Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Kolmården, etapp 5, lång, jaktstart

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Kolmården
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: måndag 22 juli 2019 - lördag 27 juli 2019

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, långEtapp 3, lång (totalt)Etapp 4, medelEtapp 4, medel (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

Klasser: Visa alla | D21 Elit | H21 Elit | D20 Elit | H20 Elit | D18 Elit | H18 Elit | D21 Lång | H21 Lång | D21 | H21-1 | H21-2 | D21 Kort-1 | D21 Kort-2 | H21 Kort-1 | H21 Kort-2 | D20 | H20 | D17-20 Kort | H17-20 Kort | D18 | H18 | D16 | H16 | D16 Kort | H16 Kort | D15 | H15 | D14 | H14 | D14 Kort | H14 Kort | D13 | H13 | D12 | H12 | D12 Kort | H12 Kort | D11 | H11 | D10 | H10 | D35 | H35 | D35 Kort | H35 Kort | D40 | H40 | D40 Kort | H40 Kort-1 | H40 Kort-2 | D45 | H45-1 | H45-2 | D45 Kort-1 | D45 Kort-2 | H45 Kort-1 | H45 Kort-2 | D50 | H50-1 | H50-2 | D50 Kort | H50 Kort-1 | H50 Kort-2 | D55 | H55 | D55 Kort | H55 Kort | D60 | H60 | D60 Kort | H60 Kort | D65 | H65 | D65 Kort | H65 Kort | D70 | H70 | D70 Kort | H70 Kort | D75 | H75 | D75 Kort | H75 Kort | D80 | H80 | D85 | H85 | D90 | H90 | D95 | H95 | H100 | D21 Motion | H21 Motion | D35 Motion | H35 Motion | D40 Motion | H40 Motion | D45 Motion | H45 Motion | D50 Motion | H50 Motion | D55 Motion | H55 Motion | D60 Motion | H60 Motion | D65 Motion | H65 Motion | D70 Motion | H70 Motion | D80 Motion | H80 Motion | U1 | U2 | Inskolning | Svår 7,5 | Svår 5,0 | Svår 3,5 | Svår 2,5 | Medelsvår 6,0 | Medelsvår 5,0 | Medelsvår 4,0 | Medelsvår 3,3 | Medelsvår 2,5 | Lätt 10,0 | Lätt 5,0 | Lätt 3,5 | Lätt 2,5 | 3-dagars-Svår 7,5 | 3-dagars-Svår 5,0 | 3-dagars-Svår 3,5 | 3-dagars-Medelsvår 5,0 | 3-dagars-Medelsvår 3,3 | 3-dagars-Lätt 5,0 | 3-dagars-Lätt 2,5 | Etappstart-U1 | Etappstart-U2 | Etappstart-Inskolning | Etappstart-Svår 7,5 | Etappstart-Svår 5,0 | Etappstart-Svår 3,5 | Etappstart-Svår 2,5 | Etappstart-Medelsvår 6,0 | Etappstart-Medelsvår 5,0 | Etappstart-Medelsvår 4,0 | Etappstart-Medelsvår 3,3 | Etappstart-Medelsvår 2,5 | Etappstart-Lätt 10,0 | Etappstart-Lätt 5,0 | Etappstart-Lätt 3,5 | Etappstart-Lätt 2,5 | Etappstart-Prova på 4,0 | Etappstart-Prova på 2,5

Ålder: Visa alla | Visa <16 år | Visa >17 år | Visa juniorer | Visa seniorer | Visa veteraner

H21 Elit

11 320 m, 61 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Martin RegbornHagaby GoIF Örebro1:16:33
2Simon ImarkTullinge SK1:17:07+0:34
3Emil SvenskStora Tuna OK1:17:41+1:08
4Isac von KrusenstiernaOK Kåre1:17:45+1:12
5Rassmus AnderssonOK Linné1:17:57+1:24
6Albin RidefeltOK Linné1:18:37+2:04
7Jens RönnolsJärla Orientering1:18:54+2:21
8Ruslan GlebovOK Ravinen1:19:39+3:06
9Jon Aukrust OsmoenNydalens SK1:19:45+3:12
10Robert MerlTurun Metsänkävijät1:20:19+3:46
11Gernot YmsénOK PAN-Kristianstad1:20:30+3:57
12Simon HectorSnättringe SK1:20:44+4:11
13Johan RunessonIFK Lidingö SOK1:21:26+4:53
14Vojtěch KrálIFK Mora OK1:21:49+5:16
15Ola MartnerOK PAN-Kristianstad1:22:11+5:38
16Pavel KubatKalevan Rasti1:22:24+5:51
17Olle BoströmIL Tyrving1:23:02+6:29
18Akseli RuoholaMS Parma1:23:12+6:39
19Tobia PezzatiTampereen Pyrintö1:23:38+7:05
20Gustav HindérOK Tisaren1:24:23+7:50
21Noah ZbindenJärla Orientering1:25:24+8:51
22Marek MinarIFK Mora OK1:25:39+9:06
23Anton JohanssonOK Orion1:26:01+9:28
23Oskar AndrénOK Tisaren1:26:01+9:28
25Filip DahlgrenHagaby GoIF Örebro1:26:12+9:39
26Christoph MeierJärla Orientering1:26:24+9:51
27Florian SchneiderOL Norska1:26:30+9:57
28Audun HeimdalNtnui1:26:54+10:21
29Filip OssianssonIK Hakarpspojkarna1:27:09+10:36
30Johan HögstrandIFK Göteborg Orientering1:27:57+11:24
31Joey HadornOK Linné1:28:37+12:04
32Riccardo ScaletHalden SK1:29:06+12:33
33Andreas SølbergIFK Göteborg Orientering1:29:20+12:47
34Andreas UllerKils OK1:29:28+12:55
35Konstantin SerebrianitskiiKuzmolovo1:29:37+13:04
36Kent OhlssonSödertälje-Nykvarn OF1:29:45+13:12
37Johan HöijOK Linné1:30:33+14:00
38Johan Ek-LarssonSödertälje-Nykvarn OF1:30:34+14:01
39Emil GranqvistOK Ravinen1:30:54+14:21
40Vetle Ruud BråtenIFK Göteborg Orientering1:30:56+14:23
41Timo SuterEksjö SOK1:31:23+14:50
42Sebastian InderstEksjö SOK1:32:32+15:59
43Ludvig ÅhlundMalungs OK Skogsmårdarna1:33:23+16:50
44Julian DentIFK Lidingö SOK1:33:45+17:12
45Uldis UpitisTurun Metsänkävijät1:34:23+17:50
46Rasmus ElmelidOK Orion1:34:32+17:59
47Erik BomanGävle OK1:36:30+19:57
48Jonas GustafssonOK Kåre1:37:26+20:53
49Matthias GroellOK PAN-Kristianstad1:40:25+23:52
50Théo RadondyTous Azimuts Douai1:42:25+25:52
51Ludvig ErikssonKils OK1:43:01+26:28
52Oskari LiukkonenHiidenkiertäjät1:48:42+32:09
53Adrien DelenneHalden SK1:49:13+32:40
54Krzysztof WolowczykOK Denseln1:51:26+34:53
55Gene BeveridgeNorth West OC1:56:02+39:29
Hans Petter MathisenFredrikstad SKej godkänd
Jesper SvenskStora Tuna OKej godkänd
Isak BergsetFrol ILej godkänd
Pascal BuchsTampereen Pyrintöej godkänd
Damien RenardOK Denselnej godkänd
Topi SyrjäläinenHelsingin Suunnistajatej godkänd
Martin HubmannFredrikstad SKej start
William LindMalungs OK Skogsmårdarnaej start
Anton SjökvistStora Tuna OKej start
Andreas KyburzIL Tyrvingej start
Denys ShcherbakovRonneby OKej start
Emil AnderssonÄrla IFej start
Oleksandr KratovKooveeej start
Henrik JonssonÄrla IFej start
Henrik JohannessonStora Tuna OKej start
Filip GrahnHestra IFej start
Oskar SjöbergOK Linnéej start
Håkon Jarvis WestergårdIL Tyrvingej start
Miloš NykodýmOK Linnéej start
Max Peter BejmerIFK Göteborg Orienteringej start
Eirik Kamstrup HovindNydalens SKej start
Aleksi SorsaTampereen Pyrintöej start
Miika KirmulaKalevan Rastiej start
Artem PanchenkoIFK Mora OKej start
Jerker LysellRehns BKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser