Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Gustavsbergs OK, medeldistans

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Gustavsbergs OK, medeldistans
Arrangörsorganisation: Gustavsbergs OK
Datum: söndag 17 mars 2019

D21

4 110 m, 34 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anna Dahlgren-RosénJärla Orientering28:016:49
2Sara SjökvistJärla Orientering28:40+0:396:58
3Stina HaraldssonJärla Orientering29:22+1:217:08
4Gunvor Hov HøydalFossum IF29:39+1:387:12
5Nelly CarlssonOK Pan-Kristianstad30:46+2:457:29
6Tove LagerbergOK Södertörn30:57+2:567:31
7Galina RibediucHellas Orientering31:07+3:067:34
8Moa KjellstrandCentrum OK32:07+4:067:48
9Susanna TervoIFK Lidingö SOK32:19+4:187:51
10Nicole LjungdahlOK Pan-Kristianstad32:38+4:377:56
11Ida HylanderNyköpings OK32:47+4:467:58
11Elsa JanssonJärla Orientering32:47+4:467:58
13Alice HugossonIFK Lidingö SOK33:05+5:048:02
14Filipa RodriguesJärla Orientering34:27+6:268:22
15Kristina AnelandOK Ravinen35:56+7:558:44
16Emelie HolmströmKamrat och IF KIF36:19+8:188:50
17Kristin HylanderNyköpings OK36:22+8:218:50
18Ellinor ErikssonOK Tisaren37:48+9:479:11
19Marie VuittonOK Södertörn39:36+11:359:38
20Isabella TapperIFK Lidingö SOK40:38+12:379:53 Ladda ner rutt i gpx-format
21Laura AngeloAttunda OK40:46+12:459:55
22Lena ÖhmanCentrum OK41:16+13:1510:02
23Barbora PijákováIFK Lidingö SOK43:56+15:5510:41
24Viktoria HelmerssonOK Ravinen45:24+17:2311:02
25Sara JonassonCentrum OK46:42+18:4111:21
26Ronja HillTumba-Mälarhöjden OK47:24+19:2311:31
27Erica BlythAttunda OK51:32+23:3112:32
28Marie HerrnholdAttunda OK53:23+25:2212:59
29Malin SundqvistTullinge SK54:09+26:0813:10
30Kristina CanowOK Österåker57:04+29:0313:53
31Isabelle SjöbergOK Österåker1:03:06+35:0515:21
32Mikaela WallerströmOK Österåker1:33:24+1:05:2322:43
Synnøve BråtenIFK Lidingö SOKej godkänd
Boel SundbergOK Södertörnej godkänd
Johanna SanderiIFK Lidingö SOKej start
Maria AnderssonKamrat och IF KIFej start
Helena KarlssonIFK Lidingö SOKej start
Elin Hemmyr SkantzeJärla Orienteringej start
Elisabeth AhlgrenLinköpings OKej start

H21

4 850 m, 45 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Simon HectorSnättringe SK24:375:04
2Jens RönnolsJärla Orientering24:54+0:175:08
3Filip DahlgrenHagaby GoIF Örebro26:05+1:285:22
4Julian DentIFK Lidingö SOK27:02+2:255:34 Ladda ner rutt i gpx-format
5Viktor LarssonÄrla IF27:50+3:135:44
6Rasmus Palmqvist AslaksenIFK Lidingö SOK28:56+4:195:57
7Love BerzellOK Ravinen29:06+4:296:00
8Axel WrådheAttunda OK29:40+5:036:07
9Erik BerzellJärla Orientering29:45+5:086:08
10Harri AndréeJärla Orientering29:50+5:136:09
11Karl EngesAttunda OK30:10+5:336:13
12Erik LindgrenOK Tisaren30:45+6:086:20
13Kent OhlssonSödertälje-Nykvarn OF30:55+6:186:22
14Niklas SundqvistTullinge SK31:12+6:356:25
15Hector HainesIFK Lidingö SOK31:27+6:506:29
16Emil LjungemyrOK Kolmården31:35+6:586:30
17Valentin KoziavinSnättringe SK31:37+7:006:31
18Göran ThimbergSöders-Tyresö31:43+7:066:32
19Assar HellströmOK Ravinen31:47+7:106:33
20Bryan Russel-KeelyIFK Lidingö SOK32:13+7:366:38
21Dan WesterJärla Orientering32:23+7:466:40
22Christoffer SchönningJärfälla OK32:43+8:066:44
23Andreas HallIFK Lidingö SOK33:07+8:306:49
24David HectorSnättringe SK33:20+8:436:52
25Anssi VesantoEspoon Suunta33:56+9:196:59
26Jonas KjällCentrum OK34:16+9:397:03
27Tomas HolmbergCentrum OK35:40+11:037:21
28Niklas WraneSöders-Tyresö36:04+11:277:26
29Jesper LagerbergOK Södertörn36:57+12:207:37
30Christoffer AndersénOK Tisaren38:12+13:357:52
31Mårten LundqvistSundbybergs IK38:23+13:467:54
32Tintin KarlbergTullinge SK39:14+14:378:05
33Andreas HultqvistTullinge SK39:24+14:478:07
34Fredric JohanssonSnättringe SK39:37+15:008:10 Ladda ner rutt i gpx-format
35Olof PerssonSvaide Roma SOK41:41+17:048:35
36Anders GranbergOK Klemmingen42:11+17:348:41
37Mattias JohanssonKamrat och IF KIF42:13+17:368:42
38John HartleySöders-Tyresö42:18+17:418:43
39Christofer NäsholmCentrum OK42:50+18:138:49
40Adam NymanCentrum OK44:44+20:079:13
41Aleksandr ManoilovJärfälla OK51:08+26:3110:32
42Tobias AnderssonOK Österåker51:23+26:4610:35
43Sebastian TegnebrattOK Södertörn1:00:41+36:0412:30
44Yngve RahlénOK Ravinen1:23:46+59:0917:16
Niclas SjögrenHaninge SOKej godkänd
Anton ForsbergStora Tuna OKej start
Simon MellinSundbybergs IKej start
Casper GidingKamrat och IF KIFej start
Mats HellstadiusSödertälje-Nykvarn OFej start

D20

3 640 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ella SjöbergTullinge SK33:079:05
2Vilma KarlssonSnättringe SK35:49+2:429:50
3Anna HallménOK Tisaren39:29+6:2210:50
4Caroline PigerreIFK Lidingö SOK42:59+9:5211:48

H20

4 120 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Erik HerneOK Ravinen24:325:57
2Oskar EdvardssonJärfälla OK25:55+1:236:17
3Hannes SvahnOK Ravinen26:59+2:276:32
4Zac HuddIFK Lidingö SOK28:12+3:406:50
5Mattias KallhaugeSnättringe SK29:52+5:207:14
6Alexander KällTumba-Mälarhöjden OK31:38+7:067:40
7Tobias KarlssonSnättringe SK35:48+11:168:41
8Martin SkärlénHaninge SOK38:21+13:499:18
9Ludvig LindénAttunda OK43:44+19:1210:36
Benjamin LangerakJärfälla OKej godkänd

D18

3 610 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ebba AdebrantTumba-Mälarhöjden OK30:468:31
2Sofia IversAttunda OK31:21+0:358:41
3Vera RolfssonSkarpnäcks OL32:22+1:368:57
4Therese NilssonOK Österåker32:49+2:039:05
5Nina PerssonHaninge SOK35:06+4:209:43
6Amelie RajanIFK Lidingö SOK36:43+5:5710:10
7Sofia EdvardssonJärfälla OK37:18+6:3210:19
8Kajsa LjungbergTumba-Mälarhöjden OK47:45+16:5913:13
9Lovisa NilssonAttunda OK49:16+18:3013:38
10Ellinor HambergJärfälla OK53:07+22:2114:42
11Maja SandvikAttunda OK55:25+24:3915:21
12Frida ArnessonSkarpnäcks OL1:02:12+31:2617:13
Katja LeicktTullinge SKej start

H18

3 980 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anton SilierJärfälla OK25:416:27
2Niklas SvenssonJärfälla OK28:51+3:107:14
3Alvar MelinHaninge SOK30:33+4:527:40
4Oskar SundblomRånäs OK30:40+4:597:42
5Pontus AxellIFK Enskede31:39+5:587:57
6Manne HammarbergJärfälla OK32:20+6:398:07
7Albin LindskogOK Ravinen33:32+7:518:25
8Isak WestringJärfälla OK34:43+9:028:43
9Gustav BjörklundIFK Enskede35:13+9:328:50
10Linus AlbinssonIFK Enskede38:23+12:429:38
11Joel WiklundSträngnäs-Malmby OL40:37+14:5610:12
12Olle Pettersson GradinAttunda OK41:49+16:0810:30
13Ludde BlomIFK Enskede46:28+20:4711:40
Albin HainkeSnättringe SKej start
John WolgastSnättringe SKej start

D16

3 340 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tilda MårtenssonOK Ravinen27:488:19
2Emma AlmgrenOK Ravinen29:24+1:368:48
3Elisabeth LarssonOK Södertörn31:17+3:299:21
4Ida ÖsterbergGustavsbergs OK32:02+4:149:35
4Agnes DambergIFK Lidingö SOK32:02+4:149:35
6Hedda RöstinOK Ravinen32:08+4:209:37
7Johanna AlmgrenOK Ravinen32:18+4:309:40
8Tove SjöbergTullinge SK32:24+4:369:42
9Åsa SundströmJärla Orientering33:34+5:4610:02
10Wilma LeicktTullinge SK33:35+5:4710:03
11Ida HänströmTäby OK33:58+6:1010:10
12Alicia SchandlOK Södertörn34:09+6:2110:13
13Ingrid AndréTumba-Mälarhöjden OK34:12+6:2410:14
14Cecilia HectorSnättringe SK36:11+8:2310:50
15Ebba KolmodinTumba-Mälarhöjden OK36:25+8:3710:54
16Karolina Bergh PapasikasSkarpnäcks OL37:40+9:5211:16
17Miia RollerJärfälla OK37:50+10:0211:19
18Liv HerneTumba-Mälarhöjden OK39:48+12:0011:54
19Lisa ThunellIFK Lidingö SOK41:49+14:0112:31
20Ellen PelanderOK Djerf43:03+15:1512:53
21Elin WolgastSnättringe SK43:09+15:2112:55
22Felicia SahlénVästerås SOK1:07:52+40:0420:19
23Sofia LindhagenIFK Enskede1:20:11+52:2324:00
Tindra JonssonSkarpnäcks OLej start
Lovisa Göstas KällmanSöders-Tyresöej start
Elsa KällTumba-Mälarhöjden OKej start
Linn NilssonSöders-Tyresöej start

H16

3 450 m, 31 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Olle KallurOK Ravinen21:376:15
2Marcus SteneboAttunda OK22:27+0:506:30
3Viktor JemthIF Thor23:11+1:346:43
4Isak GeliusSnättringe SK24:37+3:007:08
5Elis IversAttunda OK25:08+3:317:17
6Edvin NilssonLånghundra IF25:23+3:467:21
7Jesper ÅkessonJärfälla OK25:41+4:047:26
8Elias AdebrantTumba-Mälarhöjden OK25:52+4:157:29
9Ludvig LangeTumba-Mälarhöjden OK25:56+4:197:31
10Edvin ForsbergOK Ravinen26:09+4:327:34
11William GrunderJärfälla OK26:14+4:377:36
12Johan FochsenWaxholms OK27:27+5:507:57
13Eskil WidehagSundbybergs IK27:30+5:537:58
14Erik BovalliusJärfälla OK27:48+6:118:03
15Björn RennerOK Södertörn29:09+7:328:26
16Hugo LindskogOK Ravinen30:28+8:518:49
17Elis Forsberg RundströmIFK Enskede31:05+9:289:00
18Mattis SandénOK Södertörn33:03+11:269:34
19Melker PalmJärfälla OK34:45+13:0810:04
20Oscar AnelandOK Ravinen35:42+14:0510:20
21Olle ThimbergSöders-Tyresö38:33+16:5611:10
22Lukas WallhedJärla Orientering39:29+17:5211:26
23David RyderåsWaxholms OK39:34+17:5711:28
24Anton MörkforsJärfälla OK39:51+18:1411:33
25Ludvig FerdmanTullinge SK41:17+19:4011:57
26Jonathan NorrmanOK Ravinen44:46+23:0912:58
27Isak DalinLeksands OK47:00+25:2313:37
28Ivar GentzJärla Orientering49:19+27:4214:17
29Filip DryseliusSkarpnäcks OL50:49+29:1214:43
30Mathias DryseliusSkarpnäcks OL55:29+33:5216:04
Hampus HatlenSnättringe SKej godkänd
Oskar EknerSnättringe SKej start
Rasmus LindblomGustavsbergs OKej start
Oskar HaglundHaninge SOKej start
Teo StruckOK Ravinenej start
William MöllerSkarpnäcks OLej start
Henrik SvenssonOK Ravinenej start
Melker LundqvistJärfälla OKej start

D16 Kort

2 950 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Vendela RundströmOK Ravinen32:2210:58
2Emelie RökenTäby OK50:11+17:4917:00
Lilly ChristieSnättringe SKej start

D14

2 950 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jenny Göstas KällmanSöders-Tyresö24:538:26
2Wilma MårtenssonOK Ravinen27:50+2:579:26
3Lovisa LindqvistIFK Enskede31:23+6:3010:38
4Alice LjungbergTumba-Mälarhöjden OK32:03+7:1010:51
5Vilma NilssonAttunda OK33:13+8:2011:15
6Alva Lidström LauriSnättringe SK35:28+10:3512:01
7Malin StrömqvistAttunda OK36:54+12:0112:30
8Emma HenriquesOK Södertörn37:18+12:2512:38
9Klara JunegardTullinge SK38:01+13:0812:53
10Lovisa BergstenOK Södertörn38:54+14:0113:11
11Nova SahlénVästerås SOK40:25+15:3213:42
12Elin AbelSnättringe SK41:59+17:0614:13
13Molly GeliusSnättringe SK46:06+21:1315:37
14Greta HägerOK Södertörn47:25+22:3216:04
15Ebba WestringJärfälla OK50:07+25:1416:59
16Rut LundinOK Södertörn1:00:59+36:0620:40
Tuva HolmströmOK Ravinenej godkänd
Alice RökenTäby OKej start
Ellen AnelandOK Ravinenej start

H14

2 980 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jonatan AndersonJärfälla OK21:377:15
2Hannes LindqvistIFK Enskede23:20+1:437:49
3Niklas ErlandssonOK Södertörn23:49+2:127:59
4Sixten LindqvistSkogsluffarnas OK26:10+4:338:46
5Erik LundquistOK Ravinen26:59+5:229:03
6Linus NilssonOK Österåker27:24+5:479:11
7Marcus GrunderJärfälla OK27:45+6:089:18
8Svante SandvikAttunda OK29:17+7:409:49
9Simon StridhSkogsluffarnas OK29:38+8:019:56
10Oliver LiwångIFK Lidingö SOK31:13+9:3610:28
11Jens FochsenWaxholms OK31:26+9:4910:32
12Joel WallnerAttunda OK33:29+11:5211:14
13Ludvig HagwallJärla Orientering33:48+12:1111:20
14Åke FalkenströmSkogsluffarnas OK39:10+17:3313:08
15Ruben HårdSkogsluffarnas OK39:20+17:4313:11
16Simon AdebrantTumba-Mälarhöjden OK40:54+19:1713:43
17Ture JohanssonSkogsluffarnas OK42:13+20:3614:10
18Olle SynnermarkSkogsluffarnas OK49:11+27:3416:30
19Arvid HammarbäckSkogsluffarnas OK51:08+29:3117:09
20Malte ThelanderHaninge SOK1:01:27+39:5020:37
Malte AlbinssonOK Österåkerej godkänd
Fabian TörnqvistAttunda OKej godkänd
Axel BalckTäby OKej start
Albin JemthIF Thorej start
Leo LjungbergSkarpnäcks OLej start
Malte BellanderGustavsbergs OKej start
Peter LindvallHaninge SOKej start
Linus ForsbergOK Ravinenej start
Edvin WollbrandOK Ravinenej start

D14 Kort

2 480 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tilda MattssonOK Södertörn55:3322:23
Hilda BohmanHellas Orienteringej start

D12

2 480 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elsa TunbladMälarö SOK32:1112:58
2Maja ThimbergSöders-Tyresö33:07+0:5613:21
3Alma HallstenTäby OK38:16+6:0515:25
4Viola HolmströmOK Ravinen41:46+9:3516:50
5Elin AlmgrenSöders-Tyresö44:47+12:3618:03
6Ella LindqvistTäby OK46:06+13:5518:35
7Amanda MörkforsJärfälla OK47:21+15:1019:05
8Blenda SandénOK Södertörn47:41+15:3019:13
9Thea GeliusSnättringe SK48:45+16:3419:39
10Sara StrömqvistAttunda OK53:53+21:4221:43
11Milla KlassonOK Ravinen54:35+22:2422:00
12Julia EkOK Ravinen55:47+23:3622:29
13Emelie HolmströmTäby OK58:08+25:5723:26
14Linda StrömqvistAttunda OK1:05:54+33:4326:34
15Emily BlythAttunda OK1:19:53+47:4232:12
Elin TheanderHaninge SOKej start
Irma WidehagSundbybergs IKej start
Frida DäckforsTullinge SKej start
Kerstin ChristieSnättringe SKej start

H12

2 520 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ludvig Eggöy MarkhesterSnättringe SK18:497:28
2Ted LagerströmAttunda OK22:09+3:208:47
3Edvard PelanderOK Djerf28:47+9:5811:25
4Petter FochsenWaxholms OK28:59+10:1011:30
5Henning FalkenströmSkogsluffarnas OK32:53+14:0413:02
6Gustav NetzJärla Orientering35:49+17:0014:12
7Linus NybergJärla Orientering38:52+20:0315:25
8Carl ÖrnebrandJärfälla OK39:01+20:1215:28
9Benjamin HjerténJärfälla OK46:54+28:0518:36
10Ruben ArenanderSkarpnäcks OL49:32+30:4319:39
11Jerker RuthströmJärla Orientering1:07:28+48:3926:46
12Teodor GerholmJärla Orientering1:26:35+1:07:4634:21
13Rickard JemthIF Thor1:27:54+1:09:0534:52
14Max BoströmJärfälla OK1:28:17+1:09:2835:01
15Vilmer FolckeJärla Orientering1:35:13+1:16:2437:47
Arvid RundströmOK Ravinenej godkänd
Emil NorlinIFK Enskedeej start

D12 Kort

2 000 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sara LiwångIFK Lidingö SOK26:5613:28
2Ida RökenTäby OK27:03+0:0713:31
3Alma WesselLänna IF40:52+13:5620:26
4Ester HägerOK Södertörn49:57+23:0124:58

H12 Kort

2 000 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Oliver ErlandssonLänna IF25:1012:35
2Arthur LindquistJärfälla OK29:14+4:0414:37
Wilmer HagrotTäby OKej start
Leonard Lundström DabrowskiJärla Orienteringej start

D10

2 000 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Greta SandvikAttunda OK22:3211:16
2Hedda TunbladMälarö SOK23:01+0:2911:30
3Ida PetterssonJärfälla OK28:10+5:3814:05
4Julia HolmströmTäby OK37:26+14:5418:43
5Sophia ÖrnebrandJärfälla OK39:33+17:0119:46
6Alice RuthströmJärla Orientering41:08+18:3620:34
Signe AlbinssonOK Österåkerej start
Emmy TheanderHaninge SOKej start

H10

2 000 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gustav Eggöy MarkhesterSnättringe SK14:457:22
2Olof HagwallJärla Orientering16:02+1:178:01
3Sven BörjessonJärla Orientering16:40+1:558:20
4Erik KällTumba-Mälarhöjden OK23:27+8:4211:43
5Hugo NyströmOK Ravinen26:49+12:0413:24
6Jon Forsberg RundströmIFK Enskede30:24+15:3915:12
7Alfred WesselLänna IF30:31+15:4615:15
8Max LindqvistTäby OK30:43+15:5815:21
9Hugo AbelSnättringe SK37:21+22:3618:40
Janne SynnermarkSkogsluffarnas OKej godkänd
Sixten BohmanHellas Orienteringej start

D35

3 990 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1My HeinrupJärla Orientering48:2612:08
2Nayara GillsparrOK Österåker1:21:41+33:1520:28
Zarah ÖhlinKFUM Örebro OKej godkänd
Josefin ErikssonLänna IFutgått

H35

4 480 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Patrik BlidefalkOK Södertörn41:419:18
2Bart Van WijngaardenOK Klemmingen44:21+2:409:53
3Peter LöfgrenTäby OK44:55+3:1410:01
4Peter JakobssonOK Södertörn45:33+3:5210:10
5Erik AntonssonAttunda OK47:40+5:5910:38
6Jörgen TheanderHaninge SOK1:03:10+21:2914:05
7Magnus HektorJärla Orientering1:08:17+26:3615:14

D40

3 660 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Karin AlmgrenSöders-Tyresö30:488:24
2Maria HenriquesOK Södertörn31:07+0:198:30
3Elisabeth HovmöllerSöders-Tyresö34:12+3:249:20
4Åsa LinnersjöOK Tor34:49+4:019:30
5Daniela RennerOK Södertörn37:05+6:1710:07
6Linda RuthströmJärla Orientering40:18+9:3011:00
7Torun EkbladOK Ravinen41:09+10:2111:14
8Malin LindskogOK Ravinen41:48+11:0011:25
9Emma SwärdhSöders-Tyresö50:36+19:4813:49
10Jenny WallnerAttunda OK52:13+21:2514:16
11Jessica StrömqvistAttunda OK57:15+26:2715:38
12Annika BengtssonSöders-Tyresö1:09:38+38:5019:01
Lena BuhreAttunda OKej godkänd
Caroline WestbomOK Österåkerej start
Jenny ÅmanValbo AIFej start

H40

4 310 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mikael JanssonIFK Lidingö SOK29:156:47
2Johan BernhardSnättringe SK29:19+0:046:48
3Anders DalinLeksands OK30:23+1:087:02
4Björn LjungquistTäby OK31:53+2:387:23
5Linus RisplingCentrum OK32:41+3:267:34
6Emil AnderssonLänna IF34:55+5:408:06
7Jonas ErikssonLänna IF36:04+6:498:22
8Anders PelanderOK Djerf38:27+9:128:55
9Gustav MelanderTumba-Mälarhöjden OK40:37+11:229:25
10Per GöthssonTäby OK41:50+12:359:42
11Torbjörn GillsparrOK Österåker50:58+21:4311:49
12Niclas PeterssonCentrum OK1:12:29+43:1416:49
Christian RotvikerCentrum OKej start
Stefan LindvallHaninge SOKej start
Anders AbelSnättringe SKej start
Ove OksvoldCentrum OKej start

D45

3 160 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Eva HallstenTäby OK26:238:20
2Anna EkOK Ravinen27:18+0:558:38
3Lena NilssonAttunda OK27:48+1:258:47
4Johanna DalinLeksands OK30:16+3:539:34
5Cecilia FochsenWaxholms OK31:06+4:439:50
6Camilla GöstasSöders-Tyresö32:56+6:3310:25
7Ann RollerJärfälla OK33:30+7:0710:36
8Nadja DahlströmSnättringe SK35:21+8:5811:11
9Karin HallstenOK Ravinen35:27+9:0411:13
10Therese HolmströmOK Ravinen39:38+13:1512:32
11Lisa ÖsterlingOK Södertörn39:40+13:1712:33
12Nina IversAttunda OK40:03+13:4012:40
13Lisa TörnqvistAttunda OK40:11+13:4812:42
14Maria EdvardssonJärfälla OK41:00+14:3712:58
15Lisa LeicktTullinge SK41:08+14:4513:01
16Gittan GeliusSnättringe SK42:54+16:3113:34
17Anna SchandlOK Södertörn46:23+20:0014:40
18Sara ThörnOK Södertörn51:08+24:4516:10
19Magdalena GrunderJärfälla OK51:47+25:2416:23
20Karolina AnderssonLänna IF1:01:54+35:3119:35
Johanna RaukolaOK Södertörnej start

H45

4 120 m, 29 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johan NäsmanTäby OK25:116:06
2Stefan Svensson GeliusSnättringe SK27:20+2:096:38
3Magnus FalkenströmSkogsluffarnas OK28:45+3:346:58
4Johan LindqvistTäby OK30:53+5:427:29
5Anders BøgevigBromma-Vällingby SOK31:28+6:177:38
6Mattias BomanTumba-Mälarhöjden OK32:07+6:567:47
7Joakim PerssonHaninge SOK32:51+7:407:58
8Björn LundquistOK Ravinen33:27+8:168:07
9Anders KällTumba-Mälarhöjden OK33:36+8:258:09
10Christopher LindqvistIFK Enskede34:47+9:368:26
11Fredrik NilssonLånghundra IF34:49+9:388:27
12Peter HaglundHaninge SOK34:59+9:488:29
13Nils EdvardssonJärfälla OK35:29+10:188:36
14Stefan NorlinIFK Enskede37:24+12:139:04
15Henrik SjögrenHaninge SOK38:01+12:509:13
16Niklas HallHaninge SOK38:22+13:119:18
17Patrik AdebrantTumba-Mälarhöjden OK39:02+13:519:28
18Fredrik MorastHaninge SOK40:21+15:109:47
19Mikael NyströmOK Ravinen42:09+16:5810:13
20Hans LiwångIFK Lidingö SOK44:56+19:4510:54
21Lars SegermanSkarpnäcks OL45:18+20:0710:59
22Magnus StrömqvistAttunda OK52:42+27:3112:47
23Robert CederholmLänna IF53:20+28:0912:56
24Peter RenbergWaxholms OK53:24+28:1312:57 Ladda ner rutt i gpx-format
25Ola CarlénBromma-Vällingby SOK53:29+28:1812:58
26Erik DyreliusSnättringe SK1:04:40+39:2915:41
27Per WesterlundSkogsluffarnas OK1:06:03+40:5216:01
Henrik MorastHaninge SOKej godkänd
Mats HainkeSnättringe SKej godkänd
Calle BohmanHellas Orienteringej start
Christoffer NorrmanAttunda OKej start

D50

3 080 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Monica HatlenSnättringe SK25:258:15
2Sussie TistadIFK Lidingö SOK27:34+2:098:57
3Helena LindmanOK Gränsen31:46+6:2110:18
4Anna GyllenstiernaIFK Lidingö SOK33:35+8:1010:54
5Anna SundbergOK Södertörn36:06+10:4111:43
6Teija LeppinenIFK Lidingö SOK37:14+11:4912:05
7Anette BrunanderAttunda OK38:51+13:2612:36
8Lena GumaeliusWaxholms OK44:08+18:4314:19
9Tove HammarbergJärfälla OK45:11+19:4614:40
10Louise NilssonJärfälla OK45:51+20:2614:53
11Katarina RundströmIFK Enskede47:08+21:4315:18
12Sara HektorJärla Orientering52:52+27:2717:09
13Anna EngquistHaninge SOK53:31+28:0617:22
14Carin HomannJärfälla OK56:07+30:4218:13
15Ann JärplingOK Klemmingen1:05:58+40:3321:25
Heléne KlassonOK Ravinenej godkänd
Ann GranqvistOK Ravinenej godkänd
Karin BjörklundIFK Enskedeej start

H50

3 930 m, 29 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Per MårtenssonOK Ravinen25:526:34
2Johan LundvallTäby OK29:52+4:007:35
3Niklas CedstedtVallentuna-Össeby OL30:04+4:127:39
4Patrik LeicktTullinge SK30:26+4:347:44
5Ulrik IversAttunda OK31:02+5:107:53
6Erik BerggrenTullinge SK32:09+6:178:10
7Per FranzénOK Södertörn32:37+6:458:17
8Johan WestringJärfälla OK33:05+7:138:25
9Ola BovalliusJärfälla OK33:24+7:328:29
10Christer ArksandVallentuna-Össeby OL33:26+7:348:30
11Stefan HenrikssonIFK Enskede33:36+7:448:32
12Arne JanssonOK Klemmingen34:11+8:198:41
13Per DambergIFK Lidingö SOK34:48+8:568:51
14Anders KarlssonSnättringe SK35:16+9:248:58
15Mattias BerglundBromma-Vällingby SOK35:39+9:479:04
16Lars KlassonOK Ravinen36:31+10:399:17
17Kenneth JönssonTullinge SK36:39+10:479:19
18Andreas GrunderJärfälla OK37:16+11:249:28
19Olle SandénOK Södertörn37:57+12:059:39
20Magnus ElwinIFK Enskede38:24+12:329:46
21Peter AlbinssonIFK Enskede38:54+13:029:53
22Eric HuijsersHammarby IF OF39:19+13:2710:00
23Hans-Christian HöieSkogsluffarnas OK39:29+13:3710:02
24Roger LindénAttunda OK40:14+14:2210:14
25Joakim SkantzeSundbybergs IK40:43+14:5110:21
26Thomas BabtistBromma-Vällingby SOK46:11+20:1911:45
27Nils EklöwOK Södertörn47:09+21:1711:59
28Tomas MattssonOK Södertörn47:58+22:0612:12
29David MelinHaninge SOK1:25:14+59:2221:41
Jörgen StegardSkarpnäcks OLej start
Magnus GrafströmCentrum OKej start
Esa MyllyvainioVallentuna-Össeby OLej start
Christophe HerlyOK Södertörnej start
Svante JonsellVallentuna-Össeby OLej start

D55

2 980 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ulla MolinAttunda OK26:448:58
2Johanna SundströmJärla Orientering29:49+3:0510:00
3Elisabeth TollemarkSkogsluffarnas OK29:51+3:0710:01
4Marie MalmborgSöders-Tyresö30:31+3:4710:14
5Annika SvenssonSolna OK31:34+4:5010:35
6Gunilla ThunstedtJärfälla OK31:40+4:5610:37
7Ingrid KensbyOK Tyr33:49+7:0511:20
8Eva SvanbergJärfälla OK34:22+7:3811:31
9Carina JohanssonTumba-Mälarhöjden OK35:55+9:1112:03
10Kerstin OhlssonHaninge SOK36:58+10:1412:24
11Annika LundströmVäsby OK41:48+15:0414:01
12Inger SkantzLänna IF53:23+26:3917:54
13Elisabeth HectorSnättringe SK57:34+30:5019:19
14Christel NilssonHaninge SOK1:09:08+42:2423:11
Berit AslaksenJärfälla OKej godkänd
Charlotte EngesAttunda OKej start

H55

3 740 m, 31 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Per BacklundOK Södertörn26:006:57
2Hans SundqvistTullinge SK27:01+1:017:13
3Stefan LundOK Linné27:12+1:127:16
4Thomas PetterssonBromma-Vällingby SOK29:49+3:497:58
5Per KallhaugeSnättringe SK30:17+4:178:05
6Göran HellgrenOK Södertörn30:31+4:318:09
7Lars PalmqvistJärfälla OK30:56+4:568:16
8Mats BernSnättringe SK31:16+5:168:21
9Peter HambäckLånghundra IF31:55+5:558:32
10Stig ThunellIFK Lidingö SOK32:19+6:198:38
11Carl-Johan ThorellOK Ravinen32:25+6:258:40
12Anders BjörklundIFK Enskede33:13+7:138:52
13Patrik AhlgrenTäby OK33:27+7:278:56
14Erik AnderssonOK Österåker34:20+8:209:10
15Hans OlsénSundbybergs IK34:40+8:409:16
16Tomas HultqvistTullinge SK35:57+9:579:36
17Jörgen HectorSnättringe SK36:47+10:479:50
18Frank SteinerJärfälla OK38:04+12:0410:10
19Ove RinnbäckOK Ravinen38:16+12:1610:13
20Mats JönssonKorsnäs IF OK39:02+13:0210:26
21Stefan MarteliusAttunda OK41:14+15:1411:01
22Lars ÖhrmanStockholms OK43:40+17:4011:40
23Leif MörkforsJärfälla OK44:18+18:1811:50
24Mats KensbyOK Tyr45:40+19:4012:12
25Anders WinaldHellas Orientering46:37+20:3712:27
26Jan NettelbjerJärfälla OK47:27+21:2712:41
27Gunnar SkärlénHaninge SOK51:06+25:0613:39
28Claes RennerOK Södertörn56:03+30:0314:59
29Heinrich Josef WöbelOK Kolmården1:36:41+1:10:4125:51
Torbjörn OhlssonHaninge SOKej godkänd
Joakim ErikssonSödertälje-Nykvarn OFutgått
Roger TinglöfVäsby OKej start
Ronny NordgrenSundbybergs IKej start
Kjell ObergerIFK Lidingö SOKej start

D60

2 730 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gunilla KreissJärla Orientering26:319:42
2Lena LarssonSala OK28:49+2:1810:33
3Åsa SundbergOK Södertörn29:37+3:0610:50
4Pia-Lena PutkonenTullinge SK33:24+6:5312:14
5Karin IvarssonHaninge SOK34:48+8:1712:44
6Anita KarlssonOK Södertörn35:20+8:4912:56
7Margareta WadinOK Älvsjö-Örby35:21+8:5012:56
8Susanne HolmbergOK Södertörn44:15+17:4416:12
9Eva WareniusAvesta OK57:14+30:4320:57
Ulla WesterlundTäby OKej start

H60

3 510 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hans TarandiIFK Lidingö SOK27:387:52
2Björn-Ove PetterssonAttunda OK28:10+0:328:01
3Anders LöfgrenJärfälla OK29:53+2:158:30
4Krister GumaeliusWaxholms OK33:16+5:389:28
5Gunnar LangsSkarpnäcks OL34:35+6:579:51
6Stefan PerssonSödertälje-Nykvarn OF35:38+8:0010:09
7Tore EklundSödertälje-Nykvarn OF36:29+8:5110:23
8Arne KarlssonTumba-Mälarhöjden OK36:47+9:0910:28
9Curt RahlénOK Ravinen39:57+12:1911:22
10Jan EskilssonHaninge SOK40:43+13:0511:36
11Gunnar SvanbergJärfälla OK41:21+13:4311:46
12Rolf KarlssonJärla Orientering41:53+14:1511:55
13Jan GottfridssonNorbergs OK43:39+16:0112:26
14Torbjörn BergmanSnättringe SK44:24+16:4612:38
15Sten-Olof MatssonLeksands OK50:58+23:2014:31
16Reinhold LenneboIF Thor53:22+25:4415:12
16Claes GustafssonOK Södertörn53:22+25:4415:12
18Göran IvarezOK Södertörn1:13:34+45:5620:57
19Kenneth PetterssonJärfälla OK1:18:52+51:1422:28
Peter LundbergJärfälla OKej godkänd
Lars HagrotTäby OKej start

D65

2 550 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ingrid GraneliHaninge SOK43:1916:59

H65

3 200 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1P-O IvarssonHaninge SOK26:048:08
2Roland WareniusAvesta OK29:34+3:309:14
3Peter RasmussenNyköpings OK29:39+3:359:15
4Ingemar GardSöders-Tyresö30:05+4:019:24
5Göran LarssonSala OK30:45+4:419:36
6Anders DahlgrenHagaby GoIF Örebro31:10+5:069:44
7Karl-Erik JohanssonOK Södertörn32:49+6:4510:15
8Lars-Gunnar LarssonOK Södertörn33:09+7:0510:21
9Leif ÅkerblomOK Österåker33:59+7:5510:37
10Jan LindgrenOK Södertörn34:15+8:1110:42
11Lennart HävrénTullinge SK34:39+8:3510:49
12Lars BoudrieVäsby OK35:50+9:4611:11
13Sven HedmanAttunda OK36:10+10:0611:18
14Jörgen HellbergTäby OK37:17+11:1311:39
15Christer NordströmOK Älvsjö-Örby37:53+11:4911:50
16Olle BlomgrenOK Södertörn39:17+13:1312:16
17Anders KarlssonTullinge SK40:56+14:5212:47
18Björn LindgrenOK Österåker43:35+17:3113:37
19Carl-Gunnar BoströmEnebybergs IF47:36+21:3214:52
Lars MongårdSkogsluffarnas OKej start
Kjell HolmbergOK Södertörnej start
Thomas KarlssonSödertälje-Nykvarn OFej start
Sven-Inge NylundJärfälla OKej start

D70

2 510 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anne LundmarkJärfälla OK30:3212:09
2Anna BlomgrenTullinge SK30:56+0:2412:19
3Birgitta BillstamJärfälla OK33:31+2:5913:21
4Carin RunqvistJärfälla OK43:27+12:5517:18
5Ylva NilssonVallentuna-Össeby OL48:25+17:5319:17
6Ingalill TimgrenOK Österåker54:06+23:3421:33
Birgitta NylundJärfälla OKej start
Ulla LindellOK Hällenej start

H70

3 150 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ulf KjellinOK Hedströmmen32:2610:17
2Bengt ÖqvistFredrikshofs IF Skid & OK33:16+0:5010:33
3Åke WansölinSöders-Tyresö33:30+1:0410:38
4Bror FureskogAlfta-Ösa OK33:59+1:3310:47
5Ingvar SvenssonBjursås OK34:03+1:3710:48
6Ebbe AdolfssonSundbybergs IK38:36+6:1012:15
7John ÖstlundSundbybergs IK38:42+6:1612:17
8Per-Erik WåhlbergOK Linné39:23+6:5712:30
9Göran LarboAttunda OK40:45+8:1912:56
10Torbjörn HellquistTullinge SK42:00+9:3413:20
11Willy LjungdellTäby OK42:33+10:0713:30
12Jan BrolundSödertälje-Nykvarn OF42:37+10:1113:31
13Jan-Olof WåhlbergIBM Club Sweden43:04+10:3813:40
14Olle ArmanNyköpings OK43:28+11:0213:47
15Bo WinanderJärfälla OK44:35+12:0914:09
16Henrik NyströmAttunda OK44:36+12:1014:09
17Anders WetterlingJärla Orientering46:34+14:0814:46
18Alf Eriksson-LångSöders-Tyresö52:59+20:3316:49
19Ingemar BernhedTolered-Utby Ol-klubb54:16+21:5017:13
Klas LangelsSkarpnäcks OLej start
Anders GärderudEnebybergs IFej start
Greger WedinSödertälje-Nykvarn OFej start
Christer HedinIFK Enskedeej start
Ingemar LarssonTullinge SKej start

D75

2 310 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Berit LindungerHaninge SOK1:00:3526:13
Gunnel BalckIFK Lidingö SOKej godkänd
Kristina SkoglundSödertälje-Nykvarn OFutgått
Ann-Mari FehrnströmEnebybergs IFej start

H75

3 020 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Rune RådeströmSnättringe SK30:4110:09
2Rolf ÖhrnNynäshamns OK30:56+0:1510:14
3Rolf SkoglundSödertälje-Nykvarn OF32:58+2:1710:54
4Björn LinnersjöOK Orion33:53+3:1211:13
5Börje LenasSkogsluffarnas OK36:26+5:4512:03
6Henrik BergmanOK Linné37:22+6:4112:22
7Staffan ElmhagenSöders-Tyresö37:31+6:5012:25
8Leif HermundstadSnättringe SK43:47+13:0614:29 Ladda ner rutt i gpx-format
9Jan LarssonTullinge SK44:01+13:2014:34
10Göran JohanssonSnättringe SK46:25+15:4415:22
11Lars NordinSolna OK1:35:03+1:04:2231:28
Rolf LöfqvistSöders-Tyresöej godkänd
Håkan SjökvistSöders-Tyresöej godkänd
Bo HedlundIFK Enskedeej start
Stellan FehrnströmEnebybergs IFej start

D80

2 220 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Birgitta ThunellIFK Lidingö SOK29:4313:23
2Ann SjöbergEnebybergs IF54:24+24:4124:30
3Gunnel JunegardOK Södertörn55:00+25:1724:46
Solveig DillmanOK Älvsjö-Örbyej start
Gunvor GranathNynäshamns OKej start
Britt ErikssonHammarby IF OFej start

H80

2 470 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Roland LöwgrenSpårvägens OK27:3111:08
2Rune CarlssonSundbybergs IK29:41+2:1012:01
3Gösta GutelandSnättringe SK31:47+4:1612:52
4Lars PerssonVäsby OK32:19+4:4813:05
5Björn StoltOK Ravinen34:05+6:3413:47
6Bjarne ErlandssonHammarby IF OF36:18+8:4714:41
7Carl LangOK Österåker49:30+21:5920:02
Sune LindellOK Hällenej start
Hugo IsgrenIFK Enskedeej start
Sture NilssonStockholmspolisens IF OFej start

D85

2 220 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ulla-Britta HallJärla Orientering1:06:3029:57
2Ebba-Lisa FlygarTullinge SK1:08:27+1:5730:50

H85

2 470 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alf PerssonOK Österåker58:4923:48
Lennart StenbergOK Älvsjö-Örbyej start

Inskolning

1 470 m, 0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Joshua BlythAttunda OKej start

U1

2 060 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Julia ErlandssonLänna IF26:4913:01
2Ella HallstenTäby OK28:00+1:1113:35
3Tuva NybergJärla Orientering40:20+13:3119:34
4Isak NetzJärla Orientering43:11+16:2220:57
5Sara AlmgrenSöders-Tyresö43:43+16:5421:13
6Walter LindquistJärfälla OK45:06+18:1721:53
ove HeinrupJärla Orienteringej godkänd
Vilma DyreliusSnättringe SKej start
Erik EkbladOK Ravinenej start
Signe MartinelleSöders-Tyresöej start
Stina MartinelleSöders-Tyresöej start
Saga WallnerAttunda OKej start

U2

2 570 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Melker HagwallJärla Orientering30:5512:01
2Frida EkOK Ravinen1:09:46+38:5127:08
3Agnes LübckeOK Ravinen1:12:38+41:4328:15
Adrian AntonssonAttunda OKej start
Amanda BlidefalkOK Södertörnej start
Erik TheanderHaninge SOKej start

U3

2 450 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Märta AhlquistJärla Orientering33:3613:42
2Robin HyppelOK Österåker53:45+20:0921:56
3Marius HovmöllerSöders-Tyresö1:15:51+42:1530:57
Astrid SkantzeIFK Lidingö SOKej godkänd
Oliver JonssonAttunda OKej godkänd

U4

2 780 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Elliot JonssonAttunda OKutgått

Öppen motion 1

2 520 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Annica SandqvistOK Klemmingen32:0312:43
2Annica AhlgrenTäby OK32:05+0:0212:43
3John DryseliusSkarpnäcks OL45:33+13:3018:04

Öppen motion 3

3 180 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Per LjungCentrum OK25:578:09
2Madeleine FrödinIFK Enskede32:38+6:4110:15
3Håkan BoijeAttunda OK40:39+14:4212:46
4Daniel FogelmarkOK Södertörn42:52+16:5513:28
5Malin AlbinssonIFK Enskede45:42+19:4514:22
6Oskar DalinLeksands OK49:48+23:5115:39
7Victoria FalkenströmSkogsluffarnas OK55:19+29:2217:23
8Johan SandwallSkarpnäcks OL55:31+29:3417:27
9Jenny KimbladJärfälla OK56:55+30:5817:53
10Gunnar BramstenSundbybergs IK58:46+32:4918:28
11Heidi BjerkhaugOK Ravinen1:01:51+35:5419:26
12Hannah Linngårdklubblös1:10:47+44:5022:15
13Malin ThelanderHaninge SOK1:20:19+54:2225:15
Gustav LübckeOK Ravinenej godkänd
Ulrika AxellIFK Enskedeej godkänd
Kristian Pirttiläklubblösej godkänd
Anna HammarbäckSkogsluffarnas OKutom tävlan
Annika HillgrenOK Södertörnej start
Margaretha NylundOK Södertörnej start

Öppen motion 5

3 540 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Janne NilssonCentrum OK34:049:37
2Andreas HerneTumba-Mälarhöjden OK37:04+3:0010:28
3Nina WallanderJärla Orientering45:18+11:1412:47
4Anders HänströmTäby OK45:41+11:3712:54
5Christina GranathOK Södertörn46:03+11:5913:00
6Ann-sofie SvanbergOK Södertörn48:08+14:0413:35
7Sara NylénBromma-Vällingby SOK50:45+16:4114:20
8Askerblom Christerklubblös56:52+22:4816:03
9Jan HägerOK Södertörn59:05+25:0116:41
10Peter LübckeOK Ravinen1:00:17+26:1317:01
11Karin DahlgrenHagaby GoIF Örebro1:02:41+28:3717:42
12Britta BörjessonJärla Orientering1:04:48+30:4418:18
13Anders PerssonJärla Orientering1:04:57+30:5318:20
14Ingela ArenanderSkarpnäcks OL1:06:11+32:0718:41
15Elsa ForsbergJärfälla OK1:07:48+33:4419:09
16Sara ForsbergJärfälla OK1:07:57+33:5319:11
17Anna TuressonBromma-Vällingby SOK1:13:11+39:0720:40
18Åsa NylénBromma-Vällingby SOK1:14:02+39:5820:54
19Anna Maria SandénOK Södertörn1:31:42+57:3825:54
20Ida WesselLänna IF1:36:44+1:02:4027:19
Elisabeth BengtssonIFK Lidingö SOKej godkänd
Carina LidforssJärla Orienteringej godkänd
Annica LübckeOK Ravinenej godkänd
Nikiforos PapasikasSkarpnäcks OLej godkänd
Kristin KarlssonCentrum OKej godkänd
Ulf LundinOK Södertörnej godkänd

Öppen motion 7

3 540 m, 45 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lasse ForsbergOK Ravinen25:167:08
2Viggo HjerneTumba-Mälarhöjden OK27:02+1:467:38
3Michael GranqvistOK Ravinen30:29+5:138:36
4Malin AnnegårdCentrum OK31:52+6:369:00
5Justus ArenanderSkarpnäcks OL32:20+7:049:08
6Nils Forsberg RundströmIFK Enskede32:26+7:109:09
7Hilda MattssonJärla Orientering34:31+9:159:45
8Ileana von MelenIFK Enskede34:53+9:379:51
9Lena SundqvistTullinge SK35:28+10:1210:01
10Stefan FerdmanTullinge SK36:32+11:1610:19
11Leif MattssonJärla Orientering38:08+12:5210:46
12Erik FochsenWaxholms OK38:24+13:0810:50
13Marie NilssonCentrum OK39:22+14:0611:07
14Petter SkantzeIFK Lidingö SOK39:45+14:2911:13
15Johan AnemyrNässjö OK39:57+14:4111:17
16Börje PerssonOK Ravinen40:16+15:0011:22
17Anders SahlénVästerås SOK40:30+15:1411:26
18Fredrik JonssonAttunda OK41:19+16:0311:40
19Lars RönnolsTäby OK41:30+16:1411:43
20Elina GrahnIFK Lidingö SOK41:31+16:1511:43
21Georg LarssonFredrikshofs IF Skid & OK42:08+16:5211:54
22Michael AhlquistJärla Orientering42:49+17:3312:05
23Mats NordTumba-Mälarhöjden OK43:03+17:4712:09
23Lotta JungåkerKorsnäs IF OK43:03+17:4712:09
25Lena LjungbergTumba-Mälarhöjden OK43:22+18:0612:15
26Elinor LangeTumba-Mälarhöjden OK43:59+18:4312:25
27Atakilte BeyeneOK Gränsen47:29+22:1313:24
28Martin ErikssonOK Södertörn49:57+24:4114:06
29Per-Olof ClaéssonTenhults SOK50:29+25:1314:15
30Göran ReinholdssonJärfälla OK52:01+26:4514:41
31Mårten KällmanSöders-Tyresö53:31+28:1515:07
32Margareta BerghSkarpnäcks OL55:35+30:1915:42
33Håkan EnmarkSkogsluffarnas OK56:15+30:5915:53
34Anna WolgastSnättringe SK56:41+31:2516:00
35Pille HedströmSöders-Tyresö58:37+33:2116:33
36Stefan NorellAttunda OK59:07+33:5116:41
37Ann-Sofie JemthIF Thor1:08:31+43:1519:21
38Karin AbelSnättringe SK1:09:42+44:2619:41
39Mari-Helen LidströmSnättringe SK1:13:18+48:0220:42
40Albin JohanssonSkogsluffarnas OK1:13:32+48:1620:46
41Jörgen ÖrnebrandJärfälla OK1:18:27+53:1122:09
42Gustav BoströmVallentuna-Össeby OL2:07:01+1:41:4535:52
Per ForsbergIFK Enskedeej godkänd
Gudrun Elvhageklubblösutgått
Karin FolckeJärla Orienteringutgått
Anneli ChristieSnättringe SKej start
James ChristieSnättringe SKej start
Kristina TinglöfDegerfors OKej start

Öppen motion 8

4 760 m, 30 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gustav BergmanOK Ravinen23:474:59
2Olle Boströmklubblös27:14+3:275:43
3David BejbomJärla Orientering28:46+4:596:02
4Kalle BergmanOK Ravinen29:29+5:426:11
5Viktor AntonssonEksjö SOK32:50+9:036:53
6Per-Åke OlssonOK Ravinen33:19+9:326:59
7Peter AnderssonSöders-Tyresö36:21+12:347:38
8Johan IrweOK Ravinen37:42+13:557:55 Ladda ner rutt i gpx-format
9Juha LoenbergSkarpnäcks OL40:14+16:278:27
10Hampus OlesundOK Landehof40:49+17:028:34
11Niklas WansölinOK Ravinen41:51+18:048:47
12Anders JakobssonOK Södertörn42:37+18:508:57
13Per JemthIF Thor43:02+19:159:02
14Stefan LjungbergTumba-Mälarhöjden OK51:44+27:5710:52
15Stefan NordströmOK Älvsjö-Örby52:02+28:1510:55
16Anna RökenTäby OK53:40+29:5311:16
17Kalle LindqvistSkogsluffarnas OK53:48+30:0111:18
18Henrik LundforsIFK Enskede57:32+33:4512:05
19Matleena BoströmIFK Lidingö SOK57:47+34:0012:08
20Niclas NilssonOK Österåker59:17+35:3012:27
21Eva HagwallJärla Orientering59:35+35:4812:31
22Mattias Palmklubblös1:00:55+37:0812:47
23Mark ÅkessonJärfälla OK1:02:49+39:0213:11
24Martin JohnssonHellas Orientering1:07:44+43:5714:13
25Bjarne JohanssonSkogsluffarnas OK1:13:45+49:5815:29
26Maria CarlströmCentrum OK1:13:57+50:1015:32
27Daniel JönssonAttunda OK1:15:16+51:2915:48
28Albin KvarnefalkJärfälla OK1:19:07+55:2016:37
29Ingrid PaulssonSkogsluffarnas OK1:38:03+1:14:1620:35
Åsa BörjessonJärla Orienteringej godkänd
Henrik HagwallJärla Orienteringej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser