Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Polis o Brand SM Lång

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Polis o Brand SM Lång
Arrangörsorganisation: Linköpings OK
Datum: onsdag 26 september 2018

D21P

12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Pernilla NilssonGöteborgs PIF44:36
2Marielle LarssonStockholmspolisen51:59+7:23
3Caroline GreenNorrköpingspolisens GIK56:55+12:19
4Lina BerglundPIF Stockholm Nord58:05+13:29
5Anna KempeNFC IF1:00:16+15:40
6Hanna ArnellVarbergspolisens SoIF1:01:31+16:55
7Cecilia BergfastNorrköpingspolisens GIK1:01:35+16:59
8Sofie LarssonNorrköpingspolisens GIK1:02:05+17:29
9Åsa BraamNFC IF1:06:12+21:36
10Marie KrysanderJämtlands PIF1:17:46+33:10
11Anna JohanssonNFC IF1:31:53+47:17
12Charlotte DufvaNFC IF1:32:00+47:24

D21B

1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Erica ImesonSödertörns Brandförsvarsförbund2:28:19

H21P

8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Tobias KjellNyköpingspolisens SIK54:21
2Fredrik SvenssonJönköpingspolisens SoIF54:33+0:12
3Marcus KarlssonJönköpingspolisens SoIF55:01+0:40
4Anders IngemarssonSödra Älvsborgs PIFP1:08:56+14:35
5Henrik LindhageEskilstunapolisens IF1:10:53+16:32
6Patrik NordgrenGöteborgs PIF1:13:55+19:34
7Robin RovinaUppsalapolisen1:16:24+22:03
Olof BrandénGöteborgs PIFej godkänd
Linus UnossonNorrtäljepolisens SIKej start

D40P

5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Maria OlssonStockholmspolisens IF40:53
2Karolina HellgrenNorrköpingspolisens GIK42:49+1:56
3Anna HofvenstamNorrköpingspolisens GIK44:16+3:23
4Åsa CarlströmJönköpingspolisens SIF1:06:26+25:33
5Anki AnderssonNFC IF1:19:21+38:28
Annika LindbergStockholmspolisens IFej start

H40P

3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Thomas JosarpVarbergspolisens SoIF55:50
2Otto ErikssonVarbergspolisens SoIF59:48+3:58
Marcus MalmSkövdepolisens IFej godkänd
Andreas BorkGöteborgs PIFej start
Per-Magnus EdwardsGöteborgs PIFej start

H40B

5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Jens MolinBrandkårens IK Storstockholm44:33
2Henrik JohnssonMora Brandkår53:47+9:14
3Ola CarlénBrandkåren Attundas IF59:19+14:46
4Mathias SchwartzRäddningstjänsten Karlstad1:20:51+36:18
Gunnar NeseliusBrandkårens IK Storstockholmej godkänd

D50P

4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Gunilla LarssonSödra Älvsborgs PIF50:47
2Margareta SkarpNFC IF54:08+3:21
3Christina BergströmSödertörnspolisens IF1:11:08+20:21
4Carina AnderssonLidköpingspolisens SIF1:34:11+43:24

H50P

5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Mats LjungqvistVäxjöpolisens IPSK47:59
2Claes HagstrandGöteborgs PIF55:31+7:32
3Stefan AronssonSydnärkespolisens IK1:03:28+15:29
4Peter FogelströmSkövdepolisens IF1:41:36+53:37
Lars SpånbergStockholmspolisens IFej godkänd
Jan VehmanenGöteborgs PIFej start

H50B

10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Magnus JohanssonRäddningstjänsten Storgöteborg38:28
1Marcus BeckiusRäddningstjänsten Karlstad1:09:00
2Håkan DahlbäckBrandkårens IK Storstockholm48:30+10:02
2Björn LasellGävle Brandkårs IF1:24:42+15:42
3Jan HollbeckSödertörns Brandförsvarsförbund48:51+10:23
3Erik SkåpdalRäddningstjänsten Storgöteborg1:30:58+21:58
4Teddy AnderssonRäddningstjänsten Storgöteborg52:14+13:46
4Kristian RybakRäddningstjänsten Trelleborg2:25:50+1:16:50
5Anders HolmqvistBrandkårens IK Storstockholm55:53+17:25
5Mattias NilssonRäddningstjänsten Storgöteborg2:30:39+1:21:39

H60P

11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Bengt KärrströmStockholmspolisens IF44:39
2Bo SalomonsonKalmarpolisens IF53:29+8:50
3Håkan LarssonUddevallapolisens IF54:02+9:23
4Alf AnderssonSkövdepolisens IF1:04:13+19:34
5Göran JohanssonLidköpingspolisens SIF1:12:08+27:29
6Bo NorbäckStockholmspolisens IF1:18:14+33:35
7Ove AllanssonSkövdepolisens IF1:32:30+47:51
8Kaj AbrahamssonLidköpingspolisens SIF1:36:29+51:50
9Lars LöfholmLidköpingspolisens SIF2:22:30+1:37:51
Roland SvenssonSkövdepolisens IFej godkänd
Eje DahlSydnärkespolisens IKej godkänd

H60B

5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Lennart LarssonBrandkårens IK Borås31:34
2Ingemar SkaarJönköpings BIF54:04+22:30
3Hans LetforsBrandkårens IK Storstockholm57:30+25:56
4Anders WilgotsonBrandkårens IK Borås1:44:28+1:12:54
Leif ÅkerblomBrandkårens IK Storstockholmej godkänd

H70P

1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Hans HvalsøDansk Politiidrætsforbund1:03:32

H70B

3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Leif MathisenEskilstunas Räddningstjänst55:03
2Gösta LindblomJönköpings BIF1:39:04+44:01
3Sören RandulvRäddningstjänsten Storgöteborg1:43:52+48:49

H75P

6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Hans CarlssonFalupolisen43:10
2Sven-Olov NorlinStockholmspolisens IF58:06+14:56
3Sture NilssonStockholmspolisens IF1:00:15+17:05
4Finn SøndergårdDansk Politiidrætsforbund1:09:46+26:36
5Arne PedersenDansk Politiidrætsforbund1:16:11+33:01
Johnny WallingeNorrköpingspolisens GIKej godkänd

Utmanarklass LångP

3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Ann-Christine EnqvistNFC IF56:24
2Malin QvinnströmNorrköpingspolisens GIK1:18:36+22:12
Carina HögbergNFC IFej godkänd
Elisabet LeitetNFC IFej start

Utmanarklass KortP

6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Jan HofvenstamNorrköpingspolisens GIK38:58
2Mikaela LögdbergNFC IF44:31+5:33
3Sabiene KarlssonNorrtäljepolisens SIK59:45+20:47
4Birgitta AugustssonSkövdepolisens IF1:08:37+29:39
5Linda HellmanNFC IF1:15:52+36:54
Bjarne LagerlöfVarbergspolisens SoIFej godkänd
Daniel ErikssonPolisregion Östej start
Maria KärrströmStockholmspolisens IFej start
Ellinor HolmbergNFC IFej start

Utmanarklass KortB

1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
Jens BerthelsenRäddningstjänsten Karlstadej godkänd
Jonathan BacklundRäddningstjänsten Storgöteborgej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser