Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Roslagsveteranerna

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Roslagsveteranerna
Arrangörsorganisation: Enebybergs IF
Datum: torsdag 4 oktober 2018

Långa

4 280 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Peter NordströmTäby OK36:088:26
2Johan PalmgrenTäby OK37:48+1:408:49
3Joakim ErikssonSödertälje-Nykvarn OF40:50+4:429:32
4Thomas JanssonOK Roslagen43:59+7:5110:16
5Anders HolmqvistSnättringe SK48:17+12:0911:16
6Per-Johan VikforsOK Österåker49:22+13:1411:32
7Peder KarlssonRånäs OK49:55+13:4711:39
8Peter BrunbergVallentuna-Össeby OL52:55+16:4712:21
9Lars BoudrieVäsby OK55:43+19:3513:01
10Leif ÅkerblomOK Österåker56:01+19:5313:05
11Leif NordlundLänna IF56:40+20:3213:14
12Lennart BrattgårdIFK Lidingö SOK58:49+22:4113:44
13Anders LindgrenVallentuna-Össeby OL1:02:15+26:0714:32
14Martyn PassmoreSigtuna OK1:09:14+33:0616:10
15Eva ElnerudSigtuna OK1:27:57+51:4920:32
J-A LindströmEnebybergs IFdiskvalificerad
Birger AndrenFredrikshofs IF Skid & OKutgått

Mellan

3 460 m, 44 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jan GottfridssonNorbergs OK34:259:56
2Anders GärderudIFK Lidingö SOK37:56+3:3110:57
3Lennart HävrenTullinge SK39:00+4:3511:16
4Bengt ÖqvistFredrikshofs IF Skid & OK39:18+4:5311:21
5Bengt ErikssonVäsby OK42:07+7:4212:10
6Karl-Erik JohanssonOK Södertörn42:18+7:5312:13
7Göran LarboAttunda OK43:01+8:3612:25
8Gunnar HögbergRånäs OK44:34+10:0912:52
9Bror FureskogAlfta-Ösa OK44:52+10:2712:58
10Per-Erik WåhlbergOK Linné45:05+10:4013:01
11Leif BergSigtuna OK45:12+10:4713:03
12Torbjörn GillsparrOK Österåker45:21+10:5613:06
13Kjell HolmbergOK Södertörn46:16+11:5113:22
14Kjell JanssonLånghundra IF46:22+11:5713:24
15Håkan BoijeAttunda OK46:28+12:0313:25
16Göran FriskAttunda OK46:36+12:1113:28
17Gerhard LilliestiernaOK Roslagen47:00+12:3513:35
18Per-Åke HolmSigtuna OK47:11+12:4613:38
19Hans-Erik PerssonSundbybergs IK47:31+13:0613:43
20Tommy HöglundLånghundra IF48:11+13:4613:55
21Kerstin RosengrenAttunda OK49:24+14:5914:16
22Per-Åke CarlenstamVäsby OK49:47+15:2214:23
23Bengt FribergJärfälla OK50:13+15:4814:30
24Leif WallenbroVäsby OK50:59+16:3414:44
25Ove ForsbergTurebergs IF51:01+16:3614:44
26Anders ErikssonVallentuna-Össeby OL52:07+17:4215:03
27Jan-Olof WåhlbergIBM-Klubben52:52+18:2715:16
28Leif NordinTurebergs IF53:08+18:4315:21
29Christer AnderssonATG54:36+20:1115:46
30Bengt-Olov TörnqvistSigtuna OK56:02+21:3716:11
31Marita BergSigtuna OK56:30+22:0516:19
32Mats LundbladTäby OK56:42+22:1716:23
33Lars WestinVallentuna-Össeby OL56:56+22:3116:27
34Bo WinanderJärfälla OK57:19+22:5416:33
35Hans HolmbergVallentuna-Össeby OL1:01:29+27:0417:46
36Ewa NordlundLänna IF1:02:48+28:2318:09
37Göran AnderssonTäby OK1:11:38+37:1320:42
38Thord RådbergOK Roslagen1:14:27+40:0221:31
39Gunnar BramstenSundbybergs IK1:14:57+40:3221:39
40Stig JaremalmVallentuna-Össeby OL1:25:16+50:5124:38
Ulf ÅströmOK Roslagenej godkänd
Anne-Chr SchunnessonAttunda OKej godkänd
Ylva NilssonVallentuna-Össeby OLej godkänd
Kjell OhlssonFredrikshofs IF Skid & OKutgått

Korta

2 360 m, 30 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Bo WestlingHäverödals SK37:4415:59
2Kurt BoströmOK Linné37:54+0:1016:03
3Pheabe ThulinTäby OK39:45+2:0116:50
4Jan BojlingSolna OK42:07+4:2317:50
5Lennart JanssonHäverödals SK42:49+5:0518:08
6Staffan GanteliusVallentuna-Össeby OL43:10+5:2618:17
7Kristina FriskAttunda OK44:02+6:1818:39
8Kristina ErikssonLänna IF44:38+6:5418:54
9Roine MattsonHäverödals SK45:33+7:4919:18
10Kjell JanssonVäsby OK46:47+9:0319:49
11Curt LindgrenOK Roslagen47:07+9:2319:57
12Norman ThulinTäby OK47:25+9:4120:05
13Lars RoosAttunda OK50:02+12:1821:12
14Jan-Olof MalmSigtuna OK50:29+12:4521:23
15Sören ErikssonLänna IF53:39+15:5522:43
16Åke LinderothSundbybergs IK55:02+17:1823:19
17Bengt FahlinIBM-Klubben57:19+19:3524:17
18Rolf HjortRånäs OK57:25+19:4124:19
19Bertil LjungemyrIFK Lidingö SOK1:01:42+23:5826:08
20Sivert SöderbärgOK Roslagen1:04:04+26:2027:08
21Lars-Erik LindellVäsby OK1:09:29+31:4529:26
22Ingrid JarlebringVäsby OK1:10:21+32:3729:48
23Carl LangOK Österåker1:11:23+33:3930:14
24Björn ErikssonOK Roslagen1:21:32+43:4834:32
25Conny OlssonHäverödals SK1:22:30+44:4634:57
26Lars NordinSolna OK1:54:47+1:17:0348:38
UC Lybert ErikssonVäsby OKej godkänd
Ove KjellbergKlubblösej godkänd
Clas WallinOK Roslagenej godkänd
Eddie BjärrenholtRånäs OKutgått

Extrakorta

1 470 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ragnar AnderssonHäverödals SK31:2821:24
2Pia VikströmTäby OK33:30+2:0222:47
3Alf PerssonOK Österåker34:41+3:1323:35
4Gunvor GranathNynäshamns OK36:10+4:4224:36
5Yvonne RoosAttunda OK39:22+7:5426:46
6Sven ErikssonOK Roslagen50:20+18:5234:14
7Rune ThurénVallentuna-Össeby OL51:39+20:1135:08
8Ingrid GunnarssonTäby OK51:55+20:2735:19
9Maud AnderssonTäby OK57:46+26:1839:17
10Göran RastborgBromma-Vällingby SOK1:31:07+59:391:01:59

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser