Swedish Orienteering Federation

Official results for GOF NattCup Etapp 3

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: GOF NattCup Etapp 3
Organisers: Göteborgs Orienteringsförbund / OK Landehof
Date: Thursday 15 November 2018

Långa

8 410 m, 32 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Johan HögstrandIFK Göteborg Orientering52:436:16
2Johan TörnrothHestra IF53:42+0:596:23
3Fredrik BakkmanIFK Göteborg Orientering53:44+1:016:23
4Marcus MillegårdSävedalens AIK53:49+1:066:23
5Joakim EliassonGöteborg-Majorna OK53:54+1:116:24
6Jonas MerzGöteborg-Majorna OK53:56+1:136:24
7Oskar LeinonenOK Kolmården53:57+1:146:24
8Henrik HåkanssonGöteborg-Majorna OK53:59+1:166:25
9Arvid NordIK Hakarpspojkarna54:00+1:176:25
10Pontus KarlssonMarkbygdens OK54:03+1:206:25
11Filip GrahnHestra IF54:10+1:276:26
12Jonas EggerGöteborg-Majorna OK54:16+1:336:27
13Måns ÖstmanGöteborg-Majorna OK54:23+1:406:27
14Viktor RunnbyGöteborg-Majorna OK57:34+4:516:50
15Vitalii HychkoSävedalens AIK57:39+4:566:51
16Jesper SjögrenHestra IF57:44+5:016:51
17Viktor WassénHalden SK57:47+5:046:52
18Øyvind HjermstadFossum IF59:44+7:017:06
19Mikael EliassonGöteborg-Majorna OK59:47+7:047:06
20Albin ThunbergSävedalens AIK1:00:17+7:347:10
21Gabriel SturessonLerums SOK1:00:21+7:387:10
22Lucas SundbladEksjö SOK1:01:29+8:467:18
23Max Peter BejmerIFK Göteborg Orientering1:02:33+9:507:26
24Daniel MartinssonGöteborg-Majorna OK1:04:48+12:057:42
25Daniel RönnqvistOK Linné1:06:37+13:547:55
26Mathieu PerrinOK Denseln1:09:09+16:268:13
27Arnaud PerrinOK Denseln1:09:10+16:278:13
28Gustav BoquistIK Uven1:11:09+18:268:27
29Kevin StåhlOK Hammaren1:11:26+18:438:29
Axel HalvarssonKarlskrona SOKmispunched
Johan OlsonIK Uvenmispunched
Vetle Ruud BråtenIFK Göteborg Orienteringdid not finish
Ilya BeliankaSävedalens AIKdid not start
Sebastian DalandIFK Göteborg Orienteringdid not start
Simon ImarkTullinge SKdid not start
Carl JosefssonSävedalens AIKdid not start
Jesper NilssonUlricehamns OKdid not start
Otto StuhlhoferOK Landehofdid not start

Mellan

5 290 m, 50 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Felix DrejmoOK Landehof38:597:22
2Arvid SkeppSävedalens AIK39:30+0:317:28
3Mattias HolmstrandOK Landehof39:45+0:467:30
4Sören SturessonLerums SOK39:54+0:557:32
5Jakob GunnarssonLerums SOK40:59+2:007:44
6Fredrik KarlssonGöteborg-Majorna OK41:03+2:047:45
7Elin MånssonIFK Göteborg Orientering43:32+4:338:13
8Fritjof Aderstedt AlthoffKungälvs OK44:11+5:128:21
9William SturessonLerums SOK45:32+6:338:36
10Lisa HolerGöteborg-Majorna OK45:38+6:398:37
11Aina EdgrenGöteborg-Majorna OK45:44+6:458:38
12Richard SottFrölunda OL46:05+7:068:42
13Melker ÅkessonOK Landehof46:06+7:078:42
14Magnus KarlssonOK Landehof48:18+9:199:07
15Anders WadstenOK Landehof48:36+9:379:11
16Moa EnmarkGöteborg-Majorna OK48:51+9:529:14
17Klara PålssonSävedalens AIK49:18+10:199:19
18Ola WallinderGöteborg-Majorna OK49:25+10:269:20
19Annica EngIFK Göteborg Orientering49:35+10:369:22
20Agnes SpånérGöteborg-Majorna OK49:41+10:429:23
21Helena StrandOK Landehof49:58+10:599:26
22Anna BrodinSävedalens AIK50:13+11:149:29
23Anders ArfwedsonFrölunda OL50:37+11:389:34
24Johan LidénOK Landehof51:13+12:149:40
25Alvin OllanderOK Landehof51:52+12:539:48
26Åsa Holmstrand OllanderOK Landehof51:55+12:569:48
27Malin WidénUddevalla OK52:19+13:209:53
28Maths CarlssonTolered-Utby Ol-klubb52:33+13:349:56
29Filippa SpånérSävedalens AIK53:40+14:4110:08
30Erik AderstedtKungälvs OK57:52+18:5310:56
31Hanna MårtenssonGöteborg-Majorna OK57:53+18:5410:56
32Sophia BjörnlingerIK Hakarpspojkarna57:54+18:5510:56
33Pierre KarlssonOK Alehof58:16+19:1711:00
34Anton HemlinIK Uven58:50+19:5111:07
35Erik LauriFK Herkules1:07:06+28:0712:41
36Josefin TjernlundOK Tisaren1:08:38+29:3912:58
37Johan WettergrenFK Herkules1:08:56+29:5713:01
38Tobias AnderssonGöteborgs SK1:15:30+36:3114:16
39Jonas HöijerSävedalens AIK1:19:58+40:5915:06
40Henrik PetterssonGöteborg-Majorna OK1:32:22+53:2317:27
David RisbergKils OKdisqualified
Rasmus ArfwedsonGöteborg-Majorna OKmispunched
Linnea GustafssonUddevalla OKmispunched
Filip JohanssonKungälvs OKmispunched
Erik KvarnströmKils OKmispunched
Hannes PerssonFK Herkulesmispunched
Per PerssonFK Herkulesmispunched
Malin SettergrenHalmstad OKmispunched
Kateryna DzemaSävedalens AIKdid not finish
Martin LidénOK Landehofdid not finish
Casper SkeppSävedalens AIKdid not start

Korta

3 270 m, 17 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Arvid HermanssonKungälvs OK34:2510:31
2Karl Aderstedt AlthoffKungälvs OK35:58+1:3310:59
3Göran StuhlhoferOK Landehof36:10+1:4511:03
4Elias NyqvistOK Landehof36:26+2:0111:08
5Thomas KarlssonOK Landehof36:57+2:3211:17
6Hans NilssonKungälvs OK37:11+2:4611:22
7Anna ErikssonOK Landehof37:39+3:1411:30
8Emelie LorénOK Landehof38:32+4:0711:47
9Magnus Wall JungbjerGöteborgs SK40:43+6:1812:27
10Oscar Wall JungbjerGöteborgs SK41:04+6:3912:33
11Sara LorénOK Landehof43:16+8:5113:13
12Göran OlesundOK Landehof49:20+14:5515:05
13Lennart VamlingFrölunda OL54:39+20:1416:42
14Nils Anders DanielssonMölndal Outdoor IF1:07:52+33:2720:45
Per KjellanderGöteborg-Majorna OKdisqualified
Charlotte DrejmoOK Landehofmispunched
Elsa KarlssonOK Landehofdid not finish
Magnus JosefssonSävedalens AIKdid not start
Joel RingströmOK Landehofdid not start

Please report errors in the result list to the organiser.

Advertisements