Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Kolmården, etapp 2, lång

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Kolmården
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: måndag 22 juli 2019 - lördag 27 juli 2019

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, långEtapp 3, lång (totalt)Etapp 4, medelEtapp 4, medel (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

H20

6 540 m, 105 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Alasdair PedleyEdinburgh University Orienteering Club41:22
2Bjørn Anders FlågenHeming Orientering41:43+0:21
3Felix PerssonHaninge SOK42:11+0:49
4Mikkel JensenFarum Tisvilde OK42:16+0:54
4Eskil FrøislandVang OL42:16+0:54
6Hannes SvahnOK Ravinen42:29+1:07
7Watrelot Luc43:48+2:26
8Finn LydonEdinburgh University Orienteering Club43:49+2:27
9Thibaut GuinotTalant SO43:57+2:35
10Luca RizziStora Tando OK44:11+2:49
11Tom LinesEdinburgh University Orienteering Club44:28+3:06
12Lasse Fugmann ThamdrupFarum Tisvilde OK44:30+3:08
13Scott JuvikIL Gular44:31+3:09
14Oskar NymanOK Tyr44:38+3:16
15Edvin NordströmTäby OK44:41+3:19
16Oscar StombergIF Hagen44:49+3:27
17Skjalg NysæterSkien OK45:02+3:40
18Mattias IvaresOK Södertörn45:26+4:04
19Martin LammFrölunda OL45:27+4:05
20Daniel RönnqvistOK Linné45:50+4:28
21Georg EklöwOK Södertörn45:54+4:32
22Jakob Schøier KovstedTisvilde Hegn OK46:29+5:07
23Jakob IngströmIK Hakarpspojkarna46:46+5:24
24Christoffer AhlsénSödertälje-Nykvarn OF47:37+6:15
25Finlay ToddScottish Squad47:38+6:16
26Albin BjörnuddIFK Umeå47:43+6:21
27Simen BallangrudOL Toten-Troll47:44+6:22
28Daniel HellbergLunds OK48:08+6:46
29Emil GrehnOK Rodhen48:27+7:05
30Mikkel Lau PetersenAllerød OK48:47+7:25
31Morten KnudsenOK Melfar49:05+7:43
32Gustav FrænellSundsvalls OK49:37+8:15
33Eskil TryggöTrollhättans SOK49:55+8:33
34Benjamin LangerakJärfälla OK49:58+8:36
35Måns ErikssonSundsvalls OK50:05+8:43
36Petter BodingIFK Lidingö SOK50:19+8:57
37Axel BergströmOK Rodhen50:59+9:37
38Isak HertinIK Hakarpspojkarna51:26+10:04
39Joar GjerdahlKonnerud IL51:37+10:15
40William ErnlundOK Linné51:57+10:35
41Henrik WillamoSödertälje-Nykvarn OF52:01+10:39
42Olle HedmanIF Hagen52:04+10:42
43Ole Jørgen Bogen ArenthNtnui52:25+11:03
44Nils CreusatHautes Vosges Orientation52:35+11:13
45Hampus NyströmIF Hagen52:40+11:18
46Mikuláš JirkaKarlskrona SOK52:55+11:33
47Klas JohanssonOK Tranan53:00+11:38
48Viktor BergLeksands OK53:22+12:00
49Viktor BarkegrenStora Tuna OK53:23+12:01
50Truls LindholmSundsvalls OK53:42+12:20
51Connor ClearyPeninsula And Plains Orienteers53:47+12:25
52Erik ErikssonOK Älgen54:02+12:40
53Rasmus KihlSundbybergs IK54:42+13:20
54Alex Del FedeleStora Tando OK54:55+13:33
55Oskar SvahnEksjö SOK55:03+13:41
56Marcus CarlssonIF Hagen55:09+13:47
57Ben StoyerOLG Stäfa55:46+14:24
58Emil LorenzAllerød OK56:13+14:51
59Noel WaldenfjordJärfälla OK56:23+15:01
60Axel ForsmanFK Herkules56:29+15:07
61Max BloorEdinburgh University Orienteering Club56:43+15:21
62Simon FreylandEksjö SOK56:55+15:33
63Henning KapischkeOK Mark Brandenburg57:00+15:38
64Ludwig GustavssonOK Bävern57:17+15:55
65Leon BauerOK Mark Brandenburg57:23+16:01
66Yau Man ChuHKOC58:06+16:44
67Elias ÖhmanGjø-Vard OL58:07+16:45
68Filip ÖrnKFUM Örebro OK58:10+16:48
69Christian LindhSundbybergs IK58:38+17:16
70Oscar Hæstad BjørnstadFossum IF58:53+17:31
71Simon BjörnehällOK Gränsen59:44+18:22
72Lasse HelwegAllerød OK1:00:33+19:11
73Tomáš VavříkSK OB Ostrava1:01:00+19:38
74Casper ThygesenOK Snab1:01:05+19:43
75Marco TonettoTeam Veneto1:02:13+20:51
76Martin SkärlenHaninge SOK1:02:17+20:55
77Hugo EkingeOK Motala1:03:06+21:44
78Arvid ErikssonHagaby GoIF Örebro1:03:14+21:52
79Jens EdsenNordvest OK1:03:20+21:58
80Hans PetersenOK GORM1:03:34+22:12
81Daniel McDonnellCSOA1:05:46+24:24
82Jonas LauriFK Herkules1:05:47+24:25
83Jørgen WulfsbergNtnui1:05:53+24:31
84Robert ColeVäsby OK1:05:54+24:32
85Emil Bjørnstad StrandRaumar Orientering1:06:00+24:38
86Simon UptonCSOA1:06:28+25:06
87Søren Eg StaugaardKolding OK1:06:31+25:09
88Rasmus JonssonTjällmo-Godegårds OK1:06:53+25:31
89Cathal LaneCSOA1:07:27+26:05
90Marcus NylénDegerfors OK1:09:07+27:45
91Ole Johan BråtenVang OL1:11:35+30:13
92Andreas MagnvallOK Södertörn1:12:47+31:25
93Thomas RouhTous Azimuts Douai1:13:37+32:15
94Vegard LøvliAsker SK1:14:05+32:43
95Pierre-Louis MazyTous Azimuts Douai1:17:37+36:15
96Eyvind Kjellevold MaldeIL Gular1:20:43+39:21
97Erik LundStenungsunds OK1:24:10+42:48
98Filip JohanssonKungälvs OK1:25:44+44:22
99Tobias KnaackOK Mark Brandenburg1:35:47+54:25
100Ivan FrelikhRybinsk1:35:57+54:35
101Daniel GlimténOK Löftan1:53:01+1:11:39
102Axel HoveidAsker SK2:04:04+1:22:42
Axel BlomFrölunda OLej godkänd
Carl EkbringKexholms SKej godkänd
Ivar Lidström LauriSnättringe SKej godkänd
Hugo HåkanssonIK Ymerej start
Gunnar EngströmLinköpings OKej start
John GranathOK Kåreej start
Mattia GründlerSuunta Jyväskyläej start
Felix WilsonEdinburgh University Orienteering Clubej start
Oskar EngesAttunda OKej start
Alexander StoremyrPorsgrunn OLej start
William NilssonNyköpings OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser