Svenska Orienteringsförbundet

Officiell totalresultatlista för O-Ringen Kolmården

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Kolmården
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: måndag 22 juli 2019 - lördag 27 juli 2019

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, långEtapp 3, lång (totalt)Etapp 4, medelEtapp 4, medel (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

H20 Elit

8 630 m, 101 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Axel GranqvistOK Ravinen3:58:15
2August MollénOK Denseln4:01:05+2:50
3Aston KeySpurposting Australia4:02:19+4:04
4Aaro AhoValkeakosken Haka4:03:26+5:11
5Elias JonssonNydalens SK4:04:51+6:36
6Filip TrofastBredaryds SOK4:07:14+8:59
7Erik HerneOK Ravinen4:09:12+10:57
8Jonatan GustafssonKFUM Örebro OK4:09:54+11:39
9Sebastian DalandIFK Göteborg Orientering4:10:59+12:44
10Felix AxelssonMarkbygdens OK4:11:01+12:46
10Gustav RuneforsVäxjö OK4:11:01+12:46
12Erik HannrupIF Thor4:11:09+12:54
13Erling HjermstadFossum IF4:11:30+13:15
14Niels Christian HellerudHalden SK4:11:32+13:17
15Jonas AnderssonOK Roxen4:11:45+13:30
16Teemu OksanenIkaalisten Nouseva-Voima4:12:41+14:26
17Ludvig EkNyköpings OK4:15:04+16:49
18Jørgen BaklidKonnerud IL4:19:30+21:15
19Oskar EdvardssonJärfälla OK4:19:38+21:23
20August Asheim BirkelandNtnui4:19:48+21:33
21Hugo LillieströmOK Roxen4:20:01+21:46
22Matias SalonenHelsingin Suunnistajat4:20:04+21:49
23Marius AurebekkKristiansand OK4:20:22+22:07
24Niklas CarlssonSundbybergs IK4:20:25+22:10
25Sander ArntzenAsker SK4:21:32+23:17
26Quentin MouletOK Hällen4:26:43+28:28
27Ilgvars CauneVehkalahden Veikot4:29:30+31:15
28Carl CarlssonNyköpings OK4:29:39+31:24
29Tim JohanssonFK Friskus-Varberg4:30:01+31:46
30Simon HardenFK Boken4:32:44+34:29
31Johan GibergSödertälje-Nykvarn OF4:33:02+34:47
32Albin AnderssonTullinge SK4:33:16+35:01
33Styrk Hundseid KamsvågIL Tyrving4:33:17+35:02
34Emil KarlssonHestra IF4:34:20+36:05
35Alastair ThomasHelsingin Suunnistajat4:35:01+36:46
36Oskar Spets StorhovFreidig4:37:15+39:00
37Sindre R. HoltHedrum OL4:38:37+40:22
38Arttu LindqvistKouvolan Suunnistajat4:39:39+41:24
39Fredrik HamreforsVästerås SOK4:42:11+43:56
40Oscar JohanssonKarlskrona SOK4:44:17+46:02
41Henrik Fredriksen AasAsker SK4:44:24+46:09
42Siro CorsiGOLD Savosa4:44:41+46:26
43Eddie NarbettEdinburgh University Orienteering Club4:46:30+48:15
44Victor HanssonJönköpings OK4:46:55+48:40
45Erik WigleSödertälje-Nykvarn OF4:47:06+48:51
46Axel HalvarssonGöteborg-Majorna OK4:50:10+51:55
47Lukas OlmKils OK4:52:24+54:09
48Antton SankeloLapuan Virkiä4:52:27+54:12
49Oscar ModigOK PAN-Kristianstad4:55:26+57:11
50Mikkel Holm NielsenOK Pan Århus4:56:55+58:40
51Aslak HeimdalKonnerud IL4:56:57+58:42
52Christian MichelsenDon't Get Lost4:56:59+58:44
53Georg GröllEksjö SOK4:57:23+59:08
54Alastair GeorgeSpurposting Australia4:57:32+59:17
55Olle SörqvistMarkbygdens OK4:57:39+59:24
56Daniel BogrenIF Hagen4:58:15+1:00:00
57Zac HuddIFK Lidingö SOK4:58:16+1:00:01
58Andreas Bock BjørnsenOK Pan Århus4:58:47+1:00:32
59Njaal Ellegaard MelbyVang OL4:59:24+1:01:09
60Gustav OlssonOK Orion4:59:53+1:01:38
61Lukas GranstedtIK Hakarpspojkarna5:00:08+1:01:53
62Andreas GustafssonIK Hakarpspojkarna5:00:16+1:02:01
63Walter LagerhällRehns BK5:05:30+1:07:15
64Otso WesterlundKoovee5:08:49+1:10:34
65Johan DupontOK Pan Århus5:12:56+1:14:41
66Filip MöllerOK Södertörn5:15:27+1:17:12
67Rasmus MathisenPorsgrunn OL5:17:26+1:19:11
68Alexander KällTumba-Mälarhöjden OK5:17:45+1:19:30
69Thomas LaraiaEdinburgh University Orienteering Club5:18:26+1:20:11
70Even LindaasVang OL5:22:18+1:24:03
71Lukas KatvalaKarlskrona SOK5:23:30+1:25:15
72Henrik AsklöfTampereen Pyrintö5:27:54+1:29:39
73Simon DahlbergOK Nolaskogsarna5:28:46+1:30:31
74Leo HolperOCFF5:28:55+1:30:40
75Carl HolmbergIF Hagen5:31:34+1:33:19
76Niklas HolzhauerOSC Kassel5:41:00+1:42:45
77Jussi JalonenHämeenlinnan Suunnistajat5:46:43+1:48:28
78Kurtis ShukerSpurposting Australia5:48:49+1:50:34
79Daniel MoncktonNorth West Orienteering Club5:58:23+2:00:08
80Hendrik HolzhauerOSC Kassel5:59:00+2:00:45
81Luca LibardoniJunior Team Trentino6:04:51+2:06:36
82Angus HainesSpurposting Australia6:05:14+2:06:59
83Oscar TranbergOK Pan Århus6:28:15+2:30:00
Emil AuseliusBredaryds SOKej godkänd
Erik Hæstad BjørnstadFossum IFej godkänd
Erlend BrendstuenHalden SKej godkänd
Frederick Carcasej godkänd
Hugo DalhammerOK Roxenej godkänd
Isac EricssonVäxjö OKej godkänd
Cyrill FrickerOLK Argusej godkänd
Malte Kjær HemmingsenFarum Tisvilde OKej godkänd
Øyvind HjermstadFossum IFej godkänd
Rihards KruminsTurun Metsänkävijätej godkänd
Axel OlssonIF Hagenej godkänd
Emil PetterssonKarlskrona SOKej godkänd
Mads Møller SkaugOK Pan Århusej godkänd
Olof SkoglundKils OKej godkänd
Fricis SpektorsTurun Metsänkävijätej godkänd
Kristoffer TengrothSundbybergs IKej godkänd
Friedrich von UckroOSC Kasselej godkänd
Johannes ÖhgrenOK Kåreej godkänd
James AcklandInterlopersej start
Albin AlsiöIF Hagenej start
Filip BengtssonOK Orionej start
Duncan CurrieSpurposting Australiaej start
Jostein Svaland DaleVang OLej start
Max GriffithsNorth West Orienteering Clubej start
Silas HutzliOL Regio Wilej start
Marius KaiserOL Regio Oltenej start
Tino PolsiniEksjö SOKej start
Jonathan UllerKils OKej start
Lassi VaismaaJämsän Retki-Veikotej start
Clemens WolframEksjö SOKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser