Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Höst-Öst 51 Telegrafberget Grand Prix

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Höst-Öst 51 Telegrafberget Grand Prix
Arrangörsorganisation: Mälarhöjdens IK OK
Datum: fredag 12 oktober 2018

Lång

4 730 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Per KällvikÅmåls OK47:3010:02
2Mats ÅbergOK Linné49:39+2:0910:29
3Jan HanssonStenungsunds OK52:25+4:5511:04
4Rasmus LuescherGöteborg-Majorna OK1:06:45+19:1514:06
5Robin PedersenGöteborg-Majorna OK1:12:07+24:3715:14
6Frode KonstIL Tyrving1:19:05+31:3516:43

Mellan+

3 620 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anders JohanssonHestra IF39:0110:46
2Ulf PalmérUlricehamns OK41:01+2:0011:19
3Jan-Olov AnderssonOK Älgen47:23+8:2213:05
4Christina BirathStenungsunds OK56:36+17:3515:38
5Per LarssonOK Klemmingen57:08+18:0715:46
6Lasse PedersenGöteborg-Majorna OK58:31+19:3016:09
7Lotta ÖstervallTumba-Mälarhöjden OK1:06:15+27:1418:18
8Susanne LuescherStora Tuna OK1:06:37+27:3618:24
Lena JanssonJärla Orienteringfullföljt
Ingemar PerssonGamleby OKej godkänd
Arne JohanssonOK Ravinenej start

Mellan-

2 690 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Carl-Henry AnderssonOK Orinto28:4610:41
2Peter BrunnbergVallentuna-Össeby OL29:45+0:5911:03
3Bo HåkanssonIFK Göteborg Orientering32:25+3:3912:03
4Lena SöderbergOK Skogsfalken36:54+8:0813:43
5Dan WidercrantzOK Skärmen37:13+8:2713:50
6Monica GustavssonIK Jarl Rättvik38:22+9:3614:15
7Lars WestinVallentuna-Össeby OL40:27+11:4115:02
8Kent JogelandIK Ymer41:09+12:2315:17
9Maria NordwallOK Kolmården41:44+12:5815:30
10Christina OlssonSkåneslättens OL46:01+17:1517:06
11Anders KumlinIK Ymer48:56+20:1018:11
12Gert OlssonSkåneslättens OL51:25+22:3919:06
13Gunnel MånssonOK Vilse 8754:03+25:1720:05
Lennart HävrénTullinge SKej godkänd
Lena PerssonGamleby OKej godkänd
Kjell JeppsonIF Rigorej godkänd
Eddie BjärrenholtRånäs OKej start
Per WesterlundSkogsluffarnas OKej start

Kort

2 140 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Rune RådeströmSnättringe SK29:3213:48
2Rune CarlssonSundbybergs IK32:43+3:1115:17
3Håkan AnderssonMarkbygdens OK33:08+3:3615:28
4Larseric LarssonDegerfors OK34:07+4:3515:56
5Bo HedlundIFK Enskede35:10+5:3816:25
6Torild BornetunSkillingaryds FK37:33+8:0117:32
7Kurt AnderssonEnebybergs IF37:58+8:2617:44
8Kaarina VoudinmäkiMullsjö SOK40:04+10:3218:43
9Eric TenlandStigmännen Karlshamns OK40:09+10:3718:45
10Johan JanssonVäxjö OK40:29+10:5718:55
11Toivo VoudinmäkiMullsjö SOK40:31+10:5918:55
12Bengt SalomonssonSkåneslättens OL42:31+12:5919:52
13Berit EdengrenNyköpings OK43:27+13:5520:18
14Peo BengtssonOK Pan-Kristianstad52:59+23:2724:45
15Ingrid SalomonssonSkåneslättens OL59:48+30:1627:56
Håkan BeijarDegerfors OKej godkänd
Torill SvendsenFrosta OKutgått

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser