Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Kolmården, etapp 2, lång

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Kolmården
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: måndag 22 juli 2019 - lördag 27 juli 2019

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, långEtapp 3, lång (totalt)Etapp 4, medelEtapp 4, medel (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

Klasser: Visa alla | D21 Elit | H21 Elit | D20 Elit | H20 Elit | D18 Elit | H18 Elit | D21 Lång | H21 Lång | D21 | H21-1 | H21-2 | D21 Kort-1 | D21 Kort-2 | H21 Kort-1 | H21 Kort-2 | D20 | H20 | D17-20 Kort | H17-20 Kort | D18 | H18 | D16 | H16 | D16 Kort | H16 Kort | D15 | H15 | D14 | H14 | D14 Kort | H14 Kort | D13 | H13 | D12 | H12 | D12 Kort | H12 Kort | D11 | H11 | D10 | H10 | D35 | H35 | D35 Kort | H35 Kort | D40 | H40 | D40 Kort | H40 Kort-1 | H40 Kort-2 | D45 | H45-1 | H45-2 | D45 Kort-1 | D45 Kort-2 | H45 Kort-1 | H45 Kort-2 | D50 | H50-1 | H50-2 | D50 Kort | H50 Kort-1 | H50 Kort-2 | D55 | H55 | D55 Kort | H55 Kort | D60 | H60 | D60 Kort | H60 Kort | D65 | H65 | D65 Kort | H65 Kort | D70 | H70 | D70 Kort | H70 Kort | D75 | H75 | D75 Kort | H75 Kort | D80 | H80 | D85 | H85 | D90 | H90 | D95 | H95 | H100 | D21 Motion | H21 Motion | D35 Motion | H35 Motion | D40 Motion | H40 Motion | D45 Motion | H45 Motion | D50 Motion | H50 Motion | D55 Motion | H55 Motion | D60 Motion | H60 Motion | D65 Motion | H65 Motion | D70 Motion | H70 Motion | D80 Motion | H80 Motion | U1 | U2 | Inskolning | Svår 7,5 | Svår 5,0 | Svår 3,5 | Svår 2,5 | Medelsvår 6,0 | Medelsvår 5,0 | Medelsvår 4,0 | Medelsvår 3,3 | Medelsvår 2,5 | Lätt 10,0 | Lätt 5,0 | Lätt 3,5 | Lätt 2,5 | 3-dagars-Svår 7,5 | 3-dagars-Svår 5,0 | 3-dagars-Svår 3,5 | 3-dagars-Medelsvår 5,0 | 3-dagars-Medelsvår 3,3 | 3-dagars-Lätt 5,0 | 3-dagars-Lätt 2,5 | Etappstart-U1 | Etappstart-U2 | Etappstart-Inskolning | Etappstart-Svår 7,5 | Etappstart-Svår 5,0 | Etappstart-Svår 3,5 | Etappstart-Svår 2,5 | Etappstart-Medelsvår 6,0 | Etappstart-Medelsvår 5,0 | Etappstart-Medelsvår 4,0 | Etappstart-Medelsvår 3,3 | Etappstart-Medelsvår 2,5 | Etappstart-Lätt 10,0 | Etappstart-Lätt 5,0 | Etappstart-Lätt 3,5 | Etappstart-Lätt 2,5 | Etappstart-Prova på 4,0 | Etappstart-Prova på 2,5

Ålder: Visa alla | Visa <16 år | Visa >17 år | Visa juniorer | Visa seniorer | Visa veteraner

H21 Lång

11 290 m, 120 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Jonas LeanderssonSödertälje-Nykvarn OF1:03:54
2Nicolas SimoninBækkelagets SK1:07:34+3:40
3Elias Bäcklund EkvallHalden SK1:10:12+6:18
4Nick GebertOK Orion1:10:26+6:32
5Axel WrådheAttunda OK1:10:49+6:55
6Jesper SjöblomSödertälje-Nykvarn OF1:11:10+7:16
7Arvid VågIFK Göteborg Orientering1:11:38+7:44
8Herman Ryen MartinsenNtnui1:11:41+7:47
9Mikael EliassonGöteborg-Majorna OK1:11:44+7:50
10Vegard GulbrandsenAsker SK1:11:52+7:58
11Rickard BörjessonMalungs OK Skogsmårdarna1:12:34+8:40
12Jan TroengOK Linné1:12:44+8:50
13Andrin GruendlerHelsingin Suunnistajat1:12:46+8:52
14Henning SjökvistStora Tuna OK1:12:56+9:02
14David LingforsOK Linné1:12:56+9:02
16Adam GranstedtIK Hakarpspojkarna1:13:03+9:09
17Oskar SandbergMalungs OK Skogsmårdarna1:13:05+9:11
18Lucas SundbladEksjö SOK1:13:06+9:12
19Erik Barr ZeilonSkåneslättens OL1:13:08+9:14
20Flavio PoltéraSnättringe SK1:13:15+9:21
21Henrik HåkanssonGöteborg-Majorna OK1:13:18+9:24
22Filip WadstenMalungs OK Skogsmårdarna1:13:44+9:50
23Arvid NordIK Hakarpspojkarna1:13:49+9:55
24Daniel VandasKoovee1:13:56+10:02
25Albin LillieströmMalungs OK Skogsmårdarna1:14:15+10:21
26Martin JanssonSödertälje-Nykvarn OF1:14:24+10:30
27Daniel MartinssonGöteborg-Majorna OK1:14:38+10:44
28Filip KarlssonIF Hagen1:14:55+11:01
29Gustaf SparrevikIK Hakarpspojkarna1:14:56+11:02
30Alexander ChepelinEdinburgh University Orienteering Club1:15:20+11:26
31Karl EngesAttunda OK1:15:31+11:37
32Albin AxelssonIK Hakarpspojkarna1:15:57+12:03
33Markus HederskogIK Hakarpspojkarna1:16:07+12:13
34Vegard Blomseth JohnsenNydalens SK1:16:13+12:19
35Nils Hammaräng GripOK Orion1:17:03+13:09
36Love BerzellOK Ravinen1:17:24+13:30
37Måns ÖstmanGöteborg-Majorna OK1:17:42+13:48
38Joakim EliassonGöteborg-Majorna OK1:17:49+13:55
39Šimon NavrátilIFK Lidingö SOK1:17:50+13:56
40Rasmus WickbomBergnäsets AIK1:17:51+13:57
41Jostein TandbergNtnui1:17:55+14:01
42Erik Nilsson SimkovicsUlricehamns OK1:18:51+14:57
43Oskar DanielsAttunda OK1:19:53+15:59
44Erik BlomgrenStora Tuna OK1:20:19+16:25
45Itsuki ITOJapan1:20:35+16:41
46Timon SchweizerJärla Orientering1:20:51+16:57
46Torkil Eide SolstadIL Tyrving1:20:51+16:57
46Tommaso ScaletO-Ringen Academy/PWT Italy1:20:51+16:57
49Guillaume WyrschANCO1:21:11+17:17
50Paul FluckigerANCO1:21:24+17:30
51Csaba GerberHalden SK1:21:26+17:32
52Martin DjerfIK Hakarpspojkarna1:21:44+17:50
53Hans PerssonIFK Umeå1:22:17+18:23
54Fritjof AxelssonFK Göingarna1:22:24+18:30
55Lauri PohjolaSuunta Jyväskylä1:22:31+18:37
56Nicolas MüllerOLG Thun1:23:08+19:14
57Hugo ErikssonOK Nolaskogsarna1:23:16+19:22
58Jonas HammarskiöldOK Skogsfalken1:23:26+19:32
59Oscar VångellÄrla IF1:23:29+19:35
60Mark PurkisNydalens SK1:23:30+19:36
61Kevin StåhlGöteborg-Majorna OK1:23:39+19:45
62Niclas TjernlundSkåneslättens OL1:23:42+19:48
63Johan TörnrothHestra IF1:24:12+20:18
64Andrey LamovStora Tuna OK1:24:26+20:32
65Linus BohmanMalungs OK Skogsmårdarna1:25:13+21:19
66Archibald SoguelANCO1:25:14+21:20
67Ola KeiseråsIL Leik1:25:24+21:30
68Ivan ForsgrenOK Tisaren1:25:29+21:35
69Tuve MöllerOK Linné1:26:01+22:07
70Erik GustafssonNtnui1:26:08+22:14
71Karol GaliczBKS Wataha Warszawa1:26:22+22:28
72Jonas AnderssonStora Tuna OK1:26:43+22:49
73Samuel HedlundLånghundra IF1:27:22+23:28
74Feliciano PawlowskiOrientisti 921:27:58+24:04
75Albert AskengrenBergnäsets AIK1:28:23+24:29
76Beat RothNydalens SK1:28:31+24:37
77Louis HaltzTous Azimuts Douai1:28:34+24:40
78Mikael PihelOK Tisaren1:29:13+25:19
79David SundströmSöderhamns OK1:29:15+25:21
80Pontus KarlssonMarkbygdens OK1:29:22+25:28
81Adam GeorgssonKarlskrona SOK1:29:29+25:35
82Raphael SchalbetterOLG Nidwalden+obwalden1:29:38+25:44
83Waldemar AnderssonLånghundra IF1:29:40+25:46
84Ruairi ShortOK Linné1:30:34+26:40
85Alistair MassonEdinburgh University Orienteering Club1:31:38+27:44
86Erik SchultzLunds OK1:32:55+29:01
87John KumlinIK Ymer1:33:17+29:23
88Joris HochstetterUSV Jena1:33:36+29:42
89Oskar NordmarkCentrum OK1:33:45+29:51
90Johan AronssonOK Tisaren1:34:18+30:24
91Christoffer JohanssonTrollhättans SOK1:34:45+30:51
92Daniel RoosAttunda OK1:34:46+30:52
93Johan WehlinSkogspojkarnas OK1:36:03+32:09
94Nico BrechbühlOLG Stäfa1:37:09+33:15
95Andreas LundstenCentrum OK1:39:04+35:10
96John PerssonIFK Göteborg Orientering1:39:17+35:23
97Viacheslav KlimenkoKuzmolovo1:43:09+39:15
98Lars LundströmIF Hallby SOK1:43:20+39:26
99Viktor HenmyrOK Vilse 871:44:38+40:44
100Gioele MaddalenaGOV1:48:45+44:51
101Joel JohnssonOK Nackhe1:48:59+45:05
102Guoxing ZhongO-STAR1:49:08+45:14
103Kin Wai LeeO-Ringen Academy (Hong Kong)1:50:16+46:22
104Joakim StåhlJärbo OK1:50:58+47:04
105Mehmet Emin AvcilNEO DSK1:53:04+49:10
106Cedric GuthierOLV Steinberg1:56:24+52:30
107Brian PoonHkiof1:58:02+54:08
108Leon KollenbachSki-Club Helsa1:58:17+54:23
109Bobby BrahmIFK Kiruna2:02:36+58:42
110Sebastian FleissBerliner TSC2:04:01+1:00:07
111Benjamin WaltiOLK Argus2:07:53+1:03:59
112Siu Tung HuiHkoxcc2:15:34+1:11:40
113Florent GrattepancheTous Azimuts Douai2:19:36+1:15:42
114Marco JenschOK Mark Brandenburg2:41:14+1:37:20
115Yueming Cheng2:47:08+1:43:14
Harald LarssonHagaby GoIF Örebroej godkänd
Laurits Bidstrup MøllerOK Pan Århusej godkänd
Gunnar HolmgrenBergnäsets AIKej godkänd
Pauli LeinonenLahden Suunnistajat-37ej godkänd
David LundstenIFK Umeåej godkänd
Andreas NilssonSävedalens AIKej start
Juho-Veikko HytönenIkaalisten Nouseva-Voimaej start
Daniel Carløy SkjønsfjellNordreisa ILej start
Matthias KyburzIL Tyrvingej start
Lukas PetersonIL Tyrvingej start
Anders ÖsterlundVästerås SOKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser

Mila