Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Kolmården, etapp 3, lång

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Kolmården
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: måndag 22 juli 2019 - lördag 27 juli 2019

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, långEtapp 3, lång (totalt)Etapp 4, medelEtapp 4, medel (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

H20

6 690 m, 100 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Eskil FrøislandVang OL48:38
2Alasdair PedleyEdinburgh University Orienteering Club49:22+0:44
3Felix PerssonHaninge SOK50:13+1:35
4Max BloorEdinburgh University Orienteering Club50:43+2:05
5Daniel RönnqvistOK Linné51:22+2:44
6Hannes SvahnOK Ravinen51:36+2:58
7Mikkel JensenFarum Tisvilde OK52:06+3:28
8Jakob IngströmIK Hakarpspojkarna54:07+5:29
9Bjørn Anders FlågenHeming Orientering54:26+5:48
10Simen BallangrudOL Toten-Troll54:31+5:53
11Benjamin LangerakJärfälla OK54:54+6:16
12Martin LammFrölunda OL55:05+6:27
13Georg EklöwOK Södertörn55:15+6:37
14Olle HedmanIF Hagen55:36+6:58
15Luca RizziStora Tando OK56:53+8:15
16Edvin NordströmTäby OK57:26+8:48
17Klas JohanssonOK Tranan57:54+9:16
18Christoffer AhlsénSödertälje-Nykvarn OF58:20+9:42
19Eskil TryggöTrollhättans SOK58:49+10:11
20Axel BergströmOK Rodhen59:15+10:37
21Morten KnudsenOK Melfar59:30+10:52
22Noel WaldenfjordJärfälla OK59:33+10:55
23Daniel HellbergLunds OK59:36+10:58
24Oskar NymanOK Tyr1:00:17+11:39
25Isak HertinIK Hakarpspojkarna1:00:46+12:08
26Oskar SvahnEksjö SOK1:01:04+12:26
27Mattias IvaresOK Södertörn1:01:34+12:56
28Tom LinesEdinburgh University Orienteering Club1:02:07+13:29
29Truls LindholmSundsvalls OK1:02:27+13:49
30Jakob Schøier KovstedTisvilde Hegn OK1:02:44+14:06
31Oscar StombergIF Hagen1:02:46+14:08
32Watrelot Luc1:03:12+14:34
32Mikuláš JirkaKarlskrona SOK1:03:12+14:34
34Thibaut GuinotTalant SO1:03:37+14:59
35Lasse Fugmann ThamdrupFarum Tisvilde OK1:03:53+15:15
36Albin BjörnuddIFK Umeå1:04:03+15:25
37William ErnlundOK Linné1:04:05+15:27
38Emil LorenzAllerød OK1:04:13+15:35
39Oscar Hæstad BjørnstadFossum IF1:05:06+16:28
40Emil GrehnOK Rodhen1:05:25+16:47
41Skjalg NysæterSkien OK1:05:27+16:49
42Henrik WillamoSödertälje-Nykvarn OF1:05:33+16:55
43Simon FreylandEksjö SOK1:06:11+17:33
44Viktor BergLeksands OK1:06:27+17:49
45Nils CreusatHautes Vosges Orientation1:06:47+18:09
46Måns ErikssonSundsvalls OK1:07:19+18:41
47Erik ErikssonOK Älgen1:07:53+19:15
48Finn LydonEdinburgh University Orienteering Club1:08:28+19:50
49Joar GjerdahlKonnerud IL1:08:53+20:15
50Arvid ErikssonHagaby GoIF Örebro1:08:54+20:16
51Ole Jørgen Bogen ArenthNtnui1:09:32+20:54
52Mikkel Lau PetersenAllerød OK1:09:42+21:04
53Viktor BarkegrenStora Tuna OK1:10:22+21:44
54Elias ÖhmanGjø-Vard OL1:10:50+22:12
55Jonas LauriFK Herkules1:12:39+24:01
56Hampus NyströmIF Hagen1:12:44+24:06
57Connor ClearyPeninsula And Plains Orienteers1:13:22+24:44
58Axel ForsmanFK Herkules1:13:46+25:08
59Ben StoyerOLG Stäfa1:14:24+25:46
60Petter BodingIFK Lidingö SOK1:15:02+26:24
61Marco TonettoTeam Veneto1:15:04+26:26
62Tomáš VavříkSK OB Ostrava1:16:03+27:25
63Erik LundStenungsunds OK1:16:12+27:34
64Hugo EkingeOK Motala1:17:56+29:18
65Rasmus JonssonTjällmo-Godegårds OK1:18:02+29:24
66Søren Eg StaugaardKolding OK1:18:11+29:33
67Axel BlomFrölunda OL1:18:44+30:06
68Casper ThygesenOK Snab1:20:06+31:28
69Jens EdsenNordvest OK1:20:16+31:38
70Martin SkärlenHaninge SOK1:20:56+32:18
71Alex Del FedeleStora Tando OK1:21:48+33:10
72Marcus CarlssonIF Hagen1:22:02+33:24
73Yau Man ChuHKOC1:23:30+34:52
74Hans PetersenOK GORM1:24:22+35:44
75Carl EkbringKexholms SK1:24:56+36:18
76Pierre-Louis MazyTous Azimuts Douai1:27:46+39:08
77Gustav FrænellSundsvalls OK1:28:05+39:27
78Andreas MagnvallOK Södertörn1:28:12+39:34
79Christian LindhSundbybergs IK1:28:25+39:47
80Ludwig GustavssonOK Bävern1:29:01+40:23
81Vegard LøvliAsker SK1:30:27+41:49
82Leon BauerOK Mark Brandenburg1:30:36+41:58
83Ole Johan BråtenVang OL1:31:53+43:15
84Rasmus KihlSundbybergs IK1:34:51+46:13
85Emil Bjørnstad StrandRaumar Orientering1:35:31+46:53
86Robert ColeVäsby OK1:37:17+48:39
87Ivan FrelikhRybinsk1:38:34+49:56
88Henning KapischkeOK Mark Brandenburg1:39:28+50:50
89Marcus NylénDegerfors OK1:49:15+1:00:37
90Simon UptonCSOA1:50:41+1:02:03
91Daniel McDonnellCSOA1:51:06+1:02:28
92Axel HoveidAsker SK1:58:46+1:10:08
93Thomas RouhTous Azimuts Douai2:08:34+1:19:56
94Daniel GlimténOK Löftan2:33:09+1:44:31
95Tobias KnaackOK Mark Brandenburg2:35:57+1:47:19
Filip ÖrnKFUM Örebro OKej godkänd
Simon BjörnehällOK Gränsenej godkänd
Filip JohanssonKungälvs OKej godkänd
Cathal LaneCSOAej godkänd
Scott JuvikIL Gularej godkänd
William NilssonNyköpings OKej start
Gunnar EngströmLinköpings OKej start
Hugo HåkanssonIK Ymerej start
John GranathOK Kåreej start
Lasse HelwegAllerød OKej start
Mattia GründlerSuunta Jyväskyläej start
Ivar Lidström LauriSnättringe SKej start
Felix WilsonEdinburgh University Orienteering Clubej start
Eyvind Kjellevold MaldeIL Gularej start
Oskar EngesAttunda OKej start
Alexander StoremyrPorsgrunn OLej start
Jørgen WulfsbergNtnuiej start
Finlay ToddScottish Squadej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser