:16+19:22
58Jonas HammarskiöldOK Skogsfalken1:23:26+19:32
59Oscar VångellÄrla IF1:23:29+19:35
60Mark PurkisNydalens SK1:23:30+19:36
61Kevin StåhlGöteborg-Majorna OK1:23:39+19:45
62Niclas TjernlundSkåneslättens OL1:23:42+19:48
63Johan TörnrothHestra IF1:24:12+20:18
64Andrey LamovStora Tuna OK1:24:26+20:32
65Linus BohmanMalungs OK Skogsmårdarna1:25:13+21:19
66Archibald SoguelANCO1:25:14+21:20
67Ola KeiseråsIL Leik1:25:24+21:30
68Ivan ForsgrenOK Tisaren1:25:29+21:35
69Tuve MöllerOK Linné1:26:01+22:07
70Erik GustafssonNtnui1:26:08+22:14
71Karol GaliczBKS Wataha Warszawa1:26:22+22:28
72Jonas AnderssonStora Tuna OK1:26:43+22:49
73Samuel HedlundLånghundra IF1:27:22+23:28
74Feliciano PawlowskiOrientisti 921:27:58+24:04
75Albert AskengrenBergnäsets AIK1:28:23+24:29
76Beat RothNydalens SK1:28:31+24:37
77Louis HaltzTous Azimuts Douai1:28:34+24:40
78Mikael PihelOK Tisaren1:29:13+25:19
79David SundströmSöderhamns OK1:29:15+25:21
80Pontus KarlssonMarkbygdens OK1:29:22+25:28
81Adam GeorgssonKarlskrona SOK1:29:29+25:35
82Raphael SchalbetterOLG Nidwalden+obwalden1:29:38+25:44
83Waldemar AnderssonLånghundra IF1:29:40+25:46
84Ruairi ShortOK Linné1:30:34+26:40
85Alistair MassonEdinburgh University Orienteering Club1:31:38+27:44
86Erik SchultzLunds OK1:32:55+29:01
87John KumlinIK Ymer1:33:17+29:23
88Joris HochstetterUSV Jena1:33:36+29:42
89Oskar NordmarkCentrum OK1:33:45+29:51
90Johan AronssonOK Tisaren1:34:18+30:24
91Christoffer JohanssonTrollhättans SOK1:34:45+30:51
92Daniel RoosAttunda OK1:34:46+30:52
93Johan WehlinSkogspojkarnas OK1:36:03+32:09
94Nico BrechbühlOLG Stäfa1:37:09+33:15
95Andreas LundstenCentrum OK1:39:04+35:10
96John PerssonIFK Göteborg Orientering1:39:17+35:23
97Viacheslav KlimenkoKuzmolovo1:43:09+39:15
98Lars LundströmIF Hallby SOK1:43:20+39:26
99Viktor HenmyrOK Vilse 871:44:38+40:44
100Gioele MaddalenaGOV1:48:45+44:51
101Joel JohnssonOK Nackhe1:48:59+45:05
102Guoxing ZhongO-STAR1:49:08+45:14
103Kin Wai LeeO-Ringen Academy (Hong Kong)1:50:16+46:22
104Joakim StåhlJärbo OK1:50:58+47:04
105Mehmet Emin AvcilNEO DSK1:53:04+49:10
106Cedric GuthierOLV Steinberg1:56:24+52:30
107Brian PoonHkiof1:58:02+54:08
108Leon KollenbachSki-Club Helsa1:58:17+54:23
109Bobby BrahmIFK Kiruna2:02:36+58:42
110Sebastian FleissBerliner TSC2:04:01+1:00:07
111Benjamin WaltiOLK Argus2:07:53+1:03:59
112Siu Tung HuiHkoxcc2:15:34+1:11:40
113Florent GrattepancheTous Azimuts Douai2:19:36+1:15:42
114Marco JenschOK Mark Brandenburg2:41:14+1:37:20
115Yueming Cheng2:47:08+1:43:14
Harald LarssonHagaby GoIF Örebroej godkänd
Laurits Bidstrup MøllerOK Pan Århusej godkänd
Gunnar HolmgrenBergnäsets AIKej godkänd
Pauli LeinonenLahden Suunnistajat-37ej godkänd
David LundstenIFK Umeåej godkänd
Andreas NilssonSävedalens AIKej start
Juho-Veikko HytönenIkaalisten Nouseva-Voimaej start
Daniel Carløy SkjønsfjellNordreisa ILej start
Matthias KyburzIL Tyrvingej start
Lukas PetersonIL Tyrvingej start
Anders ÖsterlundVästerås SOKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser