Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för MTBO Haningenatten

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: MTBO Haningenatten
Arrangörsorganisation: Haninge SOK
Datum: fredag 26 oktober 2018

Dam Kort

4 990 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Rebecka HylanderNyköpings OK42:528:35
2Sofie LindellGustavsbergs OK1:34:16+51:2418:53
Malin AlbinssonIFK Enskedeej start

Herr Kort

4 990 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Niklas ErlandssonOK Södertörn53:1310:39
2Erik JonssonLånghundra IF1:08:39+15:2613:45
3Ronny HedlundOK Södertörn1:09:05+15:5213:50
4Inge PetterssonKlubblös1:11:51+18:3814:23
5Axel Rudehill SundellJärla Orientering1:12:52+19:3914:36
6Jan-Erik WibergJärla Orientering1:18:35+25:2215:44

Herr

7 160 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Henrik ErlandssonOK Södertörn56:077:50
2Magnus HellbergEskilstuna OL1:00:10+4:038:24
3Patric De BoussardIFK Enskede1:00:36+4:298:27
4Rickard AsplundÄrla IF1:04:40+8:339:01 Ladda ner rutt i gpx-format
5Mats HeldtSödertälje-Nykvarn OF1:04:56+8:499:04
6Anders StjerndahlIFK Lidingö SOK1:09:01+12:549:38
7Fredrik ÅslundKatrineholms OK1:12:10+16:0310:04
8Stefan KillbergKvarnsvedens GOIF OK1:17:55+21:4810:52
9Per NylundJärfälla OK1:18:41+22:3410:59
10Stefan JohanssonTrosabygdens OK1:18:44+22:3710:59
11Henrik LundgrenCentrum OK1:18:47+22:4011:00
12Anders HedbergOK Södertörn1:23:07+27:0011:36
13Per EdenhamnLänna IF1:31:47+35:4012:49
14Stefan SundellJärla Orientering1:40:34+44:2714:02
15Gustav BjörklundIFK Enskede1:44:09+48:0214:32
16Kristians MikelsonsStockholm Multisport Klubb1:44:46+48:3914:37
17Jonatan LindellGustavsbergs OK1:51:54+55:4715:37
Anders NorrmanHaninge SOKej godkänd
Håkan SandbergTullinge SKej godkänd
Patrik TidermanSöders-Tyresöutgått
Erik NylundJärfälla OKutgått
Peter AlbinssonIFK Enskedeej start
Lars NylundStockholm Multisport Klubbej start

Dam

7 160 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anna TidermanHaninge SOK59:598:22
2Alva JonssonLånghundra IF1:10:12+10:139:48
3Åsa BergströmTäby OK1:34:19+34:2013:10
Emma MiléusAttunda OKej godkänd

Prova På

2 590 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Maria ErikssonHaninge SOK34:3713:21

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser