Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Kolmården, etapp 5, lång, jaktstart

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Kolmården
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: måndag 22 juli 2019 - lördag 27 juli 2019

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, långEtapp 3, lång (totalt)Etapp 4, medelEtapp 4, medel (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

D21 Elit

9 560 m, 62 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tove AlexanderssonStora Tuna OK1:15:397:54
2Johanna ÖbergOK Linné1:24:33+8:548:50
3Anna BachmanIFK Lidingö SOK1:24:53+9:148:52
4Anne M Hausken NordbergNydalens SK1:25:19+9:408:55
5Sanna FasthEksjö SOK1:25:40+10:018:57
6Alva OlssonLinköpings OK1:25:50+10:118:58
7Sara HagströmIFK Göteborg Orientering1:27:11+11:329:07
8Denisa KosováIFK Mora OK1:27:24+11:459:08
9Veera KlemettinenSuunta Jyväskylä1:28:17+12:389:14
10Anastasia RudnayaMS Parma1:29:03+13:249:18
11Lilian ForsgrenOK Tisaren1:29:18+13:399:20
12Ingeborg EideByåsen IL1:29:25+13:469:21
13Alexandra EnlundPargas IF1:30:15+14:369:26
14Emma BjessmoIFK Lidingö SOK1:31:23+15:449:33
15Sarina JenzerOL Norska1:32:03+16:249:37
16Tatyana RyabkinaHellas Orientering1:32:14+16:359:38
17Lisa RisbyOK Kåre1:33:06+17:279:44
18Ellinor TjernlundOK Tisaren1:33:26+17:479:46
19Aleksandra HornikPaimion Rasti1:34:33+18:549:53
20Sara SjökvistJärla Orientering1:34:55+19:169:55
21Anna Dahlgren-RosénJärla Orientering1:35:07+19:289:56
22Gabija RazaityteIgtisa1:35:34+19:559:59
23Silje Ekroll JahrenNydalens SK1:36:01+20:2210:02
23Charlotte WatsonLillomarka OL1:36:01+20:2210:02
25Ingrid LundanesNtnui1:36:02+20:2310:02
26Elin CarlssonOK PAN-Kristianstad1:36:13+20:3410:03
27Sofie BachmannJärla Orientering1:36:57+21:1810:08
28Tilda JohanssonOK Orion1:37:04+21:2510:09
29Josefin TjernlundOK Tisaren1:37:50+22:1110:14
30Tiia IstolahtiMS Parma1:37:51+22:1210:14
31Andrea SvenssonOK Tisaren1:38:12+22:3310:16
32Anna WehlinLinköpings OK1:40:01+24:2210:27
33Nelly CarlssonOK PAN-Kristianstad1:40:45+25:0610:32
34Rebecka HeinrupTullinge SK1:41:16+25:3710:35
35Hanna HugossonSundsvalls OK1:41:25+25:4610:36
36Aina EdgrenGöteborg-Majorna OK1:41:47+26:0810:38
37Olivia NilssonOK PAN-Kristianstad1:42:05+26:2610:40
38Ausrine KutkaiteIFK Lidingö SOK1:42:16+26:3710:41
39Magdalena OlssonStora Tuna OK1:43:02+27:2310:46
40Lovisa PerssonOK Tisaren1:43:04+27:2510:46
41Louise BeechIK Hakarpspojkarna1:43:39+28:0010:50
42Louise LundgrenVäxjö OK1:43:52+28:1310:51
43Malin SandstadNtnui1:44:03+28:2410:53
44Johanna Börjesson-ErikssonMalungs OK Skogsmårdarna1:44:11+28:3210:53
45Linnea ClaesdotterIFK Lidingö SOK1:45:07+29:2810:59
46Adela IndrakovaIFK Lidingö SOK1:46:30+30:5111:08
47Jessica HallidayDomnarvets GoIF1:47:36+31:5711:15
48Karen Oline KolstadNtnui1:48:55+33:1611:23
49Anna Nilsson SimkovicsUlricehamns OK1:48:59+33:2011:23
50Anika GassnerLinköpings OK1:49:55+34:1611:29
51Tonje VassendNtnui1:50:13+34:3411:31
52Gabriella GustafssonIK Hakarpspojkarna1:54:18+38:3911:57
53Indre ValaiteIFK Mora OK1:54:54+39:1512:01
54Kristin HylanderNyköpings OK1:56:41+41:0212:12
55Josefin ErlandssonOK Milan1:57:15+41:3612:15
56Sanna SkoogKils OK1:57:23+41:4412:16
57Krystal NeumannJärla Orientering2:01:51+46:1212:44
58Tereza CechovaCzech National Team2:02:38+46:5912:49
59Jennie Börjesson-ErikssonMalungs OK Skogsmårdarna2:03:27+47:4812:54
Jeanette Jönsson HellstadiusSödertälje-Nykvarn OFej godkänd
Ida-Marie CederbergPargas IFej godkänd
Kajsa RisbyOK Kåreej godkänd
Simona AebersoldTampereen Pyrintöej start
Susen LöschÄrla IFej start
Lena Eliasson-LööfOK PAN-Kristianstadej start
Milla MattilaHelsingin Suunnistajatej start
Sara EskilssonAlfta-Ösa OKej start
Siri UlvestadNydalens SKej start
Kirsi NurmiIFK Göteborg Orienteringej start
Lone Karin BrochmannBækkelagets SKej start
Lina StrandGöteborg-Majorna OKej start
Synnøve BråtenIFK Lidingö SOKej start
Marie OlaussenFredrikstad SKej start
Olha PanchenkoIFK Mora OKej start
Jannie HagårdOK PAN-Kristianstadej start
Carina PolzerLinköpings OKej start
Karolin OhlssonJärla Orienteringej start
Vendula HorcickovaMalungs OK Skogsmårdarnaej start
Vilma BlennowOK Linnéej start

H21 Elit

11 320 m, 61 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Martin RegbornHagaby GoIF Örebro1:16:336:45
2Simon ImarkTullinge SK1:17:07+0:346:48
3Emil SvenskStora Tuna OK1:17:41+1:086:51
4Isac von KrusenstiernaOK Kåre1:17:45+1:126:52
5Rassmus AnderssonOK Linné1:17:57+1:246:53
6Albin RidefeltOK Linné1:18:37+2:046:56
7Jens RönnolsJärla Orientering1:18:54+2:216:58
8Ruslan GlebovOK Ravinen1:19:39+3:067:02
9Jon Aukrust OsmoenNydalens SK1:19:45+3:127:02
10Robert MerlTurun Metsänkävijät1:20:19+3:467:05
11Gernot YmsénOK PAN-Kristianstad1:20:30+3:577:06
12Simon HectorSnättringe SK1:20:44+4:117:07
13Johan RunessonIFK Lidingö SOK1:21:26+4:537:11
14Vojtěch KrálIFK Mora OK1:21:49+5:167:13
15Ola MartnerOK PAN-Kristianstad1:22:11+5:387:15
16Pavel KubatKalevan Rasti1:22:24+5:517:16
17Olle BoströmIL Tyrving1:23:02+6:297:20
18Akseli RuoholaMS Parma1:23:12+6:397:20
19Tobia PezzatiTampereen Pyrintö1:23:38+7:057:23
20Gustav HindérOK Tisaren1:24:23+7:507:27
21Noah ZbindenJärla Orientering1:25:24+8:517:32
22Marek MinarIFK Mora OK1:25:39+9:067:33
23Anton JohanssonOK Orion1:26:01+9:287:35
23Oskar AndrénOK Tisaren1:26:01+9:287:35
25Filip DahlgrenHagaby GoIF Örebro1:26:12+9:397:36
26Christoph MeierJärla Orientering1:26:24+9:517:37
27Florian SchneiderOL Norska1:26:30+9:577:38
28Audun HeimdalNtnui1:26:54+10:217:40
29Filip OssianssonIK Hakarpspojkarna1:27:09+10:367:41
30Johan HögstrandIFK Göteborg Orientering1:27:57+11:247:46
31Joey HadornOK Linné1:28:37+12:047:49
32Riccardo ScaletHalden SK1:29:06+12:337:52
33Andreas SølbergIFK Göteborg Orientering1:29:20+12:477:53
34Andreas UllerKils OK1:29:28+12:557:54
35Konstantin SerebrianitskiiKuzmolovo1:29:37+13:047:55
36Kent OhlssonSödertälje-Nykvarn OF1:29:45+13:127:55
37Johan HöijOK Linné1:30:33+14:007:59
38Johan Ek-LarssonSödertälje-Nykvarn OF1:30:34+14:018:00
39Emil GranqvistOK Ravinen1:30:54+14:218:01
40Vetle Ruud BråtenIFK Göteborg Orientering1:30:56+14:238:01
41Timo SuterEksjö SOK1:31:23+14:508:04
42Sebastian InderstEksjö SOK1:32:32+15:598:10
43Ludvig ÅhlundMalungs OK Skogsmårdarna1:33:23+16:508:14
44Julian DentIFK Lidingö SOK1:33:45+17:128:16
45Uldis UpitisTurun Metsänkävijät1:34:23+17:508:20
46Rasmus ElmelidOK Orion1:34:32+17:598:21
47Erik BomanGävle OK1:36:30+19:578:31
48Jonas GustafssonOK Kåre1:37:26+20:538:36
49Matthias GroellOK PAN-Kristianstad1:40:25+23:528:52
50Théo RadondyTous Azimuts Douai1:42:25+25:529:02
51Ludvig ErikssonKils OK1:43:01+26:289:06
52Oskari LiukkonenHiidenkiertäjät1:48:42+32:099:36
53Adrien DelenneHalden SK1:49:13+32:409:38
54Krzysztof WolowczykOK Denseln1:51:26+34:539:50
55Gene BeveridgeNorth West OC1:56:02+39:2910:15
Hans Petter MathisenFredrikstad SKej godkänd
Jesper SvenskStora Tuna OKej godkänd
Isak BergsetFrol ILej godkänd
Pascal BuchsTampereen Pyrintöej godkänd
Damien RenardOK Denselnej godkänd
Topi SyrjäläinenHelsingin Suunnistajatej godkänd
Martin HubmannFredrikstad SKej start
William LindMalungs OK Skogsmårdarnaej start
Anton SjökvistStora Tuna OKej start
Andreas KyburzIL Tyrvingej start
Denys ShcherbakovRonneby OKej start
Emil AnderssonÄrla IFej start
Oleksandr KratovKooveeej start
Henrik JonssonÄrla IFej start
Henrik JohannessonStora Tuna OKej start
Filip GrahnHestra IFej start
Oskar SjöbergOK Linnéej start
Håkon Jarvis WestergårdIL Tyrvingej start
Miloš NykodýmOK Linnéej start
Max Peter BejmerIFK Göteborg Orienteringej start
Eirik Kamstrup HovindNydalens SKej start
Aleksi SorsaTampereen Pyrintöej start
Miika KirmulaKalevan Rastiej start
Artem PanchenkoIFK Mora OKej start
Jerker LysellRehns BKej start

D20 Elit

7 140 m, 78 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Victoria BjørnstadIFK Göteborg Orientering1:08:489:38
2Isa EnvallIK Hakarpspojkarna1:10:18+1:309:50
3Anine LomeHamar OK1:10:25+1:379:51
4Lotte Jauhojärvi MarkussenAsker SK1:10:30+1:429:52
5Elena PezzatiStora Tando OK1:11:36+2:4810:01
6Erika Källvik LeufvénÅmåls OK1:12:17+3:2910:07
7Ragnhild EideByåsen IL1:12:33+3:4510:09
8Johanna Källvik LeufvénÅmåls OK1:12:36+3:4810:10
9Grace MolloyKalevan Rasti1:13:34+4:4610:18
10Synne StrandAsker SK1:15:06+6:1810:31
11Ragne WiklundNydalens SK1:15:07+6:1910:31
12Frida VikströmSundsvalls OK1:15:13+6:2510:32
13Ronja HuggStora Tuna OK1:15:48+7:0010:36
14Annika SimonsenIK Hakarpspojkarna1:15:52+7:0410:37
15Elisa BertozziGOLD Savosa1:16:11+7:2310:40
16Agnes Nørgård KrachtFarum Tisvilde OK1:16:38+7:5010:43
17Ella OlssonGrycksbo IF OK1:16:43+7:5510:44
18Pernille Jebens KatlaFossum IF1:17:53+9:0510:54
19Jasmiina RantalaRasti-Lukko1:18:23+9:3510:58
20Sara GranstedtIK Hakarpspojkarna1:19:04+10:1611:04
21Venla TurakainenHelsingin Suunnistajat1:19:35+10:4711:08
22Lene Berg HanssenByåsen IL1:19:42+10:5411:09
23Fanny SundbladEksjö SOK1:21:13+12:2511:22
24Klara AxelssonEksjö SOK1:21:17+12:2911:23
25Amanda StrandvallIF Minken1:21:58+13:1011:28
26Signe Bredholt JørgensenNtnui1:23:46+14:5811:43
27Alice Svensson FinndahlIK Hakarpspojkarna1:24:24+15:3611:49
28Ingrid KvålsgardFossum IF1:25:06+16:1811:55
29Siri NyfelerOLG Thun1:25:20+16:3211:57
30Laura KingEdinburgh University Orienteering Club1:25:44+16:5612:00
31Johanna NilssonKungälvs OK1:25:59+17:1112:02
32Hanne VassendPorsgrunn OL1:26:17+17:2912:05
33Emma BlixtOK Hammaren1:27:30+18:4212:15
34Ella SjöbergTullinge SK1:27:49+19:0112:17
35Hanna MårtenssonGöteborg-Majorna OK1:27:58+19:1012:19
36Hedda Raadal BjørloHalden SK1:28:10+19:2212:20
37Eliska SieglovaMFP1:28:33+19:4512:24
38Emma WilsonEdinburgh University Orienteering Club1:28:44+19:5612:25
39Niamh HunterWcoc1:30:53+22:0512:43
40Maja KindlundOK Tranan1:31:25+22:3712:48
41Ida KristianssonHalden SK1:31:33+22:4512:49
42Moa WestbladOK Ravinen1:33:04+24:1613:02
43Thea Sildnes BaklidKonnerud IL1:33:11+24:2313:03
44Miglė SušinskaitėOK Fortūna1:33:58+25:1013:09
45Anna HallménOK Tisaren1:34:11+25:2313:11
46Ebba HjertbergHestra IF1:34:15+25:2713:12
47Lovisa BlomgrenEksjö SOK1:34:19+25:3113:12
48Kaisa KlemettinenSuunta Jyväskylä1:35:18+26:3013:20
49Aurora GjølsjøOK Moss1:37:01+28:1313:35
50Tove EkströmLinköpings OK1:38:27+29:3913:47
51Selma GumaeliusWaxholms OK1:39:19+30:3113:54
52Ebba GanslandtIFK Lidingö SOK1:39:39+30:5113:57
53Viktorija DrazdauskaitėOK Ąžuolas1:40:07+31:1914:01
54Sofia JohanssonOK Skärmen1:40:21+31:3314:03
55Frida JohanssonOK Djerf1:42:49+34:0114:24
56Ella Arentz HagenSandefjord OK1:43:05+34:1714:26
57Hanna LagerbergOK Södertörn1:44:29+35:4114:38
58Agnethe HasliBækkelagets SK1:45:03+36:1514:42
59Anna ChelnovaNorthern Wind1:45:22+36:3414:45
60Irmalinn NilssonHärlövs IF1:46:55+38:0714:58
61Elsa ChristofferssonOK Renen1:50:35+41:4715:29
62Katerina SkarkovaMFP1:51:33+42:4515:37
63Ebba JensenSkåneslättens OL1:53:14+44:2615:51
64Claudia WaltiOLK Argus1:56:18+47:3016:17
65Lisa BörnstedtKungälvs OK1:59:01+50:1316:40
66Emily SorensenSpurposting Australia2:02:41+53:5317:10
Ida ØbroOK Orionej godkänd
Lisa Jonsson NordinSkåneslättens OLej godkänd
Malva SteenOK Enenej godkänd
Amanda KarlssonOK Ravinenej godkänd
Hanna KjellinSundsvalls OKej godkänd
Zeynep OcakNEO DSKej godkänd
Alva LindellIF Thorej godkänd
Jasmin SchwammbergerGjø-Vard OLej godkänd
Johanne Bratland TjernshaugenOK Mossej godkänd
Lotten KindlundhFK Finnej godkänd
Alice SelemStora Tando OKej godkänd
Flavia LehmannOLG Murtenej godkänd
Vilma von KrusenstiernaOK Kåreej start
Marlin HaavengenKongsberg OLej start
Jasmina GassnerOK Oachkatzlschwoafej start
Elsa LindeblomHestra IFej start
Tindra HjortFalköpings AIK OKej start
Annika MatilainenHelsingin Suunnistajatej start
Stina JohanssonOK Bävernej start
Jenny WegebroSundsvalls OKej start
Lise TermansenOK Pan Århusej start
Ane DyrkornNtnuiej start
Anja ProbstOL Norskaej start
Tuuli HeikkiläLynxej start
Teele TelgmaSK Saue Tammedej start
Thea DyrkornNtnuiej start
Fiona BunnSödertälje-Nykvarn OFej start
Maja MörthStora Tuna OKej start
Siri SuterEksjö SOKej start
Amanda KleijnSödertälje-Nykvarn OFej start

H20 Elit

8 630 m, 101 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1August MollénOK Denseln1:06:027:39
2Aston KeySpurposting Australia1:06:55+0:537:45
3Jørgen BaklidKonnerud IL1:08:07+2:057:53
4Oskar EdvardssonJärfälla OK1:08:33+2:317:56
5Aaro AhoValkeakosken Haka1:08:34+2:327:56
6August Asheim BirkelandNtnui1:08:58+2:567:59
7Elias JonssonNydalens SK1:10:48+4:468:12
8Erling HjermstadFossum IF1:11:05+5:038:14
9Erik HerneOK Ravinen1:11:34+5:328:17
9Felix AxelssonMarkbygdens OK1:11:34+5:328:17
11Erik HannrupIF Thor1:11:41+5:398:18
12Hugo LillieströmOK Roxen1:12:06+6:048:21
13Jonas AnderssonOK Roxen1:12:08+6:068:21
14Ilgvars CauneVehkalahden Veikot1:12:09+6:078:21
15Gustav RuneforsVäxjö OK1:12:16+6:148:22
16Ludvig EkNyköpings OK1:12:30+6:288:24
17Niels Christian HellerudHalden SK1:12:31+6:298:24
18Jonatan GustafssonKFUM Örebro OK1:12:45+6:438:25
19Sebastian DalandIFK Göteborg Orientering1:12:47+6:458:26
20Filip TrofastBredaryds SOK1:12:56+6:548:27
21Matias SalonenHelsingin Suunnistajat1:13:27+7:258:30
22Axel GranqvistOK Ravinen1:13:41+7:398:32
23Niklas CarlssonSundbybergs IK1:13:51+7:498:33
24Teemu OksanenIkaalisten Nouseva-Voima1:13:52+7:508:33
25Olle SörqvistMarkbygdens OK1:14:49+8:478:40
26Alastair GeorgeSpurposting Australia1:14:52+8:508:40
27Fricis SpektorsTurun Metsänkävijät1:15:09+9:078:42
28Aslak HeimdalKonnerud IL1:15:54+9:528:47
29Sander ArntzenAsker SK1:15:57+9:558:48
30Emil KarlssonHestra IF1:17:01+10:598:55
31Tim JohanssonFK Friskus-Varberg1:17:02+11:008:55
32Erik WigleSödertälje-Nykvarn OF1:17:51+11:499:01
33Albin AnderssonTullinge SK1:18:02+12:009:02
34Marius AurebekkKristiansand OK1:18:14+12:129:03
35Styrk Hundseid KamsvågIL Tyrving1:18:26+12:249:05
36Quentin MouletOK Hällen1:19:13+13:119:10
37Andreas GustafssonIK Hakarpspojkarna1:19:15+13:139:10
38Axel HalvarssonGöteborg-Majorna OK1:19:19+13:179:11
39Carl CarlssonNyköpings OK1:19:21+13:199:11
40Henrik Fredriksen AasAsker SK1:19:25+13:239:12
41Isac EricssonVäxjö OK1:19:31+13:299:12
42Antton SankeloLapuan Virkiä1:20:16+14:149:18
43Eddie NarbettEdinburgh University Orienteering Club1:20:35+14:339:20
44Alastair ThomasHelsingin Suunnistajat1:20:52+14:509:22
45Fredrik HamreforsVästerås SOK1:21:45+15:439:28
46Victor HanssonJönköpings OK1:21:58+15:569:29
47Emil PetterssonKarlskrona SOK1:22:06+16:049:30
48Simon HardenFK Boken1:22:13+16:119:31
49Rasmus MathisenPorsgrunn OL1:22:53+16:519:36
50Siro CorsiGOLD Savosa1:22:54+16:529:36
51Johan GibergSödertälje-Nykvarn OF1:23:10+17:089:38
51Oskar Spets StorhovFreidig1:23:10+17:089:38
53Walter LagerhällRehns BK1:23:46+17:449:42
54Even LindaasVang OL1:24:12+18:109:45
55Arttu LindqvistKouvolan Suunnistajat1:24:32+18:309:47
56Christian MichelsenDon't Get Lost1:24:34+18:329:47
57Oscar JohanssonKarlskrona SOK1:24:49+18:479:49
58Njaal Ellegaard MelbyVang OL1:24:50+18:489:49
59Mads Møller SkaugOK Pan Århus1:24:59+18:579:50
60Oscar ModigOK PAN-Kristianstad1:25:37+19:359:55
61Lukas KatvalaKarlskrona SOK1:26:14+20:129:59
62Daniel BogrenIF Hagen1:26:57+20:5510:04
63Sindre R. HoltHedrum OL1:29:03+23:0110:19
64Mikkel Holm NielsenOK Pan Århus1:29:17+23:1510:20
65Otso WesterlundKoovee1:30:28+24:2610:28
66Johan DupontOK Pan Århus1:30:47+24:4510:31
67Lukas OlmKils OK1:30:54+24:5210:31
68Simon DahlbergOK Nolaskogsarna1:31:12+25:1010:34
69Alexander KällTumba-Mälarhöjden OK1:32:09+26:0710:40
70Lukas GranstedtIK Hakarpspojkarna1:33:45+27:4310:51
71Gustav OlssonOK Orion1:33:55+27:5310:52
72Angus HainesSpurposting Australia1:35:06+29:0411:01
73Zac HuddIFK Lidingö SOK1:36:48+30:4611:13
74Andreas Bock BjørnsenOK Pan Århus1:37:35+31:3311:18
75Filip MöllerOK Södertörn1:37:59+31:5711:21
76Carl HolmbergIF Hagen1:38:18+32:1611:23
77Kurtis ShukerSpurposting Australia1:38:53+32:5111:27
78Thomas LaraiaEdinburgh University Orienteering Club1:40:48+34:4611:40
79Daniel MoncktonNorth West Orienteering Club1:41:23+35:2111:44
80Friedrich von UckroOSC Kassel1:41:41+35:3911:46
81Georg GröllEksjö SOK1:42:07+36:0511:49
82Jussi JalonenHämeenlinnan Suunnistajat1:42:50+36:4811:54
83Henrik AsklöfTampereen Pyrintö1:43:10+37:0811:57
84Niklas HolzhauerOSC Kassel1:43:26+37:2411:59
85Luca LibardoniJunior Team Trentino1:49:07+43:0512:38
86Leo HolperOCFF1:49:37+43:3512:42
87Oscar TranbergOK Pan Århus1:50:20+44:1812:47
88Hendrik HolzhauerOSC Kassel1:51:29+45:2712:55
Emil AuseliusBredaryds SOKej godkänd
Øyvind HjermstadFossum IFej godkänd
Axel OlssonIF Hagenej godkänd
Rihards KruminsTurun Metsänkävijätej godkänd
Olof SkoglundKils OKej godkänd
Frederick Carcasej godkänd
Hugo DalhammerOK Roxenej godkänd
Malte Kjær HemmingsenFarum Tisvilde OKej godkänd
Erlend BrendstuenHalden SKej godkänd
Kristoffer TengrothSundbybergs IKej godkänd
Cyrill FrickerOLK Argusej godkänd
Johannes ÖhgrenOK Kåreej godkänd
Erik Hæstad BjørnstadFossum IFej godkänd
Lassi VaismaaJämsän Retki-Veikotej start
Albin AlsiöIF Hagenej start
Filip BengtssonOK Orionej start
Silas HutzliOL Regio Wilej start
Tino PolsiniEksjö SOKej start
Jostein Svaland DaleVang OLej start
Max GriffithsNorth West Orienteering Clubej start
Marius KaiserOL Regio Oltenej start
James AcklandInterlopersej start
Jonathan UllerKils OKej start
Clemens WolframEksjö SOKej start
Duncan CurrieSpurposting Australiaej start

D18 Elit

6 010 m, 103 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tilde BacklundOK Södertörn59:179:51
2Hilla PitkänenJämsän Retki-Veikot59:55+0:389:58
3Hanna LundbergOK Renen1:00:54+1:3710:07
4Petrina CostermansJärla Orientering1:01:35+2:1810:14
5Emma LingIK Hakarpspojkarna1:03:16+3:5910:31
6Hilda Holmqvist JohanssonIK Hakarpspojkarna1:03:27+4:1010:33
7Ebba BerglinOK Orion1:05:20+6:0310:52
8Hedvig Valbjørn GydesenOK Pan Århus1:05:29+6:1210:53
9Jenny BaklidKonnerud IL1:05:38+6:2110:55
10Alva SonessonFalköpings AIK OK1:06:32+7:1511:04
11Maria MäättänenEspoon Suunta1:06:58+7:4111:08
12Anastassia BotovaKuzmolovo1:07:15+7:5811:11
12Andrea RanvikKonnerud IL1:07:15+7:5811:11
14Csilla GardonyiMOM Hungary1:07:52+8:3511:17
15Janne Tjørhom AasheimGanddal IL1:08:29+9:1211:23
16Emma ErikssonEksjö SOK1:09:49+10:3211:37
17Malene Teresia JebsenHeming Orientering1:10:11+10:5411:40
18Elizaveta BotovaKuzmolovo1:10:29+11:1211:43
19Tove PetterssonOK Roxen1:10:46+11:2911:46
20Martina RizziEksjö SOK1:12:29+13:1212:03
21Sofia WigleSödertälje-Nykvarn OF1:13:23+14:0612:12
22Märta LjungbergSjövalla FK1:13:33+14:1612:14
23Taisiia KhokhlovaCraft Orienta1:13:59+14:4212:18
24Matilda LindhSundbybergs IK1:15:19+16:0212:31
25Maria SeninaNord West1:15:27+16:1012:33
26Tiina NiemiPohjankyrön Rasti1:15:40+16:2312:35
27Tilda GolsäterKorsnäs IF OK1:16:15+16:5812:41
28Clara SamuelssonOK Vivill1:16:27+17:1012:43
29Elsa AnkeloMS Parma1:16:31+17:1412:43
30Kristine KravdalGjø-Vard OL1:17:03+17:4612:49
31Siana SennEspoon Suunta1:17:19+18:0212:51
32Alma HjertbergHestra IF1:17:39+18:2212:55
33Agnes BromanOK Roslagen1:17:50+18:3312:57
33Tilde EngbergHärnösands OK1:17:50+18:3312:57
35Signe NilssonNyköpings OK1:17:54+18:3712:57
36Venla-Linnea KarjalainenSuunta Jyväskylä1:18:12+18:5513:00
37Kristine Eide RappRaumar Orientering1:18:37+19:2013:04
38Elsa NilssonDomnarvets GoIF1:18:53+19:3613:07
39Tora Aasheim NymarkVaregg Fleridrett1:19:08+19:5113:10
40Karen Hoel JomaasFossum IF1:19:15+19:5813:11
41Julia RangertIK Hakarpspojkarna1:19:16+19:5913:11
42Elin RindstigSOK Viljan1:20:00+20:4313:18
43Klara AnderssonDomnarvets GoIF1:20:23+21:0613:22
44Ingrid Marie Stubban HygenØstmarka OK1:20:25+21:0813:22
45Hillevie SvärdSträngnäs-Malmby OL1:20:28+21:1113:23
46Moa HjorthDomnarvets GoIF1:20:35+21:1813:24
47Therese NilssonOK Österåker1:20:48+21:3113:26
48Anniken RanvikKonnerud IL1:20:50+21:3313:26
49Kajsa BogrenSundbybergs IK1:21:28+22:1113:33
50Alicia LundgrenVäxjö OK1:21:38+22:2113:34
51Alma GustafssonSOK Aneby1:21:53+22:3613:37
52Marte Madslien BakkenNydalens SK1:22:18+23:0113:41
53Nicolina MobergOK Tyr1:22:51+23:3413:47
54Nina PerssonHaninge SOK1:22:53+23:3613:47
55Christine HoenEiker OL1:23:12+23:5513:50
56Sofia IversAttunda OK1:23:46+24:2913:56
57Malin BierfeldtÄrla IF1:23:48+24:3113:56
58Maja PorleVäxjö OK1:24:16+24:5914:01
59Lovisa WeidenSkåneslättens OL1:24:53+25:3614:07
60Isabella AumoKungälvs OK1:25:31+26:1414:13
61Thea FagerströmIFK Göteborg Orientering1:26:16+26:5914:21
62Alma WilhelmssonFalköpings AIK OK1:27:19+28:0214:31
63Ebba LindOK Skärmen1:27:26+28:0914:32
64Hanna JohannessonRonneby OK1:27:42+28:2514:35
65Mathilde Smedegaard MadsenSøllerød OK1:28:44+29:2714:45
66Magdalena NilssonHögåkers OK1:28:59+29:4214:48
67Anna Øfsthus GravirAsker SK1:29:10+29:5314:50
68Nicol CanovaG.S. Pavione - Imèr1:29:14+29:5714:50
69Ingvild LangeggenKongsberg OL1:29:31+30:1414:53
70Elisa KiiskinenSotkamon Jymy1:29:38+30:2114:54
71Emilia EngelOK Ravinen1:30:20+31:0315:01
72Tessa BurnsAuckland OC1:30:21+31:0415:01
73Anna LithellOK Linné1:30:26+31:0915:02
74Ebba LindmanIK Hakarpspojkarna1:30:27+31:1015:02
75Amelie JosefssonSkogslöparna1:31:36+32:1915:14
76Emilia BergströmOK Rodhen1:32:27+33:1015:22
77Agnes LindblomMalmö OK1:32:50+33:3315:26
78Jessica SewellNorth West OC1:34:05+34:4815:39
79Ingeborg RognstadHadeland OL1:34:35+35:1815:44
80Ada WulfsbergNydalens SK1:34:37+35:2015:44
81Amanda KarmetunOK Njudung1:36:03+36:4615:58
82Vera RolfssonSkarpnäcks OL1:36:18+37:0116:01
83Giulia RigoniG.S. Pavione - Imèr1:38:35+39:1816:24
84Elin LindbladOK Djerf1:39:30+40:1316:33
85Mari Fjellbirkeland JohannesenIL Gular1:40:39+41:2216:44
86Lorely KõrvelOK Kobras1:40:55+41:3816:47
87Oda Isnes TyseEiker OL1:43:33+44:1617:13
88Lovisa GustafssonKFUM Örebro OK1:45:47+46:3017:36
89Katarina NorrbyOK Södertörn1:48:32+49:1518:03
90Ingrid Lund HovdenIL Tyrving1:57:46+58:2919:35
91Stella Maria HolmboeIL Tyrving1:58:20+59:0319:41
Oda ScheeleNydalens SKej godkänd
Malin KristianssonTrollhättans SOKej godkänd
Tale StrandKongsberg OLej godkänd
Olivia AspIFK Göteborg Orienteringej godkänd
Linnea SkalbergBredaryds SOKej godkänd
Amanda JanssonOK Djerfej godkänd
Ellika GrothKungälvs OKej godkänd
Hilda AxelssonFK Göingarnaej godkänd
Julia NordlanderSundsvalls OKej godkänd
Venla KankainenSotkamon Jymyej godkänd
Amelie RajanIFK Lidingö SOKej godkänd
Sara Nystrøm OlsenStavanger OKej godkänd
Tilda ÖstbergStora Tuna OKej start
Annick MeisterOK Södertörnej start
Ebba LindellIF Thorej start
Ellen BlennowFalköpings AIK OKej start
Jill LaurénPargas IFej start
Anna GröllEksjö SOKej start
Elsa Aderstedt AlthoffKungälvs OKej start
Elise AusenPorsgrunn OLej start
Jennifer DavidsonGöteborg-Majorna OKej start
Elin BergOK Ravinenej start
Nora AeglerOL Regio Wilej start
Karin WedmanVästerbergslagens OLej start
Lovisa WigertzLånghundra IFej start
Lisa OlssonTorsås OKej start
Anna Jacobsen-GaskiBardu ILej start

H18 Elit

6 960 m, 108 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Viktor SvenskStora Tuna OK52:547:36
2Axel ElmbladBredaryds SOK53:38+0:447:42
3Philip CarlssonNyköpings OK55:54+3:008:01
4Søren Thrane ØdumIFK Göteborg Orientering57:20+4:268:14
5Touko SeppäTurun Suunnistajat58:04+5:108:20
6Hugo StrömMullsjö SOK58:56+6:028:28
7Samuel PihlströmOK Landehof59:09+6:158:29
8Valter PetterssonOK Tisaren59:29+6:358:32
9Aaro OjalaKouvolan Suunnistajat1:00:21+7:278:40
10Erik BonekOK Linné1:01:01+8:078:46
11Jesper JohanssonOK Löftan1:01:33+8:398:50
12Johan LangerakJärfälla OK1:01:51+8:578:53
13Emil AxelssonLerums SOK1:02:00+9:068:54
14Viktor Jellvert BörjesonGöteborg-Majorna OK1:02:29+9:358:58
15Vegard KittilsenFreidig1:03:00+10:069:03
16Joar HertinIK Hakarpspojkarna1:03:13+10:199:04
16Dmitry StepanovNord West1:03:13+10:199:04
18Wille LaitamäkiMS Parma1:03:34+10:409:07
18Dante AfnanSpurposting Australia1:03:34+10:409:07
20Linus KristianssonTrollhättans SOK1:04:07+11:139:12
21Benjamin NäslundSkogslöparna1:04:54+12:009:19
22Theis MunktvedAllerød OK1:05:14+12:209:22
23Otto GripenbergIF Brahe1:05:15+12:219:22
23Duncan RobertsonSvaide Roma SOK1:05:15+12:219:22
25Axel LundgrenSundsvalls OK1:05:18+12:249:22
26Olof LjunggrenLinköpings OK1:05:24+12:309:23
27Albin PerssonHalmstad OK1:05:39+12:459:25
28Sondre YtterbøAsker SK1:06:02+13:089:29
29Anton SilierJärfälla OK1:06:18+13:249:31
30Kornelius Kriszat-LøvfaldNydalens SK1:06:25+13:319:32
31Valtteri KankainenSotkamon Jymy1:06:47+13:539:35
32Nicola DegiorgiGOLD Savosa1:06:56+14:029:37
33Lukas NovakEksjö SOK1:07:07+14:139:38
34Hugo JakobssonEksjö SOK1:07:24+14:309:41
35Mikhail BelyakovNord West1:07:39+14:459:43
36Manuele RenStora Tando OK1:07:49+14:559:44
37Maxim OmelchenkoKarlskrona SOK1:07:54+15:009:45
38David MelinOK Rodhen1:07:55+15:019:45
39Emil BoströmOK Linné1:07:59+15:059:46
40Felix DrejmoOK Landehof1:08:13+15:199:48
41Linus LundbergOK Bävern1:08:25+15:319:49
42Melker ForsbergKFUM Örebro OK1:08:32+15:389:50
43Karl LundinOK Hällen1:08:42+15:489:52
44Jakob SjöbergGävle OK1:08:45+15:519:52
45Jonas CarlssonStora Tuna OK1:09:18+16:249:57
46Fredrik GlänneforsSöders-Tyresö1:09:24+16:309:58
47Mattis PerssonEksjö SOK1:09:48+16:5410:01
48Viljan Van RaaijHedrum OL1:10:00+17:0610:03
49Pyry WillmanRastikarhut1:10:03+17:0910:03
50Manne HammarbergJärfälla OK1:10:22+17:2810:06
51Jonas GrønliFreidig1:10:28+17:3410:07
52Olli KoivumäkiKokkolan Suunnistajat1:10:34+17:4010:08
53Lauri SyrjäläinenHelsingin Suunnistajat1:10:39+17:4510:09
54Jonatan GraversenIL BUL-Tromsø1:10:55+18:0110:11
55Johan CallebergSnättringe SK1:11:08+18:1410:13
56Hugo DjurstedtEksjö SOK1:11:20+18:2610:14
57Melker LundinOK Hällen1:11:56+19:0210:20
58Petter Liabakk EriksenByåsen IL1:12:06+19:1210:21
59Daniil FominTurun Suunnistajat1:12:52+19:5810:28
60Iivari WillmanRastikarhut1:13:06+20:1210:30
61Jakob HjelsethOL Tønsberg Og Omegn1:13:57+21:0310:37
62Thomas RadondyTous Azimuts Douai1:14:00+21:0610:37
63Joel SchüleKoovee1:14:01+21:0710:38
64Lars SandstadFreidig1:14:23+21:2910:41
65Felix BäckstädeVisborgs OK1:14:44+21:5010:44
66Jasper AlajoutsiKoovee1:14:51+21:5710:45
66Vetle DrageKongsberg OL1:14:51+21:5710:45
68Alfred PetterssonMullsjö SOK1:15:20+22:2610:49
69Emil JanssonIK Falken1:15:26+22:3210:50
70Anton GunnarssonBredaryds SOK1:15:43+22:4910:52
71Cedrik SandellOK Raseborg1:16:09+23:1510:56
72Jakob Gadefors-NauHaninge SOK1:16:16+23:2210:57
73Emil ÖhlundIK Hakarpspojkarna1:16:46+23:5211:01
74Rasmus PetterssonOK Djerf1:17:02+24:0811:04
75Erik BrandtDomnarvets GoIF1:17:32+24:3811:08
76Isak ErikssonOK Nolaskogsarna1:18:04+25:1011:12
77Kristian ØstermannHeming Orientering1:18:19+25:2511:15
78Jesper LidmarSnättringe SK1:18:31+25:3711:16
79Jonas GabsOK Melfar1:18:42+25:4811:18
80Adrian SkobeKalmar OK1:20:13+27:1911:31
81Emanuel HerberthsonLinköpings OK1:20:15+27:2111:31
82Cornelius BjørkSandefjord OK1:20:47+27:5311:36
83Mattis NilssonNAIS Orienteringsklubb1:21:22+28:2811:41
84Andreas NäslundVästerås SOK1:21:26+28:3211:42
85Sivert Møklegård PihlIK Grane Arendal Orientering1:21:49+28:5511:45
86Jonatan StåhlSundbybergs IK1:22:47+29:5311:53
87Olle BergstedtMarkbygdens OK1:23:34+30:4012:00
88Reto CorsiGOLD Savosa1:24:45+31:5112:10
89Cédric AmerijckxTous Azimuts Douai1:25:50+32:5612:19
90Elias Hinge KrogsgaardSilkeborg OK1:28:17+35:2312:41
91David BorgSödertälje-Nykvarn OF1:28:52+35:5812:46
92Matias LautamäkiHämeenlinnan Suunnistajat1:30:42+37:4813:01
93Augusts VeldeOK Ąžuolas1:30:58+38:0413:04
94Aleksi KarttilaMS Parma1:31:57+39:0313:12
95Felix FinsrudAsker SK1:32:33+39:3913:17
96Pietro PalumboJunior Team Trentino1:35:10+42:1613:40
97Filippo CantoreggiStora Tando OK1:40:00+47:0614:22
98Felix SilverGävle OK1:41:01+48:0714:30
Lars Young VIKNydalens SKej godkänd
Alfred LängheimTullinge SKej godkänd
Emils ZernisÄrla IFej godkänd
Henrik PetrisiVästerbergslagens OLej godkänd
Albin KronkvistÖrkelljunga FKej godkänd
Dāvis ŠolmanisIK Auseklisej godkänd
Jáchym CoufalSK Žabovřesky Brnoej godkänd
Aron ÖstangårdGamleby OKej godkänd
Magnus Eide-FredriksenHeming Orienteringej godkänd
Jakob WolframEksjö SOKej godkänd
Hugo SetthagenOK Trananej start
Mikkel HoltFreidigej start
Carl JosefssonSävedalens AIKej start
Sigurd Paulsen VieHaugesund IL Orienteringej start
Gustav WirénIFK Lidingö SOKej start
Simen Spets StorhovFreidigej start
Simon FriskJärla Orienteringej start
Albin FalkNyköpings OKej start
Arvid AronssonGöteborg-Majorna OKej start
Adrian VartiaOK Löftanej start
Morten Örnhagen JørgensenOK Snabej start
Jari SuterEksjö SOKej start

D21 Lång

7 890 m, 43 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Rebecka LindbergOK Roslagen1:09:208:47
2Elin GranstedtIK Hakarpspojkarna1:12:25+3:059:10
3Hilda ForsgrenOK Linné1:13:16+3:569:17
4Lisa AnderssonÄrla IF1:14:10+4:509:24
5Evelina WickbomVittjärvs IK1:14:37+5:179:27
6Tilla Farnes HennumNtnui1:15:09+5:499:31
7Anna UlvensøenNtnui1:15:25+6:059:33
8Mariann UlvestadBækkelagets SK1:15:51+6:319:36
9Johanna HagströmFalköpings AIK OK1:16:55+7:359:44
10Linda LindkvistLeksands OK1:17:33+8:139:49
11Sofia LönnkvistTullinge SK1:18:14+8:549:54
12Anna StällbergTullinge SK1:18:16+8:569:55
13Erica PetterssonIFK Göteborg Orientering1:18:36+9:169:57
14Julia DavidssonÄrla IF1:18:54+9:3410:00
15Maria MagnussonSävedalens AIK1:19:05+9:4510:01
16Stina NordinSundsvalls OK1:19:41+10:2110:05
17Anna KindlundhSödertälje-Nykvarn OF1:21:47+12:2710:21
18Emma HagrotTäby OK1:21:52+12:3210:22
19Anna MårsellStora Tuna OK1:22:44+13:2410:29
20Jenny ErikssonOK Kåre1:22:54+13:3410:30
21Sofia ForsgrenOK Skogsfalken1:23:22+14:0210:33
22Matilda ErikssonOK Kåre1:24:27+15:0710:42
23Martina KyburzThurgorienta1:25:22+16:0210:49
24Nataliya KondrashovaNorthern Wind1:26:36+17:1610:58
25Elin HögstrandIFK Göteborg Orientering1:27:14+17:5411:03
26Klara YngvessonUmeå OK1:27:57+18:3711:08
27Josefine WallenhammarHagaby GoIF Örebro1:27:59+18:3911:09
28Linn BrännebyÄrla IF1:29:51+20:3111:23
29Barbora BaldrianováUSK Praga1:31:27+22:0711:35
30Myrra CarlssonOK Orion1:31:41+22:2111:37
31Sabine RothaugOSC Kassel1:32:29+23:0911:43
32Jenny LindbergVandrarringen1:39:09+29:4912:33
33Anna Linnea Adele OlofssonHärnösands OK1:39:45+30:2512:38
34Mathilde Gresset-BourgeoisTous Azimuts Douai1:42:19+32:5912:58
35Meri ChkripeskaO-Ringen Academy (North Macedonia)1:55:41+46:2114:39
36Marte Hoff HagenNtnui1:56:34+47:1414:46
37Audrey DuquenneTous Azimuts Douai2:02:19+52:5915:30
38Hélise FontaineTous Azimuts Douai2:12:29+1:03:0916:47
39Evalin Brautigam2:19:04+1:09:4417:37
40Ingrid KurzOL Biel Seeland2:22:19+1:12:5918:02
41Lou LefevreTous Azimuts Douai2:39:13+1:29:5320:10
Sara KindlundIFK Mora OKej godkänd
Emma ArnesenByåsen ILej godkänd
Frida GustafssonIFK Göteborg Orienteringej start
Annie LennartssonSkåneslättens OLej start
Oda J SikkelandIL Tyrvingej start
Elina RönnlundIFK Umeåej start
Elisabeth AhlgrenLinköpings OKej start
Kajsa HammarströmLinköpings OKej start
Tonje Aasheim NymarkNtnuiej start
Hannah MalmeiNtnuiej start
Ida HylanderNyköpings OKej start
Ida WillénFalköpings AIK OKej start
Elin PetterssonIFK Göteborg Orienteringej start
Emma PetterssonOK Roxenej start
Vilde MalmeiNtnuiej start

H21 Lång

10 400 m, 111 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jonas LeanderssonSödertälje-Nykvarn OF1:09:356:41
2Vegard GulbrandsenAsker SK1:13:00+3:257:01
3Rickard BörjessonMalungs OK Skogsmårdarna1:13:45+4:107:05
4Mikael EliassonGöteborg-Majorna OK1:14:02+4:277:07
5Daniel VandasKoovee1:14:53+5:187:12
6Joakim EliassonGöteborg-Majorna OK1:16:54+7:197:23
7Nick GebertOK Orion1:16:59+7:247:24
8David LingforsOK Linné1:17:21+7:467:26
9Lucas SundbladEksjö SOK1:17:35+8:007:27
10Axel WrådheAttunda OK1:18:15+8:407:31
11Filip WadstenMalungs OK Skogsmårdarna1:18:29+8:547:32
12Elias Bäcklund EkvallHalden SK1:19:59+10:247:41
13Martin JanssonSödertälje-Nykvarn OF1:20:14+10:397:42
14Albin LillieströmMalungs OK Skogsmårdarna1:20:25+10:507:43
15Måns ÖstmanGöteborg-Majorna OK1:20:31+10:567:44
16Love BerzellOK Ravinen1:20:36+11:017:45
17Daniel MartinssonGöteborg-Majorna OK1:20:38+11:037:45
18Flavio PoltéraSnättringe SK1:21:25+11:507:49
19Arvid NordIK Hakarpspojkarna1:22:20+12:457:55
20Markus HederskogIK Hakarpspojkarna1:22:40+13:057:56
21Filip KarlssonIF Hagen1:22:43+13:087:57
22Andrin GruendlerHelsingin Suunnistajat1:22:46+13:117:57
23Johan AronssonOK Tisaren1:22:58+13:237:58
24Laurits Bidstrup MøllerOK Pan Århus1:23:29+13:548:01
25Albin AxelssonIK Hakarpspojkarna1:23:42+14:078:02
26Henrik HåkanssonGöteborg-Majorna OK1:23:46+14:118:03
27Erik BlomgrenStora Tuna OK1:23:51+14:168:03
28Adam GranstedtIK Hakarpspojkarna1:24:04+14:298:05
29Itsuki ITOJapan1:24:12+14:378:05
30Hugo ErikssonOK Nolaskogsarna1:24:46+15:118:09
31Erik Nilsson SimkovicsUlricehamns OK1:25:04+15:298:10
32Johan TörnrothHestra IF1:25:46+16:118:14
33Martin DjerfIK Hakarpspojkarna1:26:11+16:368:17
34Jesper SjöblomSödertälje-Nykvarn OF1:26:54+17:198:21
34Šimon NavrátilIFK Lidingö SOK1:26:54+17:198:21
36Hans PerssonIFK Umeå1:27:49+18:148:26
37Karl EngesAttunda OK1:27:59+18:248:27
38Gustaf SparrevikIK Hakarpspojkarna1:28:11+18:368:28
39Vegard Blomseth JohnsenNydalens SK1:28:28+18:538:30
40Waldemar AnderssonLånghundra IF1:28:52+19:178:32
40Daniel RoosAttunda OK1:28:52+19:178:32
42Alexander ChepelinEdinburgh University Orienteering Club1:28:54+19:198:32
43Henning SjökvistStora Tuna OK1:29:00+19:258:33
44Timon SchweizerJärla Orientering1:29:07+19:328:34
45Torkil Eide SolstadIL Tyrving1:29:22+19:478:35
45Erik GustafssonNtnui1:29:22+19:478:35
47Rasmus WickbomBergnäsets AIK1:29:27+19:528:36
48Tommaso ScaletO-Ringen Academy/PWT Italy1:29:47+20:128:37
49Lauri PohjolaSuunta Jyväskylä1:30:20+20:458:41
50Linus BohmanMalungs OK Skogsmårdarna1:30:28+20:538:41
51Guillaume WyrschANCO1:30:46+21:118:43
52Arvid VågIFK Göteborg Orientering1:31:05+21:308:45
53Archibald SoguelANCO1:31:14+21:398:46
54Gunnar HolmgrenBergnäsets AIK1:31:38+22:038:48
55Raphael SchalbetterOLG Nidwalden+obwalden1:31:49+22:148:49
56Jonas AnderssonStora Tuna OK1:31:54+22:198:50
57Pontus KarlssonMarkbygdens OK1:32:02+22:278:50
58Herman Ryen MartinsenNtnui1:32:50+23:158:55
59Ivan ForsgrenOK Tisaren1:33:08+23:338:57
60Albert AskengrenBergnäsets AIK1:33:36+24:019:00
61Kevin StåhlGöteborg-Majorna OK1:33:46+24:119:00
62John PerssonIFK Göteborg Orientering1:33:53+24:189:01
63Andrey LamovStora Tuna OK1:33:59+24:249:02
64Samuel HedlundLånghundra IF1:34:46+25:119:06
65Fritjof AxelssonFK Göingarna1:36:07+26:329:14
66Csaba GerberHalden SK1:37:04+27:299:20
67John KumlinIK Ymer1:37:19+27:449:21
68Tuve MöllerOK Linné1:37:59+28:249:25
69Paul FluckigerANCO1:38:05+28:309:25
70Alistair MassonEdinburgh University Orienteering Club1:38:13+28:389:26
71Jonas HammarskiöldOK Skogsfalken1:38:29+28:549:28
72Ola KeiseråsIL Leik1:38:42+29:079:29
73Oscar VångellÄrla IF1:38:49+29:149:30
74Lars LundströmIF Hallby SOK1:39:08+29:339:31
75David LundstenIFK Umeå1:39:12+29:379:32
76Niclas TjernlundSkåneslättens OL1:39:52+30:179:36
77Beat RothNydalens SK1:39:53+30:189:36
78Mehmet Emin AvcilNEO DSK1:39:56+30:219:36
79Lukas PetersonIL Tyrving1:40:13+30:389:38
80Karol GaliczBKS Wataha Warszawa1:40:25+30:509:39
81Viacheslav KlimenkoKuzmolovo1:43:08+33:339:55
82Feliciano PawlowskiOrientisti 921:43:32+33:579:57
83Johan WehlinSkogspojkarnas OK1:43:33+33:589:57
84Adam GeorgssonKarlskrona SOK1:43:34+33:599:57
85Brian PoonHkiof1:43:49+34:149:58
86Cedric GuthierOLV Steinberg1:44:16+34:4110:01
87Erik Barr ZeilonSkåneslättens OL1:45:17+35:4210:07
88Louis HaltzTous Azimuts Douai1:45:24+35:4910:08
89Nicolas MüllerOLG Thun1:45:37+36:0210:09
90Mark PurkisNydalens SK1:46:08+36:3310:12
91Mikael PihelOK Tisaren1:46:48+37:1310:16
92Jostein TandbergNtnui1:47:59+38:2410:22
93Joel JohnssonOK Nackhe1:50:35+41:0010:37
94Gioele MaddalenaGOV1:52:13+42:3810:47
95Benjamin WaltiOLK Argus1:52:39+43:0410:49
96Erik SchultzLunds OK1:52:43+43:0810:50
97Joris HochstetterUSV Jena1:53:26+43:5110:54
98Kin Wai LeeO-Ringen Academy (Hong Kong)1:53:41+44:0610:55
99Leon KollenbachSki-Club Helsa2:00:48+51:1311:36
100Christoffer JohanssonTrollhättans SOK2:04:01+54:2611:55
101Guoxing ZhongO-STAR2:12:26+1:02:5112:44
102Florent GrattepancheTous Azimuts Douai2:13:40+1:04:0512:51
103Joakim StåhlJärbo OK2:22:03+1:12:2813:39
104Sebastian FleissBerliner TSC2:29:23+1:19:4814:21
Oskar SandbergMalungs OK Skogsmårdarnaej godkänd
Jan TroengOK Linnéej godkänd
Oskar DanielsAttunda OKej godkänd
Siu Tung HuiHkoxccej godkänd
Yueming Chengej godkänd
Viktor HenmyrOK Vilse 87ej godkänd
Marco JenschOK Mark Brandenburgej godkänd
Nicolas SimoninBækkelagets SKej start
Ruairi ShortOK Linnéej start
David SundströmSöderhamns OKej start
Oskar NordmarkCentrum OKej start
Bobby BrahmIFK Kirunaej start
Andreas NilssonSävedalens AIKej start
Juho-Veikko HytönenIkaalisten Nouseva-Voimaej start
Matthias KyburzIL Tyrvingej start
Harald LarssonHagaby GoIF Örebroej start
Anders ÖsterlundVästerås SOKej start
Daniel Carløy SkjønsfjellNordreisa ILej start
Nils Hammaräng GripOK Orionej start
Andreas LundstenCentrum OKej start
Nico BrechbühlOLG Stäfaej start
Pauli LeinonenLahden Suunnistajat-37ej start

D21

6 340 m, 131 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Simone NiggliOL Norska56:378:55
2Agnes LeoGöteborg-Majorna OK56:47+0:108:57
3Emilia StåhlbergEspoon Suunta1:02:57+6:209:55
4Frida BakkmanIFK Göteborg Orientering1:03:16+6:399:58
5Moa KjellstrandCentrum OK1:04:19+7:4210:08
6Klara DjerfLerums SOK1:04:52+8:1510:13
7Heidi PlitEspoon Suunta1:04:59+8:2210:14
8Lisa JohanssonOK Tranan1:05:17+8:4010:17
9Linnéa GolsäterGöteborg-Majorna OK1:06:32+9:5510:29
10Merline RothOLV Baselland1:06:47+10:1010:32
11Malin WelenKöping-Kolsva OK1:06:58+10:2110:33
12Elin LundgrenVittjärvs IK1:06:59+10:2210:33
13Gabriella S BerganderEksjö SOK1:07:28+10:5110:38
14Carolin SvenssonHaninge SOK1:07:44+11:0710:41
15Pernilla OlssonSkåneslättens OL1:07:47+11:1010:41
16Rebecca WaldenfjordOK Ravinen1:07:59+11:2210:43
17Sofia WestinVittjärvs IK1:08:19+11:4210:46
18Ellen ReimerTormestorps IF1:08:22+11:4510:47
19Akvile BartkeviciuteOK Denseln1:08:33+11:5610:48
20Elin SvenssonNässjö OK1:08:38+12:0110:49
21Andrea WickbomVittjärvs IK1:08:48+12:1110:51
22Kate MorrisonOK Linné1:08:54+12:1710:52
22Johanna LarssonKöping-Kolsva OK1:08:54+12:1710:52
24Ingvild KongslienSkogspojkarnas OK1:09:13+12:3610:55
25Emelie WalheimÄrla IF1:09:36+12:5910:58
26Moa GustafssonUddevalla OK1:10:07+13:3011:03
27Triin JäädmaaNtnui1:10:59+14:2211:11
28Frida Forshällen GoodrichSouthern Navigators1:11:05+14:2811:12
29Siri JeppsonKatrineholms OK1:11:06+14:2911:12
30Pia OlssonSkåneslättens OL1:11:19+14:4211:14
31Alice AxelssonIK Hakarpspojkarna1:11:21+14:4411:15
32Maria BrodinFossum IF1:12:43+16:0611:28
33Maria BjörklundStora Tuna OK1:12:50+16:1311:29
34Margrethe WisløffNtnui1:13:34+16:5711:36
35Lovisa LemanGöteborgs SK1:13:43+17:0611:37
36Malin ErikssonTierps SOK1:13:54+17:1711:39
37Moa SvenssonNässjö OK1:15:01+18:2411:49
38Elin HamreforsSävedalens AIK1:15:13+18:3611:51
39Sofia AdolfssonIFK Lidingö SOK1:15:23+18:4611:53
40Julia HedOK Skogsfalken1:15:25+18:4811:53
41Malin WidénUddevalla OK1:15:39+19:0211:55
42Josefine KristianssonTrollhättans SOK1:15:59+19:2211:59
43Anna OlssonTibro OK1:16:10+19:3312:00
44Astrid MaagSøllerød OK1:16:14+19:3712:01
45Emma DjerfLerums SOK1:16:39+20:0212:05
46Frida HedinHjärnarps OL1:16:43+20:0612:06
47Emma BengtssonÅrsunda IF1:16:58+20:2112:08
48Pernilla ErikssonGävle OK1:17:14+20:3712:10
49Filippa SpånérSävedalens AIK1:17:54+21:1712:17
50Agnes SpånérGöteborg-Majorna OK1:18:19+21:4212:21
51Erika JanssonRasbo IK1:18:29+21:5212:22
52Sandra NäslundOK Linné1:18:42+22:0512:24
53Anna BrodinSävedalens AIK1:18:48+22:1112:25
54Emma BromarkLånghundra IF1:18:53+22:1612:26
55Ann-Sofi KarlssonGävle OK1:19:11+22:3412:29
56Hanna RöstinOK Ravinen1:19:16+22:3912:30
57Karin HagwallIFK Lidingö SOK1:19:17+22:4012:30
58Sara LundstenSundsvalls OK1:19:25+22:4812:31
59Ingunn MartinsenVaregg Fleridrett1:19:53+23:1612:35
60Sigrid HolmgrenBergnäsets AIK1:20:12+23:3512:38
61Klara PålssonSävedalens AIK1:20:25+23:4812:41
62Gudrun EnglmaierASVÖ Österrike1:20:40+24:0312:43
63Klara HolmgårdKils OK1:20:48+24:1112:44
64Line SølbergOK Tisaren1:20:50+24:1312:44
64Anna KarlströmOK Linné1:20:50+24:1312:44
66Nina HallorOK Tisaren1:20:55+24:1812:45
66Klara ElmbladBredaryds SOK1:20:55+24:1812:45
68Kajsa MattssonOK Kåre1:21:05+24:2812:47
69Mariia ZasimovskaiaBaltiyskiy Bereg1:21:43+25:0612:53
70Lisa WinbergStenungsunds OK1:22:16+25:3912:58
71Emma NilssonOK Tranan1:22:25+25:4812:59
72Anna LööfOK PAN-Kristianstad1:22:29+25:5213:00
73Helena OlssonBrunflo IF1:22:31+25:5413:00
74Linnea BörjarsCentrum OK1:22:32+25:5513:01
75Julia BirathStenungsunds OK1:23:01+26:2413:05
76Elin LindTierps SOK1:23:25+26:4813:09
77Chantal OppligerOLG Cordoba1:23:28+26:5113:09
78Annika CarlbergSundsvalls OK1:23:29+26:5213:10
79Erica HöstHjärnarps OL1:23:47+27:1013:12
80Annika RidellIF Thor1:23:54+27:1713:14
81Monika LövsundUmeå OK1:24:03+27:2613:15
82Marlene BergerOK Oachkatzlschwoaf1:24:07+27:3013:16
83Hanna BarkegrenOK Kåre1:24:34+27:5713:20
84Sara IvarssonOK Kullingshof1:24:37+28:0013:20
85Erica EdmanRehns BK1:24:58+28:2113:24
86Mirjam DalénSala OK1:25:00+28:2313:24
87Ana MatkovicSundsvalls OK1:25:06+28:2913:25
88Anna GunnarsIFK Mora OK1:25:24+28:4713:28
89Hedda Bergqvist-KringstadGöteborg-Majorna OK1:25:51+29:1413:32
90Iuliia YakushevaRussmolensk1:26:22+29:4513:37
91Emma IngessonOK Rodhen1:26:47+30:1013:41
92Elin LindbergOK Djerf1:26:57+30:2013:42
93Angelica EngströmSkåneslättens OL1:27:10+30:3313:44
94Boel SundbergOK Södertörn1:27:50+31:1313:51
95Lisa JohanssonOK Rodhen1:28:16+31:3913:55
95Emma KindbomIF Hagen1:28:16+31:3913:55
97Linnea GustafssonOK Gynge1:28:26+31:4913:56
98Leena Kuusipohja JohanssonJämsän Retki-Veikot1:28:47+32:1014:00
99Yiching HuangMoxina OK1:29:22+32:4514:05
100Patricia EdgarssonAndrarums IF1:30:07+33:3014:12
101Aurora FossøyNtnui1:30:19+33:4214:14
102Linnea MalmbergStora Tuna OK1:30:51+34:1414:19
103Miranda LeafDrongo1:30:52+34:1514:19
104Renee BeveridgeNorth West Orienteering Club1:32:17+35:4014:33
105Maria JohannessonSolna OK1:33:53+37:1614:48
106Elin WinbergStenungsunds OK1:35:10+38:3315:00
107Louise HaneOK Nolaskogsarna1:35:13+38:3615:01
108Caroline LindelöwHärlövs IF1:37:48+41:1115:25
109Andrea HirschhoferHSV Absam1:39:48+43:1115:44
110Magdalena GrunderJärfälla OK1:40:13+43:3615:48
111Yana ZuchovaNorthern Wind1:42:25+45:4816:09
112Isabella TapperIFK Lidingö SOK1:43:20+46:4316:17
113Elise RognsvågUmeå OK1:43:28+46:5116:19
114Amanda KöpfliOLV Luzern1:44:43+48:0616:31
115Rachel CollinsIFK Hedemora OK1:45:08+48:3116:34
116Tove BrattgårdIFK Lidingö SOK1:47:55+51:1817:01
117Marie TeyssedreTous Azimuts Douai1:53:34+56:5717:54
118Pauline VadurelTous Azimuts Douai1:54:35+57:5818:04
119Petra EklundLunds OK2:01:17+1:04:4019:07
120Margarita BacustinaNorthern Wind2:03:17+1:06:4019:26
121Ana MarusceacCS Fauri2:04:19+1:07:4219:36
122Linnea SjölanderOK Gynge2:19:36+1:22:5922:01
123Nina SandrellVärend GN OL2:37:07+1:40:3024:46
124Melania TinelliTeam Veneto3:05:05+2:08:2829:11
125Silvia FaviaTeam Veneto3:08:07+2:11:3029:40
126Emy MichelinTeam Veneto3:08:21+2:11:4429:42
Hanna HänströmGöteborg-Majorna OKej godkänd
Franziska MeierOLG Welsikonej godkänd
Méabh PerkinsUCDOej godkänd
Eva GustafssonHagaby GoIF Örebroej godkänd
Po Wa TangHKOCej godkänd
Pim HedbergOK PAN-Kristianstadej start
Kristin WillamoSödertälje-Nykvarn OFej start
Charlotte KungUmeå OKej start
Szu Ying WuMoxina OKej start
Nina Marie UndelandIF Sturlaej start
Minna SaarinenKangasala SKej start
My WestlundOK Tyrej start
Moa EnmarkGöteborg-Majorna OKej start
Aina Elise VienaRingerike OLej start
Amanda ClaessonSävedalens AIKej start
Amanda BlennowFalköpings AIK OKej start
Kristine GrønlundRingerike OLej start
Johanna ViiloTampereen Pyrintöej start
Stina ErikssonJönköpings OKej start
Ruth BealeSouthern Navigatorsej start

H21-1

8 080 m, 113 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Albin ThunbergSävedalens AIK58:457:16
2Victor ImarkTullinge SK58:59+0:147:17
3Rasmus Palmqvist AslaksenIFK Lidingö SOK59:23+0:387:20
4Isak LangerakJärfälla OK1:01:28+2:437:36
5Erik BerzellJärla Orientering1:01:42+2:577:38
6Ivar LundanesIL Tyrving1:02:46+4:017:46
7Nils SpetzUlricehamns OK1:02:47+4:027:46
8Niklas OlofssonOK PAN-Kristianstad1:03:57+5:127:54
8Martin HerbertTäby OK1:03:57+5:127:54
10Morgan KarlssonSundbybergs IK1:04:00+5:157:55
11Oskar EklöfHagaby GoIF Örebro1:05:41+6:568:07
12Juho WesterlundKoovee1:06:55+8:108:16
13Anders VedinSundsvalls OK1:07:31+8:468:21
14Andrew BarnettSpurposting Australia1:07:35+8:508:21
15Martin HunhammarOK Ravinen1:07:59+9:148:24
16Torbjörn JakobssonOK Rodhen1:10:01+11:168:39
17Mikko HölliKangasala SK1:10:15+11:308:41
18Gustaf BerglundIFK Mora OK1:11:04+12:198:47
19Fabian SteenOK Enen1:11:13+12:288:48
20Hugo DahlbergHaninge SOK1:11:38+12:538:51
21Fredrik NilssonOK PAN-Kristianstad1:11:46+13:018:52
22Johan SöderlundOK Tyr1:12:08+13:238:55
23Jesper NilssonUlricehamns OK1:12:20+13:358:57
24Johan OlssonHjobygdens OK1:12:23+13:388:57
24Jonas CarlssonSundbybergs IK1:12:23+13:388:57
26Johan IvarssonOK Kullingshof1:13:25+14:409:05
27Richard SjöholmOK PAN-Kristianstad1:13:44+14:599:07
28Anton KarlssonOK Kullingshof1:14:13+15:289:11
29Johan EdenhamnLänna IF1:14:24+15:399:12
30Fredrik NorellFrölunda OL1:14:27+15:429:12
31Edvin CarlssonMarkbygdens OK1:14:53+16:089:16
32Jesper LiderudTibro OK1:15:09+16:249:18
33Joel LännevallOK Roslagen1:15:29+16:449:20
34Rasmus ArfwedsonGöteborg-Majorna OK1:15:31+16:469:20
35Martin AnkelOK Alehof1:16:03+17:189:24
36Jakob AttåsOK Tisaren1:16:41+17:569:29
37Victor AxbomOK Landehof1:17:06+18:219:32
38Jefta LangerakJärfälla OK1:17:40+18:559:36
39Dušan SlámaKlub OB ATU Košice1:17:51+19:069:38
40Aron Laurell HåkanssonKungälvs OK1:18:00+19:159:39
41Sven-Anders MelinSödertälje-Nykvarn OF1:18:17+19:329:41
42Henrik SulzASVÖ Österrike1:18:38+19:539:43
43Martin NorrbomSala OK1:18:58+20:139:46
44Sandro AnderesJärla Orientering1:19:22+20:379:49
45Erik LindgrenOK Tisaren1:19:40+20:559:51
46Simon EklövOK Linné1:19:48+21:039:52
47Erik RåbergOK Landehof1:20:01+21:169:54
48Joel KristianssonSkåneslättens OL1:20:07+21:229:54
49Marcus EkKöping-Kolsva OK1:20:11+21:269:55
50Olle CarlssonSöders-Tyresö1:20:14+21:299:55
51Arvid StrandbergSkogslöparna1:20:29+21:449:57
52Junya KumeIruma-City OLC1:20:44+21:599:59
53Anton GumaeliusWaxholms OK1:21:03+22:1810:01
54Emil AnderssonTullinge SK1:21:31+22:4610:05
55Philip PålssonSkåneslättens OL1:21:32+22:4710:05
56Tobias MattssonTrollhättans SOK1:22:14+23:2910:10
57Mårten SundhSundbybergs IK1:23:00+24:1510:16
58Niklas ÖsterlundUlricehamns OK1:23:01+24:1610:16
59Daniel ElfversonIKSU Multisport1:24:58+26:1310:30
60Moltas ViebkeMalmö OK1:25:07+26:2210:32
61David RisbergKils OK1:25:24+26:3910:34
62Johan PerssonHagaby GoIF Örebro1:26:26+27:4110:41
63Emanuel BraunOK Oachkatzlschwoaf1:27:06+28:2110:46
64Joakim SkärlénHaninge SOK1:27:08+28:2310:47
65Erik SöderhjelmLitsbygdens SK1:27:11+28:2610:47
66Rickard IngessonLunds OK1:27:30+28:4510:49
67Emil ErikssonTierps SOK1:27:32+28:4710:50
68Joakim BergBromma-Vällingby SOK1:28:48+30:0310:59
69Mattias OlofssonOK Enen1:29:16+30:3111:02
70Rémi GuinotTalant SO1:29:58+31:1311:08
71Fredrik Nordvall ForsbergS:t Andrew's Orienteering Club, Glasgow1:30:04+31:1911:08
72Alexander AlnessLånghundra IF1:30:30+31:4511:12
73Fredric JohanssonSnättringe SK1:31:54+33:0911:22
74Alvise RumorTeam Veneto1:32:42+33:5711:28
75Nils JanssonRasbo IK1:33:04+34:1911:31
76Luca RosatoTeam Veneto1:33:31+34:4611:34
77Pontus ForsbergOK Kullingshof1:33:48+35:0311:36
78Erik ToomingasSundsvalls OK1:33:56+35:1111:37
79Christian RedtzerAttunda OK1:34:12+35:2711:39
80Henrik HolmbergKöping-Kolsva OK1:34:34+35:4911:42
81Benoit RauturierGuyancourt Orientation 781:34:45+36:0011:43
82Cristian LarssonKöping-Kolsva OK1:35:03+36:1811:45
83Oscar TörnrothHjobygdens OK1:35:39+36:5411:50
84Anton StrandbergSkogslöparna1:36:02+37:1711:53
85Fredrik BerndtssonSkåneslättens OL1:37:16+38:3112:02
86Hasan AkdoganO-Ringen Academy (Turkey)1:38:15+39:3012:09
87Hugo ThunbergOK Alehof1:38:40+39:5512:12
88Joakim ErikssonTierps SOK1:38:56+40:1112:14
89Simon EngelHässleholms OK1:39:04+40:1912:15
90Henrik LidhageIK Ymer1:39:51+41:0612:21
91Giacomo PezzèJunior Team Trentino1:40:50+42:0512:28
92Lukas OlssonVäsby OK1:42:05+43:2012:38
93Erik BengtssonSävedalens AIK1:45:16+46:3113:01
94Silvano DavesJunior Team Trentino1:45:25+46:4013:02
95Lukas WittenbecherLunds OK1:46:53+48:0813:13
96Matthias PoellASVÖ Österrike1:46:58+48:1313:14
97Joakim OlssonVäsby OK1:47:27+48:4213:17
98Eugenio TrevisanTeam Veneto1:47:34+48:4913:18
99Thomas EkKöping-Kolsva OK1:48:09+49:2413:23
100Ludwig BergfalkJärfälla OK1:49:17+50:3213:31
101Emanuel NäslundSkogslöparna1:50:16+51:3113:38
102Erik ÖsterbergSkogslöparna1:51:12+52:2713:45
103Simon WallmanOK Kullingshof1:52:15+53:3013:53
104Johan CelanderKöping-Kolsva OK2:05:09+1:06:2415:29
105Adam LiljaOK Enen2:06:57+1:08:1215:42
106Michael StanwixEdinburgh University Orienteering Club2:10:33+1:11:4816:09
107Olof LissmatsOK Södertörn2:15:19+1:16:3416:44
108Andreas MayerASVÖ Österrike2:17:51+1:19:0617:03
109Fabio RonzaniTeam Veneto2:20:36+1:21:5117:24
110Tobias LysvretGöteborg-Majorna OK2:39:00+1:40:1519:40
Viktor SkoogKils OKej godkänd
John HartleySöders-Tyresöej godkänd
Adam SegerslättSkåneslättens OLej godkänd
Jonas VikströmKöping-Kolsva OKej start
Per BerghTullinge SKej start
Ola JanssonRasbo IKej start
Mårten LundqvistSundbybergs IKej start
Simon MellinSundbybergs IKej start
Edward DickinsBAOCej start
Paul PickeringBAOCej start
Simon BernerssonOK Enenej start
Geunhee HongKorea O-Loversej start
Tomáš MušinskýKlub OB ATU Košiceej start
Mathias DrageOK Tisarenej start
Mats NordbrødenHalden SKej start
Ivar SörqvistMarkbygdens OKej start
Anton OddmoOK PAN-Kristianstadej start
Victor HelgessonHestra IFej start
Anton SundinSträngnäs-Malmby OLej start
Kalle BergmanOK Ravinenej start
Martin LarssonHestra IFej start
Martin Jellvert-BörjesonGöteborg-Majorna OKej start
Björn HellrupOK PAN-Kristianstadej start

H21-2

8 220 m, 112 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1William PommerStora Tuna OK59:147:12
2Olle JosarpOK Tisaren1:01:18+2:047:27
3Ari-Pekka Lassila1:01:49+2:357:31
4Jakob EdsenOK Pan Århus1:01:56+2:427:32
5Sindre Østgulen DeiszNtnui1:02:29+3:157:36
6Eskil SchøningOK Pan Århus1:02:51+3:377:38
7Emil ÅbergOK Kåre1:04:16+5:027:49
8Jan Erik NaessFossum IF1:04:28+5:147:50
9Viktor WassénHalden SK1:04:47+5:337:52
10Pontus PeterssonOK Orion1:04:57+5:437:54
11Anders Felde OlaussenNtnui1:05:16+6:027:56
12Pelle EngstrandStora Tuna OK1:05:41+6:277:59
13Rasmus Møller JessOK Linné1:05:57+6:438:01
14Zsolt LenkeiIFK Mora OK1:06:29+7:158:05
15Otto StuhlhoferOK Landehof1:08:43+9:298:21
16Joar SvartholmOK Linné1:09:03+9:498:24
17Simon BohmanRånäs OK1:09:05+9:518:24
18Dag StridhMalungs OK Skogsmårdarna1:09:06+9:528:24
19Tobias Karlsmose SvarerOK Pan Århus1:09:27+10:138:26
20Joost TalloenOmega1:09:46+10:328:29
21Charlie StoltRehns BK1:10:55+11:418:37
22Henrik Rindom KnudsenOK Pan Århus1:10:59+11:458:38
23Robin JakobssonGamleby OK1:11:50+12:368:44
24Mikael AnderssonStora Tuna OK1:13:19+14:058:55
25Gustav ÖhgrenOK Kåre1:13:25+14:118:55
26Stefan Frands PetersenOK Pan Århus1:13:26+14:128:56
27Magne JutulstadBækkelagets SK1:13:58+14:448:59
28Jon EklundIK Jarl Rättvik1:14:37+15:239:04
29Are WigaardNtnui1:15:19+16:059:09
30Mattias NilssonÄrla IF1:15:26+16:129:10
31Jonas Madslien BakkenNtnui1:16:18+17:049:16
32Patrik JohanssonKexholms SK1:16:19+17:059:17
33Oskar LundqvistMalungs OK Skogsmårdarna1:16:34+17:209:18
34Thomas PetterssonAttunda OK1:16:36+17:229:19
35Mattias MårtsStora Tuna OK1:16:41+17:279:19
36Trygve HeggedalNydalens SK1:16:49+17:359:20
37Dries van der KleijOmega1:17:00+17:469:22
38Håkan PetterssonOK Djerf1:17:30+18:169:25
39Martin Borge HeirNtnui1:17:31+18:179:25
40Simon RuneforsVäxjö OK1:18:12+18:589:30
41Carl Emil Schøier KovstedTisvilde Hegn OK1:18:49+19:359:35
42Mårten OlssonGävle OK1:19:06+19:529:37
43Thomas HoferOLG Huttwil1:19:22+20:089:39
44Victor FlingmarkUddevalla OK1:19:45+20:319:42
45Espen Samuelsen SkiriNtnui1:20:22+21:089:46
46Jan BrunnerOLG Kölliken1:20:27+21:139:47
47Robert PetterssonForsa OK1:20:34+21:209:48
48Lennart WeckeckSC Klecken1:20:55+21:419:50
49Rikard TynellGrycksbo IF OK1:21:22+22:089:53
50Ryohei SatoTokyo OLK1:21:47+22:339:56
51Joel Börjesson-ErikssonStorviks IF1:21:52+22:389:57
52Fredrik AnderssonIF Rigor1:22:37+23:2310:03
53Ola NybergMalungs OK Skogsmårdarna1:22:57+23:4310:05
54Mikkel SørensenOK Melfar1:23:16+24:0210:07
55Dmitii YakushevRussmolensk1:23:56+24:4210:12
56Oliver Lindblad PetersenSöders-Tyresö1:24:08+24:5410:14
57Viktor TovessonOK Orion1:24:16+25:0210:15
58Daniel DuhlboIFK Mora OK1:24:25+25:1110:16
59Rein MårdalenNtnui1:24:35+25:2110:17
60Jonas UnsgårdIL Leik1:25:19+26:0510:22
61Henrik PerssonUmeå OK1:25:32+26:1810:24
62Markus LundholmOK Renen1:26:41+27:2710:32
63Anton ÖsterbladKarlskrona SOK1:27:09+27:5510:36
64Måns LennermoNässjö OK1:28:46+29:3210:47
65Sergey GrishinNizhni Novgorod1:28:51+29:3710:48
66Lavran ThorstensenNtnui1:29:01+29:4710:49
67Fredrik LevinSvaide Roma SOK1:30:07+30:5310:57
68Aaron GaioG.S. Pavione - Imèr1:30:10+30:5610:58
69Wojciech MossakowskiUNTS Warszawa1:30:13+30:5910:58
70Erik HansonGävle OK1:32:29+33:1511:15
71Fredrik PerssonDomnarvets GoIF1:32:49+33:3511:17
72Simon LennermoNässjö OK1:33:24+34:1011:21
73Thomas ErikssonKexholms SK1:34:16+35:0211:28
74Leon HanssonVisborgs OK1:34:48+35:3411:31
75Damian KöpfliOLV Luzern1:35:23+36:0911:36
76Johan KastenssonEksjö SOK1:38:12+38:5811:56
77Petr PřikrylSK Žabovřesky Brno1:39:14+40:0012:04
78Jan SchliebenerOLV Uslar1:39:41+40:2712:07
79Peter HansenOK Sorø1:41:05+41:5112:17
80Cameron TierNorth West Orienteering Club1:43:10+43:5612:33
81Nils HolthoffOLV Steinberg1:43:31+44:1712:35
82Michael GasserOL Zimmerberg1:43:53+44:3912:38
83Anders KallingsVisborgs OK1:45:38+46:2412:51
84Jarle LysnesHedrum OL1:46:15+47:0112:55
85Hans Kristian Stubban HygenØstmarka OK1:46:37+47:2312:58
86Thomas TubbehaugenOK Moss1:46:48+47:3412:59
87Jonas GustavssonAndrarums IF1:46:53+47:3913:00
88Santiago IsazaNómadas1:47:27+48:1313:04
89Christoph EgliBussola OK1:47:42+48:2813:06
90Patrick DreselSC Klecken1:48:08+48:5413:09
91Philipp ZappaOLG Huttwil1:48:20+49:0613:10
92Linus Talltjärn1:48:51+49:3713:14
93Juntao XieO-Ringen Academy (Xiangshan O-Club China)2:00:11+1:00:5714:37
94Alex De RoeckAntwaarpse PBs2:02:27+1:03:1314:53
95Markus DreselSC Klecken2:03:05+1:03:5114:58
96Love LindströmCentrum OK2:03:10+1:03:5614:59
97Norbert PflugOK Mark Brandenburg2:15:36+1:16:2216:29
98Markus NordmarkNässjö OK2:23:12+1:23:5817:25
99Gert BrabantsAntwaarpse PBs2:26:13+1:26:5917:47
100Alexey TochilovAdventure Aura2:26:34+1:27:2017:49
Måns SandgrenOK Orionej godkänd
Lukas LundgrenVäxjö OKej godkänd
Fredrik MattssonOK Kåreej godkänd
Shinpei ToyotaTokyo OLKej godkänd
Daniel Antonio PereiraHkiof_YAOCej godkänd
Tom Van WeereldAntwaarpse PBsej godkänd
Anton Sundgrenej godkänd
Libor ZřídkaveselýSK Žabovřesky Brnoej godkänd
Yen Lung ChenMoxina OKej godkänd
Wenyao LiuO-Ringen Academy (Xiangshan O-Club China)ej godkänd
Hideto TakahashiTokyo OLKej godkänd
Wei Sheng XuMoxina OKej godkänd
Joel HallbergIFK Hedemora OKej start
Ludvig RødnesOppsal Orienteringej start
Bjørnar LøvliAsker SKej start
Sander H. RogndokkenNydalens SKej start
Eirik LarsenSkien OKej start
Marcel TschoppOLG Hondrichej start
Erik OlssonGävle OKej start
Oliwer LundbergOK Bävernej start
Tomoya MuraiTokyo OLKej start
Luis Enrique Nogueira DE LA Muelaej start
Nils HenrikssonBergnäsets AIKej start
Jonathan BjörkLeksands OKej start
Ka Wai IamMoxina OKej start
Bo Jyun LinMoxina OKej start
Alexander HörnquistÖrnsköldsviks OKej start
Hsing-Hao LiuMoxina OKej start
Jonas DreselSC Kleckenej start

D21 Kort-1

4 270 m, 115 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emma BergmanOK PAN-Kristianstad36:238:31
2Gunvor Hov HøydalFossum IF36:53+0:308:38
3Josefin AronssonOK Tisaren39:30+3:079:15
4Tova OlssonIK Hakarpspojkarna40:49+4:269:33
5Julia OhlssonOK Linné41:22+4:599:41
6Linnea JohnssonOK Nackhe41:25+5:029:41
7Elin ClassonOK Orinto41:31+5:089:43
8Julia LauriOK Tisaren41:46+5:239:46
9Ellen JohnssonOK Nackhe41:48+5:259:47
10Lovisa LarssonOK Linné41:49+5:269:47
11Ellen MyrskogOK Pan Århus41:53+5:309:48
12Johanna LännevallOK Roslagen42:07+5:449:51
13Betty Ann BjerkreimIL Tyrving42:15+5:529:53
14Jennie RunessonOK Vivill42:47+6:2410:01
15Matilda MartinssonFalkenbergs OK42:53+6:3010:02
16Jonna JungåkerSundsvalls OK43:02+6:3910:04
17Sofia WallinIF Thor43:23+7:0010:09
18Hanna WesterbergFBC Vinga43:31+7:0810:11
19Sofie LandqvistKöping-Kolsva OK43:38+7:1510:13
20Cecilia BerganderEksjö SOK44:03+7:4010:18
21Marie OhlssonOK Storsjön44:21+7:5810:23
22Amanda LeoBredaryds SOK44:31+8:0810:25
23Linnea Annsdotter44:42+8:1910:28
24Ingrid GuldbrandsenNtnui45:19+8:5610:36
25Ellinor ErikssonOK Tisaren45:39+9:1610:41
26Lovisa FalkHagaby GoIF Örebro45:49+9:2610:43
27Susanne ErikssonOK Milan46:10+9:4710:48
28Elin HanssonHjobygdens OK46:26+10:0310:52
29Emelie UnossonBredareds IF46:32+10:0910:53
30Susanna ForsellMotala AIF OL46:35+10:1210:54
31Lina NilssonUlricehamns OK46:48+10:2510:57
32Sandra BurénKöping-Kolsva OK47:04+10:4111:01
33Emilia HenryssonTibro OK47:47+11:2411:11
34Amelia SkalbergBredaryds SOK47:49+11:2611:11
35Anna ArvidssonKalmar OK48:19+11:5611:18
36Karen Pedersen-BjergaardNydalens SK49:18+12:5511:32
37Karna ThorssonOK Linné49:21+12:5811:33
38Sara RensgardOK Renen49:46+13:2311:39
39Anna HolmgrenIFK Umeå49:49+13:2611:40
40Anna LarssonIF Hagen49:54+13:3111:41
41Monika SöderhjelmLitsbygdens SK50:02+13:3911:43
42Amanda RangertIK Hakarpspojkarna50:22+13:5911:47
43Josefin HanningOK Löftan50:43+14:2011:52
44Rebecca MårtenssonKöping-Kolsva OK51:15+14:5212:00
45Karin NordlundOK Linné51:29+15:0612:03
46Karolina NygrenSkogspojkarnas OK52:11+15:4812:13
47Sophia BjörnlingerIK Hakarpspojkarna52:48+16:2512:21
48Lisa ElmbladBredaryds SOK52:58+16:3512:24
49Marie OlssonOK Rodhen53:18+16:5512:28
50Jessica NilssonOK Milan53:35+17:1212:32
51Sofia LarssonHestra IF53:36+17:1312:33
52Ellen BromanOK Roslagen53:40+17:1712:34
53Regina KellyOK Linné53:49+17:2612:36
54Ida JohanssonSundsvalls OK54:17+17:5412:42
55Kristin HöögOK Kullingshof54:23+18:0012:44
55Julia EdströmSundbybergs IK54:23+18:0012:44
57Jenny Eriksson PalmgrenSundsvalls OK54:26+18:0312:44
58Elisabet MöllerOK Nackhe54:41+18:1812:48
59Martina WalchIK Hakarpspojkarna54:54+18:3112:51
60Elin GidingVallentuna-Össeby OL55:06+18:4312:54
61Maria BengtssonLånghundra IF55:21+18:5812:57
62Marianne DæhliNydalens SK56:05+19:4213:08
63Marika LundinTjällmo-Godegårds OK56:07+19:4413:08
64Vilde Bredholt JørgensenNtnui56:38+20:1513:15
65Nina Jeanette TollehaugEiker OL56:46+20:2313:17
66Jenny FurusköldIK Gandvik57:09+20:4613:23
67Wilma JanssonVänersborgs SK57:15+20:5213:24
68Anna GranathTjällmo-Godegårds OK57:35+21:1213:29
69Camilla BohmanIF Hagen58:07+21:4413:36
70Charlotte ThallingerFIF Hillerød58:08+21:4513:36
71Martina JohanssonHestra IF58:26+22:0313:41
72Carla MuehlsteinOSC Kassel58:30+22:0713:42
73Maria Nordfors SchmiterlöwHjobygdens OK59:03+22:4013:49
74Malin LjunggrenMarkbygdens OK59:30+23:0713:56
75Sofia GumaeliusTibro OK59:35+23:1213:57
76Anne Marthe PeveriEiker OL59:43+23:2013:59
77Paula MuehlsteinOSC Kassel1:00:45+24:2214:13
78Idunn HaavengenNtnui1:01:19+24:5614:21
79Linnea BurénIK Ymer1:01:55+25:3214:30
80Karin Fredriksson1:02:00+25:3714:31
81Ellen AlbinssonBredaryds SOK1:02:22+25:5914:36
82Elin PetterssonSurahammars SOK1:02:33+26:1014:38
83Elsa VilhelmssonFalköpings AIK OK1:02:55+26:3214:44
84Karin SjögrenTjällmo-Godegårds OK1:03:43+27:2014:55
85Lisa Dömstedt DalénOK Letstigen1:04:28+28:0515:05
86Trine Disch KihleRingerike OL1:04:29+28:0615:06
87Charmaine FungHkoxcc1:04:39+28:1615:08
88Marion GuinotTalant SO1:04:47+28:2415:10
89Stine AustadRaumar Orientering1:05:16+28:5315:17
90Alexandra BartschBerliner TSC1:05:55+29:3215:26
91Matilda Säde1:07:03+30:4015:42
92Erika AnderssonUlricehamns OK1:08:21+31:5816:00
93Anna RunessonOK Vivill1:11:31+35:0816:44
94Synne FossøyNtnui1:13:29+37:0617:12
95Frida KjellmanLidköpings VSK1:14:28+38:0517:26
96Malin FritzellMullsjö SOK1:14:40+38:1717:29
97Lisa-Sophie FischerOK Oachkatzlschwoaf1:16:24+40:0117:53
98Tone VollenRond OL1:17:04+40:4118:02
99Anna AnderssonIK Gandvik1:18:05+41:4218:17
100Moa Mårtensson-HenningssonIK Trenne Ullared1:19:30+43:0718:37
101Hanna AndrénOK Tisaren1:20:09+43:4618:46
102Evelina PetersonFalköpings AIK OK1:20:18+43:5518:48
103Anna BirkestålKöping-Kolsva OK1:20:30+44:0718:51
104Julia StrömUlricehamns OK1:20:52+44:2918:56
105Marie KebkeOK Tranan1:21:53+45:3019:10
106Malin LignellOK Tisaren1:22:22+45:5919:17
107Isabel HechlNaturfreunde Kitzbühel1:25:08+48:4519:56
108Ka Man LeungO-Ringen Academy (Hong Kong)1:26:39+50:1620:17
109Malin BevortTibro OK1:32:54+56:3121:45
110Ebba AndrénTibro OK1:33:37+57:1421:55
111Amélie EldhLidköpings VSK1:42:39+1:06:1624:02
Josephine RegnellVäxjö OKej godkänd
Linnea SundströmVittjärvs IKej godkänd
Ingeborg MelbyNtnuiej godkänd
Toril FalkenbergStavanger OKej godkänd
Silje HoviSkien OKej start
Linnea HolmqvistHagaby GoIF Örebroej start
Linn OlssonHagaby GoIF Örebroej start
Sofia SjögrenOK Kullingshofej start
Alisa OrekhovaMoscow-O-Clubej start
Ebba EnvallIK Hakarpspojkarnaej start
Beatrice NilssonOK Bävernej start
Sofie Skyttersæter IversenNydalens SKej start
Hanna LindkvistLithe Vilseej start
Inger Anita TollehaugEiker OLej start
Anna KristianssonTrollhättans SOKej start
Elin OlssonTibro OKej start
Maria ArvidssonKalmar OKej start
Evelina WallentinÖstersunds OKej start
Julia FriskCentrum OKej start
PIA Skyttersæter IversenHeming Orienteringej start
Malin JanssonHjobygdens OKej start
Emilie Liabakk EriksenByåsen ILej start

D21 Kort-2

4 280 m, 126 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johanna SanderiIFK Lidingö SOK36:328:32
2Outi HytönenKangasala SK37:00+0:288:38
3Nicole LjungdahlOK PAN-Kristianstad37:08+0:368:40
4Linnea GustafssonUddevalla OK39:15+2:439:10
5Emeli PetterssonTullinge SK43:18+6:4610:07
6Malin Anna AnderssonOK Nolaskogsarna43:20+6:4810:07
7Rebecka OlssonKarlskrona SOK43:47+7:1510:13
8Hilda MattssonJärla Orientering44:01+7:2910:17
9Sara LundbladTullinge SK44:20+7:4810:21
10Rebecka AdolfssonOK Kåre44:23+7:5110:22
11Marie SpångmyrGöteborg-Majorna OK44:26+7:5410:22
12Anni MalinenSK Uusi45:10+8:3810:33
13Liinu NummelaMäntsälän Urheilijat45:32+9:0010:38
14Anna SameliusVisborgs OK45:42+9:1010:40
15Helmi KoliLynx45:59+9:2710:44
16Frida JunegardTullinge SK47:02+10:3010:59
17Jenni SimolaIFK Lidingö SOK47:30+10:5811:05
18Anna NiklassonGöteborg-Majorna OK47:32+11:0011:06
19Emma EkbergTolered-Utby OL-Klubb47:49+11:1711:10
20Kristin BomanGävle OK48:15+11:4311:16
21Lisa FolinoKarlskrona SOK48:24+11:5211:18
22Malin NymanOK Tyr48:25+11:5311:18
23Emma LindgrenVisborgs OK48:26+11:5411:18
24Maija OjanenKuopion Suunnistajat48:51+12:1911:24
25Hanna StrandbergSkogslöparna48:58+12:2611:26
26Laura D'angeloAttunda OK49:08+12:3611:28
27Julia AdolfssonOK Kåre49:09+12:3711:29
28Joline IngelssonOK Hammaren49:20+12:4811:31
29Alexandra SundgrenCentrum OK49:31+12:5911:34
30Helen WalfridssonGävle OK49:46+13:1411:37
31Lina FredrikssonKorsnäs IF OK49:51+13:1911:38
32Elin SundqvistTullinge SK49:55+13:2311:39
33Maja PetterssonKarlskrona SOK50:06+13:3411:42
34Cajsa BjörkénStigmännen Karlshamns OK50:14+13:4211:44
35Therese LjungbergGöteborgs SK50:20+13:4811:45
36Evelyn WendeliusIFK Lidingö SOK50:28+13:5611:47
37Ida WadmanKatrineholms OK50:34+14:0211:48
38Aino LeijonAvesta OK50:37+14:0511:49
39Samantha AhlgrenCentrum OK50:42+14:1011:50
40Ronja HillTumba-Mälarhöjden OK50:50+14:1811:52
41Jacqui Doyle51:03+14:3111:55
42Mikaela RönnbäckVisborgs OK51:33+15:0112:02
43Desirée SegerslättSkåneslättens OL52:16+15:4412:12
44Maria BoisMalungs OK Skogsmårdarna52:29+15:5712:15
45Sofia NilssonGöteborg-Majorna OK52:44+16:1212:19
46Lina PålssonKungälvs OK52:46+16:1412:19
47Linda ErikssonOK Skärmen52:53+16:2112:21
47Frida AnsinSvaide Roma SOK52:53+16:2112:21
49Therese LandmarkOK Kroppefjäll53:16+16:4412:26
50Junia BirgerssonVisborgs OK53:29+16:5712:29
51Lotta NybergOK Alehof53:33+17:0112:30
52Emma ForsbergOK Kåre53:59+17:2712:36
53Isabell HåkanssonIK Uven54:14+17:4212:40
54Anna WesterlundKoovee54:40+18:0812:46
55Linda EngenRaumar Orientering54:51+18:1912:48
56Katarina TallhageCentrum OK55:10+18:3812:53
57Anna BrodinOK Kontinent55:14+18:4212:54
58Eva CreusatHautes Vosges Orientation55:39+19:0713:00
59Kathrin BurkartOLG Nidwalden+obwalden55:42+19:1013:00
60Carolina RåbergOK Landehof55:43+19:1113:01
61Hanna GustafssonOK Kåre55:47+19:1513:02
62Frida StrömgårdUddevalla OK55:48+19:1613:02
63Susanna MårtenssonStora Tuna OK56:07+19:3513:06
64Emelie OlssonÖrkelljunga FK56:14+19:4213:08
65Agnes ElfvingIK Jarl Rättvik56:47+20:1513:16
66Joanna MalmkvistSävedalens AIK57:34+21:0213:27
67Sandra HaneOK Tyr57:46+21:1413:29
68Matilda SkunckeTäby OK57:48+21:1613:30
69Sandra BomanLustens OK57:59+21:2713:32
70Mirjam DagisSkogsluffarnas OK58:02+21:3013:33
71Mia GustafssonTolered-Utby OL-Klubb58:09+21:3713:35
72Jennifer WendeliusIFK Lidingö SOK58:25+21:5313:38
73Lydia MartinssonOK Tyr58:26+21:5413:39
74Cecilia WidénFK Boken58:27+21:5513:39
75Eerika RantalaHelsingin Suunnistajat58:49+22:1713:44
76Pia-Maria BondessonFrosta OK59:03+22:3113:47
77Kristina CanowOK Österåker59:09+22:3713:49
78Caroline Cederquist TörnbladCentrum OK59:18+22:4613:51
79Elin ThyrCentrum OK59:20+22:4813:51
80Maja IngelssonOK Hammaren1:00:04+23:3214:02
80Marie JinnemoHjärnarps OL1:00:04+23:3214:02
82Emma RosénOK Njudung1:00:31+23:5914:08
83Hanna JohanssonOK Kåre1:00:55+24:2314:13
84Andrea BrechbühlOLG Thun1:01:07+24:3514:16
85Hanna KarlssonStenungsunds OK1:01:13+24:4114:18
86Tabea KnoepfliOLG Welsikon1:01:38+25:0614:24
87Ellinor VejlensVisborgs OK1:01:59+25:2714:28
88Isabelle SjöbergOK Österåker1:02:05+25:3314:30
89Anna BondesonLunds OK1:02:16+25:4414:32
90Marielle NilssonAndrarums IF1:02:18+25:4614:33
91Nina LundkvistOK Österåker1:02:33+26:0114:36
92Nadia El-CharifTolered-Utby OL-Klubb1:02:48+26:1614:40
93Sandra HanssonÄrla IF1:04:40+28:0815:06
94Frida IngelssonOckelbo OK1:04:54+28:2215:09
95Sara FontiOrientisti 921:05:38+29:0615:20
96Johanna IvaresOK Södertörn1:07:20+30:4815:43
97Malin EirefeltForsa OK1:07:34+31:0215:47
98Malin SundqvistTullinge SK1:08:49+32:1716:04
99Linnéa PetrisiVästerbergslagens OL1:09:01+32:2916:07
100Elina ArvidssonSäterbygdens OK1:09:26+32:5416:13
101Emma SilvergrundLerums SOK1:09:34+33:0216:15
102Ebba SöderlundFK Göingarna1:09:38+33:0616:16
103Viktoria HelmerssonOK Ravinen1:10:02+33:3016:21
104Elin NordahlSimrishamns OK1:10:06+33:3416:22
105Rachael BradleyBAOC1:10:32+34:0016:28
106Mette BrolinsonCentrum OK1:12:03+35:3116:50
107Julia LundhHästveda OK1:12:34+36:0216:57
108Marie SvenssonMalmö OK1:12:41+36:0916:58
109Linnea ThörnqvistSimrishamns OK1:12:46+36:1417:00
110Linda ErikssonGävle OK1:14:31+37:5917:24
111Katarina HolmgrenSkogsluffarnas OK1:14:48+38:1617:28
112Evi JüniOLG Hondrich1:16:06+39:3417:46
113Amanda HalvarssonLeksands OK1:18:29+41:5718:20
114Frida ErikssonLustens OK1:20:23+43:5118:46
115Kajsa WinbergStenungsunds OK1:22:43+46:1119:19
116Maria DerighettiOrientisti 921:24:57+48:2519:50
117Serena DerighettiOrientisti 921:25:33+49:0119:59
118Veronika NesverovaLunds OK1:29:35+53:0320:55
119Yuqing ZhnegOAC1:30:19+53:4721:06
120Anna BjärbyFrosta OK1:30:20+53:4821:06
121Ebba Lindgren HermanssonLunds OK1:37:03+1:00:3122:40
122Dominika BąkowskaHarpagan Gdańsk1:37:04+1:00:3222:40
123Sara NivaSK Pohjantähti1:46:16+1:09:4424:49
124Jennie RosénHästveda OK1:46:59+1:10:2724:59
125Yanhua ChenChina DEER-O1:47:52+1:11:2025:12
Jenny WåhlanderFrölunda OLej godkänd
Viktoria TingströmGöteborg-Majorna OKej start
Malin NilssonFK Bokenej start
Klara PetrisiVästerbergslagens OLej start
Malin LindbergForsa OKej start
Viola EckermarkGöteborg-Majorna OKej start
Frida HildingssonLunds OKej start
Elsa JanssonJärla Orienteringej start
Josefine HeikkaAlfta-Ösa OKej start

H21 Kort-1

5 990 m, 152 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anders NordbergNydalens SK39:596:40
2Oscar BjörckJärla Orientering43:01+3:027:10
3Antti-Pekka LeskinenLynx43:22+3:237:14
4Sindre RønningNydalens SK43:27+3:287:15
5Aapo LeskinenLynx44:08+4:097:22
6David BejbomJärla Orientering44:19+4:207:23
7Antti SaikkoTampereen Pyrintö44:23+4:247:24
8Jacob ErikssonKFUM Örebro OK44:28+4:297:25
9Bojan BlumensteinNydalens SK44:30+4:317:25
10Vegard Jarvis WestergårdNtnui44:37+4:387:26
11Ludwig LjungqvistIK Hakarpspojkarna45:07+5:087:31
12Ulrik ArnesenNtnui45:14+5:157:33
13Mattias MillingerJärla Orientering45:17+5:187:33
14Christian HjalmarssonKamrat Och IF KIF45:47+5:487:38
15Filip JacobssonOK Tisaren45:56+5:577:40
16Florian KurzNaturfreunde Wien Orienteering Team46:15+6:167:43
17Erlend Nilsen SandnesNtnui46:56+6:577:50
18Anton NilssonJärla Orientering47:29+7:307:55
19Erik LiljequistStora Tuna OK48:11+8:128:02
20Dan WesterJärla Orientering48:28+8:298:05
21Mathias HallJärla Orientering48:32+8:338:06
22Anders BennitzOK Renen48:51+8:528:09
23Christoffer EskilssonTullinge SK48:58+8:598:10
24Miika SuominenKoovee49:32+9:338:16
25Ville SaikkoLappeen Riento50:03+10:048:21
26Karl FremstadIL Tyrving50:07+10:088:22
27Jakob LööfMalungs OK Skogsmårdarna50:51+10:528:29
28Henrik EijsinkNydalens SK50:56+10:578:30
29Elias T. MølnvikNtnui51:38+11:398:37
30Niklas SundqvistTullinge SK51:40+11:418:37
31Torbjörn EngbergHärnösands OK52:16+12:178:43
32Eddie EdströmSundsvalls OK53:02+13:038:51
33Simon NilssonEksjö SOK53:17+13:188:53
34Markus FredlundTullinge SK53:43+13:448:58
35Henrik AnderssonBredaryds SOK53:54+13:558:59
36Rasmus LundbergOK Bävern54:07+14:089:02
37Kalle LiukkonenHiidenkiertäjät54:23+14:249:04
38Emil NilssonUmeå OK54:35+14:369:06
39Rokas LipnickasSM Gaja55:01+15:029:11
40Jakob IvarssonHaninge SOK55:10+15:119:12
41Fredrik AhnlénOK Hammaren55:12+15:139:12
42Anton ÖstlinMalungs OK Skogsmårdarna55:49+15:509:19
43Viktor AntonssonEksjö SOK56:04+16:059:21
44Adam SandstedtEksjö SOK56:11+16:129:22
45Tintin KarlbergTullinge SK56:31+16:329:26
46Sebastian Andersson57:26+17:279:35
47Aaro JulkunenMS Parma57:43+17:449:38
48Adam HodinÅrsunda IF58:07+18:089:42
49Timo SavelainenHelsingin Suunnistajat58:12+18:139:42
50Niclas LarssonKöping-Kolsva OK58:25+18:269:45
51Anders HåkanssonOK Kåre58:38+18:399:47
52Peter NordbrødenNtnui58:59+19:009:50
53Kalle JohanssonOK Hammaren59:16+19:179:53
54Jonas ÅkerdahlSundsvalls OK59:33+19:349:56
55Sondre Ruud BråtenNydalens SK59:59+20:0010:00
56Jakob FranssonOK Milan1:00:00+20:0110:01
57Sverre Bang StøengNtnui1:00:31+20:3210:06
58Johan KärrströmTullinge SK1:00:35+20:3610:06
59Eero KahilaTampereen Pyrintö1:01:00+21:0110:11
60Måns HellgrenOK Södertörn1:01:03+21:0410:11
61Olle AnderssonTullinge SK1:01:28+21:2910:15
62Pyry Huhtanen1:02:56+22:5710:30
63Olli MalinenSK Uusi1:03:23+23:2410:34
63Philip EdvardssonEksjö SOK1:03:23+23:2410:34
65Rasmus AlenKangasala SK1:03:34+23:3510:36
66Erik MattssonJärla Orientering1:03:35+23:3610:36
67David SvensonSOK Viljan1:03:44+23:4510:38
68Andreas NordforsStora Tuna OK1:03:45+23:4610:38
69Markus EggimannOL Norska1:04:16+24:1710:43
70Heikki VirekunnasTampereen Pyrintö1:04:51+24:5210:49
70Mattias ÅgrenCentrum OK1:04:51+24:5210:49
72Jussi Kivelä1:05:02+25:0310:51
73Oskar HermanssonCentrum OK1:05:18+25:1910:54
74Ciro MartinOLG NOWA1:05:42+25:4310:58
75Jonathan KarlssonOK Tisaren1:05:54+25:5511:00
76Henrik HamreforsVästerås SOK1:06:04+26:0511:01
77Emil GunnarssonEksjö SOK1:06:14+26:1511:03
78Anders YngveIK Hakarpspojkarna1:06:31+26:3211:06
79Lassi AaltonenHelsingin Suunnistajat1:06:36+26:3711:07
80Anton MäkinenOK Hammaren1:06:46+26:4711:08
81Marcus ÅhlénOK Österåker1:06:59+27:0011:10
82Martin SärnbrinkOK Tisaren1:07:11+27:1211:12
83Marius BaumannOLG NOWA1:09:02+29:0311:31
84William HultqvistVallentuna-Össeby OL1:09:19+29:2011:34
85Adam NymanCentrum OK1:09:35+29:3611:36
86Elis NordströmKils OK1:10:12+30:1311:43
87Marcus RamströmOK Kåre1:10:28+30:2911:45
88Johan PerssonAttunda OK1:10:37+30:3811:47
88Niklas KarlssonVäxjö OK1:10:37+30:3811:47
90Lauri LeinonenSK Pohjantähti1:11:46+31:4711:58
91Joakim PerssonKils OK1:13:36+33:3712:17
92Gabriel LinderssonGamleby OK1:14:49+34:5012:29
93Tobias AnderssonOK Österåker1:14:57+34:5812:30
94Simon AnderjonVäxjö OK1:15:30+35:3112:36
95Tomas JohnssonSundsvalls OK1:15:36+35:3712:37
96Tarjei HoloNtnui1:15:52+35:5312:39
97Erik StridhÖsterfärnebo IF1:16:31+36:3212:46
98Teemu LehtorantaSK Uusi1:16:43+36:4412:48
99Viktor StridhÖsterfärnebo IF1:16:53+36:5412:50
100Mikko HulkkonenSK Uusi1:18:06+38:0713:02
101Rasmus SvenssonVärend GN OL1:18:36+38:3713:07
102Samuel JohanssonOK Hammaren1:19:01+39:0213:11
103Marcus BeckiusOK Tyr1:19:02+39:0313:11
104Lars DahlströmHJS-Vansbro OK1:19:37+39:3813:17
104Johan SandrellVärend GN OL1:19:37+39:3813:17
106Phillipp MulleOLG NOWA1:19:48+39:4913:19
107Andreas Duc JørgensenFarum Tisvilde OK1:20:11+40:1213:23
108Johan FilipssonMarkaryds FK1:20:15+40:1613:23
109Robert LarssonGamleby OK1:20:35+40:3613:27
110Marc-André HaberthuerOLG Welsikon1:22:18+42:1913:44
111Aleksi PietikäinenSK Uusi1:22:23+42:2413:45
112Jan MaddalenaOrientisti 921:23:12+43:1313:53
113Emil DanielssonOK Hammaren1:23:33+43:3413:56
114Gustaf PeterssonCentrum OK1:24:14+44:1514:03
115Emil ErikssonBredaryds SOK1:24:36+44:3714:07
116Yu Hong Bryan WongScout Orienteering Club1:27:03+47:0414:31
117Mårten HolmströmOK Österåker1:28:20+48:2114:44
118Axel ElmarssonWaxholms OK1:29:36+49:3714:57
119Alexey ErmachenkovMephi1:31:04+51:0515:12
120Robin ÖhrnOK Bävern1:31:35+51:3615:17
121Anton DanielsAttunda OK1:32:16+52:1715:24
122Carl HolmgrenBergnäsets AIK1:34:28+54:2915:46
123Man Fai Timothy KwongHkiof_YAOC1:34:39+54:4015:48
124Anton OrekhovMoscow-O-Club1:37:59+58:0016:21
125Tobias WestbomLånghundra IF1:39:46+59:4716:39
126Brenno GiovanettinaOrientisti 921:40:17+1:00:1816:44
127Yiu Fung MANHKOC1:40:18+1:00:1916:44
128Gustav YdénÖstersunds OK1:43:13+1:03:1417:13
129Vegard Vaeng BernhardsenNtnui1:46:04+1:06:0517:42
130Adam AiliOK Tisaren1:48:31+1:08:3218:06
131Oscar SturkWaxholms OK1:50:45+1:10:4618:29
132Jesper MelinGarphyttans IF1:51:54+1:11:5518:40
133Markus CarlborgIKSU Multisport1:54:38+1:14:3919:08
134Rudi Bergflødt OlsenLillomarka OL1:54:48+1:14:4919:09
135William ErlandssonOK Österåker1:56:58+1:16:5919:31
136Jianfei OuyangHangzhou MIGU Orienteering CLUB1:57:52+1:17:5319:40
137U Hang LeungHkiof_YAOC1:58:21+1:18:2219:45
138Yi SunChina DEER-O2:00:54+1:20:5520:11
139Io Pan WongHK-YAOC2:18:12+1:38:1323:04
140Shoya BannoKeiyo OLC3:31:08+2:51:0935:14
Johan NordinSundsvalls OKej godkänd
Magnus KarlssonCentrum OKej godkänd
Örjan AhnoffCentrum OKej godkänd
Loris Gioele D'erricoTeam Venetoej godkänd
Andre InfangerOLG NOWAej godkänd
Daniel Del DotBushflyersej godkänd
Tuomo IstolahtiKangasala SKej godkänd
Lauri KahilaTampereen Pyrintöej godkänd
Anton ForsbergStora Tuna OKej godkänd
Christian MøllerAalborg OKej godkänd
Tobias BeckiusOK Tyrej godkänd
Zhigang HongChina DEER-Oej godkänd
Assar HellströmOK Ravinenej start
Juuso KattelusAuran Vannasej start
Ross JuvikIL Gularej start
Daniel SahlinNässjö OKej start
Sebastian TegnebrattOK Södertörnej start
Mattias JonssonNybro OKej start
Kyongsa RiIL BUL-Tromsøej start
David ErikssonHagaby GoIF Örebroej start
Ken EriksonNärpes OKej start
Lorenzo PawlowskiOrientisti 92ej start
Erik AhlepilExsitec ABej start
August KollbergEksjö SOKej start

H21 Kort-2

5 970 m, 139 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Fredrik EdénIFK Göteborg Orientering40:506:50
2Göran WinbladFredrikstad SK41:00+0:106:52
3Fredrik IngelssonRehns BK41:21+0:316:55
4Karl WalheimÄrla IF42:07+1:177:03
5John BörjessonMalungs OK Skogsmårdarna42:13+1:237:04
6Johan OlsonGöteborg-Majorna OK42:28+1:387:06
7Hugo MattssonSkåneslättens OL42:47+1:577:09
8Nico KastnerOK PAN-Kristianstad42:56+2:067:11
9Mattis HallbergGöteborg-Majorna OK43:48+2:587:20
10Brent KeyGotlands Bro OK44:10+3:207:23
11Ulf TroengOK Linné44:29+3:397:27
12Anders HedbergGöteborg-Majorna OK44:39+3:497:28
13Erik ClassonOK Orinto44:48+3:587:30
14Josh BeechEspoon Suunta44:59+4:097:32
15Thomas LandqvistMalungs OK Skogsmårdarna45:09+4:197:33
16William RiggEdinburgh University Orienteering Club45:16+4:267:34
17Alvar PalmenEspoon Suunta45:19+4:297:35
18Markus LarssonHestra IF45:26+4:367:36
19Jens MolinSödertälje-Nykvarn OF45:32+4:427:37
20Ville KeskisaariIFK Lidingö SOK46:08+5:187:43
21Fredrik BakkmanIFK Göteborg Orientering46:10+5:207:43
22Johan HindérTolered-Utby OL-Klubb46:38+5:487:48
23Anton HanssonIK Hakarpspojkarna48:27+7:378:06
24Oskar HöglundMotala AIF OL49:14+8:248:14
25Jesper LysellRehns BK49:26+8:368:16
26Simon LarssonSävedalens AIK50:16+9:268:25
27Albin AnderssonOK Ravinen50:19+9:298:25
28Pontus JohanssonKarlskrona SOK51:07+10:178:33
29Anders JohanssonRehns BK51:41+10:518:39
30Robbie AndersonGöteborg-Majorna OK51:52+11:028:41
31Hampus OlesundOK Landehof52:26+11:368:46
32Emil FolinoKarlskrona SOK52:28+11:388:47
33Erik NeroMullsjö SOK52:39+11:498:49
34Tobias JohanssonOK Skogshjortarna52:57+12:078:52
35Vidar SjögrenTjällmo-Godegårds OK53:19+12:298:55
36Erik HanssonBredareds IF53:35+12:458:58
37Mikael WilhelmssonSöders-Tyresö53:56+13:069:02
38Johan LidströmIFK Göteborg Orientering55:32+14:429:18
39Fredrik WigertzLånghundra IF55:38+14:489:19
40Johan WikströmSävedalens AIK56:02+15:129:23
41Daniel OlssonUddevalla OK56:30+15:409:27
42Theodor WahlbomOK Orion57:02+16:129:33
43Eric HanssonIK Hakarpspojkarna57:30+16:409:37
44Jonathan AhlsénSödertälje-Nykvarn OF57:42+16:529:39
45Tomas GunnarssonOK Nackhe58:16+17:269:45
46Samuel AnderssonHagaby GoIF Örebro58:49+17:599:51
47Mattias KuoskuTolered-Utby OL-Klubb58:52+18:029:51
48Henrik BalaguéFalköpings AIK OK58:57+18:079:52
49Viktor JanrikOK Linné59:12+18:229:54
50Mårten RostöRånäs OK59:44+18:5410:00
51Håkan PalmOK Klemmingen59:47+18:5710:00
52Adam FredénFalköpings AIK OK1:00:04+19:1410:03
53Audun Rognerud BøeNtnui1:00:06+19:1610:04
54Henrik ÅbergIF Thor1:00:27+19:3710:07
55Mattias KillanderHästveda OK1:01:36+20:4610:19
56Kristian Narbro PorathTolered-Utby OL-Klubb1:01:38+20:4810:19
57Michal WolowczykUNTS Warszawa1:01:43+20:5310:20
58Marcus KempeSävedalens AIK1:02:26+21:3610:27
59Mikael AnderssonIK Gandvik1:03:19+22:2910:36
60Magnus JönssonOK Kontinent1:03:22+22:3210:36
61Christoffer StrömgårdUddevalla OK1:04:14+23:2410:45
62Tobias JohanssonLaholms IF OK1:04:15+23:2510:45
63Albin SchurmannHylte OK1:04:47+23:5710:51
64Viktor LindbergOK Roslagen1:04:49+23:5910:51
65Tommy StenkvistRyda SK1:05:31+24:4110:58
66Jonas BorgSödertälje-Nykvarn OF1:05:35+24:4510:59
67Jonatan BylarsForsa OK1:06:09+25:1911:04
68Anders GranbergOK Klemmingen1:06:25+25:3511:07
69Simon BörjesonRyda SK1:06:58+26:0811:13
70Tor-Arve Bjørnstad StrandRaumar Orientering1:07:42+26:5211:20
71Joel UddMarkbygdens OK1:07:56+27:0611:22
72Victor ArwesvedTibro OK1:07:58+27:0811:23
73Albert JohanssonLunds OK1:08:19+27:2911:26
74Oscar VagmanOK Klemmingen1:08:38+27:4811:29
75Niclas WesterbergIF Hagen1:09:19+28:2911:36
76Mattias AnderssonIK Gandvik1:09:22+28:3211:37
77Erik WallinMarkbygdens OK1:09:30+28:4011:38
78Erik NordqvistHässleholms OK1:09:53+29:0311:42
79Christian Bagger HagnerSilkeborg OK1:10:00+29:1011:43
80Simonius JagerAuckland OC1:10:19+29:2911:46
81Fredrik AnderssonSOK Joar Viking Enköpin1:11:47+30:5712:01
82Clément Gourlain1:11:58+31:0812:03
83Jesper TibellLånghundra IF1:12:00+31:1012:03
84Robert Lind1:12:38+31:4812:09
85Henrik BrusSävedalens AIK1:12:51+32:0112:12
86Arvid ClaessonJönköpings OK1:13:06+32:1612:14
87Erik BlickOK Alehof1:13:15+32:2512:16
88Joel AnderssonIK Gandvik1:13:44+32:5412:21
89Mats AnderssonCentrum OK1:14:05+33:1512:24 Ladda ner rutt i gpx-format
90Per SundholmOK Nolaskogsarna1:14:44+33:5412:31
91Daniel AnderssonIK Gandvik1:14:54+34:0412:32
92Johan GustafssonOK Nackhe1:15:00+34:1012:33
93Björn AnderssonLunds OK1:15:38+34:4812:40
94John GabrielssonSävedalens AIK1:16:07+35:1712:44
95Mattias GyllenswärdOK Linné1:16:26+35:3612:48
96PER DahlbäckBrattås CK1:16:51+36:0112:52
97Oliver Hagman1:17:20+36:3012:57
98Asker ÖhlenschlägerÖrkelljunga FK1:17:35+36:4512:59
98Erik ErlandssonOK Vivill1:17:35+36:4512:59
98Simon LarssonOK Kontinent1:17:35+36:4512:59
101Anders OlssonUddevalla OK1:17:41+36:5113:00
102Jacob KällströmVallentuna-Össeby OL1:17:46+36:5613:01
103John GunnarssonSurahammars SOK1:18:09+37:1913:05
104Johan Hydén1:18:42+37:5213:10
105Sune ÖhlenschlägerÖrkelljunga FK1:19:19+38:2913:17
106Lars OlovssonRehns BK1:19:51+39:0113:22
107James PearsonBAOC1:19:58+39:0813:23
108Jens UddénLjungskile FK1:20:53+40:0313:32
109Steffen DirkesSV Eintracht Neuenkirchen1:21:02+40:1213:34
110Mattias PrickUddevalla OK1:21:25+40:3513:38
111Axel KarlssonSimlångsdalens IF1:21:28+40:3813:38
112Isak EklövOK Linné1:21:45+40:5513:41
113Martin LundStenungsunds OK1:22:20+41:3013:47
114Adrian PauliIstrums SK1:22:41+41:5113:50
115Lukas SchumannOLV Steinberg1:22:50+42:0013:52
116Gustav NyholmOK Linné1:23:06+42:1613:55
117Johan DavidssonSimlångsdalens IF1:23:13+42:2313:56
118Tim ZetterbergFalköpings AIK OK1:23:56+43:0614:03
119Joel OlssonSimrishamns OK1:23:59+43:0914:04
120Robin ErikssonOK Roslagen1:24:05+43:1514:05
121Anders NannessonSimlångsdalens IF1:24:21+43:3114:07
122Simon NilssonFalköpings AIK OK1:24:34+43:4414:09
123Oscar NiklassonFalköpings AIK OK1:24:38+43:4814:10
124Jonathan SchurmannHylte OK1:24:46+43:5614:11
125Emil JanssonOK Rodhen1:24:55+44:0514:13
126Daniel JönssonAttunda OK1:25:56+45:0614:23
127Christoph LamyOLV Potsdam1:26:09+45:1914:25
128Jens KvarnströmOK Landehof1:27:36+46:4614:40
129Rasmus RostöRånäs OK1:28:45+47:5514:51
130Johan SärnbrattTolered-Utby OL-Klubb1:31:07+50:1715:15
131Mattias HallmansFrösö IF1:33:43+52:5315:41
132Peter SvanbergOK Cannes1:43:56+1:03:0617:24
133Emil BruhnBoxholm-Mjölby OL1:54:41+1:13:5119:12
134Hjalmar EldhLidköpings VSK2:02:05+1:21:1520:26
135Mikael EnbergÖrkelljunga FK2:11:14+1:30:2421:58
136Roelof BevortTibro OK2:34:59+1:54:0925:57
Rasmus Rørholt TheisenNtnuiej godkänd
Niklas HelmertzFrölunda OLej godkänd
Philip StensbyTibro OKej godkänd
Christian HolmqvistHestra IFej start
Øyvind WiggenByåsen ILej start
Anton HemlinIK Uvenej start
Johan SalomonssonSundsvalls OKej start
Olof PerssonSvaide Roma SOKej start
Patrik CorneliussonOK Löftanej start
Jonas NybergOK Alehofej start
Ting Wei KoMoxina OKej start
Johan SjögrenTjällmo-Godegårds OKej start
Jarrah DaySpurposting Australiaej start
Johan EngströmOK Orionej start
Daniel HärströmFalköpings AIK OKej start
Mathias PeterSödertälje-Nykvarn OFej start
Håkon Raadal BjørloNtnuiej start
Albin AnderssonMarkbygdens OKej start
Jesper SjögrenHestra IFej start
Anders LindbergForsa OKej start
Albin LarssonGotlands Bro OKej start
Johan GranathTjällmo-Godegårds OKej start
Johan BlickOK Alehofej start
Titouan SavartHautes Vosges Orientationej start
Johan NöjdFK Göingarnaej start

D20

4 850 m, 81 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sandra BoströmOK Linné51:4410:40
2Tina TiefenboeckNaturfreunde Wien Orienteering Team53:49+2:0511:05
3Inés Pozo PradaSpanish Junior Team54:44+3:0011:17
4Helene EgerKongsberg OL55:22+3:3811:24
5Vilde LykkeEmblem Il56:52+5:0811:43
6Clare StansfieldEdinburgh University Orienteering Club57:03+5:1911:45
7Frida HectorSnättringe SK57:24+5:4011:50
8Alva SellgrenGöteborg-Majorna OK57:47+6:0311:54
9Ronja JungåkerOK Kåre59:25+7:4112:15
10Eli F. JohannesenIL Gular59:46+8:0212:19
11Clodagh MoranUCDO1:00:05+8:2112:23
12Zoé VillarCOSE1:00:07+8:2312:23
13Alberte ThyssenHorsens OK1:00:41+8:5712:30
14Ylvi KastnerNaturfreunde Wien Orienteering Team1:00:54+9:1012:33
15Alice HultinOK Löftan1:01:08+9:2412:36
16Emelie BrudinIFK Mora OK1:01:16+9:3212:37
17Kristina TedhamreSnättringe SK1:02:18+10:3412:50
18Synne SkjærsteinIL Tyrving1:02:37+10:5312:54
19Tove PerssonMölndal Outdoor IF1:02:46+11:0212:56
20Ella AnderssonOK Södertörn1:03:14+11:3013:02
21Elsa HolmgårdKils OK1:03:52+12:0813:10
22Klára NechanickáOSN1:04:59+13:1513:23
23Lisa GrossiOrientisti 921:05:12+13:2813:26
24Celine Hinge KrogsgaardSilkeborg OK1:05:20+13:3613:28
25Marie Erskov KroghOK Øst Birkerød1:05:31+13:4713:30
26Ane Nielsen SolbergNtnui1:06:05+14:2113:37
27Julia GłowaczUNTS Warszawa1:06:12+14:2813:38
28Polina ZaitsevaNord West1:06:39+14:5513:44
29Elin WihlborgOK Gynge1:06:48+15:0413:46
30Sara LysemoseSilkeborg OK1:06:54+15:1013:47
31Pia BuchholzMTK Bad Harzburg1:07:02+15:1813:49
32Emelie KarlssonSävedalens AIK1:07:31+15:4713:55
33Roanne LilleyEdinburgh University Orienteering Club1:07:36+15:5213:56
34Carolina JonsellOK Linné1:07:56+16:1214:00
35Hanna BoquistIK Uven1:10:07+18:2314:27
36Alva RingiOK Kåre1:10:50+19:0614:36
37Alice BarreforsIK Uven1:11:01+19:1714:38
38Sara ForsbergIK Uven1:11:29+19:4514:44
39Josefine AnderssonTäby OK1:12:37+20:5314:58
40Alice SödervallIK Gandvik1:13:02+21:1815:03
41Anni BergerOK Oachkatzlschwoaf1:13:31+21:4715:09
42Alma HaagOK Gränsen1:13:35+21:5115:10
43Rebecca SvenssonVärend GN OL1:13:43+21:5915:11
44Sofia HaglundVaasan Suunnistajat1:14:18+22:3415:19
45Bethany KippinThames Valley Orienteering Club1:14:31+22:4715:21
46Emer PerkinsUCDO1:15:27+23:4315:33
47Stina LindbergOK Djerf1:15:40+23:5615:36
48Paulina JägstedtHalmstad OK1:15:45+24:0115:37
49Agnes MattssonTandsbyns IF1:16:20+24:3615:44
50Hanne DaltveitFana IL1:17:47+26:0316:02
51Sofia DahlHärlövs IF1:18:28+26:4416:10
52Emma BairdScottish Junior Squad1:19:58+28:1416:29
53Elin DahlmarkVästerås SOK1:20:21+28:3716:34
54Maja WelanderOK Djerf1:21:11+29:2716:44
55Saini KyllönenKuhmon Peurat1:21:12+29:2816:44
56Sara ErlandssonOK Vivill1:21:41+29:5716:50
57Trine Eg StaugaardKolding OK1:22:21+30:3716:58
58Olivia LönkvistOK Vivill1:24:04+32:2017:20
58Apolline VeroveTous Azimuts Douai1:24:04+32:2017:20
60Moa SjöbergGöteborg-Majorna OK1:25:27+33:4317:37
61Maddalena De BiasiTeam Veneto1:26:08+34:2417:45
62Franziska HochstetterUSV Jena1:26:36+34:5217:51
63Ellen SkoogOK Hammaren1:27:25+35:4118:01
64Tove FlodmanOK Hammaren1:28:03+36:1918:09
65Sofia GidingVallentuna-Össeby OL1:28:52+37:0818:19
66Paulina StrobelUSV Jena1:31:24+39:4018:50
67Viktoria Myklebust StrømHedrum OL1:34:58+43:1419:34
68Johanna WilhelmssonKarlskrona SOK1:37:41+45:5720:08
69Imola RajmonTabani Spartacus1:47:30+55:4622:09
70Eadaoin McCavanaUCDO1:49:42+57:5822:37
71Linnea SahlinOK Vildhussen1:50:10+58:2622:42
72Léonie LabitTous Azimuts Douai1:52:09+1:00:2523:07
73Tove JohanssonOK Alehof1:52:15+1:00:3123:08
74Alexandra BolouxEdinburgh University Orienteering Club2:04:26+1:12:4225:39
75Evelina SöderlundSkogslöparna2:07:40+1:15:5626:19
Johanna RundqvistOK Löftanej godkänd
Sidse Sofie TillingsøeTisvilde Hegn OKej godkänd
Elena Martí BarclaySpanish Junior Teamej godkänd
Lucy HainesEdinburgh University Orienteering Clubej godkänd
Johanna SärnbrinkOK Tisarenej godkänd
Ciara SilbyUCDOej godkänd
Klara AnderssonOK PAN-Kristianstadej start
Tine DalgaardKolding OKej start
Lindsay RobertsonEdinburgh University Orienteering Clubej start
Emmy HelmerssonHässleholms OKej start
Loviisa KalliokoskiPerhon Kiriej start
Elin JohanssonFrämmestads IKej start
Ellen WahlbomOK Orionej start
Anna Cecilie LinløkkenØstmarka OKej start
Ellen SkunckeTäby OKej start
Freya ShepherdEdinburgh University Orienteering Clubej start
Anna HerbertTäby OKej start
Julia RajanIFK Lidingö SOKej start
Karolina BjärnlidIFK Lidingö SOKej start
Moa ErlandssonVimmerby OKej start
Ida PalmbergOK Hammarenej start

H20

6 480 m, 90 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Olle HedmanIF Hagen49:377:39
2Eskil FrøislandVang OL51:09+1:327:53
3Daniel RönnqvistOK Linné54:17+4:408:22
4Felix PerssonHaninge SOK54:36+4:598:25
5Martin LammFrölunda OL55:02+5:258:29
6Oskar NymanOK Tyr55:54+6:178:37
7Benjamin LangerakJärfälla OK56:26+6:498:42
8Edvin NordströmTäby OK56:47+7:108:45
9Petter BodingIFK Lidingö SOK56:55+7:188:47
10William ErnlundOK Linné57:01+7:248:47
11Mikkel JensenFarum Tisvilde OK57:02+7:258:48
12Lasse Fugmann ThamdrupFarum Tisvilde OK57:42+8:058:54
13Georg EklöwOK Södertörn57:43+8:068:54
14Jakob IngströmIK Hakarpspojkarna57:44+8:078:54
15Alasdair PedleyEdinburgh University Orienteering Club57:51+8:148:55
16Bjørn Anders FlågenHeming Orientering59:09+9:329:07
17Max BloorEdinburgh University Orienteering Club1:00:05+10:289:16
18Morten KnudsenOK Melfar1:00:22+10:459:18
19Emil GrehnOK Rodhen1:01:15+11:389:27
20Albin BjörnuddIFK Umeå1:01:43+12:069:31
21Klas JohanssonOK Tranan1:02:08+12:319:35
22Viktor BergLeksands OK1:02:13+12:369:36
23Finn LydonEdinburgh University Orienteering Club1:03:30+13:539:47
24Christoffer AhlsénSödertälje-Nykvarn OF1:03:36+13:599:48
25Marcus CarlssonIF Hagen1:04:07+14:309:53
26Thibaut GuinotTalant SO1:04:43+15:069:59
27Måns ErikssonSundsvalls OK1:04:55+15:1810:01
28Oscar Hæstad BjørnstadFossum IF1:05:17+15:4010:04
29Simon FreylandEksjö SOK1:06:23+16:4610:14
30Daniel HellbergLunds OK1:06:27+16:5010:15
31Oskar SvahnEksjö SOK1:07:05+17:2810:21
32Mattias IvaresOK Södertörn1:07:28+17:5110:24
33Jakob Schøier KovstedTisvilde Hegn OK1:07:48+18:1110:27
33Axel ForsmanFK Herkules1:07:48+18:1110:27
35Viktor BarkegrenStora Tuna OK1:08:05+18:2810:30
36Ben StoyerOLG Stäfa1:08:14+18:3710:31
37Mikuláš JirkaKarlskrona SOK1:08:50+19:1310:37
38Truls LindholmSundsvalls OK1:09:32+19:5510:43
39Scott JuvikIL Gular1:09:39+20:0210:44
40Hampus NyströmIF Hagen1:09:53+20:1610:47
41Alex Del FedeleStora Tando OK1:09:57+20:2010:47
42Henrik WillamoSödertälje-Nykvarn OF1:10:28+20:5110:52
43Axel HoveidAsker SK1:10:31+20:5410:52
44Mikkel Lau PetersenAllerød OK1:10:34+20:5710:53
45Watrelot Luc1:11:19+21:4211:00
46Søren Eg StaugaardKolding OK1:11:40+22:0311:03
47Ivan FrelikhRybinsk1:11:47+22:1011:04
48Emil LorenzAllerød OK1:12:54+23:1711:15
49Casper ThygesenOK Snab1:13:14+23:3711:18
50Arvid ErikssonHagaby GoIF Örebro1:14:20+24:4311:28
51Nils CreusatHautes Vosges Orientation1:14:45+25:0811:32
52Yau Man ChuHKOC1:15:07+25:3011:35
53Axel BergströmOK Rodhen1:15:24+25:4711:38
54Joar GjerdahlKonnerud IL1:15:28+25:5111:38
55Skjalg NysæterSkien OK1:15:33+25:5611:39
56Jens EdsenNordvest OK1:17:23+27:4611:56
57John GranathOK Kåre1:18:17+28:4012:04
58Jonas LauriFK Herkules1:18:29+28:5212:06
59Henning KapischkeOK Mark Brandenburg1:19:01+29:2412:11
60Erik ErikssonOK Älgen1:19:10+29:3312:13
61Simon BjörnehällOK Gränsen1:19:14+29:3712:13
62Tomáš VavříkSK OB Ostrava1:19:36+29:5912:17
63Christian LindhSundbybergs IK1:19:46+30:0912:18
64Hugo EkingeOK Motala1:21:30+31:5312:34
65Elias ÖhmanGjø-Vard OL1:22:26+32:4912:43
66Martin SkärlenHaninge SOK1:23:27+33:5012:52
67Marco TonettoTeam Veneto1:23:48+34:1112:55
68Rasmus KihlSundbybergs IK1:24:13+34:3612:59
69Ludwig GustavssonOK Bävern1:24:36+34:5913:03
70Rasmus JonssonTjällmo-Godegårds OK1:25:01+35:2413:07
71Leon BauerOK Mark Brandenburg1:25:57+36:2013:15
72Daniel McDonnellCSOA1:28:17+38:4013:37
73Ole Johan BråtenVang OL1:28:35+38:5813:40
74Carl EkbringKexholms SK1:29:21+39:4413:47
75Emil Bjørnstad StrandRaumar Orientering1:29:49+40:1213:51
76Axel BlomFrölunda OL1:33:20+43:4314:24
77Erik LundStenungsunds OK1:36:08+46:3114:50
78Hans PetersenOK GORM1:37:17+47:4015:00
79Robert ColeVäsby OK1:37:18+47:4115:00
80Filip ÖrnKFUM Örebro OK1:40:31+50:5415:30
81Pierre-Louis MazyTous Azimuts Douai1:41:45+52:0815:42
82Daniel GlimténOK Löftan2:11:03+1:21:2620:13
83Tobias KnaackOK Mark Brandenburg2:14:57+1:25:2020:49
84Thomas RouhTous Azimuts Douai2:15:31+1:25:5420:54
Hannes SvahnOK Ravinenej godkänd
Luca RizziStora Tando OKej godkänd
Noel WaldenfjordJärfälla OKej godkänd
Ole Jørgen Bogen ArenthNtnuiej godkänd
Marcus NylénDegerfors OKej godkänd
Cathal LaneCSOAej godkänd
Eskil TryggöTrollhättans SOKej start
Isak HertinIK Hakarpspojkarnaej start
Connor ClearyPeninsula And Plains Orienteersej start
Gustav FrænellSundsvalls OKej start
Andreas MagnvallOK Södertörnej start
Vegard LøvliAsker SKej start
Filip JohanssonKungälvs OKej start
Tom LinesEdinburgh University Orienteering Clubej start
Oskar EngesAttunda OKej start
Alexander StoremyrPorsgrunn OLej start
Eyvind Kjellevold MaldeIL Gularej start
Jørgen WulfsbergNtnuiej start
Gunnar EngströmLinköpings OKej start
Lasse HelwegAllerød OKej start
Simen BallangrudOL Toten-Trollej start
Finlay ToddScottish Squadej start
William NilssonNyköpings OKej start
Simon UptonCSOAej start
Mattia GründlerSuunta Jyväskyläej start
Ivar Lidström LauriSnättringe SKej start
Oscar StombergIF Hagenej start
Felix WilsonEdinburgh University Orienteering Clubej start
Hugo HåkanssonIK Ymerej start

D17-20 Kort

4 590 m, 50 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hanna NysæterSkien OK53:1911:36
2Adelina FunkeLeksands OK54:19+1:0011:50
3Jenny JakobssonGamleby OK56:36+3:1712:19
4Lovisa LängheimTullinge SK56:43+3:2412:21
5Rebecca HardenFK Boken58:25+5:0612:43
6Saara SaaloSK Uusi59:08+5:4912:52
7Tyra AlmJärla Orientering1:01:57+8:3813:29
8Tina LjungqvistLunds OK1:02:19+9:0013:34
9Barbora HorakovaUSK Praha1:02:43+9:2413:39
10Lea HumbelOLG Cordoba1:03:02+9:4313:43
11Amélie RadzikowskiO-Motion1:05:34+12:1514:17
12Lisa HeldtSödertälje-Nykvarn OF1:07:36+14:1714:43
12Carolina ErikssonOK Milan1:07:36+14:1714:43
14Mila ValliOrientisti 921:09:05+15:4615:03
15Mathilde SønsterudbråtenLillomarka OL1:09:18+15:5915:05
16Malene NysæterSkien OK1:09:31+16:1215:08
17Erica HenrikssonSimrishamns OK1:10:10+16:5115:17
18Isabella LagoGöteborg-Majorna OK1:10:24+17:0515:20
19Chiara PolsiniOLV Baselland1:10:25+17:0615:20
20Agathe RolinBoussole Audomaroise1:11:15+17:5615:31
21Linn LindblomMalmö OK1:11:46+18:2715:38
22Frida AnderssonGöteborg-Majorna OK1:12:01+18:4215:41
23Sandra GehrigerOLG Biberist SO1:13:46+20:2716:04
24Petra HoveidAsker SK1:14:58+21:3916:19
25Tianyi ShenChina1:15:29+22:1016:26
26Anna Austad SveenRaumar Orientering1:19:15+25:5617:15
27Ottilia AnderssonOK Landehof1:20:18+26:5917:29
28Thea BadKils OK1:21:02+27:4317:39
28Vanja JohanssonOK Hammaren1:21:02+27:4317:39
30Katja LeicktTullinge SK1:22:19+29:0017:56
31Isabella NilssonGustavsbergs OK1:23:43+30:2418:14
32Annie BjörkqvistOK Landehof1:26:38+33:1918:52
33Rebecca ThyssenHorsens OK1:27:02+33:4318:57
34Daria CrameriOLG Pfäffikon1:27:25+34:0619:02
35Runbo HAOChina1:28:10+34:5119:12
36Inez EklundSkarpnäcks OL1:29:06+35:4719:24
37Matilda ÅkessonOK Landehof1:32:13+38:5420:05
38Arianna CambianicaOrientisti 921:37:35+44:1621:15
39Alma SandVästerbergslagens OL1:40:51+47:3221:58
40Margaux MaréchalOpale Orientation1:43:12+49:5322:29
41Sarah KnaackOK Mark Brandenburg1:45:20+52:0122:56
42Vendela JonsellVallentuna-Össeby OL1:46:54+53:3523:17
43Yanxia YangChina2:06:01+1:12:4227:27
44Lisa KnaackOK Mark Brandenburg2:08:23+1:15:0427:58
45Anna Emilie TorsethGjø-Vard OL2:18:11+1:24:5230:06
Kristine Haanes StrandlieGjø-Vard OLej godkänd
Julia GunnarssonMalungs OK Skogsmårdarnaej godkänd
Julie EikelandOL Tønsberg Og Omegnej godkänd
Asia ZanellaOrientisti 92ej godkänd
Johanna PetersonFalköpings AIK OKej godkänd
Matilda RundqvistOK Nackheej start
Ida HelgessonHestra IFej start
Maja WillénÖstersunds OKej start
Anna AronssonHässleholms OKej start
Beatrice AlmÖrnsköldsviks OKej start
Emelie RönnborgIK Uvenej start
Martine Vasshaug JægtvikKonnerud ILej start
Linn KarlssonOK Vilse 87ej start
Amanda MullinsSjövalla FKej start
Ida UrsetIL BUL-Tromsøej start
Else HolmgrenBergnäsets AIKej start

H17-20 Kort

4 910 m, 49 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mathias VindalFreidig41:128:23
2Alfred PetersonVästvärmlands OK44:25+3:139:02
3Anton JaenickeOK Mark Brandenburg48:54+7:429:57
4Hannes RosendahlIF Marin Väst49:08+7:5610:00
5Axel NalbinMullsjö SOK50:01+8:4910:11
6Lukas WadstenOK Landehof51:28+10:1610:28
7Johan HolmbergIF Hagen53:05+11:5310:48
8Noah MichelsenDon't Get Lost53:15+12:0310:50
9Anders Kvamme FeldeSnertingdal IF Orientering54:29+13:1711:05
10Livio StalderOLG Goldau55:50+14:3811:22
11Adrian ZöllyOLG Stäfa57:05+15:5311:37
12Ludvig JohnsenHedrum OL57:25+16:1311:41
13Hengsheng LIUChina1:01:30+20:1812:31
14Kristoffer FjæreHedrum OL1:01:31+20:1912:31
15Jacob ÖstermanVänersborgs SK1:01:48+20:3612:35
16Jonne LiukkonenSundsvalls OK1:01:53+20:4112:36
17Linus TäckOK Hammaren1:02:44+21:3212:46
18Marcus RagnarssonMarkbygdens OK1:03:51+22:3913:00
19Matti ÅgrenLunds OK1:03:58+22:4613:01
20Libing YuanChina1:06:57+25:4513:38
21Håvard Vaeng BernhardsenIL BUL-Tromsø1:08:14+27:0213:53
22Elis SandbergAlfta-Ösa OK1:09:00+27:4814:03
23Carl SvenssonOK Norrvirdarna1:09:09+27:5714:05
24Thomas BradleyBAOC1:09:28+28:1614:08
25Pierre JulienBoussole Audomaroise1:09:55+28:4314:14
26Sølve DrageKongsberg OL1:10:10+28:5814:17
27Pablo HedbergLunds OK1:11:06+29:5414:28
28Elias BergsetIL Veten1:11:40+30:2814:35
29Hampus ÅgrenLunds OK1:13:01+31:4914:52
30Noak ÖhmanGjø-Vard OL1:13:46+32:3415:01
31Jacob MeldgaardOK Øst Birkerød1:16:08+34:5615:30
32Andreas BorängSnättringe SK1:16:11+34:5915:30
33Melker EklundOK Nolaskogsarna1:16:39+35:2715:36
34Zacharias ÅkerlundStigmännen Karlshamns OK1:17:28+36:1615:46
35Emil KarlssonVäsby OK1:18:21+37:0915:57
36Felix SvenssonRasbo IK1:19:06+37:5416:06
37Lukas AndrenTibro OK1:21:55+40:4316:41
38Jiang SongChina1:40:54+59:4220:32
39Magnus NaessChicago Area Orienteering Club1:43:31+1:02:1921:04
40Kangzhao SUNChina1:43:33+1:02:2121:05
41Nils BabtistBromma-Vällingby SOK1:43:57+1:02:4521:10
42Alfred ÖstergrenAlvesta SOK1:53:06+1:11:5423:02
43Benjamin GabrielssonKungälvs OK2:03:47+1:22:3525:12
44Sean KelleherCSOA2:23:04+1:41:5229:08
45Renyuan DengChina2:31:21+1:50:0930:49
Hugo Bergendahl HanssonIF Thorej godkänd
Heine LingaIL Gularej godkänd
Pontus RosénHästveda OKej godkänd
Matias NissenFreidigej godkänd
William LundstedtMullsjö SOKej start
Joel DanielsHofors OKej start
Kevin SjölanderOK Rodhenej start
Mattias LauriFK Herkulesej start
Oliver SchmidtOK Kontinentej start
Alexander Skaug YtterbølHalden SKej start
Johan Bjernhed NordahlDomnarvets GoIFej start
Arvid LundqvistHalmstad OKej start
Simon ReimersAalborg OKej start
John OtterleiØstmarka OKej start
Elias NäslundOK Hammarenej start
Felix KindeTolered-Utby OL-Klubbej start
Ole Jakob FrankrigNydalens SKej start

D18

4 570 m, 140 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Maya KastnerNaturfreunde Wien Orienteering Team50:3011:03
2Alice MaddalenaOrientisti 9253:08+2:3811:37
3Sofie FranzénAlmby IK53:16+2:4611:39
4Lotta WeyhenmeyerIF Thor53:51+3:2111:47
5Anna BanfiGOLD Savosa54:17+3:4711:52
6Ida JussilaTampereen Pyrintö54:55+4:2512:01
7Thea SvenssonIK Vikings OK55:21+4:5112:06
8Emely WeihartHestra IF55:23+4:5312:07
9Hélène ChampignyACA56:00+5:3012:15
10Ylva SandénOK Södertörn56:06+5:3612:16
11Thea WennbergSkellefteå OK56:07+5:3712:16
12Marie MaierOK Oachkatzlschwoaf56:11+5:4112:17
13Anna AasaOK Renen56:36+6:0612:23
14Natalja NiggliO Jura57:10+6:4012:30
15Ugne LieguteSM Gaja57:16+6:4612:31
16Nora AronengHestra IF57:43+7:1312:37
16Maja TenghagenHärlövs IF57:43+7:1312:37
18Camille JuhlSøllerød OK57:45+7:1512:38
19July FioriOrientisti 9257:54+7:2412:40
20Ľuboslava WeissováKlub OB ATU Košice58:29+7:5912:47
21Clara DahlHärlövs IF58:33+8:0312:48
22Elsa AlbinssonOK Tyr58:47+8:1712:51
23Charlotte LeonhardtPICK Us Up59:12+8:4212:57
24Sara MöllerOK Södertörn59:25+8:5513:00
25Ida HofstedtTäby OK59:36+9:0613:02