Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Inofficiellt microsprint-KM

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Inofficiellt microsprint-KM
Arrangörsorganisation: Täby OK
Datum: torsdag 11 oktober 2018

Ung12

300 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elias TrossingTäby OK2:429:00
2Deniz BasolTäby OK3:33+0:5111:50
3Kuzey BasolTäby OK3:36+0:5412:00
4Ida RökenTäby OK4:05+1:2313:36
5Erik BalckTäby OK4:16+1:3414:13
6Max LindqvistTäby OK4:55+2:1316:23
7Erik SjölanderTäby OK5:05+2:2316:56
8Ella LjungdellTäby OK5:10+2:2817:13
9Leo LindkvistTäby OK5:17+2:3517:36
10Meja HelgarsTäby OK6:07+3:2520:23
11Emil SöderströmTäby OK6:31+3:4921:43
12Emilia DarginTäby OK6:39+3:5722:10
13Irma HelgarsTäby OK6:49+4:0722:43
Uno LindkvistKlubblösej godkänd

H12

500 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Vilehart FrölidTäby OK4:489:36
2Simon TrossingTäby OK5:15+0:2710:30
3Elliot LjungdellTäby OK7:44+2:5615:28

D12

500 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Signe FredingTäby OKej godkänd
Ella LindqvistTäby OKej start

H16

500 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hugo SjölanderTäby OK3:377:14
2Gustaf HofstedtTäby OK3:40+0:037:20
3Erik NederheimTäby OK4:27+0:508:54
4Melker PalmJärfälla OK4:43+1:069:26
5Anton PlainerTäby OK5:13+1:3610:26
6Fredrik AhlbergTäby OK5:25+1:4810:50
Axel SchölinTäby OKej godkänd
Marcus EkmanTäby OKej godkänd
Filip LindqvistTäby OKej start

D16

500 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Malin HanssonTäby OK5:1410:28
Ida HänströmTäby OKej start
Emelie RökenTäby OKej start

H17

600 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Robert JohanssonTäby OK3:366:00
2Joakim HelgarsTäby OK4:08+0:326:53
3Johan HofstedtTäby OK4:13+0:377:01
4Mats EkmanTäby OK4:30+0:547:30
5Mattias SandqvistTäby OK4:44+1:087:53
6Fredrik HanssonTäby OK4:45+1:097:55
7Johan BalckTäby OK4:50+1:148:03
8Per SchölinTäby OK5:32+1:569:13
9Robin LjungdellTäby OK5:48+2:129:40
10Ali BasolTäby OK5:53+2:179:48
Mikael NordquistTäby OKej godkänd
Anders HänströmTäby OKej start

D17

600 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Emma HagrotTäby OK4:167:06
2Linda LönnebergTäby OK5:04+0:488:26
3Josefine AnderssonTäby OK5:17+1:018:48
4Petra LjungdellTäby OK5:41+1:259:28
5Pinar BasolTäby OK6:25+2:0910:41
6Katja KinnunenTäby OK9:07+4:5115:11
Åsa SjölanderTäby OKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser