Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Närnatt Cup, etapp 1

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Närnatt Cup, etapp 1
Arrangörsorganisationer: Göteborgs Orienteringsförbund / OK Landehof
Datum: torsdag 11 oktober 2018

D16

3 220 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elsa KarlssonOK Landehof34:0310:34
2Siri LarsenTolered-Utby Ol-klubb42:22+8:1913:09
Olivia AspIFK Göteborg Orienteringej start

H16

3 710 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Felix DrejmoOK Landehof27:547:31
2Jakob GunnarssonLerums SOK29:23+1:297:55
3Nils GrimbeckSävedalens AIK31:15+3:218:25
3William SturessonLerums SOK31:15+3:218:25
5Anton KastrupSävedalens AIK32:46+4:528:49
6Albin NyqvistOK Landehof36:26+8:329:49
7Gabriel ÖhgrenSävedalens AIK44:22+16:2811:57
8Tage KinellIFK Göteborg Orientering49:13+21:1913:15
Simon NordbergGöteborg-Majorna OKej start
Jonas OlandersLerums SOKej start
Tom Axel EkenstråleFK Herkulesej start

D14

2 530 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elina ReinholdssonOK Alehof22:428:58
2Maja KarlssonTolered-Utby Ol-klubb25:13+2:319:58
3Ella PetterssonSävedalens AIK27:02+4:2010:41
4Ebba NäsmanLerums SOK27:37+4:5510:54
5Emilia LundstedtSjövalla FK27:42+5:0010:56
6Filippa FagerströmIFK Göteborg Orientering29:07+6:2511:30
7Maja AxelssonLerums SOK31:02+8:2012:15
8Matilda WallströmSävedalens AIK31:23+8:4112:24
9Maja NordenfeltTolered-Utby Ol-klubb33:44+11:0213:20
10Emma KarlssonOK Landehof35:46+13:0414:08
Johanna PihlströmOK Landehofej godkänd
Silje RingstadTolered-Utby Ol-klubbej start
Ida BengtssonOK Alehofej start

H14

2 880 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Arvid SkeppSävedalens AIK20:327:07
2Melker ÅkessonOK Landehof24:30+3:588:30
3Elias NyqvistOK Landehof27:01+6:299:22
4Karl Aderstedt AlthoffKungälvs OK27:21+6:499:29
5William RönnborgIK Uven27:31+6:599:33
6Hannes PerssonFK Herkules27:35+7:039:34
7Fabian AlinderSjövalla FK27:37+7:059:35
8Gunnar FovaeusSävedalens AIK28:09+7:379:46
9Linus AlinderSjövalla FK29:33+9:0110:15
10Simon BååthSävedalens AIK29:36+9:0410:16
11Hannes EssungerSjövalla FK29:52+9:2010:22
12Arvid PeterssonTolered-Utby Ol-klubb32:56+12:2411:26
13Jakob BaierTolered-Utby Ol-klubb33:14+12:4211:32
14Adrian BergqvistOK Alehof34:17+13:4511:54
15Melvin AnderssonTolered-Utby Ol-klubb36:31+15:5912:40
16Ivar HenrikssonTolered-Utby Ol-klubb38:59+18:2713:32
17Gustav CarlssonOK Landehof43:46+23:1415:11
18Anton LarssonOK Landehof47:20+26:4816:26
19Kristian Berggren WestfeldtGöteborg-Majorna OK47:49+27:1716:36
Elias NordbergGöteborg-Majorna OKej godkänd
Pontus HedinTolered-Utby Ol-klubbej start
David RothamelTolered-Utby Ol-klubbej start
Gustav BertsOK Alehofej start
Emil WallmanTolered-Utby Ol-klubbej start

D12

2 100 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Amanda CliffordsonTolered-Utby Ol-klubb18:328:49
2Miranda WallströmSävedalens AIK18:41+0:098:53
3Wilma ReinholdssonOK Alehof20:56+2:249:58
4Signe KullanderSävedalens AIK23:08+4:3611:00
5Isabella BaierTolered-Utby Ol-klubb26:30+7:5812:37
6Alice OlssonMölndal Outdoor IF27:17+8:4512:59
7Jennie LidénOK Landehof32:46+14:1415:36
8Stella AlbrektssonGöteborg-Majorna OK40:58+22:2619:30
9Jenny NorrmanGöteborg-Majorna OK43:49+25:1720:51
10Elin LidénOK Landehof1:08:50+50:1832:46
Embla SternöTolered-Utby Ol-klubbej start
Elin AxelssonLerums SOKej start

H12

2 100 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ludwig RosénGöteborg-Majorna OK15:547:34
2Ola LeireGöteborg-Majorna OK17:19+1:258:14
3Arvid HermanssonKungälvs OK17:39+1:458:24
4Noah HedenblomSjövalla FK18:06+2:128:37
5Edvin SonedahlOK Landehof19:07+3:139:06
6Axel RydgrenTolered-Utby Ol-klubb23:33+7:3911:12
7Filip ValentinGöteborg-Majorna OK24:59+9:0511:53
8Erik PeterssonTolered-Utby Ol-klubb25:53+9:5912:19
9Lukas RandåkerSjövalla FK26:07+10:1312:26
10Linus AugustssonGöteborgs SK27:01+11:0712:51
11Elvis ÅbergTolered-Utby Ol-klubb28:03+12:0913:21
12Charlie WennbergTolered-Utby Ol-klubb29:48+13:5414:11
13Gustav HedlundLerums SOK30:47+14:5314:39
14Erik RothamelTolered-Utby Ol-klubb32:31+16:3715:29
15Hugo AlmSjövalla FK34:31+18:3716:26
16Alvar NivertFK Herkules35:07+19:1316:43
17Noah TörngrenTolered-Utby Ol-klubb35:53+19:5917:05
18Alex BergerTolered-Utby Ol-klubb39:47+23:5318:56
19Vilgot RappSjövalla FK40:30+24:3619:17
20Emil AugustssonGöteborgs SK40:37+24:4319:20
21Axel JohanssonTolered-Utby Ol-klubb47:47+31:5322:45
Gustav RexOK Landehofej godkänd
Samuel RingströmOK Landehofej godkänd
Emil SkeppSävedalens AIKej start
Einar BeckmanSjövalla FKej start

D10

1 580 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Wilma RosénGöteborg-Majorna OK12:588:12
2Selma PerssonFK Herkules14:29+1:319:10
3Elsa ArvidssonSjövalla FK15:05+2:079:32
4Elin KarlssonOK Landehof16:25+3:2710:23
5Linnéa RexOK Landehof16:31+3:3310:27
6Vera HöglundSjövalla FK18:28+5:3011:41
7Amanda PehrsonGöteborg-Majorna OK33:45+20:4721:21
Hedvig AugustssonGöteborgs SKej godkänd

H10

1 580 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Albin TörngrenTolered-Utby Ol-klubb15:159:39
2Jesper RandåkerSjövalla FK15:41+0:269:55
3Jonas LeireGöteborg-Majorna OK16:55+1:4010:42
4Viggo NäsmanLerums SOK16:59+1:4410:44
5Ulrik OlssonTolered-Utby Ol-klubb17:17+2:0210:56
6Vilgot VikströmTolered-Utby Ol-klubb17:52+2:3711:18
7Sixten ÅbergTolered-Utby Ol-klubb18:28+3:1311:41
8Axel PerssonGöteborg-Majorna OK18:46+3:3111:52
9Jakob RingströmOK Landehof20:45+5:3013:07
10Alvar HedenblomSjövalla FK20:55+5:4013:14
11Theander HulthénMölndal Outdoor IF24:53+9:3815:44
12Jonas NissarTolered-Utby Ol-klubb30:13+14:5819:07
Melker SamorLerums SOKej godkänd

U1

1 550 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Linnea LundstedtSjövalla FK23:4515:19
2Noah LjungkvistKungälvs OK23:51+0:0615:23
3Hilma AxelssonGöteborg-Majorna OK29:03+5:1818:44

U2

1 920 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Bruno FovaeusSävedalens AIK20:2310:36
2Ivar HolmstrandOK Landehof21:02+0:3910:57
3Sara AlfredssonLerums SOK22:13+1:5011:34
4Pontus CliffordsonTolered-Utby Ol-klubb22:52+2:2911:54
5Anton DuvemarGöteborg-Majorna OK26:47+6:2413:56
6Stina PeterssonTolered-Utby Ol-klubb27:09+6:4614:08
7Moa WallströmSävedalens AIK28:25+8:0214:48
8Alva JunkellFK Herkules36:01+15:3818:45
9Martin EkdahlTolered-Utby Ol-klubb40:44+20:2121:12
10Samuel WettergrenFK Herkules44:14+23:5123:02
11Arvid JunkellFK Herkules46:50+26:2724:23
12Py LarssonTolered-Utby Ol-klubb48:09+27:4625:04
13Ivar SkårmanFrölunda OL48:58+28:3525:30
14Erik LidénOK Landehof1:04:50+44:2733:46
Olle AnderssonGöteborgs SKej godkänd
Elliot HalldinGöteborgs SKej godkänd
Linus RappSjövalla FKej godkänd
Miranda NordenfeltTolered-Utby Ol-klubbej start

U3

2 880 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Simon AlfredssonLerums SOK35:3112:19
2Linnea WestfeldtGöteborg-Majorna OK55:32+20:0119:16
3Signe AxelssonGöteborg-Majorna OK1:02:46+27:1521:47
4Anna EngströmSjövalla FK1:27:40+52:0930:26

Öppen motion 1

1 940 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Rasmus WannhedenOK Landehof38:4119:56
2Linda WannhedenOK Landehof38:47+0:0619:59

Öppen motion 3

2 800 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kristian SiverboMarkbygdens OK31:4711:21
2Sofia GustafssonGöteborg-Majorna OK55:46+23:5919:55

Öppen motion 5

3 350 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Martin LarssonIFK Göteborg Orientering29:478:53
2Stefan KinellIFK Göteborg Orientering31:09+1:229:17
3Erik AderstedtKungälvs OK31:20+1:339:21
4Peter AugustssonGöteborgs SK31:33+1:469:25
5Mattias BååthSävedalens AIK31:51+2:049:30
6Daniel ValentinGöteborg-Majorna OK34:22+4:3510:15
7Magnus AlinderSjövalla FK35:15+5:2810:31
8Per PerssonFK Herkules36:02+6:1510:45
9Erik HulthénMölndal Outdoor IF37:12+7:2511:06
10Daniel TorstenssonGöteborgs SK37:39+7:5211:14
11Filippa KindeTolered-Utby Ol-klubb38:20+8:3311:26
12Joakim HanssonKlubblös41:37+11:5012:25
13Thomas GustafssonGöteborg-Majorna OK44:25+14:3813:15
14Filip LemanGöteborgs SK44:35+14:4813:18
15Henrik OlssonMölndal Outdoor IF46:47+17:0013:57
16Fredrik DavidsonGöteborg-Majorna OK46:48+17:0113:58
17Håkan ErikssonOK Räven47:59+18:1214:19
18Emma RingströmOK Landehof49:55+20:0814:54
19Anna RönnborgIK Uven50:03+20:1614:56
20Emelie RönnborgIK Uven50:04+20:1714:56
21Cathrine DavidsonGöteborg-Majorna OK50:31+20:4415:04
22Henrik EssungerSjövalla FK50:33+20:4615:05
23Tuuli SaariFK Herkules50:53+21:0615:11
24Andreas GårdstamIK Stern55:21+25:3416:31
25Lars TorstenssonGöteborgs SK1:08:21+38:3420:24
26Jessica AugustssonGöteborgs SK1:22:29+52:4224:37
Felix KindeTolered-Utby Ol-klubbej godkänd
Per BaierTolered-Utby Ol-klubbej start
Johan BertsOK Alehofej start
Håkan ErikssonTolered-Utby Ol-klubbej start
Ralph KindeTolered-Utby Ol-klubbej start
Louise OlssonMölndal Outdoor IFej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser