Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Tranan Höst Challenge

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Tranan Höst Challenge
Arrangörsorganisation: OK Tranan
Datum: lördag 24 november 2018

FunRun

7 430 m, 30 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tobias JohanssonOK Löftan48:316:31
2Hjalmar IngelsboOK Tranan53:14+4:437:09
3Peter ÖstenssonOK Tranan56:15+7:447:34
4Isak SkoglundUlricehamns OK56:18+7:477:34
5Max LarssonOK Tranan57:30+8:597:44
6Lukas KlangUlricehamns OK57:43+9:127:46
7Otto LarssonOK Tranan57:45+9:147:46
8Lisa ÖstenssonOK Tranan59:21+10:507:59
9Jesper IngelsboOK Tranan59:54+11:238:03
10Anders GenbergUlricehamns OK1:02:22+13:518:23
11Noel AnderssonOK Tranan1:08:15+19:449:11
12Thomas AnderssonOK Tranan1:08:25+19:549:12
13Sara OhlinOK Tranan1:13:12+24:419:51
14Mattias NyströmOK Tranan1:13:32+25:019:53
15Hampus NyströmOK Tranan1:13:36+25:059:54
16Julia ElverlindOK Tranan1:14:30+25:5910:01
17Sofia ElverlindOK Tranan1:14:32+26:0110:01
18Wilma PalmqvistOK Tranan1:19:57+31:2610:45
19Mattias PalmqvistOK Tranan1:20:00+31:2910:46
20Emilia ElverlindOK Tranan1:28:26+39:5511:54
21Saga LindqvistOK Tranan1:28:27+39:5611:54
22Frida SkoglundUlricehamns OK1:37:54+49:2313:10
23Christer SkoglundUlricehamns OK1:37:58+49:2713:11
24Michael JohanssonOK Tranan1:47:31+59:0014:28
25Anette JohanssonOK Tranan1:50:26+1:01:5514:51
26Ulrika KindlundOK Tranan2:02:17+1:13:4616:27
27Myra Lindgren12:11:36+1:23:0517:42
28Alva Lindqvist12:11:38+1:23:0717:42
29Erik KindlundOK Tranan2:32:09+1:43:3820:28
30Tim AnderssonOK Tranan2:35:01+1:46:3020:51

FunRun 2.0

14 950 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Magnus JohanssonOK Löftan1:43:176:54
2Jesper JohanssonOK Löftan1:43:18+0:016:54
3Per HolmbergUlricehamns OK1:44:47+1:307:00
4Alfred HallqvistUlricehamns OK1:51:11+7:547:26
5Joel HolmbergUlricehamns OK1:55:39+12:227:44
6Albin GenbergUlricehamns OK2:01:12+17:558:06
7Jonatan BörjessonOK Skogshjortarna2:05:40+22:238:24
8Maja Bergman12:05:44+22:278:24
9Sofia ÖstenssonOK Tranan2:12:51+29:348:53
10Julia SjöbrinkOK Tranan2:21:04+37:479:26
11Magnus ElverlindOK Tranan2:21:45+38:289:28
12Susanne Sundqvist12:30:33+47:1610:04
13Sofia SundqvistOK Tranan2:30:37+47:2010:04
14Janette PerssonOK Tranan2:30:39+47:2210:04
15Emma Carlsson12:35:36+52:1910:24
16Andreas Claesson12:35:39+52:2210:24
Ingvar BergmanOK Trananej start

HalvMaran

22 280 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anton NilssonJärla Orientering2:07:235:43
2Tobias Den BraverOK Gränsen2:35:00+27:376:57
3Klas JohanssonOK Tranan2:54:26+47:037:49
4Ludvig CarlbomUlricehamns OK2:55:43+48:207:53
5Adam SkoglundUlricehamns OK2:55:45+48:227:53
6Susanne BiörsOK Tranan2:59:39+52:168:03
7Lennart ValbrantOK Tranan3:11:48+1:04:258:36
8Ann-Sophie OhlinOK Tranan3:24:21+1:16:589:10
9Per Kjöllerström3:32:12+1:24:499:31
Lisa JohanssonOK Trananej godkänd
Martin Klasson1ej godkänd
Gustav ÖstenssonOK Trananej godkänd

UltraMaran

37 120 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Peter Lillen NilssonOK Tranan5:15:478:30
Gustav OhlinOK Trananej godkänd
Johan PalmérUlricehamns OKej godkänd
Carl SmithOK Trananej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser