Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Kolmården, etapp 4, medel

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Kolmården
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: måndag 22 juli 2019 - lördag 27 juli 2019

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, långEtapp 3, lång (totalt)Etapp 4, medelEtapp 4, medel (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

H20

3 930 m, 101 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Jakob Schøier KovstedTisvilde Hegn OK28:56
2Felix PerssonHaninge SOK29:21+0:25
3Thibaut GuinotTalant SO29:29+0:33
4Eskil FrøislandVang OL30:24+1:28
5Tom LinesEdinburgh University Orienteering Club30:53+1:57
6Mikkel JensenFarum Tisvilde OK30:59+2:03
6Lasse Fugmann ThamdrupFarum Tisvilde OK30:59+2:03
8Oskar NymanOK Tyr31:10+2:14
9Georg EklöwOK Södertörn31:11+2:15
10Bjørn Anders FlågenHeming Orientering31:14+2:18
11Olle HedmanIF Hagen31:15+2:19
12Jakob IngströmIK Hakarpspojkarna31:23+2:27
13Benjamin LangerakJärfälla OK31:30+2:34
14Daniel RönnqvistOK Linné31:47+2:51
15Morten KnudsenOK Melfar32:28+3:32
16Martin LammFrölunda OL32:30+3:34
17Hannes SvahnOK Ravinen32:36+3:40
18Albin BjörnuddIFK Umeå32:51+3:55
19Edvin NordströmTäby OK32:54+3:58
20Emil LorenzAllerød OK33:00+4:04
21Finn LydonEdinburgh University Orienteering Club33:04+4:08
22Klas JohanssonOK Tranan33:09+4:13
23Christoffer AhlsénSödertälje-Nykvarn OF33:37+4:41
24Mattias IvaresOK Södertörn33:42+4:46
25Luca RizziStora Tando OK33:53+4:57
26Isak HertinIK Hakarpspojkarna34:19+5:23
27Alasdair PedleyEdinburgh University Orienteering Club34:20+5:24
28Max BloorEdinburgh University Orienteering Club34:34+5:38
29Scott JuvikIL Gular34:36+5:40
30Noel WaldenfjordJärfälla OK34:44+5:48
31Petter BodingIFK Lidingö SOK34:45+5:49
32Emil GrehnOK Rodhen34:56+6:00
33Simon FreylandEksjö SOK35:05+6:09
34Daniel HellbergLunds OK35:16+6:20
35Truls LindholmSundsvalls OK35:29+6:33
36Arvid ErikssonHagaby GoIF Örebro35:37+6:41
37Viktor BarkegrenStora Tuna OK36:20+7:24
38Nils CreusatHautes Vosges Orientation36:46+7:50
39Axel ForsmanFK Herkules37:25+8:29
40Mikkel Lau PetersenAllerød OK37:36+8:40
41Måns ErikssonSundsvalls OK37:45+8:49
42Oscar Hæstad BjørnstadFossum IF38:15+9:19
43Skjalg NysæterSkien OK38:23+9:27
44Watrelot Luc38:31+9:35
45Axel BergströmOK Rodhen38:38+9:42
46Hampus NyströmIF Hagen38:39+9:43
47Eskil TryggöTrollhättans SOK38:43+9:47
48Viktor BergLeksands OK38:48+9:52
49Henrik WillamoSödertälje-Nykvarn OF39:01+10:05
49Leon BauerOK Mark Brandenburg39:01+10:05
51Erik ErikssonOK Älgen39:24+10:28
52Mikuláš JirkaKarlskrona SOK39:26+10:30
53Christian LindhSundbybergs IK39:46+10:50
54Marcus CarlssonIF Hagen39:55+10:59
55Ole Jørgen Bogen ArenthNtnui40:28+11:32
56Ben StoyerOLG Stäfa40:30+11:34
57Filip ÖrnKFUM Örebro OK40:32+11:36
58Connor ClearyPeninsula And Plains Orienteers40:33+11:37
59Tomáš VavříkSK OB Ostrava40:44+11:48
60Gustav FrænellSundsvalls OK41:01+12:05
61Jonas LauriFK Herkules41:17+12:21
62Henning KapischkeOK Mark Brandenburg41:18+12:22
63Axel HoveidAsker SK41:42+12:46
64William ErnlundOK Linné41:43+12:47
65Joar GjerdahlKonnerud IL41:54+12:58
66Carl EkbringKexholms SK43:22+14:26
67Søren Eg StaugaardKolding OK43:32+14:36
68Yau Man ChuHKOC43:33+14:37
69Pierre-Louis MazyTous Azimuts Douai43:40+14:44
70Rasmus KihlSundbybergs IK43:56+15:00
71Hugo EkingeOK Motala44:06+15:10
72Oskar SvahnEksjö SOK44:44+15:48
73Ludwig GustavssonOK Bävern44:50+15:54
73Hans PetersenOK GORM44:50+15:54
75Simon BjörnehällOK Gränsen45:09+16:13
76Rasmus JonssonTjällmo-Godegårds OK45:17+16:21
77Jens EdsenNordvest OK45:32+16:36
78Filip JohanssonKungälvs OK46:20+17:24
79Martin SkärlenHaninge SOK48:50+19:54
80Ole Johan BråtenVang OL49:21+20:25
81Daniel McDonnellCSOA49:35+20:39
82Axel BlomFrölunda OL50:16+21:20
83Elias ÖhmanGjø-Vard OL50:33+21:37
84Robert ColeVäsby OK50:43+21:47
85Alex Del FedeleStora Tando OK50:47+21:51
86Andreas MagnvallOK Södertörn52:04+23:08
87Vegard LøvliAsker SK52:09+23:13
88Marco TonettoTeam Veneto53:39+24:43
89Ivan FrelikhRybinsk54:11+25:15
90Thomas RouhTous Azimuts Douai1:00:19+31:23
91Emil Bjørnstad StrandRaumar Orientering1:03:00+34:04
92Cathal LaneCSOA1:04:26+35:30
93Tobias KnaackOK Mark Brandenburg1:04:46+35:50
94Marcus NylénDegerfors OK1:04:58+36:02
95Jørgen WulfsbergNtnui1:05:23+36:27
96Erik LundStenungsunds OK1:11:08+42:12
97Daniel GlimténOK Löftan1:17:28+48:32
Eyvind Kjellevold MaldeIL Gularej godkänd
Oscar StombergIF Hagenej godkänd
Lasse HelwegAllerød OKej godkänd
Casper ThygesenOK Snabej godkänd
Simon UptonCSOAej start
Oskar EngesAttunda OKej start
Alexander StoremyrPorsgrunn OLej start
Ivar Lidström LauriSnättringe SKej start
Simen BallangrudOL Toten-Trollej start
Finlay ToddScottish Squadej start
Felix WilsonEdinburgh University Orienteering Clubej start
William NilssonNyköpings OKej start
John GranathOK Kåreej start
Hugo HåkanssonIK Ymerej start
Gunnar EngströmLinköpings OKej start
Mattia GründlerSuunta Jyväskyläej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser