Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Natt-KM

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Natt-KM
Arrangörsorganisation: Centrum OK
Datum: fredag 19 oktober 2018

Damer Nybörjare

3 200 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johanna LöfveniusCentrum OK33:5110:34
2Kristin KarlssonCentrum OK38:42+4:5112:05

Herrar Nybörjare

3 200 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Michael BrüerCentrum OK34:1210:41
2Anders EkströmCentrum OK36:12+2:0011:18
3Lars BrickstadCentrum OK39:20+5:0812:17

D40+

4 000 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mette BrolinsonCentrum OK53:5313:28
Camilla JakobssonCentrum OKej godkänd

H40+

4 900 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Per OksvoldCentrum OK43:258:51
2Ove OksvoldCentrum OK44:07+0:429:00
3Joel BerringCentrum OK44:29+1:049:04
4Daniel EleniusCentrum OK44:58+1:339:10
5Janne NilssonCentrum OK48:46+5:219:57
6Peder PederssonCentrum OK50:58+7:3310:24
7Per-Anders LindgrenCentrum OK51:22+7:5710:28
8Lars ForsstedtSöders-Tyresö51:56+8:3110:35
9Mattias RobertsonCentrum OK52:01+8:3610:36
10Anders RyrmanCentrum OK1:14:55+31:3015:17

D21

5 000 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Linnea BörjarsCentrum OK48:299:41
2Lena ÖhmanCentrum OK56:28+7:5911:17
3Sara JonassonCentrum OK59:19+10:5011:51

H21

6 700 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Oskar GustafssonCentrum OK54:078:04
2Simon BohmanRånäs OK54:20+0:138:06
3Jonas LindholmCentrum OK56:22+2:158:24
4Jon LindmarkCentrum OK58:40+4:338:45
5Kristoffer EdshageCentrum OK58:58+4:518:48
6Mattias ÅgrenCentrum OK1:00:46+6:399:04
7Anton UddCentrum OK1:01:27+7:209:10
8Jorrit BoekelCentrum OK1:04:20+10:139:36
9Henrik LundgrenCentrum OK1:10:54+16:4710:34
10Niklas EverittCentrum OK1:11:27+17:2010:39

Motion

4 000 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Niklas PetterssonCentrum OK1:15:3418:53

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser