Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Peking Night - deltävling 1

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Peking Night - deltävling 1
Arrangörsorganisation: Skogspojkarnas OK
Datum: tisdag 2 oktober 2018

A

7 810 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Pavlo UshkvarokOK Denseln53:596:54
2Morgan KarlssonSundbybergs IK1:04:33+10:348:15
3Peter EttlingSkogspojkarnas OK1:04:34+10:358:16
4Kristin HylanderNyköpings OK1:05:43+11:448:24
Måns WidemarkTjalve IF Norrköpingej godkänd

B

4 880 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Valter FredrikssonTjalve IF Norrköping40:338:18
2Arvid Algers OmholtSkogspojkarnas OK41:32+0:598:30
3Kristian AlgersSkogspojkarnas OK41:34+1:018:31
4Simon NybergNAIS Orienteringsklubb45:10+4:379:15
5Yevheniia VeremeienkoOK Denseln47:38+7:059:45
6Ida WaernqvistNAIS Orienteringsklubb48:57+8:2410:01
7Assar JohanssonTjalve IF Norrköping49:09+8:3610:04
8Jonas WestinNAIS Orienteringsklubb49:16+8:4310:05
9Sven-Johan PrytzTjalve IF Norrköping49:18+8:4510:06
10Anders JohanssonNAIS Orienteringsklubb51:03+10:3010:27
11Erik KjellgrenNAIS Orienteringsklubb51:48+11:1510:36
12Dag JehrlanderTjalve IF Norrköping51:58+11:2510:38
13Ihor MahasOK Denseln1:02:16+21:4312:45
14Sofie EttlingSkogspojkarnas OK1:04:38+24:0513:14
15Niclas KinnanderMatteus SI1:07:23+26:5013:48
Anastasiia DanylovaOK Denselnej start

C

3 480 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Simon FlankegårdTjalve IF Norrköping31:389:05
2Lisa MalmströmTjalve IF Norrköping32:55+1:179:27
3Erik FredrikssonTjalve IF Norrköping34:04+2:269:47
4Sofia TunessonSkogspojkarnas OK35:04+3:2610:04
5Lovisa TunessonSkogspojkarnas OK35:05+3:2710:04
6Filip FlankegårdTjalve IF Norrköping40:31+8:5311:38
7Johan DahmTjalve IF Norrköping40:34+8:5611:39
8Johan TingströmNAIS Orienteringsklubb41:38+10:0011:57
9Stella RosengrenTjalve IF Norrköping43:55+12:1712:37
10Klara ZimmermanTjalve IF Norrköping43:57+12:1912:37
11Mattis GranströmNAIS Orienteringsklubb44:03+12:2512:39
12Åsa GranströmNAIS Orienteringsklubb44:04+12:2612:39
13Christer BroströmOK Denseln44:18+12:4012:43
14Francesco SavaniSkogspojkarnas OK47:21+15:4313:36
15Karl MollénOK Denseln47:37+15:5913:40
16Lena FröbergTjalve IF Norrköping1:00:11+28:3317:17
17Lisa ErikssonSundbybergs IK1:01:01+29:2317:32
18Robin WilhelmsonTjalve IF Norrköping1:05:37+33:5918:51
19Karin ZimmermanTjalve IF Norrköping1:13:46+42:0821:11
20Helene ÖhlundTjalve IF Norrköping1:13:48+42:1021:12
Heinrich Josef WöbelOK Kolmårdenej godkänd
Per FröbergTjalve IF Norrköpingutgått
Gustav HellgrenSkogspojkarnas OKej start
Hans PerssonOK Kolmårdenej start

D

2 970 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Vincent DahmTjalve IF Norrköping32:1510:51
2Tilda MalmströmTjalve IF Norrköping32:44+0:2911:01
3Lena MalmströmTjalve IF Norrköping32:48+0:3311:02
4Nora PeterssonNAIS Orienteringsklubb47:48+15:3316:05
5Jonas PeterssonNAIS Orienteringsklubb47:50+15:3516:06
6Axel JarlNAIS Orienteringsklubb1:01:08+28:5320:35
7Håkan TräffNAIS Orienteringsklubb1:02:00+29:4520:52
8Emma LindgrenNAIS Orienteringsklubb1:03:56+31:4121:31
9Helena LindgrenNAIS Orienteringsklubb1:03:58+31:4321:32
10Annica KarlssonTjalve IF Norrköping1:12:15+40:0024:19
Pontus BranderTjalve IF Norrköpingej godkänd

E

2 520 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Rasmus WilhelmsonTjalve IF Norrköping1:00:5224:09
Timbastian BranderTjalve IF Norrköpingej godkänd
Adam LundbyTjalve IF Norrköpingej godkänd
Oscar (Kevin) LundbyTjalve IF Norrköpingej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser