Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Natt-KM BVSOK/JOK

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Natt-KM BVSOK/JOK
Arrangörsorganisation: Bromma-Vällingby SOK
Datum: torsdag 18 oktober 2018

H21

7 790 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Max-Peter BejmerIFK Göteborg50:326:29
2Anders BoströmJärfälla OK1:00:59+10:277:49
3David BejmerIFK Göteborg1:02:46+12:148:03
4Robert PedersenJärfälla OK1:10:45+20:139:04
5Eric RollerJärfälla OK1:11:05+20:339:07
6Marcus SaldeniusJärfälla OK1:14:52+24:209:36
7Aleksandr ManoilovJärfälla OK1:26:15+35:4311:04
8Magnus LennartssonJärfälla OK1:34:18+43:4612:06 Ladda ner rutt i gpx-format

H18

5 420 m, 0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Niklas SvenssonJärfälla OKej start

D16

4 630 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sofia EdvardssonJärfälla OK1:06:1614:18
2Sara HertegrenJärfälla OK1:38:48+32:3221:20

H16

4 630 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1William GrunderJärfälla OK39:038:26
2Erik BovalliusJärfälla OK46:03+7:009:56
3Anton WällstedtJärfälla OK1:21:42+42:3917:38

D14

2 900 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Miia RollerJärfälla OK30:2610:29
2Bella PedersenJärfälla OK32:48+2:2211:18

H14

2 900 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jonatan AndersonJärfälla OK24:268:25
2Jesper ÅkessonJärfälla OK24:33+0:078:27
3Erik WällstedtJärfälla OK34:58+10:3212:03
4Melker PalmJärfälla OK40:57+16:3114:07
5Anton BartschJärfälla OK52:17+27:5118:01
Anton MörkforsJärfälla OKej start

D12

1 700 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Stina PedersenJärfälla OK14:128:21
Elsa ForsbergJärfälla OKej start

D40

4 630 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Maria PedersenJärfälla OK1:11:4015:28

D45

4 630 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Malin KvarnefalkJärfälla OK1:04:3713:57
2Teresia WällstedtJärfälla OK1:16:11+11:3416:27
3Maria EdvardssonJärfälla OK1:33:27+28:5020:11

H45

5 420 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Nils EdvardssonJärfälla OK57:2910:36
2Simon SandgrenBromma-Vällingby SOK58:45+1:1610:50
3Peter LundbergJärfälla OK59:24+1:5510:57
4Asbjörn GrøvlenJärfälla OK1:01:25+3:5611:19
5Jan NettelbjerJärfälla OK1:12:27+14:5813:22
6Fredrik BartschJärfälla OK1:44:11+46:4219:13
Ola CarlénBromma-Vällingby SOKej start
Mikael HedinJärfälla OKej start

H50

5 420 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mattias BerglundBromma-Vällingby SOK1:02:1911:29
2Ola BovalliusJärfälla OK1:03:02+0:4311:37
3Sven HunhammarBromma-Vällingby SOK1:07:11+4:5212:23
4Thomas BabtistBromma-Vällingby SOK1:07:59+5:4012:32
5Erik NylundJärfälla OK1:16:28+14:0914:06
6Mats AronssonBromma-Vällingby SOK1:18:23+16:0414:27
Thomas PetterssonBromma-Vällingby SOKej start

H55

4 630 m, 0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Per NylundJärfälla OKej start

H60

4 630 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anders NissarJärfälla OK48:5110:33
2Stefan SundeliusJärfälla OK55:34+6:4312:00 Ladda ner rutt i gpx-format
3Sven-Inge NylundJärfälla OK1:31:27+42:3619:45
Mikael ByströmJärfälla OKej godkänd

H70

3 120 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Birgitta BillstamJärfälla OK43:4814:02
2Lars JonassonJärfälla OK47:28+3:4015:12
3Gunnar ErikssonJärfälla OK54:05+10:1717:20 Ladda ner rutt i gpx-format
4Per Lennart KarlssonJärfälla OK1:08:19+24:3121:53
5Hans SylvanJärfälla OK1:16:12+32:2424:25

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser