Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för GOF NattCup Etapp 1

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: GOF NattCup Etapp 1
Arrangörsorganisationer: Göteborgs Orienteringsförbund / IFK Göteborg Orientering
Datum: torsdag 11 oktober 2018

Långa

7 500 m, 42 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Fredrik BakkmanIFK Göteborg Orientering44:075:52
2Max Peter BejmerIFK Göteborg Orientering44:12+0:055:53
3Marcus MillegårdSävedalens AIK44:34+0:275:56
4Ivar SörqvistMarkbygdens OK44:45+0:385:58
5Henrik HåkanssonGöteborg-Majorna OK45:00+0:536:00
6Filip GrahnHestra IF46:08+2:016:09
7Pontus KarlssonMarkbygdens OK46:13+2:066:09
8Oskar SjöbergOK Linné46:44+2:376:13
9Patrik MartnerIFK Göteborg Orientering46:51+2:446:14
10Albin ThunbergSävedalens AIK46:58+2:516:15
11Oskar LeinonenOK Kolmården47:05+2:586:16
12Viktor RunnbyGöteborg-Majorna OK47:07+3:006:16
13Joakim EliassonGöteborg-Majorna OK47:15+3:086:18
14Elias Bäcklund EkvallHalden SK47:22+3:156:18
15Vetle Ruud BråtenIFK Göteborg Orientering47:27+3:206:19
16Arvid NordIK Hakarpspojkarna47:29+3:226:19
17Johan TörnrothHestra IF47:30+3:236:20
18Viktor WassénHalden SK48:08+4:016:25
19Otto StuhlhoferOK Landehof48:39+4:326:29
20Erik Ivarsson SandbergIFK Lidingö SOK48:42+4:356:29
21Heino OllinSävedalens AIK51:20+7:136:50
22Lucas SundbladEksjö SOK51:43+7:366:53
23Olle JosarpOK Tisaren51:51+7:446:54
24Kevin StåhlOK Hammaren52:05+7:586:56
25Anders AxenborgGöteborg-Majorna OK52:56+8:497:03
26Kasper FosserIFK Göteborg53:14+9:077:05
27Gabriel SturessonLerums SOK54:20+10:137:14
28Simon LarssonSävedalens AIK54:48+10:417:18
29John PerssonIFK Göteborg Orientering55:25+11:187:23
30Jesper SjögrenHestra IF55:57+11:507:27
31Martin IvarssonGöteborg-Majorna OK56:01+11:547:28
32Richard SjöholmOK Pan-Kristianstad56:03+11:567:28
33Fredrik WennermarkSävedalens AIK58:04+13:577:44
34Andreas SølbergIFK Göteborg Orientering59:46+15:397:58
35Joshua DudleyIFK Göteborg Orientering1:00:09+16:028:01 Ladda ner rutt i gpx-format
36Gustav BoquistIK Uven1:00:42+16:358:05
37Philip PerssonGöteborg-Majorna OK1:01:07+17:008:08
38Jesper NilssonUlricehamns OK1:01:30+17:238:12
39Hampus LarssonFK Göingarna1:05:17+21:108:42
40Vitalii HychkoSävedalens AIK1:06:53+22:468:55
41Ilya BeliankaSävedalens AIK1:17:03+32:5610:16
Simon WikströmOK Pan-Kristianstadej godkänd
Sebastian DalandKristiansand OKej start
Axel HalvarssonKarlskrona SOKej start
Niklas HidmanHalmstad OKej start
Carl JosefssonSävedalens AIKej start
Johan OlsonIK Uvenej start

Mellan

6 300 m, 39 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Rasmus ArfwedsonGöteborg-Majorna OK43:136:51
2Victoria H. BjörnstadFossum IF44:24+1:117:02
3Mattias GrahnGöteborgs SK45:16+2:037:11
4Tobias JohanssonOK Skogshjortarna46:40+3:277:24
5Stefan RoosIFK Göteborg Orientering48:42+5:297:43
6Linnéa GolsäterEksjö SOK48:48+5:357:44
7Aina EdgrenGöteborg-Majorna OK49:03+5:507:47
8Fredrik KarlssonGöteborg-Majorna OK49:09+5:567:48
9Lisa JohanssonOK Tranan49:11+5:587:48
10Tilla Farnes HennumAsker SK49:37+6:247:52
11Emil TengvallGöteborgs SK50:39+7:268:02
12Björn GrothKungälvs OK50:44+7:318:03
13Linnea GustafssonUddevalla OK50:59+7:468:05
14Lovisa LemanGöteborgs SK51:43+8:308:12
15Kerstin WadmanGöteborg-Majorna OK53:06+9:538:25
16Märta MollénSävedalens AIK53:38+10:258:30
17Lovisa NilssonSävedalens AIK53:53+10:408:33
18Hans MelinGöteborg-Majorna OK54:00+10:478:34
19David RisbergKils OK54:09+10:568:35
20Hanna MårtenssonGöteborg-Majorna OK54:30+11:178:39
21Maths CarlssonTolered-Utby Ol-klubb56:32+13:198:58
22Anders WadstenOK Landehof57:00+13:479:02
23Bengt MattssonTolered-Utby Ol-klubb57:08+13:559:04
24Klara PålssonSävedalens AIK57:26+14:139:06
25Anders ArfwedsonFrölunda OL58:02+14:499:12
26Sophia BjörnlingerIK Hakarpspojkarna59:04+15:519:22
27Anna BrodinSävedalens AIK59:08+15:559:23
28Anders LövgärdOK Alehof59:27+16:149:26
29Lisa BörnstedtKungälvs OK1:00:57+17:449:40
30Alice AronengHestra IF1:01:15+18:029:43
31Filippa SpånérSävedalens AIK1:02:27+19:149:54
32Emma EkbergTolered-Utby Ol-klubb1:05:07+21:5410:20
33Maria TymoshchukSävedalens AIK1:11:15+28:0211:18
Jan HindérTolered-Utby Ol-klubbej godkänd
Stefan L JohanssonKungälvs OKej godkänd
Svetlana KobetsGöteborg-Majorna OKej godkänd
Marie SpångmyrLeksands OKej godkänd
Sören SturessonLerums SOKej godkänd
Moa EnmarkGöteborg-Majorna OKutgått
Frida BakkmanIFK Göteborg Orienteringej start
Karl LarssonOK Skogshjortarnaej start
Malin SettergrenHalmstad OKej start

Korta

3 400 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Per KjellanderGöteborg-Majorna OK34:1010:02
2Hanna BoquistIK Uven35:03+0:5310:18
3Magnus Wall JungbjerGöteborgs SK35:04+0:5410:18
4Göran StuhlhoferOK Landehof36:45+2:3510:48
5Filip JohanssonKungälvs OK37:23+3:1310:59
6Torbjörn WikströmOK Orinto37:28+3:1811:01
7Mark UbbinkSävedalens AIK42:56+8:4612:37
8Hans NilssonKungälvs OK50:17+16:0714:47
9Sven Erik MolanderTolered-Utby Ol-klubb1:01:49+27:3918:10
Håkan BerndtssonFrölunda OLej start
Magnus CarlssonGöteborg-Majorna OKej start
Magnus JosefssonSävedalens AIKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser