Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Kolmården, etapp 3, lång

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Kolmården
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: måndag 22 juli 2019 - lördag 27 juli 2019

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, långEtapp 3, lång (totalt)Etapp 4, medelEtapp 4, medel (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

H50-2

5 760 m, 127 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Gjermund UrsetIL BUL-Tromsø40:16
2Tommy LindbergOK Roslagen40:42+0:26
3Thomas AspIFK Göteborg Orientering40:49+0:33
4Johan IvarssonFreidig41:37+1:21
5Anders SvenskTjällmo-Godegårds OK42:09+1:53
6Jens Knud MaarupAllerød OK42:37+2:21
7Tero HeikkiläPaimion Rasti42:40+2:24
8Flemming JørgensenOK Snab42:51+2:35
9Odd StrandKongsberg OL43:16+3:00
10Helge GisholtOK Skeidi43:58+3:42
11Ola HultinOK Roslagen44:09+3:53
12Tore NymarkVaregg Fleridrett44:19+4:03
13Peter WestinVittjärvs IK44:31+4:15
14Rune ScheeleNydalens SK44:33+4:17
15Ulrik OlssonBrattås CK45:08+4:52
16Johan PetterssonOK Motala45:29+5:13
17Marc ProbstOL Norska45:42+5:26
18Kjetil BjørloHalden SK45:50+5:34
19Magnus LandstadSandnes IL46:14+5:58
20Thore KornmoPorsgrunn OL46:25+6:09
21Mikael ÖhgrenSävedalens AIK47:13+6:57
22Dan NorinGävle OK47:25+7:09
23Dag AusenPorsgrunn OL48:39+8:23
24Tore BjørnerødOK Moss48:48+8:32
25Håkan BerglundIF Thor48:56+8:40
26Christian GrotnesIL Tyrving49:26+9:10
27Jon Iver BakkenNydalens SK49:41+9:25
28Mika RantalaHelsingin Suunnistajat49:52+9:36
29Robert PalmVästerås SOK49:56+9:40
30Magnus LundgrenI 19 IF49:57+9:41
31Helge NysæterBergens TF50:11+9:55
32Ferri GassnerNaturfreunde Wien Orienteering Team50:26+10:10
33Dominik HumbelOLG Cordoba50:28+10:12
34Conny ForsbergLånghundra IF50:58+10:42
35Torgeir SnilsbergOK Moss51:08+10:52
36Ola WallinderGöteborg-Majorna OK51:09+10:53
37Lars KarlssonValbo AIF51:29+11:13
38Mattias SandqvistVallentuna-Össeby OL51:46+11:30
39Kari JussilaTampereen Pyrintö51:53+11:37
40Per EdlundSigtuna OK52:06+11:50
41Pär TögenmarkOK Linné52:49+12:33
42Knut Erling ØenHeming Orientering52:58+12:42
43Magnus HjorthDomnarvets GoIF53:18+13:02
44Mattias BååthSävedalens AIK53:24+13:08
45Øyvind HyllesethSkien OK53:25+13:09
46Anders JohanssonGöteborg-Majorna OK53:46+13:30
47Jakob HaugenStjørdals-Blink Orientering54:20+14:04
48Richard BlomFrölunda OL54:31+14:15
49Magnus LarssonVästerås SOK54:41+14:25
50Per JohanssonMotala AIF OL54:53+14:37
51Daniel OlmIF Thor55:03+14:47
52Nik SuterOLG Cordoba55:32+15:16
53Anders LammFrölunda OL55:48+15:32
54Bjarne BäcklundIFK Göteborg Orientering55:57+15:41
55Rune StræteWing OK56:58+16:42
56Lars OlssonOK Linné57:15+16:59
57Urs TschamperOLG Stäfa57:23+17:07
58Anders ÄlvegranVästerås SOK57:33+17:17
59Jan HageIL Leik57:38+17:22
60Anders BrinkmanVandrarringen58:36+18:20
61Martin OkleOLG Cordoba59:35+19:19
62Fredrik WikstenGävle OK59:38+19:22
63Per CarlssonStora Tuna OK59:54+19:38
64Lars-Gunnar WalleniusFrölunda OL1:01:00+20:44
65Anders L OlssonGävle OK1:01:05+20:49
66Ramon GarciaImperdible1:01:17+21:01
67Ivar MølnvikFossum IF1:01:31+21:15
68Trond BrevikFossum IF1:01:36+21:20
69Christer ArksandVallentuna-Össeby OL1:02:24+22:08
70Darius PeciuraOK Perkunas1:03:23+23:07
71Jonas GidingVallentuna-Össeby OL1:03:44+23:28
72Tommi ViitasaariKokkolan Suunnistajat1:04:02+23:46
73Finn Henry LillestrandTrøsken IL1:04:04+23:48
74Anders WadstenOK Landehof1:05:48+25:32
75Timo PietikäinenPihkaniskat1:05:56+25:40
76Boris Kastner-JirkaNaturfreunde Wien Orienteering Team1:06:15+25:59
77Joakim AhlströmVästerås SOK1:06:34+26:18
78Thomas BorneFrölunda OL1:06:42+26:26
79Paul StalderOLG Goldau1:06:49+26:33
80Markus BrechbuehlOLG Stäfa1:07:16+27:00
81Carsten ThyssenHorsens OK1:07:17+27:01
82Jens KovstedTisvilde Hegn OK1:09:00+28:44
83Morten HassOK Sorø1:09:04+28:48
84Urs KöhleO-Motion1:09:24+29:08
85Jan ChristofferssonOK Renen1:10:22+30:06
86Johan AnderssonValbo AIF1:10:25+30:09
87Øystein WiggenByåsen IL1:10:48+30:32
88Egil FossumIK Grane Arendal Orientering1:10:56+30:40
89Stefan JohanssonKungälvs OK1:11:04+30:48
90Jon MyklebostSandnes IL1:11:05+30:49
91Thomas GustafssonGöteborg-Majorna OK1:11:16+31:00
92Magnus JohanssonLånghundra IF1:12:00+31:44
93Hans NilssonKungälvs OK1:13:04+32:48
94Harri VehkalahtiIkaalisten Nouseva-Voima1:13:08+32:52
95Patrik SteenOK Enen1:13:15+32:59
96Ole Petter HaugenNydalens SK1:13:16+33:00
97Bernard GloorOLG Pfäffikon1:13:18+33:02
98Paavo RitvanenPihkaniskat1:13:51+33:35
99Jon HolstadFreidig1:14:18+34:02
100Kristian HansenOK Sorø1:14:23+34:07
101Roland ReisenbergerASVÖ Österrike1:14:27+34:11
102Henrik MelkstamLerums SOK1:15:08+34:52
103Valentas TotorisOK Perkunas1:15:42+35:26
104Sören StrandvallIF Minken1:15:59+35:43
105James BrewisAuckland OC1:16:00+35:44
106Kjetil EspedalNydalens SK1:17:59+37:43
107Patrik GustafssonVästerbergslagens OL1:19:46+39:30
108Martin EkdalaKungälvs OK1:20:54+40:38
109Per Ola UlsethNydalens SK1:21:33+41:17
110Hans-Olof PerssonOK Alehof1:22:13+41:57
111Erik VikaneFana IL1:22:41+42:25
112Svein ThorsbergGrue IL1:24:31+44:15
113Johan MöllerOK Linné1:24:54+44:38
114Svante JonsellVallentuna-Össeby OL1:25:31+45:15
115Kasperi LaunisASS Raisu Lumous1:26:30+46:14
116Klemens JanischowskyOLG Regensburg1:27:20+47:04
117Tomas JonssonVandrarringen1:28:49+48:33
118Mark FraterAuckland OC1:31:26+51:10
119Urban AnderssonBoxholm-Mjölby OL1:36:01+55:45
120Stefan NordströmSigtuna OK1:41:57+1:01:41
121Roger ØstvoldHeming Orientering1:49:12+1:08:56
122Jörgen DalénSala OK1:53:40+1:13:24
123Anders BygrenGävle OK2:37:54+1:57:38
Ola JernströmAvesta OKej godkänd
Patrik OttossonGävle OKej godkänd
Ottar WiklundNydalens SKej godkänd
Øivind FrøislandVang OLej godkänd
Niklas OlssonFagersta OKej start
Mark AeglerOL Regio Wilej start
Pär Anders StålVästerbergslagens OLej start
Håkan ErikssonTolered-Utby OL-Klubbej start
Richard TorseinFrölunda OLej start
Pål BårdsenStavanger OKej start
Stein H. HagenFossum IFej start
Svein OtterleiØstmarka OKej start
Øystein RappRaumar Orienteringej start
Knut Arne KarlsenStavanger OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser