Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Kolmården, etapp 3, lång

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Kolmården
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: måndag 22 juli 2019 - lördag 27 juli 2019

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, långEtapp 3, lång (totalt)Etapp 4, medelEtapp 4, medel (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

H21 Lång

11 470 m, 122 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Vegard GulbrandsenAsker SK1:14:10
2Jonas LeanderssonSödertälje-Nykvarn OF1:14:25+0:15
3Rickard BörjessonMalungs OK Skogsmårdarna1:16:28+2:18
4Daniel VandasKoovee1:18:49+4:39
5Oskar SandbergMalungs OK Skogsmårdarna1:20:43+6:33
6David LingforsOK Linné1:21:03+6:53
7Filip WadstenMalungs OK Skogsmårdarna1:21:07+6:57
7Axel WrådheAttunda OK1:21:07+6:57
9Henrik HåkanssonGöteborg-Majorna OK1:21:13+7:03
10Henning SjökvistStora Tuna OK1:21:25+7:15
11Nick GebertOK Orion1:21:26+7:16
12Elias Bäcklund EkvallHalden SK1:21:47+7:37
13Nicolas SimoninBækkelagets SK1:22:14+8:04
14Karl EngesAttunda OK1:22:38+8:28
15Herman Ryen MartinsenNtnui1:23:00+8:50
16Jesper SjöblomSödertälje-Nykvarn OF1:23:13+9:03
17Adam GranstedtIK Hakarpspojkarna1:23:21+9:11
18Vegard Blomseth JohnsenNydalens SK1:25:18+11:08
19Nils Hammaräng GripOK Orion1:25:41+11:31
20Filip KarlssonIF Hagen1:26:06+11:56
21Laurits Bidstrup MøllerOK Pan Århus1:26:22+12:12
21Arvid NordIK Hakarpspojkarna1:26:22+12:12
23Albin LillieströmMalungs OK Skogsmårdarna1:26:30+12:20
24Markus HederskogIK Hakarpspojkarna1:26:40+12:30
25Arvid VågIFK Göteborg Orientering1:27:01+12:51
26Johan TörnrothHestra IF1:27:29+13:19
27Mikael EliassonGöteborg-Majorna OK1:27:52+13:42
28Flavio PoltéraSnättringe SK1:28:33+14:23
29Oskar DanielsAttunda OK1:28:40+14:30
30Rasmus WickbomBergnäsets AIK1:29:51+15:41
31Daniel MartinssonGöteborg-Majorna OK1:29:55+15:45
31Lucas SundbladEksjö SOK1:29:55+15:45
33Måns ÖstmanGöteborg-Majorna OK1:30:04+15:54
34Jostein TandbergNtnui1:30:06+15:56
35Jan TroengOK Linné1:30:33+16:23
35Pauli LeinonenLahden Suunnistajat-371:30:33+16:23
37Martin JanssonSödertälje-Nykvarn OF1:30:34+16:24
38Erik Nilsson SimkovicsUlricehamns OK1:31:07+16:57
39Joakim EliassonGöteborg-Majorna OK1:31:08+16:58
40Gustaf SparrevikIK Hakarpspojkarna1:31:09+16:59
41Pontus KarlssonMarkbygdens OK1:31:38+17:28
42Kevin StåhlGöteborg-Majorna OK1:31:54+17:44
43Hans PerssonIFK Umeå1:32:13+18:03
44Šimon NavrátilIFK Lidingö SOK1:32:24+18:14
45Torkil Eide SolstadIL Tyrving1:32:27+18:17
46Andrey LamovStora Tuna OK1:32:34+18:24
47Andrin GruendlerHelsingin Suunnistajat1:33:21+19:11
48Ivan ForsgrenOK Tisaren1:33:26+19:16
49Erik Barr ZeilonSkåneslättens OL1:34:03+19:53
50Beat RothNydalens SK1:34:18+20:08
51John PerssonIFK Göteborg Orientering1:35:03+20:53
51Lauri PohjolaSuunta Jyväskylä1:35:03+20:53
53Alistair MassonEdinburgh University Orienteering Club1:35:09+20:59
54Johan AronssonOK Tisaren1:35:31+21:21
55Hugo ErikssonOK Nolaskogsarna1:35:42+21:32
56Archibald SoguelANCO1:35:48+21:38
57Love BerzellOK Ravinen1:36:06+21:56
58Niclas TjernlundSkåneslättens OL1:36:18+22:08
59Tommaso ScaletO-Ringen Academy/PWT Italy1:36:19+22:09
60Waldemar AnderssonLånghundra IF1:36:22+22:12
61Csaba GerberHalden SK1:36:40+22:30
62Albert AskengrenBergnäsets AIK1:36:44+22:34
63Paul FluckigerANCO1:37:13+23:03
64Adam GeorgssonKarlskrona SOK1:37:45+23:35
65Fritjof AxelssonFK Göingarna1:38:25+24:15
66Oskar NordmarkCentrum OK1:38:34+24:24
67Erik GustafssonNtnui1:39:15+25:05
68Johan WehlinSkogspojkarnas OK1:39:34+25:24
69Erik BlomgrenStora Tuna OK1:39:46+25:36
70Samuel HedlundLånghundra IF1:40:00+25:50
71Ola KeiseråsIL Leik1:40:07+25:57
72Albin AxelssonIK Hakarpspojkarna1:40:30+26:20
73Alexander ChepelinEdinburgh University Orienteering Club1:41:32+27:22
74John KumlinIK Ymer1:42:19+28:09
75Ruairi ShortOK Linné1:42:50+28:40
76Tuve MöllerOK Linné1:43:19+29:09
77Nicolas MüllerOLG Thun1:43:26+29:16
78Harald LarssonHagaby GoIF Örebro1:44:09+29:59
79Karol GaliczBKS Wataha Warszawa1:44:27+30:17
80Itsuki ITOJapan1:44:40+30:30
81Joris HochstetterUSV Jena1:45:05+30:55
82Louis HaltzTous Azimuts Douai1:45:17+31:07
83Linus BohmanMalungs OK Skogsmårdarna1:45:41+31:31
84Jonas HammarskiöldOK Skogsfalken1:45:47+31:37
85Gunnar HolmgrenBergnäsets AIK1:45:53+31:43
86Martin DjerfIK Hakarpspojkarna1:45:59+31:49
87Mark PurkisNydalens SK1:46:20+32:10
88David SundströmSöderhamns OK1:46:33+32:23
89Oscar VångellÄrla IF1:46:36+32:26
90Daniel RoosAttunda OK1:47:23+33:13
91Raphael SchalbetterOLG Nidwalden+obwalden1:47:51+33:41
92Timon SchweizerJärla Orientering1:48:40+34:30
93Cedric GuthierOLV Steinberg1:48:49+34:39
94David LundstenIFK Umeå1:50:12+36:02
95Lars LundströmIF Hallby SOK1:50:38+36:28
96Guillaume WyrschANCO1:51:15+37:05
97Mikael PihelOK Tisaren1:53:21+39:11
98Gioele MaddalenaGOV1:53:39+39:29
99Christoffer JohanssonTrollhättans SOK1:54:46+40:36
100Joel JohnssonOK Nackhe1:55:23+41:13
101Daniel Carløy SkjønsfjellNordreisa IL1:55:50+41:40
102Mehmet Emin AvcilNEO DSK1:57:51+43:41
103Jonas AnderssonStora Tuna OK1:59:56+45:46
104Brian PoonHkiof2:01:03+46:53
105Leon KollenbachSki-Club Helsa2:01:11+47:01
106Erik SchultzLunds OK2:03:19+49:09
107Feliciano PawlowskiOrientisti 922:03:55+49:45
108Bobby BrahmIFK Kiruna2:06:21+52:11
109Florent GrattepancheTous Azimuts Douai2:14:16+1:00:06
110Sebastian FleissBerliner TSC2:16:30+1:02:20
111Kin Wai LeeO-Ringen Academy (Hong Kong)2:17:49+1:03:39
112Joakim StåhlJärbo OK2:21:14+1:07:04
113Benjamin WaltiOLK Argus2:36:32+1:22:22
114Yueming Cheng2:46:54+1:32:44
115Siu Tung HuiHkoxcc3:05:35+1:51:25
Viktor HenmyrOK Vilse 87ej godkänd
Nico BrechbühlOLG Stäfaej godkänd
Guoxing ZhongO-STARej godkänd
Viacheslav KlimenkoKuzmolovoej godkänd
Marco JenschOK Mark Brandenburgej godkänd
Andreas LundstenCentrum OKej godkänd
Juho-Veikko HytönenIkaalisten Nouseva-Voimaej godkänd
Anders ÖsterlundVästerås SOKej start
Lukas PetersonIL Tyrvingej start
Andreas NilssonSävedalens AIKej start
Matthias KyburzIL Tyrvingej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser